» »

Kaj bi rekli 22 letniku sebe?

Kaj bi rekli 22 letniku sebe?

Temo vidijo: vsi

GabrieLeo ::

Tako je, 22 letniku zato ker sem star 22 let. Med vrsticami.

V glavi imam velike cilje, vendar se poslužujem tudi veliko odrekanja ter skromnega življenja.
Brez avta, brez popivanja, brez potovanj, brez obedovanja odzunaj.
Redno diplomiral, nadaljujem v magister, konstantno delam ob strani ter zaradi dobrih okoliščin
dajam na stran tudi po 500+ eur na mesec.
Trenutno imam na strani 10k+.

Rad bi si lastil stanovanje v Ljubljani, oddajal nepremičnine, imel v delnicah predvsem
pa priplezal do lastnega oblikovalskega studia, bil lastnik svojega časa

Kaj naj naredim, kaj naj izboljšam?
Hvala že vnaprej

blackbfm ::

Kaj naj naredim, kaj naj izboljšam?


To kaj bi mogel danes bos vedel čez 10-20 let

Cruz ::

GabrieLeo je izjavil:

Kaj naj naredim, kaj naj izboljšam?
Hvala že vnaprej
Ne pozabi uživati in se občasno odklopiti.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

call_cry-pto ::

Rekel bi kupi bitcoin pod vsako ceno. Hecam se. Rekel bi da se nic ne sekiram. Vcasih je dobro it po tezji poti. Se vec naucis in znas dolocene stvari bolj cenit. Pridno delaj a tudi zivi zivljenje vsak dan. Uzivaj v vsaki malenkosti. Ceprav sem delal ogromno napak bi si rekel, naj grem skoraj po isti poti se enkrat, brez bliznjic, ker zarad te tezko prehojene poti sem danes to kar sem. Ce bi sel po bliznjici brez zapletov bi verjetno bil drugacna oseba z manj izkusenj. Rekel bi si naj se ucim iz napak.

mirzad ::

to bi blo leta 2008

kupi čim več bitcoina, prodaj prvega decembra 2013, maja 2015 spet kupi čim več in prodaj vse 11 december 2017, kupi čim več 13. december 2018, prodaj 8 julij 2019

kuglvinkl ::

GabrieLeo je izjavil:

Tako je, 22 letniku zato ker sem star 22 let. Med vrsticami.

V glavi imam velike cilje, vendar se poslužujem tudi veliko odrekanja ter skromnega življenja.
Brez avta, brez popivanja, brez potovanj, brez obedovanja odzunaj.
Redno diplomiral, nadaljujem v magister, konstantno delam ob strani ter zaradi dobrih okoliščin
dajam na stran tudi po 500+ eur na mesec.
Trenutno imam na strani 10k+.

Rad bi si lastil stanovanje v Ljubljani, oddajal nepremičnine, imel v delnicah predvsem
pa priplezal do lastnega oblikovalskega studia, bil lastnik svojega časa

Kaj naj naredim, kaj naj izboljšam?
Hvala že vnaprej


Samo tako naprej, ne pozabi pa potovati, Ko bodo otroci, bo pauza 10 let na način potovanj, kot smo to delali prej, se pravi intezivno.
Your focus determines your reallity

IL_DIAVOLO ::

GabrieLeo je izjavil:

Tako je, 22 letniku zato ker sem star 22 let. Med vrsticami.

V glavi imam velike cilje, vendar se poslužujem tudi veliko odrekanja ter skromnega življenja.
Brez avta, brez popivanja, brez potovanj, brez obedovanja odzunaj.
Redno diplomiral, nadaljujem v magister, konstantno delam ob strani ter zaradi dobrih okoliščin
dajam na stran tudi po 500+ eur na mesec.
Trenutno imam na strani 10k+.

Rad bi si lastil stanovanje v Ljubljani, oddajal nepremičnine, imel v delnicah predvsem
pa priplezal do lastnega oblikovalskega studia, bil lastnik svojega časa

Kaj naj naredim, kaj naj izboljšam?
Hvala že vnaprej


Kdaj boš pa užival? Ko boš star 80?

profii ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

GabrieLeo je izjavil:

Tako je, 22 letniku zato ker sem star 22 let. Med vrsticami.

