» »

Vstop v Avstrijo

Vstop v Avstrijo

kamiKaZaA ::

Avstrija je začela rahljanje ukrepov z 12.2.2022 in za 19.2.2022 bo še dodatno rahlanje. Iz 2G (PC po naše) gredo nazaj na 3G (PCT po naše). Nikjer nisem zasledil, kdaj bo veljal PCT tudi za prehod meje? Torej, če nisi cepljen ali prebolel in bi rad s hitrim testom vstopil v Avstrijo. Je to možno že od jutri naprej ali od naslednje sobote naprej?

Lepo naprošam, da v tej temi ne sodelujejo troli, ki v zadnjih 3-letih niso bili niti enkrat v Avstriji. Naj bo ta tema namenska samo za tiste, ki smo v zadnjih 3-letih bili vsaj 1x v Avstriji.

Hvala
  • zaklenil: bluefish ()

jotunn2 ::

Zaenkrat za vstop se vedno velja zgolj 2G+, kar pomeni 2G+PCR test, 2G+booster ali 2G+prebolel v zadnjih 180 dnevih. Zaenkrat nisem nikjer zasledil, da naj bi se to v bliznji prihodnosti spreminjalo.

feryz ::

To, kar pišeš NE VELJA za vstop v Avstrijo, ampak VELJA za obisk vseh sort ustanov v Avstriji.
Če v Avstrijo zgolj vstopaš ali se po Avstriji zgolj voziš, ne rabiš nič. Temu se namreč reče tranzit.
Tudi tankaš lahko brez vsega, za razliko od Slovenije.

Točno moraš vedeti, kam boš šel in potem lahko dobiš točne podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Sparkxl ::

Kaj bi ti nehal trollat počasi? Kaj ti ne ločiš med vstopom in tranzitom?
Evo točni podatki za VSTOP:

Für die Einreise aus allen Staaten gilt seit 24. Jänner die 2-G-Plus Pflicht (geimpft, genesen und PCR-getestet, wobei der PCR-Test max. 72 h alt sein darf).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

jotunn2 ::

feryz je izjavil:

To, kar pišeš NE VELJA za vstop v Avstrijo, ampak VELJA za obisk vseh sort ustanov v Avstriji.
Če v Avstrijo zgolj vstopaš ali se po Avstriji zgolj voziš, ne rabiš nič. Temu se namreč reče tranzit.
Tudi tankaš lahko brez vsega, za razliko od Slovenije.

Vidim, da ti se do danes niso jasne najbolj osnovne stvari... recimo razlika med tranzitom "in se po Avstriji zgolj vozis". Ce se gres zapeljat en krog okoli Vrbskega jezera in niti stopis ne iz avta, veljajo pogoji katere sem napisal jaz. Ce se pa cez Avstrijo peljes v Nemcijo, pa je tranzit in ne potrebujes nicesar. Ampak za tebe je to prevec za razumeti.... pac standardni feryz in njegova inteligenca na nivoju zlate ribice.
Za uporabo njihovih storitev oz. ustanov, pa so prav tako doloceni pogoji, ki pa so drugacni od pogojev vstopa v drzavo.

c3p0 ::

jotunn2 je izjavil:

Zaenkrat za vstop se vedno velja zgolj 2G+, kar pomeni 2G+PCR test, 2G+booster ali 2G+prebolel v zadnjih 180 dnevih. Zaenkrat nisem nikjer zasledil, da naj bi se to v bliznji prihodnosti spreminjalo.


Če se ne motim, za status prebolevnika rabiš sprintan njihov posebni formular in podpisan od tvojega zdravnika?

feryz ::

Tranzit je tranzit. Ponavadi je naveden čas, po katerem moraš izstopiti iz države, Hrvaška je imela (ali ima še) 12 ur.
Nikjer ni pisalo, da moraš vstopiti v kako drugo državo, kot v vstopno.
In verjamem, da tudi drugje nimajo drugačnih standardov.
Ja, lahko se pelješ okrog Vrbskega jezera in vrneš domov. Še vedno je to zgolj in samo tranzit.

Tole so pravila od zadnje zaostritve. Da ne bomo po švabsko klatili tukaj.
"Tranzit čez ozemlje Avstrije je dovoljen brez vmesnih postankov (razen iz nujnih razlogov). Pri tem je potrebno verodostojno izkazati, da bo zagotovljen izhod iz Avstrije oz. da bo oseba lahko vstopila v sosednjo državo. V primeru tranzita ni potrebno izpolnjevati PCT pogoja, prav tako se ni potrebno elektronsko registrirati."

TheBlueOne ::

Informacije so tukaj:

https://www.sozialministerium.at/Inform...

Meni zadnje case gledajo bolj povrsno. Drugace je lazje, ce se prodas kot pendler. Ce imas koga v Avstriji naceloma ni problem.

jotunn2 ::

@c3p0 glede na to, da nisem prebolevnik, me ta opcija ni nikoli zanimala. Zato ne vem kaksni so pogoji dokazovanja tega.

@feryz ja seveda tranzit je tranzit in vecini je precej dobro jasno kaj tranzit pomeni. Problem je zgolj to, da si ti prevec "pameten", da bi razumel kaj je tranzit. Za razliko od tebe, je vecini policajev policajev definicija tranzita kar dokaj jasna. Ce pa je kdo dovolj nor, da poslusa tvoje nasvete, naj se pa ne pritozuje, ko bo v resnici precej drugace (in predvsem drazje), kot pa pravijo tvoji nasveti in imaginarne "izkusnje".

Badwolff ::

feryz je izjavil:


Tudi tankaš lahko brez vsega, za razliko od Slovenije.



Ampak... Saj vendar tudi pri nas...

Tidule ::

feryz je izjavil:

Tranzit je tranzit. Ponavadi je naveden čas, po katerem moraš izstopiti iz države, Hrvaška je imela (ali ima še) 12 ur.
Nikjer ni pisalo, da moraš vstopiti v kako drugo državo, kot v vstopno.
In verjamem, da tudi drugje nimajo drugačnih standardov.
Ja, lahko se pelješ okrog Vrbskega jezera in vrneš domov. Še vedno je to zgolj in samo tranzit.

