» »

Donat in njegova cena

Donat in njegova cena

«
1
2

Jan50 ::

Ponovno odpiram temo glede cene Donata, ki jo je moderator glede nekoliko nesprejemljive vsebine zaklenil. Torej v trgovini stane 1 liter Donata 1,5€ ter na drugi strani 1 liter mleka 1€. Sprašujem se zakaj je cena Donata tako visoka? Vodo črpajo, prečistijo, morda dodajo kakšne minerale, ustekleničijo in to je to. Tehnologija identična kot pri navadni vodi, katere liter dobiš že za manj tretjino cene Donata. Ter po drugi strani koliko dela oz. truda je potrebno za izdelavo litra mleka? Koliko dobička ustvari lastnik Donata ter na drugi strani kmet?

starfotr ::

Cena te vode je pretirano visoka. Sama plastenka ali pa stekelnica sta zelo poceni, voda je raktično zastonj. Če primerjamo z vodovodno vodo, je cena 1 kubika manj kot 1 eur. Voda ima ceno tako, kot ima, ker jo ima lahko.

Medtem, ko na splošno so kmetijski proizvodi zelo poceni. Hrana je zelo ugodna, najdostopnejša v zgodovoini človeštva, še nikoli ni nihče tako poceni in tako enostavno prišel do hrane. Za to so krive subvencije ter ne preveč visoki dobički kmetov. Medtem, ko trgovine služijo tu v obeh primerih. Tako na hrani, kot na vodi, ki jo prodajajo.

Spxy ::

Jan50 je izjavil:

Ponovno odpiram temo glede cene Donata, ki jo je moderator glede nekoliko nesprejemljive vsebine zaklenil. Torej v trgovini stane 1 liter Donata 1,5€ ter na drugi strani 1 liter mleka 1€. Sprašujem se zakaj je cena Donata tako visoka? Vodo črpajo, prečistijo, morda dodajo kakšne minerale, ustekleničijo in to je to. Tehnologija identična kot pri navadni vodi, katere liter dobiš že za manj tretjino cene Donata. Ter po drugi strani koliko dela oz. truda je potrebno za izdelavo litra mleka? Koliko dobička ustvari lastnik Donata ter na drugi strani kmet?


Ker ga ljudje kupujejo. Marketing pa to. Pa ovčke seveda.

c3p0 ::

Sem ga občasno kupoval, nato sem opazil trend naraščanja cene in očitne molže, zato ga že par let bojkotiram.

puginho ::

Jan50 je izjavil:

Ponovno odpiram temo glede cene Donata, ki jo je moderator glede nekoliko nesprejemljive vsebine zaklenil. Torej v trgovini stane 1 liter Donata 1,5€ ter na drugi strani 1 liter mleka 1€. Sprašujem se zakaj je cena Donata tako visoka? Vodo črpajo, prečistijo, morda dodajo kakšne minerale, ustekleničijo in to je to. Tehnologija identična kot pri navadni vodi, katere liter dobiš že za manj tretjino cene Donata. Ter po drugi strani koliko dela oz. truda je potrebno za izdelavo litra mleka? Koliko dobička ustvari lastnik Donata ter na drugi strani kmet?


Če je vse tako enostavno pa odpri firmo pa da te vidimo.

Mare2 ::

Če bi kdo uvažal pijačo z Mg, podobno Donatu, bi cena kmalu občutno padla.

A kdo ve, če obstoja kaka alternativa v svetu?

Ganon ::

Jan50 je izjavil:

morda dodajo kakšne minerale


Umm, ne.

puginho ::

Mare2 je izjavil:

Če bi kdo uvažal pijačo z Mg, podobno Donatu, bi cena kmalu občutno padla.

A kdo ve, če obstoja kaka alternativa v svetu?


Radenska vsebuje magnezij, uvaža se poceni italijanska mineralna voda, je cena radenski padla? NE. Strošek podjetja je še malo več kot samo črpanje vode.

shadeX ::

Spxy je izjavil:

Ker ga ljudje kupujejo. Marketing pa to.