V glavi imam velike cilje, vendar se poslužujem tudi veliko odrekanja ter skromnega življenja.
Brez avta, brez popivanja, brez potovanj, brez obedovanja odzunaj.
Redno diplomiral, nadaljujem v magister, konstantno delam ob strani ter zaradi dobrih okoliščin
dajam na stran tudi po 500+ eur na mesec.
Trenutno imam na strani 10k+.

Rad bi si lastil stanovanje v Ljubljani, oddajal nepremičnine, imel v delnicah predvsem
pa priplezal do lastnega oblikovalskega studia, bil lastnik svojega časa

Kaj naj naredim, kaj naj izboljšam?
Hvala že vnaprej


Kdaj boš pa užival? Ko boš star 80?


Nekdo uživa v takem življenju, da živi na svojem, brez kreditov, brez skrbi, skromno a po drugi strani polno življenje. Saj je napisal da bi rad ustvarjal in bil gospodar svojega časa. Nekomu so potovanja nepotreben stres.

Ontopic: kaj bi povedal samemu sebi, 10 let nazaj? Kot nekdo pred menoj: Izberi včasih težjo pot, na koncu se vedno izide v tvoj plus, čeprav se včasih ne zdi tako.
Cilje že imaš, tako da jim samo sledi. Srečno (in pogumno)!

freesty ::

Pri sebi bi dve stvari spremenil.

1. Ne spuscaj se v resno zvezo do ~28. leta.
2. Ce delas preko studenta delaj taksne stvari, ki ti bodo direktno pomagale pri razvoju kariere.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

pikachu004 ::

V teh letih bi največ vlagal vase.
- Izobraževanje v tvoji stroki + finančna pismenost (podjetništvo, ekonomija, investiranje, finančna svoboda,..).
- Naštudiraj kvadrant denarnega toka.
- Čim prej preberi knjigo Mit o podjetniku od Michael E. Gerber.
- Potuj.
- Deli znanje in izkušnje z ostalimi.
- Osrečuj druge.
- Kdaj pa kdaj se tudi odklopi :)
jaz bi il vesel če bi dobil kak tak nasvet pri tvojih letih. Sicer nisem zamudil veliko, ampak vsaj kakšnih 5 let je šlo mimo. No, sedaj pri 34 gre vse kot po maslu. Želim si samo zdravja, da bom lahko delal to kar me veseli ;)

m0LN4r ::

1. Malo za hec ja, enako takrat nam je profesor rekel, kupte si bitcoine, cena je bla 1Eur za 1BTC. Ce bi polovico denarja, kok ga je slo za pijaco takrat dal v BTC, bi zdle bil en izmed prvih potnikov za komercialni let v vesolje.

2. Ne sekiraj se. Ni vazno kako se bo zivljenje izslo cez 10 let, vazno je da najdes veselje v tem kar imas in ce ne najdes veselja v malih stvareh, potem ne bos nikoli zares vesel v zivljenju.

3. Ustvari spomine, na katere se bos z veseljem spominjal. Pa naj bodo to uspehi ali pa neuspehi, vazno je da te nasmeji.
Mene po pravic bolj nasmejijo neumnosti, ki sem jih takrat delal, kako fajn obcutek je bil, zal tega obcutka ko si odrasel vec ne bo, prevec odgovornosti je na vsakem vogalu in z odraslimi ocali drugace gledas na te stvari.
Dejansko bi mi bilo zal, ce nebi naredil vse neumnosti, ki sem jih.

4. Lepo je biti priden in uspesen edino pazi, da se ne ujames v ta zacaran krog, ko ti nebo nikoli dovolj tega. Poznam nekaj takih, ki so "uspesnejsi" in bogatejsi npr. od mene, a hkrati jih vec prakticno nic drugega ne veseli.

5. Ti bi moral spoznati enga mojega sodelavca in njegovo zeno. Tako preprostih, skromnih, dobrosrcnih ljudi in vesele druzine, kot sta onadva z eno placo trenutno, da ne mors verjet.
Oba sta failala v mladosti in to konkretno, pa se je on preselil 600km in sta se nasla pri 26-27ih in sta zdaj najbolj srecna druzina, ki jo poznam.

