» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
10 / 16
»»

pingme ::

T212 dviguje stroške (problem je, ker USD ne moreš imeti na računu, tako boš plačeval konverzijo ob vsakem nakupu in prodaji, če je v USD):

The new version of the Trading Terms amends the Currency conversion charge from 0% to 0.15%. The change will be applicable to all buy/sell orders and dividends received, but only for shares denominated in a currency different from your account currency.

Sopomenka ::

Same dobre novice ... Se bo treba prestavit na drugi Broker, predlogi?

Dave96 ::

Narediš konverzijo prej... drugače pa... vsi brokerji imajo neke provizije. Eni tu, drugi tam. 0.15% ne vem če je ravno razlog za zamenjavo brokerja?

libreus ::

pingme je izjavil:

T212 dviguje stroške (problem je, ker USD ne moreš imeti na računu, tako boš plačeval konverzijo ob vsakem nakupu in prodaji, če je v USD):

The new version of the Trading Terms amends the Currency conversion charge from 0% to 0.15%. The change will be applicable to all buy/sell orders and dividends received, but only for shares denominated in a currency different from your account currency.

Ko odpreš račun imaš možnost izbrati v kateri valuti boš trgoval. Res pa je, da kasneje te opcije ni več. :/

pingme ::

Dave96 je izjavil:

Narediš konverzijo prej... drugače pa... vsi brokerji imajo neke provizije. Eni tu, drugi tam. 0.15% ne vem če je ravno razlog za zamenjavo brokerja?


Na T212 ne moreš narediti koverzije. Če imaš EUR račun in kupiš + prodaš USD delnico, boš 2 x plačal konverzijo. Ni razlog za menjavo, ampak tako se začne... no such thing as free lunch ;-)

Steinkauz ::

Pomoje ti večina brokerjev računa nakupe USD po nekem tečaju, ki ima neko maržo not.
Osebno itak kupujem ETFje, ki so v EUR, ker sklad sam bo že sam zase optimalno prefolgal USD to EUR.

pingme ::

Steinkauz je izjavil:

Pomoje ti večina brokerjev računa nakupe USD po nekem tečaju, ki ima neko maržo not.
Osebno itak kupujem ETFje, ki so v EUR, ker sklad sam bo že sam zase optimalno prefolgal USD to EUR.


Ja, če kupuješ zgolj vrednostne papirje v EUR, potem ta podražitev nate nima vpliva.

Pač, tak je modus operandi teh "brezplačnih" storitev - toliko da dobijo dovolj veliko število uporabnikov, kasneje začnejo pa dražiti, najbolj problematično pri vsem tem pa seveda je, da ne omogočajo prenosa delnic k drugemu brokerju (in če bi to slučajno izvedel tako, da vse na T212 prodaš in pri drugem brokerju kupiš iste delnice, si s tem nezavedno naredil še ti. wash sale in če si imel slučajno pri kateri delnici izgubo, se ti ne prizna, pri vseh, kjer je plus pa plačaš kapitalski dobiček).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

Tim3 ::

m0LN4r je izjavil:

A ima etoro kaksne skrite provizije? Nekako ne najdem nic.

Pa se neki me zanima, ali se samo meni zdi ali etoro nima glih bas raznolike ponudbe?

Recimo rad bi kupil Hyundai in Kia delnice pa jih ne najdem, QUBT tudi nimajo.

Kateri online broker ima te stvari, pa da ni penalov ce 10 let nic ne kupim?


Če želite kupiti delnice Kia in Hyndai, priporočam Interaktivne posrednike. Omogočajo vam trgovanje na korejski borzi. Preko njih vlagam in sem zelo zadovoljen z njihovo storitvijo. Njihova spletna stran: http://interactivebrokers.eu/

Tudi eToro je dober in ima na tisoče zalog (razen Hyundaija in Kie!). Toda eToro je boljša izbira za začetnike, saj je njegova platforma uporabniku bolj prijazna. Ta članek se mi je zdel koristen: https://trustedbrokers.com/uk/etoro

jerny123 ::

Pozdravljeni,

Na Interactive Brokers poskušam vložiti v nekatere europske ETF-e, ampak žal brez uspeha.
Javi naslednje sporočilo:
"This product is currently unavailable to clients classified as retail clients. ..."

