» »

Umiranje

Umiranje

1 2
3
4 5

s7nf ::

imagodei je izjavil:

imagodei je izjavil:

Po smrti ni ničesar, vsaj dokler ne dokažete, da je drugače. Vse ostalo je wishful thinking.



Trenutek, ko naj nekaj začnemo verjet nastopi, ko se pojavijo ustrezni dokazi in nič prej.


Pa imaš dokaz da po smrti ni ničesar?

nekikr ::

Načeloma je dokazno breme na strani tistega, ki trdi nekaj, kar nasprotuje znanstveni metodi oz. nasprotuje znanju, ki ga imamo.

[Michael] ::

imagodei je izjavil:

Po smrti ni ničesar, vsaj dokler ne dokažete, da je drugače. Vse ostalo je wishful thinking.

Znanost ne zmore odgovoriti na vsa vprašanja.
Zato je smiselno iskati tudi drugje, naprimer znotraj sebe.
imagodei, lahko dokažež, da si oz. nisi zaljubljen?


FormerUser je izjavil:

...all in all, je vera v posmrtno življenje pozitivna in bi jo bilo treba vzpodbujati, kako je v resnici, pa tako ne bomo nikoli izvedeli.

Ne nujno.
Terorist, ki požene poleg sebe še "100" drugih v smrt, ker goreče verjame v svojega boga in njegove nebuloze ni pozitivno.
Velikokrat gledamo samo na eno stran kovanca.
Če želiš biti bolj objektivna je treba gledati na obe strani.
In zavedaj se, da ima vsak svojo subjektivno resnico.
Zato se tako radi prepiramo, ker vsak zagovarja svojo in včasih je res težko razumeti ljudi, sploh če ne veš o njih kaj dosti.

Zgodovina sprememb…

s7nf ::

nekikr je izjavil:

Načeloma je dokazno breme na strani tistega, ki trdi nekaj, kar nasprotuje znanstveni metodi oz. nasprotuje znanju, ki ga imamo.

Priznam da ne vem kako je z znanstveno metodo glede tega. So že dognali kaj se zgodi po smrti? Telo umre, kaj pa zavest?

Cruz ::

s7nf je izjavil:

nekikr je izjavil:

Načeloma je dokazno breme na strani tistega, ki trdi nekaj, kar nasprotuje znanstveni metodi oz. nasprotuje znanju, ki ga imamo.

Priznam da ne vem kako je z znanstveno metodo glede tega. So že dognali kaj se zgodi po smrti? Telo umre, kaj pa zavest?
Trenutno ni razloga, da bi verjeli, da bi zavest preživela. Na koncu dobiš močno dozo dopamina kateri pričara "tunele" ter podobne magične trenutke, potem pa je to to. A ne vidiš v tej razlagi nič čudovitega? :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

feryz ::

Dajte no mir. Ne iščite višjih ciljev in bitij zato, ker vam v spanju možgani malo potrokirajo. Vi ste pa doživeli razsvetljenje!? Pa že.
Človek je organski stroj. Malo fizike, malo kemije in milijoni let poskusov, pa je nekaj ratalo. Inteligenci podobnega. Z relativno kratkim rokom trajanja.

IL_DIAVOLO ::

s7nf je izjavil:

nekikr je izjavil:

Načeloma je dokazno breme na strani tistega, ki trdi nekaj, kar nasprotuje znanstveni metodi oz. nasprotuje znanju, ki ga imamo.

Priznam da ne vem kako je z znanstveno metodo glede tega. So že dognali kaj se zgodi po smrti? Telo umre, kaj pa zavest?


Noben se ni prisel nazaj, da bi povedal.

Horas ::

tk kot še ni rojenega, tk ni več umrlega. konec.

s7nf ::

Cruz je izjavil:

s7nf je izjavil:

nekikr je izjavil:

Načeloma je dokazno breme na strani tistega, ki trdi nekaj, kar nasprotuje znanstveni metodi oz. nasprotuje znanju, ki ga imamo.

