» »

Kaj počne 2300 ljudi na RTV?

Kaj počne 2300 ljudi na RTV?

««
5 / 12
»»

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:


Ja bravo, ta rang predstvlja 95 % vseh plač! In ta rang je bolj obdavčen, torej: SLOVENIJA je bolj obdavčena država.


Nekateri ste res trdi. Ce poskusim se boljse objasnit. Avstrija lahko da za place za poln delovnik pod 1000€ 0% prispevkov in ne bi prihranila niti centa, ker take place ne more izplacati!

Bo pa lahko Nova24 povedala kaj s v smislu: "Varilec Janez v Sloveniji za 1000€ placa 400€ prispevka, v Avstriji ne bi placal nic."

JS ima zal fiksni strosek, ki ni merjen v % ampak v €. Ce so place v drzavi nizke in hoces kakovostno storitev potrebujes vec € in s tem visji %.

Sneznik ::

Drugace imajo vse civilizirane drzave, ki imajo kopenske meje, enak problem s tem. Tudi ZDA z juzno mejo.

Meja med legalnim, ilegalnim, kdo je begunec itn. ni tako enostavna.


A to če imajo ostali probleme je pa KAO izgovor al kaj? Probleme je treba zmanjšat ne pa POVEČEVAT in IGNORIRAT, ker če ne majhen problem preraste v velikega.

Meja med legalnim, ilegalnim migrantom in beguncem je ZELO enostavna: legalen ima vse dokumente, ilegalen jih nima, begunec se pa ustavi v prvi varni državi in če ni v sosednji državi VOJNA pol tam ni nobenega begunca, ampak so ekonomski migranti.

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:


Ja bravo, ta rang predstvlja 95 % vseh plač! In ta rang je bolj obdavčen, torej: SLOVENIJA je bolj obdavčena država.


Nekateri ste res trdi. Ce poskusim se boljse objasnit. Avstrija lahko da za place za poln delovnik pod 1000EUR 0% prispevkov in ne bi prihranila niti centa, ker take place ne more izplacati!

Bo pa lahko Nova24 povedala kaj s v smislu: "Varilec Janez v Sloveniji za 1000EUR placa 400EUR prispevka, v Avstriji ne bi placal nic."

JS ima zal fiksni strosek, ki ni merjen v % ampak v EUR. Ce so place v drzavi nizke in hoces kakovostno storitev potrebujes vec EUR in s tem visji %.


Trd si ti, ne jaz. Ja in kje točno to nasprotuje temu kar sem jaz povedal? V sloveniji je 95 % plač bolj obdavčenih. Tudi višje plače, primerljive avtrijskim so v Sloveniji bolj obdavčene. Slovenija je ena izmed bolj obdavčenih držav.

Fiksni strošek v JS je majhen, zanemarljiv: večinski delež predstavlja varialbini strošek za plače.

In noben ne bi imel proti plačati davka, če bi SE DENAR PORABI RACIONALNO in KORISTNO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:



To je 75 % manj zaposlenih kot jih je sedaj. Ne delaj se neumnega.


Kje ti zivis? 75% bi uspel sklatit. Lol...

Ni tako jasno, da je 4x manj 75%. 5x manj je potem 80%? 10x manj je 90%? Je enacba (celota/faktor)*(faktor-1). Potem je med 100x manj in 1000x manj mala razlika.

Sneznik je izjavil:


Ja in kje točno to nasprotuje temu kar sem jaz povedal? V sloveniji je 95 % plač bolj obdavčenih. Tudi višje plače, primerljive avtrijskim so v Sloveniji bolj obdavčene. Slovenija je ena izmed bolj obdavčenih držav.

In noben ne bi imel proti plačati davka, če bi SE DENAR PORABI RACIONALNO in KORISTNO.


To kako racinalno se porabi je subjektivna ocena, ki jo tezko das kar tako za cel ogromen aparat.

Problem je, da ni resitev manj davkov. Ko ti enkrat kapne, da JS potrebuje fiksni dohodek in da so place nizke hitro ugotovis, da nimas ne vem koliko maneverskega prostora. Vse kar ti rusenje RTV in ostalih servisov prinese je privatizacija, ki pa je sekira v med za tistega, ki posle deli (politiko). Kako desna deli posle pa smo videli x-krat v zelo kratkem obdobju.

Zgodovina sprememb…

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:



To je 75 % manj zaposlenih kot jih je sedaj. Ne delaj se neumnega.


Kje ti zivis? 75% bi uspel sklatit. Lol...

Ni tako jasno, da je 4x manj 75%. 5x manj je potem 80%? 10x manj je 90%? Je enacba (celota/faktor)*(faktor-1). Potem je med 100x manj in 1000x manj mala razlika.


Zdajšnji javni sektor: 180.000 ljudi
Javni sektro po racionalizaciji in optimizaciji: 45 tisoč ljudi.
Razlika ljudi= 180.000 -45.000 = 135.000

Zmanjšanje ljudi glede na prejšnje stanje je 135.000 /180.000 = 75 % zmanjšanje!

Število ljudi se je zmanjšalo za 4x, pa če še tolk debiličiš. 180.000 /4= 45.000
Ja ostalo bi 25 % zdajšenjega javnega sektorja, to je cca 45 tisoč ljudi. Pa ajde da ne boš debiličil in zato ZGREŠIL POINTA, upoštevaj 90.000 ljudi namesto zdajšnjih 180.000.

Ko ti enkrat kapne, da JS potrebuje fiksni dohodek in da so place nizke hitro ugotovis, da nimas ne vem koliko maneverskega prostora.


NI RES, NIMAŠ PRAV! Fiksni dohodek ki ga potrebuje JS je majhen (recimo za nabavit naprave in opremo), glavni delež predtavlja STROŠEK ZA PLAČE. In ta je VARIABILEN. Plače so 275 EUR višje v povprečju od realnega sektorja. In noben ni rekel nižanje plač, rekli smo nižanje števila zaposlenih! In imaš maneverski prostor, najmanj polovico javnega sektroja prestrukturiraš v zasebnega kjer bojo dejansko koristni. Ne delaj se neumnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

-valvoline- ::

Sej AT pa tudi DE tj celotna EU je postalo vse skupaj ena velika komunajzarska greznica. Noben vec noce delat, ne zabar, ne jodlar, ne svaba... Parazit sektor se vsepovsod bohoti in je tm najbolj zazeljena zaposlitev.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:



Zdajšnji javni sektor: 180.000 ljudi
Javni sektro po racionalizaciji in optimizaciji: 45 tisoč ljudi.
Razlika ljudi= 180.000 *45.000 = 135.000

Zmanjšanje ljudi glede na prejšnje stanje je 135.000 /180.000 = 75 % zmanjšanje!

Število ljudi se je zmanjšalo za 4x, pa če še tolk debiličiš. 180.000 /4= 45.000
Ja ostalo bi 25 % zdajšenjega javnega sektorja, to je cca 45 tisoč ljudi. Pa ajde da ne boš debiličil in zato ZGREŠIL POINTA, upoštevaj 90.000 ljudi namesto zdajšnjih 180.000.


