» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
7 / 16
»»

Ascendor ::

Machete je izjavil:

Pa a se vam res splača 'vlagati', če cincate za hebenih $10 stroškov?

Zakaj pa ne? Kako boš pa drugače začel, z majhnimi zneski na dolgi rok?

Guarddog69 ::

Pozdravljeni,

sem nov na strani in imam vprašanje glede broker-ja. Trenutno sem na IB in imam plan redno in dolgoročno vlagat predvsem v sklade + občasne delnice. Ali bi se glede na dolgoročne investicije bolj splačala Saxobank? Kolikor vem imajo 5 eu mesečnih stroškov, ne vem edino, če pride custody fee (0.25%) zraven tega? Pri IB pride 10 eu na mesec oz malenkost manj, ker nimam veliko prometa.
Hvala za odgovore!

RoccoC ::

Poglej Captrader, mislim da lahko enostavno preneseš brez stroškov iz IBKR na Captrader (Captrader je samo fork, frontend IBKR), ki je imel takrat ko se gledal pol nižji inactivity fee kot IBKR. Preveri kakšne ima sedaj feeje

demogill ::

Machete je izjavil:

Pa a se vam res splača 'vlagati', če cincate za hebenih $10 stroškov?

Ne vlagam ampak imam cez dan cez 20trejdov, a razumes razliko?

Machete ::

Ja dude. Sicer ne vem zakaj meni repliciraš, ker ne vem od kje si padel.
Razumem razliko. Zate ni feeja, kje je problem?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

demogill ::

Machete je izjavil:

Ja dude. Sicer ne vem zakaj meni repliciraš, ker ne vem od kje si padel.
Razumem razliko. Zate ni feeja, kje je problem?

Zanima me samo za kaj je IB ugodnejši, vlaganje ali day trading, swing. Pac zanimajo me osebne izkusnje ker se mi neda sedaj prijavljat in testirat deset razlicnih brokerjev, sicer trenutno sem na TR212 in je za nekatere stvari super ker je prevec "kavbojski" ampak zadnji chrashi in nemoznost PM to je velik minus.Zmotila me je samo ta tvoja aroganca "10$ hebenih dolarjev", pac eni sele zacenjajo tudi mi smo bili nekoc tam "na zacetku" z par dolarji na racunu.

Machete ::

Vsi brokerji imajo pogoje in cenike spisane. Internet kakor vidim imaš.
S par dolarji nimaš kaj delat in izgubljaš čas. Za učenje pa imaš demo accounte.
Za to so mi neskončne akrobacije in iskanje par $ cenejših brokerjev, brez vseh ostalih prednosti in slabosti idiotske in ja, bom obdržal arogantno držo.
''Rad bi vlagal, rad bi trejdal, ampak o fuck 10$ (8 EUR) je pa čist prehudo na mesec.
Ni važno kako dobro infrastrukturo in brokerage mi nudi servis..''
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

demogill ::

Machete@ Se enkrat, zelel sem osebno mnenje izkusnje (nisem edini, zato pa tudi ta forum). Sam ne delam vec s parimi dolarji, ampak razumem tiste ki ja, tudi sam sem tako zacel. In btw. zaceti z demo je nekaj najslabse moznega, zacne se s pravim denarjem in manjsimi vsotami. Meni danes ni skoda dati 20$ mesecno, ampak ja se vedno ko grem v izbiro, ali drugega brokerja ali avta ipd. sem zelo picajzlast, aroganten pa nikoli. Pa Lp.. btw. Gledal sem ta IB, in glede na to kam nas Slovence posiljajo (Madzarska) in da sam nimam npr. moznosti izbire Irske sem tudi sam dobil svoje mnenje o njih. Bom probal Captrader, Saxo pa da vidimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

Machete ::

Babarekla bluzenje okoli Madžarske, ki je kar naenkrat problem.. zanimivi kriteriji in argumenti 'formacije mnenja'.
Boš še ostalim razložil zakaj si želiš na Irsko podružnico, če pa je Madžarska, pa raje izbereš Švico z 10-15$ orderji?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

demogill ::

Pravim da bom pogledal, sem se pa ze odlocil za Cap. upam samo da nebodo komplicirali z registracijo.


