» »

Dostava hrane v nebo

Dostava hrane v nebo

««
7 / 7
»
»»

Gagatronix ::

Jaz si mogoce enkrat na mesec ali dva narocim pri Top Chefu pizzo, ta pride 11,50 + 1 eur za dostavo. Pri Halo Katri je cena podobna, dostava zastonj.

Da bi pa vsak dan narocal hrano, mi pa ne pade na kraj pameti.

kamiKaZaA ::

ZveeZ je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Ja, dostava je preveč poceni :)

Dostavo že zadnjih par let nisem naročil, ker je ravno čar, da se gre ven jesti in se malo spremeni okolica. Wolta ali Glovota pa sploh ne mislim koristit, ko vidim, da je za doplačat 3€-4€ za dostavo. Ne hvala. Predrago. Sem pa koristil do sedaj parkrat dostavo ampak vem, da nisem plačal več kot 1,50€ za dostavo + embalažo. Je pa res, da je od tega že dolgo in da danes je zagotovo tudi normalna dostava dražja, ampak ne poznam cen, ker so že leta minila od zadnje dostave na dom.


V kaksnem smislu predrago?
Preracunaj si kaksni so stroski dostave za restavracijo pa pol oceni, ce je drago.
Ce si storitve ne mores/noces privosciti, ne pomeni nujno, da je draga.

Mogoče sem se narobe izrazil. Predrago v smislu, da so ti prej restavracije same dostavile za pol cene ali manj kot pol cene (maksimalno sem dal za dostavo in embalažo 1,50€) kot sedaj Glovo ali Wolt. Mene je šokiralo, ko sem videl ceno. To so cene za MB. Nevem kakšne so cene v LJ in kakšne cene dostave so bile v LJ pred Woltom in Glovotom.

maticb492 ::

kamiKaZaA je izjavil:


Mogoče sem se narobe izrazil. Predrago v smislu, da so ti prej restavracije same dostavile za pol cene ali manj kot pol cene (maksimalno sem dal za dostavo in embalažo 1,50EUR) kot sedaj Glovo ali Wolt. Mene je šokiralo, ko sem videl ceno. To so cene za MB. Nevem kakšne so cene v LJ in kakšne cene dostave so bile v LJ pred Woltom in Glovotom.



Sem že nekaj let v MB in nisem nikoli videl dostave za 1.5EUR, pa sem imel tudi študentske bone in dostavo na bone v študentski dom...

Vivalid ima pa tudi na Glovo dostavo 2EUR, enako kot če jih direkt pokličeš in imajo tako že vsaj 8 let isto ceno dostave (pizze so pa podražili ja.. margerita je bila včasih okoli 5EUR, danes je že 6,9EUR - toliko je bila včasih ta dražja 4-siri, ki je zdaj 8,9EUR)

PS: Ste mi lušte naredili, grem malo podpirat "zajedalce" danes :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Invictus ::

Nimam teh problemov, sam kuham...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

maticb492 ::

Jaz imam tudi avto, pa vozniški izpit, ampak včasih grem vseeno kam z vlakom/avtobusom/letalom :shocked: :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kamiKaZaA ::

maticb492 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Mogoče sem se narobe izrazil. Predrago v smislu, da so ti prej restavracije same dostavile za pol cene ali manj kot pol cene (maksimalno sem dal za dostavo in embalažo 1,50EUR) kot sedaj Glovo ali Wolt. Mene je šokiralo, ko sem videl ceno. To so cene za MB. Nevem kakšne so cene v LJ in kakšne cene dostave so bile v LJ pred Woltom in Glovotom.



Sem že nekaj let v MB in nisem nikoli videl dostave za 1.5EUR, pa sem imel tudi študentske bone in dostavo na bone v študentski dom...

Vivalid ima pa tudi na Glovo dostavo 2EUR, enako kot če jih direkt pokličeš in imajo tako že vsaj 8 let isto ceno dostave (pizze so pa podražili ja.. margerita je bila včasih okoli 5EUR, danes je že 6,9EUR - toliko je bila včasih ta dražja 4-siri, ki je zdaj 8,9EUR)

Iz Vivaldija nisem nikoli naročeval dostave, ker sem v tisti bližini doma. Dostave, ki sem naročeval: Pizzerija Roma, Da Noi, Zlata Srna, Zlati Lev, Grill Ranca. Vseh dostav v celem mojem življenju je manj kot 30. Nikoli plačal več kot 1,50€ za vse skupaj. Zadnja moja dostava naročena pred korono. Med korono sem hodil ravno v Vivaldija po pizze, ko niso smeli dostavljati na dom, niti streči v pizzeriji in sem šel peš do tja, plačal pred vhodom in nesel pizze domov. Potem je bila prijava in so še to ukinili. Faušija pa take. :8)

FireSnake ::

111111111111 je izjavil:


In ker deklaracije nisi dostavil, nimaš očitno pojma kaj ješ. :D


Lažeš in zavajaš!
(ampak ti slabo rata)
Potegniti naključni citat in ob njem nekaj nabloditi .... ne gre to tako!
Vsaj pri meni ne.