OMG, pa saj ni res...

Ahm... 180.000*45.000 = 6750000000

Ce gres iz 180.000 na 135.000 si zmanjsal za 25%. Ostalo ti je 75%.

Razumem pa zakaj predlagas 180.000 in 90.000 za potrditev izracunov. Je vsaj 50% enako 50%.

Manjka enacba in 4x, 5x itn. ampak je cisto iskreno ne pricakujem. Puscam pa odprto, da kar pisem ni res, ker si le nekajkrat najavil intelektualno superiornost nad kritiki.

Zgodovina sprememb…

Sneznik ::

Machete je izjavil:

Kolesarji ne protestirajo zoper ukrepe. Protestirajo zoper zlobi in kraji vsem na očeh. To, da so vmes moroni z jugoslovanskimi zastavami in primitivnimi vzkliki zoper JJ je žal koleteralna škoda.
Meketanje 'jaz tega ne gledam' gor dol je brezveze. Država je skupek različnih interesov. Jaz tudi ne rabim verske storitve, ne rabim športne infrastrukture in prenosa tekem, ne rabim nanizank v Slovenščini in ne rabim znakovnih tolmačev, še najmanj rabim patetičnega Galuniča z abotnimi kvizi in pa goveje nedeljske cigumiguarije z neko joškarco.
Pa me ne moti, ker očitno to rabijo moji sodržavljani. Zakaj je tako težko doumeti, da država niso samo vaši ozki interesi.


Če državljani rabijo NENUJNE storitve(joškarico in cigumigu) NI MOJA DOVŽNOST da jim to financiram. Če hočejo joškarico na tv naj jo financirajo sami.

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:



Zdajšnji javni sektor: 180.000 ljudi
Javni sektro po racionalizaciji in optimizaciji: 45 tisoč ljudi.
Razlika ljudi= 180.000 *45.000 = 135.000

Zmanjšanje ljudi glede na prejšnje stanje je 135.000 /180.000 = 75 % zmanjšanje!

Število ljudi se je zmanjšalo za 4x, pa če še tolk debiličiš. 180.000 /4= 45.000
Ja ostalo bi 25 % zdajšenjega javnega sektorja, to je cca 45 tisoč ljudi. Pa ajde da ne boš debiličil in zato ZGREŠIL POINTA, upoštevaj 90.000 ljudi namesto zdajšnjih 180.000.


OMG, pa saj ni res...

Ahm... 180.000*45.000 = 6750000000

Ce gres iz 180.000 na 135.000 si zmanjsal za 25%. Ostalo ti je 75%.

Manjka enacba in 4x, 5x itn. ampak je cisto iskreno ne pricakujem.


piše - ne pa krat ;) Je tudi jasno napisano razlika, razlika pomeni minus veš.

OMG narobe si razumel: SPET!!!

Nisem rekel da greš na 135 tisoč, greš na 45 tisoč. Bolj jasno ne bi mogel napisati. Trd in neumen si kot kol. Statisiko imam pa opravljeno z 10 na tehničnem faksu, tako da ti se norca delaj iz koga drugega, mene ne boš peljal žejnega čez vodo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

TheBlueOne ::

Sorry, ti bi JS zmanjsal za 75%. :D Vso sreco....

Machete ::

Ka pa vem, malo si trd v bistvu. Brezveze te je nekaj razsvetljevati. Jaz ne rabim vodovoda in ceste do tvoje hiše. Financiraj si jo sam. Al neki tazga.. prevedeno V TVOJ JEZIK (see what i did there).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:



Zdajšnji javni sektor: 180.000 ljudi
Javni sektro po racionalizaciji in optimizaciji: 45 tisoč ljudi.
Razlika ljudi= 180.000 *45.000 = 135.000

Zmanjšanje ljudi glede na prejšnje stanje je 135.000 /180.000 = 75 % zmanjšanje!

Število ljudi se je zmanjšalo za 4x, pa če še tolk debiličiš. 180.000 /4= 45.000
Ja ostalo bi 25 % zdajšenjega javnega sektorja, to je cca 45 tisoč ljudi. Pa ajde da ne boš debiličil in zato ZGREŠIL POINTA, upoštevaj 90.000 ljudi namesto zdajšnjih 180.000.


OMG, pa saj ni res...

Ahm... 180.000*45.000 = 6750000000

Ce gres iz 180.000 na 135.000 si zmanjsal za 25%. Ostalo ti je 75%.

Razumem pa zakaj predlagas 180.000 in 90.000 za potrditev izracunov. Je vsaj 50% enako 50%.

Manjka enacba in 4x, 5x itn. ampak je cisto iskreno ne pricakujem.

-Uvede se enotna davcna stopnja 10% (enotni ddv, davek na place, na najemnine, na profit itn... vse na 10%)
-Nogira se najmanj 50% drzavnih parazitov, usmeri se jih v gospodarstvo, takoj se ukine socijala, kdor noce delat naj bo lacen.
-Uvozenih suznjev se poslje nazaj od koder so prisli, zamenjajo jih nogirani drzavni paraziti.

3p ::

Sneznik je izjavil:

3p je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Res je, javni sektor bi lahko z dobro optimizacijo zmanjšali na četrtino vsaj. 45 tisoč ljudi bi bilo več kot zadosti v javnem sektorju. Tako se pa več kot 100.000 ljudi čoha po jajcih. Seveda nobena vlada noče zmanjšat javnega sektorja, ker ji to zmanjšuje glasove na prihodnjih volitvah..


Sploh ne vem, kaj naj napišem. Komentiraš kot za šankom, pa ti očitno ni jasno, kdo vse spada v javni sektor. Glej, če je za tvoje froce dovolj dobro, če jih je v razredu 80, za moje ni.
---
Zdaj pa vprašanje za tebe. Kaj delaš? Misliš, da bi v tvojem podjetju šlo brez tebe? Koliko ljudi zaposljujete, katerih delo bi lahko avtomatizirali ali odstranili?


Meni je natančno jasno kaj spada v javni SEKTOR (ne upravo, SEKTOR!). Noben ni govoril o 80 otrocih v razredu kot neupravičeno in debilno obtožuješ!

Govorili smo o zmanjšanju javnega sektorja BREZ poslabšanja kvalitete storitev! Če šolajočih se otrok in mladostnikov recimo ene 230 tisoč, zaposlenih v šolstvu je 55 tisoč to pride EN ZAPOSLENI na cca 4 ljudi! Mnogo preveč! TO TAKO NE SME BITI!


V osnovnih šolah je zaposlenih okoli 18000 ljudi, šola pa se v njih okoli 180000 otrok. Torej približno 1 zaposleni na 10 otrok. Pa v šolah niso zaposleni le učitelji (ravnatelji, strokovni delaci, hišniki, kuharji, čistilci). Ob tem številu zaposlenih imaš v razredu povprečno malo manj kot 20 otrok. Kako boš vse to izpeljal z 4500 ljudmi, torej verjetno 3000 učitelji?
---
No, nisi povedal, kaj sam delaš in zakaj pri vas dela ne bi mogla opraviti, recimo, polovica zaposlenih (ob ustrezni optimizaciji procesov, avtomatizaciji, odstranjevanju mešalcev megle)?Povej, pa bomo podali predloge.

