» »

Kaj počne 2300 ljudi na RTV?

Kaj počne 2300 ljudi na RTV?

««
4 / 12
»»

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Denar vleče tist, ki nič ne naredi za to plačo. Samo v tem je stvar.


Kje pa tega ni? Morda pri kaksnem s.p. ju, ki ima dva zaposlena, da sta z njim na terenu. Ko imas 100+ zaposlenih je prakticno nemogoce vse optimalno obremeniti.

Utk ::

Nekaj je optimalno, nekaj drugega pa če imaš stotine ljudi, ki šahira cele dneve ali pa pije v gostilni.

Machete ::

dronyx je izjavil:

Število zaposlenih in pogodbenikov na RTV je absurdno. Še bolj kot število zaposlenih pa mene moti to, da je RTV propagandni aparat ene politične opcije. Ne vem če je tako prepričanje vseh zaposlenih na RTV, ampak na notranji politiki pa očitno dela samo preverjen kader, tako kot v časih, ko je RTV nastala. To je za demokracijo nesprejemljivo, saj smo to obvezni financirati praktično vsi. To se lahko gredo v Severni Koreji.


Če ne blejajo hojsovih pravljic in ustrahovanj s problemi, ki to niso, še ne pomeni, da so avtomatsko propaganda kontra opcije. Samo zmede te, ker je skrajna desnica tako nora, neevropska in nazadnjaška, ter ustrahovalna, da misliš, da nepodpora njihovim blodnjam avtomatsko pomeni kontra propagando. Kolikor spremljam poročajo tudi o delovanju desnih strank v parlamentu in jih tudi povabijo v debatne studie. Edino prav pa je, da je rtv branik zdravega razuma liberalne kapitalistične demokracije. Demokracija in svoboda rabi čuvaje. Če ne dobiš 'demokratično' republiko Madžarsko, Rusijo... Jebite se vsi, ki želite ljudem gledati med noge in jih tretirati glede na kraj rojstva in barvo kože in vse ostale stvari, ki z vami osebno nimajo prav nobene veze in niti najmanjšega vpliva na vaš finančni in osebni prostor, ter svobodo živeti po svoje, ampak ste samo zlobni in prestrašeni za prazen nič, ker ste nezadovoljni s svojim življenjem in se zato želite znašati nad nekom, ki je čisto malo ali pa precej drugačen od vas. GO RTV
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Nekaj je optimalno, nekaj drugega pa če imaš stotine ljudi, ki šahira cele dneve ali pa pije v gostilni.


Do takih zakljuckov lahko prides v vseh podjetjih. Koliko poznam JS od starsev in gospodarstvo iz svoje kariere, so v JS delali dosti podobno efektivno, samo dosti slabse placano in brez perspektive. Dvomim, da je na RTV drugace. Imas pa neko sigurnost.

In tudi, ce RTV in sodnijo nekoliko preplacas te to ne bi smelo prevec motit. To so varovalke, kjer raje placas vec, kot pa, da je premalo. Ce padejo in ti ara nek JJ imas hitro slovenijo v barvi norije Nove24. Pa ne si mislit, da se ljudi ne da poneumit do take tocke, da mora politik biti obsojen s strani svojih in obtozen s strani komisije, ki jo je sam nastavil.

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:


Jaz nisem intelektualno podhranjen, jaz sem pameten za razliko od tebe. Klovn si ti, ne jaz.

Sicer si pa zgrešil point, point NI ali bi da dalo z 300 ali mogoče z 400 ljudmi namesto 3000 ljudmi, point je da je ljudi mnogo preveč (skopirano iz mojega prejšnjega posta):


Mogoce sta dovolj 2 zaposlena, mogoce 5000, ampak ti ves, ker si poznavalec vsega na RTVju. :D
In ce napises z veliko POTEM MORA BITI RES. Sem radoveden od kod ti podatki o tem, kaj potrebuje RTV?

Tako potrebujemo v gospodarstvu, narediti projekcije brez podatkov, ker niste tako "intelektualno podrhranji".

Direktorji se najbolj veselijo "natancnih" ocen v smislu "Imamo mnogo prevec zaposlenih, sem napisal z veliko, tako, damora biti res, jaz intelektualno dobro prehranjena oseba!".


Z veliko je zapisano zato da butci ki jim branje povzroča težave zadeve NE SPREGLEDAJO ;) Ker mi gre res na kurac vsako stvar pisat po 10 krat samo zato ker je ena budala speregledala en stavek ali pa en del stavka.

Imam prijatelje ki delajo na RTV-ju ;) Projekcije NISO brez podatkov amapak so z podatki ;) Jaz nisem intelekturalno podhranjena oseba, ampak sem pameten za razliko od tebe.

Dejstvo je da 180.000 ljudi v javnem sektorju NE RABIMO, lahko bi jih bilo vsaj 2x manj. VSAJ. Z dobro oprimizacijo pa cca 4x manj. Z manj požrešnim javnim sektorjem bi lahko znižal davke na vse plače in bi ljudje dobili več denarja, ne pa da jim država pol pobere samo zato da da lenuhom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Enterprise ()

opeter ::

m0LN4r je izjavil:

Ja meni je to jasno, ampak te stevilke lahko umetno napihnes, ker za premikat tri gumbe v studiju ni potrebnih 5 ljudi. Bil sem tam in pravim, da doloceno delo 6 ljudi tam, bi lahko opravil en, ki to bolj obvlada. Recimo nekaj zrezat skup, traja na RTV 10x dlje kot en Freelancer, ki to naredi en dva tri za 50$/video. Stvari, ki se vsak dan delajo po eno in istem kopitu bi se lahko optimiralo dandanes.


Ja, marsikaj bi lahko naredili, samo ne morejo ...

Ravno, ko si omenjal RTV studio Lendava, so komajda pred dvema letoma nazaj dobili posodobitev strojne in programske opreme, da lahko TV-oddaje pripravljajo v HD ločljivosti oz. so to potem dvignili na Full HD.

Delajo pa v AVID opremi (načeloma je to bil AVID Cutter, v Sloveniji za to licenco prodaja/izposoja samo ena firma):
https://www.enarocanje.si/Obrazci/?id_o...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sandmat ::

Glede na velikost RTVja ima vsak Slovenec prijatelje na RTVju :D

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:



Imam prijatelje ki delajo na RTV-ju ;) Projekcije NISO brez podatkov amapak so z podatki ;) Jaz nisem intelekturalno podhranjena oseba, ampak sem pameten za razliko od tebe.

Dejstvo je da 180.000 ljudi v javnem sektorju NE RABIMO, lahko bi jih bilo vsaj 2x manj. VSAJ. Z dobro oprimizacijo pa cca 4x manj. Pol bi lahko znižal davke na vse plače in bi ljudje dobili več denarja, ne pa da jim država pol pobere samo zato da da lenuhom.


Ko nekdo zase rece, da je intelektualno superioren si mislim, da je trol ali pa ze samo to dvigne kaksno rdeco zastavico. Ze od te tocke se te tezko jemlje resno.

Kar se tice tvojih dejstev, sigurno niso dejstva, ker so vse stevilke prelepe. Stevilke verjetno vleces iz riti. Koliko je "ca. 4x manj"? Kaj bi sele bilo, ce delas "odlicno" optimizacijo in ne samo "dobro"? Bi bilo 20x manj?

