» »

Preseljevanje in moralne dileme

Preseljevanje in moralne dileme

1
2
»

PrimoZ_ ::

-valvoline- je izjavil:


Pristej se odvecni gnoj pri drzavnih monopolistih.sindikati tvslo, sz, elektro, vodooskrba... se precej vec kot 100.000 je dejansko za nogirat.


Številke, kje so številke ?

Ne rabim do človeka natančno, ampak vsaj po recimo 1k ?
Prepričan sem namreč da bluziš in to število 100k vlečeš iz riti. Hkrati pa prestavljaš gol, ko te nekdo vpraša in zraven tlačiš še tretje stvari.

Blinder ::

Goljuf je naše šolstvo, ker prebivalec investira v šolanje, potem po končanem šolanju spozna, da je formalna izobrazba ničvredna.

Če je šolstvo nekje plačljivo, se manj ljudi hodi šolat in je ta formalna izobrazba na koncu tudi nekaj vredna. Tle pri nas narediš sedemletni faks in kaj imaš od tega?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bbbbbb2015 ::

PrimoZ_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Pristej se odvecni gnoj pri drzavnih monopolistih.sindikati tvslo, sz, elektro, vodooskrba... se precej vec kot 100.000 je dejansko za nogirat.


Številke, kje so številke ?

Ne rabim do človeka natančno, ampak vsaj po recimo 1k ?
Prepričan sem namreč da bluziš in to število 100k vlečeš iz riti. Hkrati pa prestavljaš gol, ko te nekdo vpraša in zraven tlačiš še tretje stvari.


Evo ti številke:
V Sloveniji je delovno aktivnih, tistih ki imajo denar in ki plačujejo fakture 600.000. Prebivalcev je 2.000.000. Teh 600.000 vem da je zato, ker sem enega zadnjih projektov delal za eno zelo veliko firmo v Sloveniji, ki je izdala več kot milijon faktur mesečno. Takih ni dosti, zato o firmi ne bi.

Po optimizaciji se pokaže, da je takih, ki resnično plačujejo - 600.000. Realno, oz. maksimalno 1/3 vsega prebivalstva.
V javnem ektorju je zaposlenih cca 160.000:
https://siol.net/novice/slovenija/v-dve...

In to se pogovarjamo o direktno zaposlenih. Ocenjujem, da vsak zaposleni v JU nase "vleče" še dva zaposlena med dobavitelji. Če se sprašuješ, kdo so to - to so dobavitelji bolnicam, državnim bankam, zavarovalnicam.

Realno ima po moje veze z javnim sektorjem torej pol, oziroma morda malo manj kot pol vseh zaposlenih. To je absolutno preveč.

Število občin bi bilo potrebno zmanjšati, število državih agencij znižati. Če bi v 10 letih prišli iz 160.000 zaposlenih na 100.000 bi to bil že velik uspeh. To je sicer 60 tisoč manj.

Je pa še nekaj drugega. Osebno menim, da doktorji, sestre oz. cela medicina ne bi smela biti v javnem sektorju. Oni bi morali biti ekstra, v medicini, odvisni so od zavarovanj, oz. vplačanega denarja. Oni z državnimi uradniki nimajo nič.

Da bi pa Slovenija funkcionirala kot država, pa bi moralo biti delovno aktivnih cca 1.200.000 - 1.400.000. Statitika sicer pravi, da je delovno aktivnih cca 900.000:
https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...

Med te sodijo tudi razne negovalke s.p., ter ogromno nekih prisilnih s.p.jev, ki efektivno ne zaslužijo zadosti. Račune plačuje, pri tem vztrajam, cirka 600.000 ljudi. Premalo.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

Je pa še nekaj drugega. Osebno menim, da doktorji, sestre oz. cela medicina ne bi smela biti v javnem sektorju. Oni bi morali biti ekstra, v medicini, odvisni so od zavarovanj, oz. vplačanega denarja. Oni z državnimi uradniki nimajo nič.


Torej ni nič državnih bolnic, čisto vse privat?

bbbbbb2015 ::

Scaramouche je izjavil:

Je pa še nekaj drugega. Osebno menim, da doktorji, sestre oz. cela medicina ne bi smela biti v javnem sektorju. Oni bi morali biti ekstra, v medicini, odvisni so od zavarovanj, oz. vplačanega denarja. Oni z državnimi uradniki nimajo nič.


Torej ni nič državnih bolnic, čisto vse privat?


Ne, kje pa. Želim samo povedati, da mora država postaviti merila zdravstvenih storitev, direktorji bolnic pa imajo proste roke pri plačah in sistematizaciji. Ter investicijah. Ter odgovarjajo za pozitivno poslovanje.

Zdaj neki brezvezi radiolog izkoristi luknjo v sistemu in našiba nadur za 10k poračuna plač. Ali direktorica zdravstvenega doma, ki je direktorica, dežurna in doktorca. In vleče po vsaki sistematizaciji max.

Seveda bi bilo potrebno imeti več zavarovalnic, vsak si kupi zavarovanje, kot ga rabi.

In seveda klavzula, tisti, ki so v državni bolnici, so v državni, privat pa privat. Ne pa da dopoldne dela v bolnici, popoldne pa naroča te iste paciente k sebi v privat kliniko za doplačilo.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

Blinder je izjavil:

Goljuf je naše šolstvo, ker prebivalec investira v šolanje, potem po končanem šolanju spozna, da je formalna izobrazba ničvredna.

Če je šolstvo nekje plačljivo, se manj ljudi hodi šolat in je ta formalna izobrazba na koncu tudi nekaj vredna. Tle pri nas narediš sedemletni faks in kaj imaš od tega?


Samo potem si ga lahko privošči samo bogat človek ali pa moraš odplačevati desetletje, kje je potem še kredit za stanovanje ali celo firmo?