Poglej ne zaupam prevec sem imel ze probleme v preteklosti z njihovimi bankami, firmami, ne mislim prav Madzarske ampak dolocene vzhodno evropske drzave

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

jernejl ::

Machete je izjavil:

''Rad bi vlagal, rad bi trejdal, ampak o fuck 10$ (8 EUR) je pa čist prehudo na mesec.
Točno tako! Za študenta, ki začne vlagati po 50 evrov na mesec, je 16 evrov mesečnega fee-ja čisto preveč.

Ni važno kako dobro infrastrukturo in brokerage mi nudi servis
Za nekoga, ki enkrat kupi nek ETF za 10k€ in vse skupaj pusti pri miru naslednjih 10+ let, to niti ni tako zelo bistveno. So pa bistveni stroški, ki se z leti akumulirajo in prinesejo bistveno nižji donos.

martincek1 ::

Je komu, ki je v zadnjem času odpiral račun pri IB, uspelo priti na Irsko podružnico?

drmadžiks ::

demogill je izjavil:

Pravim da bom pogledal, sem se pa ze odlocil za Cap. upam samo da nebodo komplicirali z registracijo.


Poglej ne zaupam prevec sem imel ze probleme v preteklosti z njihovimi bankami, firmami, ne mislim prav Madzarske ampak dolocene vzhodno evropske drzave



Sicer sem že pisal o tem, ampak vseeno. Captrader ne komplicira z registracijo, komplicira IB, malo potrpljenja pa bo. Kar sem parkrat imel opravka z njihovim supportom, sem komuniciral v angleščini. Sporočila so tudi ponavadi dvojezična, ne pa vedno, kot se jim zljubi.

Saxoja za buy and hold ne priporočam. Poleg večjih stroškov so začeli omejevati nabor instrumentov. Vse kaže, da na lep način kažejo sredinec premalo aktivnim traderjem in se jih hočejo znebiti. Na splošno pa se mi zdi, da nam v Europi manjka dobre poceni ponudbe za mesečno investiranje, ki bi bila neki finančni temelj za večino ljudi. To kar na primer imajo Nemci s svojimi špar plani.

Ascendor ::

Kako poročati davek pri nagradi iz priporočila?
Namreč pri Captraderju sem dobil 75EUR za referral, ne vem pa kako zdaj to poročati FURSu.

Predvidevam, da kot davek iz obresti, saj je tam ena izmed alinej "diskonti, bonusi, premije in podobni dohodki iz finančno dolžniškega razmerja ali dogovora, ki se nanaša na finančno dolžniško razmerje"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

Machete ::

Ma ne se hecat no. Kupi par kosov nečesa s tem in pozabi na furs.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

martincek1 ::

Do včeraj sem bil praktično odločen, da za ETF vlaganje odprem račun pri IB, dokler nisem prebral, da me bodo dali pod Madžarsko izpostavo. Mesečni strošek, pri mesečnem vlaganju 2k€ bi bil 8,25€.

Zaradi tega sem razmišljal o SaxoBank, ampak je nekdo napisal, da Slovenci sploh ne moremo več kupovat ETFov pri njih.
Zdaj pa gledam Swissquote, in če bi vlagal na tri mesece namesto mesečno, bi bil mesečni strošek 12,85€, kar mi je povsem sprejemljivo.

Zdaj pa še dve vprašanji:
1) Gledam VWCE, ki ima domovanje na Irskem in mi ni čisto jasno. Davek na dobiček se plača Irski in ne Švici?
2) VWCEjev fund currency je USD, ampak trguje na frankfurtski borzi - predvidevam, da ga lahko kupim v evrih?

Machete ::

Strošek je manjši, ker se tvoji activity feeji odštevajo od fiksnega inactivity feeja.
Also davek plačaš Republiki Sloveniji.
Vseen drek je v čem kupiš, boš pač pretvoril eur v usd.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pikachu004 ::

Kdaj ste dobili sporočilo da vas selijo na Madžarsko? Jaz sem bil na Tradestation Global takrat sem dobil obvestilo da gre moj račun na Irsko. Ko so uvedli tistih 15€ na mesec, sem se odjavil in sem sedaj na IB (predvidevam da Irska?).

Guarddog69 ::

drmadžiks je izjavil:

demogill je izjavil:

Pravim da bom pogledal, sem se pa ze odlocil za Cap. upam samo da nebodo komplicirali z registracijo.


