» »

ebay

ebay

Kebab ::

Imam par stvari, ki bi jih prodal preko ebaya. Z mojo american express kartico ne gre.

Zanima me, če je kdo pogruntal kako se da?

Opazil pa sem, da kar nekaj slovence in hrvatov prodaja.

Mogoče, če bi odprl račun v kakšni avstrijski banki in si preko te pridobil kredtino?

Prosim za nasvete.

Hvala


---dodal moderator...
tole bom dal v oddelek Kaj kupiti - mislim da sodi tja... LP:D

frenk ::

kako z american express ne gre?...kolk jest vem jo majo na listi:\

frenk ::

...ups...sm mislu master card:)...a kdo ve kako pridt do master card:\

Cokolesnik ::

V tvoji banki, kjer prejemaš kakšen redni dohodek. Naročnina in ostali pogoji pa so pri njih, le obiskati jih boš moral.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

frenk ::

a mogoče vea kolk je okvirna narocnina?...jurja na let al jurja na mesc?:\

Tavher ::

Zakaj rabiš za prodajo kartico?
Če misliš za preverjanje prijave, lahko izvedeš to prek pošte. Traja cca 5 delovnih dni.

Kebab ::

Ok, zgleda da so (zdaj po 10 dneh) le akceptirali mojo kartico.

Me pa zanima, kako je z paypalom, slovenije na njihovi listi sploh ni. Je to komu uspelo?

hlodek ::

Bidpay. Paypal ne podpira Slovenije.

OldSkul ::

Zdej me niki zanima.
Zdej ko bomo maja prišli v EU, bom jaz recimo nekaj naročil prek Avstrije oz. prek nemškega ebaya in v bistvu bom jaz plačal samo poštnino in nič carine in ostalih pizdarij, drži??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

frenk ::

mene tud zanima kako je z nemškim ebay-em...nekj mislm nabavt in me zanima kako lahko, oz. al je kdo že kdaj kupval pa če bi lahko prek njega...za kšnih par pirou seveda:D

xxx-man ::

Pozdravljeni!

Glede tega naročanja ni problem, če se z tistim ki to stvar prodaja zmenita za plačilo, pol ti lahko pošlje na npr. najbližjo avstrijsko pošto, pol pa samo prideš na to pošto in dvigneš paket.
Tako se izogneš oderuški poštnini(za Slovenijo je kar draga), lahko se pa izogneš tudi plačilu carine, če stvar prešvercaš.
Z nekaterimi trgovci(predvsem trgovine) pa se da zmenit tud da ti vrnejo davek, pol to vse skupaj dobiš tud do 30% ceneje, kot če bi naročil v našo oderuško državo.

To deluje 100%, brez kakršnih koli problemov na pošti al kaj podobnega pa še poceni je (poštnina iz npr. Nemčije v obmejno Avstrijsko pošto je enkje 5E).

frenk ::

aha in kako nej se jest zmenm z avstrijsko pošto?:\...al morm to kšn poštni predal odpret al kako?

xxx-man ::

Če sem te prav razumel, bi rad da bi ti kupci nakazovali denar preko e-baya na american expres??? Ali pa se želiš tako le avtorizirati???

Če želiš prvo, pol je boljše če si naštrikaš neko stran, na kateri boš pač imel povezavo (varen strežnik) s katero lahko kupci plačajo z različnimi karticami (ec/mc, american ex....).
Pol skleneš pogodbo z ponudnikom kreditnih storitev, ki ti bo denar nakazoval na katerokoli banko, lahko tudi tujo(da dacarji ne izvedo), ti boš pa dvigoval ta denar preko lastne ATM kartice.

In to je to, zveni komplicirano, ampak v resnici ni tko zapleteno in deluje!

xxx-man ::

Za frenka!

Nič se ti ni treba menit z avstrijsko pošto in tudi predala ti ni treba odpirat.
Ti se le z prodajalcem zmeniš če ti lahko pošlje paket kot poštnoležeče (postlagernd), pol pa za naslovnika napišeš svoje ime in priimek, tam kjer pa se sprašuje po naslovu pa napišeš naslov pošte, zaraven pa napišeš postlagerndt, da bojo vedeli da je poštnoležeče in da zadržijo paket.
Pol čez eni tri štiri dni od naročila pokličeš (al pa se oglasiš) na pošti in vprašaš če je paket prispel, če je boš pokazal osebni dokument, podpisal obrazec in dobil paket, brez kakšne dodatne provizije, čist enostavno, ko pasulj.

Še nekaj: Ko boš izpolnjeval naročilnico, moraš pazit da boš pravilno izpolnil obrazec.Najprej izpolniš obrazec za račun(garancija če je izdelek nov), na tvoj domači naslov, pol pa odpreš še en obrazec za pošiljko, kajti naslov ne bo isti, če to ne narediš ti bodo paket poslali na domač naslov.

