» »

Katere položnice so obvezne za vsakega državljana?

Katere položnice so obvezne za vsakega državljana?

«
1
2

PreviousUser ::

Recimo, da nekdo živi od prihrankov ali dividend in si ne plačuje nobenih prispevkov za pokojnino. Kaj mora poleg obveznega zdravstvenega zavarovanja in NUSZ, vkolikor ima nepremičnino v lasti, še plačati državi?

hojnikb ::

rtv prispevek?
#brezpodpisa

chort ::

hojnikb je izjavil:

rtv prispevek?

Ne, če poda izjavo da nima sprejemnika (kar po novem baje vključuje tudi druge elektronske naprave, ne samo radio / TV).

Vazelin ::

Rtv je kot smrt. Težko ubežiš:))
Ampak ok. Če mislijo snemat dobre serije potem ajde
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

hator ::

Odvoz smeti, voda, elektrika(nekatere dajatve so neodvisne od porabe), rezervni sklad, upravnik.
Za kmetijsko zemljišče: dohodnina od katastra, vzdrževanje gozdnih cest (mi plačujemo 40 eur na leto, nekateri sosedi 100 eur), kmetijska gozdarska zbornica(mi plačujemo 30 eur, članstvo je obvezno, koristi skoraj nobeden nima).

tony1 ::

Hja, ta je kar precej obvezen.

Možnosti obvoza sicer so:
-ko se odseliš od ta starih se seveda ne javiš RTVju in RTV zate "še" ne ve, živiš pa v stanovanju, ki je v lasti pravne osebe (tej ne pošiljajo RTV zahtevka, tebi pa tudi ne)

-prostovoljno se javiš RTVju, da imaš samo avtoradio, kar je včasih stalo mesečno ene 800 sit (pojma nimam, koliko to pali danes v času pametnih telefonov, včasih jim je bilo bolj pomembno, da vsaj kaj dobijo od tebe kot pa, da dobijo 100%). Vedi pa, da pričakujejo, da jim javiš, ko se boš preselil na nov naslov, kar pomeni, da te (oz. tvoje gospodinjstvo) ti računi čakajo do smrti

-no, ne čisto do smrti, lahko jim tudi sporočiš, da si se odselil v dom počitka (hoteli bodo kopijo pogodbe).

Bobo95 ::

Kaj točno je RTV prispevek? Jaz tega ne plačujem kolikor vem. Nimam TV-ja.

fikus_ ::

Ker te še niso našli! Če imaš samo pametni telefon si dolžan plačevat.

Bobo95 ::

fikus_ je izjavil:

Ker te še niso našli! Če imaš samo pametni telefon si dolžan plačevat.


Ma keeeeeejjjjjj... Koliko pa pride ta "prispevek"? Je to fiksna cena ali variira?

Master_Yoda ::

12,75 EUR vsak mesec ce se prav spomnim.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Ne toliko paničarit glede RTV prispevka. Ne rabi plačat vsak tega, le vsako gospodinstvo plačuje plačuje enega.
Magic

energetik ::

PreviousUser je izjavil:

Recimo, da nekdo živi od prihrankov ali dividend in si ne plačuje nobenih prispevkov za pokojnino. Kaj mora poleg obveznega zdravstvenega zavarovanja in NUSZ, vkolikor ima nepremičnino v lasti, še plačati državi?
Bi rekel da nič drugega. Če niti štroma nimaš, komot spišeš ugovor za RTV.
Ampak kaj boš vsaj brez vode in štroma? Torej dejansko bi rekel da je nujno za normalno življenje obvezno zdr., NUSZ, voda, štrom. Za smeti ne vem točno kako je, ampak ko smo se vselili v novogradnjo, sem moral sam pisati Snagi, da so pripeljali kontejnerje in začeli pošiljati položnico. Ne vem, če lahko sam voziš odpadke na smetišče.

Gagatronix ::

Jaz ze pet let nisem placal RTV takse, TV-ja nimam, radia tudi ne. Ce mi bodo pa probali oglobiti posedovanje mobilnega telefona (ki je feature, ne smart) se bodo pa hudicevo zajebali.

fikus_ ::

Ne, za nazaj te ne bodo oglobili.

stara mama ::

Vse je možno. Hoteli so že oglobit moja pokojnega dedka 10 let nazaj.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

louser ::

hator je izjavil:

Odvoz smeti, voda, elektrika(nekatere dajatve so neodvisne od porabe), rezervni sklad, upravnik.
Za kmetijsko zemljišče: dohodnina od katastra, vzdrževanje gozdnih cest (mi plačujemo 40 eur na leto, nekateri sosedi 100 eur), kmetijska gozdarska zbornica(mi plačujemo 30 eur, članstvo je obvezno, koristi skoraj nobeden nima).