Poglej ne zaupam prevec sem imel ze probleme v preteklosti z njihovimi bankami, firmami, ne mislim prav Madzarske ampak dolocene vzhodno evropske drzave



Sicer sem že pisal o tem, ampak vseeno. Captrader ne komplicira z registracijo, komplicira IB, malo potrpljenja pa bo. Kar sem parkrat imel opravka z njihovim supportom, sem komuniciral v angleščini. Sporočila so tudi ponavadi dvojezična, ne pa vedno, kot se jim zljubi.

Saxoja za buy and hold ne priporočam. Poleg večjih stroškov so začeli omejevati nabor instrumentov. Vse kaže, da na lep način kažejo sredinec premalo aktivnim traderjem in se jih hočejo znebiti. Na splošno pa se mi zdi, da nam v Europi manjka dobre poceni ponudbe za mesečno investiranje, ki bi bila neki finančni temelj za večino ljudi. To kar na primer imajo Nemci s svojimi špar plani.


Zakaj bi bili na Saxoju večji stroški? Če bi kupoval maximalno enkrat na mesec ali pa še manj z namenom buy and hold, se ne bi potem Saxo bolj splačal kot IB? 60 eu + custody fee napram 120 eu na leto?

Mitoša ::

Vsi se pogovarjate samo o tujih brokerjih, nihče pa ne omenja slovenskih borznih posrednikov. Mislim, da predvsem za začetnike pri investiranju, da so kar primerni. A bi lahko kdo komentiral zakaj ne ali da. Jaz sem zadovoljen z Iliriko. Nobenih težav, kot je že večkrat napisano.

Mitoša ::

CoreySteel je izjavil:

nirrin je izjavil:

Eno vprašanje: če imaš račun pri Interactive brokers, ali lahko kupiš VOO - Vanguard S&P 500 ETF?

Ne, kot Evropejec ameriških ETF-jev ne moreš kupovat, zato moraš najti podoben evropski ETF.
Naprimer: IE00B3XXRP09 ali IE00B5BMR087


Lahko jih kupiš pri ILIRIKI.

martincek1 ::

Machete je izjavil:

Strošek je manjši, ker se tvoji activity feeji odštevajo od fiksnega inactivity feeja.

Ne, strošek za one time buy je 1.25e plus $10-1.25e, kar nanese kot sem izračunal.

Machete je izjavil:

Also davek plačaš Republiki Sloveniji.

To, da davek plačam Sloveniji mi je jasno. Ampak za ameriške ETFje bi moral nek delež plačati tudi njim, zato me zanima, če ima kaj veze, da je broker lociran v Švici, ali se gleda samo domicile ETFja, ki je v mojem primeru na Irskem.

Machete je izjavil:

Vseen drek je v čem kupiš, boš pač pretvoril eur v usd.

Dokler pri konverziji ne vzame še broker svojega dela, zato raje kupim v isti valuti.

Guarddog69 je izjavil:

Zakaj bi bili na Saxoju večji stroški?

Je bilo že govora, da naj nebi več omogočali kupovanja ETFov.

Machete ::

Mitoša je izjavil:

Vsi se pogovarjate samo o tujih brokerjih, nihče pa ne omenja slovenskih borznih posrednikov. Mislim, da predvsem za začetnike pri investiranju, da so kar primerni. A bi lahko kdo komentiral zakaj ne ali da. Jaz sem zadovoljen z Iliriko. Nobenih težav, kot je že večkrat napisano.


Več kot 1 leto ni več tako.

https://www.ilirika.si/sl-si/borzno-pos...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

iTrader ::

pikachu004 je izjavil:

Kdaj ste dobili sporočilo da vas selijo na Madžarsko? Jaz sem bil na Tradestation Global takrat sem dobil obvestilo da gre moj račun na Irsko. Ko so uvedli tistih 15€ na mesec, sem se odjavil in sem sedaj na IB (predvidevam da Irska?).

Pomoje si na Madžarski. Smiselno bi bilo, da vsi iz tega konca, registrirani direktno pri njih, grejo tja. Ve kdo kam so dali Avstrijce? Da ni Madžarska podružnica samo za vzhodni blok, ne za centralno europo :D
Kateri so pa realne skrbi? Teoretično je še najboljša izbira, ker imaš krito do 90k

OracleDev ::

Ilirikina aplikacija za spletno trgovanje je sramota. Še 15 let nazaj bi taka aplikacija bila groza od programiranja. Da ti pa zaračunajo cca 30 evrov na leto + veliko provizijo za nakupe in prodajo je pa sploh negativno.