Mislim da če bi zračunal da te fakulteta stane 100k in to trenutno imaš pri roki, a ni bolje to investirat v biznis in potem z leti ko imaš stalni dohodek, končati fax ob delu, s tem da se ne bojuješ na treh frontah, odplačevat fax,stanovanje in biz?

bbbbbb2015 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Je pa še nekaj drugega. Osebno menim, da doktorji, sestre oz. cela medicina ne bi smela biti v javnem sektorju. Oni bi morali biti ekstra, v medicini, odvisni so od zavarovanj, oz. vplačanega denarja. Oni z državnimi uradniki nimajo nič.


Torej ni nič državnih bolnic, čisto vse privat?


Ne, kje pa. Želim samo povedati, da mora država postaviti merila zdravstvenih storitev, direktorji bolnic pa imajo proste roke pri plačah in sistematizaciji. Ter investicijah. Ter odgovarjajo za pozitivno poslovanje.

Zdaj neki brezvezi radiolog izkoristi luknjo v sistemu in našiba nadur za 10k poračuna plač. Ali direktorica zdravstvenega doma, ki je direktorica, dežurna in doktorca. In vleče po vsaki sistematizaciji max.

Seveda bi bilo potrebno imeti več zavarovalnic, vsak si kupi zavarovanje, kot ga rabi.



S tem da so pri nas majhne plače, stroški za izgradnjo bolnice enaki kot Nemčiji!

Kaj bo nekdo na mali plači mel za zavarovalnico ki mu bo zaračunala 100 plus evrov mesečno?

Poleg tega od teh bolnic nebi dobil presežka, saj spet nebi imeli tok denarja za vrhunske zdravnike ki bi spet bežali v tujino...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Moj sodelavec iz ZDA je po letu dni življenja v Sloveniji ugotovil, da je slovenski izobraževalni sistem "overwhelmingly export oriented".

Ker sem (za razliko od desničarskih hinavcev) dejansko domoljub, sem se odločil, da bom svoje davčno rezidentstvo ohranil v Sloveniji, tako da še vedno plačujem davke, ki skrbijo za to, da država normalno deluje.

Scaramouche je izjavil:

S tem da so pri nas majhne plače
To lahko popraviš tako, da nehaš bit neproduktiven.

Blinder je izjavil:

Goljuf je naše šolstvo, ker prebivalec investira v šolanje, potem po končanem šolanju spozna, da je formalna izobrazba ničvredna.
Moja ni bila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

proto je izjavil:

Kaj si mislite o tem? Osebno mislim, da so te osebe goljufi, ce ze ne zakonsko gledano, pa vsaj moralni. Sociopati. Ampak vcasih se mi zdi, da druzba ne razume problema in jih po telecje pozdravlja. Investira v ljudi, ki nato prispevajo v blagostanje drugih drzav, mi pa jih castimo. Zato me res zanima, kaj si o tem mislite vsi ostali?
Naša domovina je trenutno EU. Če živiš in delaš kjerkoli v EU, s tem Sloveniji pomagaš dovolj, da IMO oznake zate ne morejo veljati.

Strinjam se, da bi država lahko investirala še malo dlje kot zgolj do konca izobraževanja, v učinkovitejšo državo (infrastrukturo, zakonodajo, sodstvo), ki bi spodbujala ljudi k višji produktivnosti, a trenutno se zaradi neoliberalnih idiotizmov ne da natisniti denarja za takšne investicije, poleg tega, da je politični prostor razdrobljen in si vsak domišlja, da bodo njegovi naredili prav, posledično se pa ne naredi nič.

Jebiga, slovenske politike trenutno slovenski narod še najlažje prisili k akciji tako, da v dovolj velikem številu odjebeš drugam.

Stra ::

bbbb2015, strinjam se z dosti tega kar si povedal.

--

Lahko je obdavčitev tudi visoka, če je poslovanje preprosto in malo regulirano bo vseeno gospodarstvu dobro šlo. Ni vse samo v višini davkov. Indeks gospodarske svobode, kjer je Slovenija izredno nizko uvrščena https://www.heritage.org/index/ranking Pridelovalcu hrane je dovolj da mu McDonalds pošlje inšpektorja v kontrolo, birokrat iz pisarne je popolnoma odveč. Ali slučajno kdo od vas trdi, da je idealen McDonaldsov poslovni model ta, da zastrupi vse stranke?

Kljub temu ima Slovenija izredno raznoliko gospodarstvo, skoraj smo med top 10: https://www.visualcapitalist.com/countr... Ljudje bi radi delali, pa jih država s prevelikim številom zakonov od tega odvrača. Tisti, ki ne poslujete v večih panogah sploh ne veste kakšna milina je računalništvo ki je skoraj popolnoma deregulirano, vsak dijak lahko prične programirati karkoli se mu zahoče. Če pa bi se rad ukvarjal z gozdarstvom, pa najprej veselo branje: https://www.gozd-les.com/slovenski-gozd...

--

Lahko ima neka država na papirju 90% davčno stopnjo, ampak je to predvsem da zadovolji premožno-mrzneže, saj ima obenem noter dodanih toliko olajšav, da je stopnja efektivno komaj za par procentov višja od običajne. Gospodarska svoboda, ne davki.

Davek na dobiček podjetja je tako ali tako zdelegiran naprej na zaposlene in na stranke. Upam, da vam je jasno kako to deluje? Jaz bi ta davek ukinil, ker ga itak posredno plača ljudstvo ne pa lastnik firme.

--

Če privatne šole delujejo v Indiji in to v predelih kjer je revščina, bi še bolje tudi pri nas, School Inc.:

Samo država naj pusti podjetnike pri miru.

--

Lahko se hvalimo da gredo davki v zdravstvo in šolstvo in infrastrukturo in živimo solidno in varno in ne vem kaj še, če na TV vidim da se je avtocestni križ podražil iz 2 na 3 mrd točno vem kaj se dogaja in je vse zgornje dobrikanje kot šepetanje sredi burje.