Razumeš???

frenk ::

razumem...torej postalegernd:D...grem tipu mail poslat zdele:)...tnx za info:)

Kebab ::

xxx-man, hvala za nasvet, točno to sem nameraval (avtorizacijo namreč).

Vidim, ds se na te reči spoznaš oz. da imaš izkušnje; kakšen način plačila pa priporočaš?

Plan mi je, da v avstrijski banki odprem račun, in da mi nakazujejo pač tja...

Sodelovati nameravam na nemškem in ameriškem ebayu.

Prosim za mnenja :)

xxx-man ::

Ja mal se pa res spoznam, glede plačila, preko katerega bi ti kupci plačevali za stvari, pa je najboljše če si odpreš račun, npr. pri GlobeCharge,
plačaš pač mesečno naročnino (mislim da je 24,9$), ter se povežeš na njihov varovani strežnik preko svoje web strani.
Pol če bo hotel kupec stvar kupiti bo pač preko obrazca plačal s kreditno kartico(podpirajo jih več, tudi čeke), ti boš dobil sporočilo da je izdelek plačan ter kdo ga je plačal, nato pa ga pošlješ.
Če gre slučajno za kakšen softwear, al pa kakšne majhne datoteka, pa jih kar oni pošljejo avtomatsko ob plačilu.
Ves prislužen denar ti pa nakažejo na željeno banko.
če hočeš ostat anonimen, si pa odpri račun pri kaki offshore banki(kar draga zadeva), pol pa dviguješ preko ATM kartice na skoraj vseh bankomatih, tudi v Sloveniji.

Ok mislim da je to vse!

frenk ::

zdej sm prek ebay.de naroču ev ventil za cca. 12€, za poštnino pa piše 2€...kliknu sm na uno možnost "sofort kaufen" oz. "buy now"(nov predmet) in po kliku sm dobu email...el je to konec te procedure al morm še kj klikat:\...piše tud da lahko naročilo prekličem v 90 urah...pa še nekj je pomoje pisal glede tega da bo poštnina v slo prišla več kot 2€...kolk bi to lahko bilo?:\

kos1 ::

R je postnina verjetno samo v drzavi v kateri si licitiral. Do SLO bo dosti vecja.
Ce si kliknil na Sofort kaufen, moras kupiti, ti ne gine, sicer dobis minus in te bodo pocasi izkljucili. Prodajalec te bo tak ali tak nadrl, ce ne bos vzel robe.90 ur imas le v izjemnih primerih, da preklices, tu nimas sans.
Moras kupiti!!E Bay ni Bolha, ko se vsi zajebavajo. Ne recem, da se na E Bayu ne, samo je vec reda vseeno.

frenk ::

ne sej jest nikakor ne mislim to preklicat...jest mislm to kupt in me zanima al je zdej to že poslano na moj naslov al se lahko še menm za postalagernd način:\

frenk ::

dobu sm še en mail:

Hello, that thanks you in my auction participated. By Sofortkauf you acquired a needle valve with me. Please transfer the amount of 14,20? on my account. Owner of an account Stefan Schmidt acct: 831321467 BLZ: 44010046 postal bank Dortmund intended purpose please Ebay name indicate. Importantly! We do not take over adhesion for uninsured dispatch!!! Is an insured dispatch to 6,50? takes place, please short Mail at us! Far offers find you under www.janfan.de Greeting and thanks for your confidence

...to je na altavista.com prevedeno iz nemščine

zdej ne vem zakva 14.20€...al tip ni vidu da sm iz slo in da bo višja poštnima, al kako gre to?...kakšna pa je garancija da bom jest to stvar res dobu?...upam da ne taka kot pri bolhi:\

p.s.:verjetno on paket pošlje za 2€, jest pa ob prevzemu plačam ostalo:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

kos1 ::

ti mu samo nakazi denar, ki ga zahteva.
Kaj nisi z njim nikoli prej kontaktiral? Napaka.
Pri e Bayu se moras s prodajalcem vedno prej pogovarjati, saj tako malo zves kako je resen.
Tudi pri E Bayu ni nic 100 procentno, tako kot pri Bolhi te tud pri E Bayu lahlko naserjejo in bos dobil kamne:-) ali pokvarjeno robo...
Poslji mu mail in mu povej, da si iz SLO.

frenk ::

kos1: al obstaja kšna možnost da on na paket napiše kva je notr in če tega ni notr jest ne plačam poštnine in vrednosti predmeta ampak se mu to pošlje nazaj na njegove stroške...al pa mogoče kj podobnga:\

kos1 ::

ne poznam, probaj.
Ne sekiraj se, v vecini primerov pri E Bayu niso barabe...roba je ok.

drugic pred zakljuckom licitacije VEDNO kontaktiraj prodajalca.
ce se ne javi, roke VSTRAN

fogl ::

Rad bi nekaj kupil prek ebaya, pa mi hoče že pri vpisu številko moje kartice. Pa zakaj to, sej se hočem samio mal pozanimat pri unmu ki to prodaja?
A se da da se npr. iz amerike pošlje v avstrijo na pošto, pa da se izognem carini?
lp, klemen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fogl ()

Keyser Soze ::

DA ne bom po nepotrebnem odpiral nove teme...