Izogibajte se jo kolikor se da...

drmadžiks ::

Guarddog69 je izjavil:

drmadžiks je izjavil:

demogill je izjavil:

Pravim da bom pogledal, sem se pa ze odlocil za Cap. upam samo da nebodo komplicirali z registracijo.


Poglej ne zaupam prevec sem imel ze probleme v preteklosti z njihovimi bankami, firmami, ne mislim prav Madzarske ampak dolocene vzhodno evropske drzave



Sicer sem že pisal o tem, ampak vseeno. Captrader ne komplicira z registracijo, komplicira IB, malo potrpljenja pa bo. Kar sem parkrat imel opravka z njihovim supportom, sem komuniciral v angleščini. Sporočila so tudi ponavadi dvojezična, ne pa vedno, kot se jim zljubi.

Saxoja za buy and hold ne priporočam. Poleg večjih stroškov so začeli omejevati nabor instrumentov. Vse kaže, da na lep način kažejo sredinec premalo aktivnim traderjem in se jih hočejo znebiti. Na splošno pa se mi zdi, da nam v Europi manjka dobre poceni ponudbe za mesečno investiranje, ki bi bila neki finančni temelj za večino ljudi. To kar na primer imajo Nemci s svojimi špar plani.


Zakaj bi bili na Saxoju večji stroški? Če bi kupoval maximalno enkrat na mesec ali pa še manj z namenom buy and hold, se ne bi potem Saxo bolj splačal kot IB? 60 eu + custody fee napram 120 eu na leto?


Saxo ima fiksno vodenje računa teh 6 eur, inactivity fee 100 eur na 6 mesecev in višje cene za nakup instrumentov kot IB (če jih sploh imaš možnost kupiti).

Pri IB teh 10 eur na mesec lahko plačaš ali ne, odvisno koliko transakcij narediš. Pri Captrader (IB z drugačnimi pogoji) nimaš teh 10 eur na mesec, imaš pa nekoliko višjo ceno za trade. Potem imaš Optim trader, to je spet IB zadaj, imaš pa SLO podporo, če ti je pomembna. TSG je pa sedaj čisti IB account + tistih 15 eur na mesec, ki ga plačaš za njihov ničvredni software. In še, euro zavarovanje v primeru propada brokerja je povsod 20k, kar je sramotno malo.

KukiMB ::

Ilirika je res zelo zelo siromašna, kar se tiče uporabniškega vmesnika. Zdi se, da je bolj primerna za tiste, ki želijo vložiti kar nekaj tisoč EUR v primerne, zanesljive delnice in nato pozabiti nanje za nekaj let. Dnevno kupovanje in prodaja pa je preko te aplikacije res prava muka in tudi stroški so res kar visoki. Za online trading si moraš pri njih pomagati z drugimi informacijskimi spletnimi stranmi, na primer Yahoo Finance. Njihov myWatchlist (zastonj) mi je bil kar všeč. Zato se mi zdi, da je treba pri Iliriki res delati z visokimi zneski in na dolgi rok. Upajmo, da bodo konkretno prenovili in posodobili svoj uporabniški vmesnik in znižali stroške.

barrels ::

Pred kratkim sem odprl račun na Interactive Brokers pa me zanima v katero polje ob nakazilu vpišete podatek za "Payment Reference/For Further Credit to", ker meni iz svoje banke ne pusti dalje če dam model reference RF ter nato še tisti ID. A je dovolj, če napišem samo v polje Namen?
Katere podatke pa vpišete za prejmnika? TaunusTurm, Taunustor 1, Frankfurt 60310, Germany ali Interactive Brokers Central Europe Zrt, Madach Imre ut 13-14 1075, Budapest, Hungary?