Priznam da ne vem kako je z znanstveno metodo glede tega. So že dognali kaj se zgodi po smrti? Telo umre, kaj pa zavest?
Trenutno ni razloga, da bi verjeli, da bi zavest preživela. Na koncu dobiš močno dozo dopamina kateri pričara "tunele" ter podobne magične trenutke, potem pa je to to. A ne vidiš v tej razlagi nič čudovitega? :)

Tudi ni razloga da bi verjeli da ne preživi. A ni čudovito, da se zjutraj zbudiš in za zadnjih 8 ur nimaš spomina, a ni tudi to magija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s7nf ()

FormerUser ::

[Michael] je izjavil:


Ne nujno.
Terorist, ki požene poleg sebe še "100" drugih v smrt, ker goreče verjame v svojega boga in njegove nebuloze ni pozitivno.

Pravzaprav nisem govorila o Boginji/Bogu ampak o posmrtnem življenju, kar sta lahko dve različni stvari.

[Michael] je izjavil:

Velikokrat gledamo samo na eno stran kovanca.
Če želiš biti bolj objektivna je treba gledati na obe strani.
In zavedaj se, da ima vsak svojo subjektivno resnico.
Zato se tako radi prepiramo, ker vsak zagovarja svojo in včasih je res težko razumeti ljudi, sploh če ne veš o njih kaj dosti.

Ne bi rekla, da pot do Resnice, vodi preko vsote subjektivnih resnic. Seveda ima vsak svoj pogled, niso pa vsa mnenja enako relevantna in niso enako vredna upoštevanja. Do nekaterih resnic pa tudi nimamo dostopa, tako kot do te ali "življenje" po smrti obstaja ali ne, v takšnih primerih se mi zdi najinteligentneje biti pripravljen na oba scenarija.

[Michael] ::

FormerUser je izjavil:


Pravzaprav nisem govorila o Boginji/Bogu ampak o posmrtnem življenju, kar sta lahko dve različni stvari.

Kje si pa dobila idejo o posmrtnem življenju?
Bom ugibal, RKC.
RKC/papež in vsi njegovi pomočniki/verujejo v boga Jezusa.
Poznamo okvirno zgodbo.
Torej je pošteno, če rečemo, da kdor veruje v boga, verjame v posmrtno življenje.
Se strinjaš?

FormerUser je izjavil:


Ne bi rekla, da pot do Resnice, vodi preko vsote subjektivnih resnic. Seveda ima vsak svoj pogled, niso pa vsa mnenja enako relevantna in niso enako vredna upoštevanja. Do nekaterih resnic pa tudi nimamo dostopa, tako kot do te ali "življenje" po smrti obstaja ali ne, v takšnih primerih se mi zdi najinteligentneje biti pripravljen na oba scenarija.


Kako pa ti rekla, da prideš do Resnice?
In kako se pripraviš na oba scenarija?

ejresnevem ::

Preveč filozofirate. Zavest je samo iluzija, vloga, ki jo igraš v veliki simulaciji. Pravo vprašanje je, čemu je simulacija namenjena. Različni odgovori.

Po mojem je mnenju je kaj grozljivo banalnega.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

imagodei je izjavil:

nergac je izjavil:

imagodei je izjavil:

Po smrti ni ničesar, vsaj dokler ne dokažete, da je drugače. Vse ostalo je wishful thinking.


Mogoče pa fenomena smrti oziroma morebitnega posmrtnega življenja ni mogoče ne dokazati ne ovreči.

Trenutek, ko naj nekaj začnemo verjet nastopi, ko se pojavijo ustrezni dokazi in nič prej.


Se popolnoma strinjam.
Kar pa ne izključuje tega, da bo postala z nadaljnjim znanstvenim raziskovanjem tega področja tudi ideja o recimo reinkarnaciji verjetna.
Konec koncev marsikdo verjame nekaterim Jungovim teorijam, pa bi režko rekli da so znanstvene.

FoxKnox ::

shawshank je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ko spoznaš, da je naše telo samo prevozno sredstvo naše zavestiduše po tem fizičnem svetu, pričakuješ smrt ne kot konec ampak kot nadaljevanje svojega obstoja v drugi dimenzijinebesih, v drugem stanju obstoja. Kje , v katerem času, kako pa bomo vsi zvedeli , vsak ob svoje času.v nedeljo pri maši.


Hmm...

Oprosti, ne vem kje si pobral primerjavo s cerkvijo in rimokatoliško vero ker moje razmišljanje ne gre v tej smeri. Sem vernik ampak ne v katerokoli cerkev

nergac ::

ejresnevem je izjavil:

Preveč filozofirate. Zavest je samo iluzija, vloga, ki jo igraš v veliki simulaciji. Pravo vprašanje je, čemu je simulacija namenjena. Različni odgovori.

