» »

Nov računalnik se ne zažene

Nov računalnik se ne zažene

1
2
»

eko_2k4 ::

Poskusi ponovno namestiti CPU. Se mi je že zgodilo... sicer pri starih C2D in C2Q, da je bilo vse mrtvo, samo ventilator je delal. Potem pa je bilo OK.

Glugy ::

A je možno da si CPU ventilator priklopil na napačni stik? npr na CPU_OPT namest CPU_FAN?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Yoni ::

Ventilator je na CPU_FAN1.

Najbolj mi smrdi na to, da se je nekdo igral s flashanjem in ko je zadevo bricknil jo je pač vrnil. Antistatična vrečka ni imela nobene nalepke pač pa je bila zalepljena z navadnim selotejpom. Vse ostale komponente so imele nalepke.

Yoni ::

eko_2k4 je izjavil:

Poskusi ponovno namestiti CPU. Se mi je že zgodilo... sicer pri starih C2D in C2Q, da je bilo vse mrtvo, samo ventilator je delal. Potem pa je bilo OK.


Pri amd-ju je to nemogoce, ker so pini na procesorju in lahko samo na en nacin pade v socket. Razen, ce si res vztrajen ampak v temu primeru se bo nekaj zvilo/odlomilo.
Pri meni ni nic od tega...

broken/link ::

tole si rešil?
ta se bo mogoče slišala smešna, ampak a si priklopil linijo za CPU?
kolega je imel praktično iste težave, ker je na to pozabil :) kupil en giant cooler, ki je rahlo skril priklop, in je potem seveda pozabil prilopit.
drugače pa ja, najlažje je najti servis/nekoga, ki ima mamoplato/cpu za potestirat.
aja, pa da je bila vreča zlepljena samo s selotejpom - well, to zna bit original s tovarne tko.
se ne vidi ravno najboljše, ampak ni vidne nobene nalepke.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Ali je matična ali pa ram.

Yoni ::

Nisem še rešil, ker čakam, da se na Mimovrste nekdo spomne dati paket na pošto. Kdaj so so se tako poslabšali? Včasih je šlo pri njih praktično instantno, danes je že tretji dan odkar mi piše, da paket čaka na prevzem s strani prevoznika.

4-pin napajanje sem priklopil.

V ramu pa tudi ni težava, ker je vseeno ali je ram notri ali ni. Če ni nič bi moralo vsaj zapiskati. Prav tako nič ne piska, če ni grafične.

Skratka matična ali proc...

opeter ::

Yoni je izjavil:

4-pin napajanje sem priklopil.


Torej si priklopil tisti 4-pinski kabel za napajanje CPU-ja na matično ... okej. Piska ti pa ne, če nimaš gor zvočnika.



Možno tudi, da je RAM napačno vstavljen. DDR4 je treba bolj močneje pritisnit.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Yoni ::

opeter je izjavil:

Yoni je izjavil:

4-pin napajanje sem priklopil.


Torej si priklopil tisti 4-pinski kabel za napajanje CPU-ja na matično ... okej. Piska ti pa ne, če nimaš gor zvočnika.



Možno tudi, da je RAM napačno vstavljen. DDR4 je treba bolj močneje pritisnit.


Vse to je že sprobano. Sem že večkrat napisal, da sem priklopil speaker (preverjeno deluje) in ni nobenega piska, nič. Tudi, če ram poberem ven, tudi, če grafično vzamem ven, nič, nič, nič.

Vse skupaj sem tudi vzel ven iz kište in probal na mizi in je isto, na ekranu samo no signal. In grafična 100% dela, ker sem probal z dvema različnima. Najprej sem mislil, da je grafična defektna zato sem jo probal na stari plati in dela.

IL_DIAVOLO ::

Za 10 evrov ti ga bojo poštimali v vsaki računalniški trgovini, ki se ukvarja s servisiranjem.

TOP ::

No potem je matična.Sedaj jo boš dobil iz Mimovrste in testiral,če je res matična,kot sklepaš verjetno prav,boš kaj vrnil jo nazaj na Mimovrste,pokvarjeno reklamiral.Me zanima,če lahko tole narediš v tujini,recimo Nemčiji.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za 10 evrov ti ga bojo poštimali v vsaki računalniški trgovini, ki se ukvarja s servisiranjem.

Koga bodo poštimal za 10e,če komponenta ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

IL_DIAVOLO ::

Povedli mu bojo, kaj je vse narobe priklopil.

