» »

Paypal v Sloveniji

Paypal v Sloveniji

«
1
2

gregy ::

Ker smo na naše nove strani želeli postaviti tudi plačilo prkeo Paypala, sem se pozanimal kako je z accounti v Sloveniji (govorim o business accountu - se pravi, da tudi prejemaš plačila).

Na žalost tega servisa še ne bo v Sloveniji .. sicer pa je tukaj odgovor njihove PR sluzbe

Thank you for contacting PayPal with your concerns.

I sincerely apologize for the inconvenience of this situation.
Unfortunately, we are not yet providing services for the country or
territories in question. Establishing our service in each new country or
territory involves complex changes due to different regulations. We hope to
be expanding our availability, however, due to the complexities of global
expansion, we cannot give a timetable for this. We are working hard and
look forward to expanding our services to additional countries in the
future.

At this time, membership is available to residents of the following
countries:

*Anguilla *Argentina *Australia *Austria *Belgium *Brazil *Canada *Chile
*China *Costa Rica *Denmark *Dominican Republic *Ecuador *Finland *France
*Germany *Greece *Hong Kong *Iceland *India *Ireland *Israel *Italy
*Jamaica *Japan *Luxembourg *Malaysia *Mexico *Monaco *Netherlands *New
Zealand *Norway *Portugal *Singapore *South Korea *Spain *Sweden
*Switzerland *Taiwan * Thailand *Turkey *United Kingdom *Uruguay *Venezuela

Membership is available to residents of the following non-US territories:

*Guadeloupe *French Guiana *Martinique *Reunion

Visit https://www.paypal.com/ and click the 'PayPal Worldwide' link in the
upper right corner of the page for more information on Non-U.S.
availability.

I understand your frustration regarding this matter and apologize for any
inconvenience it might have caused you.

Sincerely,
Susie
PayPal Community Support
PayPal, an eBay Company


toliko v vednost, če bi koga kaj zanimalo :)

Trubadur ::

A kdo ve kdaj bo paypal možen v sloveniji?

gregy ::

ok .. tvoj post bom smatral kot zafrkancijo :D :D

če pa ni, si pa še enkrat preberi moj prvi post tukaj :D :D

Trubadur ::

Hehe nsim šel angleški txt brat k se mi ni dal:D

Tody ::

Še dolgo časa ne neka raziskava nas je butnila na 3 mesto najbolj goljufivih držav na svetu....

gregy ::

ja, potem sem bral, da se je naše ministrstvo (MID?) pritozilo tej ustanovi .. pol so se pa neki jajcal sem in tja ... sami biseri all around :P

Red_Mamba ::

ko bojo v peklu hokey igrali bo tud pr nas paypal :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

podtalje ::

Raje naj kdo pove kakšno pametno alternativo.

gregy ::

za servise ala Paypal je pri nas ni .. mso vse okol obrnal ko smo iskal plačilne metode za naše strani .. ostajamo pri kreditnih karticah in plačilu po povzetju :(

Gandalfar ::

predlagam prijazno tezenje SI bankam

Trubadur ::

Evo gremo spisat en tak lep e-mail in ga poslat vsem bankam...

Tody ::

no dej jest ga bom sigurno copy pastal :D

Gandalfar ::

ne velja c/p. Pomeni, da ti je ubistvu vseeno, ce se niti toliko ne potrudis, da bi en mail napisal.

msmid ::

lakotnyk ::

tolk o paypalu...

http://www.aboutpaypal.org/home
http://www.paypalsucks.com/

pa si to mal prečekerejte :P

drugače je kao YOWCOW.com baje ok, samo tega ne govorim iz lastnih izkušenj.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