Glugy ::

gooo je izjavil:

Sicer sem to hipotetično situacijo bolj preletela. Ampak, ravno tako kot nekdo gre, nekdo pride na novo. Če pogledaš bolj globalno je vse skupaj bolj neka povratna zanka.

Ja sam da ti socialno zavarovanje kot novi prišlek dobiš morš kr nekaj prej plačat ; ni to zastonj da pridš; birokracijo urediš pa plačaš mesečno položnico pa si pokrit za zdravstvo.

jype ::

Stra je izjavil:

Lahko je obdavčitev tudi visoka, če je poslovanje preprosto in malo regulirano bo vseeno gospodarstvu dobro šlo. Ni vse samo v višini davkov. Indeks gospodarske svobode, kjer je Slovenija izredno nizko uvrščena https://www.heritage.org/index/ranking Pridelovalcu hrane je dovolj da mu McDonalds pošlje inšpektorja v kontrolo, birokrat iz pisarne je popolnoma odveč. Ali slučajno kdo od vas trdi, da je idealen McDonaldsov poslovni model ta, da zastrupi vse stranke?
Ne, je pa idealen ta, da jih naredi dolgoročno psihološko in fizično odvisne od hrane, ki jo prodaja. Čemu? Ker to zagotavlja najvišji dobiček.

Stra je izjavil:

Če privatne šole delujejo v Indiji in to v predelih kjer je revščina, bi še bolje tudi pri nas, School Inc.:
Ja, super, sproducira na tone ljudi, ki so koristni za najbogatejše, sami pa nesposobni izstopiti iz podganje dirke. Le kaj bi lahko šlo narobe?

Stra je izjavil:

Samo država naj pusti podjetnike pri miru.
Ta eksperiment je privedel do najbolj krvave revolucije v zgodovini človeštva, ti bi ga pa rad ponovil?

Stra je izjavil:

Lahko se hvalimo da gredo davki v zdravstvo in šolstvo in infrastrukturo in živimo solidno in varno in ne vem kaj še, če na TV vidim da se je avtocestni križ podražil iz 2 na 3 mrd točno vem kaj se dogaja in je vse zgornje dobrikanje kot šepetanje sredi burje.
In vendar se ti voziš po tem križu, jaz, ki sem zanj plačal, se pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

proto je izjavil:

49106 je izjavil:

Kako boš ustavil beg možganov?


Nic ne ustavljam. Samo razlozil sem nekaj, kar vecini ni jasno. Ker se mi zdi noro, da taksne ljudi, ki so ogoljufali celotno drzavo (to sem jaz, pa ti, pa vsi ki jih poznas, pa se skoraj 2 miljona drugih) castimo, namesto, da bi jih imeli za barabe in jih oglobili najmanj za denar, ki ga je druzba investirala v njih.

Tu sedaj prihajaš na spolzek teren, ker ti osnove niso jasne in ne vidiš celotne slike. V osnovi imaš prav, ampak tega v trenutnem sistemu ne moreš spremeniti.
Slovenija je socialna in solidarnostna država. To je osnova. Vsak plačuje nekaj davka, da dobi storitev. Ker je treba plačevati plače sproti in investicije v naprej, to pomeni da so za tvoje šolanje plačali starši, načeloma. Zato 'ti' morda niti moralno nisi za nazaj nič dolžan.
Je pa druga fora, da eni zagovarjamo privatizacijo vsega in plačevanje po storitvah. E, tu pa se zdaj zaplete pri ostalih 90% sodržavljanov, tudi pri tebi.
Sicer lahko debatiramo ali je nekdo dolžan za šolanje ko gre nato v tujino, ali ni dolžan, in ali so mu to že starši plačali ali ne, lahko pa seveda vse uvedemo plačljivo pa se takšni ne bodo nikoli več spraševali ali je kdo kaj dolžan družbi ali ne.
Ampak kot že rečeno, s tem se v veliki večini ne strinjate.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

Ampak kot že rečeno, s tem se v veliki večini ne strinjate.
Ker lahko vidimo, kako to deluje v državah, ki to preizkušajo: Sploh ne.

gruntfürmich ::

PrimoZ_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Slovenistan izbrancem ponuja varne dobro placane drzavne sluzbe do penzije za prakticno 0 dela ostalim pa servira fevdalizem. Pametni so ze zbezali, veliko se jih pripravlja. Komunizem se nikoli ni obnesel.



Spet narobe.
Slovenija kot socialna država omogoča, da pride do dobre izobrazbe tudi človek iz revne družine, brez da se zapufaš do konca življena ali prodaš ledvico.
Po končanem faksu pa tak človek dobi dobro službo in preko davkov subvencionira tudi take nehvaležne idiote kot si ti.

Vir: izkušnja iz prve roke :)

P.S. Zakaj nisi izkoristil zastonskega šolanja tudi sam, da bi nekaj naredil iz sebe ?

Hja glej, vsaka medalja ima 2 plati. Lahko se gremo elitizem pa omogočimo šolanje samo parim procentom najpametnejšim in morda najbogatejšim, lahko pa mečemo miljarde v visoko šolanje več kot polovice populacije in potem upamo da bomo v kakšnem promilu ljudi dobili kvaliteten kader ki se bo dejansko do konca izšolal izmed trenutne mase visoko šolajočih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

Lahko se gremo elitizem pa omogočimo šolanje samo parim procentom najpametnejšim in morda najbogatejšim
Funny, najbogatejši dokazano goljufajo na sprejemcih, najpametnejši pa gnijejo po neproduktivnih službah in temu ti rečeš "elitizem"?

gruntfürmich je izjavil:

lahko pa mečemo miljarde v visoko šolanje več kot polovice populacije in potem upamo da bomo v kakšnem promilu ljudi dobili kvaliteten kader ki se bo dejansko do konca izšolal izmed trenutne mase visoko šolajočih...
Res žalostno, da je prebivalstvo izobraženo. S takimi je pretežko manipulirat, ker se ne bojijo niti beguncev, niti sevanja od 5G. Kaj sploh še ostane?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mr_chai ()

gruntfürmich ::

Pričakovano da ne ločiš med izobrazbo in pametjo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

proto ::

bbb* berem tvoj zgornji tekst in spet gledas na celo zadevo skozi rolo sekret papirja.