Bei Vorkasse +7,50 Euro Keine Nachnahme Bankverbindung: Deutsche Bank 24, BLZ 350 700 24, Kto Nr. 1220276, Krey Sonderposten, Bitte Ebay Artikel Nummer und Ebay Nicknamen bei der Überweisung angeben. Sollte die Lieferadresse von der bei Ebay registrierten Adresse abweichen, schicken Sie uns die Lieferadresse bitte per gesonderte Email. Versand ins Ausland erfolgt nur bei Zahlung per Vorkasse: Frachtkosten innerhalb Europa 15,00 Euro


Tole me zanima kaj pomeni, ker moja nemščina ni vila slišana že 4 leta, pa še takrat je bla boplj švoh.

Kako plačate na eBayu. Kdo je sigurno že posloval. Po povzetju verjetno ne gre pri teh zadevah? Kaj pa je najbolj preprost način?

VASkO ::

Predplacilo 7,5eur, ne gre po povzetju. pol mas banko in racun (pac podatki, ki jih rabis pri nakazilu). pri nakazilu dodaj stevilko artikla in ebay uporabnisko ime. ce je naslov, na katerega hgoces, da ti posljejo drugacen od tistega, ki je registriran na ebayu, potem jim poslji pravi naslov po posti. v tujino posiljajo samo proti predplacilu, stroski posiljanja znotraj evrope 15eur.

Keyser Soze ::

Damn, prav glava me boli od buljenja in tuhtanja kaj ta eBay hoče od mene.

Potem se mi je približno prav sanjalo.

Nakup+15eurov poštnine in dobim zadevo po pošti lepo na dom. Če jo dobim.
A zanesljivi so? Tam na eBayu?

A to lahko nakažen v katerikoli banki? Kot kakšna storitev pa se to klasificira v banki?

Da me ne bodo čudno gledal v banki, ker moj stik z banko je "samo" preko bankomata in POSa.:D Tam sem bil edino ko sem odprl račun.

neres ::

Pri nakazilu pridejo stroški za komitente NLB 1500, pri NKBM pa nekaj čez 2000, to samo pri slovenski banki. Potem pa ti(morda ne vedno, ampak meni so že dvakrat) pobere še nemška banka, kamor si nakazal, 5 eurov za stroške. Eni so imeli zaradi tega probleme, ker niso vedeli da je tako in so potem morali posebej pošiljat še tistih 5 EUR . Morda to ni pri vseh nemških bankah, tako da vprašaj unega nemca, na naši banki tega ne vejo.


Večinoma so na Ebayu pošteni, sicer pa je poglej "Bewertunge" aka mnenja o prodajalcu.

Če gre kaj narobe se lahko kar pritožiš.

OZZY ::

neres: Če bi ti zahteval od njih iban/ibn in swift/bic kodo pa ne bi imel nobenih odatnih stroškov. No razen 1500 na NLB banki. Tko pa....
Go with the flow.

Keyser Soze ::

To ja...

IBAN koda. Ampak tip je nima v tistih plačilnih pogojih al kako bi imenoval tisti odstavek.

Kaj, a moram od njega zahtevat, da mi naknadno pošlje iban in swift(kaj je to?) kodo?

OZZY ::

to kodo on lahko enostavno dobi. Ensotavno pokliče banko, ki mu je dodeli.
Go with the flow.

Keyser Soze ::

Aha, kaj je pa swift koda?

IBAN sem zasledil pri NLB na spletni strani... te swift pa ne. Za kaj jo pa potrebujem?

neres ::

OZZY: Tako sem tudi naredil, ker mi je to povedal tudi prodajalec. In rekel sem uslužbencu na banki naj uporablja tiste podatke, da imena in priimka prejemnika sploh ne rabi. Ampak je hotel tudi ime in priimek za njihovo evidenco al nevem kaj.

Ni delovalo, v glavnem. Najbrž je ta uslužbenec zajebal. Je verjetno uporabil tiste podatke namesto iban in swift kode.