1. Ne spuscaj se v resno zvezo do ~28. leta.

Cist odvisno od tega kako odprta je in kok pameti ima oseba s katero se spustis v resno zvezo. Za dolocene odstekane stvari pri npr. seksu, moras biti malo dlje v zvezi in imeti ze veliko zaupanja od in do partnerja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS: Ne pozabi na sex, drugs, rock and roll. Prevec nacrtno zivljenje, brez spontanosti je dolgocasno in ce slucajno ne bo slo nekaj po nacrtih in te doleti nekaj nepredvidenega, se bos zelo tezko pobral.
Carovnija zivljenja je ziveti zivljenje s prevec planiranja si ga unicis.

Brez avta, brez popivanja, brez potovanj,
Da ti cez 10 let ne bo zal. Ure zavrteti nazaj nemores. Tudi taksni spomini so potrebni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Cange ::

Kar sede sede. Namen balasta je očiten.

kuglvinkl ::

Še to, tale rek je pravi: have stories to tell, not things to show. Dober avto, ki presega dohodkovne zmožnosti, je tipično balkanska fora, vlaga v trajne dobrine, prinašajo dobiček ali vsaj ne delajo izgube.
Your focus determines your reallity

BCSman ::

Zdravje ohrani, bolj vazno od vseh diplom, zurov itd.

jonystar ::

potuj, spaznavaj različne kulture, ustvari čim več zabavnih zgodb, ker doživetja so tisto kar šteje.

WizzardOfOZ ::

GabrieLeo je izjavil:

Tako je, 22 letniku zato ker sem star 22 let. Med vrsticami.

V glavi imam velike cilje, vendar se poslužujem tudi veliko odrekanja ter skromnega življenja.
Brez avta, brez popivanja, brez potovanj, brez obedovanja odzunaj.
Redno diplomiral, nadaljujem v magister, konstantno delam ob strani ter zaradi dobrih okoliščin
dajam na stran tudi po 500+ eur na mesec.
Trenutno imam na strani 10k+.

Rad bi si lastil stanovanje v Ljubljani, oddajal nepremičnine, imel v delnicah predvsem
pa priplezal do lastnega oblikovalskega studia, bil lastnik svojega časa

Kaj naj naredim, kaj naj izboljšam?
Hvala že vnaprej


Pojdi v tujino, zaposli se v firmi, ki ceni delo in ki dobro plača. Čez 10 let prideš nazaj z denarjem in tukaj ustvariš tisto, kar si nekoč hotel.

Pred 20 leti se je v Sloveniji še nekako dalo, danes pa v Sloveniji samo s poštenim delom ne boš prišel prav daleč, sploh pa ne do tega, kar vse ti želiš. Na žalost tisti, ki se delajo da delajo, imajo čas za razmišljat kako bodo upravičili svojo lenobo in kako bodo tebe v drek porinili, medtem ko ti nimaš tega časa, ker delaš. Večinoma je pa po slovenskih firmah važen EPP in kako se prodaš.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Jaz ti ne bi predlagal nič glede denarja.. Meni naprimer ga ne primanjkuje, ampak so pa stvari ki bi jih naredil drugače..

1. Uživaj lajf, pri 22ih še lahko komot uživaš in ne razmišljaš, kako bo tvoje življenje potekalo
2. Ne zapici se takoj v zvezo. Zveza pomeni odrekanje.
3. Prijatelji pridejo in gredo. Bodi samsvoj in razmišljaj s svojo glavo. Če ti kateri niso "kul", se jih kar reši..
4. Žal mi je da nisem več hodil po svetu.

mirzad ::

Alien123 je izjavil:

Jaz ti ne bi predlagal nič glede denarja.. Meni naprimer ga ne primanjkuje, ampak so pa stvari ki bi jih naredil drugače..