Tole so pravila od zadnje zaostritve. Da ne bomo po švabsko klatili tukaj.
"Tranzit čez ozemlje Avstrije je dovoljen brez vmesnih postankov (razen iz nujnih razlogov). Pri tem je potrebno verodostojno izkazati, da bo zagotovljen izhod iz Avstrije oz. da bo oseba lahko vstopila v sosednjo državo. V primeru tranzita ni potrebno izpolnjevati PCT pogoja, prav tako se ni potrebno elektronsko registrirati."


Ravno tko kar si citiral direktno zanika prvi del tvojih blodenj. Pa vso srečo prodajat to neumnost dovolj tečnemu policaju. Pač lahko je delit nasvete iz mamime kleti in četudi je v veliki večini dejansko možno izigravat sistem, to ne spremeni dejstva, da to ni tranzit in da so sankcije lahko boleče.

kamiKaZaA ::

jotunn2 je izjavil:

Zaenkrat za vstop se vedno velja zgolj 2G+, kar pomeni 2G+PCR test, 2G+booster ali 2G+prebolel v zadnjih 180 dnevih. Zaenkrat nisem nikjer zasledil, da naj bi se to v bliznji prihodnosti spreminjalo.

Hvala za info.

kamiKaZaA ::

feryz je izjavil:

To, kar pišeš NE VELJA za vstop v Avstrijo, ampak VELJA za obisk vseh sort ustanov v Avstriji.
Če v Avstrijo zgolj vstopaš ali se po Avstriji zgolj voziš, ne rabiš nič. Temu se namreč reče tranzit.
Tudi tankaš lahko brez vsega, za razliko od Slovenije.

Točno moraš vedeti, kam boš šel in potem lahko dobiš točne podatke.

Jaz imam drugačen problem. Ne grem v Avstrijo izključno, da bi tankal ali shopingiral ampak, da obiščem mamo, katera živi in dela v Avstriji. Tu pa ravno nimam maneverskega prostora, če parkiram avto in grem peš do bloka, kjer živi in odvisno od parkirišča naredim od 100m - 300m peš po pločniku z ostalimi ljudmi. Mojo mamo so v zadnjih 2 letih 2x legitimirali in gledali vse žive papirje kot v starih nacističnih časih, če se sploh sme gibati iz svojega bivalnega stanovanja. In je imela potrdilo, ker je bila cepljena. Jaz pa, ko nisem in ker tudi nimam firme, niti ne vozim "zafire" za 150k €, niti nimam dobička letno več 50k €, potemtakem nimam nekega maneverskega prostora, da bi lahko izigraval policijo pri slučajni legitimaciji, kjer je sicer mala možnost, a kaj če me ravno ustavijo in potem preverijo, da sem na meji lagal, da sem v tranzitu, ko me ustavijo sredi največje strogega centra v Grazu.

In zato tudi sprašujem, če kdo kaj ve, kdaj bo veljal spet 3G oz. PCT za prečkanje meje, ker iščem legalno pot v Avstrijo brez raznih izigravanj oblasti, ker si ne morem privoščiti kazni 1500+ € ali pa da dobim prepoved vstopa pd 5-10 let, ker sem bil v prekršku vb največji pandemiji v zgodovini človeštva.

Bolt ::

kamiKaZaA je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

Zaenkrat za vstop se vedno velja zgolj 2G+, kar pomeni 2G+PCR test, 2G+booster ali 2G+prebolel v zadnjih 180 dnevih. Zaenkrat nisem nikjer zasledil, da naj bi se to v bliznji prihodnosti spreminjalo.

Hvala za info.


Se pravi, da si spet trolal.

kamiKaZaA je izjavil:


Jaz imam drugačen problem. Ne grem v Avstrijo izključno, da bi tankal ali shopingiral ampak, da obiščem mamo, katera živi in dela v Avstriji. Tu pa ravno nimam maneverskega prostora, če parkiram avto in grem peš do bloka, kjer živi in odvisno od parkirišča naredim od 100m - 300m peš po pločniku z ostalimi ljudmi. Mojo mamo so v zadnjih 2 letih 2x legitimirali in gledali vse žive papirje kot v starih nacističnih časih, če se sploh sme gibati iz svojega bivalnega stanovanja. In je imela potrdilo, ker je bila cepljena. Jaz pa, ko nisem in ker tudi nimam firme, niti ne vozim "zafire" za 150k €, niti nimam dobička letno več 50k €, potemtakem nimam nekega maneverskega prostora, da bi lahko izigraval policijo pri slučajni legitimaciji, kjer je sicer mala možnost, a kaj če me ravno ustavijo in potem preverijo, da sem na meji lagal, da sem v tranzitu, ko me ustavijo sredi največje strogega centra v Grazu.

In zato tudi sprašujem, če kdo kaj ve, kdaj bo veljal spet 3G oz. PCT za prečkanje meje, ker iščem legalno pot v Avstrijo brez raznih izigravanj oblasti, ker si ne morem privoščiti kazni 1500+ € ali pa da dobim prepoved vstopa pd 5-10 let, ker sem bil v prekršku vb največji pandemiji v zgodovini človeštva.