Kdo je pa tebi omogocil, da si prispeval obcasno 140k na leto? Si prisel iz dzungle in zacel sluziti? In ali ves kaj je hedge sklad? Prejsne generacije so placale vaso generacijo, investicija je pri polovici propadla, od ostalih je pa 10 procentov morda dobro zasluzilo. In ti so bili profitabilen del investicije, ki pokrijejo izgube. Zdaj pa trdis, da ti si pa dasa, ki se sam vzdrzuje, dobro sluzi in ni nikomur nic dolzan, ker je prisel nag iz dzungle. Pa si res?

In tukaj se podre tvoje celotno nakladanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

Poldi112 ::

Kolega, a davki, ki jih plačajo trgovci, čistilke, učitelji, peki, ... so pa zgrešena investicija, al kako? Štejejo samo oni, ki dobro zaslužijo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

-valvoline- ::

PrimoZ_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Pristej se odvecni gnoj pri drzavnih monopolistih.sindikati tvslo, sz, elektro, vodooskrba... se precej vec kot 100.000 je dejansko za nogirat.


Številke, kje so številke ?

Ne rabim do človeka natančno, ampak vsaj po recimo 1k ?
Prepričan sem namreč da bluziš in to število 100k vlečeš iz riti. Hkrati pa prestavljaš gol, ko te nekdo vpraša in zraven tlačiš še tretje stvari.

V ju/js/drzavni monopolisti je zaposlenih skupaj 300.000 fikusev. Dobra polovica ne dela prakticno nic. Si dovolj pameten kot pravis da tudi sam ugotovis kolk je tu nepotrebnega balasta. Zaceti pri tvslo in tistih 3000 uber lenuhov, nadaljevat pri agencijah, pri obcinah kjer je 90% kadra odvec, pozapret vaske sole z enomestno stevilo ucencev itn... Kaj se je zgodilo s cariniki po vstopu v eu?

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

>V ju/js/drzavni monopolisti je zaposlenih skupaj 300.000 fikusev.

To ti je lokalna kelnarca povedala, ko si bil že fejst nabasan?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Stra ::

jype je izjavil:

Stra je izjavil:

Samo država naj pusti podjetnike pri miru.
Ta eksperiment je privedel do najbolj krvave revolucije v zgodovini človeštva, ti bi ga pa rad ponovil?

Ravno obratno je. Kjer država pusti podjetnike pri miru se imenuje gospodarska svoboda: https://www.heritage.org/index/ranking kar privede do blagostanja.

Kjer država zatira pravice ljudi, da še moke nimajo, ker centralni planer ne zna planirati, pa pride do krvavih revolucij. Tega si ja ne želiš ponoviti?

proto ::

Poldi112 je izjavil:

Kolega, a davki, ki jih plačajo trgovci, čistilke, učitelji, peki, ... so pa zgrešena investicija, al kako? Štejejo samo oni, ki dobro zaslužijo?

Razlagam cloveku v njegovem jeziku. Ker mojega ne razume.

nurmaln ::

imagodei je izjavil:


Le kako jim je zneslo, s tako nezaslišanimi davki?


Z lahkoto, tistih davkov ni praktično nihče plačeval, ker je je bolj izplačalo investirati v lobiranje, da so zate sprejeli neko posebno davčno olajšavo. Posledično so imeli kilometerske davčne predpise.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::

proto je izjavil:

bbb* berem tvoj zgornji tekst in spet gledas na celo zadevo skozi rolo sekret papirja.

Kdo je pa tebi omogocil, da si prispeval obcasno 140k na leto? Si prisel iz dzungle in zacel sluziti? In ali ves kaj je hedge sklad? Prejsne generacije so placale vaso generacijo, investicija je pri polovici propadla, od ostalih je pa 10 procentov morda dobro zasluzilo. In ti so bili profitabilen del investicije, ki pokrijejo izgube. Zdaj pa trdis, da ti si pa dasa, ki se sam vzdrzuje, dobro sluzi in ni nikomur nic dolzan, ker je prisel nag iz dzungle. Pa si res?

In tukaj se podre tvoje celotno nakladanje.


Hedge und je generalno zadeva v katero vstopiš prostovoljno. "Pogodbe" v katere nisi vstopil prostovoljno so nične in te k ničemer ne zavezujejo. Če mi nekdo pri rdeči luči na semaforju začne neki špricati na vetrobransko steklo in potem to razmazovati, da bo kao očistil šipo, to še ne pomeni, da sem mu dolžan plačati za to storitev.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

proto ::

nurmaln je izjavil:

proto je izjavil:

bbb* berem tvoj zgornji tekst in spet gledas na celo zadevo skozi rolo sekret papirja.

Kdo je pa tebi omogocil, da si prispeval obcasno 140k na leto? Si prisel iz dzungle in zacel sluziti? In ali ves kaj je hedge sklad? Prejsne generacije so placale vaso generacijo, investicija je pri polovici propadla, od ostalih je pa 10 procentov morda dobro zasluzilo. In ti so bili profitabilen del investicije, ki pokrijejo izgube. Zdaj pa trdis, da ti si pa dasa, ki se sam vzdrzuje, dobro sluzi in ni nikomur nic dolzan, ker je prisel nag iz dzungle. Pa si res?