Si sploh preracunaj koliko pride v blagajno od prispevkov in odstej celoten strosek RTV, potem pa javi, koliko lahko maksimalno znizas obremenitev na place iz tega naslova. Verjetno bos razocaran. Seveda upostevaj, da se vecina pokrije iz narocnine, ki je vsaj v primerjavi z Avstrijo poceni.

yayo ::

v glavnem debatirate o TV in ne toliko o RTV. TV je drag medij, radio je v primerjavi zelo ekonomičen. Drugače pa meni koncentracija medija v Lj smrdi. Kot provincialna liliput država bi Slovenija lahko imela mrežo majhnih regionalnih studijev, ki bi realno predstavljali teritorij in lokalno kulturo.
(kdaj ste zadnjič slišali npr. prekmurščino?) V Lj bi pustil 300 ljudi.

TheBlueOne ::

Kolikor vem RTV ni samo v LJ, je pa jasno, da je tam centralni del.

Sneznik ::

Machete je izjavil:

dronyx je izjavil:

Število zaposlenih in pogodbenikov na RTV je absurdno. Še bolj kot število zaposlenih pa mene moti to, da je RTV propagandni aparat ene politične opcije. Ne vem če je tako prepričanje vseh zaposlenih na RTV, ampak na notranji politiki pa očitno dela samo preverjen kader, tako kot v časih, ko je RTV nastala. To je za demokracijo nesprejemljivo, saj smo to obvezni financirati praktično vsi. To se lahko gredo v Severni Koreji.


Če ne blejajo hojsovih pravljic in ustrahovanj s problemi, ki to niso, še ne pomeni, da so avtomatsko propaganda kontra opcije. Samo zmede te, ker je skrajna desnica tako nora, neevropska in nazadnjaška, ter ustrahovalna, da misliš, da nepodpora njihovim blodnjam avtomatsko pomeni kontra propagando. Kolikor spremljam poročajo tudi o delovanju desnih strank v parlamentu in jih tudi povabijo v debatne studie. Edino prav pa je, da je rtv branik zdravega razuma liberalne kapitalistične demokracije. Demokracija in svoboda rabi čuvaje. Če ne dobiš 'demokratično' republiko Madžarsko, Rusijo... Jebite se vsi, ki želite ljudem gledati med noge in jih tretirati glede na kraj rojstva in barvo kože in vse ostale stvari, ki z vami osebno nimajo prav nobene veze in niti najmanjšega vpliva na vaš finančni in osebni prostor, ter svobodo živeti po svoje, ampak ste samo zlobni in prestrašeni za prazen nič, ker ste nezadovoljni s svojim življenjem in se zato želite znašati nad nekom, ki je čisto malo ali pa precej drugačen od vas. GO RTV


Kakšne pravljice ti sanjaš? Ti si zbojen. Levičarji nimajo pojma o ekonomiji, desničarji ga imajo. Levičarji mislijo da denar kar na drevesih raste.

Jaz nobenega ne tretiram drugače glede na barvo kože, kraj rojstva ali karkoli od naštetega! Jaz budalo tretiram kot budalo, pa naj si bo to slovenec ali pa tujec in dobrega človeka tretiram kot dobrega človeka, pa naj si bi to slovenec ali tujec!

Debil je debil pa nima veze s kje prihaja. In noben ni zloben in prestrašen, ne gre za nobeno znašanje, samo ti si zblojen in ne razumeš osnovnih zadev. Dejstvo je da ljudje morajo v državo pridet LEGALNO. Ker če jaz hočem it v Nemčijo ali kamorkoli v tujino si moram zrihtati vizo in vse te kurce, A ekonomski MIGRANT PA LAHKO gre kar brez vsega kamor se mu sprdne?! In pol nej za njega še zapravimo še 5x več denarja kolikor ga država zapravi za slovenca? Ja KOMU NA ČAST?! Zakaj bi imel ekonomski migrant PRIVILEGIJE? On lahko vztopi v katerokoli državo kadar se mu sprdne, jaz pa ne morem samo zato ker nimam rjave kože, to je DISKRIMINACIJA! Zakaj bi moral biti ekonomski migrant PRIVILIGIRAN? Ne sme biti!

sandmat je izjavil:

Glede na velikost RTVja ima vsak Slovenec prijatelje na RTVju :D


:D No jaz jih mam, za ostale pa nebom govoril. In glede na to da jih toliko dela na RTV-ju bo to kar blizu resnici ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

m0LN4r ::

Samael je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Samael je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Treba je odpustit 90 % RTV-ja, delo reoragnizirat in optimizirat, ostalim 10 % ljudi (recimo ostalim tristotim ljudem) pa ZVIŠAT plače za 2x.


Sneznik je izjavil:

Jaz znam brati podatke ;)


Ne, ne znaš, ker kot kavč teoretik nimaš niti najmanše predstave kako potekajo stvari in vlečeš podatke iz riti. Tipično za ljudi, ki vidijo tistih par fac v ospredju, pa mogoče kamermana, pa je to to, aneda? No, samo da ni.

Ko pa v to tvojo namišljeno trol kvoto prišteješ še kakšnega hišnika, pa vzdrževalca, pa enih par čistilk, pa kakšno tajnico ... ti pa ostane kaj? Dva novinarja, pa en kamerman?
Kje so potem še režija, fotografija, produkcija, glasba, maska, kostumografija, scenografija, montaža, zvok, urednišvo, dramaturg, lektori, osvetljava in vse ostalo ... :) In to govorim o enem samem projektu. Pa do dnevno infomativnih oddaj, razvedrilnih oddaj, znanstvenih oddaj, športnih prenosov, itd ... ter celo radia niti prišla še nisva.
Na enem samem projetku, vključno z igralci seveda, lahko dela skozi leto tudi kaj vem ... recimo 50 - 100 ljudi. Projektov, oddaj, serij, filmov, prenosov ... se pa skozi leto odvija koliko? Slabo si to razmislil.

Veliko pišeš, nimaš pa niti približno pojma o čem govoriš. Ali trolaš v tri krasne ali pa si popoln cepec. Nagibam se k temu drugemu.
(in ne, ne delam na RTV)


Zaradi mene če gledaš RTV in ti je všeč ga tudi plačuj! Lahko jih zaposliš 10 tisoč, i don't care. SAMO NE SILI MENE DA PLAČUJEM NEKAJ KAR NE GLEDAM IN NE KONZUMIRAM a je jasn?

Ja znam, imam kolege ki delajo na RTV-ju ...


Koji k.. se pizdiš name in mi nabijaš ene stvari, ki so povsem nerelevantne za to, na kar sem opozoril.
Prav en drek je važno kaj jaz gledam in kaj ne, tisto kar je v mojem pisanju pomembno, pa tebi predstavlja težave pri razumevanju, je to, da sem opozoril na slaboumne bedarije, ki nam jih serviraš zgoraj.

Plačuješ, ne plačuješ, loviš metulje, se igraš z avtomobilčki, se valjaš po peskovniku ... prav vseeno mi je. Samo ne nabijaj tam na kavču neke slaboumne gostilniške oslarije v pričakovanju, da te nekdo slej ko prej ne bo na to opozoril. In prav nič ti ni treba biti zdaj užaljen, se po tleh metati in jadikovati nad vsem hudim, kar se ti je nocoj zgodilo na forumu.
Boš pa pred naslednjo pavšalno oslarijo na osnovi velike domišlije, ki jo imaš namen podeliti z nami, za spremembo mogoče malce možgane uporabil. Ali pač ne.
Tam kjer sem jaz delal je vsak drugi visek najmanj in se da ogromno optimirat in ni treba za vsako malenkost imeti dodatno zaposlenega, ce to lahko najames nekoga da naredi za manj in hiteje. V povprecju se je delalo 1-2 uri na dan redno, vse ostalo pa je boljkone ne blo po principu delaj se, da se dela.
Vem cesa je sposoben dandanes team 3 ljudi skup spravit kak prispevek, ki s svojim delom sluzijo prakticno denar, na RTV je to vseeno, efektivnost je tam blizu nicle.
En dela se trga, ostali pa 70% casa gledajo v luft, pa se ko delajo delajo res osnovne stvari.