1. Uživaj lajf, pri 22ih še lahko komot uživaš in ne razmišljaš, kako bo tvoje življenje potekalo
2. Ne zapici se takoj v zvezo. Zveza pomeni odrekanje.
3. Prijatelji pridejo in gredo. Bodi samsvoj in razmišljaj s svojo glavo. Če ti kateri niso "kul", se jih kar reši..
4. Žal mi je da nisem več hodil po svetu.

to bo treba zmanjšat na minimum, da se ne bojo več širili razni virusi

WizzardOfOZ ::

Alien123 je izjavil:


1. Uživaj lajf, pri 22ih še lahko komot uživaš in ne razmišljaš, kako bo tvoje življenje potekalo

Ja res je, ampak, če hočeš enkrat nekaj imet, moraš sedaj postavljat temelje.

Alien123 je izjavil:


2. Ne zapici se takoj v zvezo. Zveza pomeni odrekanje.

Pomeni pa tudi neko sigurnost, če en izgubi službo, je bolan, ker mu partner pomaga. V dvoje je vseeno lažje.

Alien123 je izjavil:


3. Prijatelji pridejo in gredo. Bodi samsvoj in razmišljaj s svojo glavo. Če ti kateri niso "kul", se jih kar reši..

Pravega prijatelja imaš mogoče enega, ne cel kup. Ampak ta prijatelj je tist, ki ti pove v obraz to, kar si misli in ti to razumeš in sprejmeš kritiko (ker od kolegov in znancev je ni treba).

Alien123 je izjavil:


4. Žal mi je da nisem več hodil po svetu.

Kaj ti preprečuje, da bi sedaj hodil po svetu (ne moslim v tem trenutku, ko korona hara naokoli, ampak na splošno). Midva še vedno greva vsako leto kam po svetu.

Phantomeye ::

Prepričaj vse, ki so kupili bitcoin, da je to brezveze in ga odkupi za toliko denarja, da ne bo sumljivo.

A110 ::

meni je zal za vsak zur ki sem ga do 22 leta izpustil.

ps. izpustil sem jih zelo malo :))

TheBlueOne ::

GabrieLeo je izjavil:


Rad bi si lastil stanovanje v Ljubljani, oddajal nepremičnine, imel v delnicah predvsem
pa priplezal do lastnega oblikovalskega studia, bil lastnik svojega časa

Kaj naj naredim, kaj naj izboljšam?


Tocno to jaz realiziram pri 30+. Pocasi bom poleg sluzbe prijavil studio, delajo se nepremicnine. Slednje bolj zaradi potrebe ampak tudi kot investicije. Ce hoces financno neodvisnost pozabi tiste, ki ti svetujejo uzivancijo. Tako govorijo tisti, ki ostanejo v povprecju. Potovanja so izjemno draga in v bistvu zamenjas fundament za studio, ki ti sluzi celo zivljenej za nekaj instapostov, da so ti frendi favs in da vidis kako slano je morje na Baliju.

Jaz sem v tvojih letih, morda malo kasneje, sicer imel prvo podjetje, ampak me je zgrizla kriza in kasneje finance.

Sedaj ne vem, kaksen studio hoces in kaksne projekte bi fural, ampak nabavi si enkrat opremo in zacni v studiu delat svoje vsebine.

Mikrofon + zvocna, ki jo uporabljajo tudi pro anime studiji stane okoli 250€. Tablice za risanje, ki so povsem OK so okoli 500€. IPS monitorji, ki so skoraj sanje profijev pred desetimi leti so od 200€ dalje. Gaming laptop, ki je b.p. dovolj dober je morda 1000€. Dobre slusalke, recimo Sennheiser HD6XX na Massdropu menda ca. 200USD+ uvoz. Nekaj dek, da jih navesis okoli, da se ti ne odbija zvok in imas studio!

Torej, cel studio za anime okoli 2000€. Ali pa gres na Bali in das 2000€. Ce te zanima se kaksen podatek za tocno kaj kupit za budget studio pisi na ZS, ti povem kaj in kje za del, ki ga poznam.

A110 je izjavil:

meni je zal za vsak zur ki sem ga do 22 leta izpustil.

ps. izpustil sem jih zelo malo :))


Meni je zal, da sem sel na 90% zurov.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

GabrieLeo je izjavil:

Tako je, 22 letniku zato ker sem star 22 let. Med vrsticami.