Po mojem je mnenju je kaj grozljivo banalnega.


Meni je vseeno ali sem v simulaciji ali v "dejanskem svetu". Učinek name je enak.

ejresnevem ::

Depakin, ni, primerjaj in premisli. Pa najbrž ti nočem vcepiti kakšnih žleht misli. Ali pa tudi... Od tvojih nastavitev je odvisna interpretacija in reakcija.

nergac ::

Pa saj je vseeno. Pomembno je samo moje počutje, občutke, misli in nič drugega.
Kot pišeš, noje interpretacije in reakcije.
Zdaj pa če kaki protagonisti simulacije spreminjajo moje performanse, tudi prav.
Upps, razen če nimam povratni vpliv na njih.

ejresnevem ::

Zdaj pa pazi to... Lahko vplivas na svoje življenje (in drugih) brez odgovornosti. Ali pač ne? Namesto, da si pridna in konformistična mravljica, izberes, da nisi, da si glavni zlehtnac. Namesto, da se obremenjuješ za pravila, kariero, podnebje, vsa pravila, vsa morala anulirana, vse skrbi... Puf! Yolo! V najbolj intenzivnem smislu. In to large scale! Zivljenje v absolutni ekstazi destrukcije. Čeprav samo v infinitezimalnem trenutku (glede na domnevne astronomske časovne enote in relativnost itd.) in v istem trenutku ugasnes! Me razumeš, no, a me?

nergac ::

To ni tako enostavno.
Najprej moraš akumulirati zadosti lastne energije, posebej če si v mojih letih.
Tudi odgovornost do drugih je pomembna: če to ignoriraš, te "vseka" nazaj in spet nisi naredil nič. To je pač moja izkušnja.

FoxKnox ::

ejresnevem je izjavil:

Zdaj pa pazi to... Lahko vplivas na svoje življenje (in drugih) brez odgovornosti. Ali pač ne? Namesto, da si pridna in konformistična mravljica, izberes, da nisi, da si glavni zlehtnac. Namesto, da se obremenjuješ za pravila, kariero, podnebje, vsa pravila, vsa morala anulirana, vse skrbi... Puf! Yolo! V najbolj intenzivnem smislu. In to large scale! Zivljenje v absolutni ekstazi destrukcije. Čeprav samo v infinitezimalnem trenutku (glede na domnevne astronomske časovne enote in relativnost itd.) in v istem trenutku ugasnes! Me razumeš, no, a me?

Takih je bilo v zgodovini človeštva kar nekaj, ampak kaj pa je čas enega življenja glede na tisočletja civilizacij? Zrno peska v puščavi, kaplica v oceanu ?
Kot pravijo : Life goes on, tako ali drugače

FormerUser ::

[Michael] je izjavil:


Kje si pa dobila idejo o posmrtnem življenju?
Bom ugibal, RKC.
RKC/papež in vsi njegovi pomočniki/verujejo v boga Jezusa.
Poznamo okvirno zgodbo.
Torej je pošteno, če rečemo, da kdor veruje v boga, verjame v posmrtno življenje.
Se strinjaš?

V bistvu se ne, ker poznam kar nekaj ljudi, ki ne verjamejo v Boga, niti ne hodijo v cerkev, vseeno pa so prepričani, da po smrti "nekaj je". In kolikor vem so prepričanja o duhovih umrlih veliko starejša od krščanstva, prisotna v praktično vseh kulturah, kar pomeni, da je človek vedno razmišljal o teh temah in želel nekako osmisliti smrt.

[Michael] je izjavil:


Kako pa ti rekla, da prideš do Resnice?
In kako se pripraviš na oba scenarija?

