» »

Tema za vse oboževalce 3DFXa -----> dol z Nvidijo !!!!!!!

Tema za vse oboževalce 3DFXa -----> dol z Nvidijo !!!!!!!

1 2
3
»

kn3z007 ::

Eno strokovno vprašanje za strokovnjaka senitela: Katero kartico do 100k sit (zgornja meja) mi potem priporočaš? Da mi bo služila tako kot voodoo: zanesljivi driverji, lepa slika, delovanje v igrah brez popravkov in pa to, da bo dobra za nekaj časa. Samo ne kakega MX-a. Povdarek mora biti na kvaliteti tako slike kot driverjev.

Senitel ::

GeForce 2 PRO. Radeon ima bolj tako tako driverje. GeForce-om (in tudi vsem ostalim non-Voodoo karticam) več ali manj povzročajo probleme igre, ki so bazirane še na starejših pogonih in ti pogoni so večinoma še vedno v osnovi pisani za Glide (Unreal engine je že tak). Tako, da ni razlog, da Unreal ne dela najbolje na GeForce-ih v slabih driverjih ampak v pogonu, ki je v osnovi namenjen Glide-u. Vendar so vse novejše igre (ajd Quake 3 engine je po zaslugi Carmacka bil vedno baziran na OpenGL, tako da ni povzročal težav) pisane praktično za grafične kalibra GeForce in Radeon. Recimo Giants, brez GeForce-a ali Radeon-a je grafično tak kot Quake 3, Unreal. Na karticah, ranga GeForce in Radeon je pa pravi eye-candy. Zdej prihajajo pa še nov Unreal engine (ki bazira izključno na DirectX 8.0), Doom 3 (tudi povsem nov engine, vendar je to še precej oddaljeno), Black & White,...

kn3z007 ::

Senitel, bom postavil nov topic na Unrealov engine, pa se tam oglasi.

undefined ::

Priporočam, da si vsi ogledate mali dvoboj med mano in Senitel-om. Če ne drugega, se boste vsaj pošteno nasmejali, tako kot sem se tudi jaz. :D

Aalchemy

P.S.: Pa brez zamere, luni in ostali modi, it's all for fun and constructive conversation, no offense. :D

P.S.S.: Še vprašanje za lunija, though: Zakaj se jaz dobil opozorilo pred ukinitvijo accounta? Kako sem jaz svinjal threade? Prosim za podrobno pojasnilo, najraje vidim, da kar prek mojega e-mail-a, ker je to zame osebna žalitev, hvala.

Senitel ::

..constructive conversation... O tem bi se dalo razglabljat, pa bi spet nastal NON-constractive conversation...

Dalmatinc ::

A se lahko una čudna kartica od Raedona primirja z MX om al pa v 5 5500...

Baje mu bo cena padla:8)

Dalmatinc ::

I'm back.

V tem odstavku se opravičujem Senitelu, za vse kar se je zgodilo pod J-A-G/om in tako dalje oz mojim imenom, ki sploh ni bilo moje ime in tako dalje. Da nebo problema če kaj ni jasno naj se mi piše na e-mail:
  • null
  • SEM

    Opravičilo Senitell
    ;(

    undefined ::

    "V tem odstavku se opravičujem Senitelu, za vse kar se je zgodilo pod J-A-G/om in tako dalje oz mojim imenom, ki sploh ni bilo moje ime in tako dalje."

    Zakaj se mu pa potem opravičuješ, če to nisi bil ti?

    Dalmatinc ::

    ma pozab !

    Senitel ve !:D

    ns-miha ::

    mesage ki sem ga dobil iz priblizujoce vesoljske ladje Nvidia Cube:

    Resistance is futile !!!!!





    Hail Nvidia forever ( al pa dokler ne bo kej boljsga za dobro ceno)

    Pretorijanec ::

    This is Jaun Luc ATI speaking: we will never surrender! With the help of our friend 7of9 Radeon 64 DDR we will fight for our freedom and WIN! :D :D :D :D

    undefined ::

    Senitelu se moram opravičiti. Namreč trdil sem, da bo NV20 (GeForce3) stal $600 USD ali več. Na srečo sem se motil (yeah, right). Stal bo le $599 USD. Več o tem si lahko preberete v novicah tukaj. :D

    undefined ::

    Hmm, zakaj so se dodali "/" v mojem podpisu? ;(

    ns-miha ::

    ej tipi ka sm q3 spilu na voodoo3 mi je zastava(ki sem jo vnesel sam v spil) delovala nekam megleno.
    sedaj ko ma mx pa vidim cisto cisto na sto metrov se vid svastiko na sten, zraven pa bi rad vidu se tistga zida jAG-A AL KVA SI EN KURAC. nehi sinfat neki kar si ne mors privost.