In tukaj se podre tvoje celotno nakladanje.


Hedge und je generalno zadeva v katero vstopiš prostovoljno. "Pogodbe" v katere nisi vstopil prostovoljno so nične in te k ničemer ne zavezujejo. Če mi nekdo pri rdeči luči na semaforju začne neki špricati na vetrobransko steklo in potem to razmazovati, da bo kao očistil šipo, to še ne pomeni, da sem mu dolžan plačati za to storitev.


Nimas ti kaj vstopati, zavrnit bi moral se pred rojstvom, si ga pa vzel. S predporodno oskrbo, nato porodom, porodniskim dopustom, vrtcem, uporabo cest... tudi ta poizkus sociopatskega opravicevanja lastne pokvarjenosti bo pristal v istem kupu gnoja kot prejsnji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

xmetallic ::

imagodei je izjavil:


Ko bi folk le znal googlat:
 Income Tax plus Employee and Employer Social Security Contributions 2018

Income Tax plus Employee and Employer Social Security Contributions 2018


Če upoštevaš zraven še koliko denarja država vrne nazaj v obliki socialnih bonbončkov (otroški dodatki), nižje obdavčitve če sta dva poročena (Nemčija), ter s tem povezane davčne olajšave boš ugotovil, da navkljub na papirju višjim obdavčitvam v Nemčiji ljudjem na koncu ostane več EUR v denarnici kot pa slovenskemu državljanu z enako bruto plačo, za davke, ki jih plačajo pa imajo tudi javne storitve na nivoju -> dostopnost nujne medicinske pomoči, dežurni zdravniki v (skoraj) vsaki vasi, opremljenost/moderniziranost bolnišnic, namenski helikopterji za NMP,... Ustrezno opremljena vojska, policija, učinkovita in hitra javna uprava.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

proto je izjavil:

bbb* berem tvoj zgornji tekst in spet gledas na celo zadevo skozi rolo sekret papirja.

Kdo je pa tebi omogocil, da si prispeval obcasno 140k na leto? Si prisel iz dzungle in zacel sluziti? In ali ves kaj je hedge sklad? Prejsne generacije so placale vaso generacijo, investicija je pri polovici propadla, od ostalih je pa 10 procentov morda dobro zasluzilo. In ti so bili profitabilen del investicije, ki pokrijejo izgube. Zdaj pa trdis, da ti si pa dasa, ki se sam vzdrzuje, dobro sluzi in ni nikomur nic dolzan, ker je prisel nag iz dzungle. Pa si res?

In tukaj se podre tvoje celotno nakladanje.


Sekret papir je zelo v redu filter. Dober izum, čeprav jaz ne gledam skozi sekret papir, ker se skoraj nič ne vidi. Glede 140k si nekako zrelativiziral, to ni bilo občasno, to je bilo sigurno vsaj 10 let, 10 let pa ne toliko sicer, ampak vedno zelo dosti. To je, dragi moj, dosti denarja. Za to se imam zahvaliti predvsem staršem, ki so delali vse svoje življenje.

Drugače pa si se kar prisrčno zmedel. Slovenija je SOCIALNA država, ne socialistična, kot bi ti rad. Pa ne da ne bi probali. Probalo se je, imenovala se je SFRJ, Socialistična federativna republika Jugoslavija in ta eksperiment ni preživel zoba časa. Pač ni. Ni bilo vse slabo v Jugoslaviji, kot marsikdo želi prikazati, sploh ne. Daleč od tega, pravzaprav.

Samo Jugoslavija je razpadla, sicer mi lahko rečemo Srbi so krivi pa to. Ampak realnost Jugoslavije je bilo nezadržno ekonomsko propadanje. Ko je Slovenija odšla, je to pomenilo 30% padec bruto produkta. Ko je odšla še Hrvaška, je to pomenilo, po moji oceni 45% padec bruto produkta.

Pa država je bila že v težavah vsaj 10 let pred tem. Poglej si tole:
Jugoslovanski dinar @ Wikipedia

na dnu. Preden je Slovenija odšla, so printali papir, na katerem je bilo ogromno ničel. Ko pa je odšla, pa so Srbi ničle še samo pojačali:
https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/25...

Tako da teza, ki jo postavljaš, da je vsak osebek, ki gre nekam, nekaj "dolžan" družbi, je povsem napačna. Tak sistem vodi v neučinkovito gospodarstvo, ter na koncu v lakoto. Poglej si Venezuelo. Slovenska družbena pogodba, ki ji rečemo Ustava, česa takega, da je posameznik dolžan družbi, ne predvideva.

Slovenija se mora razviti v moderno in učinkovito državo, povečati je potrebno posle in zaposljivost, otresti se egalitarnosti, vsak mora delati, za najšibkejše v družbi je potrebno poskrbeti do minimalnega družbeno sprejemljivega nivoja. In nihče ni nikomur dolžan, kot tukaj želiš ti postavljati teze.

Zgodovina sprememb…

LukiYo ::

-valvoline- je izjavil:

proto je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Dokler bodo davki na place in ostalo taksni kot so ne mormo rect da je slovenistan drzava. Komunajzarski gulag.


Ampak davki na place so taksni ravno zaradi zgornjih. A nisi razumel ali pa samo ne zmores deducirati posledic?

Davki so taksni kot so ker je 3/4 drzavnih parazitov v js/ju odvec oz najmanj 100.000 pijavk. And the nubers are going up.