Pravzaprav se moraš pripraviti samo na en scenarij, ker če po smrti ničesar ni, potem tudi ne bo razočaranja, če pa je, se pa po moje najbolje pripraviš tako, da živiš z visoko moralno in etično držo, kar ti bo že tukaj omogočilo miren spanec in nizek stres, v onostranstvu pa prihranilo večno obžalovanje ob vpogledu v absolutno resnico o svojem življenju, ki ga po mojem doživiš in kar nekateri poimenujejo pekel. Skratka, osebno si želim, da bi posmrtno življenje obstajalo, če pa ničesar ni, pa tudi prav.

ejresnevem ::

Nisi razumel, saj ne vem, če kdo je. Vse skupaj je iluzija, vse je dovoljeno, ni odgovornosti. Ja, bojiš se posledic za svoj nekonformizem. Kot se odrasel slon boji iztrgati količek na koncu vrvi, na katero je privezan. Če bi le obvladal svoj strah in inputirane omejitve... No, saj to velja za vse nas, konformistične pičkice.

FrRoSt ::

ejresnevem je izjavil:

Zdaj pa pazi to... Lahko vplivas na svoje življenje (in drugih) brez odgovornosti. Ali pač ne? Namesto, da si pridna in konformistična mravljica, izberes, da nisi, da si glavni zlehtnac. Namesto, da se obremenjuješ za pravila, kariero, podnebje, vsa pravila, vsa morala anulirana, vse skrbi... Puf! Yolo! V najbolj intenzivnem smislu. In to large scale! Zivljenje v absolutni ekstazi destrukcije. Čeprav samo v infinitezimalnem trenutku (glede na domnevne astronomske časovne enote in relativnost itd.) in v istem trenutku ugasnes! Me razumeš, no, a me?

To je seveda čista ILUZIJA! 8-)
Zadeve so določene! Vsaj na določenih osnovnih stopnjah! Vključno z nekaterimi fizikalnimi zakoni... Evolucija se lahko razvija samo v določeni smeri in ne v vse smeri! Samo v tisti smeri, ki ti omogoča in izboljšuje prežive, tebi in tvojim potomcem, ali pa vsaj nekaj njim .... in tako dalje! In tudi telo je tako narejeno! Da se prilagaja situacijam. Fizično in psihično... Izogiba se stresom in išče predvidljive in stabilne situacije...

Čisti Zlobci in kakšni preostali "moteni" osebki zo zgodba zase! So pa sesalci, med katere spada tudi človek, ustrojeni tako, da moraš imeti v otroštvu/mladosti dovolj ljubezni in naklonjenosti (npr. od staršev ali drugih članov), če hočeš odrasti v normalnega in primernega človeka... Marsikdo seveda tega tudi ni deležen. Potem pa se pojavljajo razni neprilagojeni osebki, če se tako izrazim. Seveda so tu še marsikatere druge stvari vmes, od manipulacij, takih in drugačnih ... Dejstvo pa je, da kar čisto vse pa ni kar tako možno, če se pa že zgodi, potem je obsojeno na propad .... pa tukaj imam v mislih samo posamezne osebke in neraznih njihovih kompleksnih tvorb, kot so npr. korporacije.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

call_cry-pto ::

Simulacija je smiselen odgovor. Iluzija, verjetno ustvarjena kot playground, kjer se zavest oblikuje skozi razlicne vloge in izkusnje. Tudi znanost je do zdaj raziskala subatomske delce, kjer so najmanjsi delci v bistvu svetlobna energija, zgoscena v subatome.

nergac ::

Mislim da sem razumel.
Verjetno sem nadpovrečno upošteval pravila, kariero, ostale ...
Ko pa sem v adolescenci, tudi zaradi spleta okoliščin, ki pa bi se pojavile prej ali slej, popolnoma v kratkem času obrnil v drugo smer, skoraj doživel tisto, o čemer si pisal in danes se mi to ne zdi tako fascinantno.

FrRoSt ::

ejresnevem je izjavil:

Preveč filozofirate. Zavest je samo iluzija, vloga, ki jo igraš v veliki simulaciji. Pravo vprašanje je, čemu je simulacija namenjena. Različni odgovori.

Po mojem je mnenju je kaj grozljivo banalnega.

8-)
Toke pa že malo na film Matrica diši! :))

Kako že gre!? Modra ali roza tabletka!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FoxKnox ::

ejresnevem je izjavil:

Nisi razumel, saj ne vem, če kdo je. Vse skupaj je iluzija, vse je dovoljeno, ni odgovornosti. Ja, bojiš se posledic za svoj nekonformizem. Kot se odrasel slon boji iztrgati količek na koncu vrvi, na katero je privezan. Če bi le obvladal svoj strah in inputirane omejitve... No, saj to velja za vse nas, konformistične pičkice.