To je pravilen odgovor.

Spxy je izjavil:

Pa ovčke seveda.


Tole pa seveda napačen (ker nisi dal nobenega argumenta). To da ljudje vidijo določeno vrednost v nekem produktu in so za njega pripravljeni tudi toliko odšteti, še ne pomeni da so ovce.

anketar ::

nedolgo nazaj so v lokalnem susjedu mel Tempel (ko se bile težave med donatom in sosedom), sedaj Templa ni več in spet furajo Donat

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Amdforce ()

Miha 333 ::

Očitno je nekaj dobrega v tej vodi, srečal sem jo namreč tudi v trgovinah v Kanadi. Sicer pa cena nima veze s proizvodnimi stroški (razen tega da jih pokrije), ampak s trgom, se pravi, koliko je trg pripravljen plačati.

branimirII ::

Mleko dobis povsod. Donat mg je pa samo eden in se pije tudi drugod po svetu. Ceno primerjas z mlekom kar je smeh. Jaz ti lahk pridelam mleko. Vse kar moram storit je da kupim kravo. Donat mg pa ne morem.

737 ::

Če bi rad ublažil pomanjkanje magnezija, bo ugodnejši nakup magnezijevega klorida, ali, še bolje, citrata.

MTB ::

Hm, pojdimo v drugo smer. Voda iz pipe je v veliki večini gospodinjstev celo boljša od ustekleničene.
Zakaj bi nekdo plačal X€ za liter vode, če iz pipe dobi boljšo, svežo?
Vode s toliko magnezija iz pipe ni.

Apple ::

starfotr je izjavil:

Cena te vode je pretirano visoka. Sama plastenka ali pa stekelnica sta zelo poceni, voda je raktično zastonj. Če primerjamo z vodovodno vodo, je cena 1 kubika manj kot 1 eur. Voda ima ceno tako, kot ima, ker jo ima lahko.

Medtem, ko na splošno so kmetijski proizvodi zelo poceni. Hrana je zelo ugodna, najdostopnejša v zgodovoini človeštva, še nikoli ni nihče tako poceni in tako enostavno prišel do hrane. Za to so krive subvencije ter ne preveč visoki dobički kmetov. Medtem, ko trgovine služijo tu v obeh primerih. Tako na hrani, kot na vodi, ki jo prodajajo.


Pri ceni 1m3 vode iz pipe je potrebno prišteti še čiščenje te vode, tako da je končna cena višja.

Pri nas je cena cca 2,5 EUR (z DVV) za 1m3 vode iz pipe, z vključeno dobavo in čiščenjem.
LP, Apple

_Denny_ ::

@op: Si že kdaj poskusil katero od tistih 0,20€ gaziranih vod in jih primerjal z Donatom ali Radensko?

Donat in Radenska prideta takšni že iz zemlje (zato tudi piše z lastnim ogljikovim dioksidom), pri vseh ostalih pa navadni vodi prisilno dodajo co2 in opcijsko minerale. To se pozna tudi pri okusu, kjer imajo tiste z dodanim co2 nagravžen kiselkasti okus, tiste z lastnim pa ne.

Že skoraj 20 let pijem samo Radensko in sem v želji po prihranku poskusil kar nekaj cenejših alternativ...žal se niti ena ne more primerjati z njo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

BuDi79 ::

Mare2 je izjavil:

Če bi kdo uvažal pijačo z Mg, podobno Donatu, bi cena kmalu občutno padla.

A kdo ve, če obstoja kaka alternativa v svetu?
Trolaš a? Tole je v lokalnem Sparu.

 Magnesia

Magnesia



 Miviela

Miviela

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

KAVINSKY ::

Zakaj se ljudje hodijo namakati v terme? A ni ista voda doma v banji po 2€ na kubik in 0,05€ elektrike za jo segreti? :))

Utk ::

BuDi79 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Če bi kdo uvažal pijačo z Mg, podobno Donatu, bi cena kmalu občutno padla.

