» »

Waw TOČA

Waw TOČA

«
1
2

Ljubavnik ::

Waw kaj gre pr ns toca, debela k oreh, hm, ne upam se it vn pogledat kaj je zmojim avtom, kr nekak mi gre na jok, drzte pesti da je use uredu pa vam dam za per :D
Mr. LoverBoi

abcde7 ::

taprv sm mislu da milsš igro Toca Touring Cars:D, pr nas je pa vroče, k ne vem ke! S kej pa si ?

Ljubavnik ::

Ljubljana, bl da nis pr ns, 3x ze padala toca debela k oreh, tko da me je kr strah avto it pogledat :(
Mr. LoverBoi

ABX ::

Ma kaj ti živiš na Kredarici ?

tu na obali se že kopajo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

abcde7 ::

ja jest sm bliz Tržića, pa je tak sonce... uh ...uf---:D

Ljubavnik ::

Grrrr, dj presel se sm ... dammit, to je krivica tud vi morte mal toce dobit ;((
Mr. LoverBoi

Lunik ::

Tle v LJ je celo dopoldne bilo tako sonce vroče za znoret, pol se je pa pred kakšno uro tolk ulil, in je pol ure skup padala toča kot oreh... Zdaj pa spet sije sonce... :)

Ljubavnik ::

Jap, clowk nebi vrjel ce nebi vidu, zdj pa kr again sonce, sm sou mal avto pocekirat, in sm se odahnu fiju, hwala bogu, sam se tega bi blo treba ... :D
Mr. LoverBoi

BigFoot ::

wow. men gre zadnji dni skoz neki samo narobe, končno da se mi je tud enkrat mal 'usralo'. sem se iz LJ pobral že okrog dveh :D drgač je bil pa en sodelavec v LJ in je reku da je full šipe na avtih tolklo
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

_fim_ ::

Pr nas se je pa zjle vlil..... toča je in ni (zlo...zlo....zlo majhna):P:P:P

Tomi ::

Ja, je bila precej toča. Sicer se je vse skupaj začelo tam okrgo treh, ko sem še bil v BTC, je bilo ful oblačno, potem sem prišel na Konzorcij, je deževalo, potem se je pa toča usula. In sem moral priti iz Maxija do FFA.. Sicer po fazah ( Drama, šestka, postaja, Študent ), ampak prišel pa sem:D
Samo je bilo zanimivo gledati spet prazno Ljubljano s samo trolami ( sicer je tudi tam bobnelo, ampak se noben ni sekiral ).
Sicer sem pa na poti v NUK videl nekaj razbitih luči in dosti poškodb na avtomobilih8-O
metrodusa.blogspot.com

_fim_ ::

Whoa.... to je blo pa te zlo hudo pr vas. Ubogi avtomobili:'(

TylerDurden ::

Damn shit, moja alfa. Pa kaj se sekiram, sej je bila itak sesuta že prej, samo da mi ni treba stati v vrsti za Bežigradom, 15 minut po koncu toče je bla že kilometrska kolona.

_fim_ ::

uahhhhhaaa...:'(:'(... Rogaška Slatina pred parimi minutami podlegla toči......

Tomi ::

Sicer pa več o tem tukaj.
metrodusa.blogspot.com

Freak ::

eni sosedi je toča šipo na avtu razbila!

tejo ::

Toča seka! Kako lepo je razbijala šipe na avtih... Mi smo na srečo imeli Audi-ja pod streho...

Mr.-Viko ::

Nam je pa toča, ki je imela obliko polovice frnikole, kar lepo "poboljšala" pridelke na vrtu. Pa še v garažah je bilo vode, da bi lahko celo Afriko nahranil z njo! Pa strela je sekala... Res, izjemen dan! ;((
BTW, kdor je iz okolice Polzele že ve, kako je bilo pri nas. Kako je bilo šele v LJ... 8-O
No comment, really

DrSergioDJ ::

Mi mamo pa Leona, ki je lepo preživel točo na avtocesti, nobenih poškodb :D ( morem mal reklamet delat, sam, kdor ga je že vozu, ve, da zanj NI potrebna reklama ). Mi je pa zalil pol sobe drgač, k je bil okn odprt!!!!!
...

