» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
2 / 16
»»

pikachu004 ::

Je probal kdo Captrader?

Cenik

CapTrader offers you direct access to Interactive Brokers and so to all important global exchanges with fair and low price commissions to trade stocks, ETFs, futures, options, warrants, bonds and many more securities worldwide.

mesqueunclub ::

Kaj pa etoro za long term investment?
Ne pride v poštev?

legendary ::

Eno vprašanje pa vem, da nihče ne more odgovoriti 100%.

Račun sem odprl tako na Trading212 kot IB. Že sama registracija na Trading212 je enostavnejša in celoten vmesnik bolj pregleden. Pri IB še vedno nenvem ali sem potrjen ali ne...dokumenti so potrjeni, prav tako telefonska, sedaj pa piše pod pending Found account in če slučajno račun ne bi odobren mi vrnejo denar...wtf...jaz hočem prvo potrditev in pogledati kakšen je vmesnik.

Torej, ker mi je trading212 bolj simpatičen me zanima ali mislite, da je primeren za dolgoročne investicije v ETFje? Ne vem...nikoli nisem zaupal bolgarom :)

Slayer69 ::

Hehe točno to se tudi jaz sprašujem :) Kolikor sem uspel na hitro raziskati te brokerje se mi zdi za kratkoročne manjše "investicije" (oz raje špekulacije ;) Trading212 res super platforma...Ampak meni je veliko bolj pomemben ta dolgoročni aspekt, kjer pa sem tudi sam malo skeptičen (ker kratkoročno bi se verjetno samo malo igral z nekim malim zneskom v teh časih visoke volatilnosti). No sicer kot je že bilo zapisano so regulirani in sredstva v denarju so zavarovana (kot pri bankah), tako da sklepam, da ne bi smelo biti nekega večjega tveganja kot pri kakšnem drugem brokerju, ali se motim?

WiseBear ::

Tudi jaz bi se šel dolgoročno investiranje in imam isto dilemo glede varnosti. Sem kar nekaj bral o tem kaj se zgodi z vrednostnimi papirji v primeru, ko gre broker v stečaj/prisilno poravnavo (Link 1, Link 2). Pa enoznačnega in jasnega odgovora nisem našel. EU zakonodaja (v primerjavi z ameriško) glede tega ni videti prav naklonjena zaščiti malih investitorjev. Omenja se kompenzacijska shema, ki krije vrednost samo do 20.000 EUR. Je tu kakšen pravnik, ki se na to spozna? Kot jaz razumem glede kritja v primeru propada brokerja ni razlike med Trading 212, DeGiro in podobnimi. Celo pri Interactive Brokers, ki je nekako najbolj uveljavljen, se pojavljajo različne interpretacije glede kritja za EU investitorje (glej komentarje tukaj). Tako da se nekako nagibam k Trading212. Me pa bolj kot njihova kredibilnost moti to, da ne omogočajo prenosa vrednostnih papirjev k drugemu brokerju. Na forumih sicer razlagajo, da delajo v tej smeri, da bi to omogočili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WiseBear ()

CoreySteel ::

Vrednostni papirji so na segregate accountih. Stečaj se ne poplačuje iz tega.
Twitter: @CoreySteel_

Slayer69 ::

To sem nekako predvideval... ampak še vedno pa ne vem kaj se zgodi s tvojimi ETFji/delnicami v takem slučaju... Se prenesejo drugam ali se poplačajo? Ker na Revolutu mislim, da piše, da ti jih lahko prodajo in dobiš pač denar.

Spura ::

Jst sm si odprl racun na Firstrade, ampak mi nikakor ne sprejmejo nakazila iz Revoluta in podpora se ne odziva. Ne razumem zakaj delajo take komplikacije z nakazili.

andraz88 ::

Spura je izjavil:

Jst sm si odprl racun na Firstrade, ampak mi nikakor ne sprejmejo nakazila iz Revoluta in podpora se ne odziva. Ne razumem zakaj delajo take komplikacije z nakazili.


Spura mogoče ti bo to kaj pomagalo, tudi sam se imel iste težave:

Dear Valued Customer,
Thank you for contacting Firstrade Securities.
Firstrade does not accept transfers from 3rd party wiring services, please initiate a wire transfer from your banking institution instead.
1.) As an EU investor can I buy USA ETFs (VTI, VOO, SPY) since I found following information: "These ETFs are all US domiciled. Due to PRIIPS, EU brokers can no longer offer US domiciled ETFs to EU investors, so unfortunately none of these will be useful."
- Yes, the ETFs mentioned are available to foreign investors through Firstrade.
2.) Do you offer also EU stocks / ETFs?
- No, Firstrade only offers stocks on the US exchange.
3.) Does selling ETFs shares with profits require to pay tax in USA?
- If the W-8BEN form is updated on the account, gains from stocks would not have taxes withheld but dividends and interests would.
4.) What % of task does international investor pay for each dividend received?
- 15% tax will be withheld on dividends received and 5% on interests for the country of Solvenia, thank you.
Should you have any additional questions, concerns, or suggestions, please feel free to contact us.
Thank you for choosing Firstrade as your online broker.
Best Regards,

