» »

Novi Golf 8

Novi Golf 8

««
10 / 14
»»

Raptor F16 ::

borisk je izjavil:

zgleda še vedno boljš ko vsak pasat al pa škodilak. dizl je tut boljši kot TDI. pa še z avto vleko si na ti :) če poslušaš spletne strokovnjake.


Đulika prav tako ni ravno poceni. Vsaj ene 40 jurjev boš pljunil za neko povprečno opremljeno.

Za isti denar lahko gledaš BMW, Audi, Mercedes...

Ne pa da v isti sapi še VW in škodo omenjaš
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Wrop ::

Raptor F16 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ti mater, še huje je kot sem mislil...
Jaz sicer gledam samo karavane, ampak tudi te slike so čisto dovolj...če bi dal sliko od golfa karavana, bi še koga kap.




Kaj mu pa fali ? :D


16 col jeklene feltne. Pa bi rekel, da še kaka dacia boljše izgleda. :))

Raptor F16 ::

Wrop je izjavil:



16 col jeklene feltne. Pa bi rekel, da še kaka dacia boljše izgleda. :))



Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Utk ::

To spodaj je golf 9?

avtek ::

Ne zagovarjam nobene znamke in si ne lastim VW, ampak me pa zanima kakšen vozni park imate nekateri doma, glede na to da imate preko vsakega avtomobila kaj za povedat - razen svojega seveda, ki je oh in sploh. :D

tomaz- ::

Kaj ma pa veze vozni park doma z dejstvom, da je recimo novi golf grd? Pač splošno mnenje je tako, jebiga. Tudi jaz načeloma ne preferiram nobene znamke, pa sem vse življenje na francozih, tudi nekaj takoh je bilo vmes, na katerih bi moral po forumskih strokovnjakih sodeč, vsaj parkrat bankrotirat in poznat vsakega mehanika na živjo- hudiča, pa nisem in ne poznam ( tok-tok po lesu ) .
Evo: drugače pa trenutno družinski park:
P3008 letnik 2018 - bencin
P208 letnik 2017 - dizel
Megane letnik 2018 - bencin

In ja, moje subjektivno mnenje>: prav vsak od teh treh je lepši in z več "duše" od novega golfa, ne glede na model in starost avta - pač za moj okus so naredili sinonim za dolgočasnost - tukaj jim nobena digitalizirana PVC notranjost ne pomaga - hudiča, spredaj izgleda kot da ima strašanskega pijanskega mačka po prekrokani noči..

IL_DIAVOLO ::

Utk je izjavil:

To spodaj je golf 9?


:)):D

Jocem

Buggy ::

...hudiča, spredaj izgleda kot da ima strašanskega pijanskega mačka po prekrokani noči


bemti tole si pa zadel. Sem vedno cutil, da mi je od nekje poznam ta obrazni izraz, pa mi ni potegnilo od kje :))

Drugace pa glede posplosevanja smo res prva liga. Meni je blo tudi receno da mi bo Opel razpadel, pa za cuda ob moji voznji, cipanju na 265KM in predelavi na plin nekako do 280Kkm, kar se nekak ni hotu...cudno :|

Raptor F16 ::

tomaz- je izjavil:


Evo: drugače pa trenutno družinski park:
P3008 letnik 2018 - bencin
P208 letnik 2017 - dizel
Megane letnik 2018 - bencin

In ja, moje subjektivno mnenje>: prav vsak od teh treh je lepši in z več "duše" od novega golfa, ne glede na model in starost avta - pač za moj okus so naredili sinonim za dolgočasnost - tukaj jim nobena digitalizirana PVC notranjost ne pomaga - hudiča, spredaj izgleda kot da ima strašanskega pijanskega mačka po prekrokani noči..


