» »

MP3....Napster gone...alternative?

MP3....Napster gone...alternative?

Avenger ::

No, prejle sem šel na Napster in em... nekak nism nč najdu. Potem sem pogledal dol, v spodnjo vrstico in... samo 300 giga??? Včasih je blo vsaj 12 TB, v času zapiranja najmanj 6, zdej je pa zgleda konc.

Torej, je kdo že sprobu kakšne alternative? Jaz sem probu Lime Wire, ki je tko nekak k Gnutella peer-to-peer al kakosežereče. Ampak je po domače poovedano - sranje. Ne vidiš ne kvalitete fajla, ne laga tistga ki ga ma. Poleg tega rabiš jeklene živce da sploh kej dobiš, ker traja celo večnost preden začne pritekat...

A obstaja kej podobnega napsterju? OK, IDENTIČNO podobnega? :\
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

asPeteR ::

Dejasto je da prave alternative Napsterju še ni!
Vsekakor Napster še naprej obratuje s polno paro, tko da bojazni (zaenkrat) še ni.

Bojim se pa nečesa; da ko bo Napster res dal slovo (Smrk:'() bodo ''alternative'' Napsterja deževale! Iz tega pa sledi da ne bo več moč najti nečesa ''na kupu'', temveč bomo prisiljeni imeti več ''virov''.:D

Tolip ::

Napster na žalost ne obratuje več s polno paro, trenutno je 6199 uporabnikov in 292gigs, samo še senca kar je bil včasih. Če pa iščeš po imenu izvajalca, pa sploh ne dela več.:'(:'(:'(

asPeteR ::

Pri iskanju izvajalca rabiš malo domišljije.
Npr: Bon Jovi: vpišeš samo Bon ali pa Jovi.
Ali pa Lojze Pek -->> ojzeL ekP, kapirate,...:))

To je že neke vrste kodiranje,...

YiMMi ::

em kar se tice nase in hrvaske glazbene scene najdes se kar veliko gor...
pac manj uporabnikov manj pesmi....
kar se tice pa tuje glazbe je pa kriza
to z sifriranjem ne deluje najbolj...in stevilo uporabnikov se manjsa...
upajmo da nebo vse skup propadlo...
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

slycer ::

Obstajajo alternative ( mislem, da je bilo na Jokerjevem zadnjem CD-ju en program). Vendar je fora pri tem ta, da te alternative še niso tako obiskane oz. razširjene.

Lara-K ::

Ne vem kva ze panicarite, men napster se cist normaln dela.:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

Binji ::

Sej tud na cdju od mojga mikra je en WinMX gor. Nisem pa se sprobal
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

lordgreg ::

mislim, da sem glede tega tudi jaz napisal.. če bi radi alternative napsterja in vse novice glede le-teh pojdite na zeropaid.com!

veliko vas tudi ziher ne ve, da je veliko ljudi pogruntalo (že zdavnaj!), kako obiti tiste napsterjeve filtre.. pa kaj bi vam govoril.. zeropaid!!! ;((

Tomi ::

Saj vem, da sem ga omenil že nekajkrat, ampak vseeno. Čisto v redu je tudi Comtry Music Downloader, ki dela ( išče po vseh možnih servisih, lahko pa dodaš še svoje ).
metrodusa.blogspot.com

asPeteR ::

To je o čemer sem pisal; namreč, da ima skoraj vsak uporabnik v ''rokavu skritega aduta'', s te mislim predvsem na to kar zgoraj preberete. Če si včasih vprašal, kateri program pa je naj za dolvleko glasbe? Vsi v en glas: NAPSTER. Sedaj pa vsak vleče na svoje, če bo šlo tako naprej se ne bo to dobro končalo!:(

lordgreg ::

jaz se ne strinjam s tabo.. velika večina ima teh programov naenkrat odprith več.. pa na vsakem nekaj iščejo.. velika večina vsaj tako dela

Avenger ::

Pogledal sem na zeropaid, si dol pobral napigator in... kar v redu. Najde različne serverje in na nekatere se da clo prit gor :D, imajo od nekaj sto giga do 6 tb muzke... tko da... juhuuu 8-)

Problem je pa res v razdrobljenosti, ker ej kar nekaj serverjev, noben pa ni v totalni prevladi, sploh pa se mi zdi, da bo tisti trop odvetnikov po napsterju preganjal tud ostale serverje... uh.. kam gre ta svet...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

kockish ::

Probejte WinMX. Pri meni je uspesno zamenjal napster.

Huey P ::

Res je, da na Napsterju ni več skoraj nič. Zadnjič, ko sem iskal glasbo nisem našel čisto nič od Public Enemy, Rage Against The Machine,... tisto kaj pa mi je našel pa so bile povezave npr. 56k... Naj se jebe..


..::DOOM III: The Legacy::..

slycer ::

Aja probite tudi www.audiogalaxy.com, ki ima veliko bazo MP3-jev. Sicer morate downloadati nek program, ampak se kar obnese. Preizkusite, nebo vam žal:D

Tr0n ::

Mislim, da ima najvec moznosti za uspeh WinMX. Spodaj pa se ene par linkov Napster in Gnutella clientov. N-joy!

http://www.infomediji.si/_duri/internet...
http://www.gnutellanews.com/links/clien...

MaverickT ::

Preber si to, kaj sem zbrskov na slo-comp forumu!

Napsterjev filter deluje
Napster je blokiral večino pesmi, ki so avtorsko zaščitene. Po četrtkovihi izkušnjah, ko sem med brskanjem za neko pesem (U2 - Beautiful Day) naletel na "no matching files found". Nato sem pizkušal neko pesem, ki ni avtorsko zaščitena ter našel sem jo.

Zablokireli so več kot 275,000 pesmi in čez 1.6 millionov datotečnih imen. Število datotek dosegljivih skozi Napster je padlo za 57% iz 370 milionov na 160 millionov in povprečna številka datotek je pdla za dve tretjine (iz 198 na 74).




[SpydeR] ::

Ja, po mje je tud audiogalaxy najboljši. http://www.audiogalaxy.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napster umrl

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
142254 (2254) FireSnake
»

NAPSTER

Oddelek: Loža
221747 (1482) ABX
»

napster? gnutella? Ican? ...

Oddelek: Omrežja in internet
141257 (1025) 3LeR.
»

Napster!!

Oddelek: Omrežja in internet
151906 (1452) element
»

Alternativa NAPSTERja!?

Oddelek: Loža
191463 (1117) Putimir

Več podobnih tem