Pod črto, nakazila iz Revolut-a ne bodo sprejeli pa četudi ima bančno licenco. Konverzije iz EUR v USD pa nebi želel izvesti preko banke (Delavska Hranilnica), njihov tečaj je napram Revolutu namreč katastrofalen. Ima mogoče kdo kako rešitev. Konverzacija valute na revolutu in nakazilo na bančni račun ter nato nakazilo na Firstrade preko domače banke (DH)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andraz88 ()

Spura ::

andraz88 je izjavil:


Pod črto, nakazila iz Revolut-a ne bodo sprejeli pa četudi ima bančno licenco. Konverzije iz EUR v USD pa nebi želel izvesti preko banke (Delavska Hranilnica), njihov tečaj je napram Revolutu namreč katastrofalen. Ima mogoče kdo kako rešitev. Konverzacija valute na revolutu in nakazilo na bančni račun ter nato nakazilo na Firstrade preko domače banke (DH)?
Samo ce nakazem dolarje na slo bancni racun, bi bodo verjetno spet zmenjali v evro po svojem tecaju ali pac?

andraz88 ::

Spura je izjavil:

andraz88 je izjavil:


Pod črto, nakazila iz Revolut-a ne bodo sprejeli pa četudi ima bančno licenco. Konverzije iz EUR v USD pa nebi želel izvesti preko banke (Delavska Hranilnica), njihov tečaj je napram Revolutu namreč katastrofalen. Ima mogoče kdo kako rešitev. Konverzacija valute na revolutu in nakazilo na bančni račun ter nato nakazilo na Firstrade preko domače banke (DH)?
Samo ce nakazem dolarje na slo bancni racun, bi bodo verjetno spet zmenjali v evro po svojem tecaju ali pac?


Odgovor iz DHja: "Spoštovani,
vaš osebni račun je multivalutni. Ob prejemu nakazila v tujih valutah, ki so na voljo v menjalnici (npr. USD, GBP, HRK, itd.), se avtomatično odpre devizni podračun. S podračuna lahko opravljate devizna nakazila preko spletne/mobilne banke ali po predhodni najavi dvignete tujo gotovino v poslovalnici."

Torej bi morala ideja v praksi funkcionirati. Seveda preveri, če za tvojo banko velja isti scenarij.

legendary ::

Živjo. Rabim eno majhno pomoč.

Odločil sem se, da bom uporabljal IB in sem uspešno nakazal denar in se malo igral toliko, da spoznam platformo. Pri nakupu iShares MCSI world ETF-ja, ki je v GBP sem opazil, da ga ne morem kupiti, ker imam eur, pa me zanima, če je za nakup tega ETF-ja obvezno narediti konverzijo v GBP?

Po prebranem po drugih forumih je to kot kaže edina opcija.

Gone ::

odtipkaj IWRD v iskalnik na IB in izberi IWRD aeb. Ta je v evrih.

CoreySteel ::

Kupuješ iz londonske borze. Kupi iz amsterdamske.

Evo ga: https://contract.ibkr.info/v3.10/index....
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

legendary ::

hvala!

RSpi ::

legendary je izjavil:

Živjo. Rabim eno majhno pomoč.

Odločil sem se, da bom uporabljal IB in sem uspešno nakazal denar in se malo igral toliko, da spoznam platformo. Pri nakupu iShares MCSI world ETF-ja, ki je v GBP sem opazil, da ga ne morem kupiti, ker imam eur, pa me zanima, če je za nakup tega ETF-ja obvezno narediti konverzijo v GBP?

Po prebranem po drugih forumih je to kot kaže edina opcija.


Tudi jaz se odlocam med IB in Firstrade, en je baje najboljsi mednarodni broker, ampak ni mozno investirat v US ETF sklade, pri drugem (Firstrade) pa je mozno investirat samo v ameriski trg (razen ETFov ki so za cel svet)...

Any recommendation?

Cilj: Investirati vsaj naslednjih 20 let z reinvestiranjem delnic nazaj v borzo...se pravi brez izplacil...

Hvala v naprej :)

barakus ::

Za tvoj namen se mi zdi najbolj primeren TradeStation GLOBAL ali Trading 212

Bellzmet ::

Na IB ni možno investirati v US ETF?

RSpi ::

Ne, kolikor mi je znano na IB ni mozno investirat v US ETF...do zdaj sem to lahko naredil samo na eToro...VOO in VTI pa se par drugih majo, samo je eToro bolj za social trading (se pravi kopiranje portfeljev od drugih ulagateljev...).