Vodi se lahko izogneš, če imaš lasten vodnjak. Elektriki iste. Smetem isto, če imaš sosede, ki ne zapolnijo kontejnerja.

Invictus ::

louser je izjavil:


Vodi se lahko izogneš, če imaš lasten vodnjak. Elektriki iste. Smetem isto, če imaš sosede, ki ne zapolnijo kontejnerja.

Ne smeš imeti lastnega vodnjaka, če nimaš koncesije.

Država je lastnica vsega kar je globje od 1 metra pod zemljo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

Kak pa sploh prideš do tega, da plačuješ rtv prispevek? To te sami najdejo, ko kupiš nepremičnino al kaj? :D

matobeli ::

"Tehnično" vodo komot dobiš iz deževnice, za kuhat/pit pa v resnici lahko nabaviš.

Elektriko imaš lahko svojo, odvoz odpadkov tudi, nosiš jih na deponijo in plačaš po ceniku. Ker pa so ekološki otoki zastonj, kompostniki tudi, te mešani odpadki ne bi smeli preveč ovirat.

Vse kar rabiš od države je zdravstvo in širokopasovni internet.

PreviousUser ::

Invictus je izjavil:

louser je izjavil:


Vodi se lahko izogneš, če imaš lasten vodnjak. Elektriki iste. Smetem isto, če imaš sosede, ki ne zapolnijo kontejnerja.

Ne smeš imeti lastnega vodnjaka, če nimaš koncesije.

Država je lastnica vsega kar je globje od 1 metra pod zemljo.


Kaj če bi si potem teoretično iz potoka napeljal vodo? Je še vedno država lastnica?

matobeli je izjavil:

"Tehnično" vodo komot dobiš iz deževnice, za kuhat/pit pa v resnici lahko nabaviš.



Mislim, da je priklop na vodovod obvezen, če je na območju vodovodno omrežje? Naj me kdo popravi, če se motim.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

chort je izjavil:

hojnikb je izjavil:

rtv prispevek?

Ne, če poda izjavo da nima sprejemnika (kar po novem baje vključuje tudi druge elektronske naprave, ne samo radio / TV).


Tak mam jaz. Se to je prevec.

drvo ::

Vazelin je izjavil:

Rtv je kot smrt. Težko ubežiš:))
Ampak ok. Če mislijo snemat dobre serije potem ajde


Vic leta :)

estons ::

V bistvu še obveznega zdravstvenega ne rabiš obvezno plačevat. Pač potem plačaš vsako zdravstveno storitev posebej.

St235 ::

PreviousUser je izjavil:

Invictus je izjavil:

louser je izjavil:


Vodi se lahko izogneš, če imaš lasten vodnjak. Elektriki iste. Smetem isto, če imaš sosede, ki ne zapolnijo kontejnerja.

Ne smeš imeti lastnega vodnjaka, če nimaš koncesije.

Država je lastnica vsega kar je globje od 1 metra pod zemljo.


Kaj če bi si potem teoretično iz potoka napeljal vodo? Je še vedno država lastnica?

matobeli je izjavil:

"Tehnično" vodo komot dobiš iz deževnice, za kuhat/pit pa v resnici lahko nabaviš.



Mislim, da je priklop na vodovod obvezen, če je na območju vodovodno omrežje? Naj me kdo popravi, če se motim.


ja, priklop je obvezen. Kanalizacija in voda.

Drugače pa je praktično vsaka voda javna in rabiš neko obliko koncesije za izrabo vode.

Invictus ::

Alien123 je izjavil:

Kak pa sploh prideš do tega, da plačuješ rtv prispevek? To te sami najdejo, ko kupiš nepremičnino al kaj? :D

Točno to...

Ko si lastnik, te najdejo preko elektra...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PreviousUser ::

estons je izjavil:

V bistvu še obveznega zdravstvenega ne rabiš obvezno plačevat. Pač potem plačaš vsako zdravstveno storitev posebej.


Ni možno, da si brez obveznega, zato se imenuje tako. Če ne plačuješ, ti pač raste dolg do ZZZS.

St235 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Invictus je izjavil:

louser je izjavil:


Vodi se lahko izogneš, če imaš lasten vodnjak. Elektriki iste. Smetem isto, če imaš sosede, ki ne zapolnijo kontejnerja.