Gandalfar ::

lakotnyk: kakor vzames. Vsekakor ni neke resne alternative s katero bi lahko dobil toliko denarja kot z paypal transakcijami

lakotnyk ::

ja, tkole, če hočete komu poslat denar, je v bistvu še najceneje v primerjavi z raznimi western unioni, swifti etc, navadna international poštna nakaznica, stane 1500 sit. Ok, obstaja še cenejša varianta, in to je ravno tako na pošti... vrednostno pismu v tujino, dans sem nekaj poslal in sem plačal 1200 sytnih. V bistvu vrednostno pismo zgleda tako, da prideš z denarjem € $ kar pač pošiljaš na pošto, rečeš da bi rad poslal vrednostno pismo nekam (UK, USA, etc) in ti dama za pultom izroči tako posebno rjavo kuverto, ki je za razliko od teh ki jih drugače uporabljamo vsaj po izgledu izredno trpežna, vstaviš not cekine, napišeš na prvo stran komu pošiljaš na zadnjo stran kdo pošilja, na prvo stran še vpišeš vrednost v tolarjih, in potem ti to dama obračuna. 1200 sytnih niti ni tako drago če računaš s tem da imaš potrdilo da si poslal, in pika na i, zadevo daš prednostno kar stane okoli 40-60 sit in pride v 3-4 dneh. mislm da je to dobra alternativa če paypala ne moreš uporabit in če ti možakar na drugi strani ne da računa. kaj pravte?!
les grandes hommes font des grandes erreurs.

bastadu ::

In kaj boš potem, ko ti bo možakar na oni strani rekel, da je bil v kuverti čisto en drug (ponavadi manjši:D) znesek kot si ga ti poslal? Kako mu boš dokazal, da si poslal pravi znesek?

Tody ::

sej maš potrdilo iz pošte da je bilo toliko in toliko keša... sicer res beden dokaz samo...

bastadu ::

sej maš potrdilo iz pošte da je bilo toliko in toliko keša... sicer res beden dokaz samo...
Pri vrednostnem pismu ti pošta garantira za znesek, ki je napisan na pismu in ne za znesek, ki je v pismu:\

Tody ::

čaki tole ni logično... če jest napišem na pismo 5.000 sit pa dam notr list papirja mi pošta garantira da bo naslovnik dobil 5.000 sit ????

bastadu ::

Ne, pošta ti v vrednostnem pismu garantira povrnjen (napisani) znesek v primeru izgubljene pošiljke...

boris42 ::

Zdravo

PayPal v Sloveniji je ni možen, vendar je "možen". Sam sem si PayPal uredil takole:

Na najbližji avstrijski pošti (Avstrija je za PayPal sprejemljiva država), sem si odprl poštni predal (lahko se pa dogovoriš za naslov poštno ležeče) in se na PayPal registriral s tem naslovom, nakar pa account "upgradeal" na Premium account. Hkrati sem na poštni banki (isto okence) odprl račun in se prijavil za njihov online banking. Sedaj lahko sprejemam plačila s kreditnimi karticami in drug PayPal denar na moj račun in si ga prenakažem na moj račun pri poštni banki (stane 1 EUR za zneske pod 100 EUR, brezplačno za več kot 100 EUR), potem si pa denar prenakažem na moj slovenski račun (z IBAN/BIC kodami).

Voila!

LP,
Boris

emcee ::

Zanima me, če je zadevo mogoče podobno urediti tudi v Italiji. A ima kdo kaj izkušenj?

boris42 ::

Zanima me, če je zadevo mogoče podobno urediti tudi v Italiji. A ima kdo kaj izkušenj?


Isto gre, kot pravi naslov http://www.poste.it/bancoposta/

Odpreti poštni predal (ali poštno ležeče), odpreti bančni račun, se prijaviti za online banking in prenašati sredstva v Slovenijo (ali jih osebno dvigniti na pošti)

Sicer pa si lahko preberete članek o eBayanju (je malo off-topic pa vseeno relevantno) na http://www.mojmac.com/ebay

LP,
Boris

PaJo ::

Zanimivo tole z avstrijskim elektronskim bancnistvom, kolko sploh placujes na mesec in kaksen so provizije za nakazovanje v Nemcijo in ostale evropske drzave?
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

boris42 ::

Zanimivo vprašanje.