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

Sorry, ti bi JS zmanjsal za 75%. :D Vso sreco....


Bom skopiral post od prej, ki si ga spregledal ker izredno slabo bereš: "Ja ostalo bi 25 % zdajšenjega javnega sektorja, to je cca 45 tisoč ljudi. Pa ajde da ne boš debiličil in zato ZGREŠIL POINTA, upoštevaj 90.000 ljudi namesto zdajšnjih 180.000."

Machete je izjavil:

Ka pa vem, malo si trd v bistvu. Brezveze te je nekaj razsvetljevati. Jaz ne rabim vodovoda in ceste do tvoje hiše. Financiraj si jo sam. Al neki tazga.. prevedeno V TVOJ JEZIK (see what i did there).


Ne trd jaz nisem, trd si ti in to v buči. Sem povedal da naj si državljani sami financirajo NENUJNE stvari (vodovod in cesta sem ne spadata). Da greš primerjati joškarico na tv in vodovod moraš biti res debil prve klase..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

-valvoline- ::

Od osamosvojitve naprej se je stevilo uciteljev potrojilo, stevilo ucencev prepolovilo. Golazen komunajzarska.

Zgodovina sprememb…

Sneznik ::

-valvoline- je izjavil:

Od osamosvojitve naprej se je stevilo uciteljev potrojilo, stevilo ucencev prepolovilo.


Se podpišem :) Če že glede električnih avtov nimaš prav, tukaj imaš prav!

TheBlueOne ::

Aha, ostane tocno to, kar potrebujes ti. 75% manj v zdravstvu, 75% manj cest, 75% policije, 75% manj vojske.... To so verjetno nekje glavni odhodki. 75% manj vodovodov itn.

Se slisi kot Albanija.

Kolikor vem mi ni znano, da bi kje bilo razmerje ucenec ucitelj 1:1.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Nevladnih mesalcev dreka takoj ukinit/prepovedat, nemudoma prenehat z financiranjem. Vse kvazi agencije takoj pod kljuc, brco v rit tam parkiranim strankarskim fafacev in ritoliznikov.

Zgodovina sprememb…

Sneznik ::

3p je izjavil:

Sneznik je izjavil:

3p je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Res je, javni sektor bi lahko z dobro optimizacijo zmanjšali na četrtino vsaj. 45 tisoč ljudi bi bilo več kot zadosti v javnem sektorju. Tako se pa več kot 100.000 ljudi čoha po jajcih. Seveda nobena vlada noče zmanjšat javnega sektorja, ker ji to zmanjšuje glasove na prihodnjih volitvah..


Sploh ne vem, kaj naj napišem. Komentiraš kot za šankom, pa ti očitno ni jasno, kdo vse spada v javni sektor. Glej, če je za tvoje froce dovolj dobro, če jih je v razredu 80, za moje ni.
---
Zdaj pa vprašanje za tebe. Kaj delaš? Misliš, da bi v tvojem podjetju šlo brez tebe? Koliko ljudi zaposljujete, katerih delo bi lahko avtomatizirali ali odstranili?


Meni je natančno jasno kaj spada v javni SEKTOR (ne upravo, SEKTOR!). Noben ni govoril o 80 otrocih v razredu kot neupravičeno in debilno obtožuješ!

Govorili smo o zmanjšanju javnega sektorja BREZ poslabšanja kvalitete storitev! Če šolajočih se otrok in mladostnikov recimo ene 230 tisoč, zaposlenih v šolstvu je 55 tisoč to pride EN ZAPOSLENI na cca 4 ljudi! Mnogo preveč! TO TAKO NE SME BITI!


V osnovnih šolah je zaposlenih okoli 18000 ljudi, šola pa se v njih okoli 180000 otrok. Torej približno 1 zaposleni na 10 otrok. Pa v šolah niso zaposleni le učitelji (ravnatelji, strokovni delaci, hišniki, kuharji, čistilci). Ob tem številu zaposlenih imaš v razredu povprečno malo manj kot 20 otrok. Kako boš vse to izpeljal z 4500 ljudmi, torej verjetno 3000 učitelji?
---
No, nisi povedal, kaj sam delaš in zakaj pri vas dela ne bi mogla opraviti, recimo, polovica zaposlenih (ob ustrezni optimizaciji procesov, avtomatizaciji, odstranjevanju mešalcev megle)?Povej, pa bomo podali predloge.


NIMAŠ PRAV, TVOJI PODATKI IN PREDPOSTAVKE NE DRŽIJO! V šolstvu je zaposlenih 55.000 ljudi, kar je cca en zaposleni na 4 otroke. Absolutno preveč. V šolah NE RABIŠ zaposlenih po 5 čistilk, se zaposli ENO ali pa NOBENE in se najame čistilni servis preko zunanje pogodbe. Pride ceneje. Če ne pride ceneje, zaposliš ENO, ne pa pet. Za ostale kadre isto velja.

Imam svoje podjetje in brez mene podjetje ne bi obstajalo! Sem nezamenljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

Machete ::

Sneznik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Sorry, ti bi JS zmanjsal za 75%. :D Vso sreco....


Bom skopiral post od prej, ki si ga spregledal ker izredno slabo bereš: "Ja ostalo bi 25 % zdajšenjega javnega sektorja, to je cca 45 tisoč ljudi. Pa ajde da ne boš debiličil in zato ZGREŠIL POINTA, upoštevaj 90.000 ljudi namesto zdajšnjih 180.000."

Machete je izjavil:

Ka pa vem, malo si trd v bistvu. Brezveze te je nekaj razsvetljevati. Jaz ne rabim vodovoda in ceste do tvoje hiše. Financiraj si jo sam. Al neki tazga.. prevedeno V TVOJ JEZIK (see what i did there).


Ne trd jaz nisem, trd si ti in to v buči. Sem povedal da naj si državljani sami financirajo NENUJNE stvari (vodovod in cesta sem ne spadata). Da greš primerjati joškarico na tv in vodovod moraš biti res debil prve klase..


Nehaj žalit. Joškarica in oddaja Mostovi in pa jezikovna tolmačica, ter negovan slovenski jezik in kultura, sta nujnejša od tvoje ceste. Ko boš to doumel, boš naredil izjemen preboj v domoljubju. V bistvu pboš preskočil 5 stopenj od ograje na Kolpi do tistega, ki te dejansko determinira kot domačina na tej krpici zemlje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:

Nevladnih mesalcev dreka takoj ukinit/prepovedat, nemudoma prenehat z financiranjem. Vse kvazi agencije takoj pod kljuc, brco v rit tam parkiranim strankarskih fafacev in ritoliznikov.