Je imel kdo podobno težavo?
V bistvu sem ugotovil, da ni mogoče kupiti nobenega od naštetih ETF-ou:
VGK, EZU, EWG...

Ascendor ::

jerny123 je izjavil:

Pozdravljeni,

Na Interactive Brokers poskušam vložiti v nekatere europske ETF-e, ampak žal brez uspeha.
Javi naslednje sporočilo:
"This product is currently unavailable to clients classified as retail clients. ..."

Je imel kdo podobno težavo?
V bistvu sem ugotovil, da ni mogoče kupiti nobenega od naštetih ETF-ou:
VGK, EZU, EWG...


Ker so to ameriški skladi. Najdi evropske ekvivalente tu: https://www.justetf.com

Zeroberto ::

Zdravo,

Trenutno imam T212 brokerja z namenom dolgorocnega investiranja, vendar sem malo skepticen, ker (za enkrat) ne omogocajo prenos k drugemu brokerju vsake toliko pa nekolkko spremenijo pogoje (sedaj so dodali strosek konverzije v tuje valute) in kdo ve kaj vse lahko scasoma se dodajo, zato razmisljam tudi o drugih opcijah. Poleg tega je se nekaj stvari za katere nimam ravno tocnega odgovora, bi pa bil hvalezen, ce bi kdo pomagal.

1.) Kolikor mi je znano se vsi VP hranijo pri IB, vendar na enem custodial racunu, T212 pa ima pri sebi razparcelirano koliko in katere VP ima posamezen uporabnik? Predvidevam da bi v primeru stecaja t212 uporabik lahko "zahteval" na podlagi izpisov, ki nam jih posilja T212 od IB lastnistvo in prebos k drugemu brokerju (morda kar k IB) ali pac?

2.) Se vedno ni cisto jasno zapisano oz. nisem zasledil pod katero jamstveno shemo spadamo slovenci (pod VB - 85.000GBP ali bolgarsko - do 90% od 20.000€). Na T212 forumu je moderator rekel naj bi vsi uporabniki spadali pod VB zascito pa ne vem ali je to cisto res, cemu potem ta bolgarska naveza in zapis njihove jamstvene sheme...?

3.) Se pod sredstva iz tocke 2 steje samo fiat valuta, ki jo imas na racunu brokerja ali samo VP oz. vse skupaj? Prav tako sem zasledil, da naj bi to veljalo samo za denar na brokerju in ne VP...ce je temu tako ve kdo do kaksne visine (ce sploh) pa so zasciteni VP, ki se hranijo pri IB?

Kot ze omenjeno, zaradi vseh teh stvari razmisljam v smeri, da se prestavim k drugemu brokerju, vendar tudi pri bolj uveljavljenih ne vem ali lahko "mirno spim", saj tudi slednji spreminjajo pogoje. Kot mi je znano Saxo slovencem ne dovoljuje nakup ETFjev, TSG je uvedel neko clanarino 15$, trenutno se nagibam k Captraderju, vendar ni 2x za reci, da tudi oni ne bodo spremenili pogojev...na koncu ostane se IB, ki pa navsezadnje tudi ne garantira, da ne bo spremenil pogojev...

V USA se ponudniki storitev borijo za cim nizje stroske upravljanja in gre TER dolocenih ETFjev iz 0,04% na 0,00% pri nas pa potrebujes doktorat, da prides do neke resitve, ce sploh...
Ni cudno, da se pri nas se vedno masovno sopajo "nalozbena zavarovanja"...

Ta zadnji zapis je bolj frustracija kot kaj drugega, za zgornja vprasanja pa bom hvalezen, ce bo kdo imel bolj oprijemljiv odgovor.

Hvala.

Lp

bluefish ::

Iz teme Vlaganje v dividendne delnice za pasivni dohodek

bluefish je izjavil:

Prvič slišim za tale Admiral Markets. Vidim, da imajo kar dobra mnenja. Pa ti, zadovoljen?

