» »

E hrana - male porcije, predrago

E hrana - male porcije, predrago

1 2 3
4
5

Badwolff ::

Uni trije, ki raje crknete od lakote kot narocite od 'torbicarjev', si odprite nov topic in not jamrite.
Mogoče še pa vrne ehrana za konkurenco woltu. Ah, najbrž ne in je to to.

redtech ::

Meni ni jasno, kako v tako preprosti storitvi delaš minus, naredili so skoraj toliko minusa, kot so imeli vseh prihodkov.

Poslovne odločitve narejene na modelu covidmanije, verjetno.

borut_p ::

Prevec reklam za Glovo na youtubu ... zato sem vedno uporabil alternativo

NekdoPach ::

Wolt je precenjen... porcije so premale, po denarnici te pa opali kot če bi šel v center LJ jest. Ciljna publika so verjetno ženske ki ne znajo kuhat, ker ne vem kateri moški bi bil zadovoljen z takimi malimi porcijami. Edino kar je OK so razne akcije ki jih majo včasih, recimo zastonj dostavo, ali pa popust v določenih restavracijah. Enkrat sem dobil 3 pice za ceno dveh (19€ vse skupaj). Moraš app odpret vsake tolko pa vidiš če je kakšna akcija.

V-i-p ::

NekdoPach: a tole ti je pa tuje?

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

NekdoPach ::

@V-i-p
Če naročaš enkrat na mesec se ne splača.

LeQuack ::

V-i-p je izjavil:

NekdoPach: a tole ti je pa tuje?



Po moje je Wolt to dal ven da so z dumpingom se znebili Glovota. Glovo je sicer tudi kak mesec ali dva nazaj dal nek njihov Prime, ampak prepozno in pa najbrž že Woltov model ni vzdržen. Predvidevam da bodo ali podražili ali pa se znebili Wolt+.
Quack !

2dark ::

redtech je izjavil:

Meni ni jasno, kako v tako preprosti storitvi delaš minus, naredili so skoraj toliko minusa, kot so imeli vseh prihodkov.

Poslovne odločitve narejene na modelu covidmanije, verjetno.


Proprsti storitvi, ki je blazno draga.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

LeQuack ::

Če je draga v Sloveniji, kjer so delavci plačani za pest riža, kako lahko deluje šele v zahodnih državah?
Quack !

Djole ::

Badwolff je izjavil:

Uni trije, ki raje crknete od lakote kot narocite od 'torbicarjev', si odprite nov topic in not jamrite.
Mogoče še pa vrne ehrana za konkurenco woltu. Ah, najbrž ne in je to to.

Glovo je kupil ehrano :)

Ganon ::

LeQuack je izjavil:

Če je draga v Sloveniji, kjer so delavci plačani za pest riža, kako lahko deluje šele v zahodnih državah?


Ne vem, kako je pri vas na vzhodu, tukaj so plačani zelo dobro.

MIHAc27 ::

Kaj ste eni zafrustrirani. Če vam nekaj ni cool, pač ni treba uporabljat. Noben te ne sili. Dostavljalci obstajajo že odkar pomnim. Včasih so bili eksluzivno samo za pice in kitajsko hrano. Z Glovo in Wolt se je vsaj malo razširilo vseskupaj.

Kvaliteta hrane je po moje vseeno zelo odvisna od same gostilne, kako zapakirajo. Dostava vpliva manj (seveda ne 0. Če se dostavljalci obirajo, itak da boš potem dobil hladno namesto toplo).

Sam uporabljam bolj občasno. Če dežuram v službi na primer (mogoče 2x letno). Ali če se doma nobenmu nič ne da delat (ajde 5x letno).

reeves ::

NekdoPach je izjavil:

Wolt je precenjen... porcije so premale, po denarnici te pa opali kot če bi šel v center LJ jest. Ciljna publika so verjetno ženske ki ne znajo kuhat, ker ne vem kateri moški bi bil zadovoljen z takimi malimi porcijami. Edino kar je OK so razne akcije ki jih majo včasih, recimo zastonj dostavo, ali pa popust v določenih restavracijah. Enkrat sem dobil 3 pice za ceno dveh (19€ vse skupaj). Moraš app odpret vsake tolko pa vidiš če je kakšna akcija.

Wolt hrano dostavlja, ne pa pripravlja. Dostava nima nič z velikostjo porcij. Dostavljalec dobi v roke tako vrečko, kot jo potem ti dobiš.