Ti si blodil o tem, da ne vem o sestavi tega, kaj jem.

111111111111 je izjavil:


Očitno nimaš pojma kaj ješ, ker še tega ne veš iz česa je sestavljen med. :D


Nakar sem te vprašal po citatu kje pa jaz sploh sem razlagal o sestavi.
Nakar si začel trositi neumnosti, da bi skrenil od rdeče niti. No, ni ti ratalo. Ratalo ti je pokazati kakšen smešen pajac si ;)

Na tej točki sej jaz umikam, ker je na povezavah vse vidno in ni potrebe po ponavljanju.

Ti pa še kar blodi, če ti je ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Kurzweil ::

Nekak sem upal, da bom prišel v topic, kjer boste providal podatke, kakšne so cene dostave, glede na posamezno restavracijo... :D

maticb492 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Iz Vivaldija nisem nikoli naročeval dostave, ker sem v tisti bližini doma. Dostave, ki sem naročeval: Pizzerija Roma, Da Noi, Zlata Srna, Zlati Lev, Grill Ranca. Vseh dostav v celem mojem življenju je manj kot 30. Nikoli plačal več kot 1,50€ za vse skupaj. Zadnja moja dostava naročena pred korono. Med korono sem hodil ravno v Vivaldija po pizze, ko niso smeli dostavljati na dom, niti streči v pizzeriji in sem šel peš do tja, plačal pred vhodom in nesel pizze domov. Potem je bila prijava in so še to ukinili. Faušija pa take. :8)


Ja, ko sem še delal za manj in imel star avto sem tudi jaz velikrat šel direkt tja po hrano.

Zdaj ni več računice. Jaz če zakurblam avto in se peljem tiste 2-3 kilometre v vsako smer, imam več stroškov z avtom (kje so šele oportunitetni), kot pa je ta 2€ za dostavo.

Če avto kuri po mestu 15-20 litrov (kar moj kuri bp, če imam težko nogo je še 2x več), je to 1.5-2 litra na 10km, torej sem že samo z bencinom na strošku dostave... tako da v moji situaciji (+ ne štejem tega, da potem 20 minut manj delam) stvar pač ni draga. Je pa računica drugačna za vsako osebo :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kamiKaZaA ::

FireSnake je izjavil:


Nakar sem te vprašal po citatu kje pa jaz sploh sem razlagal o sestavi.
Nakar si začel trositi neumnosti, da bi skrenil od rdeče niti. No, ni ti ratalo. Ratalo ti je pokazati kakšen smešen pajac si ;)

Ma isto je pri meni. Ko sem ga postavil pred dejstvo, da prekomerno razkuževanje škoduje (razen če si takoj po razkuževanju mažeš s kremo za roke, da blažiš poškodovano kožo in jo hraniš) je takoj začel klatiti neumnosti, da kdor si ne razkužuje rok si jih tudi ne umiva, ter je bacilko.

Res se nima smisla it debate s tem čudakom, ki klati same neumnosti in podtika drugim nekaj kar ni res...

kamiKaZaA ::

maticb492 je izjavil:


Ja, ko sem še delal za manj in imel star avto sem tudi jaz velikrat šel direkt tja po hrano.

Zdaj ni več računice. Jaz če zakurblam avto in se peljem tiste 2-3 kilometre v vsako smer, imam več stroškov z avtom (kje so šele oportunitetni), kot pa je ta 2€ za dostavo.

Če avto kuri po mestu 15-20 litrov (kar moj kuri bp, če imam težko nogo je še 2x več), je to 1.5-2 litra na 10km, torej sem že samo z bencinom na strošku dostave... tako da v moji situaciji (+ ne štejem tega, da potem 20 minut manj delam) stvar pač ni draga. Je pa računica drugačna za vsako osebo :)

Ja imaš prav. Kak za koga. Za Vivladi vem, da je imel 2 tarifi. Za tiste bližje (kot sem jaz) je bilo ceneje kot za tiste nad 2 kilometra oddaljenosti. Zdaj pa če gremo računat, da naročiš, se pelješ 3 kilometre in porabiš 5-10 minut v eno smer (tu štejem, čas, ko zapustiš vhodna vrata stanovanja/hiše in se peš odpraviš do parkiranega avta), ter si morda prehitro tam in še čakaš 5-10 minut (zaradi gužve), se pelješ domov in ko vse skupaj potegneš je res bolj komot si naročit in da dobiš čez 20-30 minut pizze na dom. Zdaj 2€ ni dosti za dostavo preko Wolta/Glovota ampak, ko sem jaz dobil domov letak za Wolta je bila cena mislim da 3€-4€ za določene restavracije.

