» »

E hrana - male porcije, predrago

E hrana - male porcije, predrago

1 2
3
»

harvey ::

Vanquish je izjavil:

stari oprosti, v sloveniji imas kar nekaj restavracij, ki so med top v EU in sirse.
Ni nic narobe, da imas rad svojo domaco hrano - super, ampak generalizirat in svojo hrano dvigovat nad po svetu cenjene kuhare pa je malo bosa.

Pa brez zamere.


Ni za posloševati in dajati vse v isti koš, absolutno, še posebej zato ker je Slovenija v nekaj letih naredila na tem področju ogromne skoke, zavedati se je pa tudi potrebno, da je včasih cesar gol, in v teh covid časih je to spoznanje še bolj prišlo v ospredje in da je lahko včasih doma kuhan krompir v oblicah mnogo več od tistega kar se cmari po razhnih luknjah in to dostavlja; top restavracije niso prav nobena izjema.

Opaziti je tudi, da sta raznim influencerjem popolnoma odpovedala osnovna inštrumenta - jezik in nos, ko pišejo hvale o raznih krožnikih, očitno še nikoli niso zaužili kaj pomeni npr. okusna zelenjava z (domačega) vrta direkt na mizo in približno tak tretman pričakujem v top restavracijah glede zelenjave, nižjemu rangu živilskih obratov to veliko bolj toleriram in ne da imaš npr. nek prekuhan, abšlesan, prestar grah z debelo kožo kot prilogo postreženo v precej zveneči sveti luknji po oceni kulinaričnih kritikov. Ne rečejeo zastonj nekateri chefi čisto mlademu grahu zeleni kaviar.

Sicer pa :)
De gustibus non est dispuntandum.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Utk ::

Sej vsak zna, da je domač paradajz najboljši. Pa kaj naj zdaj, imajo restavracije zadaj svojo kmetijo? Treba bit malo realen. Domač paradajz opereš in poješ, še solit ga ni treba. Dober kuhar bo pa tudi iz povprečnega naredil nekaj dobrega. Ne bo isti okus kot paradajz z vrta, bo pa vseeno dober. Razen če si zarukan kmetavzar in je dobro samo tisto, kar si sam naredil. Samo upam, da potem delaš sam tudi nutelo in podobno sranje.

maldic ::

Naštej mi te tvoje restavracije v LJ. Komaj čakam, da okusim to kvaliteto!
Jurman, nemara? Kjer ti ribo servirajo iz mikrovalovke (s tem, da me je natakar najprej želel prepričati, da temu ni tako)?


Mogoce veste, katere restavracije ne uporabljajo mikrovalovke? Pa ne samo za ribe ampak na splosno.

mr_chai ::

maldic je izjavil:

Naštej mi te tvoje restavracije v LJ. Komaj čakam, da okusim to kvaliteto!
Jurman, nemara? Kjer ti ribo servirajo iz mikrovalovke (s tem, da me je natakar najprej želel prepričati, da temu ni tako)?


Mogoce veste, katere restavracije ne uporabljajo mikrovalovke? Pa ne samo za ribe ampak na splosno.


ne vem, ste poizkusili na seznamrestavracijkineuporabljajomikrovalovke.com ?

FireSnake ::

Vanquish je izjavil:

stari oprosti, v sloveniji imas kar nekaj restavracij, ki so med top v EU in sirse.
Ni nic narobe, da imas rad svojo domaco hrano - super, ampak generalizirat in svojo hrano dvigovat nad po svetu cenjene kuhare pa je malo bosa.

Pa brez zamere.


Ni kaj za zameriti.
Vidim pa, da mi tukaj govorimo o dveh stvareh:
- kvaliteta sestavin in
- kvaliteta v smislu "dobro za pojest".