Ta svet so lahko nebesa, z očmi gledaš lahko njegove lepote, vonjaš prečudovite vonjave, tipaš lepote narave, ješ najslajše sadeže.....
Lahko oa je ta svet Battlefield. Ubijaš vse okoli sebe , masakriraš soljudi, posiljujes mlade punčke, natikaš na kole mlade fantke....kakorkoli se kdo odloči. Koneckoncev je največ kar se ti lahko zgodi : smrt
Kaj te drži nazaj ? Zavest

call_cry-pto ::

FormerUser je izjavil:

[Michael] je izjavil:


Kje si pa dobila idejo o posmrtnem življenju?
Bom ugibal, RKC.
RKC/papež in vsi njegovi pomočniki/verujejo v boga Jezusa.
Poznamo okvirno zgodbo.
Torej je pošteno, če rečemo, da kdor veruje v boga, verjame v posmrtno življenje.
Se strinjaš?

V bistvu se ne, ker poznam kar nekaj ljudi, ki ne verjamejo v Boga, niti ne hodijo v cerkev, vseeno pa so prepričani, da po smrti "nekaj je". In kolikor vem so prepričanja o duhovih umrlih veliko starejša od krščanstva, prisotna v praktično vseh kulturah, kar pomeni, da je človek vedno razmišljal o teh temah in želel nekako osmisliti smrt.

[Michael] je izjavil:


Kako pa ti rekla, da prideš do Resnice?
In kako se pripraviš na oba scenarija?

Pravzaprav se moraš pripraviti samo na en scenarij, ker če po smrti ničesar ni, potem tudi ne bo razočaranja, če pa je, se pa po moje najbolje pripraviš tako, da živiš z visoko moralno in etično držo, kar ti bo že tukaj omogočilo miren spanec in nizek stres, v onostranstvu pa prihranilo večno obžalovanje ob vpogledu v absolutno resnico o svojem življenju, ki ga po mojem doživiš in kar nekateri poimenujejo pekel. Skratka, osebno si želim, da bi posmrtno življenje obstajalo, če pa ničesar ni, pa tudi prav.

Mislim, da ni cist pravi pristop, da zivis moralno zarad strahospostovanja. To more bit naraven odziv tvojega pocutja, ki pride scasoma po mnogih xy-izkusnjah. Ce samo nekaj glumis, da si moralen potem v bistvu nisi sel cez preizkusnje, ki te naredijo moralnega.

ejresnevem ::

Matrica je samo uporabila in popularizirala motiv življenje kot simulacije/iluzije. Ni ga ustvarila. Ko sem bil star ne vem, ene, 20, sem govoril z eno televizijko, da bi rad naredil simuliran svet, ki bi ga lahko brez skrbi uporabil za preveritev različnih teorij, ker sem študiral ekonomijo, pač v tem smislu. Pa sem dobil namesto, da me potreplja po ramenu za ambicije, očitek, da se očitno ne zavedam odgovornosti, ki bi si jo s tem nakopal.

FrRoSt ::

[Michael] je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Pravzaprav nisem govorila o Boginji/Bogu ampak o posmrtnem življenju, kar sta lahko dve različni stvari.

Kje si pa dobila idejo o posmrtnem življenju?
Bom ugibal, RKC.
RKC/papež in vsi njegovi pomočniki/verujejo v boga Jezusa.
Poznamo okvirno zgodbo.
Torej je pošteno, če rečemo, da kdor veruje v boga, verjame v posmrtno življenje.
Se strinjaš?

Pravzaprav so vsi narodi, skupine ljudi, plemena ali kakorkoli temu rečeš, ko so se odtrgali od živalskega sveta šli skozo neko obliko religije. Take ali drugačne! To je tudi ena tista značilnost, ki nas loči od živali. Seveda se je tudi religija razvijala in ima svojo evolucijo. Obstaja zgodovina religije, knjiga prevedena tudi v slovenšlino.... In velika večina teh rekigij verjame tudi v posmrtno življenje... Čisto vse pa verjetno tudi ne. Ali vsaj ne na tak način.

FoxKnox je izjavil:

ejresnevem je izjavil:

Nisi razumel, saj ne vem, če kdo je. Vse skupaj je iluzija, vse je dovoljeno, ni odgovornosti. Ja, bojiš se posledic za svoj nekonformizem. Kot se odrasel slon boji iztrgati količek na koncu vrvi, na katero je privezan. Če bi le obvladal svoj strah in inputirane omejitve... No, saj to velja za vse nas, konformistične pičkice.