Zakaj potem SDS ne ukinaj tega in samo povecuje vpliv kjer je stratesko? Temu kot prvo nihce ne nasprotuje kot drugo pa ne bi bilo ucinka, ki ga pricakujete pristasi siromasenja JS.

-valvoline- ::

Se najhuje je pri paradrzavnih rdecekmerskih monopolistov. Energetika,SZ,komunala... 90% kadra odvec place na nivoju ministrskih za 0 dela in cohanje genitalij... Poj pa mamo najdrazjo vodooskrbo v EU in podobne komunajzarske slamparije...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:



NIMAŠ PRAV, TVOJI PODATKI IN PREDPOSTAVKE NE DRŽIJO! V šolstvu je zaposlenih 55.000 ljudi, kar je cca en zaposleni na 4 otroke. Absolutno preveč. V šolah NE RABIŠ zaposlenih po 5 čistilk, se zaposli ENO ali pa NOBENE in se najame čistilni servis preko zunanje pogodbe. Pride ceneje. Če ne pride ceneje, zaposliš ENO, ne pa pet. Za ostale kadre isto velja.

Imam svoje podjetje in brez mene podjetje ne bi obstajalo! Sem nezamenljiv.


Kot prvo ni pet cistilk, kjer sem bil jaz v soli sta bili dve in sta nonstop cistili. Pride ceneje, ker dobijo minimalko. Servis je najmanj minimalka + stroski logistike + profit.

Solstvo drugace niso samo otroci. Imas srednje sole, univerze ...

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

Aha, ostane tocno to, kar potrebujes ti. 75% manj v zdravstvu, 75% manj cest, 75% policije, 75% manj vojske.... To so verjetno nekje glavni odhodki. 75% manj vodovodov itn.

Se slisi kot Albanija.

Kolikor vem mi ni znano, da bi kje bilo razmerje ucenec ucitelj 1:1.


Pa kdo kdo je reku te DEBILIZME razen tebe?!

Povedal smo: optimizirat javni sektor BREZ opaznega zmanjšanja KAKOVOSTI in količine storitev,

Nič manj cest. Vojske lahko manj, tudi policijstov lahko nekaj manj. Samo ne 5 miljard za avtocestni križ, ampak samo 700 miljonov kot je to v neskorumpiranih državah. Ne 1400 miljonov za TEŠ6, ki dela izgubo, ampak NUK2 ki bo delal profit in ima 4x cenejšo elektriko. In nobenih TEPIHOV za 1 miljon evrov in podobega, nato pa pride cenilec in jih oceni da so vredni 20x manj! Cene nabave medicinske opreme po tržnih cenah, ne pa 3x preplačane! In tako naprej in tako naprej.

TheBlueOne ::

Sneznik je izjavil:



Povedal smo: optimizirat javni sektor BREZ opaznega zmanjšanja KAKOVOSTI in količine storitev,


Aha s tem, da zmanjsas strosek za 75%. :D To se ti zdi realno?

Sneznik ::

Machete je izjavil:

Sneznik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Sorry, ti bi JS zmanjsal za 75%. :D Vso sreco....


Bom skopiral post od prej, ki si ga spregledal ker izredno slabo bereš: "Ja ostalo bi 25 % zdajšenjega javnega sektorja, to je cca 45 tisoč ljudi. Pa ajde da ne boš debiličil in zato ZGREŠIL POINTA, upoštevaj 90.000 ljudi namesto zdajšnjih 180.000."

Machete je izjavil:

Ka pa vem, malo si trd v bistvu. Brezveze te je nekaj razsvetljevati. Jaz ne rabim vodovoda in ceste do tvoje hiše. Financiraj si jo sam. Al neki tazga.. prevedeno V TVOJ JEZIK (see what i did there).


Ne trd jaz nisem, trd si ti in to v buči. Sem povedal da naj si državljani sami financirajo NENUJNE stvari (vodovod in cesta sem ne spadata). Da greš primerjati joškarico na tv in vodovod moraš biti res debil prve klase..


Nehaj žalit. Joškarica in oddaja Mostovi in pa jezikovna tolmačica, ter negovan slovenski jezik in kultura, sta nujnejša od tvoje ceste. Ko boš to doumel, boš naredil izjemen preboj v domoljubju. V bistvu pboš preskočil 5 stopenj od ograje na Kolpi do tistega, ki te dejansko determinira kot domačina na tej krpici zemlje.


Žališ ti. Jaz govorim resnico. Joškarica na TV ni nikoli bolj pomembna od ceste, ne za posameznika, ne za družbo! Če hočeš joškarico JO PLAČAJ. Joškarica je NENUJNA stvar in nenujne stvari plčaj sam ne pa da vlečeš MOJ denar!

-valvoline- ::

Ce se nogira 50% javnosektorasev se ne bo nic poznalo pri ucinku ter storilnosti. Lahko da bo bolj produktivno ker se bo manj kofetkalo.

Sneznik ::

TheBlueOne je izjavil:

Sneznik je izjavil:



Povedal smo: optimizirat javni sektor BREZ opaznega zmanjšanja KAKOVOSTI in količine storitev,


Aha s tem, da zmanjsas strosek za 75%. :D To se ti zdi realno?


JA, je realno. In zgrešil si point.

Bom skopiral post od prej, ki si ga spregledal ker izredno slabo bereš: "Ja ostalo bi 25 % zdajšenjega javnega sektorja, to je cca 45 tisoč ljudi. Pa ajde da ne boš debiličil in zato ZGREŠIL POINTA, upoštevaj 90.000 ljudi namesto zdajšnjih 180.000."

Machete ::

Brez posameznika ni potrebe po joškarici, brez posameznika ni družbe, brez družbe ni potrebe po cesti. Vidiš, vse se začne in konča pri jošarci. Hočem svojo na tv.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

3p ::

Sneznik je izjavil:

3p je izjavil:

V osnovnih šolah je zaposlenih okoli 18000 ljudi, šola pa se v njih okoli 180000 otrok. Torej približno 1 zaposleni na 10 otrok. Pa v šolah niso zaposleni le učitelji (ravnatelji, strokovni delaci, hišniki, kuharji, čistilci). Ob tem številu zaposlenih imaš v razredu povprečno malo manj kot 20 otrok. Kako boš vse to izpeljal z 4500 ljudmi, torej verjetno 3000 učitelji?
---
No, nisi povedal, kaj sam delaš in zakaj pri vas dela ne bi mogla opraviti, recimo, polovica zaposlenih (ob ustrezni optimizaciji procesov, avtomatizaciji, odstranjevanju mešalcev megle)?Povej, pa bomo podali predloge.


NIMAŠ PRAV, TVOJI PODATKI IN PREDPOSTAVKE NE DRŽIJO! V šolstvu je zaposlenih 55.000 ljudi, kar je cca en zaposleni na 4 otroke. Absolutno preveč. V šolah NE RABIŠ zaposlenih po 5 čistilk, se zaposli ENO ali pa NOBENE in se najame čistilni servis preko zunanje pogodbe. Pride ceneje. Če ne pride ceneje, zaposliš ENO, ne pa pet. Za ostale kadre isto velja.