Nam (restavracija) začne aplikacija piskati, da imamo naročilo. Gor piše tudi kdaj in kateri dostavljalec bo prišel. Potrdimo in naročilo naredimo na uro. Včasih dostavljalci zamujajo, zato včasih začnemo kasneje, pa on nas čaka. Če zamujajo več kot pol ure se hrana dela ponovno, dostavna služba (Wolt, Glovo) pa nam povrne stroške (en račun). Pri Woltu to ni problem. Napišeš jim na app, in oni potrdijo in dajo drugo uro.

Glovo je pa katastrofa. Sicer je zelo malo naročil preko njih ampak, če pride točno je že skoraj čudež. Najhujši problem je pa njihov support. Kot da ga ni. Preko app-a ni šans, na telefon jih je pa skoraj nemogoče dobiti. In potem dostavljalec zamuja, supporta ne dobiš in ne vemo kaj narediti, ker ne vemo kdaj kdo pride. Če pride. Dvakrat sem zaprl kuhinjo, ko je naročilo že stalo več kot pol ure. Drugi dan sem izvedel, da sploh noben ni prišel.

Niso resni in me niti malo ne čudi, da grejo.

2dark ::

MIHAc27 je izjavil:

Kaj ste eni zafrustrirani. Če vam nekaj ni cool, pač ni treba uporabljat. Noben te ne sili. Dostavljalci obstajajo že odkar pomnim. Včasih so bili eksluzivno samo za pice in kitajsko hrano. Z Glovo in Wolt se je vsaj malo razširilo vseskupaj.


Glovo in Wolt sta polenila folk in potem takšni, ki so doam stran 3 km, ne bi šli sami po hrano in to ob 20 zvečer, ko na cesti ni nobenih zastojev.

To pride realno prav samo za Ljubljano, pogojno za Maribor. Za manjša mesta neuporabno. Si sam hitreje.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Miki N ::

No, je pa res, da so med vladavino koronakracije Wolt in druščina saj malo pomagali nekaterim gostincem z nekaj dohodka, mogoče je pri kom to odločilo, da ni šel na kant.

Poleg tega v zadnjem letu Wolt zapusluje ogromno Profesorjev in s tem spet malo blaži jebeno situacijo. Upam, da jih plačajo dovolj in da jim ni treba krasti iz lastne torbe!

Gama ::

Saj je jasno da sta Glovo in Wolt pod mizo sklenila dogovor. Nekje v kakšni drugi državi se bo pa Wolt umaknil.

Gagatronix ::

MIHAc27 je izjavil:

Kaj ste eni zafrustrirani. Če vam nekaj ni cool, pač ni treba uporabljat. Noben te ne sili. Dostavljalci obstajajo že odkar pomnim. Včasih so bili eksluzivno samo za pice in kitajsko hrano. Z Glovo in Wolt se je vsaj malo razširilo vseskupaj.

Kvaliteta hrane je po moje vseeno zelo odvisna od same gostilne, kako zapakirajo. Dostava vpliva manj (seveda ne 0. Če se dostavljalci obirajo, itak da boš potem dobil hladno namesto toplo).

Sam uporabljam bolj občasno. Če dežuram v službi na primer (mogoče 2x letno). Ali če se doma nobenmu nič ne da delat (ajde 5x letno).


V zacetku 90-ih, Halo Pica, ena od prvih dostav. Pa ponavadi si cakal eno uro. Se epizodo Odklopa so posneli z njimi.

Nesta ::

Uporablja kdo Wolt+?

Se splaca? vidim da ne velja za vse dostave wolt+?
Ob naročilu dobiš 5% cashbacka na wolt racun?
Kaksno iskušnjo imate z dražjimi meniji na woltu kot so dejansko pri ponudniku?

Hvala

IgorCardanof ::

Deluje to na sistem, podrazim vse za 20%, naredim wolt+ in userjem recem, da dobijo 5% cashbacka?

Ne spoznam se na zadevo sicer. Sem pa drugje opazil, da je to sedaj praksa. Uporabniku zvisas stroske in mu potem oglasujes neke ugodnosti, ki nanesejo na manj kot je bilo zvisanje 8-)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

BuDi79 ::

IgorCardanof je izjavil:

Deluje to na sistem, podrazim vse za 20%, in userjem recem, da dobijo 5% cashbacka?

