» »

Plačilo v tujino

Plačilo v tujino

sile01 ::

Imamo prošnjo, a mi lahko kdo razloži koliko me dejansko pride strošek nakazila v tujino. Spodnji mail sem dobil od moje banke in mi ni nič jasno. Pa če mi lahko še kdo pove kaj morem od prodajalca (kupujem na ebay) prosit da mi pošlje, da lahko nakažem denar.

Hvala


plačila v EUR znotraj EU 0,09%, -
najmanj 2.400,00 SIT, največ 45.000,00 SIT po nalogu
Nadomestilo se ne zaračuna za nakazila v
humanitarne namene.

Banka zaračuna stroške v višini 1.700,00 SIT v primeru, da nalog ne vsebuje BIC kode banke ali računa
prejemnika v strukturi IBAN.
V primeru skrajšanja valutacije plačila po nalogu komitenta banka zaračuna dodatno nadomestilo
v višini 0,05%, min. 1.500,00 SIT za dan.
Pri nakazilu z nostro čekom se, poleg nadomestila za nakazilo, dodatno zaračuna nadomestilo v višini 1.500,00 SIT.

Nadomestilo za kritje stroškov prejemnika plačila (OUR stroški) - do 12.500 EUR znaša nadomestilo 850,00 SIT
- do 25.000 EUR znaša nadomestilo 6.000,00 SIT
- do 50.000 EUR znaša nadomestilo 12.000,00 SIT
- nad 50.000 EUR banka zaračuna dejanske stroške


ostala plačila 0,10%, -
najmanj 2.400,00 SIT, največ 45.000,00 SIT po nalogu
Nadomestilo se ne zaračuna za nakazila v
humanitarne namene.

Banka zaračuna stroške v višini 1.700,00 SIT v primeru, da nalog ne vsebuje BIC kode banke ali računa
prejemnika (za države EU v strukturi IBAN).
V primeru skrajšanja valutacije plačila po nalogu komitenta banka zaračuna dodatno nadomestilo
v višini 0,05%, min. 1.500,00 SIT za dan.
Pri nakazilu z nostro čekom se, poleg nadomestila za nakazilo, dodatno zaračuna nadomestilo v višini 1.500,00 SIT.

Nadomestilo za kritje stroškov prejemnika plačila (OUR stroški) dejanski stroški tuje banke

Featur ::

Jaz sem prejsn teden iz skb.net nakazoval v DE. Provizija SKB je bila 1000 SIT, stroski tuje banke (OUR opcija) pa se dodatnih 2300 SIT.

Za nakazilo pa potrebujes BIC ter IBAN (swift).

bastadu ::

Pri NLB je strošek nakazila 1500SIT, če si komitent te banke (drugače je kar malo dražje)....

sile01 ::

Pol se recimo še nekako splača kupovat prek ebay-a.
Vredi, hvala.

Če ma pa kdo kakšne izkušnje z banko koper naj mi pa javi.

Primoz78 ::

Pred dvema tednoma sem nakazal v Nemcijo preko NKBM...in je bila provizija 2.000 SIT...in to je tudi vse. Znesek je bil 300 EUR in sem komitent NKBM.

Lp Primoz

neo977 ::

Jaz sem ze tudi dostikrat nakazoval v tujino (enako kot Primoz - preko NKBM). Placal sem 2000 (provizija NKBM) + 1000 (stroski tuje banke) za katere so me ocitno "nategnili", ker se ti stroski ze nekaj casa ne placujejo vec...

lp, Bojan

bastadu ::

...za katere so me ocitno "nategnili", ker se ti stroski ze nekaj casa ne placujejo vec...
Od kod to? Ko sem jst plačeval preko NLB sem še vedno moral plačati stroške tuje banke...

Featur ::

Jaz tui ja, se vceraj so mi poslali domov, da so mi odtegnili iz racuna stroske tuje banke.

OZZY ::

featur...če si mel iban in swift potem bi morali biti stroški nakazila samo 1000 sit pri tebi, kot je bil strošek nakazila tvoje banke. Če pa so ti odtrgali še 2300 pa nekaj ni štimalo 100%.

Jaz sem vedno preko iban in swift plačeval v nemčijo in nikoli ni tuja banka vzela provizije. Strošek je bil vedno 1500 pri nlb in niti tolarja več.

če maš iban in swift kodo potem tuje banke ne vzamejo provizije.

Moreš pa met še naslednje podatke:
ime priimek, naslov, ime banke in sedež banke ter seveda obe kodi.

npr tako velja za nemčijo..