Utk je izjavil:

Sej vsak zna, da je domač paradajz najboljši. Pa kaj naj zdaj, imajo restavracije zadaj svojo kmetijo? Treba bit malo realen. Domač paradajz opereš in poješ, še solit ga ni treba. Dober kuhar bo pa tudi iz povprečnega naredil nekaj dobrega. Ne bo isti okus kot paradajz z vrta, bo pa vseeno dober. Razen če si zarukan kmetavzar in je dobro samo tisto, kar si sam naredil. Samo upam, da potem delaš sam tudi nutelo in podobno sranje.


Vem za en primer: Vernik - Bezena.
Človek ima nasajen svoj fižol. Kupuje od lokalnih kmetov. Kdor bo tam poskusil skutine štruklje (tudi kaj drugega) bo hitro videl o čem govorim.
Vse je nemogoče, a eni se potrudijo in kupujejo lokalno koliko se le da.
"Izdelek" na krožniku je temu primeren.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Vanquish ::

FireSnake - imas kaj nekaj restavracij, ki nimajo restavracij ampak servirajo to kar je sveze iz vrta/trznice.
Ker imam rad sushi ti povem, da take kvalitete mesa, kot jih tiste res dobre restavracije dobijo ti nikakor ne dobis

Dobre restavracije imajo dostop do svezih sestavin, kjer izbirajo le najboljse. Oni si lahko privoscijo, da izberejo najboljsih 10% - ti doma bos verjetno vrgel vstran najslabsih 20%.

Je pa definitivno katastrofa, ce katere restavracije pripravljajo v naprej in potem samo pogrejejo, ampak verjamem, da v tistih, ki nimajo ravno malic ni dosti tega.

Utk ::

Človek ima nasajen svoj fižol. Kupuje od lokalnih kmetov. Kdor bo tam poskusil skutine štruklje (tudi kaj drugega) bo hitro videl o čem govorim.
Vse je nemogoče, a eni se potrudijo in kupujejo lokalno koliko se le da.
"Izdelek" na krožniku je temu primeren.

Pa naredi vsak dan 150 malic po 6 evrov? Najbrž ne.

LeQuack ::

Restavracije imajo profit že pri študentskih bonih, tako da pri normalnih cenah pa še večji.
Quack !

harvey ::

Utk je izjavil:

Človek ima nasajen svoj fižol. Kupuje od lokalnih kmetov. Kdor bo tam poskusil skutine štruklje (tudi kaj drugega) bo hitro videl o čem govorim.
Vse je nemogoče, a eni se potrudijo in kupujejo lokalno koliko se le da.
"Izdelek" na krožniku je temu primeren.

Pa naredi vsak dan 150 malic po 6 evrov? Najbrž ne.

Zakaj pa bi jih, eni so profiji za malice, drugi pa za druge stvari in svoji lastni vrtovi restavracij niso nobena posebnost, nekateri imajo celo sadovnjake s pozabljenimi sortami. Tako da ni vse v marketih in recimo v skladiščnih prodajah pred iztekom roka, ko imaš naval gostilničarjev. So takšni in drugačni načini ter poti do kvalitetnih sestavin.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Utk ::

V tej temi se išče kolk tolk dobra malica za normalno ceno. Za naročanje preko e hrane od Ane Roš si odpri drugo temo.
Tudi če pozabimo na ceno, za te tvoje fine restavracije je fizično nemogoče, da dostavijo 50,000 malic vsak dan v Ljubljani, da ne govorimo še po drugih krajih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

recmajkemi ::

Izkušnje z Ehraninim prevzemnikom Glovo vs. konkurenca?
Z E-hrano sem bil zadovoljen ... Glovo mi je čuden, cene so poskočile, zmanjšali so geografski obseg dostav. Sem se komaj prisilil k naročilu, da sem porabil tistih 8€ "dobrodošlice".
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

mn ::

recmajkemi je izjavil:

Izkušnje z Ehraninim prevzemnikom Glovo vs. konkurenca?
Z E-hrano sem bil zadovoljen ... Glovo mi je čuden, cene so poskočile, zmanjšali so geografski obseg dostav. Sem se komaj prisilil k naročilu, da sem porabil tistih 8€ "dobrodošlice".