Ne spoznam se na zadevo sicer.
Upam da te ne ukradejo, ker si tolk brihtn.

Zelnick ::

Nesta je izjavil:

Uporablja kdo Wolt+?

Se splaca? vidim da ne velja za vse dostave wolt+?
Ob naročilu dobiš 5% cashbacka na wolt racun?
Kaksno iskušnjo imate z dražjimi meniji na woltu kot so dejansko pri ponudniku?

Hvala

Jaz uporabljam pa se splača. 2 dostavi pa maš pokrito. Naročam pa večinoma v pisarno 1-2 tednsko. Cashback je samo če greš sam dvignit naročilo, če se prav spomnim.
v 6mesecih je bilo 125 evrov prihranka.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

IgorCardanof ::

BuDi79 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Deluje to na sistem, podrazim vse za 20%, in userjem recem, da dobijo 5% cashbacka?

Ne spoznam se na zadevo sicer.
Upam da te ne ukradejo, ker si tolk brihtn.


Si mel v preteklosti storitve, ki so dejansko vse pustili isto in userjem samo dali več. Samo to je blo davnega leta 2021, ko je bilo ogromno denarja.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Nesta ::

Zelnick je izjavil:

Nesta je izjavil:

Uporablja kdo Wolt+?

Se splaca? vidim da ne velja za vse dostave wolt+?
Ob naročilu dobiš 5% cashbacka na wolt racun?
Kaksno iskušnjo imate z dražjimi meniji na woltu kot so dejansko pri ponudniku?

Hvala

Jaz uporabljam pa se splača. 2 dostavi pa maš pokrito. Naročam pa večinoma v pisarno 1-2 tednsko. Cashback je samo če greš sam dvignit naročilo, če se prav spomnim.
v 6mesecih je bilo 125 evrov prihranka.



Jaz sem sel malo primerjat cene menijev ki so na woltu z enakimi meniji ki so pri samem ponudniku (primer VivaToGo, Njamy, Picanto) Vsi so imeli cenejse pice za 50 centov do 1€)

To se mi zdi malo bolano. Da imas na woltu drazji meni plus plačilo za dostavo. Medtem ko večina teh ponudnikov ima zastonj lastno dostavo in cenejše menije... Tega ne razumem...

Utk ::

Zakaj potem ne naročate direkt?

Bellzmet ::

Ker ima Wolt dober marketing, I guess.

Nesta ::

Utk je izjavil:

Zakaj potem ne naročate direkt?


Ker je bolj prakticno na woltu, ampak ja zgleda bo treba dirket :( To me zanima ce ste to vsi opazili, ali imajo samo določeni ponudniki razlicne cene?
Ker sem jaz na ta nacin zgleda ze kar nekajkrat preplacal hrano... Ali pa so to v zadnjem casu ko se je glovo umaknil to naredili??
Ker prej sem vecina samo glovo uporabljal, ker so imeli vse ponudnike notri z lastno dostavo in nisem opazil da bi imeli drazje preko glovota?

Steinkauz ::

Mislm glede na to da jim wolt pobere 30%, valda bo direkt cnej (no eni pač ne ponujajo te opcije, eni so hotl da pokličemo pa pridemo iskat, ne da naročimo na wolt pa pridemo iskat).
Ampak, da bi dal pa kej cnej pa ne. Pa so stokal da jim 30% poberejo.

Nesta ::

Steinkauz je izjavil:

Mislm glede na to da jim wolt pobere 30%, valda bo direkt cnej (no eni pač ne ponujajo te opcije, eni so hotl da pokličemo pa pridemo iskat, ne da naročimo na wolt pa pridemo iskat).
Ampak, da bi dal pa kej cnej pa ne. Pa so stokal da jim 30% poberejo.



Se pravi je wolt bolj kot ne primeren samo za to da vidis kaj kdo ponuja na enem mestu in potem poklices direktno ponudnika in naročiš in je ceneje zate in za ponudnika? :)

Kot uporabnik druge koristi Wolta ne vidim ali z wolt+ kaj pridobim če večkrat na mesec naročim recimo? :)

Hvala

GupeM ::

Nesta je izjavil:


Ker je bolj prakticno na woltu

Kaj se pa potem pritožuješ? Ravno zato imajo lahko višjo ceno. Praktičnost se plača.