Machete ::

J.P.MORGAN AG
TAUNUSTURM TAUNUSTOR 1
FRANKFURT 60310
NEMČIJA - 276
(naslova ne rabiš pisat, jaz dam dotikrat samo A B C .., državo ja)

iban: DE72 5011 0800 6231 4128 15
bic: CHASDEFXXXX
referenca: NRC (blank) ali RF (tvoj user ID)

Namen: user ID / tvoje ime
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shark99 ::

Kje je najlažje kupovati delnice? Obstaja kaj preprostega kot je za kripto Bitstamp in Binance?

pikachu004 ::

shark99 je izjavil:

Kje je najlažje kupovati delnice? Obstaja kaj preprostega kot je za kripto Bitstamp in Binance?


Captrader
Interactive Brokers

Registracija poteka podobno kot pri menjalnicah za kriptovalute. Potrebuješ fotografijo osebnega dokumenta in enega računa, ki je na tvoje ime (ne od mobitela). Delnice je lahko kupovati, težje je vedeti kaj in kdaj kupiti :)

Zgodovina sprememb…

barrels ::

Machete je izjavil:

J.P.MORGAN AG
TAUNUSTURM TAUNUSTOR 1
FRANKFURT 60310
NEMČIJA - 276
(naslova ne rabiš pisat, jaz dam dotikrat samo A B C .., državo ja)

iban: DE72 5011 0800 6231 4128 15
bic: CHASDEFXXXX
referenca: NRC (blank) ali RF (tvoj user ID)

Namen: user ID / tvoje ime


Zrihtal, denar je že gor. Hvala! :)

Spiky28 ::

Če že drugi sprašujejo ena in iste stvari na vsakem page-u, bom pa še jaz. Letos prvič oddajam history mojih trejdov fursu.

Captrader -> eDavki, lepo prosim za kratka navodila (hinte), da ne odkrivam tople vode in porabim 3ure.

btw, tisti ki se odločate med IB(direkt) in CapTrader. Pri CapT so nas prestavili na irsko (IBIE). Od sprememb, ki sem jih opazil, je minus to, da krijejo zdaj samo do 20k (pod IBGB je bilo več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spiky28 ()

otago ::

Ne vem, če gre avtomatično-sploh za tuje. Registracija na E-davki. Obrazec Napoved dohodnine od dobička od vrednostnih papirjev. Nad 10 poslov se vloži preko edavkov.

Za manj kot 10 lahko tudi sprintaš obrazec, dodaš izpis poslov pri brokerju, pošlješ analogno. //vsaj izkušnja z Degiro takšna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Ascendor ::

otago je izjavil:

Ne vem, če gre avtomatično-sploh za tuje. Registracija na E-davki. Obrazec Napoved dohodnine od dobička od vrednostnih papirjev. Nad 10 poslov se vloži preko edavkov.

Za manj kot 10 lahko tudi sprintaš obrazec, dodaš izpis poslov pri brokerju, pošlješ analogno. //vsaj izkušnja z Degiro takšna.


Tudi pod 10 lahko preko edavkov, razlika je, da je nad 10 to obvezno preko edavkov.

jerny123 ::

Vprašanje za uporabnike Interactive Brokers. Odgovor njihove podpore na vprašanje katere ETFe lahko kot slovenec trgujem je bil, da ETFe z ti. KID dokumentom. Na Saxo bank ETFi z valjavnim KID za Slovenijo ne obstajajo. Kateri so ETFi, ki so na voljo Slovencem na Interactive Brokers? Se naprimer da trgovati z ZKB Gold ETF in iShares Core S&P 500 ETF ?

Migelo ::

Odpiram racun pri Captrader in ce je kdo pripravljen razdeliti referal bonus na polovico naj mi pise na ZS.

Nakatomi ::

Machete je izjavil:

J.P.MORGAN AG
TAUNUSTURM TAUNUSTOR 1
FRANKFURT 60310
NEMČIJA - 276
(naslova ne rabiš pisat, jaz dam dotikrat samo A B C .., državo ja)

iban: DE72 5011 0800 6231 4128 15
bic: CHASDEFXXXX
referenca: NRC (blank) ali RF (tvoj user ID)

Namen: user ID / tvoje ime

zdravo. tudi sam zelim nakazati denar na ibkr pa me samo zanima zakaj dva naslova? Nemcija in Madzarska? in kateri naslov uporabim kot:......... Ime in priimek/naziv imetnika računa:
Naslov imetnika računa:
Pošta in kraj imetnika računa:
Država imetnika računa:

Nakatomi ::