MonsterCod1 ::

bluefish je izjavil:

Iz teme Vlaganje v dividendne delnice za pasivni dohodek

bluefish je izjavil:

Prvič slišim za tale Admiral Markets. Vidim, da imajo kar dobra mnenja. Pa ti, zadovoljen?



Jaz sem se za slednjega odločil, ker lahko pričneš z investiranjem že z 1 EUR pologa, kar je smešno malo, ampak iskal sem brokerja kjer ne rabim 4 mestne cifre za prvi polog. Spletno stran imajo v celoti prevedeno v slovenščino, v kolikor komu to kaj pomeni. Pravtako imajo slovenski support. Kot začetnik sem postavil kar nekaj vprašanj, in moram priznati, da sem imel občutek kot da se tej osebi na drugi strani ne ljubi na veliko ukvarjati z odgovori. Zato se zadnje čase za vprašanja ki niso specifično povezana z Slovenijo, obrnem kar na njihov chat support na spletni strani, kjer skoraj instantno dobiš na povezavo nekoga, kjer pa zelo natančno in brez odlašanj odgovori na vsa mogoča vprašanja.

Lani ko sem pričel je bil commision na nakup evropskih delnic oz skladov minimalno 5 EUR na trade do nekega števila delnic, naprej pa pač nek procent. Za US pa min. 1$ ina pa nek procent od večjega števila kakršnega sam ne kupujem. So pa to kasneje spremenili in je sedaj tudi za evropske provizija min. 1EUR.

Denar je nakazan na banko v Angliji in je slednji tudi instantno nakazan nazaj kadar izvedeš dvig, če za to uporabljaš VISA spletno kartico.

Platforma za investing se uporablja metatrader 5, ki se mi je na začetku zdel zelo surov oz. očem neprijazen. Sedaj ko ga že eno leto uporabljam pa je zelo vredu. Moti me to da v reportu prikaže vse trejde preračunane v valuto tvojega računa in pa ne prikaže koliko je bilo odvedenega za davek. Mi je pa support obljubil da pošljejo slednje brez problema ali na e-mail ali pa kot uraden dokument. Trenutno čakam 2 dni sicer pa me je opozoril da naj ne pričakujem takoj.

Sam sem zaenkrat zadovoljen. Če koga še kaj zanima pa kar vprašajte. Sicer sem še zmeraj bolj nov v teh vodah in verjetno še marsičesa ne vem ali ne opazim, tako da se zgolj na podlagi tega posta ne odločite za AM brez premisleka.

Zgodovina sprememb…

rini ::

Na Interactive Brokers mi ne odtegujejo več mesečne naročnine (10 USD), od kar je bil opravljen prehod na drug račun (ki se je zgodil novem letu po izstopu VB iz EU).

Ali je kakšna fora oz. če kdo kaj ve o tem? Od novega leta nisem še nič kupoval ali prodajal, aplikacija mi dela normalno.

enemon ::

rini je izjavil:

Na Interactive Brokers mi ne odtegujejo več mesečne naročnine (10 USD), od kar je bil opravljen prehod na drug račun (ki se je zgodil novem letu po izstopu VB iz EU).

Ali je kakšna fora oz. če kdo kaj ve o tem? Od novega leta nisem še nič kupoval ali prodajal, aplikacija mi dela normalno.


Kje pa se da vidit odtegljaje? Je kakšen izpisek?

rini ::

V aplikaciji imaš portfolio; seznam delnic in razpoložljivo denarno stanje na računu v eur/usd. Iz slednjega se vsak mesec odšteje 10 usd.

enemon ::

rini je izjavil:

V aplikaciji imaš portfolio; seznam delnic in razpoložljivo denarno stanje na računu v eur/usd. Iz slednjega se vsak mesec odšteje 10 usd.


Aja pol samo po stanju vidiš, ko se zmanjša. Sem mislil, da se da pogledat transakcije.

rini ::

Ziher se kje beleži in je to možno izbrskat.

https://www.interactivebrokers.com/en/i...

gile ::

Da ne odpiram nove teme...