Imam svoje podjetje in brez mene podjetje ne bi obstajalo! Sem nezamenljiv.


Glede števila otrok v OŠ: https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...
Glede števila zaposlenih v OŠ: https://www.sta.si/2168567/spet-v-solo-...

Za ostal del šolstva, kamor verjetno prištevaš tudi vrtce, srednje šole in univerze nisem iskal podakov. Kar sem očitno napisal.

Boš predstavil kake drugačne podatke, glede na to da "MOJI PODATKI IN PREDPOSTAVKE NE DRŽIJO"?
---
Glede svojega podjetja in nezamenljivosti: Ja, potem "problem" javnega sektorja rešimo tako. Vsi zaposleni odprejo svoja podjetja in s tem postanejo nezamenljivi. Zaradi direktorskih položajev se jim plače zvišajo za 100%. Država potem namesto, da bi zaposlovala ljudi sklene pogodbe s temi podjetji. Profits!

To, da si zaposlen v svojem podjetju, seveda ni nobeno jamstvo, da si nezamenljiv. Mimogrede: a delaš tudi kaj za odvečni del javnega sektorja?

Še nekaj: če lahko svojo učinkovitost povečaš na štirikratno (saj menda nisi nič slabši od JS), zahtevamo od Tvojega s.p.-ja štirikrat nižje cene!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Sneznik ::

3p je izjavil:

Sneznik je izjavil:

3p je izjavil:

V osnovnih šolah je zaposlenih okoli 18000 ljudi, šola pa se v njih okoli 180000 otrok. Torej približno 1 zaposleni na 10 otrok. Pa v šolah niso zaposleni le učitelji (ravnatelji, strokovni delaci, hišniki, kuharji, čistilci). Ob tem številu zaposlenih imaš v razredu povprečno malo manj kot 20 otrok. Kako boš vse to izpeljal z 4500 ljudmi, torej verjetno 3000 učitelji?
---
No, nisi povedal, kaj sam delaš in zakaj pri vas dela ne bi mogla opraviti, recimo, polovica zaposlenih (ob ustrezni optimizaciji procesov, avtomatizaciji, odstranjevanju mešalcev megle)?Povej, pa bomo podali predloge.


NIMAŠ PRAV, TVOJI PODATKI IN PREDPOSTAVKE NE DRŽIJO! V šolstvu je zaposlenih 55.000 ljudi, kar je cca en zaposleni na 4 otroke. Absolutno preveč. V šolah NE RABIŠ zaposlenih po 5 čistilk, se zaposli ENO ali pa NOBENE in se najame čistilni servis preko zunanje pogodbe. Pride ceneje. Če ne pride ceneje, zaposliš ENO, ne pa pet. Za ostale kadre isto velja.

Imam svoje podjetje in brez mene podjetje ne bi obstajalo! Sem nezamenljiv.


Glede števila otrok v OŠ: https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...
Glede števila zaposlenih v OŠ: https://www.sta.si/2168567/spet-v-solo-...

Za ostal del šolstva, kamor verjetno prištevaš tudi vrtce, srednje šole in univerze nisem iskal podakov. Kar sem očitno napisal.

Boš predstavil kake drugačne podatke, glede na to da "MOJI PODATKI IN PREDPOSTAVKE NE DRŽIJO"?
---
Glede svojega podjetja in nezamenljivosti: Ja, potem "problem" javnega sektorja rešimo tako. Vsi zaposleni odprejo svoja podjetja in s tem postanejo nezamenljivi. Zaradi direktorskih položajev se jim plače zvišajo za 100%. Država potem namesto, da bi zaposlovala ljudi sklene pogodbe s temi podjetji. Profits!

To, da si zaposlen v svojem podjetju, seveda ni nobeno jamstvo, da si nezamenljiv. Mimogrede: a delaš tudi kaj za odvečni del javnega sektorja?


Pa kdo je govoril samo o osnovnih šolah?! WTF DUDE! Zaposlenih v šolstvu je cca 50.000.

EVO drugačni realni podatki:

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

To, da si zaposlen v svojem podjetju, seveda ni nobeno jamstvo, da si nezamenljiv. Sem nezamenljiv to je dejstvo ;) Za javni sekor pa ne delam ker nisem izkoriščevalec.

-valvoline- ::

Polovica soloobveznih otrok so potomci siptarjev, cefurjev in podobnih, tj uvozenih suznjev, ker je komunajzarska kamarila kvazi ekonomijo postavila tako da se slovencu/evropejcu ne splaca vec delat in da vsi masovno rinejo v javni sektor kjer *dela in stolcke* za zasluzne nikoli ne zmanjka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

Sneznik ::

3p je izjavil:

Sneznik je izjavil:

3p je izjavil:

V osnovnih šolah je zaposlenih okoli 18000 ljudi, šola pa se v njih okoli 180000 otrok. Torej približno 1 zaposleni na 10 otrok. Pa v šolah niso zaposleni le učitelji (ravnatelji, strokovni delaci, hišniki, kuharji, čistilci). Ob tem številu zaposlenih imaš v razredu povprečno malo manj kot 20 otrok. Kako boš vse to izpeljal z 4500 ljudmi, torej verjetno 3000 učitelji?
---
No, nisi povedal, kaj sam delaš in zakaj pri vas dela ne bi mogla opraviti, recimo, polovica zaposlenih (ob ustrezni optimizaciji procesov, avtomatizaciji, odstranjevanju mešalcev megle)?Povej, pa bomo podali predloge.


NIMAŠ PRAV, TVOJI PODATKI IN PREDPOSTAVKE NE DRŽIJO! V šolstvu je zaposlenih 55.000 ljudi, kar je cca en zaposleni na 4 otroke. Absolutno preveč. V šolah NE RABIŠ zaposlenih po 5 čistilk, se zaposli ENO ali pa NOBENE in se najame čistilni servis preko zunanje pogodbe. Pride ceneje. Če ne pride ceneje, zaposliš ENO, ne pa pet. Za ostale kadre isto velja.

Imam svoje podjetje in brez mene podjetje ne bi obstajalo! Sem nezamenljiv.


Glede števila otrok v OŠ: https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...
Glede števila zaposlenih v OŠ: https://www.sta.si/2168567/spet-v-solo-...

Za ostal del šolstva, kamor verjetno prištevaš tudi vrtce, srednje šole in univerze nisem iskal podakov. Kar sem očitno napisal.

Boš predstavil kake drugačne podatke, glede na to da "MOJI PODATKI IN PREDPOSTAVKE NE DRŽIJO"?
---
Glede svojega podjetja in nezamenljivosti: Ja, potem "problem" javnega sektorja rešimo tako. Vsi zaposleni odprejo svoja podjetja in s tem postanejo nezamenljivi. Zaradi direktorskih položajev se jim plače zvišajo za 100%. Država potem namesto, da bi zaposlovala ljudi sklene pogodbe s temi podjetji. Profits!

