» »

Katera motorna žaga

Katera motorna žaga

krneki99 ::

Max 650e nagibam se husqvarna / stihl,

hvala za mnenja

oo7 ::

Imamo doma Stihl in Husqvarno. Men osebno je Štilerca bolj všeč.

Riff ::

tud tle glas za stil ali husqkarna imamo obe doma kar že neki časa in delajo bp

zuz3k ::

Life is a psychological game.

Terminathor ::

Makita ea 5000/ 6100

LK5 ::

Zgoraj omenjene makite so dobre(pro rang), poglej tudi kakšno stihl ms291 (farmer rang).
Stihl/husq so dražje od npr. makite, vendar imajo veliko servisov, rezervnih delov, pro rang ima boljše razmerje masa/moč kar se pri dolgotrajnem delu pozna.

Napiši kaj več za kaj boš rabil, da neboš potem obžagoval sadnih dreves s pro motorko katere ne potrebuješ. Ali pa podiral hrastov s hobi rang.

Če pa imaš dovolj e pa vzemi pro rank motork npr. stihl 261cm
Sam bi se izogibal husq. naj bi imele probleme.

dunda ::

Najprej napiši namen uporabe ... svetovanja brez te informacije so mlatenje prazne slame.
Edino sklepamo lahko, da gre bolj za domačo rabo, ker izkušen gozdar verjetno ne bi spraševal na Slo-techu :-)
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

krneki99 ::

Motorno žago bi potreboval večina za lažje delo v gozdu ampak bi se z njo veliko žagalo hlodovino.. ker kurimo na drva.

APPluk ::

https://www.totum.si/455-rancher-husqva...
Imamo doma okrog 10 let, dela brez problema.
Drugače pa, če dela motorka vredu vsak svojo firmo hvali, vse ostalo pa je največjo jajce>:D. Husqvarna vs. Stihl;):P

Linko ::

Kupi katera ti je najlepša:)). Vse profi, semiprofi so DOBRE za tvoje potrebe!

Glej le, da kupiš takšno brez elektronike!

xardas ::

Stihl

rawwer ::

Stihl, Husqvarna, Echo so sigurno dobre. Poglej od katere firme ti je servis najblizji :)

barakus ::

Katero pa predlagate za obrezovanje sadnega drevja? Da je cim lazja... ker me po celem dnevu rezanja s trenutno bolijo roke.

KAVINSKY ::

Če ne boš nikoli žagal nič debelejšega lahko vzameš tudi kakšno baterijsko Makito.

Vazelin ::

Štilarca valda.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

fikus_ ::

Baterijska ali pa "enoročna" bencinska, da lahko plezaš po drevju.

primer:
https://www.masinca.si/akumulatorske-ve...
https://www.masinca.si/specialne-zage-z...

Gregor5816 ::

Za obrezovanje drevja imam jaz tako žago:
https://www.fiskars.si/produkti/vrtnarj...

Če ti ni za plezat po drevesu, imaš tudi možnost višinske žage. S to brez težav tudi plezam po drevesu.

@OP: Imamo doma Stihl in Husquarno, z nobeno večjih težav. Mogoče bi se izogibal le Husquarne serije 500, ker sem pred časom slišal nekaj slabih mnenj, ampak bi rekel, da so bile to le poporodne težave.

GupeM ::

barakus je izjavil:

Katero pa predlagate za obrezovanje sadnega drevja? Da je cim lazja... ker me po celem dnevu rezanja s trenutno bolijo roke.

Če to delaš enkrat na leto in je to bolj ali manj edino podobno fizično delo, te bodo v vsakem primeru bolele roke.

Sem bil nekoč v odlični "delavski" formi, delo na žagi, doma v gozdu, treningi. Ko sem en dan moral kidati z lopato, me je vse bolelo. Enako ko sem cel dan zabijal žeblje s kladivom.