Kupit "moram" neke delnice slovenskega farmacevtskega podjetja. Gre za vrednost cca 3k €, na leto okoli 100€ dividend. Baje konstantno počasi rastejo vsako leto, a vse to niti ni toliko pomembno, ker gre bolj za neko sentimentalno družinsko vrednost, kateri se moram na nek način ukloniti.
Ker imam na NLB odprt račun in vse ostalo, bi mi bilo najbolj enostavno tam odpret še trgovalni račun. Kolikor sem gledal, cca 15€ letno stroška. Delnice bi v bistvu tam samo "stale", ker se v to popolnoma nič ne razumem in se niti nimam namena niti časa ukvarjat še s tem. Eventuelno bi mogoče, ampak res mogoče, kupil v prihodnosti še kakšno super duper delnico, če bi do tega prišlo.
Vprašanja:
1. je tukaj NLB spet the bad guy, ali je stroškovno vsaj približno na nivoju ostalih..erm..trgovalnih računov?
2. kako je v primeru nakupa dodatnih delnic? Samo pokličem na banko in rečem: kupil bi tolk in tolk xy delnic?
3. davek na dividende obračunavan sam, ali je to kakšna avtomatika, glede na to da smo vendar v neki informacijski dobi?

Predlogov o kriptovalutah se tukaj prosim vzdržite. Še enkrat pa poudarjam, nočem se s tem preveč ukvarjat, moram jih pač "kupit" in mi je to na NLB najbolj enostavno.
Hvala za odgovore in mnenja.

pingme ::

gile je izjavil:

Da ne odpiram nove teme...

Kupit "moram" neke delnice slovenskega farmacevtskega podjetja. Gre za vrednost cca 3k €, na leto okoli 100€ dividend. Baje konstantno počasi rastejo vsako leto, a vse to niti ni toliko pomembno, ker gre bolj za neko sentimentalno družinsko vrednost, kateri se moram na nek način ukloniti.
Ker imam na NLB odprt račun in vse ostalo, bi mi bilo najbolj enostavno tam odpret še trgovalni račun. Kolikor sem gledal, cca 15€ letno stroška. Delnice bi v bistvu tam samo "stale", ker se v to popolnoma nič ne razumem in se niti nimam namena niti časa ukvarjat še s tem. Eventuelno bi mogoče, ampak res mogoče, kupil v prihodnosti še kakšno super duper delnico, če bi do tega prišlo.
Vprašanja:
1. je tukaj NLB spet the bad guy, ali je stroškovno vsaj približno na nivoju ostalih..erm..trgovalnih računov?
2. kako je v primeru nakupa dodatnih delnic? Samo pokličem na banko in rečem: kupil bi tolk in tolk xy delnic?
3. davek na dividende obračunavan sam, ali je to kakšna avtomatika, glede na to da smo vendar v neki informacijski dobi?

Predlogov o kriptovalutah se tukaj prosim vzdržite. Še enkrat pa poudarjam, nočem se s tem preveč ukvarjat, moram jih pač "kupit" in mi je to na NLB najbolj enostavno.
Hvala za odgovore in mnenja.


Poleg trgovalnega računa plačuješ tudi KDD stroške, ampak to je glede na vrednost portfelja, tako da pri 3000€ je to malenkost. Pri dividendah ti bo NLB avtomatično odvedla 27,5%, tako da nič ne rabiš prijavljati. Ne vem zakaj ne napišeš, da gre za Krko oz. KRKG ;-) Pričakuješ lahko letos 5€ bruto dividende, kupil boš torej recimo 30 delnic, torej 150€ dividende, dobil boš 108€ na račun in tega ti ni treba nikamor prijavljati.
A NLB še vedno nima online aplikacije? Brokerja sem klical za nakupe pred dvajsetimi leti ;-)

WaterBoy ::

Zdravo

Želim odpreti račun na captraderju in ko izpolnjujem financal information me ne spusti naprej pti tej zadeve:



Kaj delam narobe?
Će pa izberem pri Estimated annual income (in €) 40-50k€ pa mi odpre delnice?

Torej izberem 40-50k in grem naprej?