So se cene kaj znižale? So bile sploh kje cene dostav 3€ ali 4€?

Hvala za odgovore.

LeQuack ::

Mene zanima kdaj so restavracije začele tekmovati kdo bo dal manjšo porcijo? Cene so šle gor 2x, porcije pa so za otroke, oziroma za majhne otroke.
Quack !

maticb492 ::

kamiKaZaA je izjavil:


Ja imaš prav. Kak za koga. Za Vivladi vem, da je imel 2 tarifi. Za tiste bližje (kot sem jaz) je bilo ceneje kot za tiste nad 2 kilometra oddaljenosti. Zdaj pa če gremo računat, da naročiš, se pelješ 3 kilometre in porabiš 5-10 minut v eno smer (tu štejem, čas, ko zapustiš vhodna vrata stanovanja/hiše in se peš odpraviš do parkiranega avta), ter si morda prehitro tam in še čakaš 5-10 minut (zaradi gužve), se pelješ domov in ko vse skupaj potegneš je res bolj komot si naročit in da dobiš čez 20-30 minut pizze na dom. Zdaj 2EUR ni dosti za dostavo preko Wolta/Glovota ampak, ko sem jaz dobil domov letak za Wolta je bila cena mislim da 3EUR-4EUR za določene restavracije.

So se cene kaj znižale? So bile sploh kje cene dostav 3EUR ali 4EUR?

Hvala za odgovore.


Ne, je ponekod 3-4EUR dostava ja. Vivaldi ima svoj delivery in je potem drugačen strošek, kot pa z temi "glovo" dostavljalci.

Imam pa tudi jaz recimo ceneje dostavo iz centra, ker sem bližje centru, ker imajo po oddaljenosti ja. Mango imam 0.75EUR dostavo, ker je praktično v peš oddaljenosti :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

111111111111 ::

kamiKaZaA je izjavil:

In kaj od takrat ti pišeš: Da vsak, ki si ne razkužuje rok, si jih tudi ne umiva. ;((

Te je že @Firesnake lepo opisal, da ko se ti predstavi dejstva, začneš podtikati stvari drugim in tvoj podpis v nogi še kako drži, da si "fukjen".

Tako kot ti pišeš, da človek, ki si enkrat tedensko pred vstopom v trgovino razkuži roke razkužuje pretirano. Če ti pretiravaš v eno smer jaz pač v drugo, bacilček ubogi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mato989 ::

Ne razumem pač pointa te teme... dostava je kot je, če komu ne paše pač ne naroča, simpl... zdaj zakaj je pa dostava takšna in ali je dobro da naročujemo je pa druga pesem...

Osebno nerad naročujem hrano na dom, overall, izjema so kakšne pice ob redkih priložnostih, ko je bilo v mestu zastojn, pa še to gledam zdaj so ukinli je 1EUR in ko jih jebe...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

111111111111 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

In kaj od takrat ti pišeš: Da vsak, ki si ne razkužuje rok, si jih tudi ne umiva. ;((

Te je že @Firesnake lepo opisal, da ko se ti predstavi dejstva, začneš podtikati stvari drugim in tvoj podpis v nogi še kako drži, da si "fukjen".

Tako kot ti pišeš, da človek, ki si enkrat tedensko pred vstopom v trgovino razkuži roke razkužuje pretirano. Če ti pretiravaš v eno smer jaz pač v drugo, bacilček ubogi.

Jap, ker ti 1x tedensko ob 4 otrocih greš v trgovino. :)):)):)) pol pa svizec zavije čokolado. Vrei je...

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Ne razumem pač pointa te teme... dostava je kot je, če komu ne paše pač ne naroča, simpl... zdaj zakaj je pa dostava takšna in ali je dobro da naročujemo je pa druga pesem...

Osebno nerad naročujem hrano na dom, overall, izjema so kakšne pice ob redkih priložnostih, ko je bilo v mestu zastojn, pa še to gledam zdaj so ukinli je 1EUR in ko jih jebe...