V glavi imam velike cilje, vendar se poslužujem tudi veliko odrekanja ter skromnega življenja.
Brez avta, brez popivanja, brez potovanj, brez obedovanja odzunaj.
Redno diplomiral, nadaljujem v magister, konstantno delam ob strani ter zaradi dobrih okoliščin
dajam na stran tudi po 500+ eur na mesec.
Trenutno imam na strani 10k+.

Rad bi si lastil stanovanje v Ljubljani, oddajal nepremičnine, imel v delnicah predvsem
pa priplezal do lastnega oblikovalskega studia, bil lastnik svojega časa

Kaj naj naredim, kaj naj izboljšam?
Hvala že vnaprej


Vse delaš prav.
Le potovanj se ne odrekaj. Ko potuješ marsikaj vidiš. In se marsičesa tudi naučiš.

freesty je izjavil:

Pri sebi bi dve stvari spremenil.
1. Ne spuscaj se v resno zvezo do ~28. leta.

Pravijo asocialci, ki ne poznajo socialnega življenja. Bog, kakšen nasvet je to?
Neverjetno, kaj vse tukaj gori prebereš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:



Vse delaš prav.
Le potovanj se ne odrekaj. Ko potuješ marsikaj vidiš. In se marsičesa tudi naučiš.


Kot 22 letnik? Kaj tocno? Da so hostli povsod enaki, da si lahko povsod privoscis McDonalds in da te vseeno oropajo. Od potovanj se se najbolj kaj naucis, ko so poslovna. Sicer pa si OP lahko pogleda tiste potopise in se v petih minutah nauci, tega kar je neko bejbo stalo 2000€.

c3p0 ::

Sam sem pri teh letih preveč šparal, se odrekal in kupčkal prihranke. Da sem v par letih našparal, kar zdaj npr. v dveh mesecih zaslužim, pa denarja niti ne rabim. Je pa po drugi strani zdaj to lahko reči, takrat je prihodnost bila zelo negotova, brez bogatih staršev, le zoisova štipendija in občasno študentsko delo.

"Žuralo" se je precej, tudi resno punco sem imel in je ne odsvetujem. Če vsega tega ne bi imel in dal skozi, se zapiral v sobo in le delal, bi zdaj marsikaj obžaloval.

Potoval praktično nisem, pa sem kasneje vse in še več nadoknadil.

starfotr ::

Uči se jezike. Predvsem take, ki jih govori veliko ljudi.

Nič ne zgrešiš (poleg angleščine) z:

nemščino, španščino, portugalščino, italijanščino, ruščino, kitajščino, francoščino ... In še drugimi, kot na primer hindijščina, arabščina, japonščina ...

Bezukhoff ::

Fuck, don't give a fuck, and don't get fucked over. :))

m0LN4r ::

Ce hoces financno neodvisnost pozabi tiste, ki ti svetujejo uzivancijo. Tako govorijo tisti, ki ostanejo v povprecju.
Tako pravijo tisti, ki jih osrecuje samo kapital in kariera.

Super recept, da bo na srednja leta zagrenjen materialist in ostal dusevno prazen clovek.
Pravega, vsakdanjega, cloveskega veselja iz srca vidim ravno pri ljudeh, ki so po tvojem ostali v povprecju ali nizje. Uspesni pa so _po vecini_ zagrenjeni, vase zagledani egoisti, casa nimajo in uzivati znajo samo z $$$, kar je najbolj zalostno.

Zato pa potuj, pa ne po tipicno "turisticno" preko agencije, ce je mozno pejt sam, da spoznas prave ljudi in njihov nacin zivljenja in bos videl da ni v denarju vse.
Veselje, ki ga dobis zaradi kapitala je kratkotrajno, minljivo in v najhujsem primeru ne bos spoznal "normalnih" ljudi, ki ne gledajo vse skozi denar.

Ce pa ti to ugaja pa, go for it.

Ali pa gres na Bali in das 2000€.
Nah za 2000 jurja lahko gres tudi v manj razvite dele Evrope, malo couchsurfinga, se druzis z domacini in spoznas nacin zivljenja marsikje. Se gibas v krogu povprecnezev ali celo nizje in spoznas kaj je pravo veselje v zivljenju, brez gore denarja.