Vetrpiha ::

m0LN4r je izjavil:

A ima etoro kaksne skrite provizije? Nekako ne najdem nic.

Pa se neki me zanima, ali se samo meni zdi ali etoro nima glih bas raznolike ponudbe?

Recimo rad bi kupil Hyundai in Kia delnice pa jih ne najdem, QUBT tudi nimajo.

Kateri online broker ima te stvari, pa da ni penalov ce 10 let nic ne kupim?

Če boš šortal, se ti lahko kot je v primeru GME zapletejo jajca do gležnjev.

gile ::

@pingme
Hvala za hiter odgovor.
PS, ne gre za Krko, ampak za 3 delnice ene druge firme, še sam ne vem točno kaj. V glavnem, če bo cajt jutri uredim, pa poročam. LP.

pingme ::

gile je izjavil:

@pingme
Hvala za hiter odgovor.
PS, ne gre za Krko, ampak za 3 delnice ene druge firme, še sam ne vem točno kaj. V glavnem, če bo cajt jutri uredim, pa poročam. LP.


Aha, potem pa SALR - Salus ;-) LJSE je majhna (in nelikvidna).
Danes je bil recimo realiziran en sam posel (14 delnic) s SALR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

Matic25 ::

Pozdravljeni, ko sem začel delat account na Captrader in pod tretjim zavihkom Financial information & W-8, me spodja pod Account details sprašuje po:

Last Name of account holder
First Name of account holder
Name of the bank
IBAN
BIC/SWIFT
Account No.
Bank Code No.

Imam NovaKBM, zatakne se mi pri IBAN kjer nevem al želijo moj osebni IBAN s katerega bo nakazan denar ali od Banke IBAN. Account No. tudi nevem kje bi lahko dobil, Bank Code No. tudi ne, lahko kakšna pomoč glede teh številk nekoga, ki je to že izpolnjeval?

Kartica banke z podatki www.nkbm.si/basic-information

hvala vnaprej, Lp

lyricsmang ::

Mnenje o Copy tradingu, ki ga ponuja Etoro in podobni... Sam sem vložil 1000€ v začetku leta. Do sedaj sem v plusu za nekaj malega čez 3%. Nekaj provizij veliko ni, razen spread in pri izplačilu 5$. In kako je to na dolgi rok? 10 let +

m0LN4r ::

Sel si v trading brez tega, da bi se informiral o davkih na trgovanje?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

lyricsmang ::

m0LN4r je izjavil:

Sel si v trading brez tega, da bi se informiral o davkih na trgovanje?

Sem se informiral o davkih, kot sem povedal v zgornjem postu. Zanima me bolj na dolgi rok, bolj glede same platforme

Vetrpiha ::

Glede same platforme? Etoro podleže drugim vplivom, tako da so v nekaterih primerih tvoje pogodbe za razliko en drek vredne.
Lep primer je GME

RockyS ::

Kaj se zgodi z vložki in etf-i če broker čez noč propade?

Razmišljam o obdobju 15+ let. Se zadeve lahko prenesejo ali so izgubljene, podobno kot je država naredila z nkbm in pokojninskim stebrom?

Vetrpiha ::

Odvisno brokerja. Eni imajo dejanska kritja, drugi jih nimajo.

CFDji so itak oblika igre na srečo in nekega kritja nimaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

CoreySteel ::

Ni važno kritje. Važno je, da so vse investicije na ločenem računu, kar itak imajo, drugače sploh ne morejo dobiti licence. Potem se pa pač prenese na drugega brokerja. Če se igraš s CFD-ji je pa druga zgodba.
Twitter: @CoreySteel_

Vetrpiha ::

IMHO še razmisli, kam boš vlagal. Heđiji so izvedli en velik clusterfuck s pumpndumpom. Bodi pozoren, da te čustva ne premamijo v nek nashillan del trga.

Steinkauz ::

RockyS je izjavil:

Kaj se zgodi z vložki in etf-i če broker čez noč propade?

Razmišljam o obdobju 15+ let. Se zadeve lahko prenesejo ali so izgubljene, podobno kot je država naredila z nkbm in pokojninskim stebrom?