Firstrade je no commission na to kar zelim jaz investirat, TradeStation se mi zdi bolj advanced? :)

Tudi Trading212 ze imam, ampak nimajo moznosti investirat v US ETFs...mislim razen preko parih ki so vezani na SP500, recimo iShares, imata jih pa samo par moznost reinvestiranja divident (DRIP)...tudi pri delnicah je isto...jaz bi pa rad vse notri obdrzal in akumuliral...

Razen ce kaj ne vem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RSpi ()

CoreySteel ::

Evropejci ne moremo kupovat US ETF-jev.
Lahko pa kupujem "UCIST":
https://www.justetf.com/de-en/find-etf....
Twitter: @CoreySteel_

RSpi ::

andraz88 je izjavil:

Spura je izjavil:

Jst sm si odprl racun na Firstrade, ampak mi nikakor ne sprejmejo nakazila iz Revoluta in podpora se ne odziva. Ne razumem zakaj delajo take komplikacije z nakazili.


Spura mogoče ti bo to kaj pomagalo, tudi sam se imel iste težave:

Dear Valued Customer,
Thank you for contacting Firstrade Securities.
Firstrade does not accept transfers from 3rd party wiring services, please initiate a wire transfer from your banking institution instead.
1.) As an EU investor can I buy USA ETFs (VTI, VOO, SPY) since I found following information: "These ETFs are all US domiciled. Due to PRIIPS, EU brokers can no longer offer US domiciled ETFs to EU investors, so unfortunately none of these will be useful."
- Yes, the ETFs mentioned are available to foreign investors through Firstrade.
2.) Do you offer also EU stocks / ETFs?
- No, Firstrade only offers stocks on the US exchange.
3.) Does selling ETFs shares with profits require to pay tax in USA?
- If the W-8BEN form is updated on the account, gains from stocks would not have taxes withheld but dividends and interests would.
4.) What % of task does international investor pay for each dividend received?
- 15% tax will be withheld on dividends received and 5% on interests for the country of Solvenia, thank you.
Should you have any additional questions, concerns, or suggestions, please feel free to contact us.
Thank you for choosing Firstrade as your online broker.
Best Regards,

Pod črto, nakazila iz Revolut-a ne bodo sprejeli pa četudi ima bančno licenco. Konverzije iz EUR v USD pa nebi želel izvesti preko banke (Delavska Hranilnica), njihov tečaj je napram Revolutu namreč katastrofalen. Ima mogoče kdo kako rešitev. Konverzacija valute na revolutu in nakazilo na bančni račun ter nato nakazilo na Firstrade preko domače banke (DH)?


Verjetno zato ker Firstrade ni EU broker, ampak je US broker? :) Te nic ne moti, da si vezan 100% na amerisko ekonomijo? :)

CoreySteel je izjavil:

Evropejci ne moremo kupovat US ETF-jev.
Lahko pa kupujem "UCIST":
https://www.justetf.com/de-en/find-etf....


Ja to drzi, preko EU brokerjev to ni vec mogoce...ampak Firstrade je US broker, kolikor razumem. Tam pa je mozno...in ce je namen dolgorocno investiranje, potem se tudi to splaca, glede na to da se davki placujejo pri nas placajo samo ce se stvar proda pred 20 leti...ce vmes nic ven ne jemljes :) Dividende pa reinvestiras direktno nazaj v ETF ali pa delnice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RSpi ()

Bobo95 ::

A kdo uporablja Webull?

bluefish ::

Malo verjetno, glede na to, da je le za US, Indijo in Kitajsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

CoreySteel ::

RSpi je izjavil:


CoreySteel je izjavil:

Evropejci ne moremo kupovat US ETF-jev.
Lahko pa kupujem "UCIST":
https://www.justetf.com/de-en/find-etf....


Ja to drzi, preko EU brokerjev to ni vec mogoce...ampak Firstrade je US broker, kolikor razumem. Tam pa je mozno...in ce je namen dolgorocno investiranje, potem se tudi to splaca, glede na to da se davki placujejo pri nas placajo samo ce se stvar proda pred 20 leti...ce vmes nic ven ne jemljes :) Dividende pa reinvestiras direktno nazaj v ETF ali pa delnice...


Nima to veze, kje je broker lociran. Lahko jih ponujajo, samo kot "navaden" Evropejec jih ne moreš kupit.
Ne štekam zakaj bi drugače to sploh hotel, saj so evropski ETFji primerljivi, ni ti treba plačevati valutnih provizij ob nakupu, prodaji, nakazilih. V tvojem primeru bi plačeval tudi 27,5% davek na dividende. Če je vse to zaradi nizkega TER-a, s tem naštetim vse izgubiš.
Twitter: @CoreySteel_

RSpi ::

CoreySteel je izjavil:

RSpi je izjavil:


CoreySteel je izjavil:

Evropejci ne moremo kupovat US ETF-jev.
Lahko pa kupujem "UCIST":
https://www.justetf.com/de-en/find-etf....