Po nekaj dneh se navadiš določenega tipa dela in bolečine izginejo, če pravilno delaš.

Riff ::

če je to doma na vrtu si lahko omisliš električno žago je malo lažja

rawwer ::

Jaz imam to za oljke ECHO CS 2511TES
Lazje ne bos najdel na motor. 2,3kg
Lahko kupis tudi carving bar za lazje obrezovanje.
Stane pa cca 400€ v Ita.

§|\| /\ |<E ::

stihl ima največ izbire: od hobi motornih žag, katere so za en drek, so pa ok za občasno rabo, do profi ranga katere bodo zadovoljile tudi najbolj zahtevne.

Linko ::

So pa drugače VSE nove žage za en DREK. Tudi profi rang. Res da so lažje in manj porabijo. v zdržljivosti pa niso niti približno na nivoju žag pred 30 leti.

Avenger ::

Vzem v roke. Men absolutno zmaga husky, stihl mi deluje nerodno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Šmorn ::

Obujam temo. Kupujem električno motorno žago. Trenutna opravila z njo so vezana na obnovo hiše in urejanje okolice. Se pravi posek par dreves na vrtu, žaganje par kubikov fabjona in lesa, ki je ostal od prejšnjega lastnika in podiranja notranjosti. Kasneje vrtna opravila. V vsakem primeru bom vzel eno poceni varianto. Me pa zanima, ali vzamem 40 cm meč, ali bo dovolj 30?

chort ::

Bosch AKE40 je kul, ker ustavi verigo takoj ko spustiš gumb. Veriga je malo počasnejša, sicer pa dobra žaga ki se z malo volje komot pregrize skozi 60cm bukev.
Makita UC4051 ima boljšo ergonomijo, precej hitrejšo verigo in je malo močnejša, po občutku že zelo blizu bencinski Husqvarni 445.
Meč bi vzel 35 ali 40cm, razen če boš veliko obrezoval, potem krajšega.

jest10 ::

Počakaj na pomladne akcije, če bo Bauhaus spet imel kakšno dobro ponudbo svojega 60 in 82V programa

Šmorn ::

Če slučajno koga zanima, sem kupil AL-KO EKS 2400/40. Je v trgovini lepše sedla v roko, kot cenejša MTD ECS 2000/40. Preizkus bo v petek, poročam.

mailer ::

Imam makito 4551A, reže v redu imam pa malo problem z mazanjem verige, ker se dokaj hitro zapaca zaradi žagovine luknjica iz katere teče olje. Saj vem, da se da nekje nastavit pa še nisem spreminjal pretoka.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

chort ::

mailer je izjavil:

Imam makito 4551A, reže v redu imam pa malo problem z mazanjem verige, ker se dokaj hitro zapaca zaradi žagovine luknjica iz katere teče olje. Saj vem, da se da nekje nastavit pa še nisem spreminjal pretoka.

Evo:
https://manualsbrain.com/en/manuals/113...

Meni se še ni zapacala, je pa res, da religiozno ostrim verigo in je žaganje dovolj veliko, da se mi ne pešta okrog luknjice za olje.

Šmorn, specifikacije zgledajo vrhunsko, poročaj kako se obnese!

Šmorn ::

Danes sem preizkusil žago na deskah in razni šari. Za moje potrebe prima orodje, lepo sede v roko. Mislim, da tudi težja opravila sploh ne bodo problem.

polozweii ::

Da ne odpiram nove teme tu povprašam katero motorno žago od teh na linkih predlagate
Pomembno mi je da je čim lažja.

Prva ima maso 3,2 kg in nekakšen antivibracijski sistem.
Druga ima 3,6 kg.
Ostali tehnični podatki so enaki.

3,2 kg
https://www.bauhaus.si/bencinska-verizn...

3,6 kg
https://www.bauhaus.si/catalog/product/...