To je res problem ja.
Zanimivo, da imaš gor mamo in da nisi na tekočem v zvezi s pogoji prehoda. Se pravi, da že kar dolgo nisi bil v Avstriji. Skorajda, da že spadaš med tiste tvoje trole iz prvega komentarja teme.
Tudi sam imam v Avstriji družinske člane in še nikoli niso nikogar preverjali. Možno, da je tvoja "mama" stari znanec policije, pa jo zato malo bolj preverjajo ali pa spet nakladaš.
Žalostno da imaš, če imaš, gor mamo pa nisi poskrbel za osnovne ukrepe, da bi jo lahko v slučaju kakršnih koli težav lahko obiskal. To dovolj pove o tebi.

celje ::

Mr.B ::

V glavnem,
Če nimaš Avstrijke registracije te na meji niti ne pogledajo.
Seveda nikar pa ne pozabi preveriti, kaj zahteva "hotel" oziroma plac kjer misliš dopustovati. Brez PCR testa oziroma "Green pass" sploh ne misli iti na dopust... Se boš lahko samo obrnil in naredil PCR test. To vleja praktično za vse.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:

V glavnem,
Če nimaš Avstrijke registracije te na meji niti ne pogledajo.
Seveda nikar pa ne pozabi preveriti, kaj zahteva "hotel" oziroma plac kjer misliš dopustovati. Brez PCR testa oziroma "Green pass" sploh ne misli iti na dopust... Se boš lahko samo obrnil in naredil PCR test. To vleja praktično za vse.

Če si odgovarjal meni, sem že napisal, da se zanimam za obisk mame. Torej "hotel" in "tranzit" odpade. Temo sem odprl z namenom, da izvem kdaj bo tudi prečkanje meje s 3G oz. PCT, ker so s soboto 12.2.2022 zelo zrahljali ukrepe za "necepljene" v Avstriji. Hkrati pa pride novo rahljanje s soboto 19.2.2022. In meni je ključna informacija, da lahko grem gor s hitrim testom brez, da grem v hotel ali pa uporabim izraz tranzit.

Bolt ::

Mr.B je izjavil:

V glavnem,
Če nimaš Avstrijke registracije te na meji niti ne pogledajo.
Seveda nikar pa ne pozabi preveriti, kaj zahteva "hotel" oziroma plac kjer misliš dopustovati. Brez PCR testa oziroma "Green pass" sploh ne misli iti na dopust... Se boš lahko samo obrnil in naredil PCR test. To vleja praktično za vse.

V glavnem.
Ne nabijaj in se ne izmišljuj.
Še enkrat si preberi kaj je napisal OP v prvem komentarju:
"Lepo naprošam, da v tej temi ne sodelujejo troli, ki v zadnjih 3-letih niso bili niti enkrat v Avstriji. Naj bo ta tema namenska samo za tiste, ki smo v zadnjih 3-letih bili vsaj 1x v Avstriji.

Hvala"

Samo res se morajo najt troli, ki naserjejo temo z svojim gnojenjem.

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:

V glavnem,
Če nimaš Avstrijke registracije te na meji niti ne pogledajo.
Seveda nikar pa ne pozabi preveriti, kaj zahteva "hotel" oziroma plac kjer misliš dopustovati. Brez PCR testa oziroma "Green pass" sploh ne misli iti na dopust... Se boš lahko samo obrnil in naredil PCR test. To vleja praktično za vse.

Sicer si zelo neumno zapisal komentar pa bi potreboval dodatna pojasnila, torej:
- lahko grem v Avstrijo s SLO tablicami na avtu brez PCR testa, ker me ne bodo gledali, torej ne potrebujem čisto nič, a kasneje zapišeš, da brez "green passa" in PCR testa naj ne hodim v Avstrijo, ker me bodo obrnili na meji? Daj prosim, odloči se, preberi 10x kar si napisal in popravi komentar, da bo razumen, preden oddaš komentar na forum. Hvala.

kamiKaZaA ::

Bolt je izjavil:

Mr.B je izjavil:

V glavnem,
Če nimaš Avstrijke registracije te na meji niti ne pogledajo.
Seveda nikar pa ne pozabi preveriti, kaj zahteva "hotel" oziroma plac kjer misliš dopustovati. Brez PCR testa oziroma "Green pass" sploh ne misli iti na dopust... Se boš lahko samo obrnil in naredil PCR test. To vleja praktično za vse.

V glavnem.
Ne nabijaj in se ne izmišljuj.
Še enkrat si preberi kaj je napisal OP v prvem komentarju:
"Lepo naprošam, da v tej temi ne sodelujejo troli, ki v zadnjih 3-letih niso bili niti enkrat v Avstriji. Naj bo ta tema namenska samo za tiste, ki smo v zadnjih 3-letih bili vsaj 1x v Avstriji.

Hvala"

Samo res se morajo najt troli, ki naserjejo temo z svojim gnojenjem.

Mr.B je oseba, katera živi in dela v Avstriji. Iz Beča (morda si je celo Mr.B dal nick, ker se ima za gospoda iz Beča). In če kdo lahko komentira, je to on. Samo on dejansko ne zna pisati in so njegovi komentarji zelo težko berljivi, ter nerazumljivi. To pa je problem.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

V glavnem,
Če nimaš Avstrijke registracije te na meji niti ne pogledajo.
Seveda nikar pa ne pozabi preveriti, kaj zahteva "hotel" oziroma plac kjer misliš dopustovati. Brez PCR testa oziroma "Green pass" sploh ne misli iti na dopust... Se boš lahko samo obrnil in naredil PCR test. To vleja praktično za vse.

Sicer si zelo neumno zapisal komentar pa bi potreboval dodatna pojasnila, torej:
- lahko grem v Avstrijo s SLO tablicami na avtu brez PCR testa, ker me ne bodo gledali, torej ne potrebujem čisto nič, a kasneje zapišeš, da brez "green passa" in PCR testa naj ne hodim v Avstrijo, ker me bodo obrnili na meji? Daj prosim, odloči se, preberi 10x kar si napisal in popravi komentar, da bo razumen, preden oddaš komentar na forum. Hvala.

?

Je to na meji tvojega umskega dojemanja ?
Na meji med slovenijo in Avstrijo preverjajo samo in edino samo Avte z avstrijsko registracijo.

Je to tudi na nivoju tvojega umskega razumevanja ?
Danes ne moreš iti v šoping center, v hotel, spa , smučat ali bife, brez PCR potrdila.