Ljubavnik ::

Ueeeeeeeeeee, jst mam pa luknce po avtu od toce, badddddd pa sm mislu da je ok zdj k se je pa posusil se pa vid da so luknce, sam js ni ful hudo sam vseen na jok mi gre :(
Mr. LoverBoi

gorenc ::

of fak, moje sozalje.
jest sem bil v btcju, pa sem se pogovarjal po telefonu z eno zensko iz siske in mi je pravla kako v siski bobni toca debela kot oreh. Malo pomislim siska - jarse,... nevihta potuje,... naslednji trenutek sem laufal ven k utrgan in ne boste verjeli - glih ko sem spravu avto pod streho v tistem trenutku pride toca in smeri siska8-O
ja ja, za misji k**** je slo
zdej pa spet neki bobni tako da bom raje ugasnu modem (kablc) pa monitor k sta skupaj vec vredna kot moj avto:D

Thomas ::

Zakaj toča pada samo v poletnih mesecih,- kadar je vroče?

Zato, ker so takrat močni vzgorniki (navzgor pihajoči vetrovi), ki debele dežne kapljice dvignejo na višino kakih 20 km, kjer v mrzlem zraku - pod minus 40 - hitro zmrznejo in padejo kot ledeni kosi na tla.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tolip ::

Spet pada še huj kot prej, nevem če sem že vidu kaj takega.

Ljubavnik ::

Ej thomas kaksn nazivas mas ti pred imenom, morda dr., mag.,dipl. ing. ... ??? Al gres pac za vsako stvar pogledat u leksikon :D
Mr. LoverBoi

Ljubavnik ::

Hmmm ... neki sm slisu da bodo popravila zaston zarad toce, waw ce bo to res ih use poljubim nekam, sam dvomim da bo kj od tega res, ponavad majo usi siroke gobce pol pa k treba kj nardit pol se pa potuhenjo barabe ene, no sam ce bo to res, kapo dol :D
Mr. LoverBoi

TuXterrestrial ::

Trnovo ga je tud najebal.
Pr naš hiš so trije avti zbiti pa še strha je preluknjena kot sir. To bo bolelo zavarovalnice.

lordgreg ::

hja.. meščanski in primestni otroci.. se vidi, da niste navajeni,.. da mijavkate, ko zagledate bli kamen, bližati se vašemu avtu.. in to, da še potem ne stolče vašega "Audija" in "Leona" me pa samo še dvigne.. kaj ima ena kurčeva firma avta oz. točno tip avta tu veze?

Uuuuuuuuuuu.. moja babica se BMWjem okli vozi, moj invalidni foter brez nog in rok pa z Mercedesem... preklete kešpičke

Ljubavnik ::

Kaj ma tip avta veze ? A ves kaj decko, stolc jugota, pa stolc avdija, pa dj oba popravt, za jugota te bo prslo 10 jurjev, za avdija 500 jurjev, v tem je razlika brihtnez ! :|
Mr. LoverBoi

poweroff ::

Mogoče je pa Thomas padalec... padalci morajo vedet take vremenarske zadeve.

BTW: poletne nevihte so tudi nevarne za jadralne padalce ker te lahko hitro pozavga na par tisoc metrov...

`DoC ::

Toča je že kul, če ne druga se materialisti pred njo tresejo.>:D>:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Ljubavnik ::

Dark-Frodo: hmm ... po eni strani mas prow, sam kaj pa ce tko gledas, en posten clovk, gara celo zivljenje, zaljubljen v hitre avtomobile, si po 30tih letih garaskega dela kupi npr, bmw-ja za 50.000 DEM, pol pa toca unici sanje ! A se ti zdi to posteno ?! :|
Mr. LoverBoi

MoDeR ::

Fiju!
Tle za Bežigradom je bla pa popoldanska nevihta dokaj mila. Je bla toča ampak ni bilo nič razbito. Smo že mislili, da smo dobro čez prišli je pa zvečer ob 22.30 ponovno privršalo in je padalo ko na sodni dan. Vsi avtomobili pred blokom na severni strani so mel razbite šipe. Vsi! Mi smo mel pa oba avtomobila na vzhodni strani čist blizu bloka pa ni blo nič. Očitno je tko od strani neslo.