A kdo ve, če obstoja kaka alternativa v svetu?
Trolaš a? Tole je v lokalnem Sparu.

 Magnesia

Magnesia



 Miviela

Miviela


Ce se ne motim, je ta druga neka bosanska in ima 10x manj Mg not kot donat. Neprimerljivo.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

_Denny_, je kar nekaj na tem. Meni ustrezajo Radenska, Tempel in pa Mercatorjeva Primaqua ter Jagrova (mislim, da jim jo polni Güssinger iz At), ki so, zgleda, vse z naravnim CO2. Sem ravno specifikacijo Mercatorjeve vode pogledal, jim jo polni Radenska, je pa bistveno cenejša v primerjavo z Radensko (pred leti je bil to Tempel)...

Drugače bi pa glede Donata rekel, da je cena odraz "moči blagovne znamke" 8-)...

LP

Jože

starfotr ::

Apple je izjavil:

starfotr je izjavil:

Cena te vode je pretirano visoka. Sama plastenka ali pa stekelnica sta zelo poceni, voda je raktično zastonj. Če primerjamo z vodovodno vodo, je cena 1 kubika manj kot 1 eur. Voda ima ceno tako, kot ima, ker jo ima lahko.

Medtem, ko na splošno so kmetijski proizvodi zelo poceni. Hrana je zelo ugodna, najdostopnejša v zgodovoini človeštva, še nikoli ni nihče tako poceni in tako enostavno prišel do hrane. Za to so krive subvencije ter ne preveč visoki dobički kmetov. Medtem, ko trgovine služijo tu v obeh primerih. Tako na hrani, kot na vodi, ki jo prodajajo.


Pri ceni 1m3 vode iz pipe je potrebno prišteti še čiščenje te vode, tako da je končna cena višja.

Pri nas je cena cca 2,5 EUR (z DVV) za 1m3 vode iz pipe, z vključeno dobavo in čiščenjem.


Ja, tudi, če dodamo že eno nulo zadaj, je še vedno ugodno glede na ustekleničeno vodo. Če bi imel obrat za polnjenje vode v plastenke in bi vodo odvzemal iz vodovoda, verjemi, da ne bi plačal nič za kanal. Gospodinjski odjem je drugačen kot industrija.

Jaz ne razumem naših, ki prodajo take bisere tujcem. Tu imaš visok dobiček, skoraj nič vložka, marketing nepotreben, ker vsi poznajo. Sama smetana, nič drugega. In to prodajo. Mater, kako zabiti so. Radenska in Donat,vse so prodali in vse se prodaja kot za med.

imagodei ::

_Denny_ je izjavil:

@op: Si že kdaj poskusil katero od tistih 0,20€ gaziranih vod in jih primerjal z Donatom ali Radensko?

Jaz sem. Kar lahko sklenem je, da so okusi različni.

_Denny_ je izjavil:

To se pozna tudi pri okusu, kjer imajo tiste z dodanim co2 nagravžen kiselkasti okus, tiste z lastnim pa ne.

A si naredil double blind test? A si ti tudi eden tistih, ki ločijo med "naravnim" kalcijem iz koralnih grebenov in "umetnim" kalcijem iz šumečih tablet?

IOW, kako je "naravni" CO2 drugačen od "umetnega"?

_Denny_ je izjavil:

Že skoraj 20 let pijem samo Radensko in sem v želji po prihranku poskusil kar nekaj cenejših alternativ...žal se niti ena ne more primerjati z njo.

Spet, okus.

Meni klasična Radenska ne sede, preveč mehurčkov. Če je steklenica kako uro ali dve odprta, je že možno piti. Ali pa Radenska Medium, al kaj je že - tista, ki ima že flaširana manj mehurčkov.

Donat, npr., se mi ne zdi ravno OK okusa. Ga pa pijem, ker imam težave z zgago. In pomaga.
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

Sej donat se ne pije zarad okusa. Ce hoces efekt pa nimas alternative.