Spoznati cimvec razlokih ljudi in njihovega pogleda na zivljenje, je en nacin potovanja, drug pa je 7 dni lezat na eno in isti plazi.

Bogato zivljenje vs. bogat proracun. Tezka.
Problem pri bogatejsem proracunu je, da bo vedno nekdo, ki bo se bolj bogat kot ti in poanta celga je, da imas ti vec, kot ta drugi. Zacaran krog.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

freesty ::

FireSnake je izjavil:


freesty je izjavil:

Pri sebi bi dve stvari spremenil.
1. Ne spuscaj se v resno zvezo do ~28. leta.

Pravijo asocialci, ki ne poznajo socialnega življenja. Bog, kakšen nasvet je to?
Neverjetno, kaj vse tukaj gori prebereš.


In kaj je narobe s tem?
Kar pravim je, da je dobro, da se osebno do velike mere izoblikujes, da ves kje hoces bit, kaj hoces bit in si potem najdes partnerja, ki pase v tvoje zivljenje.

Ne razumem tudi zakaj bi bilo asocialno, da nimas resne zveze do 28 leta? Ravno, ce si socialen se ne vezi mlad ampak sprobaj teren.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

m0LN4r ::

Kar pravim je, da je dobro, da se osebno do velike mere izoblikujes, da ves kje hoces bit, kaj hoces bit in si potem najdes partnerja, ki pase v tvoje zivljenje.
To da pa si z partnerjem skupaj izoblikujes zivljenje je pa narobe?
Sploh nima veze, kdaj in skom, ce sta za skup sta za skup, ce pa ne pa ne.
Najhujs so pa glih oni 28+ oz. 30 letniki, ki iscejo resne zveze in imajo celo checklisto, kaksen partner mora bit. No taki bodo vecinoma samski do 50+ kot videvam ali pa imeli neko povsem umetno zvezo, brez pravih temeljev, ki bi se zgradili glih v neresni mladosti.
Take zveze so tocno tiste, ko pride do nestrinjanja ali pa problemov, ze zaradi malenkosti potem treba klicat odvetnike in se locit.
PS: Merilo za resno zvezo ne obstaja. To je lahko eno leto, tri leta ali pa celo 7 let. Vse je samo v glavi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kuall ::

Nikoli ne boš tako lep kot si zdaj. Tako da v lov za pičkami.
pa čimveč filmov poglej, ker ti bodo kmalu brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

vostok_1 ::

So true.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

krucymucy ::

da kupi 2019 jadrnico in gre spilat Sterka po svetu ...

Invictus ::

Naredi faks in spizdi v tujino...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

djabi ::

FireSnake je izjavil:


Pravijo asocialci, ki ne poznajo socialnega življenja. Bog, kakšen nasvet je to?
Neverjetno, kaj vse tukaj gori prebereš.


Z resno zvezo praviloma pridejo tudi otroci. Nekateri/e to spremembo mentalno/fizično ne morej več prenesti in začnejo delati marsikaj.

pirat ::

Invictus je izjavil:

Naredi faks in spizdi v tujino...

Zakaj pa ne bi potem ze faksa naredil v tujini?

Invictus ::

pirat je izjavil:

Invictus je izjavil:

Naredi faks in spizdi v tujino...

Zakaj pa ne bi potem ze faksa naredil v tujini?

Zato, ker so bili takrat naši faksi boljši od enih dostopnih v tujini...

Poleg tega zahteva vpis na tuj faks precej ene birokracije, ki jo sovražim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

TheBlueOne je izjavil:


Kot 22 letnik? Kaj tocno? Da so hostli povsod enaki, da si lahko povsod privoscis McDonalds in da te vseeno oropajo.


Če si od potovanj odnesel samo to, potem bi zate bilo res bolje, da nikoli ne bi zapustil rodne grude.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Pojdi v tujino, zaposli se v firmi, ki ceni delo in ki dobro plača. Čez 10 let prideš nazaj z denarjem in tukaj ustvariš tisto, kar si nekoč hotel.