Ja to tudi razumljivo ?
Kar je objavljeno oziroma kar bo v četrtek formalno potrjeno, je ko bo pač veljalo od dneva ko bodo te »sproščeni« ukrepi veljali.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

V glavnem,
Če nimaš Avstrijke registracije te na meji niti ne pogledajo.
Seveda nikar pa ne pozabi preveriti, kaj zahteva "hotel" oziroma plac kjer misliš dopustovati. Brez PCR testa oziroma "Green pass" sploh ne misli iti na dopust... Se boš lahko samo obrnil in naredil PCR test. To vleja praktično za vse.

Sicer si zelo neumno zapisal komentar pa bi potreboval dodatna pojasnila, torej:
- lahko grem v Avstrijo s SLO tablicami na avtu brez PCR testa, ker me ne bodo gledali, torej ne potrebujem čisto nič, a kasneje zapišeš, da brez "green passa" in PCR testa naj ne hodim v Avstrijo, ker me bodo obrnili na meji? Daj prosim, odloči se, preberi 10x kar si napisal in popravi komentar, da bo razumen, preden oddaš komentar na forum. Hvala.

?

Je to na meji tvojega umskega dojemanja ?
Na meji med slovenijo in Avstrijo preverjajo samo in edino samo Avte z avstrijsko registracijo.

Je to tudi na nivoju tvojega umskega razumevanja ?
Danes ne moreš iti v šoping center, v hotel, spa , smučat ali bife, brez PCR potrdila.

Ja to tudi razumljivo ?
Kar je objavljeno oziroma kar bo v četrtek formalno potrjeno, je ko bo pač veljalo od dneva ko bodo te »sproščeni« ukrepi veljali.

Glavno moje vprašanje:

Ali lahko obiščem svojo mamo na njenem bivalnem naslovu v Grazu, brez PCR testa, brez da sem prebolel covid in brez, da sem cepljen?

Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

V glavnem,
Če nimaš Avstrijke registracije te na meji niti ne pogledajo.
Seveda nikar pa ne pozabi preveriti, kaj zahteva "hotel" oziroma plac kjer misliš dopustovati. Brez PCR testa oziroma "Green pass" sploh ne misli iti na dopust... Se boš lahko samo obrnil in naredil PCR test. To vleja praktično za vse.

Sicer si zelo neumno zapisal komentar pa bi potreboval dodatna pojasnila, torej:
- lahko grem v Avstrijo s SLO tablicami na avtu brez PCR testa, ker me ne bodo gledali, torej ne potrebujem čisto nič, a kasneje zapišeš, da brez "green passa" in PCR testa naj ne hodim v Avstrijo, ker me bodo obrnili na meji? Daj prosim, odloči se, preberi 10x kar si napisal in popravi komentar, da bo razumen, preden oddaš komentar na forum. Hvala.

?

Je to na meji tvojega umskega dojemanja ?
Na meji med slovenijo in Avstrijo preverjajo samo in edino samo Avte z avstrijsko registracijo.

Je to tudi na nivoju tvojega umskega razumevanja ?
Danes ne moreš iti v šoping center, v hotel, spa , smučat ali bife, brez PCR potrdila.

Ja to tudi razumljivo ?
Kar je objavljeno oziroma kar bo v četrtek formalno potrjeno, je ko bo pač veljalo od dneva ko bodo te »sproščeni« ukrepi veljali.

Glavno moje vprašanje:

Ali lahko obiščem svojo mamo na njenem bivalnem naslovu v Grazu, brez PCR testa, brez da sem prebolel covid in brez, da sem cepljen?

Hvala za odgovor.


Lahko tako, da rečeš da greš v Nemčijo, pelješ se pa do mame.
Ali pa narediš PCR test - avstrijski iz lekarne, brezplačen.

Bolt ::

Mr.B je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

V glavnem,
Če nimaš Avstrijke registracije te na meji niti ne pogledajo.
Seveda nikar pa ne pozabi preveriti, kaj zahteva "hotel" oziroma plac kjer misliš dopustovati. Brez PCR testa oziroma "Green pass" sploh ne misli iti na dopust... Se boš lahko samo obrnil in naredil PCR test. To vleja praktično za vse.

Sicer si zelo neumno zapisal komentar pa bi potreboval dodatna pojasnila, torej:
- lahko grem v Avstrijo s SLO tablicami na avtu brez PCR testa, ker me ne bodo gledali, torej ne potrebujem čisto nič, a kasneje zapišeš, da brez "green passa" in PCR testa naj ne hodim v Avstrijo, ker me bodo obrnili na meji? Daj prosim, odloči se, preberi 10x kar si napisal in popravi komentar, da bo razumen, preden oddaš komentar na forum. Hvala.

?

Je to na meji tvojega umskega dojemanja ?
Na meji med slovenijo in Avstrijo preverjajo samo in edino samo Avte z avstrijsko registracijo.

Je to tudi na nivoju tvojega umskega razumevanja ?
Danes ne moreš iti v šoping center, v hotel, spa , smučat ali bife, brez PCR potrdila.

Ja to tudi razumljivo ?
Kar je objavljeno oziroma kar bo v četrtek formalno potrjeno, je ko bo pač veljalo od dneva ko bodo te »sproščeni« ukrepi veljali.

LOL sem mislil da to meni pišeš. Sorry

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

Bolt ::

Mr.B je izjavil:


Je to na meji tvojega umskega dojemanja ?
Na meji med slovenijo in Avstrijo preverjajo samo in edino samo Avte z avstrijsko registracijo.

Še enkrat TO NI RES!
Kot sem že napisal imam tudi sam družinske člane v Avstriji v Celovcu tako da redno, večkrat tedensko prehajam mejo predvsem preko Ljubelja in ja NI RES, da na meji med slovenijo in avstrijo preverjajo SAMO avte z avstrijsko registracijo. Zato takih laži ne sprejemam!

kamiKaZaA je izjavil:



Ali lahko obiščem svojo mamo na njenem bivalnem naslovu v Grazu, brez PCR testa, brez da sem prebolel covid in brez, da sem cepljen?

Hvala za odgovor.

