» »

Konkurenca nVDIA vs. 3dFX

Konkurenca nVDIA vs. 3dFX

element ::

Prov žal mi je, k je nVIDIA pohrustala 3dFX. To je slabo za nas, ker nVIDIA nima več konkurence in potem lahko dela kar ji paše, ker bomo itaq od nje kupoval. Menim, da bi nam 3dFX lahko prinesev še veliko dobrih grafikulj, zato mi je škoda, da je zabredel v rdeče številke. Kdo bo pa sedaj delal konkurenco? ATI? I hope so!
:D
Vaša mnenja:

whatson ::

no ja... jaz upam na ATI... saj radeon je dokaj dober... pa tudi z matroxom ni treba obupat... ali?:\

Senitel ::

Zadnja dobra grafikulja od 3dfx-a je bila Voodoo 2...

Dami ::

VSI vodoti so zakon (no ja, 4 4500 ni nič posebnega, sam ok) Iz procesorja se s pomočjo Glida iztisne vse...medtem k Nvidia sam nove proce ven pošila, ki ziher niso 50% izkoriščeni s tistimi butastimi driverji za D3D.;((

||_^_|| ::

Kar se tiče 3Dfxa so "rahlo" zaspal in niso bli sposobni nč pametnga na tržišče vršt za moje pojme.
Konkurence bo pa nVIDIA mela dost (ATI, Matrox,...) pa tud tale kyro II jasno kaže, da bojo njegovi naslediki najverjetneje močni konkurenti.
Glide je pa itak krneki:)

Dami ::

Glede zmogljivosti čipov res niso prednjačili (sploh proti koncu ne) ampak po programski plati pa jim ni blo para. Glide ni kr neki, ampak ful pripomore k zmogljivosti. Je razlika če laufaš špil prek D3D al pa glida in ne mi rečt da ni. Mam že 2 leti v3 2000 in dela brez problemov....ok, sam počasn je za novejše špile;(

Dalmatinc ::

Glede konkurence: ST KYRO (1, 2 ............3)

OZZY ::

Je že tko v svetu računalništva. Če ne daš ven konkurenčne produkte (cenovno in hitrostno) se zgodi to kar se je. Samo ni to dobr za nas potrošnike. Če se kej podobnega zgodi še z katerim potem bojo cene poskočile. Ampak upajmo da do tega ne pride.

element ::

Kyro 1 je krneki. Taka grafikulja bi mogla bit ene 18k! Jest sm biu pristaš 3dfx-a in mam še zmeri doma voodoo3 3000 in GeForca 2mx (je*i ga, če ga je pa 3dfx polomu). Na koncu je GeForce 2gts potolkel voodooja 5 5500 in tko pač je. Pr testih vidiš, da je voodoo 5 5500 malo boljši od GeForca 2mx. Problem je ta, da je narejen v 25mikronski in ne 18 tehnologiji. Aja, FSAA je zakon. Škoda, da 3dfx ni vrgu vn kartice z osmimi vsa100 čipi! 8x FSAA al pa kakšn RAMPAGE! Slin! :P:'(

OZZY ::

Pelcijan: He he. Sej kyro 1 stane 18 jurjev pri Megahitu. SAmo je pa zelo padel v ceni. Pred dvema tednoma je bil še mislim da okoli 25 jurjev.

element ::

Ups, nč ne spremlam cen kyrota 1. :D To se prav, da se ga že kr splača nabavt, če nimaš dnarja za mx-a! :D

Paramedic ::

Se strinjam. Ali pa če kupuješ kr eno low end kartico za še en odvečn računalnik...
End transmission.

Binji ::

Kasna pa je kej primerjava? Kyro1:Geforce2 MX?

Fella ::

Jaz pa laufam Voodoo 5 5500:). Sploh pa sem zaljubljen v Voodoo. Imam 1,2, še eno dvojko, 3 ter nazdnje petko. Res škoda za 3Dfx :'(:'(:'(:'(:'(:'(

element ::

Binji, tuki maš primerjavo. :D S tem, da so za kyrota zdej že novi gonilniki zuni, pa še pocenu se je na 18k kot sm slišu...
Partizan, edin voodoo 4 4500 ti manjka! :))

element ::

Ej, a mi lohk da kdo link do kakšnega testa v4 4500, ker me zanima kakšne ma kej zmogljivosti pa če se ga da še dobit. Rabu bi neki za ta tret računalnik, k delam doma mrežo :D. En TB 1.333, en D850, en P3 600. :D

miranpozar ::

Jaz sem uporabnik in me zanima samo s katero kartico bom imel boljšo grafiko, rezultate in podprtost, za seveda razumno ceno. Jebat ga, če 3Dfx ni znal narediti hitrejše in predvsem cenejše kartice kot nVidia. Poglejte si teste... novejši Voodooji so bili vedno na repu in so stali dosti več kot konkurenca! Ni čudno da jih je pokopalo!
Do zdaj sem imel čisto vse Voodoo kartice (1,2, 3), ker so bile najboljša izbira.
Zdaj pa imam GeForce2MX, ker je trenutno najbolj OK izbira. O pridobitvah v 3D grafiki proti Voodoo3 3000 ne gre izgubljati besed, pa tudi 2D prikaz je boljši (barve in ostrina), če imaš dober monitor, kjer se te stvari opazijo.