Sej ce bi ziveli od gledanosti in bli placani na efektivo in se morali sami znajt glede financ, bi stvari potekale bistveno drugace.

Poglejte kaj spravi skup skupina 10 ljudi na YT in kaksne vsebine imajo. Da ne omenjam tistih, ko to delajo 2-3 ljudje in so vsebine svetlobna leta pred tem kaj RTV producira z eno desetino ljudi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zmaugy ::

Samael je izjavil:

V bistvu tudi tega ni tako malo:

(pobral sem z: E-naslovi oddaj, uredništev in oddelkov)

A Alpe Donava Jadran
Ambienti
Avtomobilnost
Artevisione Magazine
B Bansi
Big Band RTV Slovenija
Radio Blabla
Bleščica
Č Čestitke Radio Maribor
Čist zares
Čudogozd
D Desk TV Slovenija
Desk Radia Slovenija
Desk TV Koper
Dnevnik
Dobro jutro - Koper
Dobro jutro - Ljubljana
Dobro jutro - Maribor
Domani E
Dopoldan in pol
E Ema
F Firbcologi
Fonoteka Koper
G Glasba 202
Glasbena produkcija
Globus
Gluhi in naglušni
GPZ
Grafika RTV Slovenija
Gremo plesat
I Il giardino dei sogni
Infokanal
Infodrom
Informatika
Intranet
Istria
Italijanski sport
Itinerari
J Joker
K Kadrovska služba
Kaj dogaja? Z Jonasom
Kanape
Koda
Kolesarska dirka po Franciji
Kričač
Kulturna redakcija, Radio Slovenija
Kulturna redakcija TV Slovenija
Kviz Vem!
L Le parole piu belle
Lektorji Radia Slovenija
Ljudje in zemlja
M Marketing Koper
Marketing Maribor
Marketing RA Slovenija
Marketing TV Slovenija
Med valovi
Mestne promenade
MMC-obvestila
MMC-kultura
MMC-lektor
MMC-notranja politika
MMC-servisne informacije
MMC-šport
MMC-uredniki
MMC-zabava
MMC-zunanja politika
Multimedijski center
MSC
N NaGlas!
Na lepše
Na vrtu
Nadzorni center
Nadzorni svet RTV Slovenija
Naše poti
O O živalih in ljudeh
Obvestila Radio Maribor
Obzorja duha
Oddajni center Beli križ
Oddajni center Domžale
Oddajni center Krvavec
Oddajni center Murska Sobota
Oddajni center Nanos
Oddajniki
Oddajniki in zveze - linki
Oddajno - področni center Novo Mesto
Odkrito
Odmevi
Odnosi z javnostjo
Ogledi RTV Slovenija
Opus
Osmi dan
Osvežilna fronta
Ozare
P Pisave
Področni center Jesenice
Področni center Kobarid
Področni center Maribor
Poletna scena
Poročila Radio Koper
Postmaster
Prava ideja
Pričevalci
Programski svet RTV Slovenija
Prometne informacije
Prometni klub Radia Slovenija
Prvi program Radia Slovenija
Q Quarta di copertina
R Radijska obvestila
Radijska produkcija
Radijske čestitke
Radijski napovedovalci
Radio Capodistria
Radio Koper
Radio Maribor
Radio Si
Resna glasba
Ribič Pepe
Risanke
RTV4D
RTV-prispevek
RTV-prispevek - Izvršbe
S Simfonični orkester RTV Slovenija
Sindikat delavcev radiodifuzije Slovenije
Sindikat kulturnih in umetniških ustvarjalcev
Slovenia Magazine
Slovenci po svetu
Slovenska kronika
Slovenski magazin
Slovenski pozdrav
So vakeres
Spezzoni
Studio City
Studio Gorica
Studio Kriškraš
Studio madžarskih programov
Svet delavcev RTV Slovenija
Sveto in svet
Š Šport Radia Slovenija
Šport TV Slovenija
Športna mreža
T Tarča
Tednik
Televizijski klub
Točka preloma
Tretji program Radia Slovenija - program ARS
Tretji program TV Slovenija
TV arhiv in dokumentacija
TV Capodistria
TV Koper
TV Capodistria
TV portal
U Umetni raj
Umetnost igre
Utrip
V Val 202
Varuh pravic gledalcev in poslušalcev
Vikend paket
Volitve
Z ZKP RTV Slovenija
Zrcalo tedna
Zvezdana


Lepo. Ampak lahko naštepajo še 200 naslovov, ko to ne pomeni, da je stvar apriori kvalitetna in ima dodano vrednost.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:



Imam prijatelje ki delajo na RTV-ju ;) Projekcije NISO brez podatkov amapak so z podatki ;) Jaz nisem intelekturalno podhranjena oseba, ampak sem pameten za razliko od tebe.

Dejstvo je da 180.000 ljudi v javnem sektorju NE RABIMO, lahko bi jih bilo vsaj 2x manj. VSAJ. Z dobro oprimizacijo pa cca 4x manj. Pol bi lahko znižal davke na vse plače in bi ljudje dobili več denarja, ne pa da jim država pol pobere samo zato da da lenuhom.


Ko nekdo zase rece, da je intelektualno superioren si mislim, da je trol ali pa ze samo to dvigne kaksno rdeco zastavico. Ze od te tocke se te tezko jemlje resno.

Kar se tice tvojih dejstev, sigurno niso dejstva, ker so vse stevilke prelepe. Stevilke verjetno vleces iz riti. Koliko je "ca. 4x manj"? Kaj bi sele bilo, ce delas "odlicno" optimizacijo in ne samo "dobro"? Bi bilo 20x manj?

Si sploh preracunaj koliko pride v blagajno od prispevkov in odstej celoten strosek RTV, potem pa javi, koliko lahko maksimalno znizas obremenitev na place iz tega naslova. Verjetno bos razocaran. Seveda upostevaj, da se vecina pokrije iz narocnine, ki je vsaj v primerjavi z Avstrijo poceni.


Z odlično oprimizacijo 4x manj javnih uslužbencev ( =45 tisoč), z navadno optimizacijo pa 2x manj javnih uslužbencev (=90 tisoč). Seveda se nobena vlada teh rezov in prestrukturiranja javnega sektorja ne loti, ker ji to zažira glasove na volitvah..

Plačilo RTV-ja je 144 EUR na leto, 1440 EUR na 10 let in 10.000 EUR v času 60 let. 10 jurjev! TO je ogromn keša! Z 144 EUR na leto kolikor dam za RTV, si jaz lahko vsako dobro leto kupim nov telefon!! To je ogromno denarja!

Za znižanje davčne obremenitve plač pa se govoril v sklopu otimiziranja javnega sektorja (- 90.000 ljudi najmanj glede na sedajšnje stanje). Z samo 90 tisoč manj javnih uslužbencev bi lahko prihranili 1,5 MILIJARDE evrov letno, kar znese ¸1675 EUR letno dodatno za VSAKEGA delovno aktivenga državljana. Več kot 1600 EUR na let da bi vsak ki dela dobil več, to je OGROMNO!!