To je tudi bil moj point, da so prej lastne dostave bile cenejše od Wolta ali Glova in da si nimam namena naročevati preko njih. Dostava ja, Wolt ali Glovo pa ne. Torej, če bo sila naročim preko njihove lastne dostave s strani restavracije, picerije, gostilne ali pa ne naročim. 1,50€ - 2,00€ še gre. 3€-4€ pa mi je že škoda dati četudi si lahko privoščim. Generalno pa raje jem zunaj kot pa preko dostave na domu. Dostavo že tako redko naročim...

Mato989 ::

Ja, samo prednost Wolta je

1. en app za veliko ponudnikov
2. cenejše za ponudnika hrane (predvidevam da se je dostikrat zgodilo da si tolkel minus, če si imel zaposlenega vozača in lasten avto (ali 2) sploh v kakšnih manjših mestih ala Ptuj, ipd...
3. manj birokracije glede vodenja sredstev, manj delavcev ipd...

Jaz razumem zakaj Wolt/Glowo kar ne razumem, je to da folk to izven malice med šihtom (če že) naročuje... pa pustimo o tem ali si lahko ali ne morejo privoščit, že itak pride hrana manj okusna kot če ješ na lokaciji.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

FireSnake je izjavil:

Ti pa še kar blodi, če ti je ;)

Heh, veličasten umik, ko nastaviš ogledalo. Nasvidenje.

kamiKaZaA je izjavil:

Ma isto je pri meni. Ko sem ga postavil pred dejstvo, da prekomerno razkuževanje škoduje (razen če si takoj po razkuževanju mažeš s kremo za roke, da blažiš poškodovano kožo in jo hraniš) je takoj začel klatiti neumnosti, da kdor si ne razkužuje rok si jih tudi ne umiva, ter je bacilko.

Res se nima smisla it debate s tem čudakom, ki klati same neumnosti in podtika drugim nekaj kar ni res...

Bacilček, ne moreš mi ukradet beede. Si bo treba kaj svojega dobrega zmislit. :D

tako kot vseh temah pretiravaš in poskušaš nasprotnika tvojih nebuloz diskreditirati z nekimi ekstremini navedbami. Drugi se te izogibajo jaz pa imam veselje ker bentiš. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

kamiKaZaA je izjavil:


Jap, ker ti 1x tedensko ob 4 otrocih greš v trgovino. :)):)):)) pol pa svizec zavije čokolado. Vrei je...

Hja, to zadevo sem ti že pojasnil, pa pač ne verjameš to je tvoja pravica. Ni pa logično, da misliš, ker ti ne zmoreš, da smo drugi enako nesposobni.

Veliko se še moraš naučiti bacilček, veliko.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

ales85 ::

kamiKaZaA je izjavil:

111111111111 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

In kaj od takrat ti pišeš: Da vsak, ki si ne razkužuje rok, si jih tudi ne umiva. ;((

Te je že @Firesnake lepo opisal, da ko se ti predstavi dejstva, začneš podtikati stvari drugim in tvoj podpis v nogi še kako drži, da si "fukjen".

Tako kot ti pišeš, da človek, ki si enkrat tedensko pred vstopom v trgovino razkuži roke razkužuje pretirano. Če ti pretiravaš v eno smer jaz pač v drugo, bacilček ubogi.

Jap, ker ti 1x tedensko ob 4 otrocih greš v trgovino. :)):)):)) pol pa svizec zavije čokolado. Vrei je...

Ali jaz to prav razumem? Tebi se zdi nemogoče, da ima nekdo štiri otroke in gre le enkrat na teden po nakupih? Jaz imam sicer enega, po nakupih pa gremo enkrat na 2-3 tedne.

stara mama ::

LOL, 7 strani izlivanja žolča nad predragimi dostavami hrane, vsi izven centrov mest se vam pa smejejo...

FireSnake ::

111111111111 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ti pa še kar blodi, če ti je ;)

Heh, veličasten umik, ko nastaviš ogledalo. Nasvidenje.


A tako to zgleda? Ko ti nastavimo ogledalo pa umik?
Že videno, ne rabiš tega ponavljati.

Drugače pa: v temi, kjer si mi dolžen citat lahko komot nadaljujeva.
Ampak najprej boš dal zahtevan citat in ne neke naključne neumnosti.
Potem pa naprej.
Če tega nisi sposoben (in nisi, kar si dokazal) se jaz nimam kaj pogovarjati s tabo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kamiKaZaA ::

ales85 je izjavil:


Ali jaz to prav razumem? Tebi se zdi nemogoče, da ima nekdo štiri otroke in gre le enkrat na teden po nakupih? Jaz imam sicer enega, po nakupih pa gremo enkrat na 2-3 tedne.