Višje cene, slabša aplikacija ter še tistih 8 EUR dobrodošlice mi napiše da so že porabljeni.

Gagatronix ::

Uporabljaj spletno stran, ne pa tumpaste aplikacije.

mn ::

Gagatronix je izjavil:

Uporabljaj spletno stran, ne pa tumpaste aplikacije.


Kaj so tam nižje cene ;) Pa še vedno se za mojo uporabo skrije pred ehrana aplikacijo. In tudi na spletu bon dobrodošlice ne dela.

Smurf ::

Jaz bom priznal, da zadnje case vecinoma uporabljam Wolt. Predvsem zato, ker ima casovno bolj porihtane zadeve.

Gagatronix ::

Meni gre pri Woltu v nos to, da ne omogoča plačila s kartico ob prevzemu.

WaterBoy ::

Vneseš kartico v njihovo aplikacijo?

Gagatronix ::

Ne, ker se elektronskega bancnistva ne grem in ga tudi nimam omogocenega za svoj TRR. Zato ostajam pri ehrani, kjer pa tako ali tako narocam samo pri enem ponudniku, ki me do zdaj se ni razocaral.

GupeM ::

Tale Glovo je katastrofa. Sam sem večkrat preko eHrane naročil pico v lokalni piceriji (cca 1 km stran) in so jo ponavadi prav hitro dostavili do mene. Pripeljal jo je dostavljalec iz picerije, ne dostavljalec ehrane. Zdaj z Glovom pa ne morem naročit zadeve, ker sem kao zunaj dostavnega območja (kakšnih 200 m bolj zahodno pa sem že znotraj dostavnega območja).

Nedasemiveč ::

Tole z dostavami je brezveze postalo. Cene so previsoke. Komu se to sploh izplaca, razen tistim, ki zivijo v strogem centru ali 500m ven? Pa živim 2-3 km ven iz centra Lj.

Nemore biti dostava 2-3EUR + (na Woltu ponekod celo 4EUR ali več), pa še minimalna narocila itd.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

GupeM je izjavil:

Tale Glovo je katastrofa. Sam sem večkrat preko eHrane naročil pico v lokalni piceriji (cca 1 km stran) in so jo ponavadi prav hitro dostavili do mene. Pripeljal jo je dostavljalec iz picerije, ne dostavljalec ehrane. Zdaj z Glovom pa ne morem naročit zadeve, ker sem kao zunaj dostavnega območja (kakšnih 200 m bolj zahodno pa sem že znotraj dostavnega območja).


Jaz živim na začetku Viča, v bližini bivše tovarne Ilirija, in dobim ponavadi dostavljeno v roku 20 minut do pol ure.

Smurf ::

Nedasemiveč je izjavil:

Tole z dostavami je brezveze postalo. Cene so previsoke. Komu se to sploh izplaca, razen tistim, ki zivijo v strogem centru ali 500m ven? Pa živim 2-3 km ven iz centra Lj.

Nemore biti dostava 2-3EUR + (na Woltu ponekod celo 4EUR ali več), pa še minimalna narocila itd.

Definiraj "splaca". Jaz dostikrat raje dam 2-3 eur kot da bi porabil pol ure da bi sel nek iskat in se vrnil.

recmajkemi ::

Aplikacija je res laggy.

Današnje naročilo na Glovu je bilo kar razočaranje.