Za pristop, kot tudi za uporabo spletnega bančništva pri avstrijski PSK ni potrebno plačati nič (zip nada zero 0 EUR). Nakazila po celi evropi z EU standardnim nakazilom (IBAN/BIC) stanejo 0,25 EUR (60 SIT), pri čemer ima vsak uporabnik precej (mislim da 15) brezplačnih nakazil na mesec. Edin strošek, ki pritiče je vodenje računa, kar znese 10 eur na vsake tri mesece (manj kot 300 sit/mesec). Pazi keč - za SPREJEM denarja, ki si ga nakažem iz avstrije v slovenijo moram svoji banki (kateri plačujem 330 sit/mesec za osebni in 1000 sit/mesec za poslovni TR) plačati najmanj 2000 SIT, če si kaj izmislijo, pa še včasih "inobančne stroške", čeprav je denar nakazan na popolnoma enak način.

Read and weep,
Boris

bastadu ::

Če plačaš 10EUR na 3 mesece to znese nekako 800SIT/mesec in ne manj kot 300SIT/mesec, right?:P

CCfly ::

ko bojo v peklu hokey igrali bo tud pr nas paypal :D

Odvisno od tega katera predpostavka drži:
http://www.freerepublic.com/forum/a3ac624170c21.htm
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Whisky ::

A na Avstrijski / Nemski Ebay se da nakazati denar tudi preko VISE ali EUROCARD-a?

lpM

boris42 ::

Zmotil sem se pri mesečnem strošku pri PSK (ki znaša 11 eur/3 mesece). To pa zaradi tega, ker je vodenje računa brezplačno (!), če je povprečno stanje večje od 880 EUR.

Boris

boris42 ::

>>A na Avstrijski / Nemski Ebay se da nakazati denar tudi preko VISE ali EUROCARD-a?

Nemci/avstrijci lahko prav tako kot mi sprejmejo bidpay plačila, le-ta pa obremeni kreditno kartico. Vendar je zaradi nižjih stroškov priporočljivo izvesti EU nakazilo.

Boris
MojMac.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boris42 ()

Whisky ::

Se opravicujem, ampak sem res popolnoma neizkusen na podrocju Ebay poslovanja.

Torej kolikor mi je jasno iz tvojega clanka (Boris),
so na voljo sledece vrste placevanja:
* Bancno nakazilo (IBAN)
* PayPal (ce odpres bancni racun nerezidenta v tujini)
* BidPAy (Ali lahko kej vec poves o tem ??)

Zakaj bi bili stroski placevanja z npr. VISO vecji od Bancnega nakazila (cca 2000 SIT)

Sprasujem ker bi zelel samo placevati in ne sprejemati denarja preko EBaya, vendar kolikor sem zasledil jim na Ebayu (prodajalcem), bancna nakazila ne disijo prevec.


lpM

boris42 ::

Zakaj bi bili stroski placevanja z npr. VISO vecji od Bancnega nakazila (cca 2000 SIT)
Sprasujem ker bi zelel samo placevati in ne sprejemati denarja preko EBaya, vendar kolikor sem zasledil jim na Ebayu (prodajalcem), bancna nakazila ne disijo prevec.


Nakazilo stane (za fizične osebe) pri nas 1100 SIT, v tujini 2 EUR (če gre direktno iz tvojega računa nerezidenta 0,25 EUR oz. brezplačno).
BidPay obremeni kreditno kartico in si prišteje provizijo (od $3 navzgor odvisno od zneska).

Evropskim eBay prodajalcem je bančno nakazilo najbolj pri srcu, američanom pa money order (kar BidPay tudi je)

Boris
MojMac.com

nemanics ::

Boris42 a bi se midva lohk zmenla pa bi ti men to zrihtu isto ko maš ti.Ker jz kr dost dilam prek ebay-a.Mam sam začasn account v USA.Kjer lahko sam plačijem ne morem pa sprejemat denarja ker nimam bank accounta tam.

040-237-006 Simon

boris42 ::

Boris42 a bi se midva lohk zmenla pa bi ti men to zrihtu isto ko maš ti.