TOP ::

Zakaj bi narobe priklopu,če je napisal,da ve kako gre.

Yoni ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Povedli mu bojo, kaj je vse narobe priklopil.


In kaj naj bi bilo narobe priklopljeno?

Napajanja ne moreš priklopiti narobe, ker gredo konektorji samo na en način skupaj. Grafiko lahko daš v režo samo na en način, rame tudi, ssd tudi (ne dela tudi, če priklopim navaden sata disk). Pa ni prvi računalnik, ki ga sestavljam. Je pa res prvi amd ampak to nima veze.

Stikalo za vklop/izklop in reset pa nima veze, ker ne dela niti, če ni nič priklopljeno in pine samo kratko spojiš z izvijačem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

FireSnake ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Povedli mu bojo, kaj je vse narobe priklopil.


Še en nepismen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Yoni ::

Skratka matična je bila fuč. Danes dobil novo in dela vse kot mora.

Zdaj moram samo še staro vrniti na MF...

opeter ::

Glavno, da si rešil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Se pravi si boš naredil stroške.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Yoni ::

D3m je izjavil:

Se pravi si boš naredil stroške.


Zakaj?

solatko ::

D3m - Kakšne stroške pa?
Delo krepa človeka

D3m ::

Plato mora poslati v MF.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Yoni ::

Bom preživel. Imam moralni zadržek do tega, da bi zdaj to novo plato vračal na Mimovrste in na ta način izkoriščal to možnost vračila.

Han ::

Na MF se zmeni za vračilo denarja.

strumf666 ::

Kakšne stroške, če je vračanje v MF plačano po pogodbi?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

FireSnake ::

Horas je izjavil:

aha zdaj je pa problem nazaj pošiljat, potem ko je mindfactory pa ne vem kera še trgovina tooooolk dost cenejša od naših :)) pa še pooryzena je človek kupil :O


Zdaj je znano, kaj je narobe.
In se je relativno preprosto rešilo.
Imaš še kakšno pametno za povedati?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DarwiN ::

Yoni je izjavil:

Bom preživel. Imam moralni zadržek do tega, da bi zdaj to novo plato vračal na Mimovrste in na ta način izkoriščal to možnost vračila.

IMO je ta zadržek odveč. Sama podjetja so tudi amoralna in jim je praviloma edino gonilo dobiček, tudi preko trupel, če je možno. Do kupcev so prijazni in se v obraz prilizujejo samo zaradi tvojega denarja. Ampak takoj, ko dobijo to priložnost, te bo podjetje skušalo nategnit. Samo pojdi v Big Bang ali kamorkoli in se pretvarjaj za popolnega nepoznavalca, pa da vidimo kaj boš domov prinesel. :SS Teh hipotetičnih testov lahko narediš ogromno in rezultat bo skoraj vedno enak. Že pri uveljavljanju garancije se pogosto zalomi iz preprostega razloga, ker si jim na tej točki v breme in od tebe ni dobička. Takrat bi te najraje odjebali, ampak na srečo morajo upoštevat zakon in skrbet za lasten imidž. To je edini razlog, da ti sploh odgovorijo na mail oz. dvignejo telefon.

Poleg tega ne bo nihče osebno oškodovan, če ti neko milijonsko podjetje okrog prineseš za 20€.

Skratka, takšen moralni perfekcionizem IMO ni na mestu.. Še posebej, ko pogledaš, kaj se dogaja po svetu. Samo poglej v Ameriko in drugam, kjer se širi fašizen, nacizem...

p.s.: Pa bo šla nitka k vragu... No, nič ne de, sej je težava odpravljena. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Yoni ::

DarwiN je izjavil:

Yoni je izjavil:

Bom preživel. Imam moralni zadržek do tega, da bi zdaj to novo plato vračal na Mimovrste in na ta način izkoriščal to možnost vračila.