Tako je glede davkov, ja. V USA je nekje 7,5% ljudi, ki delajo za državo, v SI nekje 12%.
Za 2M prebivalcev imeti takšen državni aparat dosti pove: control freaks, policijska država, nepotizem, predpisi in vtikanje v vsako malenkost, hkrati pa pravila prilagojena za povezane osebe (kar je v majhni državi še bolj očitno).
Morali bi poenostavit zakonodajo, davke bolj pavšalno odmerjat, ne regulirat/kontrolirat čisto vsakega dela življenja ljudi in zmanjšat aparat ter s tem davke. Pa digitalizacije v smeri Estonije tudi ne bi bila slaba, bi velik uradniških okenc odpadlo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Poldi112 ::

Kje ti vidiš policijsko državo in ostale oslarije, o katerih pišeš?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zobnik ::

Ko ste se vi šolal, so vaši starši delal in plačeval davke + precej gre od bruto državi.
Torej vaše izobraževanje so plačal starši in kaj danes naredi država zastonj za ljudi. NIČ.
Če hočeš k zdravniku rabiš zavarovanje, če hočeš se peljat po cesti rabiš re.avto, draga cestnina, zaavrovanje, bencina...., če hoše po AC vinjeto, če hočeš to on tretje. NIč ni zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

imagodei ::

xmetallic je izjavil:

imagodei je izjavil:


Ko bi folk le znal googlat:
 Income Tax plus Employee and Employer Social Security Contributions 2018

Income Tax plus Employee and Employer Social Security Contributions 2018


Če upoštevaš zraven še koliko denarja država vrne nazaj v obliki socialnih bonbončkov (otroški dodatki), nižje obdavčitve če sta dva poročena (Nemčija), ter s tem povezane davčne olajšave boš ugotovil, da navkljub na papirju višjim obdavčitvam v Nemčiji ljudjem na koncu ostane več EUR v denarnici kot pa slovenskemu državljanu z enako bruto plačo, za davke, ki jih plačajo pa imajo tudi javne storitve na nivoju -> dostopnost nujne medicinske pomoči, dežurni zdravniki v (skoraj) vsaki vasi, opremljenost/moderniziranost bolnišnic, namenski helikopterji za NMP,... Ustrezno opremljena vojska, policija, učinkovita in hitra javna uprava.

Spet nekaj čisto izven konteksta. Ni dileme, da Slovenija vodi po prispevkih, ki jih mora od bruto plače prispevati zaposleni. Ampak zato pa toliko več plačajo delodajalci NA BRUTO. To ti jasno kaže tudi zgornja grafika, če bi si vzel 5 minut časa in jo poskusil razvozlat. Strošek dela za delodajalca je npr v Nemčiji ali Avstriji višji kot v Sloveniji, za isto bruto plačo. Dejanska razlika je ta, da pri istem brutu delavcu ostane večji neto. Ampak to je itak demagogija, ker imamo v Sloveniji že itak nižje bruto plače kot npr. naši severni sosedje.

Sicer pa tole: Taxing Wages 2019, stran 7 in 8.

Torej obremenitev prihodkov z davki in prispevki za par z 2 otrokoma, oba starša zaposlena, eden na 100% in drugi na 67% povprečne plače, upoštevaje socialne transferje (povzetek iz tabele na 8. strani):
Država                Obremenitev prihodkov
                 (upoštevaje socialne transferje)
-------------------------------------------------
Belgium                         45.1
Germany                         42.6
France                          42.4
Italy                           41.7
Austria                         40.3
Sweden                          39.1
Greece                          38.4
Finland                         37.1
Slovak Republic                 36.7
Turkey                          36.4
Spain                           36.3
Lithuania                       36.3
Hungary                         36.2
Portugal                        35.5
Slovenia                        35.4
- Hoc est qui sumus -

Poldi112 ::

zobnik je izjavil:

Ko ste se vi šolal, so vaši starši delal in plačeval davke + precej gre od bruto državi.
Torej vaše izobraževanje so plačal starši in kaj danes naredi država zastonj za ljudi. NIČ.
Če hočeš k zdravniku rabiš zavarovanje, če hočeš se peljat po cesti rabiš re.avto, draga cestnina, zaavrovanje, bencina...., če hoše po AC vinjeto, če hočeš to on tretje. NIč ni zastonj.


Zavarovanje si rabil tudi včasih, šolstvo/zdravstvo/.. je še kar zastonj, AC včasih ni bilo, lahko greš pa tako kot naši starši po regionalni cesti na morje. Si bom drznil trditi, da bolj udobno in ceneje, kot nekoč...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

proto ::

Oh bbbb, zdah si se spravil se slamnatega moza postavit in ga pretepat do onemoglosti, navedel sem ti dejstva, ti operiras na strahovih in fantazijah, ki si si jih sam postavil. V dzungli mar ne?

Na, checboxe, kar sproti kljukaj:

[X] Socializem
[ ] Partizani in domonranci
[ ] Cerkev
[ ] Goli otok
[ ] Janez Jansa je rekel _____
...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mr_chai ()

bbbbbb2015 ::

proto je izjavil:

Oh bbbb, zdah si se spravil se slamnatega moza postavit in ga pretepat do onemoglosti, navedel sem ti dejstva, ti operiras na strahovih in fantazijah, ki si si jih sam postavil. V dzungli mar ne?


Nikakor ne. Tvoja teza je, da vsakdo, ki je zrastel v odraslo osebo in se je izšolal v Sloveniji, je Sloveniji nekaj dolžan. Sloveniji in Slovencem, ki so ga "pomagali" izšolati.

Jasno sem ti pokazal, da to v praksi ni res, da so to argumenti v balončku, ko recimo ne upoštevaš, koliko so starši zaslužili in vplačali davkov. Da ne govorim, da naša ustava, ki ima funkcijo družbene pogodbe, tega ne predvideva, niti ne omenja.

Lahko pa si prebereš ustavo SFRJ (če znaš srbo-hrvaško):
http://mojustav.rs/wp-content/uploads/2...

in tam boš videl, da se predvideva, da ljudje prispevajo nazaj v skupnost. To je njihova ustavna dolžnost. Temu se je reklo socializem in kot rečeno, ta družbeni eksperiment ni uspel.