Ob začetku naročila je pisalo, da je pričakovana dostava na naslov ob izbranem ponudniku ob 13:00, kar je bilo uro in 22' kasneje od časa naročanja. Ok, si rečem, da je nekako dolgo pa vseeno še v okvirih za "malico".
Ko sem naročilo dokončal je pisalo, da je predviden čas med 13:30 in 14:00. Verjetno sem sam kriv zakaj pa se obotavljam toliko, celih 30 sekund od obvestila o predvidenem času dostave, do potrditve z moje strani.
13:11- pride na mail obvestilo, da je naročilo načrtovano 13:30... Ok, si mislim verjetno bo 13:30 na naslovu. Obvestim ostale, ki so se pridružili naročilu naj se zberejo 13:30, da takrat pride dostava s hrano.
13:30 pogledam to čudo od aplikacije, ki me obvešča, da je prevzem hrane načrtovan med 13:50 in 14. uro. Sama restavracija je oddaljena manj kot kilometer in pol. V ravni črti na eni od vpadnic si mislim, da bo od prevzema v nekaj minutah tukaj vrli kolesar/motorist/skiroist.
14:00 obvestilo o prevzemu hrane. Spremljam aplikacijo vidim, da dostavljalec cikcaka po okoliških ulicah. Prispe na lokacijo 14:18, pove da so mi "pri ponudniku hrane" prevrnili eno izmed porcij.
Se pravi od začetka naročila do dostave je minilo dve uri in 40 minut, s tem da se je od začetne ocene dostave do dejanske čas podvojil.

Prevrnjena porcija, jezni kolegi.
Ne priporočam.

So lastniki ehrane le prodali brand in stranke ali so se oni sami prelevili v novo podobo? Kdo kaj več ve o ozadju posla?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Sparkxl ::

Glovo je španska firma ki je kupila ehrano

Steinkauz ::

Po parih letih naročil na glovo "pri babici" ali ex b2.
Dostava je bla v 15ih minutah, samo to ma vedno ta, k so relativno bliz pa svojo dostavo.

Samo cene so pa nabil v PM, vse nad 10eur.
Pa kljub hitri dostavi je blo vse soggy, tko da ne naročam več pri njih.

mtosev ::

Nedasemiveč je izjavil:

Tole z dostavami je brezveze postalo. Cene so previsoke. Komu se to sploh izplaca, razen tistim, ki zivijo v strogem centru ali 500m ven? Pa živim 2-3 km ven iz centra Lj.

Nemore biti dostava 2-3EUR + (na Woltu ponekod celo 4EUR ali več), pa še minimalna narocila itd.

Pri meni je dostava 1.5 ali 2 eur pri woltu. Živim blizu centra Maribora in to je super.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mr_chai ::

Tale glovo je crap. Kdo ve za koliko so kupili ehrano ?

harvey ::

mr_chai je izjavil:

Tale glovo je crap. Kdo ve za koliko so kupili ehrano ?

NIč pametnega ni bilo zaslediti v medijih razen članka v Delu bolj v smislu kdo je Glovo in pod kakšno okrilje je prišla eHrana.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mat xxl ::

Ne naročajte na GLOVO, ker boste krepko razočarani, pa ja sem vsaj 50 x naročil na Ehrani, pa nikoli tako velikih problemov, kot pri njih na prvem naročilu.