Poplava v kleti, pa da nam je v bloku razbil tista pleksi stekla na vrhu strehe, ki v hodnik prepuščajo svetlobo je pa druga pesem.

Slučajno sem mel pa pri sebi fotoaparat pa sem ven letel na točo in reskiral svojo glavo za prvovrstne fotke. Ko bom razvil slike jih bom tle pokazal.
Lp,
<br>
MoDeR

OZZY ::

Arrrrrg . Toča v Litiji. Dobr, da sem pravočasno avto skril pred njo. Mater to ni bla toča ampak orehi. Bi šu lahko kidat stvar.
Go with the flow.

TTine ::

Thomas, brez zamere, toca ne pada samo poleti...

Malo obrazlozitve. Toca lahko pada le in izkljucno iz kopastih oblakov tipa Kumulonimbus (cumulonimbus), mednarodna okrajsava CB. Kot si ze pravilno povedal, ima vsa zadeva nekaj z vzgorniki, ni pa to nujno.
Mogoce ste ze vsi slisali tukaj za "hladne fronte". To si tiste modre zverine s trikotnicki, ki jih vidite na vremenskih kartah. No, naj vam le izdam, da so CB (nevihtni) oblaki zeloooo znacilni za hladne fronte.
Torej, nevihtni oblaki s toco so lahko konvekcijskega ali pa frontalnega nastanka. In se ta udarec, nastanek ene oz. druge vrste CB-jev, nima nobene zveze z letnimi casi!!!!

Za vse meteoroloske zadeve se mirno obrnite name.
LP
Tine.

TTine ::

Thomas pazi, toca ne pada le poleti.

Pogoj za toco je oblak vertikalnega nastanka, tipa cumulonimbus (CB). Ta pa je lahko konvekcijskega ali pa frontalnega (v hladni fronti) nastanka.
Njih nastanek pa NI odvisen od letnega casa.
LP
Tine.

TTine ::

Sori za double-post, sem dobil kao neko napako...
LP
Tine.

Ljubavnik ::

Waw se en k obvlada ... ej ti iz Litije a dons je padala toca ????????? 8-O
Mr. LoverBoi

Dr.Miha ::

heheh......2 km stran je padala kot oreh debel toča, tle pa čist nč...
Za domovino z Nintendom naprej!

Thomas ::

TTine,

Seveda je mogoče, da je pri nas januarja zadosti (poletno) topel teden. Je pa že manj mogoče, da bi tisti teden tudi padala toča.

Ostanem pri svojem. Kdaj je zadnjič v Sloveniji padala toča v decembru ali januarju?

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krucymucy ::

Ja! Kwa je nardil:D:D:D

V severnem delu lj se ni blo tolk, na vicu pa v trnovem je pa trgal!8-O
P.S. dons mi je tip v Mlacomu pokazu kepo ki je vceri padla dol (v hladilniku jo ma spravleno):D

trillian ::

ojej..
veste jaz pa sploh nisem opazila, da je padala toca.
pa sem imela odprto okno v svoji sobi.. soba je direktno pod streho.. vse sem elegantno prespala. po zaslugi nekih tablet, ki jih moram sedaj jemati.. po njih me tri ure ne zbudi nic.
no .. potem je klicala moja ljuba bakica in me zacela sprasevati, ako me je strah sama doma, ko pada toca. v pol snu sem rekla, da ne in zaspala nazaj.. sele nekaj ur kasneje, ko sem brala tale thread vceraj sem se zavedla, da je padala toca.

sosolka me je danes vprasala, ce se zivim v tem svetu. tudi jaz sem se zacela sprasevati, ce je res tako.

love, trillian
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

TheHijacker ::

jp... v Litiji je bila včeri toča velka k oreh. Moj ubogi Hyundai jo je kar lepo skupil. Polno manjših udrtinic ima. Baje bo treba na en Vakum dat al kaj mi je že eden razlagal :\

Bi bilo že boljš če bi mi šipe stolklo, saj mam vsaj te zavarovane... Damn ;((

TTine ::

Thomas, zadnje kar hocem je neko kregarijo zaradi meteorologije, ampak vseeno zelim razloziti stvar.