Ja to drzi, preko EU brokerjev to ni vec mogoce...ampak Firstrade je US broker, kolikor razumem. Tam pa je mozno...in ce je namen dolgorocno investiranje, potem se tudi to splaca, glede na to da se davki placujejo pri nas placajo samo ce se stvar proda pred 20 leti...ce vmes nic ven ne jemljes :) Dividende pa reinvestiras direktno nazaj v ETF ali pa delnice...


Nima to veze, kje je broker lociran. Lahko jih ponujajo, samo kot "navaden" Evropejec jih ne moreš kupit.
Ne štekam zakaj bi drugače to sploh hotel, saj so evropski ETFji primerljivi, ni ti treba plačevati valutnih provizij ob nakupu, prodaji, nakazilih. V tvojem primeru bi plačeval tudi 27,5% davek na dividende. Če je vse to zaradi nizkega TER-a, s tem naštetim vse izgubiš.


Hvala za feedback. Ma malo se lovim s temi ETFi in brokerji, ker tezko najdem brokerja, ki ponuja vse kar bi zelel.

Ali ni tako, da, ce je dividenda takoj reinvestirana nazaj, da se davka na dividendo ne placa, oziroma se placa ko se ETF proda oz pozicija zapre?

Gone ::

ne

Bobo95 ::

bluefish je izjavil:

Malo verjetno, glede na to, da je le za US, Indijo in Kitajsko.


RIP. Nisem preveru :|

RSpi ::

Gone je izjavil:

ne


Tole je iz Financ...nekej mi ne stima...

Če ste dolgoročno vložili denar v indeksni sklad, ki dividende reinvestira, ste prihranili čas pri oddaji vsakoletne napovedi dohodnine iz naslova dividend. Dodatno je s pretečenim časom obdavčitev dividende vse nižja. Po zdajšnji zakonodaji so kapitalski dobički obdavčeni glede na časovni okvir držanja pozicij, dodaja Skubin. Pri takojšnjem izplačilu dividende se po trenutni zakonodaji obračuna 25-odstotni davek, v primeru reinvestiranja pa bo davek (skupaj z dobičkom) po petih letih 15-odstoten, po 10 letih 10-odstoten, 15 letih petodstoten in po 20 letih neobdavčen.

Je pa res da je mal outdated, 6.5.2019. To kaj spremeni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RSpi ()

CoreySteel ::

Sej to kar si kopiral ne kontrira Pavletu, ampak mu potrjuje :D
Še enkrat preberi kaj si kopiral.
Twitter: @CoreySteel_

CoreySteel ::

Ah zdajle sem šele videl, da si isti kateremu sem že prej odgovarjal, tako da bom "na dolgo" razložil kaj so mislili v financah, ker vidim da mešaš par stvari :)

Imamo ETF-je, ki izplačujejo dividende (distributing) in ETF-je, ki jih "reinvestirajo" (accumulating). Če imaš ti take ETF-je, ki izplačujejo dividende, ali pa delnice kakih podjetih, so te dividende vedno predmet obdavčitve - 27,5%. Četudi jih ti reinvestiraš takoj v prvi sekundi nazaj. Nima to veze. Četudi jih tvoj broker avtomatično reinvestira nazaj, ni važno. Za njih plačaš 27,5%. V članku piše sicer 25%, ker je "star".

Ta tvoj copy/paste pa govori o Accumulating ETF-jih. Teh divident ti nikoli ne vidiš, jih ne dobiš in zato niso predmet obdavčitve. Kar pa hočejo pri financah povedati, če ti te ETF-je držiš (skupaj s temi reinvestiranimi dividendami) xy let, bo ta dividenda v teoriji na koncu neobdavčena. Procenti so sicer spet napačni, ker je to star podatek.

Pa še tole od prej odgovorim, da ne bo zmede. Če ti ETF prodaš po 10-ih letih, plačaš samo davek na dobiček, direktno ne plačaš davka na dividende, ampak samo posredno, ker je pač dividenda del večjega dobička.

Aja pa še tole. Večina (če ne celo vsi?) US domicilni ETF-ji delijo dividende, zato sem ti rekel prej, da bi plačal 27,5% davek na njih (če bi jih seveda sploh lahko kupil, kar pa itak ne moreš :P)
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

RSpi ::

CoreySteel je izjavil:

Ah zdajle sem šele videl, da si isti kateremu sem že prej odgovarjal, tako da bom "na dolgo" razložil kaj so mislili v financah, ker vidim da mešaš par stvari :)

Imamo ETF-je, ki izplačujejo dividende (distributing) in ETF-je, ki jih "reinvestirajo" (accumulating). Če imaš ti take ETF-je, ki izplačujejo dividende, ali pa delnice kakih podjetih, so te dividende vedno predmet obdavčitve - 27,5%. Četudi jih ti reinvestiraš takoj v prvi sekundi nazaj. Nima to veze. Četudi jih tvoj broker avtomatično reinvestira nazaj, ni važno. Za njih plačaš 27,5%. V članku piše sicer 25%, ker je "star".