Ne moreš.

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

V glavnem,
Če nimaš Avstrijke registracije te na meji niti ne pogledajo.
Seveda nikar pa ne pozabi preveriti, kaj zahteva "hotel" oziroma plac kjer misliš dopustovati. Brez PCR testa oziroma "Green pass" sploh ne misli iti na dopust... Se boš lahko samo obrnil in naredil PCR test. To vleja praktično za vse.

Sicer si zelo neumno zapisal komentar pa bi potreboval dodatna pojasnila, torej:
- lahko grem v Avstrijo s SLO tablicami na avtu brez PCR testa, ker me ne bodo gledali, torej ne potrebujem čisto nič, a kasneje zapišeš, da brez "green passa" in PCR testa naj ne hodim v Avstrijo, ker me bodo obrnili na meji? Daj prosim, odloči se, preberi 10x kar si napisal in popravi komentar, da bo razumen, preden oddaš komentar na forum. Hvala.

?

Je to na meji tvojega umskega dojemanja ?
Na meji med slovenijo in Avstrijo preverjajo samo in edino samo Avte z avstrijsko registracijo.

Je to tudi na nivoju tvojega umskega razumevanja ?
Danes ne moreš iti v šoping center, v hotel, spa , smučat ali bife, brez PCR potrdila.

Ja to tudi razumljivo ?
Kar je objavljeno oziroma kar bo v četrtek formalno potrjeno, je ko bo pač veljalo od dneva ko bodo te »sproščeni« ukrepi veljali.

Glavno moje vprašanje:

Ali lahko obiščem svojo mamo na njenem bivalnem naslovu v Grazu, brez PCR testa, brez da sem prebolel covid in brez, da sem cepljen?

Hvala za odgovor.

Lahko "na črno".
Greš lahko tudi v šoping center , brez tega da te kot v Sloveniji "analno" ne preverijo. Da od 12.2. dalje..
Če greš jest (verjetno tudi ostalo), tudi po 19.2 rabiš PCR test... Lahko tvegaš na črno, toda ko se usedeš za miso te najprej vprašajo po PCR ali podobnem potrdilu...



Ali bolje.... in se izogneš kazni...... je free
Zastron PCR testiranje ...
Ali še bolj, naj ti mama v BIPI vzame ti "gurgeltest" , to je vlejavni PCR test in imaš do večera v rokah PCR certifikat in je free....
Pazi le, da te ne dobijo s pozitivnim testom v Avstriji (narejen v Avstriji), ker te bodo vprašali tudi po testu s katerim si prišel v Avstrijo.

Razlaga 2G, 2.5G, 3G
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kamiKaZaA ::

Heisenberg je izjavil:


Lahko tako, da rečeš da greš v Nemčijo, pelješ se pa do mame.
Ali pa narediš PCR test - avstrijski iz lekarne, brezplačen.

Torej, če me po nekem naključnju ustavijo sredi centra Graza mi ni potrebno skrbeti, da bom kaznovan, ker sem izigraval avstrijske proti-koronske zakone?

Hvala za odgovor

kamiKaZaA ::

kamiKaZaA je izjavil:

In zato tudi sprašujem, če kdo kaj ve, kdaj bo veljal spet 3G oz. PCT za prečkanje meje, ker iščem legalno pot v Avstrijo brez raznih izigravanj oblasti, ker si ne morem privoščiti kazni 1500+ € ali pa da dobim prepoved vstopa od 5-10 let, ker sem bil v prekršku med največjo pandemijo v zgodovini človeštva.

@Mr.B - lepo prosim si preberi, to kar sem napisal še preden si ti sploh prvi komentar oddal v to temo. 10x če je treba, v kolikor ne boš razumel, ko boš prvič prebral.

Hvala

Mr.B ::

Bolt je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Je to na meji tvojega umskega dojemanja ?
Na meji med slovenijo in Avstrijo preverjajo samo in edino samo Avte z avstrijsko registracijo.

Še enkrat TO NI RES!
Kot sem že napisal imam tudi sam družinske člane v Avstriji v Celovcu tako da redno, večkrat tedensko prehajam mejo predvsem preko Ljubelja in ja NI RES, da na meji med slovenijo in avstrijo preverjajo SAMO avte z avstrijsko registracijo. Zato takih laži ne sprejemam!

kamiKaZaA je izjavil:



Ali lahko obiščem svojo mamo na njenem bivalnem naslovu v Grazu, brez PCR testa, brez da sem prebolel covid in brez, da sem cepljen?

Hvala za odgovor.

Ne moreš.


Jaz vsaka dva tedna prehajam v nedeljo zvečer mejo na Šentilju.... Če nimaš Avstrijke registracije, samo mahajo... Če imaš pa avstrijsko registracijo, me vprašajo ali imam green pass, ter naslednje vprašanje je ali imam PCR test. Pa še to bolj ali manj zamahnejo, včasih so vsj pogledali sedaj majke mi , če vidijo na telefonu 1 meter preč, sče sem to res jaz... Vprašanje je torej od stanja na meji. Seveda bodi pa 100%, da če se boš testiral šele v Avstriji in bil pozitivne se zna zakomplicirat.
Ko je bila moja pozitivna drugi dan prihoda iz Slovenije, so po enem tednu poklical , in so vedeli vse. sakom je potovala kdaj je potovala, naredila se je neumno za sina, pa so jo popravili ste mislili sina 2.... Tako da sem prepričan, da bodo preverili, ali si , ko si prestopil Avstrijko mejo imel veljaven PCR test.
Zakaj ne preverjajo ? redno : zato ker kao greš v nemčijo, ali greš na počitnice, kjer se ne boš v hotel mogel prijaviti brez veljavnega PCR testa.
Torej lahko rečeš sem tranzit Nemčija, in narediš free PCR test v Avstriji.

kamiKaZaA je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

In zato tudi sprašujem, če kdo kaj ve, kdaj bo veljal spet 3G oz. PCT za prečkanje meje, ker iščem legalno pot v Avstrijo brez raznih izigravanj oblasti, ker si ne morem privoščiti kazni 1500+ € ali pa da dobim prepoved vstopa od 5-10 let, ker sem bil v prekršku med največjo pandemijo v zgodovini človeštva.