Jaz ti ne morem ničesar urediti, sicer pa samo pojdi v najbližjo tujo pošto in to je to.

Boris
MojMac.com

Bistri007 ::

Če si že odpreš račun pri tuji banki, potem bi si lahko pa vzel še debetno kartico (Maestro ali Cirus) in bi lahko z njo plačeval v Mercatorju ali pa v katerikoli štacuni brez dodatnih stroškov :))
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

borutz ::

boris42:
mene zanima ce mogoce ves ali lahko preko bidpay.com placam enemu v evropi,da mu denar posljejo v evropo.ker do zdaj sem posiljal denar preko bidpaya samo po ameriki

boris42 ::

Če odpreš račun pri PSK avstrija dobiš avtomatsko tkim bankomat kartico, s katero lahko plačuješ kjerkoli je Maestro. Tega nisem navajal, ker je samo po sebi umevno.

BidPay plačila zagotovo lahko prejme in vnovči tudi evropejec, tudi sam sem nekaj plačil dobil na ta način (eBay prodaje)

Boris42
MojMac.com

Putimir ::

boris42:
Če ne zameriš imam par vprašanj (PayPal bi uporabljal samo za plačevanje):
1. Se pravi, če odprem račun pri PSK, lahko s tem računom "preverim" moj PayPal account (ki sem ga že registriral, vendar mi noče "vzeti številke MC kartice, ker pogrunta, da ni bila izdana v AT -> se pravi payment = no go)
Tukaj se mi poraja vprašanje, kako prenesti denar iz PSK na PayPal? Ali odsvetuješ, da imam denar na PayPal accountu?

2. Ali je dovolj, da odprem samo bančni/poštni račun, ali je potrebno odpreti še "poštno ležeči naslov", oz. karkoli že, in če, koliko to odprtje (poštno ležeče) stane?

3. Ali ob odprtju računa "avtomatsko" dobim web poslovanje ali moram to posebej zaprositi.
Če prav razumem, lahko potem preko web vmesnika od doma nakazujem denar na račune v Evropi prek IBAN/BIC številk?!? In cena enega nakazila je 0,25 evra? Sedaj plačujem na šalterju 2.5 evra (kar je v primerjavi z 2 jurji na naših smrdljivih bankah ;(( še vedno malo)

H V A L A !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Putimir ()

boris42 ::

1. Ne, oziroma mi še ni uspelo ugotoviti, kako. Sicer bi to potreboval izključno za plačevanje s PayPalom, vendar za ZDA to raje počnem z BidPay, po evropi pa z IBAN/BIC nakazili. Sam PayPal račun uporabljam zgolj za sprejemanje denarja pri prodaji in za vračanje (velikokrat) preveč zaračunane poštnine (t.j. prodajalec meni vrne). Ja, imeti denar na PayPalu odsvetujem, prenos na bančni račun je brezplačen, v kolikor je znesek višji od 100 EUR.

2. Dovolj je odpreti bančni račun pri PSK. Prejemanje pošiljk poštno ležeče ne stane nič, le pri prevzemu pošiljke se plača pavšal 1 EUR po pošiljki.

3. Za online banking je potrebno zaprositi posebej - vloga ne stane nič. Potem lahko doma od doma plačuješ na katerikoli bančni račun znotraj EU. Cena nakazila je zares 0,25 EUR, prvih 12 (ali tako nekako) nakazil v mesecu je zastonj. Plačevanje preko šalterja odsvetujem, ker se velikokrat zgodi, da se denar "založi" in prejemnik čaka bistveno dlje, kot je to potrebno. Za razliko od naših (slovenskih) bank so avstrijske notorično počasne.