_Denny_ ::

imagodei je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

To se pozna tudi pri okusu, kjer imajo tiste z dodanim co2 nagravžen kiselkasti okus, tiste z lastnim pa ne.

A si naredil double blind test? A si ti tudi eden tistih, ki ločijo med "naravnim" kalcijem iz koralnih grebenov in "umetnim" kalcijem iz šumečih tablet?

IOW, kako je "naravni" CO2 drugačen od "umetnega"?

Lol, naravni so vsi, je pa razlika če je lasten ali pa dodan. Poleg tega je pri tistih z dodanim še problem, da se v parih urah po odprtju stvar nekako skozi zaprto plastenko "zlufta" in si na istem kot z vodo iz pipe.

Če misliš, da se ne pozna, lahko kupiš najcenejšo trgovsko znamko in primerjaš sam oz. v kakem baru naročiš sodavico (voda iz pipe + co2 iz bombice). Priporočam Lidlovo v zeleni plastenki ali pa Hoferovo v modri, če hočeš zraven kislobe še grenkobo. Sem škrt oseba, ki plača za vse razen elektroniko samo absolutni potreben minimum in bi z zamenjavo Radenske s cenejšo gazirano vodo letno prišparal za eno GTX 1070...zakaj le.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

harvey ::

Mare2 je izjavil:

Če bi kdo uvažal pijačo z Mg, podobno Donatu, bi cena kmalu občutno padla.

A kdo ve, če obstoja kaka alternativa v svetu?

Imaš npr. vodo Magnesia z manj Mg kot Donat, pa ni videti, da bi cena padla, pa verjetno se še kakšen izdelek najde.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Šimpanz ::

Isto bi lahko rekel za Coca Colo in Bencin. Pri Coca Coli vzamejo navadno vodo, ji primešajo barvila in dušik. Nafta črpajo iz zemlje nato pripeljejo čez pol sveta. Tukaj jo morajo rafinerirati in jo potem z cisternami dostavi na črpalke. Cena pa je podobna.

imagodei ::

_Denny_ je izjavil:

Lol, naravni so vsi, je pa razlika če je lasten ali pa dodan. Poleg tega je pri tistih z dodanim še problem, da se v parih urah po odprtju stvar nekako skozi zaprto plastenko "zlufta" in si na istem kot z vodo iz pipe.

A mi lahko pojasniš fiziko in kemijo, ki stoji za tem?

Meni se na pol prazna, zaprta plastenka Radenske "nekako zlufta" v parih urah. Tako kot pri tistih z dodanim CO2.

_Denny_ je izjavil:

Če misliš, da se ne pozna, lahko kupiš najcenejšo trgovsko znamko in primerjaš sam oz. v kakem baru naročiš sodavico (voda iz pipe + co2 iz bombice).

Za sodavico iz bara verjamem, ker se CO2 v vodi raztopi pod povišanim pritiskom in odvisno od časa. Takoj se pojavi naslednje vprašanje: pod kakšnim pritiskom polnijo gazirane pijače drugi proizvajalci?

Radenska proizvaja tudi neko "Mild" ali "Medium" varianto z manj CO2 - tam se mehurčki prav tako izgubijo hitreje kot v klasični Radenski.

Skratka, na eni strani gre za razliko v okusih potrošnikov. Po drugi strani sva samo ugotovila, da morda primerjaš jabolka in hruške.

Če te res zanima, predlagam, da opraviš test.
- Hoc est qui sumus -

Dr_M ::


Ga pa pijem, ker imam težave z zgago. In pomaga.