Kontoinhaber/imetnik računar: xx yy
številka računa: 88471901
Bankleitzahl : 987949549
Banka: Postbank Leipzig
Verwendung/namen plačila: zzz
IBAN: fhsaofoashfoaisf
BIC: fsdjli

če nimaš imena banke in mesta kjer se nahaja potem lahko pride do dodatnih stroškov. Jaz sem mel vedno te podatke zgoraj in vedno je bil strošek samo 1500.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Featur ::

Hm zanimivo, pa si imel opcijo OUR, kar pomeni da nosis stroske tuje banke?
Jaz sem mel vedno vse podatke razen naslova prejemnika (podatke banke celo sam izpolni internetni obrazec :), ce je mogoce to vplivalo.
Se ma kdo podobne izkusnje z SKB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Featur ()

OZZY ::

seveda sem mel..... Moram vedno tisti papir podpisat, da nosim dodatne sptroše jaz. Do sedaj še nikoli nisem plačal nič dodatnega.
Go with the flow.

bastadu ::

Jaz sem še vedno plačal stroške tuje banke, ne glede ali je bil celoten nsalov ali ne...

P_E_R_O ::

Pri SKB banki in tudi drugod po bankah je fiksni znesek provizije, pri SKB 1.000, sit preko net-a oz. 3.000, 00 sit v poslovalnici.( velja za komitente )
Podatki brez katerih ne bo šlo so :
- IBAN
-BIC/ SWIFT
-ime priimek nprejemnika
-ime banke- vendar ni nujno, ker je razvidna iz BIC-a oz, Sift-a

posebnot če izbereš opcijo stroški OUR so dodatni stroški in sicer 0,2% od zneska min. 1000,00 sit, ker morajo biti stroški približno enaki za pošiljatelja in prejemnika in to po odloku EU

V primeru pomankljivih podatkov npr. brez BIC-a so dodatni stroški v mejah EU znašajo 15 eur brez IBAN-A v EMU pe se ne da nakazat denarja.

To bi bilo v kratkem vse.

LP
Ko ti vse narobe gre.... le nasmehni se še vedno je tu format c:

Featur ::

Te pa res zanimivo kako je tebi uspelo, da nisi placal stroskov tuje banke.

P_E_R_O ::

stroške tukje banke krije prejemnik!!!!!
tvoje nakazilo se zmanjša za ta strošek
Ko ti vse narobe gre.... le nasmehni se še vedno je tu format c:

bastadu ::

P_E_R_O: to ni western union...

P_E_R_O ::

bastadu

ne to je nakazilo v tujino!!!
Namreč vsaka banka ima svoje korespondenčne banke preko katerih posluje in s tem so pogojeni stroški.
in ja to res ni WU ker tam se ne nakazuje na račun ampak direktno osebi in gre denar na prehodni račun as katerega ga potem dvigne s kodo.
8-)
Ko ti vse narobe gre.... le nasmehni se še vedno je tu format c:

OZZY ::

pero..to ni res, da stroške krije prejemnik. Iban in swift sta prav za to, da teh stroškov pri nakazilu ni. Plača se samo provizija na banki, kjer si vplačal. To velja za države EU...pri nakazilu v druge države pa lahko tiste banke vzamejo svojo provizijo.

Tistim, katerim sem jaz poslal so vedno dobili ves denar. Jaz ne vem kaj vi počnete da plačujete. Sam sicer vedno moram, kot sem rekel , podpisati tudi nek dodaten list, kjerpiše, da me v primeru dodatnih stroškov kjerkoli bremenijo moj račun. res ne vem zakaj vi plačujete.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

ja pero..za Wu..zato so tudi stroški nakazila tako visoki, da kr glava boli.

V primeru pomankljivih podatkov npr. brez BIC-a so dodatni stroški v mejah EU znašajo 15 eur brez IBAN-A v EMU pe se ne da nakazat denarja.


Ja to je potem navadno nakazilo. Si že sam podal odgovor...Če ni obeh kod se plača tudi stroške na tuji banki. Če pa jih maš pa ni teh stroškov. Simpl k pasulj..Ampak nekateri mate pa probleme.

Poleg vseh podatkov mora biti tudi za nemčijo, o kateri tudi govorimo, t.i. podatek BANKLEITZAHL. Ne vem a ga mate al ne ampak jaz sem ga vedno mel......Je kot šifra banke..podobno iban swift, ki je mednarodna je ta pač od banke nemčija.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

P_E_R_O ::

BLZ kt.nr so integrerani v IBAN, preveri če imaš od prejšnjega nakazila IBAN in ostale podatke.
Pri nas ( S.. ) nakazilo v EMU ne gre spljoh brez IBAN-a
Ko ti vse narobe gre.... le nasmehni se še vedno je tu format c:

Milko# ::

Lepo je biti v EU a ne?