@Mr.B - lepo prosim si preberi, to kar sem napisal še preden si ti sploh prvi komentar oddal v to temo. 10x če je treba, v kolikor ne boš razumel, ko boš prvič prebral.

Hvala

Test rabiš.
Lahko pa rečes da greš v nemčijo in potem narediš v Avstriji PCR test.
Jaz se testiram tudi ko grem v Ljubljano, pa na meji največ čakam zaradi elektronske vinjete, preverili me niso že dolgo. PCR test naredim zaradi zdravja drugih, ne zaradi sebe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:


Test rabiš.
Lahko pa rečes da greš v nemčijo in potem narediš v Avstriji PCR test.
Jaz se testiram tudi ko grem v Ljubljano, pa na meji največ čakam zaradi elektronske vinjete, preverili me niso že dolgo. PCR test naredim zaradi zdravja drugih, ne zaradi sebe.

Mislim, da se tu motiš. PCR test pride samo v poštev, če si prebolel pred več kot 90. dnevi. Če si pod 90. dnevi prebolevnik in več kot 14 dni, lahko prečkaš brez PCR testa. Če nisi prebolevnik, niti cepljen, ne moreš prečkati meje s PCR testom.

To so seveda stari odloki, kateri so veljali do 11.2.2022. Ravno, ko so začeli rahljati ukrepe, sem tudi odprl temo in začel spraševati, če že lahko prečkaš mejo s hitrim testom oz. 3G (PCT po naše). Žal kot kaže še ne gre. Je to tudi @jotunn2 potrdil.

Bom pa zelo vesel, ko bo šlo oz. če bo kdo izvohal to informacijo, ter da jo bo tudi prilepil v to temo. Že vnaprej hvala.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pac-Man ::

Mr.B je izjavil:

Jaz vsaka dva tedna prehajam v nedeljo zvečer mejo na Šentilju.... Če nimaš Avstrijke registracije, samo mahajo...

Na Ljubelju je najprej vojak, ki preverja PCT, vedno in temeljito. V hišici pa še obmejni policist, ki ti ali pomaha ali vrže dokumente na skener. Nekje 50/50.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Mr.B ::

Pac-Man je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Jaz vsaka dva tedna prehajam v nedeljo zvečer mejo na Šentilju.... Če nimaš Avstrijke registracije, samo mahajo...

Na Ljubelju je najprej vojak, ki preverja PCT, vedno in temeljito. V hišici pa še obmejni policist, ki ti ali pomaha ali vrže dokumente na skener. Nekje 50/50.

Če je strah...
Najid nekoga da ti pošlje gurgle test, potem en dan prej rečeš "prevozi org" daš 10€, pa ti vrže v zbirni box. Test dobiš do večera (v večini primerov), če je oddan zjutraj, drugače do jutra naslednji dan.
Še vedno ceneje kot pa PCR test.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bolt ::

Mr.B je izjavil:


Jaz vsaka dva tedna prehajam v nedeljo zvečer mejo na Šentilju.... Če nimaš Avstrijke registracije, samo mahajo... Če imaš pa avstrijsko registracijo, me vprašajo ali imam green pass, ter naslednje vprašanje je ali imam PCR test. Pa še to bolj ali manj zamahnejo, včasih so vsj pogledali sedaj majke mi , če vidijo na telefonu 1 meter preč, sče sem to res jaz... Vprašanje je torej od stanja na meji.

Ne vem kako je v nedeljah zvečer.8-O Vem pa kako je čez dan predvsem med tednom. Lahko govorim za prehode Karavanke in Ljubelj. Tam je ravno obratno, kar ti govoriš, ravno avstrijcem samo mahajo, preverjajo in to temeljito ravno slo tablice. Res da tako kot ti praviš mahajo več ali manj zjutraj, ko arbeiterji prehajajo mejo, to je pa tudi vse. Torej če želiš na črno čez moraš it zjutraj med tednom in se pomešat s temi "arbaiterji".
Ja vprašanje je stanja na meji in kje prehajaš ali kakšen večji ali manjši prehod.

Pac-Man je izjavil:


Na Ljubelju je najprej vojak, ki preverja PCT, vedno in temeljito. V hišici pa še obmejni policist, ki ti ali pomaha ali vrže dokumente na skener. Nekje 50/50.

Točno tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:

Glej ne vem tvojega stanja...
Tole pravi dunajsklo slovensko veleposlaništvo...

Saj lepo piše v tem linku, ki si ga dal:
V kolikor oseba (avstrijski državljan, državljani držav članic EU/EGP in osebe, ki imajo v teh državah prijavljeno bivališče) ne izpolnjuje PC pogoja, je ob vstopu v Avstrijo napotena v 10 dnevno karanteno. Karantena se lahko predčasno prekine od petega dne dalje z negativnim PCR testom.

Točno to velja za mene. Ne izpoljnjujem PC pogoja in si lahko rit obrišem s PCR testom. To sem že zgoraj napisal. Zakaj se moram pri nekaterih ponavljati? 8-O

In namen teme je, da izvem, kdaj bom lahko prečkal mejo s hitrim testom brez, da grem v Avstriji v 10-dnevno karanteno.

endelin ::

Pokaži jim kripto denarnico. Se te verjetno usmilijo:))

Bolt ::

kamiKaZaA je izjavil:



In namen teme je, da izvem, kdaj bom lahko prečkal mejo s hitrim testom brez, da grem v Avstriji v 10-dnevno karanteno.

LOL
To trenutno ve samo baba vanga:))
Mogoče, če pokličeš Hojsa, ta ziher ve kdaj bo lahko mamo peljal čez, sta podobna modela.
Tudi Kreka lahko pokličeš ta bi tudi moral vedet ali pa za ziher poklič Štera ta te bo pa ziher spravil do mame.