Sparkxl ::

Ne gre se samo za praktičnost. Ogromno ponudnikov sploh nima lastne dostave

Steinkauz ::

Jst pravim, da smo hodil lastno iskat.
In je bla ista cena kot wolt.
In, ker je bolj prilčno, smo pač prek wolta, čeprov so oni 30% spušil.
Če bi bli kej podjetni, bi dal 10% popusta, če naročimo direkt.

Drugače pa Ehrana je nazaj:

https://ljubljanainfo.com/novica/sloven...

Miki N ::

Steinkauz je izjavil:

Jst pravim, da smo hodil lastno iskat.
In je bla ista cena kot wolt.


Ja saj. Odkar je Wolt glavna fora se gostincem že skoraj bolj splača zaračunati več še tistim, ki pridejo sami - pač vsi plačajo 30% več - pošteno lol. Pa še Woltu ne kvarijo posla, kar je pomembno za naprej. Folk malo zajamra kako je "vse drago" in svet gre dalje.


To je ta učinek vseh teh "praktičnih" globohomo servisov - počasi izkrivijo lokalni trg, ker se druščina, ki živi od tvojega keša poveča - ti si pa še vedno samo eden.

GupeM ::

Miki N je izjavil:

Ja saj. Odkar je Wolt glavna fora se gostincem že skoraj bolj splača zaračunati več še tistim, ki pridejo sami - pač vsi plačajo 30% več - pošteno lol. Pa še Woltu ne kvarijo posla, kar je pomembno za naprej. Folk malo zajamra kako je "vse drago" in svet gre dalje.

Podobno, kot plačevanje s kartico. Trgovci so v cene že vračunali provizije plačevanja s kartico. Če plačaš s kešom, si pač trgovcu pustil več dobička.

Nesta ::

O super ehrana je nazaj :) Ja nic bomo wolt+ mal testiral pa da vidim ce je OK oz kje bodo koristi :)

Sj ce Wolt ponuja samo velike pice je potem cena tam tam.

Malo sem gledal recimo lignje pa je pomoje ista cena pri ponudniku direkt ali pa na woltu.
Pa saj to mora bit drugace ne bo nihce narocal.

Bom zdej ko bodo tekme Eura mal primerjal cene :)

Hvala za vse informacije.

Gregor P ::

Za e-storitev pač plačaš več (kot če vse sam narediš). Saj je logično.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Magic1 ::

Ni čist logično. Fora e-storitev je da je masovno in elektronsko, kar naj bi pomenilo poceni. Ne da folk, ki je plačan vsaj 10EUR na uro izgublja čas na obeh straneh. To da wolt pobira 30% od jedi in zraven računa še posredovanje in dostavo, je čisti nateg. Sam ja, Wolt plačaš, da lahko poslušaš njihovo reklamo povsod. Upam da se okrepi e-hrana in da uberejo drugo strategijo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Gregor P ::

Logično je v tem smislu, da oni zate zberejo vse informacije na kup in ti dostavijo hrano, kjer imaš točen pregled nad tem kaj se z naročilom dogaja - vse na enem mestu z nekaj kliki. Ta storitev (da ti ne rabiš nič delat, sam iskat itd.) pač stane. In je draga tudi za gostince na drugi strani.

Seveda na splošno je e-optimizacija pocenitev stroškov; a tu gre za drugačen primer.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Magic1 ::

Seveda gre za drug primer. Tukaj se ne gre za nekaj zaslužit, vendar kako nabit vrednost firme na hitro v miljarde. Sodobno poslovanje, make or break in nič vmes. All in, full gamble.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

BuDi79 ::

Nesta je izjavil:

Jaz sem sel malo primerjat cene menijev ki so na woltu z enakimi meniji ki so pri samem ponudniku (primer VivaToGo, Njamy, Picanto) Vsi so imeli cenejse pice za 50 centov do 1EUR)

To se mi zdi malo bolano. Da imas na woltu drazji meni plus plačilo za dostavo. Medtem ko večina teh ponudnikov ima zastonj lastno dostavo in cenejše menije... Tega ne razumem...
A si preveril koliko ponudniki računajo za "škatlo" ? V Ljubljani je škatla za pico minimum 1EUR, včasih celo 2EUR. Doplačaš pri lastni dostavi - in pri osebnem prevzemu. Pri Woltu je vključena v ceno. Ne moreš verjet, ampak po tem si na istem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

delavec44 ::

Ni to malo mimo, da za škatlo računajo do 2EUR? Če tam poješ, je pa ista cena in morajo streči, pomivati krožnik in pribor, miza je zasedena eno uro... Pa recimo, da naročiš vodo iz pipe, ki je večinoma še zastonj in da pogrinjka ne zaračunavajo.