Če pa znižamo za 4x javni sektor, pol je pa številka 3350 EUR na leto DODATNO za vsakega delovno aktivnega državljana, to so cca 3 plače na leto več!! Za vsakega ki dela namesto 12 plač na leto dobi 15 plač na leto!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

Smurf ::

gus5 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa pustimo RTV prispevek ob strani za nadaljno debato.

Mene bolj zanima kaj teh 2300 ljudi ustvari oz. producira v primerjavi z drugimi drzavami
https://twitter.com/bojan_krajnc/status...

Eden redkih pametnih postov (z realnimi podatki).

RTV podpiram, je zdalec najbolj kvaliteten medij pri nas.

Miki N ::

Smurf je izjavil:


RTV podpiram, je zdalec najbolj kvaliteten medij pri nas.


Kar ne pove kaj dosti. :))

TineTone ::

Smurf je izjavil:


RTV podpiram, je zdalec najbolj kvaliteten medij pri nas.


Mora biti pa res kvalitetna stver da si zakonsko prisiljen v plačevanje storitve četudi je ne uporabljaš.

Komaj čakam da mi začne Merkator izstavljati položnice za banane, četudi jih ne jem.

RTV je manj od gnoja. Gnoj lahko vsaj na njivo streseš od RTV ni nič.

TheBlueOne ::

@Sneznik, kaj pomeni 4x znizati? Koliko odstotkov manj naj bi to bilo? Da vidim koliko manj osebja v zdravstvu, policiji, vojski itn. bi bil tvoj optimum. Predvidevam, da logistiko gre potem stran 100%, pisarnisko delo pravtako odstranis? Koliko otrok v razredu bo potem? Koliko daljse cakalne vrste v zdravstvu so ti OK? Kaksne vrste bi mev na UE?

Glej sej razumem, da zadeve iz neke izolirane luknje delujejo tako, da imas lahko obcutek, da si überintelektualec in delas strokovne ocene cez palec cez najbolj kompleksen aparat v Sloveniji. Jaz po drugi strani zivim v Avstriji, kjer se vsi cudijo, kako je lahko v Sloveniji vse tako poceni, posebej delovna sila, kako so lahko prispevki tako nizki in drzava se vedno deluje. V drzavah po katerih se praviloma zgledujete taki kot ti placas vec prispevka za isto delo, kot je celotna bruto placa v Sloveniji.

sandmat ::

nehajte sanjat o zmanjševanju zaposlenih na RTV, JS in ostalih agencijah. Z zaposlitvijo ohranjamo socialni mir in je posledično ekonomsko upravičeno ;)

TheBlueOne ::

TineTone je izjavil:

Smurf je izjavil:


RTV podpiram, je zdalec najbolj kvaliteten medij pri nas.


Mora biti pa res kvalitetna stver da si zakonsko prisiljen v plačevanje storitve četudi je ne uporabljaš.


Ja tako je to. Vojske tudi ne uporabljas, morda tudi zdravstva ne, morda tudi cest ne, morda tudi sodisc ne ampak v koncni fazi noces biti brez teh servisov. Druzba se pac odloci kaj je optimalno za druzbo kot celoto. Ce sluzis v drzavi, potem vecino storitev uporabljas vsaj posredno. Ce drzava ne bi imela ustreznih servisov ne bi imel niti moznosti pisati, kako ti ne bi placal nic.

Sneznik ::

Miki N je izjavil:

Smurf je izjavil:


RTV podpiram, je zdalec najbolj kvaliteten medij pri nas.


Kar ne pove kaj dosti. :))


Tako je! Od podna podnov biti malo manjši poden in hkrati še levičarsko trobilo ni nikakršen dosežek, ampak je sramota.

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:



Tako je! Od podna podnov biti malo manjši poden in hkrati še levičarsko trobilo ni nikakršen dosežek, ampak je sramota.


Levicarsko trobilo je morda zato, ker gosti iz desne pogosto ne pridejo na soocenja. Oni imajo raje svoje monologe.

Machete ::

Sneznik je izjavil:

Machete je izjavil:

dronyx je izjavil:

Število zaposlenih in pogodbenikov na RTV je absurdno. Še bolj kot število zaposlenih pa mene moti to, da je RTV propagandni aparat ene politične opcije. Ne vem če je tako prepričanje vseh zaposlenih na RTV, ampak na notranji politiki pa očitno dela samo preverjen kader, tako kot v časih, ko je RTV nastala. To je za demokracijo nesprejemljivo, saj smo to obvezni financirati praktično vsi. To se lahko gredo v Severni Koreji.


Če ne blejajo hojsovih pravljic in ustrahovanj s problemi, ki to niso, še ne pomeni, da so avtomatsko propaganda kontra opcije. Samo zmede te, ker je skrajna desnica tako nora, neevropska in nazadnjaška, ter ustrahovalna, da misliš, da nepodpora njihovim blodnjam avtomatsko pomeni kontra propagando. Kolikor spremljam poročajo tudi o delovanju desnih strank v parlamentu in jih tudi povabijo v debatne studie. Edino prav pa je, da je rtv branik zdravega razuma liberalne kapitalistične demokracije. Demokracija in svoboda rabi čuvaje. Če ne dobiš 'demokratično' republiko Madžarsko, Rusijo... Jebite se vsi, ki želite ljudem gledati med noge in jih tretirati glede na kraj rojstva in barvo kože in vse ostale stvari, ki z vami osebno nimajo prav nobene veze in niti najmanjšega vpliva na vaš finančni in osebni prostor, ter svobodo živeti po svoje, ampak ste samo zlobni in prestrašeni za prazen nič, ker ste nezadovoljni s svojim življenjem in se zato želite znašati nad nekom, ki je čisto malo ali pa precej drugačen od vas. GO RTV


Kakšne pravljice ti sanjaš? Ti si zbojen. Levičarji nimajo pojma o ekonomiji, desničarji ga imajo. Levičarji mislijo da denar kar na drevesih raste.

Jaz nobenega ne tretiram drugače glede na barvo kože, kraj rojstva ali karkoli od naštetega! Jaz budalo tretiram kot budalo, pa naj si bo to slovenec ali pa tujec in dobrega človeka tretiram kot dobrega človeka, pa naj si bi to slovenec ali tujec!

Debil je debil pa nima veze s kje prihaja. In noben ni zloben in prestrašen, ne gre za nobeno znašanje, samo ti si zblojen in ne razumeš osnovnih zadev. Dejstvo je da ljudje morajo v državo pridet LEGALNO. Ker če jaz hočem it v Nemčijo ali kamorkoli v tujino si moram zrihtati vizo in vse te kurce, A ekonomski MIGRANT PA LAHKO gre kar brez vsega kamor se mu sprdne?! In pol nej za njega še zapravimo še 5x več denarja kolikor ga država zapravi za slovenca? Ja KOMU NA ČAST?! Zakaj bi imel ekonomski migrant PRIVILEGIJE? On lahko vztopi v katerokoli državo kadar se mu sprdne, jaz pa ne morem samo zato ker nimam rjave kože, to je DISKRIMINACIJA! Zakaj bi moral biti ekonomski migrant PRIVILIGIRAN? Ne sme biti!

sandmat je izjavil:

Glede na velikost RTVja ima vsak Slovenec prijatelje na RTVju :D


:D No jaz jih mam, za ostale pa nebom govoril. In glede na to da jih toliko dela na RTV-ju bo to kar blizu resnici ;)