Prav privoščim takim anticepilcem, posebej takim, ki se nekaj duvajo po covid temah in so prav pametni, potem pa jok in stok, ko je treba it al čez mejo ali kamorkoli drugam in jih j____ za vstop. Kar jih jih premalo.
OK pol pa bodite doma v kleti pa ne jokajte zakaj tolk časa traja pa zakaj nikamor ne morem.

kamiKaZaA ::

Bolt je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:



In namen teme je, da izvem, kdaj bom lahko prečkal mejo s hitrim testom brez, da grem v Avstriji v 10-dnevno karanteno.

LOL
To trenutno ve samo baba vanga:))
Mogoče, če pokličeš Hojsa, ta ziher ve kdaj bo lahko mamo peljal čez, sta podobna modela.
Tudi Kreka lahko pokličeš ta bi tudi moral vedet ali pa za ziher poklič Štera ta te bo pa ziher spravil do mame.

Prav privoščim takim anticepilcem, posebej takim, ki se nekaj duvajo po covid temah in so prav pametni, potem pa jok in stok, ko je treba it al čez mejo ali kamorkoli drugam in jih j____ za vstop. Kar jih jih premalo.
OK pol pa bodite doma v kleti pa ne jokajte zakaj tolk časa traja pa zakaj nikamor ne morem.

Lepo se naslajaš ne zavedajoč se, da bodo tudi tebi čez čas kratene pravice in omejitve svobode s stvarmi, katere imajo v planu čez par let dati ven. Ta covid je samo test do kod lahko grejo in koliko ljudi se takoj ukloni.

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Glej ne vem tvojega stanja...
Tole pravi dunajsklo slovensko veleposlaništvo...

Saj lepo piše v tem linku, ki si ga dal:
V kolikor oseba (avstrijski državljan, državljani držav članic EU/EGP in osebe, ki imajo v teh državah prijavljeno bivališče) ne izpolnjuje PC pogoja, je ob vstopu v Avstrijo napotena v 10 dnevno karanteno. Karantena se lahko predčasno prekine od petega dne dalje z negativnim PCR testom.

Točno to velja za mene. Ne izpoljnjujem PC pogoja in si lahko rit obrišem s PCR testom. To sem že zgoraj napisal. Zakaj se moram pri nekaterih ponavljati? 8-O

In namen teme je, da izvem, kdaj bom lahko prečkal mejo s hitrim testom brez, da grem v Avstriji v 10-dnevno karanteno.

Čudno je napisano...

Maš prov... Cepit alli pa na črno...
Einreise ohne Impfung oder Genesung
Die Einreise ohne Impfung oder Genesung ist zu Urlaubszwecken de facto nicht möglich, da mit Quarantäne verbunden. Bitte beachtet: Auch für die Einreise aus beruflichen Zwecken wird ein 2-G-Nachweis benötigt.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bolt ::

kamiKaZaA je izjavil:


Lepo se naslajaš ne zavedajoč se, da bodo tudi tebi čez čas kratene pravice in omejitve svobode s stvarmi, katere imajo v planu čez par let dati ven. Ta covid je samo test do kod lahko grejo in koliko ljudi se takoj ukloni.

Ahahaha.
A to so spet tvoje vedeževalske sposobnosti!
Kot v kriptu. Ne se brukat fant. Si pa še preveč pokakan, da boš meni govoril kaj se jaz zavedam in kaj ne.
Ko boš pa tolk stvari dal v lifu skoz se pa lahko oglašaš s takimi forami.
To se oglašate samo take mamine maze, ki v lifu še niste dal nič skos. Sedaj so vam pa kratene pravice. Ahahaha.

kamiKaZaA ::

Bolt je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Lepo se naslajaš ne zavedajoč se, da bodo tudi tebi čez čas kratene pravice in omejitve svobode s stvarmi, katere imajo v planu čez par let dati ven. Ta covid je samo test do kod lahko grejo in koliko ljudi se takoj ukloni.

Ahahaha.
A to so spet tvoje vedeževalske sposobnosti!
Kot v kriptu. Ne se brukat fant. Si pa še preveč pokakan, da boš meni govoril kaj se jaz zavedam in kaj ne.
Ko boš pa tolk stvari dal v lifu skoz se pa lahko oglašaš s takimi forami.
To se oglašate samo take mamine maze, ki v lifu še niste dal nič skos. Sedaj so vam pa kratene pravice. Ahahaha.

Ja master. Si najpametnejši, najmodrejši in z največ izkušnjami v življenju, ter ti nihče ne seže do kolen. Kadarkoli te bom srečal, se ti bom priklonil.

Mr.B ::

Verjetno 28.2 ne bo za vstop nobenih spremb. Verjetno bo sele po jace praznikih aprila ukinjen pogoj biti cepljen. Takrat se pocasi ukinjajo tudi ostali ukrepi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

feryz ::

Za koliko greste stavit, da bom šel v četrtek v Avstrijo, necepljen, neprebolel, brez testa in ne bom imel popolnoma nobenega problema? Ker to je bilo vprašanje. Ali se lahko vstopi v Avstrijo in kaj rabiš.

Je pa res, da ne rabim lagati in bom policaju, v kolikor me bo kaj vprašal, povedal popolnoma po resnici. Jodlarijo bom zapustil kolikor bo mogoče hitro. Bom vozil krepko čez omejitev, da se jo čimprej znebim.

Seveda je kasneje op vprašanje specificiral, odgovor na to pa je ... ne da ne moreš obiskati mame, ker jo lahko. Ampak smeš jo pa ne.

FTad ::

kamiKaZaA je izjavil:

Heisenberg je izjavil:


Lahko tako, da rečeš da greš v Nemčijo, pelješ se pa do mame.
Ali pa narediš PCR test - avstrijski iz lekarne, brezplačen.

Torej, če me po nekem naključnju ustavijo sredi centra Graza mi ni potrebno skrbeti, da bom kaznovan, ker sem izigraval avstrijske proti-koronske zakone?