tudi jaz sem prejsnji teden 2 stvari kupil na ebayu in sem placal kar na NKBM in pri obeh sem placal 3000 sit stroskov banke (2000 + 1000).

a je ze kdo pogruntal nacin kako zmanjsati stroske nakazil? je kdo placeval v avstriji?
Najbolje bi bilo v nemciji odpreti racun in si nalozit nekaj denarja gor, potem pa online nakazujes ce kaj kupis.


sem jezen, za teh 6000 stroskov... pa da ne govorim o postnini za slovenijo (slovenia is it in europe?).

tak je to.. artikel ki stane 2000 SIT na ebayu pri nas pa 10.000 SIT te stane z stroski nakazila in posiljanja okrog 8000 SIT. :)


lp,m

OZZY ::

pero vem da so...samo dobro je imeti vse podatke posebej in ne samo iban in swifta ter imena....Na NLB zahtevajo vse te podatke za nakazilo prav zaradi tega, da ni problemov. Če pa na drugih bankah ne pa je to njihova filozofija. Man na NLB skoraj niso hoteli nakazat, ker nisem imel Imena in kraja banke, samo so naredili nakazilo a so me opomnili, da lahko pride do dodatnih stroškov.

Jaz sem rekel, da vedno dam vse tiste podatke, ki so ble višje napisane in do sedaj nisem nikoli plačal dodatnih stroškov. MOgoče pa je to le zaradi načina po katerem delajo banke. Nisem uporabljal druge banke razen NLb tko da za druge ne morem govoriti.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

P_E_R_O ::

Poglej OZZY ravno zaradi gore pdatkov ki si jih moral dostaviti banki za nakazilo so sestavili IBAN številko, ki vsebuje oznako države, šifro banke, št.rač in še kaj in iz tega tudi izhaja da so podatki o imenu in naslovu banke brezpredmetni, ker se nahajajo tudi v bic/swift kodi.
LP
vse kar daš več podatkov je preveč
kar se tiče dodatnih str. je pa tako da so samo v primeru nepopolnih podatkov( npr. manjkajopča št. v IBAN-u ali stroški OUR in podobni felerji )
Ko ti vse narobe gre.... le nasmehni se še vedno je tu format c:

Featur ::

Kaj smo torej ugotovili, da so dodatni stroski pri OUR opciji opraviceni?

OZZY: Pa si mel OUR opcijo ti?

OZZY ::

featur...jaz sem vedno moral podpisati poseben list ki pravi, da se strinjam če pridejo dodatni stroški jih trgajo iz mojega računa.

Vedno pa so vsi katerim sem nakazal dobili na račun tudi celoten znesek do zadnjega centa brez da bi njim kaj trgali. So bile pa to fizične osebe in ne pravne. Mogoče je pri njih kaj drugače??

Pero....vem da so vsi ti podatki notri. SAmo na moji baki pač zahtevajo vse te podatke!!!! zato vedno imam vse to in nikoli problemov.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

igor0203 ::

No da malo obudim temo...
Včeraj sem preko eBaya nabavil iPod mini za 100€. Zdej me pa zanima, kako da mu nakažem?

Te tri možnosti imam...

Bank wire transfer (5-10 day)
2 Western Union money transfer(3-7day)
3 Money order/Cashiers check (10-30day)

Kakšna je razlika med bank wire transfer in money order? Al se bolj aplača preko WU plačat?

Moonman ::

Bank wire transfer (5-10 day)

WU je dražji.


igor0203 ::

Kakšna je pa razlika med bank wire transfer in money order? A ni to eno in isto? Da greš na banko in mu nakažeš na račun?

bastadu ::

WU se izogibaj daleč naokoli, ker je zelo težko izslediti prejemnika denarja, v primeru da gre kaj narobe...

igor0203 ::

Mah sem se zdej odloču da mu ne bom plačal, ker sta mu dva pod feedback napisala da je prevarant.
Pol pa še dobim mail od eBaya da se pazim prevarantov, ker je bilo javljenih nekaj kraj accounot iz Nemčije in pol iz Kitajske "pošiljajo" robo, pr temu modelu je pa lih account narejen v Nemčiji, on je pa iz Kitajske... :|

Trancedeejay ::

Jaz placam na Probanki 500 sit stroskov za posiljanje v tujino in to je vse. Razlika je ali ti das dnar in ti ga nakazejo v tujino al pa ti najprej polozis denar na svoj racun in ti iz tvojga racuna posljejo dnar v tujino. Vglavnem 500SIT stane posiljanje v tujino.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

bastadu ::

Razlika je ali ti das dnar in ti ga nakazejo v tujino al pa ti najprej polozis denar na svoj racun in ti iz tvojga racuna posljejo dnar v tujino.
V čem bi naj bila razlika?:\

khm985 ::

V Nemčiji (Jacob.de)sem naročil računalniško komponento in po neumnem obkljukal možnost plačila Vorkasse - moje znanje nemščine ein bischen šepa in sem domneval, da je to plačilo po prevzemu pred domačim pragom :)

Zdaj bi naj plačilo izvedel preko ene izmed naših bank pa me zanima kakšne so provizije, torej preko katere banke naj izvedem plačilo v tujino, da me ne bojo preveč oskubil.