No k sreči je bilo prodajalcu vseeno, ampak če je pa kaka trgovina ti znajo zatežit.

OZZY ::

kyser: ena koda je svetovna bančna koda banke ena pa nekaj v povezavi z tvojo osebno banko in tvoji računom. Nisem čist ziher. Vsekakor pa potrebuješ obe kodi če hočeš v Eu prenes denar brez stroškov na drugi banki. Za te kode pa moreš poklicat svojo banko in ti jo oni dodelijo.

Za transakcijo pa potrebuješ podatke od človeka komu nakazuješ. Se pravi ime, priimek, naslov, zakaj se nakazuje..itd.
Go with the flow.

the_unborn ::

Se mene nekaj zanima glede nakazil...bom kar tuki vprasu, ker je lazje kot stopit do banke ali klicat:D

Ali za nakazilo na racun v tujini potrebujes racun pri nasi banki? Gre prenos za racuna na racun ali lahko vplacas nakazilo pri okencku in adijo?

neres ::

Ni treba imeti odprtega računa, ampak če rečeš da ga imaš, pride nekaj ceneje(vsaj pri NLB je tako), tako da lahko kar to rečeš. Verjetno ne bodo zahtevali dokaza, si pač pozabil kartico doma...

QuickShot ::

Mene tud neki zanima glede plačila, ko sem končal nakup mi je napisalo:

"Pay to: The Hunters Mall
Total Amount: $54.90

Mail to:
W7584 CTH N
Plymouth, WI 53073
United States "

Kaj to pomeni, da moram poslati denar na ta naslov?? a se da s temi podatki nakazati denar preko banke?:|

Gandalfar ::

ne, nimas dovolj podatkov

DanKick ::

Oh, neres, dej nehi no....8-O
Pa ja banka ve ali si njihov komitent ali ne. Za nakazilo v tujino ne rabiš odprtega računa. Razlika med komitenti in nekomitenti pa je le v strošku, ki ga plačaš za nakazilo.

Za nakazilo v tujino pa rabiš:

-ime, priimek in naslov osebe
-ime in številko(račun) banke
- številko računa osebe, ki ji nakazuješ

Če nakazuješ v države EU-ja je dovolj, če navedeš IBAN kodo. Ta vsebuje vse podatke o banki in številko računa upravičenca. V tem primeru je nakazilo cenejše, pa še prej pride denar do upravičenca.

Za nakazila v druge države se poleg zgoraj navedenih podatkov uporablja še SWIFT (ali BIC) koda.

neres ::

DanKick: Če banka ne preveri ne ve ali si komitent ali ne. Pri meni ni in redkokdaj to počne. Pri teh transakcijah je kot da bi plačeval položnico.

OldSkul ::

Men že par dni ne dela noben E-bay? Drugače mi vse druge strani delajo normalno.Se še komu to dogaja?
Drugače pa imam ADSL-Siol.

gonilnik ::

Pri meni dela čist normalno.
Drugač pa sem čist not pad.Super je tale ebay nimaš kaj.Grem v avstrijo na pošto ter nakažem denar(+2 evra za nakazilo) ter čez 3-4 dni grem zdignit paket na pošto.Moram reči da sem do sedaj imel srečo in sem vedno dobil to kar sem zlicitiral,pa tudi kvaliteta je bila takšna kot je bila opisana.
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

DejchSLO ::

Mi lahk kdo svetuje kako na ebayu prodajam v tujino? recimo na ebay.co.uk pol mi pa teži z nekimi lokalnimi dostavljalci. sicer so za izven uk sam jaz bi rad nekako sporočil, da je ta izdelek pri meni v Sloveniji in da ga prodajam tudi v tujino. ful mi ni jasn ta ebay sploh kej preveč

DejchSLO ::

npr. to sm postal https://www.ebay.co.uk/itm/305251643123 ampak je čista zmešnjava. rad bi poslal po vsej EU, ter nekako navedel koliko košta za posamezno državo poštnina. al bi mi bol priporočal ebay.de (tm sm probavu pa mi slike noče naložit). fora je da to že pol leta in še par zadev prodajam pa jih kle v slo nikakor ne morm prodat, a škoda mi je da mi to v kleti stoji in da se prah nabira.

Ales ::

Prvi nasvet je, da ne oživljaš 20 let starih zombi tem, te bo kak undead ugriznil.

Raje tu vprašaj: "Vse o Ebay-ju".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay.de način plačila

Oddelek: Loža
4612930 (4530) vilonja

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567102756 (47303) Tilen
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411591 (9042) Tilen
»

Paypal v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8517933 (11022) techfreak :)
»

Kupovanje prek E-bay-a

Oddelek: Kaj kupiti
182007 (2003) karafeka

Več podobnih tem