Pred 20 leti se je v Sloveniji še nekako dalo, danes pa v Sloveniji samo s poštenim delom ne boš prišel prav daleč, sploh pa ne do tega, kar vse ti želiš.


človek ima že zdaj našparan nek denar ti ga pa siliš v tujino. Zakaj že?

V Sloveniji se prav tako lahko dela. Če hočeš tudi najdeš dobro delo. Marsikje sem bil in marsikaj sem videl (tudi Severno Korejo, da malo postavimo stvar v perspektivo - da ne bo kdo mislil, da sem videl samo Hrvatijo) in pri nas sploh ni tako hudo, kot želite nekateri prikazati.
No, zaradi takih, ki nas dol vlečete je depresija večja.
Taki, ki samo jamrajo naj se pa odselijo! Bomo vsi imeli nekaj od tega: tu se pa strinjam.

m0LN4r je izjavil:


Sploh nima veze, kdaj in skom, ce sta za skup sta za skup, ce pa ne pa ne.
Najhujs so pa glih oni 28+ oz. 30 letniki, ki iscejo resne zveze in imajo celo checklisto, kaksen partner mora bit. No taki bodo vecinoma samski do 50+ kot videvam ali pa imeli neko povsem umetno zvezo, brez pravih temeljev, ki bi se zgradili glih v neresni mladosti.


Lepo si povedal in me dopolnil.

Invictus je izjavil:

Naredi faks in spizdi v tujino...


V tujino naj gredo taki, ki doma šiijo depresijo.
Kot vidim, OP ni take sorte. pa tudi našparal je že nekja denarja. Torej mu gre doma povsem dobro.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Invictus ::

FireSnake je izjavil:


V tujino naj gredo taki, ki doma šiijo depresijo.
Kot vidim, OP ni take sorte. pa tudi našparal je že nekja denarja. Torej mu gre doma povsem dobro.

V realnosti je ravno obratno.

V tujino gredo sposobni, luzerji pa ostajajo doma, ker v tujini ni mamice...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Eni pa v tujini fehtajo za dnar, ker je zmanjkalo cekinov.

Kdo je zdaj luzer?

FormerUser ::

freesty je izjavil:


Ne razumem tudi zakaj bi bilo asocialno, da nimas resne zveze do 28 leta? Ravno, ce si socialen se ne vezi mlad ampak sprobaj teren.

Resne veze in avanture sta dva različna terena, za katere so potreben različne "skills". Kot bi rekel, da želiš pri 28tih preteči maraton, zato boš treniral šprint.

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Eni pa v tujini fehtajo za dnar, ker je zmanjkalo cekinov.

Kdo je zdaj luzer?
Tako kot uni, ki od spodaj pridejo v Slovenijo?
Da tujim luzerjem talajo denar v tujini (severu), mi prosim povej kje, jaz se tudi v vrsto postavim.
Naceloma je tak, gori dobis za _posteno_ delo _posteno placo_, doli pa dobis _mogoce_ posteno placo, ne glede na to ali je delo _posteno_ ali luftanje

FormerUser je izjavil:

freesty je izjavil:


Ne razumem tudi zakaj bi bilo asocialno, da nimas resne zveze do 28 leta? Ravno, ce si socialen se ne vezi mlad ampak sprobaj teren.

Resne veze in avanture sta dva različna terena, za katere so potreben različne "skills". Kot bi rekel, da želiš pri 28tih preteči maraton, zato boš treniral šprint.
Pa noben ni omenil avanture ob resni zvezi...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Vice ::

GabrieLeo je izjavil:


Redno diplomiral, nadaljujem v magister...


Najprej ti svetujem, da toži vse profesorje slovenščine, ki so te učili do magisterija.... saj so za en drek opravili delo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Samsko življenje brez resne zveze (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35069417 (11859) BigWhale
»

Kaj početi?

Oddelek: Loža
485489 (3058) D3m

Razlika v letih (fant -punca 10let) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12234017 (23909) dzinks63

Kako si najti punco? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
827160976 (132514) Mesar
»

Najti pravo resno punco in živeti srečno življenje (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
483100795 (86973) guest #44

Več podobnih tem