Če bo čez čas kakšen Kyro pometel z nVidio, ga bom pač kupil.

Pa brez sentimentalnosti.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Dalmatinc ::

pač potrošniki zahtevamo In stvari:D

Dami ::

Sem prebrau članek o tem kako Nvidia kritizira Kyrota. Imam občutek da se ma Nvidia za monopola (kot MS) in da si lahko dovoli vse. Resnično upam, da bo kaka firma naredla proc k bo primerljiv z gf3 in bo cenejši (ker 100+ ksit ne mislim devat za grafično). Kyrotu 2 dobr kaže, ATI bo pa itak zasolil cene svojga radona2. Na tem področju se mora res pojaviti neka X firma, ki bo naredila revolucijo....sam to je malo verjetno:)

krucymucy ::

Nekje sm prebral, da se proba neki en video logic prebit tle zraven nvidie in ostalih, kar jih pač je...

Paramedic ::

krucy: ostalih...saj je sam še ATI :D. Z Videologic pa mislijo STM in njegovega Kyrota 2
End transmission.

jRk0 ::

Ma voodooje je reševal le GLIDE, ker drugače pa so ble ful brezvezne kartice. (razen v2, ki je enostavno rulal8-)).S prjatlom sma naredla zamenjavo. Jaz njemu riva tnt 2 m64 32mb, on pa meni voodoo3 3000. Z mojo navito mam približno take performanse kot v3 3000. Je pa razlika napriemr v mdk2. Na moji grafični je blo napisano zelo ostro in se je komot bralo, na tej pa je tako grdo, da komaj kaj prebereš!!! Zelo slabo...Pa še teksture 256x256..buaaa
You fuck up once, you loose two teeth.

Morpheus ::

Jah 3Dyf je naredu to kar intel. Mislu je da sploh ni meu konkurence, mal zaspal in bum, Nvidia ga je pohrustala. Da pa Nvidia nima konkurence pa sploh ni res. Kyro II, ATI, pa tut mogoce ksn Matrox G850 so vec kt zadost. Da pa so use 3Dfx kartice zakon pa sploh ni res. Ce kej recete vsaj argumentirite to kar ste napisal!;((
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

Morpheus ::

Dami, ne mors pricakvt da bo ksna firma nardila bolso kartico od gf3 za mn k 100k, k se jim preprost ne splaca. Kar se pa useh Radeonov tice so sicer cist ql kartice, sam glede na perfomanse bi bli pa lohk mal cenej.
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

TESKAn ::

Ko sm meu V32k, je vse delal brez najmanjsga problema - spili se niso prov nc prtozval, vse teklo vredu, z gonilniki ni blo nikoli problemov...res škoda 3dfx - a. Takih grafičnih zlepa ne bo vč...smrc...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Dalmatinc ::

Teskan; bojo, bojo poglej Kyra>:D

Morpheus ::

Upam da misls Kyra II, ne pa enko k je bl bedna kt pa ne
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

element ::

Hja, kdaj nej bi pa kyro 2 sploh pršou vn? Ker baje bo glede cene/performas najboljši! :D

Morpheus ::

Baje da cez 1.5 mesca, k je baje neka zamuda. Upam da cimprej uglavnem.
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

Pretorijanec ::

U Slovenijo bo pršu z 1-2 mesečno zamudo. to vem iz zanesljivega vira, kateremu je uvoznik za Slovenijo to potrdil. Če pa se vam res mudi, poglejte čez deset dni v Essedi-ja. Bi ga morali že imeti.

element ::

Ql. Sam jest bom naprej na kakšen slo-tech test omenjene reči počaku, da vidm kako se obnese, pa če se splača nabavt. Kok je nej bi pa stal?

Morpheus ::

Okol 35k sam ze zdejsnji test kazejo da je boljsi tut od velik drazjih kartic. Ce te zanima se vec me emajli tuki
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

Pretorijanec ::

Predlagam ti, da si ogledas ta test na Anand Tech-u in tega na Sharky-ju. Pa pocakas, da bomo objavl našga.:D

element ::

Thnx pretorijanec. No, jest zaenkrat ostajam pri svojem GeForce 2mx, pol bom pa vidu kako bo... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019648 (12713) Janac
»

Tema za vse oboževalce 3DFXa -----> dol z Nvidijo !!!!!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1377821 (5891) goranTNT

Aalchemy (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
636001 (5239) Senitel
»

Nvidia prevzela 3dfx...

Oddelek: Zvok in slika
491932 (1305) EASYdoor
»

Božično drevesce a.k.a. Wannahave

Oddelek: Novice / Grafične kartice
51747 (1747) luni

Več podobnih tem