Ta svet so lahko nebesa, z očmi gledaš lahko njegove lepote, vonjaš prečudovite vonjave, tipaš lepote narave, ješ najslajše sadeže.....
Lahko oa je ta svet Battlefield. Ubijaš vse okoli sebe , masakriraš soljudi, posiljujes mlade punčke, natikaš na kole mlade fantke....kakorkoli se kdo odloči. Koneckoncev je največ kar se ti lahko zgodi : smrt
Kaj te drži nazaj ? Zavest

Pravzaprav ni smrt največ, kar se ti lahko zgodi, ampak to se ti zgodi na koncu! Pa če verjameš v karkoli! Nebesa, pekel ali pa nič od tega, se pravi enostaven izbris in ravno črto .... :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

call_cry-pto ::

Ko smo ze pri religijah bi rad samo bezno omenil, da so prvotni kristjani, tisti cisto prvi preganjani kristjani verovali v reinkarnacijo. Kar se tudi da preverit, ce se res podas v raziskovanje. Prijateljica je med drugim studirala teologijo in vporedno tudi sama raziskovala stare zapise.Je pa to skrito za danasnjo javnost.

FrRoSt ::

ejresnevem je izjavil:

Matrica je samo uporabila in popularizirala motiv življenje kot simulacije/iluzije. Ni ga ustvarila. Ko sem bil star ne vem, ene, 20, sem govoril z eno televizijko, da bi rad naredil simuliran svet, ki bi ga lahko brez skrbi uporabil za preveritev različnih teorij, ker sem študiral ekonomijo, pač v tem smislu. Pa sem dobil namesto, da me potreplja po ramenu za ambicije, očitek, da se očitno ne zavedam odgovornosti, ki bi si jo s tem nakopal.

8-O
Saj ti je lepo razložila! Ljudji ne moreš uporabljati za simulacijo! To ni ravno etično in moralno! Ker bi jih moral za simulacijo načrtno vzgojiti pod določenimi pogoji....

So se dogajale tudi prisilne simulacije, zdaj so po navadi, ne pa vedno, vsaj impicitno ožigosane! :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

jest10 ::

s7nf je izjavil:

Cruz je izjavil:

s7nf je izjavil:

nekikr je izjavil:

Načeloma je dokazno breme na strani tistega, ki trdi nekaj, kar nasprotuje znanstveni metodi oz. nasprotuje znanju, ki ga imamo.

Priznam da ne vem kako je z znanstveno metodo glede tega. So že dognali kaj se zgodi po smrti? Telo umre, kaj pa zavest?
Trenutno ni razloga, da bi verjeli, da bi zavest preživela. Na koncu dobiš močno dozo dopamina kateri pričara "tunele" ter podobne magične trenutke, potem pa je to to. A ne vidiš v tej razlagi nič čudovitega? :)

Tudi ni razloga da bi verjeli da ne preživi. A ni čudovito, da se zjutraj zbudiš in za zadnjih 8 ur nimaš spomina, a ni tudi to magija?


Seveda je razlog in to zelo dober. Pomnilnik možgan se v par 10min po smrti pobriše/nepopravljivo uniči in zavesti ni več.

FoxKnox ::

Življenje na tem svetu je simulacija/iluzija bolje rečeno interaktivna simulacija/iluzija, kjer vsako živo bitje vpliva na potek dogodkov. Vsak korak , ki ga storimo v eno ali drugo smer nepovratno vpliva na zgodovino.
Evolucija je posledica ne pa vzrok razvoja.

ejresnevem ::

Frostbite, ja, razlagam res na pol, nisem vedel, da me bo tako not potegnilo. Govorimo o simulaciji, kjer bi lahko preverjal odziv simuliranih subjektov, glede na parametre, odvisno pač od kakovosti modela, predvsem za odziv množic. Ne gre za žive subjekte na našem stanju zavesti. Torej? Pa ne bi bil jaz nek Stvarnik za njih, saj ne bi imeli zavedanja o meni! No, saj tudi mi o marsičem nimamo zavedanja...