Zato že v osnovi teza, da se je nekdo izšolal, zdaj pa gre, pa je Slovencem nekaj "dolžan" nima ne zakonske, ne moralne, ne realne podlage.

Pritegniti talent v Slovenijo je nekaj povsem drugega. Ampak samoizpraševanje, koliko s(m)o vsi dolžni, ki s(m)o odšli, je čisto deplasirano, kot sem ti že v prejšnjih prispevkih pojasnil.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

Bi to rekel če bi zaradi padca standarda, zgubili kar lepo število zdravnikov in pri določenih operacijah sploh nebi bilo čakalne dobe?

EpiH ::

Kaj pa, ce bi drzava uvedla podobne ukrepe kot Hrvaska? Da so mladi do 25/30 oprosceni placevanja dohodnine v celoti/50%? S tem bi zagotovo upocasnili beg mozganov.

jype ::

Stra je izjavil:

Ravno obratno je. Kjer država pusti podjetnike pri miru se imenuje gospodarska svoboda: https://www.heritage.org/index/ranking kar privede do blagostanja.
Ko sem nazadnje gledal, je tam največ samomorov, ne pa največja blaginja.

Največja blaginja je tam, kjer nihče ne ostane brez vsega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mr_chai ()

bbbbbb2015 ::

Scaramouche je izjavil:

Bi to rekel če bi zaradi padca standarda, zgubili kar lepo število zdravnikov in pri določenih operacijah sploh nebi bilo čakalne dobe?


Ključno za zdravstvo je v bistvu dvoje:
- da si zdravstvo postavlja plačna razmerja in investicije in vse - samo
- da so odvisni in bodo odvisni od vplačanih zavarovanj, ker pomeni več vplačil, več denarja

Zdi se mi neprimero, da je gospa, ki je direktorica zdravstvenega doma, hkrati tudi doktorica. S tem, da moja znanka pravi, da je ni nikoli notri. Ko pride ob 8h, ji rečejo pridi ob 7h, ko bo še doktorica notri. Pride ob 7h in doktorice ni notri, ker je ni v službi. To je laž in blefiranje in to se ne sme.

Doktorico potem srečamo zvečer (!) ob 19h, kadi pri rešilcu in se s tehnikom skup pogovarjata. To isto doktorico sem potem srečal zelo visoko na spisku plačanih doktorjev. Glejte, to ni v redu.
Po drugi strani so kupovali rešilec. Ve se, koliko firm rešilce dela (predeluje) v Sloveniji. V pogovoru mi je oseba (da je ne razkrijem) odkrito rekla, da vedno nekaj denarja dajo "za stran". Za podkupnine, če tega niste razumeli.

Glejte, to tako ne gre. In temu je že tako praktično od osamosvojitve. To je treba prečistiti, zdravniški ceh si to mora porihtati sam. Metati denar v tak zdravstveni sistem je brezveze. Pa ni samo pri kombijih tako. Tudi sanitetni material in zdravila. To preprosto pač, naj si ta zdravniški ceh sam uredi, državni uradniki pa oni sigurno niso.

In recimo direktor ene od slovenskih bolnic je bil pri kurbi, na službene stroške, na službeni čas. Pa ga je kurba dala na Internet, sem mislil, zdaj pa bodo skočili. Pa niso. Glejte, to se zdravstveniceh mora malo samo regulirati. Ta famozni kurben direktor pa bi moral iti. Pa on se v redu počuti in ne namerava iti nikamor. To je pa tisto, kr sem rekel, da sistem lahko vleče naprej kritična masa dobromislečih. Zgleda da te mase pač ni.

Na drugi strani je treba pač narediti vse, da se pritegne talent in število zaposlenih poveča. To je naloga gospodarskega ministra, ne mene.

In to so problemi. In doktorji odhajajo, ker v bistvu na enostaven način, sploh če so specialisti, v Nemčiji in že v Avstriji zaslužijo x2, eni x3. In ne rabijo mahinacij, nič ne rabijo. In tam kombiji stanejo realen denar in zavarovalnice plačujejo po realnih stroških.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

@proto
Zadeva ni tako ekstremna, kot ti mislis. Solanje, zdravstvo nam, meni ni noben castil, to vsoto so starsem skozi desetletja trgali od place v obliki davkov in v obliki DDVja pri nakupovanju. Malo samo poglej kolko je brutto, netto, pa pol se DDV od tega nettoja potegni dol. Kolko je potem dejansko pobrala drzava od brutto place dveh starsev v 25 letih? Kolko jim se bo? Kolko bo penzija in za kolko let? Ce ima drzava sreco, bosta moja dva kmal po penziji sla po gobe in nazaj v obliki penziji bosta dobila drobtine.

Je pa fajn ane, ko sluzijo nekateri denar cez mejo, trosijo ga pa v sloveniji ane? Ker ce ga nebi sluzil v tujini, ga nebi trosil v sloveniji, ampak bi verjetno cuzal socialno, potne stroske, regres in marsikater drug BS.

Jaz konkretno potrosim v sloveniji, pa nisem veliko doli za vsaj 4 slovenske minimalne place.

Potem imas pa tiste, ki delajo blizu meje. Zgodba je taka, da ce zivis v sloveniji bos kljub temu placal prispevke in razliko v davku sloveniji, razen ce odjavis rezidenstvo, ampak potem moras imeti stalno prebivalisce v tujini.

To da pa tujci ne prihajajo v slovenijo je pa drug problem. Oz. seveda prihajajo iz se bolj juznih drzav, tako da problema ni.

Nismo na koncu verige. Ti si opisal samo en clen te celotne verige.

Pozabljas tudi, da marsikdo je delal v tujini in na stara leta prakticno potrosil denar v sloveniji in si postavil bajto, je nosil denar iz tujine domov in ta denar je ostal v sloveniji.