IMO je ta zadržek odveč. Sama podjetja so tudi amoralna in jim je praviloma edino gonilo dobiček, tudi preko trupel, če je možno. Do kupcev so prijazni in se v obraz prilizujejo samo zaradi tvojega denarja. Ampak takoj, ko dobijo to priložnost, te bo podjetje skušalo nategnit. Samo pojdi v Big Bang ali kamorkoli in se pretvarjaj za popolnega nepoznavalca, pa da vidimo kaj boš domov prinesel. :SS Teh hipotetičnih testov lahko narediš ogromno in rezultat bo skoraj vedno enak. Že pri uveljavljanju garancije se pogosto zalomi iz preprostega razloga, ker si jim na tej točki v breme in od tebe ni dobička. Takrat bi te najraje odjebali, ampak na srečo morajo upoštevat zakon in skrbet za lasten imidž. To je edini razlog, da ti sploh odgovorijo na mail oz. dvignejo telefon.

Poleg tega ne bo nihče osebno oškodovan, če ti neko milijonsko podjetje okrog prineseš za 20EUR.

Skratka, takšen moralni perfekcionizem IMO ni na mestu.. Še posebej, ko pogledaš, kaj se dogaja po svetu. Samo poglej v Ameriko in drugam, kjer se širi fašizen, nacizem...

p.s.: Pa bo šla nitka k vragu... No, nič ne de, sej je težava odpravljena. :P


Pa dobro glej, saj niti ni toliko pomembno, ce je ta zadrzek odvec ali ne. Kdor misli to poceti, naj, jaz bom raje naredil drugace. Zaradi nekaj EUR pa me tudi ne bo konec. :)

Sem pa skoraj 100% preprican, da je nekdo na tak nacin vrnil plato, ker jo je bricknil s flashanjem biosa.

Aja, DarwiN, ce se ne motim si mi ti predlagal ta setup v tisti temi "Kaj kupiti?"... Tnx, kar dobro dela... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

DarwiN ::

Hah, zna bit, ja. :)

Sem pa skoraj 100% preprican, da je nekdo na tak nacin vrnil plato, ker jo je bricknil s flashanjem biosa.

No vidiš, če je to res in če bi bili pri MF moralni in pošteni, bi vrnjeno ploščo stestirali, preden jo naprej prodajo... Tako pa so jo raje kar tebi podtaknili in te nategnili. So prihranili pri delu in času, medtem ko si ti bil testni zajček. ;)

Anyway, vseeno se splača naročat iz Njemačke.. 1x na ~30 nakupov pač prideš na vrsto in utrpiš nekaj stroškov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

solatko ::

DarwiN - Zavedat se moraš, da smo za Nemce Balkan in imajo do nas popolnoma drugačen odnos, kot do I, F,..., ko jim javiš, da nekaj ne dela, čeprav sami vedo, da so ti poslali slab izdelek, te bodo probali nategnit, da si kriv ti. Boljši odnos do nas imajo Slovaki, Madžari in celo Poljaki.

Če kupujem iz nemških trgovin, celoten postopek sprejema in odpiranja robe snemam in to v pričo dostavne službe. Če je izdelek brez original nalepke, ga preko iste službe, takoj vrnem in zahtevam b.p. zadevo.

Ravno tako ti naše trgovine poizkušajo prodati vrnjene izdelke in je v redu, da pred trgovcem embalažo odpreš in, če ni original zapakirano, zahtevaš vsaj popust.
Delo krepa človeka

Yoni ::

Koliko casa pa traja, da na MF odgovorijo na sporocilo?

broken/link ::

jaz sem jim ravno predvčerajšnjim pisal za reklamacijo - v angleščini - odgovor takoj.
poslal sem v sredo ob 14:30, odgovor dobil v sredo ob 18:15

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Malo mimo teme, ampak: v tej temi smo dokazali, da smo cigani (odprto robo bo moral nekdo kupiti).
V isti sapi se pa čudimo, da smo za Avstrijo in Nemčijo Balkan.

Kako gre to dvoje skupaj?

Tudi sam naročam iz tujine. V primeru težav:
- se pošlje nazaj,
- se gre na servis.

Kako so oni sladki samo zaradi našega denarja in tako dalje je le neumen izgovor.

Pa sem vesel, da se je rešilo. Sem tudi ponudil, da sem pripravljen posoditi komponento.

Ne pa govorit, da se ni rešilo na ciganski način.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

broken/link ::

in kaj je zdaj tu ciganski način? ne razumem.
a to, da je yoni kupil novo plato, ki jo bo obdržal, in bo na MF poslal DOA plato in zahteval vračilo denarja?

FireSnake ::

Aja, obdržal jo bo.
V tem primeru pa se posipam s pepelom (mi je ušlo).

Jaz sem bral zgoraj nasvete, da naj matično ploščo vrne na mimovrste.