Hvala!

St235 ::

Plačilo po povzetju iz tujine ne obstaja. tako za prihodnje.

Provizije pri nakazilih preko sistema SEPA so minimalne, kakih 0,5€. kolk točno je pri tvoji banki se pozanimaj tam.

BlaY0 ::

Nadomestilo za čezmejno nakazilo je odvisna od posamezne banke in je v večini kar enako nadomestilu za nakazilo prek obrazca BN-02 (glej cenik banke). Drugače so pa vsa ta nakazila zdaj poenotena in se izvajajo prek obrazca UPN.

bastadu ::

St235 je izjavil:

Plačilo po povzetju iz tujine ne obstaja. tako za prihodnje.

Provizije pri nakazilih preko sistema SEPA so minimalne, kakih 0,5€. kolk točno je pri tvoji banki se pozanimaj tam.


Plačilo po povzetju tudi iz tujine (znotraj EU) seveda obstaja, ampak je zelo zelo malo takšnih trgovin, ki to vrsto plačila omogočajo za tuje države, rizik nedviga paketa je enostavno prevelik in poštnina, katero prodajalec izgubi v primeru nedviga, ni zanemarljiva ... Sem imel pa tudi že opravka z Nemci, ki so mi blago v vrednosti cca. 1000 EUR poslali vnaprej, plačilo sem pa moral izvesti v roku 14 dni po prejemu paketa ...
Na NLB so povizije za SEPA plačilo enake kot če plačuješ v notranjem prometu (npr. plačilo položnic). Če nakazuješ v neevrsko območje (recimo v UK) pa je provizija skoraj 7 EUR ...

amigo_no1 ::

khm985
Kontaktiraj jih na mail (v angleščini) in pojasni zadevo.
Potem naj ti ali stornirajo ali se dogovoriš da boš plačal kako drugače (kartiva itd).

V bodoče uporabi
http://translate.google.com

St235 ::

TEoretično je možno, v praksi pa v 30 letih še nisem imel orpavka z podjetjem, ki bi čezmejno pošiljalo z odkupnino. To kar ti opisuješ ni plačilo po povzetju.

BlaY0 ::

bastadu je izjavil:

Če nakazuješ v neevrsko območje (recimo v UK) pa je provizija skoraj 7 EUR ...

A res? A imajo prav postavko za ne-uero v EU območju? Svašta!

khm985 ::

@amigo_no1 - google translate ne pozna besede vorkasse ;)
sem kontaktiral tako jacob.de kot banko, 1,59€ za transakcijo v tujino pri banki Celje
tak da ni panike

hvala za odgovore!

bastadu ::

BlaY0 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Če nakazuješ v neevrsko območje (recimo v UK) pa je provizija skoraj 7 EUR ...

A res? A imajo prav postavko za ne-uero v EU območju? Svašta!


SEPA se uporablja samo znotraj evrskega območja, torej samo z valuto EUR. Nakazilo v UK (v britanskih funtih) je popolnoma enako nakazilu v katerokoli drugo državo po svetu, ki ne uporablja valute EUR ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Tilen ::

Sem nakazoval kakšna 2 tedna nazaj preko NKBM z UPN nalogom in me je stalo 0,69 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

khm985 ::

komitent ali nekomitent?

BlaY0 ::

Tilen je izjavil:

Sem nakazoval kakšna 2 tedna nazaj preko NKBM z UPN nalogom in me je stalo 0,69 EUR.

Evo, kot sem rekel, to je isto kot za BN-02 v notranjem prometu.

Tilen ::

Komitent, poklikal kar preko Bankaneta na dan 14.6.2011, iz Jacob Elektronik so pa potrdili plačilo 17.6.2011.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay

Oddelek: Kaj kupiti
453476 (158) Ales
»

Nakazilo v tujino

Oddelek: Loža
3447123 (1772) M-XXXX
»

On-line nakup iz Nemčije pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
252778 (1433) carzany
»

nakazilo v Nemcijo: SEPA vs SHA & OUR

Oddelek: Loža
154091 (2853) cortez
»

bank transfer na moj račun

Oddelek: Loža
205488 (4802) ender

Več podobnih tem