Boris
MojMac.com

Putimir ::

Kar se tiče počasnosti: ne vem sicer kje se zatakne, vendar plačila hodijo v DE skoraj praviloma 1-2 tedna ;((

Ah, jebi ga. Rajši čakam dva tedna, kot da dajem 2 jurja in več pri naših oderuških bankah!

boris42 ::

Govorim o počasnosti, kadar se denar plača pri šalterju. V tem primeru bodo uslužbenke nakazilo poslale na centralo s pošto naslednjega dne, potem mora pošta priti še na Dunaj, v knjiženje ipd. V primeru plačila z online bankingom bo šlo nakazilo v sprovedbo še isti dan (če je vloženo do 12h). Do sedaj nisem čakal več kot 3 dni za nakazila znotraj avstrije in 5 dni, če gre za plačilo izven avstrije (nemčija, UK).

Boris

refosk ::

Takšen odgovor o PAYPAL-u sem dobil od Ljubljanske banke. Kot jaz razumem jim mora čim več ljudi zatežit za paypal pa bo zadeva mogoče možna tudi v Sloveniji. Svetujem da gremo v akcijo !

v Novi Ljubljanski banki že od leta 2003 omogočamo uporabnikom, da po Kliku NLB plačujejo nakupe v spletnih trgovinah slovenskih spletnih trgovcev. Pogoj za pristop k omenjenem sistemu je podpis pogodbe z NLB in ustrezna tehnološka podpora na strani trgovca, v danem primeru na strani sistema PayPal. Na podlagi podatkov o trenutno aktivnih spletnih trgovinah, ki omogočajo plačila po Kliku NLB lahko ugotovimo, da s strani trgovcev ni izraženega pretiranega zanimanja za tovrsten način plačevanja spletnih nakupov.Predstavljeni sistem PayPal omogoča nakupe v svetovnem okviru, kar pomeni, da je plačilno sredstvo EUR, oz. ustrezna druga tuja valuta. Polnjenje začasnega računa pri PayPalu je v tem trenutku možno izključno z nakazilom sredstev v tujino v poslovalnicah, saj spletna poslovalnica Klik NLB trenutno še ne omogoča poslovanja s tujimi valutami.Poleg navedenega je potrebno podrobno preučiti tudi sistem varnosti na podlagi katerega deluje omenjeni sistem in pa sistem plačilnega prometa, na podlagi katerega se prenašajo sredstva na račune spletnih trgovcev.Preučili bomo seveda tudi pristop k omenjenemu sistemu in seveda naše komitente v primeru uvedbe tudi obvestili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: refosk ()

darkotri ::

Kako pa je z Italijo (postopek in stroški). Katere dokumente potrebuješ?
Hvala
darko

dave78 ::

Za PLAČEVANJE s PayPalom je dovolj da:
1. si ustvarite račun na https://www.paypal.com (Sign Up Today!)
2. v eni izmed slovenskih bank izvedete nakazilo sredstev na paypal račun, kar je isto kot nakazilo v tujino
3. ko imate denar na PayPal računu, ga lahko uporabite za plačevanje prek spleta

srečno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dave78 ()

opeter ::

Kaj pa enostanvo plačilo s kartico MasterCard?

Mislim imam opcijo po registraciji, da napišem številko kartice, količino denarja ter osebo (oz. njegov naslov eletronske pošte) kateri želim poslati denar. Sprašujem samo zaradi tega, ker sem s pomočjo nemškega eBay-a rezerviral eno starejšo SCSI kartico, vendar še vedno čakam na svojo plačilno kartcio (v NLB-ju so rekli, da jo bom baje dobil v tem tedhu).

Torej, bo šlo plačilo s to kartico na simpl način?

LP,
črnapika
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bradek ::

Crnapika, to je nekako najbolj enostaven (in najbolj pogost) nacin placevanja preko paypala iz slovenije.

Da, bo slo.

opeter ::

Najlepša hvala za odgovor! Zdaj sem oddahnil :P :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sequAn ::

Kaj pa donacije? Jih lahko prejemaš na slovenski PayPal acc.?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785737269 (20300) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134646 (14610) igi82m
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311224 (9941) Oktan
»

Odprtje bančnega računa v Avstriji zaradi plačevanja preko PAYPALA - Ali je to možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6115052 (10519) #000000
»

prejemanje denarja na paypal

Oddelek: Loža
2213727 (12167) fosil

Več podobnih tem