Snežnik pomiri se in ne žali me. To da misliš da so lev in desni kot v risanki tom in jerry je smešno. Eni imajo pojma o ekonomiji, eni nimajo? Pa si ti sploh končal vrtec?
Nihče nikomur ne dovoli priti v državo nelegalno, to je velika demagogija, ki jo radi ponavljate, da bi postala resnica. In nihče, še največji filantropi verjetno ne podpirajo tovrstnega 'gre kamor se mu sprdne' ??
Glede Nemčije, vize za tja ne rabiš verjetno že kakih 30 let, prav tako za ogromno držav celo čez lužo. Čudi me, da tako superiorno rjoveš, pa take smešnice streljaš.
Seveda da rabiš dokumente, vsak jih, ki se pripelje z bmwjem ali golfom in gre na izlet v Berlin in nazaj. ČE pa nimaš dokumentov pa rabiš plavati čez Kolpo ali plezati po drevesih in gozdovih. To se počne praktično na vseh mejah na svetu.
Kje vstopajo ekonomski migranti prosto po izbiri in katere privilegije poberejo, ki jih ti revček nimaš, pa lahko malce razložiš ali celo podaš prijavo, če imaš kake info.
Misliš, da si prikrajšan? Nihče ti ne brani, da greš s culico skozi gozd naprimer na Madžarsko ali v Bosno. Pomoje ti rata in boš doživel ves glory tovrstnega privilegija.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Smurf je izjavil:

gus5 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa pustimo RTV prispevek ob strani za nadaljno debato.

Mene bolj zanima kaj teh 2300 ljudi ustvari oz. producira v primerjavi z drugimi drzavami
https://twitter.com/bojan_krajnc/status...

Eden redkih pametnih postov (z realnimi podatki).

RTV podpiram, je zdalec najbolj kvaliteten medij pri nas.

Ce bi bil tako kvaliteten, bi preziveli od gledanosti in prostovoljnega prispevka, polek reklam, ki se vrtijo cel dan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TineTone ::

TheBlueOne je izjavil:

TineTone je izjavil:

Smurf je izjavil:


RTV podpiram, je zdalec najbolj kvaliteten medij pri nas.


Mora biti pa res kvalitetna stver da si zakonsko prisiljen v plačevanje storitve četudi je ne uporabljaš.


Ja tako je to. Vojske tudi ne uporabljas, morda tudi zdravstva ne, morda tudi cest ne, morda tudi sodisc ne ampak v koncni fazi noces biti brez teh servisov. Druzba se pac odloci kaj je optimalno za druzbo kot celoto. Ce sluzis v drzavi, potem vecino storitev uporabljas vsaj posredno. Ce drzava ne bi imela ustreznih servisov ne bi imel niti moznosti pisati, kako ti ne bi placal nic.


To da si zakonsko prisiljen v plačevanje servisa ki ti streže reklame je res nujno potrebno za moj obstoj :))

Ker vas je toliko na RTVju je normalno da se najdete tudi na slotechu za zagovarjat svoje greznice.

TheBlueOne ::

m0LN4r je izjavil:


Ce bi bil tako kvaliteten, bi preziveli od gledanosti in prostovoljnega prispevka, polek reklam, ki se vrtijo cel dan.


Zakaj je to pogoj? Kveliteten ni enako komercialno najbolj zanimiv.

3p ::

Sneznik je izjavil:

Res je, javni sektor bi lahko z dobro optimizacijo zmanjšali na četrtino vsaj. 45 tisoč ljudi bi bilo več kot zadosti v javnem sektorju. Tako se pa več kot 100.000 ljudi čoha po jajcih. Seveda nobena vlada noče zmanjšat javnega sektorja, ker ji to zmanjšuje glasove na prihodnjih volitvah..


Sploh ne vem, kaj naj napišem. Komentiraš kot za šankom, pa ti očitno ni jasno, kdo vse spada v javni sektor. Glej, če je za tvoje froce dovolj dobro, če jih je v razredu 80, za moje ni.
---
Zdaj pa vprašanje za tebe. Kaj delaš? Misliš, da bi v tvojem podjetju šlo brez tebe? Koliko ljudi zaposljujete, katerih delo bi lahko avtomatizirali ali odstranili?

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

@Sneznik, kaj pomeni 4x znizati? Koliko odstotkov manj naj bi to bilo? Da vidim koliko manj osebja v zdravstvu, policiji, vojski itn. bi bil tvoj optimum. Predvidevam, da logistiko gre potem stran 100%, pisarnisko delo pravtako odstranis? Koliko otrok v razredu bo potem? Koliko daljse cakalne vrste v zdravstvu so ti OK? Kaksne vrste bi mev na UE?

Glej sej razumem, da zadeve iz neke izolirane luknje delujejo tako, da imas lahko obcutek, da si überintelektualec in delas strokovne ocene cez palec cez najbolj kompleksen aparat v Sloveniji. Jaz po drugi strani zivim v Avstriji, kjer se vsi cudijo, kako je lahko v Sloveniji vse tako poceni, posebej delovna sila, kako so lahko prispevki tako nizki in drzava se vedno deluje. V drzavah po katerih se praviloma zgledujete taki kot ti placas vec prispevka za isto delo, kot je celotna bruto placa v Sloveniji.


Od 2-4x znižanje javnega sektorja pri enakem standardu kot je danes, to je z oprimizacijo izvedljivo. V luknji živiš ti, ne jaz. Verjetno jo imaš tudi v buči.

Da je v Sloveniji vse poceni? NI RES! Glede na slovenske plače so stvari MNOGO dražje kot v Avstriji! Življenski standard je v Sloveniji manjši kot v Avstriji. Zato se tudi Slovenci vozimo delat v Avstrijo, Avstrijci pa ne v Slovenijo.

Da so pripevki NIZKi? NI RES!! Slovenija je bila po davkih in pispevkih uvrščena kot najbolj obdavčena država na svetu s strani mednarodeno priznane revije Forbes!! Definitivno nima nizkih davkov in prizpevkov, ima ene najvišjih, če ne kar najvišje!

https://www.forbes.com/2007/05/03/forbe...

Machete ::

m0LN4r je izjavil:

Smurf je izjavil:

gus5 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa pustimo RTV prispevek ob strani za nadaljno debato.

Mene bolj zanima kaj teh 2300 ljudi ustvari oz. producira v primerjavi z drugimi drzavami
https://twitter.com/bojan_krajnc/status...

Eden redkih pametnih postov (z realnimi podatki).

RTV podpiram, je zdalec najbolj kvaliteten medij pri nas.

Ce bi bil tako kvaliteten, bi preziveli od gledanosti in prostovoljnega prispevka, polek reklam, ki se vrtijo cel dan.


Ti si pa pametnejši od tega kar si napisal. Dobro veš, da niso tam za to, da se preživijo na trgu z joški in harmoniko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Pa tisti, ki gleda to kvaliteto jo naj placuje, jaz bi pa placeval raje kaj drugega npr. Hulu, Netflix, Prime...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TineTone ::

Machete je izjavil:


Misliš, da si prikrajšan? Nihče ti ne brani, da greš s culico skozi gozd naprimer na Madžarsko ali v Bosno. Pomoje ti rata in boš doživel ves glory tovrstnega privilegija.


Ja, ne bojo mogli na podlagi barve moje kože ugotoviti da nisem sirijski migrant iz afrike :))

Z napačno barvo kože ne moreš dobiti zastonj stanovanja in mobitela v Nemčiji. To je beli privilegij: nahrani cel svet ali pa si naci!