Je velika razlika med 1x fix in 2-3x kar je neka normala. Tudi jaz ne grem več kot 2-3x na teden. 1x je fix petek ali soboto malo večji einkauf, pred tem pa še morda 1-2x. Ponavadi ponedeljek ali torek in po potrebi še potem 1x ali pa zdrži vse skupaj do petka...

Kruh 3-4 dni še je dober. Medtem, ko od @1111111111111111111 otroci jedo 5-6 dni stare štručke, krofe, žemljice... :)):D

Zgodovina sprememb…

sass628 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne razumem pač pointa te teme... dostava je kot je, če komu ne paše pač ne naroča, simpl... zdaj zakaj je pa dostava takšna in ali je dobro da naročujemo je pa druga pesem...

Osebno nerad naročujem hrano na dom, overall, izjema so kakšne pice ob redkih priložnostih, ko je bilo v mestu zastojn, pa še to gledam zdaj so ukinli je 1EUR in ko jih jebe...

To je tudi bil moj point, da so prej lastne dostave bile cenejše od Wolta ali Glova in da si nimam namena naročevati preko njih. Dostava ja, Wolt ali Glovo pa ne. Torej, če bo sila naročim preko njihove lastne dostave s strani restavracije, picerije, gostilne ali pa ne naročim. 1,50€ - 2,00€ še gre. 3€-4€ pa mi je že škoda dati četudi si lahko privoščim. Generalno pa raje jem zunaj kot pa preko dostave na domu. Dostavo že tako redko naročim...


No hate...ampak se ne splača met dostave zato da bi tebi bla sprejemljiva cena.
Da bi sam imel restevracijo/gostilno in da računam dostavo 1-2 eur si ne pokriješ stroškov... vsaj sklepam da se ne

- nakup poceni avta
- gorivo (dostava ni vedno 1km od gostilne)
- obraba avtomobila (servisi registracija)
- 1 oziroma 2 zaposlena (da se pokrije celoten čas delovanja gostilne)

+ ostalo zadevščine npr. najti dejansko zanesljivega delavca ker pač študent bo odjebal tak šiht v kratkem roku.

za tistih 1-2 evra pač no go:D

maticb492 ::

Sej dostavljalci dobijo več kot samo strošek dostave, ker glovo/wolt dobita še nekih 10-15% od cene hrane (se vidi recimo pri Mcdonaldsu, ki je dražji na glovo, kot je v restavraciji)

Mislim da je 3-4€ na dostavo, vsaj kolikor sem nekje prebral.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kamiKaZaA ::

sass628 je izjavil:


No hate...ampak se ne splača met dostave zato da bi tebi bla sprejemljiva cena.
Da bi sam imel restevracijo/gostilno in da računam dostavo 1-2 eur si ne pokriješ stroškov... vsaj sklepam da se ne

- nakup poceni avta
- gorivo (dostava ni vedno 1km od gostilne)
- obraba avtomobila (servisi registracija)
- 1 oziroma 2 zaposlena (da se pokrije celoten čas delovanja gostilne)

+ ostalo zadevščine npr. najti dejansko zanesljivega delavca ker pač študent bo odjebal tak šiht v kratkem roku.

za tistih 1-2 evra pač no go:D

Glej, drži in pije vodo ta tvoj zapis. Se v vsem strinjam. Jaz samo vem, da dokler bo izbira med Glovo/Wolt in običajno dostavo in bo razlika v ceni skoraj ali x2 (1,50-2,00€ vs. 3,00-4,00€) se jaz ne bom posluževal Wolta/Glovota. Zato sem tudi napisal, da sem bil šokiran kakšne cene ima. Ima pa z razlogom. Vse to kar si opisal v svojem komentarju in logično tudi zunanja firma kot tudi zunanji dostavljalec morata nekaj zaslužiti in je temu cena primerna. Spet, ni tako zelo drago, a žal dražje od konkurence (lastna dostava restavracije).

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

Sej dostavljalci dobijo več kot samo strošek dostave, ker glovo/wolt dobita še nekih 10-15% od cene hrane (se vidi recimo pri Mcdonaldsu, ki je dražji na glovo, kot je v restavraciji)

Mislim da je 3-4€ na dostavo, vsaj kolikor sem nekje prebral.