Ta tvoj copy/paste pa govori o Accumulating ETF-jih. Teh divident ti nikoli ne vidiš, jih ne dobiš in zato niso predmet obdavčitve. Kar pa hočejo pri financah povedati, če ti te ETF-je držiš (skupaj s temi reinvestiranimi dividendami) xy let, bo ta dividenda v teoriji na koncu neobdavčena. Procenti so sicer spet napačni, ker je to star podatek.

Pa še tole od prej odgovorim, da ne bo zmede. Če ti ETF prodaš po 10-ih letih, plačaš samo davek na dobiček, direktno ne plačaš davka na dividende, ampak samo posredno, ker je pač dividenda del večjega dobička.

Aja pa še tole. Večina (če ne celo vsi?) US domicilni ETF-ji delijo dividende, zato sem ti rekel prej, da bi plačal 27,5% davek na njih (če bi jih seveda sploh lahko kupil, kar pa itak ne moreš :P)



Vidim, da se res spoznas, zato upam, da ti ni odvec ce se malo izkoristim tvoje mozgancke :)

1. Zdej mi je to jasno, hvala! :)
2. Ali bi ti priporocal IB, ker je platforma kar zakomplicirana, oziroma samo po ISIN najdem taprave instrumente, po tikerjih sploh ne...pa se to so eni v USD, eni v GBP eni pa v EUR...pri kaksnih sploh ne pise zraven da imajo dividendo pa ceprav je to napisano na justETF ali pa v KIID dokumentu, pa se mi sanja zakaj pol podatkov v IBju manjka...
3. Kaj pa je potem boljse ce investiram na dolgi rok? Accumulated ali distributed dividend? Predvidevam da accumulated
4. Ali slucajno ves ce imajo pri delnicah moznost DRIP plana?
5. Ali je potem boljse da imam base currency v EUR ali v USD? Ta mi je najvecji izziv, ostalo se bom ze postudiru...

Zdaj imam na Trading212 vecino sredstev, sam manjka ful enih skladov, ki me zanimajo oz me moti da imajo varovalko samo do 80k v primeru problemov.

Pa se nekaj, ne vem kako, ampak prek eToro sem uspel kupit tako VOO in VTI (Oba Vanguard US-domiciled)...se ti kaj sanja kako to? :) Hvala FUL!!

Aja, pa se nekaj, slucajno ves ce so sredstva na IBju podvrzena estate taxu ki ga ima amerika v primeri smrti (20-40%)? Ker to je pa potem cisti knock-out za moje investicije...glede na to da bi gledal ETF, ki so EU-domiciled (se pravi UCITS ETFs)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RSpi ()

CoreySteel ::

2. Težko ti tukaj pomagam. Jaz sem eden tistih "srečnežev", ki ima že dalj časa račun na Degiru, tako da sem tukaj. Na splošno pa... Iskanje po ISIN-u sploh ni slabo, ubistvu bi rekel da je kar priporočljivo. Vedno prej preveriš na justetf, da kupuješ pravega, in je to to. In seveda da je s taprave borze, kjer kotirajo ETF-ji v EUR. Jaz kupujem vse z Euronexta (Amsterdam).

3. Absolutno accumulated. Kot rečeno bi moral pri distributing plačevati davek na dohodnino, pa še izpolnjevat bi moral obrazce na edavkih :)

4. Si skoraj ne predstavljam, da tega ne bi imeli, ampak kot rečeno, s tem se ne izogneš davku na dividende, če zato sprašuješ.

5. Vsakič ko nakupe opravljaš v drugi valuti, ti bo broker zaračunal FX feeje. Ali pa pač vsaj ob nakazilu/cashoutu. Ker hočemo čim manj stroškov, hočemo čim manj tega. Če boš slučajno kupoval delnice v $, bi se pa že splačalo premislit kaj je bolje.

6. Pri eToru nisi lastnik ETF-jev, ampak kupuješ s tem CFD-je - "izvedene finančne instrumente". To niso investicije.

7. Sanja se mi ne.
Twitter: @CoreySteel_

startrack123 ::

Degiro in Lynx očitno do nadaljnega nista na voljo za Slovenske uporabnike.

Trading 212 ima izredno privlačno in enostavno platformo, in sem si ga res želel uporabljati. Poleg težav, ki ste jih omenili pred mano, sem zasledil, še hujšo.. Nekaj uporabnikov na različnih forumih je opisalo svoje izkušnje pri dvigu denarja. Po dolgi bitki, so dobili na svoj račun le del svojih sredstev. Pred tem sem si res želel trgovari pri njih, takšnega gamblinga se pa vseeno ne želim iti.