S Peugeotom se je pa res za pohvalit, ja ;((. Ne ti mene tukaj, saj sem ga šel probat in to novega 2008 krš od avta tak, da ga svet ni videl. Touchscreen je adijo pamet, digitalni merilniki imajo obupno slab refresh rate, sitkala škripajo, menjalnik trd, volan pa tako majhen in še glupo oblikovan da ga ne moreš normalno držat. Tipke na volanu neuporabne. Avto je obupno glasen... Ima vse in še več težav kot ste si jih na 8 straneh za golfa izmislili. Cena za spodoben paket - beri Allure opremo pa taka da te pritisne nekam...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Gambino ::

Evo en realen test ID.3. LINK

Če VW sproducira tako nekvalitetna skropucala od avtov potem jih naj kar imajo. Žalostno, da jim ne šepa samo kvaliteta temveč varnost (enake probleme ima golf) kar pa ni hec. Takšne avtomobile enostavno ne bi smeli pustiti prodajat!

Raptor F16 ::

Gambino je izjavil:

Evo en realen test ID.3. LINK

Če VW sproducira tako nekvalitetna skropucala od avtov potem jih naj kar imajo. Žalostno, da jim ne šepa samo kvaliteta temveč varnost (enake probleme ima golf) kar pa ni hec. Takšne avtomobile enostavno ne bi smeli pustiti prodajat!


In kaj ima konkurenca za ta denar ? Električnega da se razumemo.

Sam zanima me kaj je tvoja referenca.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

mikhaair ::

Za ta denar tudi VW nima, ker ne dela, ker je beta vse skupaj. Ko bodo serijsko izdelovali id3 pa bomo videli, koliko jim bo uspelo upocasnit svetovno dominacijo Tesle. :)

lay2er ::

Soliden avto s solidnim dosegom.
Sicer pa če se še tako trudite, vaša nevoščljibost ne bo preprečila, da id3 ne bi bil najbolj prodajan ev v EU 2021.

Gambino ::

lay2er je izjavil:

Soliden avto s solidnim dosegom.
Sicer pa če se še tako trudite, vaša nevoščljibost ne bo preprečila, da id3 ne bi bil najbolj prodajan ev v EU 2021.


Drzna napoved ampak daleč od nekih oprijemljivih dejstev.
Za Teslo so kako desetletje s tem da je Tesla v svetu EV pozicioniraa dost bolje! Tudi vrednost Tesle pove dosti, medtem ko je VW eno izmed najbolj če ne najbolj zadolženo podjetje!

Utk ::

da id3 ne bi bil najbolj prodajan ev v EU 2021.

Če bo hotel bit id3 najbolj prodajan EV v Evropi, bo moral prestol zapustit golf. Enostavno ni dovolj prostora za oba.

mikhaair ::

Pomembna tržišča za svetovne igralce so Kitajska, ZDA, seveda tudi Evropa. Ampak zanimivo je vedeti najbolj prodajani EV na svetu ali koliko en proizvajalec EVjev proda skupno.VW čaka težka borba.

BaTeMaN ::

Iskreno, komu je ta avto namenjen? Star sem neki čez 40 zakopan s stanovanjskim kreditom in normalnim obrokom za sedanji avto in vpet v vse stroške ločitve in preživnin, kot je pogost pojav s tipično povprečno plačo Slovenije. Sedaj vozim Clio 1.5 DCI. več si privoščiti ne morem.
Golf naprimer LIFE 2.0 115 Konjev... stane 22.000 EUR pa rečmo da ga kupim za 6 let (72 obrokov). Normalna financiranja bi tole bilo cca polog ene 6.000 EUR... vrednost mojega Cliota in 72 obrokov po 220 EUR.
Torej moja letna kalkulacija 25.000 km na 6 let, če pozabim polog, ker je avto še na koncu nekaj vreden, 3x tankam polno, registracija tehnični zavarovanja, servisi in en velik servis vinjeta ter vitrex in gume vsaj 2 x letne in 2 x zimske pri teh 150.000 km... glede na moj način vožnje.. me ta avto stane mesečno minimalno 450 EUR na mesec.
Danes je ta plača 1.176,25 EUR in ostane 720,00 EUR (za vse ostalo?), s tem pa žal ne gre in ta avto je namenjen povprečnemu državljanu s 6-7 stopnjo izobrazbe. Nekaj je res narobe.
Jaz res ne vem a res cela Slovenija dela na črno in samo jaz ne? kaj hočem povedat je da tudi če bi imel vse kredite odplačane ga ne kupim. Slovenci imamo res radi avte.
less then zero