    VPR :ZAKAJ JE DANDANES KOSTNA MOKA TAKO SLABE KVALITETE?
    ODG: ZATO KER JE IZ ZIVALI.

    VCASIH SE JO JE IZDELOVALO IZ ZIDOV PA JE BLA TIP TOP KVALITETA ! >:D

    undefined ::

    Miha44, za tole "megljenost" or whatever, obstaja posebna nastavitev na Voodoo-jih, imenuje se: LOD Bias, če to znaš pravilno nastavit, dobiš lahko še večjo kvaliteto kot na MX-u.

    PIKINET1 ::

    LUNI SE STRINJAM!!!!!!!!!!!!!

    [Some1Else] ::

    8-) ]FlasH je tut not padu...

    Poglejte tole... in se prepričajte, da je 3dfx najboljši...;((;((;((

    danielka84 ::

    ej človečnjaki ?!?!

    Jas bi vprašal čist tak btw, kolko slikic na sec oko sploh lahko zazna???!?!?!?!

    kaj ti pomaga več kot 40 frames/sec, če tega sploh ne vidiš!?!?!


    LP

    Senitel ::

    Ja nevem ameriška vojska je delala poskuse na pilotih, kjer so jim za 1/250 (250fps) sekunde bliskln eno slikico, pa so prepoznal tip letala :D...

    Dalmatinc ::

    kje si pa to bedarijo ču no ali je pa gola resnica bog si ga vedi>:D

    undefined ::

    Vsi pametnjakoviči, ki trdite, da oko ne zazna več kot 40 fps, si preberite sledeči članek:



    http://www.penstarsys.com/editor/30v60/...

    Loki ::

    A se lahko una čudna kartica od Raedona primirja z MX om al pa v 5 5500... ...by Dalmatinka
    Ja Dalmatinka, cist kamot se. Ne sam, da pozna stvari, o katerih onadva tudi slisala nista (3d teksture recimo), poleg tega je se hitrejsa.Sicer je pa to isto, kot ce bi preimerjal G-Force 1/ Voodoo 2.
    I left my wallet in El Segundo

    J-A-G ::

    jeh..3dfx rox

    abcde7 ::

    ja voodoo 3 res seka! Na voodoojih in 3dfxu svet stoji!

    kn3z007 ::

    Je stal. 3dfx no more. :'(
    Ta tema bo očitno postala zopet aktualna :D. zagovorniki Nvidie bojo sigurno imeli veliko za povedati. Drugače pa moj v3 še vedno deluje brez problemov. ko bo crknil bom pač moral kupiti Nvidiin produkt.:(
    Lp
    kn3z007

    www.geneza.com

    R0K ::

    ne bom grajal 3dfx-a, alpak nvidia je bolša (to je moje mnenje)

    Drgač svet stoji ali je stal zaradi teka ker so ble kartice tak fejst pocen in za tiste cajte kvalitetne

    HellGiven2k ::

    Tisti ki reče da 3dfx ni škoda, nima čist nč v glav.Res je da je zaostal a je bil edina prava konkurenca zdej ko se ga je Nvidia znebila ima večino trga in lohk dela kar če, tko kot je to delo 3dfx 2-3 let nazaj (naviju cene). Za primer Intel je dobil konkurenco in kaj imamo od tega? - Procesorje za 10.000 sit.

    Za vse loleke : Če ma kdo x86(2,3,4) naj pogleda napis na procesorju, ponavadi piše AMD. Amd pa je izginil v pozabo ko je intel dobil monopol z Pentjumom. Loleki se sploh ne zavedajo, daj jih bo cajt povozu in še kr naprej delajo usrane pentjume (kot 3dfx voodooje). Debili.

    Mr.-Viko ::

    No, da še jaz povem svoje mnenje o 3DFxu (čeprav z 1.5 strani zamude, vendar vseeno):
    Po moje so bile 3DFxove kartice najboljše, dokler jih ni nVidia "odstranila". Sam sem imel Bansheeja in V2k. Mislim, da so tele zgodnje verzije nVidiinih čipov (TNT2) bile polomija in posilstvo na 3D pospeševanje. nVidia je potem dobila prednost, ko je 3DFx naredil neko napako (po moje strateško) in kasneje propadel. Veste, kaj me pa zelo zanima? Zakaj mi je Banshee pospeševal zelo dobro, V2k bil kompatabilen z vsemi igrami in zakaj imam občutek, da moja grafična, ki jo imam trenutno (Trustova TNT2 kartica z nVidiinem čipovjem), ni isto, kar bi lahko bila (popolna kompatabilnost z igrami, boljše pospeševanje glede na RAM (32) in še bi lahko našteval).
    Bistvo iz tega: 3DFx je bil najboljši dokler ga ni konkurenca (nVidia) popolnoma odstranila iz tržišča. Njihova Glide tehnologija je pa tudi bila super pospeševanje iger.
    No comment, really