Morš ločit med brokerjem in skladom.

ETF vodi nek sklad, broker pa zgolj kupuje delnice le teh ETF na borzi v tvojem imenu.

Če broker propade in delnice dejansko so bile kupljene zate (tle se zanašaš na agencije, ki licence za trgovanje izdajo), potem ti te delnice lahko premakneš drugam in niso del stečajne mase.

Če pa propade sklad, ki vodi ETF (in again dejansko kupuje zadaj delnice podjetij), potem se prodajo in dobiš denar. Tle najebeš za davk, če je prej kot 20 let.
https://www.investopedia.com/articles/e...

Torej načeloma boljše kot vzajemni skladi, kjer nisi dejansko lastnik delnic sklada na borzi, ampak imaš sam neki % nekega portfolia.
S tem, da slovenski skladi imajo not par miljonov, največji ETFi pa par 10 miljard in obenem nižje stroške, ker so pasivni.
Tko da je propad malo manj verjeten, če pa bi se zgodilo, bi bil precejšen shitstorm

pingme ::

Če propade broker je vprašanje le ali je vodil sredstva (delnice) na ločenem računu (kar je po zakonu) ali na lastnem in so jih mogoče celo zastavili oz. posodili - v tem drugem primeru gredo "tvoje" delnice v stečajno maso in zelo verjetno ostaneš brez (ker je verjetno bil nek hud razlog, da je prišlo do stečaja) oz. do nekega zneska garantirajo ostali brokerji, ki so v isti shemi.
Podoben primer v Sloveniji je bil z Mojo Delnico - delnice komitentov, ki so bile upravljanju (tiste, ki si jih sam kupoval so bile ok) so zastavili in uporabniki so dobili povrnjen le en del od drugih SLO BPH.

Vetrpiha ::

OP se spopada z napačnim vprašanjem. Raje naj se pozanima, kateri trader je prava izbira.
Etoro je sicer so-so

lyricsmang ::

Najboljša platforma oz. broker za ETF? Dolgoročno vlaganje za 15+ let. Vsak mesec bi dodal 300€. Najbolj zaželjeno bi bilo, da dodajam ročno, torej da nisem vezan z kakšnimi pogodbami. Kje so najmajnši stroški in kateri broker je najbolj vreden zaupanja?

europenian ::

Scalable Capital, zmagovalec na Finanzfluss: https://de.scalable.capital/einladung/b... moj invite.

Recimo Etoroju recejo diskontbroker, nima niti BaFin Lizence, Scalable capital pa jo ima!
Lahko imas zastonj in sam vlagas ali pa avtomatsko. Skratka ne bos nic falil.

Zelo enostavna in dobra osnova je tole:



Prevec razmetavati pa tudi nima smisla glih zdaj, ko so boljkone vsi ATH

Vetrpiha ::

Ameriškim se izogni. Robinhood sodeluje s hedgefundi, Etoro je znan po bugu, ki določene delnice "sam" proda itd. Karkoli je v postelji z Wallstreetom naredi velik krog. Izberi evropske ponudnike, velikost nabora delnic podjetij, etfjev, karkoli naj ne bo na prvem mestu

Vetrpiha ::

europenian je izjavil:

Scalable Capital, zmagovalec na Finanzfluss: https://de.scalable.capital/einladung/b... moj invite.

Recimo Etoroju recejo diskontbroker, nima niti BaFin Lizence, Scalable capital pa jo ima!
Lahko imas zastonj in sam vlagas ali pa avtomatsko. Skratka ne bos nic falil.

Zelo enostavna in dobra osnova je tole:



Prevec razmetavati pa tudi nima smisla glih zdaj, ko so boljkone vsi ATH

Scalable pa je neobroker, ki ima neobstoječo zgodovino in neobstoječo podporo. Obstajajo boljši. Kateri za namen, ki ga zahteva tisti zgoraj? Ne vem, vem pa da je ta eden slabših

europenian ::

To je res, obstajajo starejsi. BaFIN licenco ni tako enostavno dobit in do 100.000eur je zdaeva avtomaticno zascitena preko "deutsche einlagensicherung", se pri nemski banki pri kateri imas pri scalable racun, se ne rabi clovek sekirat. Ni to glih nek balkanski posel.
Prednosti teh brokerjev so uporabnost in poceni feeji oz. za pasivno vlaganje so prakticno gledano zastonj. Razni dinozavri so pa znani po tem, da zaspijo s casom in imajo astronomske skrite feeje.