Očitno je IB trenutno res edina "safe" opcija. Berem stran in približno vidim fee-je ampak te so itak vedno napisani zakomplicirano, kolikor se maksimalno da. Tako, da bi preveril pri nekomu iz prakse :) Ima kdo občutek od kje pridejo glavni fee-ji? (sem tip uporabnika za basic account, investiranje max 2krat mesečno, v glavnem v US delnice in ETF-je)? kakšni so fee-ji za pretvorbo Euro Dolar?

Captrader se mi zdi tudi zaupanja vreden. za njemu je tako ali tako IB. Izgleda pa njegova platforma res izredno uporabniku neprijazna (kot, da bi jo nekdo delal, da te ne privlači :) )- demo verzije pa nikakor ne dobim, čeprav piše na strani, da jo imajo. Če ima kdo izkušnje z njimi, bi se tudi priporočal, kako morda začeti pri njih?

RSpi ::

startrack123 je izjavil:

Degiro in Lynx očitno do nadaljnega nista na voljo za Slovenske uporabnike.

Trading 212 ima izredno privlačno in enostavno platformo, in sem si ga res želel uporabljati. Poleg težav, ki ste jih omenili pred mano, sem zasledil, še hujšo.. Nekaj uporabnikov na različnih forumih je opisalo svoje izkušnje pri dvigu denarja. Po dolgi bitki, so dobili na svoj račun le del svojih sredstev. Pred tem sem si res želel trgovari pri njih, takšnega gamblinga se pa vseeno ne želim iti.

Očitno je IB trenutno res edina "safe" opcija. Berem stran in približno vidim fee-je ampak te so itak vedno napisani zakomplicirano, kolikor se maksimalno da. Tako, da bi preveril pri nekomu iz prakse :) Ima kdo občutek od kje pridejo glavni fee-ji? (sem tip uporabnika za basic account, investiranje max 2krat mesečno, v glavnem v US delnice in ETF-je)? kakšni so fee-ji za pretvorbo Euro Dolar?

Captrader se mi zdi tudi zaupanja vreden. za njemu je tako ali tako IB. Izgleda pa njegova platforma res izredno uporabniku neprijazna (kot, da bi jo nekdo delal, da te ne privlači :) )- demo verzije pa nikakor ne dobim, čeprav piše na strani, da jo imajo. Če ima kdo izkušnje z njimi, bi se tudi priporočal, kako morda začeti pri njih?


Mogoce ti pride tole prav, mislim, da nimava prevec opcij za to kar so najini cilji...meni je tole super napisano, platformo se bom pa ze naucil, saj ne mislim trade-at na dnevni bazi... jaz sem ravno danes prenesel dinarcke :P Tudi o fee-jih govori ta blog...

http://retireinprogress.com/interactive...

RSpi ::

CoreySteel je izjavil:

2. Težko ti tukaj pomagam. Jaz sem eden tistih "srečnežev", ki ima že dalj časa račun na Degiru, tako da sem tukaj. Na splošno pa... Iskanje po ISIN-u sploh ni slabo, ubistvu bi rekel da je kar priporočljivo. Vedno prej preveriš na justetf, da kupuješ pravega, in je to to. In seveda da je s taprave borze, kjer kotirajo ETF-ji v EUR. Jaz kupujem vse z Euronexta (Amsterdam).

3. Absolutno accumulated. Kot rečeno bi moral pri distributing plačevati davek na dohodnino, pa še izpolnjevat bi moral obrazce na edavkih :)

4. Si skoraj ne predstavljam, da tega ne bi imeli, ampak kot rečeno, s tem se ne izogneš davku na dividende, če zato sprašuješ.

5. Vsakič ko nakupe opravljaš v drugi valuti, ti bo broker zaračunal FX feeje. Ali pa pač vsaj ob nakazilu/cashoutu. Ker hočemo čim manj stroškov, hočemo čim manj tega. Če boš slučajno kupoval delnice v $, bi se pa že splačalo premislit kaj je bolje.

6. Pri eToru nisi lastnik ETF-jev, ampak kupuješ s tem CFD-je - "izvedene finančne instrumente". To niso investicije.

7. Sanja se mi ne.


Ful hvala, sem se odlocil kar za IB, je ena od redkih opcij v vsakem primeru, ki je za moj cilj nekako primerna, vse ostalo se mi zdi bolj igrackanje (no razen tistih brokerjev ki itak niso vec na voljo)... ti ze dolgo casa investiras?

