» »

CPU Frekvenca

CPU Frekvenca

AnWar ::

Zdravo!

Vprašanje :

Imam cpu i7 9857h ( deveta generacija) 4500mhz.

Žal sem undervoltal ter underclockal na 3800mhz ( stabilne temperature). Sedaj me zanima ali je razlika v igrah fpsje med 4500 ter 3800? Ali je razlika kjerkoli?

Tudi termalno pasto sem dodal novo artic silver 5 ali potrebuje nekaj časa da pride do pravega efekta?

Hvala lp
[Asus ROG Strix SCAR III]

nsa_ag3nt ::

Če prav razumem imaš i7-9750H ali i7-9750HF (oznako si napisal napačno) https://ark.intel.com/content/www/us/en... .
4.5 Ghz je Max Turbo Frequency, drugače dela na 2.60 GHz .

Kateri cpu hladilnik imaš, da si ga upočasnil zaradi previsokih temperatur ? Intel stock ?


Sedaj me zanima ali je razlika v igrah fpsje med 4500 ter 3800?

Verjetno je.
Za koliko ? Testiraj pri sebi v obeh primerih.

Termalna pasta "prime" takoj.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

rabelj5 ::

če moraš spraševat, razlike očitno ne opaziš

Bwaze6 ::

Res pohvalno, da si se spravil undervoltati in underclockati procesor, obenem pa sprašuješ tako osnovna vprašanja. :D Na katera bi si zlahka odgovoril sam, poženeš benchmark na default nastavitvah, spremeniš nastavitve, poženeš bench še enkrat, primerjaš rezultata, voila...

Ali pa, če se ti nastvaitev ne ljubi spreminjati, poženeš katerega od popularnih benchmark programov in potem poiščeš na spletu, kakšen rezultat bi tvoja konfiguracija dobila z default nastavitvami.

AnWar ::

Hvala vam za odgovore.

Prvo gre se za prenosnik Asus.

Bi sam probal ampak žal so bile visoke temperature da je throthlal tako da nisem mogel testirat. Zato pa vas sprašujem ali je kakšna razlika?

Kje bi lahko kupil v Sloveniji termalni trak artic in sicer debeline 1mm. Potrebujem za čipe.
[Asus ROG Strix SCAR III]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517204 (6139) m0LN4r
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611940 (10652) wate
»

i5 vs. i7

Oddelek: Kaj kupiti
436225 (4860) einstein :P
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1009020 (6025) axee
»

Intel Core C5 750 test (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
796522 (3358) M-XXXX

Več podobnih tem