Yoni je izjavil:

Bom preživel. Imam moralni zadržek do tega, da bi zdaj to novo plato vračal na Mimovrste in na ta način izkoriščal to možnost vračila.


Tole mi je ušlo.
Zelo pohvalno!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

dxx ::

Yoni je izjavil:

Bom preživel. Imam moralni zadržek do tega, da bi zdaj to novo plato vračal na Mimovrste in na ta način izkoriščal to možnost vračila.

Pohvala +1

DarwiN ::

Firesnake, kaj misliš, da razvajenci v Nemčiji, kaj šele v kakšni Angliji ali Ameriki, ne počnejo tega? Ljudje naročijo 7 mišk, vse stestirajo in jih 6 pošljejo nazaj... Mi skromni Slovenceljni smo pravi angelčki proti njim. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Yoni ::

broken/link je izjavil:

jaz sem jim ravno predvčerajšnjim pisal za reklamacijo - v angleščini - odgovor takoj.
poslal sem v sredo ob 14:30, odgovor dobil v sredo ob 18:15


Kam pa si jim pisal? Prav na mail ali tam, kjer imajo kontakte?

Jaz sem tam, kjer imajo kontakte in od vceraj se nic.

FireSnake je izjavil:

Aja, obdržal jo bo.
V tem primeru pa se posipam s pepelom (mi je ušlo).

Jaz sem bral zgoraj nasvete, da naj matično ploščo vrne na mimovrste.

Yoni je izjavil:

Bom preživel. Imam moralni zadržek do tega, da bi zdaj to novo plato vračal na Mimovrste in na ta način izkoriščal to možnost vračila.


Tole mi je ušlo.
Zelo pohvalno!


Saj kot sem ze rekel, sem skoraj 100% preprican, da je nekdo bricknil plato in jo potem vrnil na MF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

broken/link ::

pisal sem direktno na info@mindfactory.de, ker preko zahtevka v zgodovini naročil nisem mogel.
šlo se je pa za PSU, ki cvili - pa ne vem, ali je problem v ventilatorju ali je coilwhine - in me konc koncev niti ne briga :)
poslali so mi pa pdf zahtevek za reklamacijo

FireSnake ::

DarwiN in Yoni: Se strinjam.
In potem se jezimo, ker nočejo več pošiljati v SLO.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Yoni ::

FireSnake je izjavil:

DarwiN in Yoni: Se strinjam.
In potem se jezimo, ker nočejo več pošiljati v SLO.


Pa saj je jasno, da smo za njih nic drugega kot Balkan. Verjetno je tudi to en od razlogov, da ne posiljajo iz Nemcije.

Also...

Sem jim pisal se enkrat direktno na mail in so odgovorili takoj, v roku 15 min. Ocitno tista zadeva za kontakt na desni strani njihove spletne strani ne dela kot bi morala.

solatko ::

In kaj so ti napisali?
Delo krepa človeka

Yoni ::

Če sem priklopil grafično kartico, lol. In to kljub temu, da sem že v prvi mail napisal na dolgo in široko kaj vse sem preveril. Malo ignorantsko skratka...

Potem sem dobil še en odgovor, naj pošljem plato nazaj in dam nemški naslov, za vračilo. Izgleda ne želijo ravno vračati denarja oz. mi hočejo poslati drugo plato.

Yoni ::

Please send the complete article with all accessories and original packaging of the manufacturer. For the return we need an address in Germany.

Aja, tu sem nekaj bral o enih pdf-ih, ki jih posljejo nekaterim za vracilo. Nisem dobil nicesar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

D3m ::

Kar veselo na delo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

strumf666 ::

Yoni je izjavil:

Please send the complete article with all accessories and original packaging of the manufacturer. For the return we need an address in Germany.

Aja, tu sem nekaj bral o enih pdf-ih, ki jih posljejo nekaterim za vracilo. Nisem dobil nicesar...

PDF se avtomatsko ustvari, ko greš čez RMA postopek na njihovi strani; pri naročilu bi moral imet gumb za vračilo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PC - pomoč pri sestavi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17514388 (8366) Jerry000
»

Sestava računalnika in še vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
22316772 (10121) Han
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11113797 (12359) Berni_01
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922360 (21171) LukaTCE
»

mimovrste vrnitev pošiljke

Oddelek: Loža
227481 (6536) TOP

Več podobnih tem