» »

Magnezijev glicinat

Magnezijev glicinat

Halfdead987 ::

Sem slišal šele pred kratkim za to in bi probal če res kaj pomaga (za spanje, stres itd.)
Je kdo tu ki uživa to in morda priporoča neko mesto iz kje naročit? Lahko tudi izven Slo.
Hvala

5pellfire ::

Jaz pred spanjem jemljem običajen magnezijev oksid/karbonat + melatonin (1mg).
Magnezij kupujem v DM-u, melatonin pa v on-line lekarni.

Vse te izpeljanke ... magnezijev citrat, etc. ...so samo quick money grab ...
Magnezijev citrat opevajo kako ima boljšo absorbcijo kot oksid, stane pa 3x več.
Fora je, da vzameš malo več magnezijevega oksida, pa dobi na koncu telo ven enako
količino magnezija kot iz citrata, si pa še vedno daleč pod ceno citrata.

SodVina ::

Magnezijev oksid ima minimalno absorbcijo (5%). Povečanje doze poveča odvajalni efekt.
Jemanje šumečih tablet (po možnosti še s sladkorjem/sladili) ima prej negativen kot pozitiven učinek.

Glicinat in citrat bo bolj prava izbira.
Sam sem jemal kake dva meseca jemal glicinat/l-threonat Učinek je bil opazen. Komajda, ampak opazen.

lp

Halfdead987 ::

SodVina je izjavil:

Magnezijev oksid ima minimalno absorbcijo (5%). Povečanje doze poveča odvajalni efekt.
Jemanje šumečih tablet (po možnosti še s sladkorjem/sladili) ima prej negativen kot pozitiven učinek.

Glicinat in citrat bo bolj prava izbira.
Sam sem jemal kake dva meseca jemal glicinat/l-threonat Učinek je bil opazen. Komajda, ampak opazen.

lp


lahko malo pojasniš? sem gledal tole :

in je kar nekaj razlik. ene par jih ima odvajalni efekt (ne rabim), glicinat naj bi bil za stres in spanje, malate za energijo in neki drugi spet za druge stvari
magnezijev karbonat iz sumecih nastane oksid, kar naceloma ni slaba stvar ali?

SodVina ::

Magnesium types

Magnezijev oksid je nesmiselno jemat.
Magnezijev karbonat pa uporabljajo plezalci ali gimnastičarji za oprijem rok.
Tako da ne jemat šumečih tablet in govorit okoli, da imate dovolj magnezija.
Citrat bo bang/buck. Glicinat menda nekaterim ne paše na želodec, tako da je pametno probat, preden si naredite zalogo.

In potem je tukaj seveda debata o količini. 150mg magnezijevega citrata ni 150mg magnezija.Primer. Kvalitetnejši magnezijevi dodatki imajo napisano, koliko je elementarnega magnezija. Pri ostalih pa se da najti približne podatke na netu za posamezen tip.
Šumeče tablete z oksidom? Predpostavljam da cela škatla nebi zadostila dnevni potrebi po magneziju, bi pa brez problema zadostila potrebi po cukru ali aspartamu :)

Mene je v tej zgodbi z magnezijem predvsem zanimala koncentracija pri Threonatu.
In ja, opazil sem:
-malenkost boljšo koncentracijo (threonate)
-dokaj hitrejši in globlji spanec (glycinate)

Pa na začetku sem imel par dni glavobol, kar je bilo pričakovano (opozorilo za threonat).

lp

Halfdead987 ::

SodVina je izjavil:

Magnesium types

Magnezijev oksid je nesmiselno jemat.
Magnezijev karbonat pa uporabljajo plezalci ali gimnastičarji za oprijem rok.
Tako da ne jemat šumečih tablet in govorit okoli, da imate dovolj magnezija.
Citrat bo bang/buck. Glicinat menda nekaterim ne paše na želodec, tako da je pametno probat, preden si naredite zalogo.