Se pravi, zagovarjas accumulated ETFs pa ceprav imajo manjso likvidnost? Ali je boljse, da gledam najprej na likvidnost potem pa vse ostalo? Sem pa videl da so recimo ETFi ki imajo domicil na Irskem na nemsi pa londonski borzi itd...a je to ful vazno kje kupim? Z davcnega vidika mislim, a je kako drugace?

Pa se eno vprasanje ker nikakor ne najdem odgovora...kaksne so moznosti pri nas za investiranje na nacin da je tax efficient (sej ves tako kot imajo v ameriki Roth IRA itd)...A to pri nas sploh obstaja??

Sem v naprej hvalezen za vsako usmeritev izkusenih :)

CoreySteel ::

1. +10 let. Odkar sem ugotovil, da bom moral za svojo pokojnino sam poskrbet :)

2. Acc ETF-ji nimajo manjše likvidnosti, ravno nasprotno.
Z davčnega vidika ni nobene veze s kje kupiš.

3. 20 let držiš Acc ETF-je in imaš 0%. Kaj je boljšega kot 0%? :D
Drugače so pa to pokojninski stebri, podrobnosti o njih pa ne vem.
Twitter: @CoreySteel_

startrack123 ::

RSpi je izjavil:

startrack123 je izjavil:

Degiro in Lynx očitno do nadaljnega nista na voljo za Slovenske uporabnike.

Trading 212 ima izredno privlačno in enostavno platformo, in sem si ga res želel uporabljati. Poleg težav, ki ste jih omenili pred mano, sem zasledil, še hujšo.. Nekaj uporabnikov na različnih forumih je opisalo svoje izkušnje pri dvigu denarja. Po dolgi bitki, so dobili na svoj račun le del svojih sredstev. Pred tem sem si res želel trgovari pri njih, takšnega gamblinga se pa vseeno ne želim iti.

Očitno je IB trenutno res edina "safe" opcija. Berem stran in približno vidim fee-je ampak te so itak vedno napisani zakomplicirano, kolikor se maksimalno da. Tako, da bi preveril pri nekomu iz prakse :) Ima kdo občutek od kje pridejo glavni fee-ji? (sem tip uporabnika za basic account, investiranje max 2krat mesečno, v glavnem v US delnice in ETF-je)? kakšni so fee-ji za pretvorbo Euro Dolar?

Captrader se mi zdi tudi zaupanja vreden. za njemu je tako ali tako IB. Izgleda pa njegova platforma res izredno uporabniku neprijazna (kot, da bi jo nekdo delal, da te ne privlači :) )- demo verzije pa nikakor ne dobim, čeprav piše na strani, da jo imajo. Če ima kdo izkušnje z njimi, bi se tudi priporočal, kako morda začeti pri njih?


Mogoce ti pride tole prav, mislim, da nimava prevec opcij za to kar so najini cilji...meni je tole super napisano, platformo se bom pa ze naucil, saj ne mislim trade-at na dnevni bazi... jaz sem ravno danes prenesel dinarcke :P Tudi o fee-jih govori ta blog...

http://retireinprogress.com/interactive...


Super branje, na to temo je to na žalost bolj izjema kot pravilo! hvala ti :)

Zigsim ::

Zdravo,

ima kdo kakšno mnenje ali izkušnje z Optimtrader? Slovenska podružnica, ki uporablja IB platformo. Trenutno se nagibam k njim zaradi slovenske podpore (zakonodaja/papirologija) in ZELO preglednega cenika: edini strošek je strošek neaktivnosti 30€/leto + DDV + provizije pri nakupu delnic (min. okoli 8€/nakup). Omogočajo tudi izvoz XML za FURS (glede na cenik cca. 10€), kar se zdi priročno.

V planu imam pa strategijo buy&hold, večinoma s tistimi bolj znanimi indeksi: S&P500, Dow, ...

JackOdpirac ::

Tudi sam cincam med IB/eToro in Optimtrader.

Od IB/eToro me najbolj odvraca dodaten cas, ki bi ga namenil za papirologijo. Ceprav se mi zdi fajna resitev eTorov copy trade. Ga je ze kdo uporabil?

Glede Optimtrader, znanec ga uporablja in je kar zadovoljen z njim. Tudi vodstvo je baje legit.

user4683 ::

Jaz sem na Optimtrader in zadovoljen. Stroški so takšni kot so, support ko sem ga rabil je bil zelo odziven, app za trgovanje kolikor toliko enostaven za tistih nekaj nakupov letno, ki jih opravim.

[Michael] ::

Dečki, kaj pa ILIRIKA Online je kod preizkusil?

Sem prebral ta članek misleč, da bom kaj izvedel in ugotovil, da gre za reklamo.

Trubar ::

Imam. Sem zadovljen. Ne znam ti kaj vec povedati, ker nisem ravno aktiven. Tam pa tam kaksen trejd.
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

[Michael] ::

Hvala za odgovor, tu pa tam bi/bom tudi jaz kaj trgoval.

bladzy ::

Pozdravljeni,

kupil sem delnice in SPY na e-Toro platformi. Imate kakšne izkušnje s to platformo?