FormerUser ::

call_cry-pto je izjavil:


Mislim, da ni cist pravi pristop, da zivis moralno zarad strahospostovanja. To more bit naraven odziv tvojega pocutja, ki pride scasoma po mnogih xy-izkusnjah. Ce samo nekaj glumis, da si moralen potem v bistvu nisi sel cez preizkusnje, ki te naredijo moralnega.

Dejstvo je, da imam korist od tega, če so ljudje moralni in pošteni, njihovi motivi so zato manj pomembni. Dejstvo je tudi, da prostora, ki ga je izpraznila cerkev kot moralna avtoriteta, ko izgublja družbeno moč, ni nihče ustrezno nadomestil ali celo nadgradil, kar se konkretno pozna tudi v upadu moralnih vrednot in empatije, ter povečanju egoizma, narcisizma....

call_cry-pto ::

Ali kdo pozna koga, ki je poskusil kaksno tehniko, kjer se premaknes izven telesa, recimo v sosednjo sobo ali stanovanje in poves kaj je tam. Bi bilo zanimivo za potrditev, ce lahko z zavestjo potujemo in nismo zgolj fizicno telo.

ejresnevem ::

Hipatija je prej omenila že dolgo znano Pascalovo stavo, mimogrede. Saj ne rečem, da nima nekega smisla, ni pa originalno. No, saj tudi ekstaza ob destrukciji ni originalna ideja. Ampak a ni v vsakem od nas nek plamenček, ki komaj čaka na nek družbeni kaos. Mater, se dobro, da me ne poznate, meni je to skoraj erotično. Moram bit pa res zblojen človek. Ali kaj.

FormerUser ::

Jaz sem do takšnega zaključka prišla preden sem slišala za Pascalovo stavo.

Sicer so pa inceli tisti, ki na veliko fantazirajo o nuklearni zimi in o tem kako bi ob tem prišli na svoj račun. Tako da si približno predstavljam kam pes taco moli.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

NewGreandeal je izjavil:

Kdaj pa so ljudje umirali pogumno? V katerem Holiwuudskem filmu je dokumentirano?

Eden takih (bolj znanih) filmov, v katerem je problematika dobro prikazana, ne samo o umiranju, temeč tudi bolj na splošno, o življenju in napredku; in je dovolj oddaljena od sedanjega časa, je Pleše z Volkovi.

https://www.imdb.com/video/vi2341967897...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

ejresnevem ::

Hipatija, jaz sem sicer družinski človek, je pa res, da se ne smemo preveč pritoževati nad življenjem. Sicer o lastnih estetskih lastnostih težko razpravljam, ampak sodec na odzive okolice, zagotovo nismo največji nesrečneži. Ne trdim, da se motiš, niti, da napeljujes debato v to smer, le napisal sem, kar domnevam. Za razliko od nekaterih, se jaz svoje zmotljivosti zelo zavedam in se je ne sramujem.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Z incelovstvom se danes označuje "state of mind", ne gre več toliko za dobesedni prevod ali opis estetskih karakteristik. In če rečeš, da se ti zdi destrukcija in anarhija, kjer je dovoljeno vse in ni nobene odgovornosti, erotična, pustiš res zelo malo prostora različnim interpretacijam, ker so plenilske aspiracije preveč očitne.

Zgodovina sprememb…

ejresnevem ::

Ja, mogoče, ne vem, nisem najbolj na tekočem z moderno terminologijo. No, glede erotičnosti... Ne vem, kdo si, kaj delaš, kako izgledaš, ničesar. Ampak tudi v tvoji nekonvencionalnosti je nekaj erotičnosti. Se opravičujem za odkritost.

Plenilec sem samo po službeni dolžnosti, v resnici sem, že skoraj sramotno, udomacen osebek.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Vseeno bo bolje poskusiti s Tinderjem, kljub domnevni zadregi glede let.

ejresnevem ::

Razumem sporočilo in referenco, za tinder res nisem primeren.

[Michael] ::

[Michael] je izjavil:

Kje si pa dobila idejo o posmrtnem življenju?

FormerUser je izjavil:

V bistvu se ne, ker poznam kar nekaj ljudi...

Vprašal sem tebe in ne katere ljudi poznaš in kaj oni mislijo.
Izražaž stališča drugih, tako ne izraziš svojega stačišča, ker - sama ugibaj zakaj.