In potem je tukaj seveda debata o količini. 150mg magnezijevega citrata ni 150mg magnezija.Primer. Kvalitetnejši magnezijevi dodatki imajo napisano, koliko je elementarnega magnezija. Pri ostalih pa se da najti približne podatke na netu za posamezen tip.
Šumeče tablete z oksidom? Predpostavljam da cela škatla nebi zadostila dnevni potrebi po magneziju, bi pa brez problema zadostila potrebi po cukru ali aspartamu :)

Mene je v tej zgodbi z magnezijem predvsem zanimala koncentracija pri Threonatu.
In ja, opazil sem:
-malenkost boljšo koncentracijo (threonate)
-dokaj hitrejši in globlji spanec (glycinate)

Pa na začetku sem imel par dni glavobol, kar je bilo pričakovano (opozorilo za threonat).

lp


za citrat pravi, da naj bi delal neke težave v telesu z bakrom in železom (in odvajalni učinek)
glicinat, threonat in malat so mi pa zanimivi.
tisti link, ki si poslal, pa ima neke "združene" tablete. to deluje skupaj?

737 ::

Sam sem razvil svoj postopek za dodajanje magnezija (in bora). Magnezijev klorid (MgCl2) je poceni, a se slabo absorbira skozi prebavila, pa še njegov okus ni ravno najbolj prijeten. Kot ostale soli mineralov, se dobro absorbira skozi kožo. Zato nas podzavedno vleče v morje, kjer je raztopljenih veliko mineralov. Postopek je naslednji: V dl tople (morske, če je na razpolago) vode dam 5 žličk magnezijevega klorida in ščepec boraksa, mešam, da se raztopita ter raztopino prek papirnate brisačke prefiltriram v razpršilko s pokrovčkom. Z raztopino se zvečer poškropim po goli koži in počakam, da se posuši. Raztopina je tako močna, da se sol še dolgo čuti na koži. Pršilka mora imeti pokrovček, drugače se raztopina v šobi posuši in jo zamaši. Enako tudi, če je ne prefiltriram.

Boraks dodam, ker nam bora, poleg joda, prav tako kronično primanjkuje.

https://www.health-science-spirit.com/b...

https://cajeviza.com/razno/boraks-zdrav...

https://vsi-zdravi.org/potrebe-2/minera...

https://marjankogelnik.files.wordpress....

jocoj ::

Kupiš magnezijevo olje ali gel in namažeš na kožo. Tako ti ni treba jemati raznih tablet ali praškov, ki obremenjujejo prebavni trakt.

jype ::

Ali pa ješ zdravo hrano in ne pretiravaš.

Halfdead987 ::

jype je izjavil:

Ali pa ješ zdravo hrano in ne pretiravaš.

lahko ješ zdravo pa še vedno ni nujno da dobiš vse kar telo rabi :))

jaz111 ::

5pellfire je izjavil:

Jaz pred spanjem jemljem običajen magnezijev oksid/karbonat + melatonin (1mg).
Magnezij kupujem v DM-u, melatonin pa v on-line lekarni.

Vse te izpeljanke ... magnezijev citrat, etc. ...so samo quick money grab ...
Magnezijev citrat opevajo kako ima boljšo absorbcijo kot oksid, stane pa 3x več.
Fora je, da vzameš malo več magnezijevega oksida, pa dobi na koncu telo ven enako
količino magnezija kot iz citrata, si pa še vedno daleč pod ceno citrata.


No nevem jaz vzemam tale magnezijev citrat in mi kar pomaga pri boljšem spanju in manj stresa... Pa ko računaš ceno na gram je tudi tam tam z magnezijevim oksidom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Donat in njegova cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713551 (6504) frulica
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717579 (11558) blackbfm
»

Cedevita vs Isostar

Oddelek: Šport
195069 (3989) first_line
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923439 (21139) RejZoR
»

Krči

Oddelek: Loža
255047 (4397) jype

Več podobnih tem