TheBlueOne ::

TineTone je izjavil:


To da si zakonsko prisiljen v plačevanje servisa ki ti streže reklame je res nujno potrebno za moj obstoj :))

Ker vas je toliko na RTVju je normalno da se najdete tudi na slotechu za zagovarjat svoje greznice.


Ne ni nujno pomembno, je varovalka. Kakor je sodstvo. Imeti vec oblasi in varovalke je nekaj kar stane in po drugi strani ni nujno za obstoj. Tudi monarhije, diktature zadostijo pogoj samega obstoja.

Problem je, ko vlada JJ, ki vec kot ocitno dela aktivno propagando proti tem servisom, ce niso popolnoa usklajeni z njegovimi mantrami. In ce tudi zaupate svojem JJ v dno srca, lahko pride kdo, ki mu ne in se okoristi zaradi pomanjkanja teh varovalk v prihodnosti.

Sneznik ::

m0LN4r je izjavil:

Pa tisti, ki gleda to kvaliteto jo naj placuje, jaz bi pa placeval raje kaj drugega npr. Hulu, Netflix, Prime...


Se podpišem pod to :)

Kdor hoče gledati neumne in glupe slovenske serije naj jih tudi plača. Uporabljaš nekaj, to tudi plačaš. Če ne uporabljaš PA NE BI SMEL plačati. Tukaj mi pa keš kar iztrgajo iz roke, tudi če zadev ne uporabljam, like what the fuck? NI FER!

sandmat je izjavil:

nehajte sanjat o zmanjševanju zaposlenih na RTV, JS in ostalih agencijah. Z zaposlitvijo ohranjamo socialni mir in je posledično ekonomsko upravičeno ;)


O ker glup izgovor. Saj ni noben rekel da bomo vrgli 90 tisoč ljudi iz javnega sektorja na cesto. Samo prestrukturirali jih bomo v zasebni sektor kjer bodo dejansko koristni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

TineTone ::

TheBlueOne je izjavil:


Problem je, ko vlada JJ, ki vec kot ocitno dela aktivno propagando proti tem servisom, ce niso popolnoa usklajeni z njegovimi mantrami. In ce tudi zaupate svojem JJ v dno srca, lahko pride kdo, ki mu ne in se okoristi zaradi pomanjkanja teh varovalk v prihodnosti.


Aja, JJ je hitler ker mi hoče prihraniti 12E na mesec? OK. Vidim da ste RTVjevci res že obupani. Upam da se čim prej ugasi to komunistično trobilo ki me obravnava kot sužnja.

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:



Tako je! Od podna podnov biti malo manjši poden in hkrati še levičarsko trobilo ni nikakršen dosežek, ampak je sramota.


Levicarsko trobilo je morda zato, ker gosti iz desne pogosto ne pridejo na soocenja. Oni imajo raje svoje monologe.


A zato tako redno blatijo in tolčejo po Janši al kaj? Vse jasno.

Janša sprejel ukrepe za zajezitev epidemije. On je kriv, mu bomo goro kolesarjev poslali v zameno ker je rešil na tisoče življenj s tem! Sej ne da imajo ukrepe za zajezitev epidemije vse države po svetu..

m0LN4r ::

Se radio je zamenjal Dezeer, Spotify itn. damn z reklamami sta spotify in youtube celo zastonj in gledas, poslusas, kaj hoces in to celo kvaliteto, ce hoces.

Jaz imam abonirano ze kr redno nekaj kanalov, od experimentalne fizike, novic, sporta pa vse do zabavnih in poucnih kanalov itn. Pa stevilo ljudi, ki to producira je v primerjavi z RTV mikroskopsko, da o tehnicni kvaliteti sploh ne bom izgubljal besed.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:


Da so pripevki NIZKi? NI RES!! Slovenija je bila po davkih in pispevkih uvrščena kot najbolj obdavčena država na svetu s strani mednarodeno priznane revije Forbes!! Definitivno nima nizkih davkov in prizpevkov, ima ene najvišjih, če ne kar najvišje!


Ne seri, moras razumeti podatke, ne pa gledati tabelo, ki ti ustreza. Te bom tako vprasal, kaj je ceneje in kje drzava vec pobere.

(stevilke niso cisto realne)

Varilec v Sloveniji:
Bruto: 1300€ 12x prispevki 43%
Varilec v Avstriji
Bruto: 3000€ 14x prispevki 40%

Ja ce gledas nek odstotek pri nizkih dohodkih deluje kakor, da je Slovenija draga. Seveda pa tu moras zatisniti oci pred destvom, da po kolektivni pogodbi v Avstriji take place, ki bi jo priemrjal ne mores izplacati. Ce bi jo smel, potem bi drzalo, kar mislis, da poznas.

Mimogrede sem delal primerjave Slo vs At na itnernacionlaki, ko smo razmisljali, da bi odprli se obrat v Sloveniji. Ko gledas celotno realnost ugotovis, da je Slovenije izjemno poceni. Ko je za GZ delal prijateljica primerjalno porocilo, sem ji jaz priskrbel podatke za AT.

Skratka, da dobis vtis, da je v Sloveniji karkoli kot celota drago, potrebujes kar nekaj kreativnega racunovodstva.

Smurf ::

TineTone je izjavil:


Mora biti pa res kvalitetna stver da si zakonsko prisiljen v plačevanje storitve četudi je ne uporabljaš.

Sej ta tema je dokaz zakaj je to potrebno. Ljudje bi raje gledali reality showe, hkrati jih zmeraj manj loci kateri viri so bolj ali manj verodostojni. Ravno v takih casih je RTV najbolj potreben.

Sneznik ::

3p je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Res je, javni sektor bi lahko z dobro optimizacijo zmanjšali na četrtino vsaj. 45 tisoč ljudi bi bilo več kot zadosti v javnem sektorju. Tako se pa več kot 100.000 ljudi čoha po jajcih. Seveda nobena vlada noče zmanjšat javnega sektorja, ker ji to zmanjšuje glasove na prihodnjih volitvah..


Sploh ne vem, kaj naj napišem. Komentiraš kot za šankom, pa ti očitno ni jasno, kdo vse spada v javni sektor. Glej, če je za tvoje froce dovolj dobro, če jih je v razredu 80, za moje ni.
---
Zdaj pa vprašanje za tebe. Kaj delaš? Misliš, da bi v tvojem podjetju šlo brez tebe? Koliko ljudi zaposljujete, katerih delo bi lahko avtomatizirali ali odstranili?


Meni je natančno jasno kaj spada v javni SEKTOR (ne upravo, SEKTOR!). Noben ni govoril o 80 otrocih v razredu kot neupravičeno in debilno obtožuješ!

Govorili smo o zmanjšanju javnega sektorja BREZ poslabšanja kvalitete storitev! Če šolajočih se otrok in mladostnikov recimo ene 230 tisoč, zaposlenih v šolstvu je 55 tisoč to pride EN ZAPOSLENI na cca 4 ljudi! Mnogo preveč! TO TAKO NE SME BITI!

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:



A zato tako redno blatijo in tolčejo po Janši al kaj? Vse jasno.


Ce ne bi porocali o zadevah, kakor njegova postofobija, krediti iz bosne, sedaj okoli mask itn. bi nakazovalo, da res imamo problem. Tip je na oblasti en mesec in imas kolikor hoces absurdov v smislu servetke na gumicah.