Ne smeš imeti lastnega vodnjaka, če nimaš koncesije.

Država je lastnica vsega kar je globje od 1 metra pod zemljo.


Kaj če bi si potem teoretično iz potoka napeljal vodo? Je še vedno država lastnica?

matobeli je izjavil:

"Tehnično" vodo komot dobiš iz deževnice, za kuhat/pit pa v resnici lahko nabaviš.



Mislim, da je priklop na vodovod obvezen, če je na območju vodovodno omrežje? Naj me kdo popravi, če se motim.


ja, priklop je obvezen. Kanalizacija in voda.

Drugače pa je praktično vsaka voda javna in rabiš neko obliko koncesije za izrabo vode.


V teoriji rabiš, v praksi pa mislim, da je drugače. :D

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Stvar doslednosti izvajalcev storitev.

Alien123 ::

Invictus je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kak pa sploh prideš do tega, da plačuješ rtv prispevek? To te sami najdejo, ko kupiš nepremičnino al kaj? :D

Točno to...

Ko si lastnik, te najdejo preko elektra...


Super da vem. Jih bom počakal.

borut_p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

chort je izjavil:

hojnikb je izjavil:

rtv prispevek?

Ne, če poda izjavo da nima sprejemnika (kar po novem baje vključuje tudi druge elektronske naprave, ne samo radio / TV).


Tak mam jaz. Se to je prevec.

Nazadnje sem nekaj bral da se tudi avto steje.

Jbg - rtv prispevek ni samo rtv programje ampak tudi omrezje samo. Torej davek malo za programje in veliko za omrezje.

Horas ::

Alien123 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kak pa sploh prideš do tega, da plačuješ rtv prispevek? To te sami najdejo, ko kupiš nepremičnino al kaj? :D

Točno to...

Ko si lastnik, te najdejo preko elektra...


Super da vem. Jih bom počakal.


tako so mene lani januarja, preko elektre dobli, ko sem že 3 lete bil v enmu fletu v najemu.
zdaj ko sem se novembra spet preselil, v lastniško stanovanje, sam čakam kk dolg bojo zdj rabli :D

rabelj5 ::

kaj pa če živiš na ulici, potem ne rabiš plačevat elektrike/vode/komunale

Horas ::

rabelj5 je izjavil:

kaj pa če živiš na ulici, potem ne rabiš plačevat elektrike/vode/komunale


definiraj živeti na ulici. biti brezdomec?

vostok_1 ::

Kakšna točno je to država, kjer če ne plačuješ RTV prispevka, ti lahko odvzamejo dom in vržejo na cesto?
Did anybody ever stop and think about it?

Meni se to zdi pošastno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

St235 ::

Bistveno manj kot to, da so državljani te države ljudje, ki si domišljajo, da se ne rabijo držat dogovorov in se čudijo ko zato dobijo po prstih.

zobnik ::

Zabojnik za smetivem so enmu tle iz vasi težil, da mora met mali zabojnik, da če ga ne bo bo plačal kazen...ga še sedaj nima.

rabelj5 ::

Horas je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

kaj pa če živiš na ulici, potem ne rabiš plačevat elektrike/vode/komunale


definiraj živeti na ulici. biti brezdomec?

naprimer

IL_DIAVOLO ::

St235 je izjavil:

Bistveno manj kot to, da so državljani te države ljudje, ki si domišljajo, da se ne rabijo držat dogovorov in se čudijo ko zato dobijo po prstih.


Rtv prispevek je dogovor samo iz ene strani.

WizzardOfOZ ::

Invictus je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kak pa sploh prideš do tega, da plačuješ rtv prispevek? To te sami najdejo, ko kupiš nepremičnino al kaj? :D

Točno to...

Ko si lastnik, te najdejo preko elektra...


Mene pa zanima ravno to. Imamo GDPR in jaz nisem nikjer podpisal da soglašam s tem, da lahko elektro moje podatke pošilja naokoli drugim firmam in ustanovam.

zobnik ::

Obvezno zavarovanje, če ga ne plačuješ se ti nabirajo dolgovi.

WizzardOfOZ ::

Če nimaš prihodkov, mislim da ti to plačuje občina.

zobnik ::

CSD.....pa naša občina ima prispevek za kanalizacijo, ene par evrov vsaka hiša plačuje, glede na št.članov.