Ja McD si lahko to morda privošči, neka lokalna picerija težje, in majo isto ceno pice preko wolta in glowota in on site, pol pač tolčejo minus 1-2 eur na dostave.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ales85 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kruh 3-4 dni še je dober. Medtem, ko od @1111111111111111111 otroci jedo 5-6 dni stare štručke, krofe, žemljice... :)):D

No, saj ni treba vsak dan jesti kruh. Če tebi tako paše, ni problema. Ampak obstaja še kaj drugega. Poleg tega drugega pa obstaja tudi dopeka ali pa pač peka doma in lahko ješ vsak dan svež kruh. Tudi ni toliko dela s tem.

kamiKaZaA ::

ales85 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Kruh 3-4 dni še je dober. Medtem, ko od @1111111111111111111 otroci jedo 5-6 dni stare štručke, krofe, žemljice... :)):D

No, saj ni treba vsak dan jesti kruh. Če tebi tako paše, ni problema. Ampak obstaja še kaj drugega. Poleg tega drugega pa obstaja tudi dopeka ali pa pač peka doma in lahko ješ vsak dan svež kruh. Tudi ni toliko dela s tem.

Jap, ti ja in jaz. @11111111111111111111111 pa ne, ker je sam napisal, da je zabasan s cajtom. Dela v službi, hodi na trening streljat, da si pridobi orožni list, da bo potem po bajti streljal vsak dan bakterije (tiste, ki jih ne bo usle z razkužilom uničiti) in otroci tudi imajo kakšne hobije tako da tudi tu gre še pa še cajta. Pa eno je speči kruh vsak drugi dan in ga imeti 2-3 dni, spet nekaj drugega pa je speči stručke ali krofe za otroke in jih imeti za par dni (no-go).

Vsekakor je bolj enostavno kupiti štručko ali krof za otroka in ga pojesti še isti dan ali naslednji dan, kar pa je več pa je že bolj ali manj prestaro in več ni tako okusno... no razen za @111111111111111 otroke, kateri jedo 5-6 dni stare krofe, ker nima časa, da bi vsak drugi dan sveže spekel. :)):D

maticb492 ::

Ne vem no, midva sploh ne jeva kruha, tako da ni teh problemov :D

Če bi imel kruh doma bi samo snackal vsakih 15 minut, boljše da ga sploh ni. Verjetno sem nazadnje kruh kupil/jedel lani.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

kamiKaZaA ::

maticb492 je izjavil:

Ne vem no, midva sploh ne jeva kruha, tako da ni teh problemov :D

Če bi imel kruh doma bi samo snackal vsakih 15 minut, boljše da ga sploh ni. Verjetno sem nazadnje kruh kupil/jedel lani.

Ampak 4 otroci pa zagotovo jedo kruh. In če jim kaj ne paše za kosilo, večerjo ti drugega ne preostane kot da mu daš kos kruha in kaj namazano gor ali kakšno rezino salame. Pri @1111111111111111111111 pa se je 5-6 dni stari kruh, ker močno dvomim, da mu žena dela v bolnici v različnih izmenah in on omejen s časom, da potem imata čas speči kruh vsak drugi dan. Zato že celi čas pišem, da ded naklada, da gre 1x tedensko v trgovino. Gre definitivno več kot 1x tedensko in to takoj po službi sam...

ales85 ::

kamiKaZaA je izjavil:

In če jim kaj ne paše za kosilo, večerjo ti drugega ne preostane kot da mu daš kos kruha in kaj namazano gor ali kakšno rezino salame.

Ma spet se ne morem strinjati s tabo. Imas ogromno drugih moznosti, ne rabi biti kruh. Tudi ne sveze kupljen.

Tudi ce si s casom na tesnem, lahko na hitro naredis 5 palacink na primer. Pa vsega drugega se sploh nisem omenil (zdrob, polenta, sadje, lahko tudi kase kot cokolino ali druge).

kamiKaZaA ::

ales85 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

In če jim kaj ne paše za kosilo, večerjo ti drugega ne preostane kot da mu daš kos kruha in kaj namazano gor ali kakšno rezino salame.

Ma spet se ne morem strinjati s tabo. Imas ogromno drugih moznosti, ne rabi biti kruh. Tudi ne sveze kupljen.

Tudi ce si s casom na tesnem, lahko na hitro naredis 5 palacink na primer. Pa vsega drugega se sploh nisem omenil (zdrob, polenta, sadje, lahko tudi kase kot cokolino ali druge).

Ti ja, pa kak drugi forumaš tudi, @1111111111111111111111111111111 pa ne, ker ima celi dan zabasan in to celi teden, da si komaj 1x tedensko najde čas za v trgovino it. Pa še žena mu dela petke in svetke (takšno je delo v bolnici). Vglavnem, jaz nisem kupil zgodbe od @111111111111111111111111111111111111.