To, nobena druga pijaca mi ne pomiri zelodca kot donat. Jasno, v zmernih kolicinah.
Je pa donat popolnoma neprimerjiv z radensko, templjem in podobnimi zadevami, ker vsebuje bistveno vec magnezija. Se pa strinjam, je predrag, ampak alternative se nisem nasel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dexterboy ::

Kar se tiče vnosa MG in ne pomirjanja zgage;
Ali kdo mogoče konzumira Magnesol tablete, ki se prodajajo v lekarnah in ne tiste šumeče tablete z okusi, ki jih lahko kupiš v vseh štacunah? Se obnesejo? Pred leti sem jih kupoval, sedaj pa opažam, da brez tega žal ne bo šlo... (stres press)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

737 ::

Sam pijem po dl magnezijevega klorida (33g v liter prekuhane vode) na dan. Če preneham, se mi po nekaj mesecih pojavijo mišični krči.

Občasno spijem tudi požirek raztopine boraksa (1/4 žličke v litru vode). Bor in magnezij delujeta sinergijsko.

drvo ::

_Denny_ je izjavil:

@op: Si že kdaj poskusil katero od tistih 0,20EUR gaziranih vod in jih primerjal z Donatom ali Radensko?

Donat in Radenska prideta takšni že iz zemlje (zato tudi piše z lastnim ogljikovim dioksidom), pri vseh ostalih pa navadni vodi prisilno dodajo co2 in opcijsko minerale. To se pozna tudi pri okusu, kjer imajo tiste z dodanim co2 nagravžen kiselkasti okus, tiste z lastnim pa ne.

Že skoraj 20 let pijem samo Radensko in sem v želji po prihranku poskusil kar nekaj cenejših alternativ...žal se niti ena ne more primerjati z njo.


To jaz tudi pravim. Razlika je očitna. Sam spijem ogromno radenske in se z njo po okusu ne morejo primerjati druge min. vode. Razlika v okusu je takšna, da bi se upal staviti, da z zavezanimi očmi ločim radensko od drugih mineralnih vod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

branimirII ::

Donat 1.5 eur predrag? A sem jaz edini, ki misli da je to poceni? Glede na koristnost. Glede na to da nima prave konkurence in glede na to da jo pijejo po celem svetu. Se poceni je kokr bi lahk bil.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

737 je izjavil:

Sam pijem po dl magnezijevega klorida (33g v liter prekuhane vode) na dan. Če preneham, se mi po nekaj mesecih pojavijo mišični krči.

Občasno spijem tudi požirek raztopine boraksa (1/4 žličke v litru vode). Bor in magnezij delujeta sinergijsko.
zakaj ne raje Mg citrat?

Zgodovina sprememb…

branimirII ::

Kje kupite magnezijev klorid in boraks? Kaj je v Mg citrat?

737 ::

Mg citrat nameravam še preizkusiti. MgCl je zelo poceni, stane kakšnih 30 eur po kg (Bolha), kar zadostuje za eno leto. Raztopino lahko tudi pršimo po koži.

Boraks imajo sadjarji, stane okrog 5 eur/kg. Je kot taužentroža, uporaben v gospodinjstvu, higieni...

www.health-science-spirit.com/borax.htm

Organizem lažje absorbira magnezij iz citrata, kot iz klorida.

stara mama ::

dexterboy je izjavil:

Kar se tiče vnosa MG in ne pomirjanja zgage;
Ali kdo mogoče konzumira Magnesol tablete, ki se prodajajo v lekarnah in ne tiste šumeče tablete z okusi, ki jih lahko kupiš v vseh štacunah? Se obnesejo? Pred leti sem jih kupoval, sedaj pa opažam, da brez tega žal ne bo šlo... (stres press)

Uporabljam in rezultati so dobri.
Ob redni močni fizični aktivnosti zelo priporočljiva zadeva, tudi krčev ni več.

rok_p ::

Simpl. Ko ga bomo manj kupovali, mu bo cena padla. Saj ni samo donat...Radenska 65c, v hoferju in lidlu maš mineralno vodo po 29c pripeljano iz Italije (prevoz cca 5c po steklenici?). torej realna cena za radensko bi bila cca 25c za 1,5L. Razliko preplačamo zaradi potrošniških navad...nam je pač vseč radenska. vem da je dobra, ampak precenjena.