Machete ::

Kolesarji ne protestirajo zoper ukrepe. Protestirajo zoper zlobi in kraji vsem na očeh. To, da so vmes moroni z jugoslovanskimi zastavami in primitivnimi vzkliki zoper JJ je žal koleteralna škoda.
Meketanje 'jaz tega ne gledam' gor dol je brezveze. Država je skupek različnih interesov. Jaz tudi ne rabim verske storitve, ne rabim športne infrastrukture in prenosa tekem, ne rabim nanizank v Slovenščini in ne rabim znakovnih tolmačev, še najmanj rabim patetičnega Galuniča z abotnimi kvizi in pa goveje nedeljske cigumiguarije z neko joškarco.
Pa me ne moti, ker očitno to rabijo moji sodržavljani. Zakaj je tako težko doumeti, da država niso samo vaši ozki interesi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Sneznik ::

Machete je izjavil:

Kolesarji ne protestirajo zoper ukrepe. Protestirajo zoper zlobi in kraji vsem na očeh. To, da so vmes moroni z jugoslovanskimi zastavami in primitivnimi vzkliki zoper JJ je žal koleteralna škoda.
Meketanje jaz tega ne gleam gor dol je brezveze. Dražava je skupek različnih interesov. Jaz tudi ne rabim verske storitve, ne rabim športne infrastrukture in prenosa tekem, ne rabim nanizank v Slovenščini in ne rabim znakovnih tolmačev, še najmanj rabim patetičnega Galuniča z abotnimi kvizi in pa goveje nedeljske cigumiguarije z neko joškarco.
Pa me ne moti, ker očitno to rabijo moji sodržavljani. Zakaj je tako težko doumeti, da država niso samo vaši ozki interesi.


Kurac ne protestirajo zoper ukrepe, spremljam facebook skupino in VEM da večina kolesarjev protestira zaradi ukrepov in to tudi sami povejo! Vsak politik kdaj kaj zajebe, zakaj niso kolesarji NIKOLI protestirali ko je bila leva vlada? Pa se je v času levih vlad kradlo na veliko!

Takrat ko so bile leve vlade na oblasti se ni protestirajo nikoli. Sedaj ko so desne, pa so levičarji NAŠČUVALI ljudsko kot ovce, in ovce seveda HORUK IN HOP NA KOLO. Debilno do konca.

TheBlueOne ::

Machete je izjavil:

Kolesarji ne protestirajo zoper ukrepe. Protestirajo zoper zlobi in kraji vsem na očeh. To, da so vmes moroni z jugoslovanskimi zastavami in primitivnimi vzkliki zoper JJ je žal koleteralna škoda.
Meketanje 'jaz tega ne gledam' gor dol je brezveze. Država je skupek različnih interesov. Jaz tudi ne rabim verske storitve, ne rabim športne infrastrukture in prenosa tekem, ne rabim nanizank v Slovenščini in ne rabim znakovnih tolmačev, še najmanj rabim patetičnega Galuniča z abotnimi kvizi in pa goveje nedeljske cigumiguarije z neko joškarco.
Pa me ne moti, ker očitno to rabijo moji sodržavljani. Zakaj je tako težko doumeti, da država niso samo vaši ozki interesi.


Ker je Nova24 povedala kaj me mora motiti....

black ice ::

m0LN4r je izjavil:

Se radio je zamenjal Dezeer, Spotify itn. damn z reklamami sta spotify in youtube celo zastonj in gledas, poslusas, kaj hoces in to celo kvaliteto, ce hoces.

Meni še vedno ni uspelo čisto nadomestiti radia. Sploh z YT se lahko dokaj hitro znajdeš v loopu in dobivaš ene in iste recommendatione. Še vedno mi je kul vsake toliko pogledati na Bandcamp, Soundcloud, Mixcloud ali celo preveriti kakšno ne-mainstream recenzijo neke plošče / izdaje, kjer se je nekdo potrudil za oris dotične izdaje, zraven pa izveš en kup informacij o izvajalcu ali sceni na splošno. Podcasti mi hitro postanejo tečni, medtem, ko radijske oddaje vseeno lažje prebavim, sploh, če je najbolj klasičnega tipa - cca 10 min govora in 50 min glasbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

Machete je izjavil:

Kolesarji ne protestirajo zoper ukrepe. Protestirajo zoper zlobi in kraji vsem na očeh. To, da so vmes moroni z jugoslovanskimi zastavami in primitivnimi vzkliki zoper JJ je žal koleteralna škoda.
Meketanje 'jaz tega ne gledam' gor dol je brezveze. Država je skupek različnih interesov. Jaz tudi ne rabim verske storitve, ne rabim športne infrastrukture in prenosa tekem, ne rabim nanizank v Slovenščini in ne rabim znakovnih tolmačev, še najmanj rabim patetičnega Galuniča z abotnimi kvizi in pa goveje nedeljske cigumiguarije z neko joškarco.
Pa me ne moti, ker očitno to rabijo moji sodržavljani. Zakaj je tako težko doumeti, da država niso samo vaši ozki interesi.


Ker je Nova24 povedala kaj me mora motiti....


Lej v vsaki civilizirani državi PRISELJEVANJE poteka po zakonih in legalno, ne pa kar tako kakor se kumu dvigne. In tako mora biti!

Če jaz kot Slovenec ne smem it v Ameriko in se jim uštulit notr in vlečt socialno pomoč tako kot delajo migranti, pol tudi migranti tega NE SMEJO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:


Lej v vsaki civilizirani državi PRISELJEVANJE poteka po zakonih in legalno, ne pa kar tako kakor se kumu dvigne. In tako mora biti!


To se slisi kako: "OK OK ontopic govorim bedarije, zato pa dajmo raje o ilegalnih prehodih meje.". Bo Nova24 indoktrinacija morala najti se kaksne drugacne diverzije.

Zgodovina sprememb…

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:


Da so pripevki NIZKi? NI RES!! Slovenija je bila po davkih in pispevkih uvrščena kot najbolj obdavčena država na svetu s strani mednarodeno priznane revije Forbes!! Definitivno nima nizkih davkov in prizpevkov, ima ene najvišjih, če ne kar najvišje!


Ne seri, moras razumeti podatke, ne pa gledati tabelo, ki ti ustreza. Te bom tako vprasal, kaj je ceneje in kje drzava vec pobere.

(stevilke niso cisto realne)

Varilec v Sloveniji:
Bruto: 1300EUR 12x prispevki 43%
Varilec v Avstriji
Bruto: 3000EUR 14x prispevki 40%

Ja ce gledas nek odstotek pri nizkih dohodkih deluje kakor, da je Slovenija draga. Seveda pa tu moras zatisniti oci pred destvom, da po kolektivni pogodbi v Avstriji take place, ki bi jo priemrjal ne mores izplacati. Ce bi jo smel, potem bi drzalo, kar mislis, da poznas.

Mimogrede sem delal primerjave Slo vs At na itnernacionlaki, ko smo razmisljali, da bi odprli se obrat v Sloveniji. Ko gledas celotno realnost ugotovis, da je Slovenije izjemno poceni. Ko je za GZ delal prijateljica primerjalno porocilo, sem ji jaz priskrbel podatke za AT.

Skratka, da dobis vtis, da je v Sloveniji karkoli kot celota drago, potrebujes kar nekaj kreativnega racunovodstva.


Razum podatke brez skrbi ;) Tudi pri nižjih dohodkovnih razredih od Forbesove tabele je Slovenija ŠE VEDNO ena izmed NAJBOLJ obdavčenih držav in ne najmanj kor debilno trdiš ti!