To, da si zaposlen v svojem podjetju, seveda ni nobeno jamstvo, da si nezamenljiv. Mimogrede: a delaš tudi kaj za odvečni del javnega sektorja?

Še nekaj: če lahko svojo učinkovitost povečaš na štirikratno (saj menda nisi nič slabši od JS), zahtevamo od Tvojega s.p.-ja štirikrat nižje cene!


Zakaj 4x nižje cene? Ceno bodo tržne, to koliko jaz kot zasebno podjetje racionaliziram stroške JE PA MOJA STVAR kapiš? Ne porabljam JAVNEGA denarja (mojega in tvojega denarja, denarja nas vseh) za to. Javni sektor pa porablja NAŠ denar. In z njim MORA ravnat racionalno. PA NE!

Ne 5 miljard za avtocestni križ, ampak samo 700 miljonov kot je to v neskorumpiranih državah. Ne 1400 miljonov za TEŠ6, ki dela izgubo, ampak NUK2 ki bo delal profit in ima 4x cenejšo elektriko. In nobenih TEPIHOV za 1 miljon evrov in podobega, nato pa pride cenilec in jih oceni da so vredni 20x manj! Cene nabave medicinske opreme po tržnih cenah, ne pa 3x preplačane! In tako naprej in tako naprej.

Machete je izjavil:

Brez posameznika ni potrebe po joškarici, brez posameznika ni družbe, brez družbe ni potrebe po cesti. Vidiš, vse se začne in konča pri jošarci. Hočem svojo na tv.


Hočeš joškarico pri odaji Na zdravje na tv? PLAČAJ SI JO. To je NENUJNA stvar in ne bom JAZ zapravljal SVOJEGA denarja zato da boš TI gledal joškarico. Plačam ti cesto, plačam ti vodovod. Joškarice pa ti NE PLAČAM ker ni nujna, ne zate, ne za družbo. Jaz tudi hočem novega Lamburginija, pa zato da ga bo imel ne bom šel KRAST tebi kot to dela javni sektor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

-valvoline- ::

Joskarce mas zadost na redtube, pornhub in podobne, zastojn akcija 24/7. Tut v slovenscini se najde kaj.
;V

Zgodovina sprememb…

Sneznik ::

Pod joškarica je drgač smatrana Jasna Kuljaj pri oddaji Na zdravje in cigu migu muzika zraven, ampak ok, tud to kar si rekel tukaj v tej temi drži :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

3p ::

Sneznik je izjavil:

Pa kdo je govoril samo o osnovnih šolah?! WTF DUDE! Zaposlenih v šolstvu je cca 50.000.

EVO drugačni realni podatki:

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

To, da si zaposlen v svojem podjetju, seveda ni nobeno jamstvo, da si nezamenljiv. Sem nezamenljiv to je dejstvo ;) Za javni sekor pa ne delam ker nisem izkoriščevalec.


Ja sem govoril o osnovnih šolah, WTF BJATCH! Kje so bili moji podatki napačni? Ne, NAPAČIL si se, ko si trdil, da so napačni ali pa ti branje ne gre od rok.
---
Osredotočiva se na osnovne šole, ker so enostavnejše. Ukvarjajo se le z vzgojo in izobraževanjem. Kako boš optimiziral zaposlene v osnovnem šolstvu z 18000 na 4500? In ohranil kvaliteto?

(Vrtce delno financirajo tudi starši. Seveda lahko otroke po lastni izbiti preusmerijo iz prenapihnjenega JS v zasebni sektor, pa jih po večini ne, ker, ne boš verjel, je učinkoviti zasebni sektor dražji. Podobno je z univerzami. Ne ukvarjajo se le z izobraževanjem. Financirajo se iz različnih virov. Srednje šolstvo pa je bolj zapleteno, ker imaš zaradi obilice smeri nujno slabši izkoristek.)
---
Ne, jaz pa zahtevam, da tudi zasebni sektor poveča izkoristek za 4x. Zakaj bi plačeval vaše storitve štirikrat predrago, ker vas je štirikrat preveč in sedite na riti. Malo se zoptimizirajte. ;(

-valvoline- ::

3p je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Pa kdo je govoril samo o osnovnih šolah?! WTF DUDE! Zaposlenih v šolstvu je cca 50.000.

EVO drugačni realni podatki:

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

To, da si zaposlen v svojem podjetju, seveda ni nobeno jamstvo, da si nezamenljiv. Sem nezamenljiv to je dejstvo ;) Za javni sekor pa ne delam ker nisem izkoriščevalec.


Ja sem govoril o osnovnih šolah, WTF BJATCH! Kje so bili moji podatki napačni? Ne, NAPAČIL si se, ko si trdil, da so napačni ali pa ti branje ne gre od rok.
---
Osredotočiva se na osnovne šole, ker so enostavnejše. Ukvarjajo se le z vzgojo in izobraževanjem. Kako boš optimiziral zaposlene v osnovnem šolstvu z 18000 na 4500? In ohranil kvaliteto?

(Vrtce delno financirajo tudi starši. Seveda lahko otroke po lastni izbiti preusmerijo iz prenapihnjenega JS v zasebni sektor, pa jih po večini ne, ker, ne boš verjel, je učinkoviti zasebni sektor dražji. Podobno je z univerzami. Ne ukvarjajo se le z izobraževanjem. Financirajo se iz različnih virov. Srednje šolstvo pa je bolj zapleteno, ker imaš zaradi obilice smeri nujno slabši izkoristek.)
---
Ne, jaz pa zahtevam, da tudi zasebni sektor poveča izkoristek za 4x. Zakaj bi plačeval vaše storitve štirikrat predrago, ker vas je štirikrat preveč in sedite na riti. Malo se zoptimizirajte. ;(

Vaskih sol takoj komplet pod kljuc. 20 zaposlenih fikusarjev na par otrok enostavno ne bo slo. Uvozenih suznjev pospravit raus, zamenjajo jih odpusceni javnosektorasi in lenuhi na socijalo, ker se ukine soc podpora. Ker se uvozenih suznjev (in njihove subvencionirane druzine) poslje domov se tudi stevilo ucencev prepolovi.
Simple.

Zgodovina sprememb…

Sneznik ::

3p je izjavil:

Sneznik je izjavil:

3p je izjavil:

V osnovnih šolah je zaposlenih okoli 18000 ljudi, šola pa se v njih okoli 180000 otrok. Torej približno 1 zaposleni na 10 otrok. Pa v šolah niso zaposleni le učitelji (ravnatelji, strokovni delaci, hišniki, kuharji, čistilci). Ob tem številu zaposlenih imaš v razredu povprečno malo manj kot 20 otrok. Kako boš vse to izpeljal z 4500 ljudmi, torej verjetno 3000 učitelji?
---
No, nisi povedal, kaj sam delaš in zakaj pri vas dela ne bi mogla opraviti, recimo, polovica zaposlenih (ob ustrezni optimizaciji procesov, avtomatizaciji, odstranjevanju mešalcev megle)?Povej, pa bomo podali predloge.