še huje je z vodo z okusom. 80c za 1,5L ? noro.

Raje pijte vino (pa ne preveč) ;) bolj zdravo, pa še razvedri te.)
rok

feryz ::

Je pa zanič in naredi več škode kot koristi.
Zakaj torej to prodajajo po cenah od evra do par 10 jurjev za flašo?

Sicer je Donat res brez konkurence. Ne za zgago, ampak proti zaprtju. Dosti sem ga znesel ven in vsi, ki so ga probali, so navdušeni nad rezultati. Zunaj se ga relativno težko dobi, reklame zanj pa itak ni. Če bi ga dobila kakšna Coca cola v kremplje, bi bilo zanimivo. Bi izsušili vrelec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

mulc007 ::

Če je Donat gazirana voda, ki so ji umetno dodali magnezij, potem se človek vpraša zakaj človek sploh kupuje takšno vodo ki je veliko dražja in ima manj magnezija kot jo ima voda izpod pipe ki ji sam dodaš magnezij po svojem okusu, kupljenem v lekarni. In če ima ena vrečka premalo magnezija si streseš dve pa boš sral ko vidra.

Poleg tega danes že vsi vedo da je gazirana voda negativna za človeški organizem, predvsem za želodčne bolnike. Jaz si v lekarni že dolgo kupujem magnezij v obliki citrata, ki se v organizmu veliko bolje absorbira kot pa Mg-oksid iz trgovine. so pa vse oblike Magnezija naraven produkt iz morske vode.

Naj še omenim da sta glavobol in mišični krči pogosto psledica pomanjkanja magnezija.

Lahko vam zaželim samo še moker prdec

branimirII ::

Morska voda pravis? A obstaja se kak koticek kjer morska voda ni onesnazena. Odkar italijanska mafija potaplja radioaktivne sode v morje ne jem vec morskih rib. Od fokusime naprej pa niti rio maare

connel ::

Kdor ima možnost naj gre sprobat donat iz vrelca. Pa pred tem si rezervirajte WC ;)

Ganon ::

mulc007 je izjavil:

Če je Donat gazirana voda, ki so ji umetno dodali magnezij, potem se človek vpraša zakaj človek sploh kupuje takšno vodo ki je veliko dražja in ima manj magnezija kot jo ima voda izpod pipe ki ji sam dodaš magnezij po svojem okusu, kupljenem v lekarni. In če ima ena vrečka premalo magnezija si streseš dve pa boš sral ko vidra.

Poleg tega danes že vsi vedo da je gazirana voda negativna za človeški organizem, predvsem za želodčne bolnike. Jaz si v lekarni že dolgo kupujem magnezij v obliki citrata, ki se v organizmu veliko bolje absorbira kot pa Mg-oksid iz trgovine. so pa vse oblike Magnezija naraven produkt iz morske vode.

Naj še omenim da sta glavobol in mišični krči pogosto psledica pomanjkanja magnezija.

Lahko vam zaželim samo še moker prdec


Si ti prvič slišal za Donat? :8) Nič ni umetno dodanega. In je izredno koristen, na trgu nima konkurence.

mulc007 ::

Zdaj sem šel še malo več prebrat in ima Donat veliko magnezija. Aampak zdaj vprašanje v kakšni obliki je oz. koliko ga organizem lahko absorbira. Mogoče je vredu, ne vem.
Izvirska voda ima na začetku bolj malo CO2 in ga dodajajo še kasneje zaradi ustekleničenja, za preprečevanje tvorjenja nekakšne oborine. CO2 vzamejo iz istega izvira.

Tam višje ob cerkvici zunaj je studenčnica in je po mojem mnenju podobna donatu. Okus je čuden kisel, po zarjaveli kovini. Če se ne motim je koristen za tiste ki imajo premalo železa v krvi.