Po moje bi morala biti embalaža zastonj pa še veseli bi morali biti, da vzameš za sabo in se ne rabijo ukvarjati s tabo tam.

Zgodovina sprememb…

BuDi79 ::

delavec44 je izjavil:

Ni to malo mimo, da za škatlo računajo do 2€? Če tam poješ, je pa ista cena in morajo streči, pomivati krožnik in pribor, miza je zasedena eno uro...

Po moje bi morala biti embalaža zastonj pa še veseli bi morali biti, da vzameš za sabo in se ne rabijo ukvarjati s tabo tam.
Ne vem, a sem jaz taprav, da učim lastnike njihove poslovnih politik? Če ti je ok vzameš, če ti ni ok ne vzameš. Da boš pa vzel pa enemu natakarju govoril "kako je to mimo" pa nisi naredil nič.

Utk ::

Če boš tam pojel, boš spil še pivo za 4 evre.
Ampak ja, se pač usedeš, naročiš vodo iz pipe in rešeno...

delavec44 ::

BuDi79 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ni to malo mimo, da za škatlo računajo do 2EUR? Če tam poješ, je pa ista cena in morajo streči, pomivati krožnik in pribor, miza je zasedena eno uro...

Po moje bi morala biti embalaža zastonj pa še veseli bi morali biti, da vzameš za sabo in se ne rabijo ukvarjati s tabo tam.
Ne vem, a sem jaz taprav, da učim lastnike njihove poslovnih politik? Če ti je ok vzameš, če ti ni ok ne vzameš. Da boš pa vzel pa enemu natakarju govoril "kako je to mimo" pa nisi naredil nič.


Saj jaz tudi natakarjem ne utrujam, tukaj malo debatiramo, da vidim ali sem jaz čuden ali se še kdo strinja. Dokler bo tako se bom usedel in pojedel tam. Še posebej, če lastne dostave nimajo in moram osebno prevzeti.

Wolt je pa samo v Lj, Mb in Kp. Ostala mesta so po starem.

Zgodovina sprememb…

Nesta ::

Wolt je v vseh krajih po sloveniji..https://wolt.com/sl/discovery

delavec44 ::

Nesta je izjavil:

Wolt je v vseh krajih po sloveniji..https://wolt.com/sl/discovery


Kako, če mi iz Kopra niso hoteli v Izolo pripeljati? Se je kaj spremenilo? Recimo zberem McDonalds Koper, ne gre v Izolo. V Izoli je pa ene 5 ponudb.

No, v Kočevju piše da ni. Ena mojih lokacij manj.

Zgodovina sprememb…

pirate2024 ::

Pa kdo normalen naroča hrano na dom, da jo dobiš mrzlo in vso premetano?!?!?!

mtosev ::

Jaz ko naročam iz McDonald'sa nimam teh težav.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

Nekateri so res preveč zaposleni in utrujeni od terenskega dela, da ne morejo do mcdonaldsa...

Invictus ::

mtosev je izjavil:

Jaz ko naročam iz McDonald'sa nimam teh težav.

Si dal pač primer najbolj ogabne hrane ever...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

Nesta je izjavil:

Wolt je v vseh krajih po sloveniji..https://wolt.com/sl/discovery


Na papirju, ja. Ampak veliko krajev je izven cone.

Jaz recimo nimam opcije naročit iz restavracije, ki je stran 1 km. Lahko pa iz nje naroči nekdo, ki je stran 4 km, ker je znotraj cone. Ne samo to, dostavljalci se celo peljejo po cesti, ki 500 m stran od moje hiše :)

(pa ne, da bi želel naročat iz te restavracije, preden se kdo vtakne v moj primer)

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostava hrane v nebo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34658055 (16605) predi
»

Wolt je v SLO

Oddelek: Loža
4715748 (2044) Malidelničar
»

Smo slovenci premalo ambiciozni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
638772 (6135) Phantomeye
»

Mcdonalds panika ob otvoritvi v Ljubljani! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41453716 (36420) D3m
»

Ehrana, znižane cene, fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510495 (7508) Smurf

Več podobnih tem