Pa ves koliko ljudi se vrne na stara leta in potem nemske/avstrijske penzije prinas potrosijo do konca svojih dni? In to je malo vecja penzija, kot tista ki jo ima ena slovenska babica.

Tako da na koncu koncev denar po neki poti pride nazaj. Nekateri tudi pridejo nazaj in v sloveniji ustvarijo biznis, ce pa nebi sli v tujino, pa tega biznisa nebi sploh bilo.

Torej kaj bi ti tocno rad? Zaprt sistem? Bi rad videl kako dolgo bi to slo.

PS: Se en pozitiven primer, v kolikor dedek od zene nebi ustvaril podjetja v avstriji, bi kr nekaj slovencev imelo slabse sluzbe ali pa sploh nebi imelo sluzb.

Prevec ozkogleden pogled imas na stvari.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Jaz tudi razmisljam o tem, da na stara leta potrosim ta denar iz tujine doma. To pa je kul ane? Pa da postavim dve nepremicnini in s tem podpiram gospodarstvo, ki ga zelo verjetno s slovensko placo in slovensko penzijo bi.

Tudi to, da naprimer pridem dol in placam privat zobozdravnika sigurno vec prinese v slovensko blagajno, kot ce tega nebi ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mr_chai ::

Glugy je izjavil:


Ja sam da ti socialno zavarovanje kot novi prišlek dobiš morš kr nekaj prej plačat ; ni to zastonj da pridš; birokracijo urediš pa plačaš mesečno položnico pa si pokrit za zdravstvo.


Ne pri nas ;(( So luknje, ki so tam nastavljenje s posebnim namenom.

nurmaln ::

proto je izjavil:

Nimas ti kaj vstopati, zavrnit bi moral se pred rojstvom, si ga pa vzel. S predporodno oskrbo, nato porodom, porodniskim dopustom, vrtcem, uporabo cest... tudi ta poizkus sociopatskega opravicevanja lastne pokvarjenosti bo pristal v istem kupu gnoja kot prejsnji.

Mladoletne osebe, razen redkih izjem, nimajo poslovne sposobnosti in ne morejo sklepati pogodb.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

dope1337 ::

Napram ZDA je res car. Startal je v zivljenje brez dolga za svoje solanje, brez morebitnega dolga za kaksno zdravljenje, vse so mu sponzorirali zaposleni v casu njegovega odrascanja, preko njihovih placanih davkov.


Ce jih ne bi bilo tako strah sociale, bi tudi oni lahko uživali njene sadove ;) So si cist sami krivi.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

bbbbbb2015 ::

dope1337 je izjavil:

Napram ZDA je res car. Startal je v zivljenje brez dolga za svoje solanje, brez morebitnega dolga za kaksno zdravljenje, vse so mu sponzorirali zaposleni v casu njegovega odrascanja, preko njihovih placanih davkov.


Ce jih ne bi bilo tako strah sociale, bi tudi oni lahko uživali njene sadove ;) So si cist sami krivi.


Američani furajo neko svojo trdo različico izobraževanja. Vsak plača sam. Sicer univerze dosti denarja dobijo od donatorjev, imajo tudi grante od teh ameriških agencij za R&D.

Po teh statistikah sodeč:
https://www.investopedia.com/student-lo...

Jih ima polovica nek dolg, ne torej vsi. Kaj je boljše, trda varianta, da se znižajo davki, pa vsak sam plača ali mehka varianta, davki in neka delna ali nobena participacija.
Evropa je v glavnem na nobeni ali delni participaciji. No, UK je še bolj trda varianta.

Kaj pa vem. Slovenskim faksom se očita, da so premalo povezani z gospodarstvom. Nekako v neki svoji komfortni coni. Se pa nekako vidi, da se cene dvigujejo in da folk ne uspeva tega plačevati.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Kaj pa je danes po 26 letu starosti zastonj, ko se zaključi fax. ?????
Pred 26 letu so pa starši plačeval davke pa tudi od bruto je šlo dost državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

jype ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Jih ima polovica nek dolg, ne torej vsi.
Problem teh dolgov je, da so tako kot invalidnost. Če so previsoki, se jih ne moreš znebiti, prodajajo ti jih pa, kolikor marketing lahko nese, ker se jim splača.

proto ::

Bbbb, ti se se kar zahebavas? Pa se en salabajzer pod tabo.

Kaj za vraga ima SFRJ in njena ustava veze pri vsem skupaj?

Placujes davke. Ali placujes zaradi dveh otrok visje davke kot nekdo, ki otrok nima? Ne. Dobis olajsave. Ergo placujes nizje davke. Torej ti davki ostalih sponzorirajo otroka. Kaj tukanne razumes?

m0LN4r ::

Ne izkrivljaj, ti bi samo rad dokazal svoj prav pod svojimi pogoji, kot da drugi dejavniki sploh ne obstajajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

proto ::

m0LN4r je izjavil:

Ne izkrivljaj, ti bi samo rad dokazal svoj prav pod svojimi pogoji, kot da drugi dejavniki sploh ne obstajajo.


Ne, jaz imam prav, drugi pa flikajo slabo vest, ki jim jo vzbujam. Kar je vredu, dokazuje, da so se ljudje. Imas pa druge, ki slabe vesti nimajo in se sopirijo recimo ti. Ne, taksni niso vec ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

bluefish ::

proto je izjavil:

Bbbb, ti se se kar zahebavas? Pa se en salabajzer pod tabo.
S takim nivojem baš ne bo šlo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google leta 2016 na Bermude poslal 16 milijard evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7031387 (24699) zmaugy
»

Okrogla miza o viziji razvoja in ureditve blockchaina v sodobni družbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
5513361 (11288) Gregor P
»

Končno podhranjeni spregovorijo - DURS (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
541111634 (95096) darkolord
»

neto - bruto = ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7416108 (14094) gjural

Več podobnih tem