Kaj pa recimo Revolut?

Hvala in lep pozdrav

CoreySteel ::

Nisi kupil delnic, ampak samo CFD-je. eToro je za trading, ne za kakšne "resne" investicije, če zato sprašuješ.
Twitter: @CoreySteel_

Zigsim ::

Hvala za odgovore glede Optimtrader. Zaenkrat se mi zdi to še najboljša opcija za dolgoročno investiranje, tako da bom verjetno kar pri njih odprl račun.

Glede eToro: pred leti sem tam odprl račun in se z njim malo igral. Včasih, ko so vsi tradi šli preko CFD-jev, so imeli ogromno provizij, zadnja leta pa mislim da so se pri trgovanju z delnicami in indeksi (ne-CFD tradih) malo umirili.
Kar pravi CoreySteel je veljalo včasih, zdaj lahko kupuješ tudi prave delnice (link). Se pa strinjam, da to ni platforma za "resne"/dolgoročne investicije.
CopyTrading sem tudi sprobal, ampak je deloval bolj na približno, tako da sem bil jaz na koncu v rdečem, tisti ki sem ga kopiral pa v ne vem kakšnih profitih :).

Ilirika: kolega je do lani ali predlani bil pri njih, vendar je zaprl račun, saj so za vsako malenkost zaračunavali neke procente in se je na koncu nabralo ogromno stroškov... mogoče je zdaj kaj drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zigsim ()

RSpi ::

Imam se eno vprasanje, pa ne vem ce bo pravi naslov, lahko pa me usmerite...

Za vse tiste, ki vlagate v delnice oz ETFe, ki niso denominirani v EUR - se pravi US trg itd - kako se zascitite pred valutnim tveganjem? Mogoce ima kdo kaksno idejo.

Recimo, ce danes kupim delnico na NY borzi za 10 USD, potem pa vrednost USD pade, pomeni da je tudi moj EUR dobicek oz doprinos konkretno okrnjen...

Hvala v naprej!

CoreySteel ::

Zigsim je izjavil:


Glede eToro: pred leti sem tam odprl račun in se z njim malo igral. Včasih, ko so vsi tradi šli preko CFD-jev, so imeli ogromno provizij, zadnja leta pa mislim da so se pri trgovanju z delnicami in indeksi (ne-CFD tradih) malo umirili.
Kar pravi CoreySteel je veljalo včasih, zdaj lahko kupuješ tudi prave delnice (link). Se pa strinjam, da to ni platforma za "resne"/dolgoročne investicije.
CopyTrading sem tudi sprobal, ampak je deloval bolj na približno, tako da sem bil jaz na koncu v rdečem, tisti ki sem ga kopiral pa v ne vem kakšnih profitih :).


Hmm... Praviš da kupiš prave delnice, ampak ne moreš bit lastnik, če plačaš $50 za $1000 delnico, kot piše v tem linku lol.
Twitter: @CoreySteel_

Slayer69 ::

CoreySteel je izjavil:


Hmm... Praviš da kupiš prave delnice, ampak ne moreš bit lastnik, če plačaš $50 za $1000 delnico, kot piše v tem linku lol.


Kolikor razumem zadevo tudi Revolut deluje na podoben način in kljub temu, da si kupil samo "fraction" delnice si še vedno lastnik in to ni CFD (bolj ugodno v smislu obdavčitve in morebitnega stečaja brokerja). Kolikor sem razumel Revolut se v primeru stečaja pač taki "fractioni" lahko avtomatsko prodajo brez tvojega soglasja in se ti pač vrne ustrezna protivrednost denarja (kar je lahko sicer neugodno, če je ravno takrat trg nizko, vendar še vedno bolje kot da vse popušiš -> kar se bi verjetno lahko zgodilo v primeru CFDja). Skratka to je moje razumevanje celtone zgodbe, lahko pa me še kdo popravi, če se motim.

CoreySteel ::

Se pravi si lastnik toliko, kot si lastnik pri avtu na lizing :)
Zato je pa bladzyu uspelo kupit SPY, ki ni za Evropejce, ker itak ni on dejanski lastnik. Res pa da niso CFD-ji.

Predvidevam, pa da se teli "fractional" delnice prodajo tudi v kakih drugih primerih, ne sam v stečaju. Recimo če se Revolut odloči, da pač ne bo več delal z ETF-ji, ali pa z določeno borzo, ali pa z delnicami na splošno. Kako hudiča bo človek prijavil "delno delnico" FURS-u pa tudi ne vem.
Twitter: @CoreySteel_
««
2 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21141199 (98) gansta
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172538 (638) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143404 (8107) Thomxy

Več podobnih tem