Dejstvo je da Slovencu državo pobere VEČ glede na njegove prihodke in si slovenec z slovensko plačo lahko PRIVOŠČI MANJ kot pa Avstrijec z Avstrijsko plačo. Slovenija je med NAJBOLJ obdavčenimi državami, to je dejstvo.

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:


Lej v vsaki civilizirani državi PRISELJEVANJE poteka po zakonih in legalno, ne pa kar tako kakor se kumu dvigne. In tako mora biti!


To se slisi kako: "OK OK ontopic govorim bedarije, zato pa dajmo raje o ilegalnih prehodih meje.". Bo Nova24 indoktrinacija morala najti se kaksne drugacne diverzije.


Ne govorim nobenh bedarij, samo ti jih z svojo neumno pametjo smatraš kot take. Pač povej: "JAZ ne razumem zaradi tega pa tega pa tega", nevem recimo zato ker nimam možganskih kapacitet, ali pa zato ker sem bias kreten (hipotetično) ali pač karkoli je. Povej da TI ne razumeš, ostali razumejo in niso bedarije.

Lej v vsaki civilizirani državi PRISELJEVANJE poteka po zakonih in legalno, ne pa kar tako kakor se kumu dvigne. In tako mora biti!

Če jaz kot Slovenec ne smem it v Ameriko in se jim uštulit notr in vlečt socialno pomoč tako kot delajo migranti, pol tudi migranti tega NE SMEJO. Zakaj bi moral biti ekonomski migrant PRIVILIGIRAN?

Ker navadnih migrantov ki bežijo pred vojno v Sloveniji NI, ker bi se lahko ustavili v prvi varni državi, ne da silijo v Slovenijo. Kar imamo v Sloveniji so IZKLJUČNO ekonomski migranti, ki grejo na sosedovo travo ker je ta bolj zelena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

Sneznik ::

Misliš, da si prikrajšan? Nihče ti ne brani, da greš s culico skozi gozd naprimer na Madžarsko ali v Bosno. Pomoje ti rata in boš doživel ves glory tovrstnega privilegija.


Ne, NE MOREM tega narediti. Ne zgledam kot migrant in ob prvi priložnosti me bodo strpali nazaj v Slovenijo in me še oglobili za povrh vsega. Jaz ne morem it v Ameriko kar brez vize in NELEGALNO tako kot to počnejo migranti. Migranti pa lahko. To je čista DISKRIMINACIJA. Zakaj bi moral biti migrant PRIVILIGIRAN?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:



Dejstvo je da Slovencu državo pobere VEČ glede na njegove prihodke in si slovenec z slovensko plačo lahko PRIVOŠČI MANJ kot pa Avstrijec z Avstrijsko plačo. Slovenija je med NAJBOLJ obdavčenimi državami, to je dejstvo.


Ja ampak ne ker so prispevki previsoki ampak ker je placa prenizka. Pri placah nekje nad 50kEUR/letno, kar je nekje normativ v Avstriji placajo dnevni migranti kaksen stotak letne razlike v davku, ce sploh.

Je pa res Slovenija dosti bolj obdavcena pri recimo 1000EUR Bruto mesecno do 2000EUR ampak tu moras spregledati, da take place v Avstriji ne mores izplacati.

Skratka v Sloveniji si lahko privoscis manj, ker imas prenizko placo in ne ker te drzava prevec rubi. Pac ko ti bo Nova24 dala primerjavo na povprecnem Janezu jih samo vprasaj, ce lahko tako placo, kot jo primerjajo Avstrija sme izplacati. Ne bo zazeljeno vprasanje...

Taki kot ti pac verjamete, da je problem obdavcitev in na podlagi tega bi rusili vse javno. Ne opazite pa dejanskega interesa, ki stoji za to filozofijo.

In se enkrat. Kaj tocno pomeni 4x manj zaposlenih? Koliko % je to?

Sneznik je izjavil:



Lej v vsaki civilizirani državi PRISELJEVANJE poteka po zakonih in legalno, ne pa kar tako kakor se kumu dvigne. In tako mora biti!


Kaj ima to veze s to temo? Drugace imajo vse civilizirane drzave, ki imajo kopenske meje, enak problem s tem. Tudi ZDA z juzno mejo.

Meja med legalnim, ilegalnim, kdo je begunec itn. ni tako enostavna.

Zgodovina sprememb…

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:



Dejstvo je da Slovencu državo pobere VEČ glede na njegove prihodke in si slovenec z slovensko plačo lahko PRIVOŠČI MANJ kot pa Avstrijec z Avstrijsko plačo. Slovenija je med NAJBOLJ obdavčenimi državami, to je dejstvo.


Ja ampak ne ker so prispevki previsoki ampak ker je placa prenizka. Pri placah nekje nad 50kEUR/letno, kar je nekje normativ v Avstriji placajo dnevni migranti kaksen stotak letne razlike v davku, ce sploh.

Je pa res Slovenija dosti bolj obdavcena pri recimo 1000EUR Bruto mesecno do 2000EUR ampak tu moras spregledati, da take place v Avstriji ne mores izplacati.

Skratka v Sloveniji si lahko privoscis manj, ker imas prenizko placo in ne ker te drzava prevec rubi. Pac ko ti bo Nova24 dala primerjavo na povprecnem Janezu jih samo vprasaj, ce lahko tako placo, kot jo primerjajo, Avstrija sme izplacati. Ne bo zazeljeno vprasanje...

Taki kot ti pac verjamete, da je problem obdavcitev in na podlagi tega bi rusili vse javno. Ne opazite pa dejanskega interesa, ki stoji za to filozofijo.

In se enkrat. Kaj tocno pomeni 4x manj zaposlenih? Koliko % je to?


Ne, nerazumeš pointa. Davki so previsoki PROCENTUALNO. Država te rubi ker JAVNI DENAR PORABLJA NERACIONALNO.

Mislim KOJI KURAC se je spomnil graditi TEŠ6?! Zgrešena investicija! Zato da je zdaj njegova proizvodna cena VIŠJA od tiste po kateri jo prodaja na trgu in dela vsako leto po nevem koliko miljonov zgube. Sem že takrat povedal ko so obljbljali da bo TEŠ6 stal 700 mijonov da je TEŠ6 popolna neumnost. Na koncu je stal 2x več: 1400 milijonov! (1,4 milijarde!).

Zato si Slovenec lahko privošči manj kot Avstrijec. Če je plača nižja pol mora logično država pobrati manj.

Je pa res Slovenija dosti bolj obdavcena pri recimo 1000EUR Bruto mesecno do 2000EUR


Ja bravo, ta rang predstvlja 95 % vseh plač! In ta rang je bolj obdavčen, torej: SLOVENIJA je bolj obdavčena država. Ena izmed najbolj obdavčenih držav po davkih in prispevkih.

e opazite pa dejanskega interesa, ki stoji za to filozofijo.


Mi opazimo vse. Kakšen namišljen "dejanski" interes neki. Nisem proti javnemu, sem pa proti NERACIONALNEMU ZAPRAVLJANJU in UPRAVLJANJU z JAVNIM denarjem.

In se enkrat. Kaj tocno pomeni 4x manj zaposlenih? Koliko % je to?


To je 75 % manj zaposlenih kot jih je sedaj. Ne delaj se neumnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 456 57 58 59 )

Oddelek: Loža
2925268500 (83) Daniel
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122259 (19169) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733520 (28903) radmannsdorf
»

RTVSLO prispevek

Oddelek: Loža
487083 (5466) Ales
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360055 (53292) noraguta

Več podobnih tem