NIMAŠ PRAV, TVOJI PODATKI IN PREDPOSTAVKE NE DRŽIJO! V šolstvu je zaposlenih 55.000 ljudi, kar je cca en zaposleni na 4 otroke. Absolutno preveč. V šolah NE RABIŠ zaposlenih po 5 čistilk, se zaposli ENO ali pa NOBENE in se najame čistilni servis preko zunanje pogodbe. Pride ceneje. Če ne pride ceneje, zaposliš ENO, ne pa pet. Za ostale kadre isto velja.

Imam svoje podjetje in brez mene podjetje ne bi obstajalo! Sem nezamenljiv.


Glede števila otrok v OŠ: https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...
Glede števila zaposlenih v OŠ: https://www.sta.si/2168567/spet-v-solo-...

Za ostal del šolstva, kamor verjetno prištevaš tudi vrtce, srednje šole in univerze nisem iskal podakov. Kar sem očitno napisal.

Boš predstavil kake drugačne podatke, glede na to da "MOJI PODATKI IN PREDPOSTAVKE NE DRŽIJO"?
---
Glede svojega podjetja in nezamenljivosti: Ja, potem "problem" javnega sektorja rešimo tako. Vsi zaposleni odprejo svoja podjetja in s tem postanejo nezamenljivi. Zaradi direktorskih položajev se jim plače zvišajo za 100%. Država potem namesto, da bi zaposlovala ljudi sklene pogodbe s temi podjetji. Profits!

To, da si zaposlen v svojem podjetju, seveda ni nobeno jamstvo, da si nezamenljiv. Mimogrede: a delaš tudi kaj za odvečni del javnega sektorja?

Še nekaj: če lahko svojo učinkovitost povečaš na štirikratno (saj menda nisi nič slabši od JS), zahtevamo od Tvojega s.p.-ja štirikrat nižje cene!


Ostalo sem že odgovoril v prejšnjih postih. Še tole: Povedal sem da je v šolstvu zaposlenih cca 50 jurjev ljudi, kar je cca 1 zaposleni na 4 otroke in mladostnike. Mnogo preveč.

V osnovnih šolah je razmerje malo boljše, še vedno pa pride 1 zaposleni na 9 učencev. Preveč! (osnovnošolskih učencev je 181 tisoč, zaposlenih v osnovnih šolah pa kar 20.300.)

Utk ::

Če si povedal, še ne pomeni, da je res.

Sneznik ::

3p je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Pa kdo je govoril samo o osnovnih šolah?! WTF DUDE! Zaposlenih v šolstvu je cca 50.000.

EVO drugačni realni podatki:

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

To, da si zaposlen v svojem podjetju, seveda ni nobeno jamstvo, da si nezamenljiv. Sem nezamenljiv to je dejstvo ;) Za javni sekor pa ne delam ker nisem izkoriščevalec.


Ja sem govoril o osnovnih šolah, WTF BJATCH! Kje so bili moji podatki napačni? Ne, NAPAČIL si se, ko si trdil, da so napačni ali pa ti branje ne gre od rok.
---
Osredotočiva se na osnovne šole, ker so enostavnejše. Ukvarjajo se le z vzgojo in izobraževanjem. Kako boš optimiziral zaposlene v osnovnem šolstvu z 18000 na 4500? In ohranil kvaliteto?

(Vrtce delno financirajo tudi starši. Seveda lahko otroke po lastni izbiti preusmerijo iz prenapihnjenega JS v zasebni sektor, pa jih po večini ne, ker, ne boš verjel, je učinkoviti zasebni sektor dražji. Podobno je z univerzami. Ne ukvarjajo se le z izobraževanjem. Financirajo se iz različnih virov. Srednje šolstvo pa je bolj zapleteno, ker imaš zaradi obilice smeri nujno slabši izkoristek.)
---
Ne, jaz pa zahtevam, da tudi zasebni sektor poveča izkoristek za 4x. Zakaj bi plačeval vaše storitve štirikrat predrago, ker vas je štirikrat preveč in sedite na riti. Malo se zoptimizirajte. ;(


JA SEVEDA argument osnovnih šol si potegnil IZ RITI in v njem upošteval učence v osnovnih šolah in dijake zraven, in upošteval samo une zaposlene v OSNOVNIH šolah. Pa dijake maš zraven. Dijaki niso iz osnovnih šol veš.. Debilno do konca. Ti si BJEACH, jaz ne.

Nisem rekel da boš V VSAKEM DELU javnega sektorja zadevo zmanjšal za 4x! Logika ti ne dela :D Rekel sem da lahko v vsem javnem sektorju zmanjšaš število ljudi za 4x in ohraniš primerljivo kvaliteto. Nekje zmanjšaš VEČ, recimo v javni upravi, nekje zmanjšaš manj. Če se že tako gremo lahko en učitelj predava po stotim šolam hkrati preko videokonference. Se da v razred in poceni projektor za 500 EUR in gasa. Tko pa rabiš 100 učiteljev geografije v stotih šolah. Lahko bi imel enega za 100 šol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

Sneznik ::

No zakaj so protesti samo sedaj, v času levih vlad ko se je kradlo na veliko pa jih ni bilo nikoli?

Levičarji so vas zdrkal ko kurac, se naslonili na nerazumevanje večine folka o epidemiji koronavirusa in legitimnih ukrepih in vas poslal na kolesa. Vi pa kot OVCE HOP IN DA KOLO. DEBILNO do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

Machete ::

Za okol 300k davka na leto mi pripada joškarca na rtv in vidmar na studio city. Koliko ga pa plača Snežnik pa niti nočem vedet.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

-valvoline- ::

Machete je izjavil:

Za okol 300k davka na leto mi pripada joškarca na rtv in vidmar na studio city. Koliko ga pa plača Snežnik pa niti nočem vedet.

Mal davka skrij, pa si prpelji za ta dnar par ukraink/bolgark/romunk pa bos mev live show. Ne rabis rtv.

Sneznik ::

Machete je izjavil:

Za okol 300k davka na leto mi pripada joškarca na rtv in vidmar na studio city. Koliko ga pa plača Snežnik pa niti nočem vedet.


Studio city= To še dopustimo ker je kar kakovostna zadeva. Joškarica pa ti IZ MOJEGA DENARJA ne pripada. Jaz ne bom zapravljal SVOJEGA denarja zato da boš ti gledal joškarico. PLAČAJ SI JO SAM.

Jaz ne bom plačeval SVOJEGA denarja zato da si ga boš ti lahko drkal na Jasno Kuljaj pri oddaji Na zdravje. Iztirjenec en. Nimaš pravice zato krast moj denar!

-valvoline- ::

Studio city? LOL! Komunajzarska propaganda overclockana do daske.
:))

Machete ::

Sneznik je izjavil:

Machete je izjavil:

Za okol 300k davka na leto mi pripada joškarca na rtv in vidmar na studio city. Koliko ga pa plača Snežnik pa niti nočem vedet.