Da ne bom vse še 1 x pisal, kopiram svoj post iz FB ja v razmislek: ,

Ta Glovo je cista katastrofa narocil prvic, dobil hrano z zamudo 40 minut, krivdo so valili na ponudnika Valentin s katerim sem bil v tel. kontaktu in vem, da dostavljalca ni bilo celih 30 min, ko je bila hrana ze pripravljena, nekako sem prisel v pismen kontakt z njimi kjer so obtozevali najprej ponudnika, ko sem jih seznanil da lazejo je bil pa na koncu kriv njihov sistem narocanja za njih, ki je rabil celih 30 min po njihovem, da je prenesel narocilo od mene k ponudniku. To pa se ni vsa zgaga, ko je dostavljalec koncno dostavil je ocitno pred blokom razbil glaven artikel 1 l juhe za 10 eur. Da ne omenjam, da je bila vsa ostala hrana polita z juho in jasno mrzla v politi in z nje kapljajoci papirnati vreci. Seveda sem dal takoj in se naslednje dni vsak dan reklamacijo, ki jo mirno ignorirajo z zahtevo, da mi vrnejo 10 eur za nedostavljen artikel, na ostalo mrzlo in polito pa pac pozabim. Nobenega odgovora, danes je teden dni mimo sem poskusal se petic dati reklamacijo, pa mi napise njihov sistem zal pre pozno... ?. Pa ze 4 x prej je bila. Torej prvic narocal, prej sem sicer veliko pri ehrana, pa katastrofa od katastrofe. Ne naročajte tu, saj vas bodo ogoljufali, tako financno, kot terminsko in ja njihov sistem je tak, da narocis v par minutah, na reklamacije pa v 7 dneh niti odgovorijo ne, sem pa kontaktiral tudi njihovega dostavljalca cigar gsm sem imel od dostave, pa se samo zgovarja, kako bo to moral glovo rešiti, prizna pa da je razbil. Torej skoda vasih zivcev, za se ukvarjati z vasega zaupanja nevrednim Glovom. Pa se to sam sem dal ????? se 1 eur napitnine, dostavljalcu, nikoli ne delajte tega!!!! Ce ze, ce je upravicil vase zaupanje, mu kak eur raje stisnite v roke ob pravocasni dostavi nikakor pa v naprej, ko plačujete brez gotovinsko.

Dodatno povem, da danes 9 dan po reklamaciji od njih še vedno nobenega odziva .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Kvinta ::

Ne naročajte na GLOVO, ker boste krepko razočarani


To velja samo za tebe :))

Naročil parkrat vedno brez problemov tudi vse te kode prvih 8€ in drugih 6€ je šlo skozi razn te ko folk lepi po raznih forumih ne delajo nikoli ... naročam pa samo tam ko poznam hrano skratka top zadeva.
A.C.A.B

d0rK ::

Bogi sofer ki je v tisti torbi moral nositi 1 liter župe. Ocitno še slabo zapakirane.

c3p0 ::

Ko ti bo župo razlil po hrani, pa boš jamral. Seveda bi se sam dostavljalec moral obrnit in it nazaj. Da tega ne rešijo stranki v prid, je sramota za podjetje.

BadgerSkin ::

mtosev je izjavil:

Jaz opažam, da hrano iz McDonald's dobim zelo hitro. Večino časa v roku 15-20min. V appu piše, da sem od mc oddaljen 750m,.

1.)AFAIK McDonald's vsaj v Ameriki ne pusti dostavljalcem, da bi imeli še druga naročila, ko dostavljajo njihovo hrano, mislim, da je tako tudi pri nas.
1.)Teh 750m pa je zračne razdalje.

mat xxl ::

Ma jej to MC sranje, malo poglej, pa enkrat razstavi, kake piščančje zrezke, se boš malo zamislil, o vidiš, da žal tudi naša Perutnina, dela njihovo zahtevano sranje od hrane, po njihovih svinjskih recepturah, da je ja poceni........

Znajo pa, že mojega 7 letnika so uspeli našponati, kako je to super hrana, dokler mu sam, kot oče nisem odprl oči in sedaj, ko se je še sam par krat zastrupil z njihovo junk hrano, bolj ceni naravno in pravo, za tja iti pa morda, kak pomfri, kaka riba in sladoled, solata, vse ostalo je pod mojimi normativi.....
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Najslabše restavracije/gostilne v SLO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9212939 (1065) starfotr
»

Dostava hrane v nebo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34649324 (7874) predi
»

Wolt je v SLO

Oddelek: Loža
4715109 (1405) Malidelničar
»

Smo slovenci premalo ambiciozni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
637290 (4653) Phantomeye
»

Ehrana, znižane cene, fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559397 (6410) Smurf

Več podobnih tem