Mja NLB ima tudi "zgodovino"

8====D~~ ::

Malo brezveze reklamirat brokerja, ki ni namenjen ljudem brez nemškega/avstrijskega/angleškega državljanstva.

europenian ::

My bad jaz imam prijavljeno prebivalisce v tujini, ampak registriral sem se pa s slovensko osebno izkaznico, pa sploh nisem opazil.

Kateri brokerji pa podpirajo slovensko obmocje? To se preverja preko naslova prebivalisca, IP ali pa Bancne stevilke?

BuDi79 ::

europenian je izjavil:

To se preverja preko naslova prebivalisca, IP ali pa Bancne stevilke?
Nič od tega direktno. Nekateri imajo to za dodatna preverjanja.
Lahko imaš začasno prebivališče v drugi državi, lahko si na potovanju in imaš drug ip, banke so pa itak vseevropske.
Načeloma sam poveš pri prijavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

europenian ::

Zanimivo, jaz sem pri prijavi dal slovenski naslov, emso, slovensko drzavljanstvo, ampak tujo bancno in davcno.
Verjetno potem davcna al bancna.

Vetrpiha ::

europenian je izjavil:

To je res, obstajajo starejsi. BaFIN licenco ni tako enostavno dobit in do 100.000eur je zdaeva avtomaticno zascitena preko "deutsche einlagensicherung", se pri nemski banki pri kateri imas pri scalable racun, se ne rabi clovek sekirat. Ni to glih nek balkanski posel.
Prednosti teh brokerjev so uporabnost in poceni feeji oz. za pasivno vlaganje so prakticno gledano zastonj. Razni dinozavri so pa znani po tem, da zaspijo s casom in imajo astronomske skrite feeje.



Mja NLB ima tudi "zgodovino"

Aha. Podpora pa diha na škrge.
Ti feeji, ko jih omenjaš niso nujno edini strošek.
Etoro se isto oglašuje, a te oskubijo drugje.

europenian ::

Imam tudi etoro, pa me se niso nikjer oskubli? Ali sem kaj spregledal?

Kaksno podporo pa rabis pri pasivnem vlaganju nekaj desetakov na mesec? Mislim ja, ce si tak penzic potem boljse, da gres na NLB v poslovalnico pa se vse zmenis z tetko, ki namesto tebe klika po racunalniku.

Aha. Podpora pa diha na škrge.
Ti feeji, ko jih omenjaš niso nujno edini strošek.
Etoro se isto oglašuje, a te oskubijo drugje.
Pa imas sploh izkusnje o tem kaj pises ali samo pises, ker je baba na internetu cula?

Vetrpiha ::

Ti si tudi en striček na internetu, zakaj si ti kaj boljši? Še več, če si ti en, ostalih je pa 15, vemo kdo shilla jajca

europenian ::

Sprasujem te, ker ocitno boljse ves. Jaz uporabljam oboje (lahko dokazem), pa nevem o cem govoris.
Lahko pa tudi kaj predlagas seveda, ker sem prosil med drugim za predlog. Ne prazne besede.

Zgodovina sprememb…

Mr_Globus ::

Trading212 bi se izognil ker nima moznosti prenosa portfelja... meni smrdi

Za slo ostane kaj? Captrader alpa direktno Interactive brokers...

Sam imam sreco da sem zgodaj registriral Degiro racun in me niso odslovili, ko so onemogocli Slovenijo. Zdaj so se razsirili nabor etf-ov brez feejev in tako je moj edini strosek 2€ letno :D Se drzim klasike IWDA+EMIM
««
10 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142243 (1142) gansta
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172633 (733) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144387 (9090) Thomxy

Več podobnih tem