1,5 € za liter vode, pri kateri samo dodaš CO2 in podstaviš steklenico?
Kmet za tisti liter mleka naredi veliko več in poleg tega mu mora pomagat še uboga krava ki ne dobi niti dneva dopusta.

z3ro ::

connel je izjavil:

Kdor ima možnost naj gre sprobat donat iz vrelca. Pa pred tem si rezervirajte WC ;)

Tistega toplega, iz rdeče pipe :D Na WCjih je tam konstantno svetovna vojna.

solatko ::

_Denny_ : - V Radencih imaš pipo iz katere teče radenska - poizkusi!
Ni nobenga co not, okus pa ogaben! Pa še topla je, fuj!
Delo krepa človeka

branimirII ::

Ti mulc007 ne razumes. Ce se kmet odloci da ne bo vec proizvajal mleka pac kupis pri drugem kmetu. Pri donat mg ce ti zapre pipco kam bos sel? Mg donat je naravno dobra in zdravilna voda. Saj ze sami vidite ce deluje na vas ali ne. Kot vidim komentarje jo hvalijo. Gre se za to, da jo je bolj tezko dobit kot mleko. Se posebno v tujini. Ce se ti zdi draga pac ne kupit. Verjamem pa da jo bos vseeno kupil. Zato bo cena odtala dokler se jo bo kupovalo. Lahk ti pa povem da se jo bo zagotovo kupovalo.

Zgodovina sprememb…

mulc007 ::

Seveda se jo bo kupovalo saj nima niti veliko konkurence. Pač sem primerjal koliko truda je treba vložiti v to da pridelaš mleko in koliko da natočiš vodo.
In teta krava bo zadnja ki bo obupala nad takšnim početjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

louser ::

branimirII je izjavil:

Ti mulc007 ne razumes. Ce se kmet odloci da ne bo vec proizvajal mleka pac kupis pri drugem kmetu. Pri donat mg ce ti zapre pipco kam bos sel? Mg donat je naravno dobra in zdravilna voda. Saj ze sami vidite ce deluje na vas ali ne. Kot vidim komentarje jo hvalijo. Gre se za to, da jo je bolj tezko dobit kot mleko. Se posebno v tujini. Ce se ti zdi draga pac ne kupit. Verjamem pa da jo bos vseeno kupil. Zato bo cena odtala dokler se jo bo kupovalo. Lahk ti pa povem da se jo bo zagotovo kupovalo.

V lekarno po magnezij. Ker pa se mi ne da mešati praška z vodo, raje kupim vodo, ki ga že ima v relativno večji količini v sebi - Donat.

Sarkozy ::

feryz je izjavil:

Sicer je Donat res brez konkurence. Ne za zgago, ampak proti zaprtju. Dosti sem ga znesel ven in vsi, ki so ga probali, so navdušeni nad rezultati. Zunaj se ga relativno težko dobi, reklame zanj pa itak ni. Če bi ga dobila kakšna Coca cola v kremplje, bi bilo zanimivo. Bi izsušili vrelec.


ja
recimo v Franciji, ga dobiš samo v lekarnah (pa še to ne vseh) in po internetu
in pazi to
stane 5€ / liter :D
se pa tam hvalijo z eno francosko vodo Rozanne, ki pa ima cca 7x manj Mg kot Donat
torej bi jo moral spit 2 litra na dan, hehe
drugače pa dnevni vnos Mg naj bi bil max 370mg
Ils sont fous ces Slovenes!

branimirII ::

Iz narave se magnezij bolj absorbira kot pa iz praska in tudi bolj zdravo je.

Najvisja priporocena doza mg za moske je od 400 do 420. Oziroma do 350 mg iz vsakodnevne naravne prehrane razporejene cez dan.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717583 (11562) blackbfm
»

plastenka za vodo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6819012 (16395) mitja73
»

Zakaj ima slatina iz steklenice drugačen okus

Oddelek: Loža
134904 (3883) [D]emon

No sweets and soda 2014, je kdo z mano?

Oddelek: Loža
374481 (3377) dzinks63
»

Katera je vaša najljubša pijača? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13314919 (11867) Kaličopko

Več podobnih tem