Iskren odgovor bi bil, da si dobila idejo od nekoga, ki je član neke religije.
Ker se to zgodi precej zgodaj v otroštvu se te mem prime, ker imaš kot otrok premalo znanja, da bi se lahko branil proti takim rečem, če starši rečejo potem že mora biti res in tako veruješ od malega.
Ideja ti je bila vsiljena in nimaš izbire, nihče te ne vpraša, če si za, je že odločeno.
In tega se vodje religij dobro zavedajo, zato krstijo otroke čim prej.

FormerUser je izjavil:


Pravzaprav se moraš pripraviti samo na en scenarij, ker če po smrti ničesar ni, potem tudi ne bo razočaranja, če pa je, se pa po moje najbolje pripraviš tako, da živiš z visoko moralno in etično držo, kar ti bo že tukaj omogočilo miren spanec in nizek stres, v onostranstvu pa prihranilo večno obžalovanje ob vpogledu v absolutno resnico o svojem življenju, ki ga po mojem doživiš in kar nekateri poimenujejo pekel. Skratka, osebno si želim, da bi posmrtno življenje obstajalo, če pa ničesar ni, pa tudi prav.


Imeti visoko moralno in etično držo samo zato, da prideš v "nebesa" je hipokrizija.
Najprej je bilo najinteligentnejše, da si pripravljen na oba scenarija, sedaj je že da se moraš pripraviti samo za en scenarij...

Nebesa in pekel sta tukaj na Zemlji.
Vmes pa je zid na katerga pridejo samo modri ljudje, ki vidijo na obe strani.
Kar seješ, to žanješ.
Kakor si narediš, tako imaš.
Dejstvo je, da še ne vemo ali obstaja posmrtno življenje.

FormerUser ::

ejresnevem je izjavil:

Razumem sporočilo in referenco, za tinder res nisem primeren.

Morda pa za FB, slotech pa naj ostane za druge debate.

FormerUser ::

[Michael] je izjavil:



Iskren odgovor bi bil, da si dobila idejo od nekoga, ki je član neke religije.
Ker se to zgodi precej zgodaj v otroštvu se te mem prime, ker imaš kot otrok premalo znanja, da bi se lahko branil proti takim rečem, če starši rečejo potem že mora biti res in tako veruješ od malega.
Ideja ti je bila vsiljena in nimaš izbire, nihče te ne vpraša, če si za, je že odločeno.
In tega se vodje religij dobro zavedajo, zato krstijo otroke čim prej.

To je TVOJ odgovor, v resnici pa stvari niso tako enostavne. Nekateri otroci gredo po programu, ki jim ga sugerirajo starši, nekateri gredo pa povsem kontra. Jaz osebno sem se v SŠ opredelila za ateistko, sedaj sem pa nekje vmes in k temu niso prispevala zgolj mnenja staršev ali župnika ampak mnogo širši viri.

[Michael] je izjavil:


Imeti visoko moralno in etično držo samo zato, da prideš v "nebesa" je hipokrizija.

Vseeno je bolje živeti v družbi ljudi, ki so moralni in etični zato ker se bojijo pekla kot v družbi amoralnežev.

ejresnevem ::

Ok. Samo Pascalova stava je neke vrste špekulacija na področju, kjer ne bi smela biti. Sam sem agnostik (iz trdega ateista!) in moram priznati, da je tudi to malo špekulacije. Ne morem reči, da sem vernik, čeprav (iskreno) občudujem ljudi, da imajo toliko energije, da verjamejo brez materialnih dokazov. Ampak dokazati in potem vedeti je enostavno, dejansko je prava napor verjeti/verovati brez dokazov, sicer prevečkrat zlorabljen, pa vseeno.

s7nf ::

call_cry-pto je izjavil:

Ali kdo pozna koga, ki je poskusil kaksno tehniko, kjer se premaknes izven telesa, recimo v sosednjo sobo ali stanovanje in poves kaj je tam. Bi bilo zanimivo za potrditev, ce lahko z zavestjo potujemo in nismo zgolj fizicno telo.

Ja.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotechovec - Kristjan ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24431247 (23262) Raptor F16
»

Ocenite svojo moralnost in etičnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9411361 (9324) garamond

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021571 (20207) bluefish
»

Zakaj moramo spoštovati mrtve? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14935206 (31671) kr1ženska

Več podobnih tem