Blinder ::

Vse, kar imajo motorne zage "Iskra ERO" slovenskega je ime. Ostalo je "made in PRC". Rebranded roba slabe kvalitete.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BRBR ::


Imam makito 4551A, reže v redu imam pa malo problem z mazanjem verige, ker se dokaj hitro zapaca zaradi žagovine luknjica iz katere teče olje. Saj vem, da se da nekje nastavit pa še nisem spreminjal pretoka.

morda ne dela pumpa al pa je počena dovodna cev za olje (izkušnja s 560xp). Nastavljanje pretoka v tem primeru ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

LuIK ::

Zdravo. Obujam nekoliko tole temo.

Rabil bi motorno žago za vrtna opravila (ne žaganje zahtevnih hlodov). Glede na manj zahtevno rabo nekaj v rangu do 130 EUR. Zanima me, kaj od tega naj kupim (baubau, hitra vrsta ipd. trgovine):
- Villager
- Iskra (rdeča)
- Iskra ERO (zelena).

Btw, kaj je med rdečo in zeleno Iskro dejansko največja razlika?

Hvala in lp

kloko ::

LuIK je izjavil:


Btw, kaj je med rdečo in zeleno Iskro dejansko največja razlika?

Dve različni firmi uvažata od dveh različnih kitajcev, obadva pa mislita, da bosta z imenom Iskra več prodala...

fikus_ ::

Vztrajaš pri bencinski? Kaj če bi si omislil električno? Vem, da zna kabel biti težava, ampak za okrog hiše, po vrtu in 25m kabla zna biti OK. Pri tej rabiš samo olje za mazanje verige in pilo, ni kolobocij s starim bencinom.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

LuIK ::

Bencin obvezno. S tistimi kabli in baterijami sem se že pri škarjah za živo mejo zajebaval, dokler nisem kupil bencina. Nikoli več.

Blinder ::

kloko je izjavil:

Dve različni firmi uvažata od dveh različnih kitajcev, obadva pa mislita, da bosta z imenom Iskra več prodala...


+1
te iskra motorke so kitajska jajca
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

LuIK ::

A potem kar tisti Villager iz Bauhausa? Neko garancijo ima tut. Kdo to servisira potem?
Štihl in Huskvarna mi je predrago oz. premalo rabim, da bi se splačalo kupit.

barakus ::

Nekaj feedbacka glede motorke za obrezovanje sadnih dreves.

KAVINSKY je izjavil:

Če ne boš nikoli žagal nič debelejšega lahko vzameš tudi kakšno baterijsko Makito.


Sem vzel eno makito na eno baterijo (DUC122Z) in je drek. Skozi veriga dol pada in filing pri rezanju je čuden, nikakor ne začutim kdaj grabi v vejo in kdaj vrti v prazno. Rez je scefran. To je igrača in ne orodje.

rawwer je izjavil:

Jaz imam to za oljke ECHO CS 2511TES
Lazje ne bos najdel na motor. 2,3kg
Lahko kupis tudi carving bar za lazje obrezovanje.
Stane pa cca 400€ v Ita.


Tole je super nasvet. Sem s karving mečem delal z njo en dan in sem prepričan, da je to najboljša motorka za obrezovanje na trgu.

Baje je od električnih ravnotako od echo-ta tudi odlična, vendar se ne čutim investirati v še en sistem baterij. https://www.echotools.com/en_us/product...

V redu sta tudi od Stihl MS 151 TC-E in MS 194 T

fikus_ ::

LuIK je izjavil:

A potem kar tisti Villager iz Bauhausa? Neko garancijo ima tut. Kdo to servisira potem?
Štihl in Huskvarna mi je predrago oz. premalo rabim, da bi se splačalo kupit.


Kupi nekaj za 100+/-€, je vse podobno izdelano (Made in China), glej da ima čimveč garancije.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno žago? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
448143914 (9297) BCSman
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817300 (3027) twom
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537387 (8597) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015144 (14170) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613799 (11498) Konlov

Več podobnih tem