Torej, glede toce decembra ali januarja, ali pa kadarkoli pozimi ti ne bi znal tocno povedati kdaj je zadnjic padala. Mogoce lahko poklices na meteorologijo v LJ in ti bodo povedali kdaj se je to nazadnje zgodilo. Presenecen bos, zagotovo!!!

Torej, kot sem ze rekel je CB (kumulonimbus) oblak vertikalnega nastanka.
"Zraste lahko zaradi konvekcije (segrevanja tal), kot si popolnoma pravilno povedal".
Sam sem dodal se frontalni nastanek. Torej: v hladni fronti se hladni zrak kot klin zariva pod toplega (fizika: mrzel zrak se spusca, topel dviga). Posledica je nenadno povecanje temeraturne razlike glede na visino (temeraturni gradient, za tiste, ki tako boljse razumejo). Po domace, ker se mrzel zrak zariva spodaj, se topel se bolj pospeseno dviga.
Kaj nastane? -CB, jasno.
Ce se poglobis, bos videl, da gre za popolnoma isti pojav kot pri konvekciji (pospesitev vertilalnih zracnih tokov oz. povecanje temp. gradienta).

Res pa je, poudarjam, da je v pozni pomladi oz. poleti toca ponavadi najbolj intenzivna, kugle najbolj velike:)
Brez zamer,
LP
Tine.

TTine ::

Aja se tole: nic ni vazno kaksna je temeratura pri tleh. Vazena je vrednost vertikalnega temperaturnega gradienta (za koliko se zrak ohladi/segreje (ja tud to je mozno) ce se dvignes za X metrov).
LP
Tine.

Thomas ::

Tine,

Ja sej v glavnem se strinjava. Edino, da imaš ti bolj meteorološki pogled, meni pa je bistven (poljuden) odgovor na dilemo:

"Kako hudiča zmrnjena toča po tleh tako rekoč vsako poletje pa nobeno zimo???"

lp,

Thomas

DrSergioDJ ::

LordGrega: Firma avta ima DOSTI veze, zakaj pa ne vem. Ker dosti spremljam tudi druge forume ( npr. Mobisux ), sem izvedel, da so jo najbolje odnesli korejski avtomobili in wv, ki so imeli najmanj škode oz. sploh nič.
...

Ljubavnik ::

DrSergioDJ: hm to glih ne bo drzal, glede korejskih avtov, VW mas prow kokr sm ih gledu nikjer skor nobene luknce, kar se pa korejskih avtov tice, sm pa mal pocekiru hyundaje pa kie, to so totalno stolceni, poleg renojev so najbl zdelani, tko da ne dam roke v ogn za korejski pleh :D
Mr. LoverBoi

McAjvar ::

Hehe, kaj pa komplicirate z avti :)
Omislite si enga orenk jugaca, pa bo. Nimam niti ene lukne v plehu. Pa nej se kdo kej rece proti srbinom, avti so bli fajn. Ce se ti je pokvaru, si su h kovacu in ga je dvakrat zvajznu, pa je delu. Ce ga je stolkla toca, si se mal s kladvom spilu in je biu ko nov.
Pa ko glih o toci, a je kdo kej slisu za tiste nenavadne primerke, velike ko clovekova glava al pa se vecje, ki mende vsake tolko kam padejo. Mislm, da so ponavadi zelenkaste al pa modrikaste barve. Any ideas kako ta "toca" rata?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

TheHijacker ::

jp... moj hyundai lantra je full stolčen.. damn;((

Dalmatinc ::

Nam ga je stoklo k psa.
Mater n>:D>:Dam bo pa zavorvalnica colala he he he
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponjave proti toči za zaščito avtomobila

Oddelek: Na cesti
3325857 (22349) menjalnik
»

Toča in ustavljanje na avtocesti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8616672 (13242) timej98
»

Kam se da storklja ce pada toca?

Oddelek: Loža
111727 (1394) noraguta
»

Toča: 08.08.08 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
717791 (5278) JanK
»

in posledice toče so............ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565925 (4562) bluefish

Več podobnih tem