Wire Funds to
J.P.MORGAN AG
TaunusTurm
Taunustor 1
Frankfurt 60310
Germany
SWIFT/BIC Code
CHASDEFXXXX
Bank Account Title & Address
Interactive Brokers Central Europe Zrt
Madach Imre ut 13-14 1075
Budapest
Hungary
International Bank Account Number (IBAN)
DE43 5011 0800 6161 5381 26
semle moram nakazat pa mi ni jasno. torej racun prejemnika dam DE43 5011 0800 6161 5381 26 ter drzavo imetnika racuna Nemcija? vse ostalo pa madzarski naslov? se opravicujem ampak tole mi ravno ne gre prevec od rok :) hvala za oodgovore

Ascendor ::

Nakatomi je izjavil:

Wire Funds to
J.P.MORGAN AG
TaunusTurm
Taunustor 1
Frankfurt 60310
Germany
SWIFT/BIC Code
CHASDEFXXXX
Bank Account Title & Address
Interactive Brokers Central Europe Zrt
Madach Imre ut 13-14 1075
Budapest
Hungary
International Bank Account Number (IBAN)
DE43 5011 0800 6161 5381 26
semle moram nakazat pa mi ni jasno. torej racun prejemnika dam DE43 5011 0800 6161 5381 26 ter drzavo imetnika racuna Nemcija? vse ostalo pa madzarski naslov? se opravicujem ampak tole mi ravno ne gre prevec od rok :) hvala za oodgovore


Ko ti odpreš račun pri Revolutu (ki posluje v Litvi), bojo drugi vpisovali naslov banke v Litvi, ali tvoj slovenski, ko bojo nakazovali tebi? :)

Nakatomi ::

Kot sem rekel samo prosim za pomoc, ko sem nakazoval na Trading212 sem vpisal racun od barclys banke, vse ostalo pa naslov sedeza TR212 v Londonu.

pingme ::

Nakatomi je izjavil:

Kot sem rekel samo prosim za pomoc, ko sem nakazoval na Trading212 sem vpisal racun od barclys banke, vse ostalo pa naslov sedeza TR212 v Londonu.

In zakaj bi bilo tu karkoli drugače (zamenjaj barclys z j.p.morgan in naslov sedeža T212 v Londonu z naslovom sedeža IBKR na Madžarskem)?
Prejemnik je seveda:
Interactive Brokers Central Europe Zrt
Madach Imre ut 13-14 1075
Budapest
Hungary

Sicer je pa (poleg zneska seveda :D) pomemben le IBAN in da v namen napišeš account / ime.

Nakatomi ::

Ma zmedel me je komentar od machete@ zgoraj kjer pravi da sploh ne rabis madazarskega naslova IB, ampak vpises samo naslov banke.

Machete ::

Če si zmeden, napiši samo iban in referenco. Naslov daj a b c d
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Guarddog69 ::

Ima kdo morda izkušnje še z Captraderjem? Kolikor berem se mi zdi, da skoraj da ni slabosti v primerjavi z IB, razen če seveda na veliko trejdaš..

Zezz ::

Samo eno vprašanje, koliko časa ste čakali za aktivacijo vašega računa, konkretno v mojem primeru IBKR?

Machete ::

Če si lepo skrbno vse izpolnil in si zmislil tvoj finančni položaj, je hitro. Meni se zdi, da sem imel vse v 2. dneh in račun in sredstva in dovoljenja in verifikacijo.. Ta čas pa se lepo malo navadi na njihov interface, naštudiraj kaj boš kupil itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

martincek1 ::

Po aktivaciji takoj začneš plačevat inactivity fee, al kdaj se to aktivira? Po tem, ko naložiš prvi denar / kupiš prve assete?

Machete ::

Ja bi rekel, da takoj ja. Vsaj logično mi je. Itak boš verjetno nekaj pozicij takoj kupil, če ne ne vidim smisla, da odpiraš kajneda?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

martincek1 ::

Kupil bi jih takrat, ko se mi sprdne. Ampak ko se mi enkrat sprdne, bom čakal še kar nekaj časa, da mi aktivirajo račun :) No kakorkoli, prvi trije meseci so pri IB menda zastonj, tako da ne bo problema.
««
7 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21141203 (102) gansta
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172538 (638) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143409 (8112) Thomxy

Več podobnih tem