    Muflon1 ::

    Pa a mislte sploh kdaj nehat tale 3dFX drkat?:\
    Bil je dokler je bil. Je bil najboljši zdej ga pa ni več pa čeprav je bil najboljši, zdej ni več najboljši in nikoli več ne bo ka morte še kr neki žokat v legendarnega pokojnika:O
    Stran za ljubitelje skuterjev http://runnerklub.20m.com

    TBR ::

    N0rci ... Pa kaj tozite po podjetju ki ga ni vec. Je pa res, da je 3Dfx edini company, ki je izdelal funkcionalne driverje za Alpha/Linux, smrc, smrc ... To si bom za vekomaj zapomnil, da pri nVidii niso v 3 letih nicesar naredil, pa zmeri oblublal ... srmc.:|

    Matek ::

    Prebral sem vse skup in mam samo par pripomb. luni, z novimi driverji, ki odpirajo HSR je Voodoo5 na ravni GF2 Ultra, ki je veliiiko dražji. Tak je vsaj napisal stric Bošta v PC Gamerju. :D

    Ice-Man, pozabu si povedat, da sem vajin dvoboj jest komentiru. Pravzaprav sem sam odpru tisto temo, ampak se je kmalu spreobrnila v "kdo bo pastu več teksta" in "kdo bo uporabu več tujk & imen tehnologij", tak da sem samo zijal, nisem nič razumu in sem samo kaj pripomnu, v stilu: Ja, prav maš. Da, se strinjam.:8)

    Eh, krneki

    OldSkul ::

    Kaj je z vam pustite 3dfx da počiva v miru!:'(

    krucymucy ::

    Dejte no:\:\:\
    3dfx je bila zelo dobra firma, ampak racunalnistvo je zlo tvegan posel, zato je na zalost ni vec med nami.
    Pred kratkim sem prodal v3 3k, pa kupu gf2 MX. po pravic povedan sem bil bolj zadovoljen z voodoojem:D
    Je pa to zato k je se kar nekaj iger pisanih za glide, kar spet kaze nato, da je bil 3dfx do zadnjega prvak, tudi ko so ze vsi vedeli kako bo z nijm.

    Je pa se nekaj:
    tisti, ki zdej pljuvate nvidio, ste kaj razmisljal kaksno graficno boste kupl cez neki mesecev, leto... zdaj ko 3dfx koncno propadel:D:D:D

    M@re ::

    To kar je prej imel 3DFX, ima zdj Nvidia....Cses't la vie>:D
    ..:Do, or do not. There is no try:..

    Dalmatinc ::

    smo razmišlajl: Kyra
    >:D

    krucymucy ::

    Pri STM-u dosedaj se niso pokazali prav zelo spodbudnih rezultatov, zato pa upajmo, da jih bodo v nadaljnje.

    Dotlej pa nvidia:D:D:D

    Sicer pa je (nvidie) tud jest nimam glih pr srcu;)

    OldSkul ::

    Zdaj čahko napišemo temo Vse za oboževalce Nividije,dol z STM -mom!!!!!!!!!!!>:D

    goranTNT ::

    Ma dej eni so cist obsedeni z 3dfxom.Sej ne recem da si pristas nekega podjetja sam to presega vse meje (ti mislm predvsem na JAGA).
    Sigurn je slabo ce ni konkurence, sam kaj ces ce drugi
    zaostajajo z razvojem.Mislm pa da Nvidia mal pretriva z razvojem ker vsakic 6 mescev pa ne bomo kupoval nove kartice!!;(
    1 2
    3
    »


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Konkurenca nVDIA vs. 3dFX

    Oddelek: Strojna oprema
    331457 (1117) element

    3dfx: vzponi in padci podjetja!

    Oddelek: Strojna oprema
    471949 (1577) Sergio
    »

    3dfx Rampage

    Oddelek: Zvok in slika
    371757 (1350) undefined

    Aalchemy (strani: 1 2 )

    Oddelek: Zvok in slika
    636006 (5244) Senitel
    »

    Nvidia prevzela 3dfx...

    Oddelek: Zvok in slika
    491933 (1306) EASYdoor

    Več podobnih tem