Hvala za odgovor


Zastonj PCR test v Avstriji je le za tiste, ki imajo v Avstriji zdravstevno zavarovanje.


Jaz gledam tukaj, kaksni so pogoji za vstop:
https://www.austria.info/en/service-and...


When you need a PCR test

Please find several scenarios below:

2x vaccinated (or 1x vaccinated with Johnson & Johnson): PCR test mandatory*
3x vaccinated (or 1x vaccinated with Johnson & Johnson plus Booster): no PCR test needed
Recovered: PCR test mandatory**
Recovered, then 1x vaccinated: PCR test mandatory
Recovered, then 2x vaccinated: no PCR test needed
Recovered, vaccinated, recovered: no PCR test needed
1x vaccinated, then recovered: PCR test necessary**
1x vaccinated, then recovered, then vaccinated: no PCR test needed
2x vaccinated (or 1x with Johnson & Johnson), then recovered: no PCR test needed

*) The first dose of Johnson & Johnson is currently still valid to enter Austria. However, during your stay you need a booster jab to gain 2-G status
**) If you have recently recovered there is an alternative to the PCR test, please check section "Entry with positive PCR test after Covid recovery"

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:



Seveda je kasneje op vprašanje specificiral, odgovor na to pa je ... ne da ne moreš obiskati mame, ker jo lahko. Ampak smeš jo pa ne.


Potem se lahko proda kot pendler, ker ima tam mamo. V tem primeru je menda OK ze antigen test + 2g (cepljen ali prebolel). Ceprav bere se mi se bolj ali ali ali, tako da morda je OK karkoli.

Regelungen für Pendler:
Regelmäßiger Pendlerverkehr (Beruf, Familie, Schule/Studium - mindestens einmal monatliche Pendelbewegung): Im Rahmen des regelmäßigen Pendlerverkehrs findet weiterhin die 3G-Regel (geimpft oder genesen oder PCR-getestet oder Antigen-getestet) Anwendung. Dadurch kann quarantänefrei und ohne Einreiseregistrierung eingereist werden.

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Jaz občasno (cca. 1x na mesec) peljem družino iz Ljubljane na goričko k tašči in grem po bližnjici čez Avstrijo od Gornje Radgone do Cankove. Nič ne komplicirajo. Če nimam ravno polnega tanka mimogrede tudi natankam 15c cenejši dizel.
Diversity is our greatest strength

Sparkxl ::

Režim v 4. rajhu je odločil, da se od 5.3. naprej lahko vstopa po 3g principu

"3G als generelle Regel bei der Einreise aus sämtlichen Staaten (ausgenommen VirusvariantenGebiete) "

https://www.oe24.at/oesterreich/politik...

kamiKaZaA ::

+1

Super novica @Sparkxl

So pa pravkar posodobili tudi "Entry Regulations for Austria" (dopoldne še ni bilo), kjer piše, da bo 3G "verjetno" veljal od 22.2.2022. Ampak kot pogoj T (test) je naveden PCR test. No počakajmo, da še te to ukinejo ali pa PCR test nadomestijo s hitrim testom. Glavno je, da se neki premiki delajo tudi v tej smeri in da bomo necepljeni ali nepreboleli lahko šli na obisk k sorodnikom v Avstrijo.

Je pa res velika jeba, da v dobi apokalipse v dveh letih nisem fasal tega najbolj nalezljivega virusa vseh časov, pa sem zmes bil prehlajen, imel vročino, bolečine v mišicah, kašljal, ni da ni in bil 3x na PCR testu in eno 50x na hitrem testu v zadnjih dveh letih, pa vse negativno. :'(

Protiteles pa imam za prodat in imam potrdilo na podlagi protiteles, da sem ta virus prebolel. A kaj, ko se to ne upošteva in šteje samo, če si cepljen ali pa na PCR/HAGT testu pozitiven.

Last update: 16 February

Entry Regulations for Austria


When travelling to Austria, proof of double-vaccination/recovery is required as well as a negative Covid test or a booster jab. Please note that during your stay your vaccination might be valid for a shorter period of time than upon entry. Read everything you need to know below.


New entry rules & no more variant regions

The Austrian government has announced an easing of entry restrictions: From - presumably - 22 February, the "3-G" rule (vaccinated, recovered OR PCR tested) will replace the current "2-G+" rule. Up until then, a booster jab OR a negative PCR is still required.

https://www.austria.info/en/service-and...

Miki N ::

Edino kar bo končno ukinilo to kazanje papirjev na meji je .... nizka precepljenost. Tukaj so si mojstri povsod v EU zabili rahel avtogol s skrajšanjem veljavnosti korona papirjev. Strategem je bil, da bodo podaniki masovno leteli po tretji šut, ampak ker niso ... bo treba stvar slej kot prej ukiniti. Zgodbica o "cepite se, da bo prej konec" je totalen obrat resničnosti: manjši je famozni sveti procent prešpikanosti večjo (politično) ceno imajo ukrepi. Poker blef se Jodlarjem ni izšel. Na žalost so se verjetno marsikaj naučili iz tega in naslednjič bo igra trša - samo je ok, tudi ovce postajajo vedno bolj zajebane stranke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Sparkxl ::

Blef z omikronom se jim ni izšel, zdaj nam bodo dali malo dihat do jeseni...potem pa spet nova smrtonosna različica.
Tudi jaz sem padel na pravljico 2x se cepite in ste doživljenjsko zaščiteni, rešili boste svet in izumrtje človeštva, imuni ste na virus,... Tele tumasto...3. več ne padem na te finte. Aja fasal pa sem ga vseeno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smucanje v Bosni

Oddelek: Loža
222876 (1263) Bruse/LJ_Lee

Vstop v avstrijo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42163254 (34200) PrihajaNodi
»

Prehod meje hrvaška

Oddelek: Loža
233253 (1987) snezak21
»

Ponarejeni PCR testi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587888 (6057) Kvatebrigic

Več podobnih tem