Netrunner ::

Heh, na splošno je hrana šla v nebo ne samo dostava. Jaz si po novem nosim kar od doma :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

LeQuack ::

Saj tudi hrane iz trgovine bo kmalu na nivoju restavracij, tako da ne mislit da boš prišparal.
Quack !

ales85 ::

LeQuack je izjavil:

Saj tudi hrane iz trgovine bo kmalu na nivoju restavracij, tako da ne mislit da boš prišparal.

Ne vem, ce trolas, ampak tako pac ne gre. Ce bo od doma drazje, bo iz restavracije pac se drazje kot da se ni. Dodana vrednost pa to...

111111111111 ::

FireSnake je izjavil:


A tako to zgleda? Ko ti nastavimo ogledalo pa umik?
Že videno, ne rabiš tega ponavljati.

Drugače pa: v temi, kjer si mi dolžen citat lahko komot nadaljujeva.
Ampak najprej boš dal zahtevan citat in ne neke naključne neumnosti.
Potem pa naprej.
Če tega nisi sposoben (in nisi, kar si dokazal) se jaz nimam kaj pogovarjati s tabo.

Kako hitro si nazaj? :D Se vidi da nisi mož beseda, ampak ena navadna reva. :D
Dobro preberi, ti si meni dolžan citat, jaz sem ti že vse porinil pod nos.

kamiKaZaA je izjavil:

ales85 je izjavil:


Ali jaz to prav razumem? Tebi se zdi nemogoče, da ima nekdo štiri otroke in gre le enkrat na teden po nakupih? Jaz imam sicer enega, po nakupih pa gremo enkrat na 2-3 tedne.

Je velika razlika med 1x fix in 2-3x kar je neka normala. Tudi jaz ne grem več kot 2-3x na teden. 1x je fix petek ali soboto malo večji einkauf, pred tem pa še morda 1-2x. Ponavadi ponedeljek ali torek in po potrebi še potem 1x ali pa zdrži vse skupaj do petka...

Kruh 3-4 dni še je dober. Medtem, ko od @1111111111111111111 otroci jedo 5-6 dni stare štručke, krofe, žemljice... :)):D

Ej, bacilko. Bi se vsaj potrudil in prebral? Napisal je da gre po nakupih 1x na 2-3 tedne. Mislim, da se brezveze jeziš name, saj ti očitno ne gre bralno razumevanje.

KAr se pa kruha tiče: žemlje, kruh, štručke, to si pečemo sami doma. Ali zamesimo testo ali kupimo zmrznjeno in do konca spečemo. Res ne vidim problema in ne razumem zakaj bi moral biti 2-3x na teden v štarcuni.

kamiKaZaA je izjavil:

Jap, ti ja in jaz. @11111111111111111111111 pa ne, ker je sam napisal, da je zabasan s cajtom. Dela v službi, hodi na trening streljat, da si pridobi orožni list, da bo potem po bajti streljal vsak dan bakterije (tiste, ki jih ne bo usle z razkužilom uničiti) in otroci tudi imajo kakšne hobije tako da tudi tu gre še pa še cajta. Pa eno je speči kruh vsak drugi dan in ga imeti 2-3 dni, spet nekaj drugega pa je speči stručke ali krofe za otroke in jih imeti za par dni (no-go).

Vsekakor je bolj enostavno kupiti štručko ali krof za otroka in ga pojesti še isti dan ali naslednji dan, kar pa je več pa je že bolj ali manj prestaro in več ni tako okusno... no razen za @111111111111111 otroke, kateri jedo 5-6 dni stare krofe, ker nima časa, da bi vsak drugi dan sveže spekel. :)):D

Bacilko, se vidi da še nisi šel s 4 otroci v trgovino. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ampak 4 otroci pa zagotovo jedo kruh. In če jim kaj ne paše za kosilo, večerjo ti drugega ne preostane kot da mu daš kos kruha in kaj namazano gor ali kakšno rezino salame. Pri @1111111111111111111111 pa se je 5-6 dni stari kruh, ker močno dvomim, da mu žena dela v bolnici v različnih izmenah in on omejen s časom, da potem imata čas speči kruh vsak drugi dan. Zato že celi čas pišem, da ded naklada, da gre 1x tedensko v trgovino. Gre definitivno več kot 1x tedensko in to takoj po službi sam...

Spet se motiš bacilko.

ales85 je izjavil:


Ma spet se ne morem strinjati s tabo. Imas ogromno drugih moznosti, ne rabi biti kruh. Tudi ne sveze kupljen.

Tudi ce si s casom na tesnem, lahko na hitro naredis 5 palacink na primer. Pa vsega drugega se sploh nisem omenil (zdrob, polenta, sadje, lahko tudi kase kot cokolino ali druge).