Alien123 ::

Horas je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kak pa sploh prideš do tega, da plačuješ rtv prispevek? To te sami najdejo, ko kupiš nepremičnino al kaj? :D

Točno to...

Ko si lastnik, te najdejo preko elektra...


Super da vem. Jih bom počakal.


tako so mene lani januarja, preko elektre dobli, ko sem že 3 lete bil v enmu fletu v najemu.
zdaj ko sem se novembra spet preselil, v lastniško stanovanje, sam čakam kk dolg bojo zdj rabli :D


Si moral za nazaj plačat prispevek pri najemu?

chort ::

Mislim da sem jaz zelo blizu idealu z vidika stanovanja. Vodo imam filtrirano deževnico (ni vodovoda), kanalizacijo v greznico (ni kanalizacije), elektrika je (po od elektra položenem kablu - viva Juga) prek industrijskega priključka bližnje restavracije, za RTV ne obstajam, NUSZ ni, edino za komunalo sem sam prosil, pa jim z veseljem plačam da mi ni treba vozit smeti 15km v dolino ;)

ginekk ::

Alien123 je izjavil:



Si moral za nazaj plačat prispevek pri najemu?


Po moje ne, vse primere, ki jih poznam (ko so se vselili v nov objekt in niso prijavili nič na RTV), nihče ni plačal za nazaj. Sploh je neka zakonska meja do koliko nazaj lahko sploh terjajo.

St235 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

St235 je izjavil:

Bistveno manj kot to, da so državljani te države ljudje, ki si domišljajo, da se ne rabijo držat dogovorov in se čudijo ko zato dobijo po prstih.


Rtv prispevek je dogovor samo iz ene strani.


ja, za opice, ki se najdejo v zgornje tekstu bo to kar držalo. Vsi ostali pa se zavedajo, da je to daleč od resnice.

Dag ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Invictus je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kak pa sploh prideš do tega, da plačuješ rtv prispevek? To te sami najdejo, ko kupiš nepremičnino al kaj? :D

Točno to...

Ko si lastnik, te najdejo preko elektra...


Mene pa zanima ravno to. Imamo GDPR in jaz nisem nikjer podpisal da soglašam s tem, da lahko elektro moje podatke pošilja naokoli drugim firmam in ustanovam.

Če je pravna podlaga v zakonu, ni potrebe po osebni privolitvi.

Horas ::

ginekk je izjavil:

Alien123 je izjavil:



Si moral za nazaj plačat prispevek pri najemu?


Po moje ne, vse primere, ki jih poznam (ko so se vselili v nov objekt in niso prijavili nič na RTV), nihče ni plačal za nazaj. Sploh je neka zakonska meja do koliko nazaj lahko sploh terjajo.


ne, sicer ti pišejo svašta o zagroženi kazni, ampak če takoj podpišeš papirje ki so ti jih poslali in nazaj pošleš je to to.

opeter ::

estons je izjavil:

V bistvu še obveznega zdravstvenega ne rabiš obvezno plačevat. Pač potem plačaš vsako zdravstveno storitev posebej.


Jaz sem pred leti dobil obvestilo in obenem opozorilo, da ga moraš v vsakem primeru, s statusom občan
https://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.....
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

estons ::

zobnik je izjavil:

Obvezno zavarovanje, če ga ne plačuješ se ti nabirajo dolgovi.


Eto, pa sem se nekaj novega naučil. Hvala zobnik, peter in še nekdo, ki me je popravil. Torej obvezno zdravstveno je res obvezno.

WizzardOfOZ ::

Dag je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Invictus je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kak pa sploh prideš do tega, da plačuješ rtv prispevek? To te sami najdejo, ko kupiš nepremičnino al kaj? :D

Točno to...

Ko si lastnik, te najdejo preko elektra...


Mene pa zanima ravno to. Imamo GDPR in jaz nisem nikjer podpisal da soglašam s tem, da lahko elektro moje podatke pošilja naokoli drugim firmam in ustanovam.

Če je pravna podlaga v zakonu, ni potrebe po osebni privolitvi.


In kje je ta pravna podlaga v zakonu?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2970286344 (3031) PovemVfaco
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14734021 (29404) radmannsdorf
»

rtv mesečni prispevki (položnica) in paket televizija

Oddelek: Pomoč in nasveti
447173 (5971) fosil
»

Buzoranca s prisilno RTV naročnino- je to sploh v skladu s pravicami posasmeznika ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10218201 (15668) TESKAn
»

RTV naročnina in IP TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
308018 (5535) Tarzan

Več podobnih tem