Studio city= To še dopustimo ker je kar kakovostna zadeva. Joškarica pa ti IZ MOJEGA DENARJA ne pripada. Jaz ne bom zapravljal SVOJEGA denarja zato da boš ti gledal joškarico. PLAČAJ SI JO SAM.

Jaz ne bom plačeval SVOJEGA denarja zato da si ga boš ti lahko drkal na Jasno Kuljaj pri oddaji Na zdravje. Iztirjenec en. Nimaš pravice zato krast moj denar!


Ravno ti ga. Poslušam val 202. Kaj boš naredil? Can't stop me.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Na zdravje je komercialna oddaja in ne bi smela delat izgube. RTV bi moral imet več takih oddaj in z njimi financirat ostale. Da bi mi manj plačevali. Sej ne moreš imet 24/7 same visoke kulture...
Isto športni prenosi, madona, to je dobiček, ne pa strošek.

Sneznik ::

-valvoline- je izjavil:

Studio city? LOL! Komunajzarska propaganda overclockana do daske.
:))


Men je sam zato dobr ker vodi Marcel Štefančič ki tako na hitr ŽLOBODRA hahah :))

No ampak resnico na ljubo nekatere vsebine imajo kakovostne. Tisto nekakovostno polovico pa SEVEDA IZBRISAT iz programa, to pa ja!

Utk je izjavil:

Na zdravje je komercialna oddaja in ne bi smela delat izgube. RTV bi moral imet več takih oddaj in z njimi financirat ostale. Da bi mi manj plačevali. Sej ne moreš imet 24/7 same visoke kulture...
Isto športni prenosi, madona, to je dobiček, ne pa strošek.


Kot vem oddaja Na zdravje dela izgubo. Pa tudi sicer to ni point. Point so vse brezvezne oddaje, ki jih je velika večina.

Machete je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Machete je izjavil:

Za okol 300k davka na leto mi pripada joškarca na rtv in vidmar na studio city. Koliko ga pa plača Snežnik pa niti nočem vedet.


Studio city= To še dopustimo ker je kar kakovostna zadeva. Joškarica pa ti IZ MOJEGA DENARJA ne pripada. Jaz ne bom zapravljal SVOJEGA denarja zato da boš ti gledal joškarico. PLAČAJ SI JO SAM.

Jaz ne bom plačeval SVOJEGA denarja zato da si ga boš ti lahko drkal na Jasno Kuljaj pri oddaji Na zdravje. Iztirjenec en. Nimaš pravice zato krast moj denar!


Ravno ti ga. Poslušam val 202. Kaj boš naredil? Can't stop me.


Izterejenec en! Jaz naj plačujem tvoje drkanje kurca na Jasno Kuljaj?! PLAČAJ SI JO SAM, debil en! Jo ne gledam in jo tudi plačeval ne bom! Plačam ti cesto, plačam ti vodovod, drkanja kurca na Jasno Kuljaj TI PA NE PLAČAM, ker to ni NUJNA zadeva. Pojdi na pornhub in si ga zdrkaj zastonj. Za SVOJE drkanje kurca NIMAŠ PRAVICE KRASTI MOJ denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

Machete ::

Še migranti uporabljajo bolj uglajen jezik od tebe in pravilneje sklanjajo. Mogoče zato, ker gledajo RTV?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

3p ::

Sneznik je izjavil:


JA SEVEDA argument osnovnih šol si potegnil IZ RITI in v njem upošteval učence v osnovnih šolah in dijake zraven, in upošteval samo une zaposlene v OSNOVNIH šolah. Pa dijake maš zraven. Dijaki niso iz osnovnih šol veš.. Debilno do konca. Ti si BJEACH, jaz ne.

Nisem rekel da boš V VSAKEM DELU javnega sektorja zadevo zmanjšal za 4x! Logika ti ne dela :D Rekel sem da lahko v vsem javnem sektorju zmanjšaš število ljudi za 4x in ohraniš primerljivo kvaliteto. Nekje zmanjšaš VEČ, recimo v javni upravi, nekje zmanjšaš manj. Če se že tako gremo lahko en učitelj predava po stotim šolam hkrati preko videokonference. Se da v razred in poceni projektor za 500 EUR in gasa. Tko pa rabiš 100 učiteljev geografije v stotih šolah. Lahko bi imel enega za 100 šol.


O, v pravilih slo-techa nikjer ne najdem, da je potrebno sogovornika vprašati, katere argumente se sme uporabiti? >:D

In ne. MOTIŠ se. Ni srednješolcev poleg.

"Na začetku šolskega leta 2018/19 je bilo v osnovno šolo vključenih 186.328 otrok." (https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...
---
Ne, nisi rekel, da na vsakem področju, se pa zdaj, ko sem ti izpostavil eno od področij, vlečeš nazaj. Pavšalne trditve je namreč zelo enostavno postavljati.

Če celotno "nepotrebno" javno upravo ukineš, ti še vedno ostane večina JS. Po novo osebno izkaznico pa se potem odpraviš k mesarju.

Da o drugih področjih ne govorimo. Bi zmanjšal število zaposlenih v domovih za ostarele? Bi prihranil medicinsko sestro, pa ti naj endoskopijo naredi čistilec z ročajem od metle?

Če preidemo iz nivoja floskul in šank trditev glede JS: https://damijan.org/2018/02/17/je-slove...
---
Mimogrede. Če ti uspe 200000 ljudi iz JS odpustiti in jih spraviti v zasebni sektor.
Kaj naj "bolj koristnega" naj počnejo? Rabimo še več prodajalcev, gostincev, sestavljalcev delov za "nemške" avte, krovcev in vodovodarjev ter sprehajalcev psov, programerjev spletnih platform za KRIČANJE Z VELIKIMI ČRKAMI NA SOGOVORNIKE, maserk nohtov na nogah in pastirjev krav, šoferjev kamionov in finančnih svetovalcev?

Sneznik ::

Machete je izjavil:

Še migranti uproabljajo bolj uglajen jezik od tebe in pravilneje sklanjajo. Mogoče zato, ker gledajo RTV?


Pralno skelepam, jezik pa je primeren nivoju sogovornika. Če misliš da imaš PRAVICO krast moj denar za to da si ga lahko drkaš na Jasno Kuljaj pri oddaji Na zdravje SE MOTIŠ. Iztirjenec en.

3p ::

Sneznik je izjavil:

No zakaj so protesti samo sedaj, v času levih vlad ko se je kradlo na veliko pa jih ni bilo nikoli?


Saj so bili. Le da je podpornike desnice potrebno pripeljati z avtobusi, da anemično mahajo z zastavicami pred kliniko. Ali pa da salutirajo vodji na Prešernovem trgu.
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2972291773 (2950) miha98
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122737 (19647) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14734204 (29587) radmannsdorf
»

RTVSLO prispevek

Oddelek: Loža
487145 (5528) Ales
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360638 (53875) noraguta

Več podobnih tem