Tu se pa ne moti. Mi imamo zelo radi kruh. Domač zdrži 3 dni brez težav, če ga prej ne pojemo, je odlična zadeva za malico. Uporabljamo pa tudi zgoraj našteto: suho sadje, polento, zdrob, mlečni riž, kus kus...
Kak dan vnaprej pripravimo: krompirjev golaž, ajmoht, goveji golaž, musako, tako da mularija pogreje ko pride domov.

kamiKaZaA je izjavil:


Ti ja, pa kak drugi forumaš tudi, @1111111111111111111111111111111 pa ne, ker ima celi dan zabasan in to celi teden, da si komaj 1x tedensko najde čas za v trgovino it. Pa še žena mu dela petke in svetke (takšno je delo v bolnici). Vglavnem, jaz nisem kupil zgodbe od @111111111111111111111111111111111111.

Ti predvsem kupiš zgodbe iz facebooka, bacilček.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

LeQuack je izjavil:

Saj tudi hrane iz trgovine bo kmalu na nivoju restavracij, tako da ne mislit da boš prišparal.

Vedno bom prišparal v primerjavi z restavracijo. Hrana v trgovini ne bo nikoli na nivoju restavracije.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ales85 ::

111111111111 je izjavil:


Tu se pa ne moti. Mi imamo zelo radi kruh.

Potem se pa motita oba. Jaz sem odgovoril na to, da mora biti kruh, ker drugega skoraj ni. Vsaj tako se je bralo. Ampak je veliko drugih moznosti. To nima povezave s tem, da ga imate vi pac zelo radi.

111111111111 ::

ales85 je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Tu se pa ne moti. Mi imamo zelo radi kruh.

Potem se pa motita oba. Jaz sem odgovoril na to, da mora biti kruh, ker drugega skoraj ni. Vsaj tako se je bralo. Ampak je veliko drugih moznosti. To nima povezave s tem, da ga imate vi pac zelo radi.

Mogoče še enkrat prebereš za sabo_

ales85 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

In če jim kaj ne paše za kosilo, večerjo ti drugega ne preostane kot da mu daš kos kruha in kaj namazano gor ali kakšno rezino salame.

Ma spet se ne morem strinjati s tabo. Imas ogromno drugih moznosti, ne rabi biti kruh. Tudi ne sveze kupljen.

Tudi ce si s casom na tesnem, lahko na hitro naredis 5 palacink na primer. Pa vsega drugega se sploh nisem omenil (zdrob, polenta, sadje, lahko tudi kase kot cokolino ali druge).

Napisano kot, da kruh ni važen, ker je cel kup drugih možnosti in se ne strinjaš z Kamikazo Bacilčkom, da moraš dati kruh. pri nas imamo radi kruh in ga damo. Slabo si zastavil besede.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

ales85 ::

ne preostane drugega

Pa ti se enkrat preberi. Preostane veliko drugega. Ne glede na to kaj imas rad.

111111111111 ::

ales85 je izjavil:

ne preostane drugega

Pa ti se enkrat preberi. Preostane veliko drugega. Ne glede na to kaj imas rad.

Preberi še enkrat, Kamikaza Bacilček, se je obračal izrecno name in tu se ni motil, res damo otrokom kruh in salamo. :D pravzaprav je bolj irelevantno kaj ti misliš, da bi bile druge možnosti. Kruh s salamo je kruh s salamo in ne palačinka s salamo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

Ne, on je pisal, da se pri štirih otrocih sigurno je kruh. In če ne jedo obroka, se to rešuje s kruhom (na kar sem se jaz očitno odzval). Nato pa je napisal, da pri vas se pa je star kruh.
Ampak imam dosti tega :)

111111111111 ::

ales85 je izjavil:

Ne, on je pisal, da se pri štirih otrocih sigurno je kruh. In če ne jedo obroka, se to rešuje s kruhom (na kar sem se jaz očitno odzval). Nato pa je napisal, da pri vas se pa je star kruh.
Ampak imam dosti tega :)

Jap, z bacilčkom sva precej težka karakterja. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

predi ::

««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wolt je v SLO

Oddelek: Loža
4715179 (1475) Malidelničar
»

Koliko evrov porabite za hrano na mesec? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12415501 (10659) ytodf
»

E hrana - male porcije, predrago (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13322626 (8335) mat xxl
»

Smo slovenci premalo ambiciozni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
637459 (4822) Phantomeye
»

Ehrana, znižane cene, fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559515 (6528) Smurf

Več podobnih tem