IL_DIAVOLO ::

Niso vsi finančno nepismeni, to drži.

jernejl ::

BaTeMaN je izjavil:

Danes je ta plača 1.176,25 EUR in ostane 720,00 EUR (za vse ostalo?), s tem pa žal ne gre in ta avto je namenjen povprečnemu državljanu s 6-7 stopnjo izobrazbe. Nekaj je res narobe.
Če bi bila dva s takimi plačami in imela skupen avto, bi bilo pa že precej lažje.

Jaz res ne vem a res cela Slovenija dela na črno in samo jaz ne?
Ne, večina slovencev kupuje rabljene avtomobile.

D3m ::

Ločitev kaj češ. Pa še preživnina.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tomaz- ::

Raptor F16 je izjavil:

tomaz- je izjavil:


Evo: drugače pa trenutno družinski park:
P3008 letnik 2018 - bencin
P208 letnik 2017 - dizel
Megane letnik 2018 - bencin

In ja, moje subjektivno mnenje>: prav vsak od teh treh je lepši in z več "duše" od novega golfa, ne glede na model in starost avta - pač za moj okus so naredili sinonim za dolgočasnost - tukaj jim nobena digitalizirana PVC notranjost ne pomaga - hudiča, spredaj izgleda kot da ima strašanskega pijanskega mačka po prekrokani noči..


S Peugeotom se je pa res za pohvalit, ja ;((. Ne ti mene tukaj, saj sem ga šel probat in to novega 2008 krš od avta tak, da ga svet ni videl. Touchscreen je adijo pamet, digitalni merilniki imajo obupno slab refresh rate, sitkala škripajo, menjalnik trd, volan pa tako majhen in še glupo oblikovan da ga ne moreš normalno držat. Tipke na volanu neuporabne. Avto je obupno glasen... Ima vse in še več težav kot ste si jih na 8 straneh za golfa izmislili. Cena za spodoben paket - beri Allure opremo pa taka da te pritisne nekam...


Zakaj imaš občutek, da sem se s tem hvalil!?! En pred mano je vprašal, kaj vozimo in sem mu podal odgovor.. Edini, ki se hvali in zagovarja svoje švabsko kljuse si ti.. Bolestno zagovarjaš in iščeš kontra razloge vsakemu, ki ti pove karkoli "neprijaznega" o tvojem PVC ljubljenčku.. In seveda smo ti vsi neizmerno nevoščjivi.. Jeah right :)

Aston_11 ::

No ja, dejansko imate z avtom, ki ga nimate, nočete in ne boste imeli, več težav, kot ste si pripravljeni priznati. Čakam temo npr. Opel Astra, pa 7 strani zapisov. Ali pa Renault Megane, pa 5 strani zapisov itd. Ne bomo videli. Dejansko tem o nezanimivih avtomobilih sploh ni. Take težave imate. No ja, pričakovano za kao tehnični forum.

Buggy ::

VW je pri golfu 8 popusil ravno s stalisca, ker je ciljal na tradicijo, ki je dolgo vec ni.
Biti konzervativen istocasno pa sledit trendu je zajebana situacija in tudi jaz mislim da bo to bolj kot ne zadnji golf ever.
Zgodba, ki so jo gradili na hroscu se je pac ispela. ID3 pa ta trenutek ne kaze ravno nekih prvin prvega v razredu. Se bo potrebno potruditi malo bolj, dokler je se cas.
Danes se prehiteva po desni :))

Raptor F16 ::

Divje teorije z vseh vetrov, pa ena bolj neumna kot druga :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

se bolj blesavo je pa kupit danes novega PVC "no face" folksvagna za 20+K€..to mora sele bolet. Sele zdej, ko ga imam vidim kaka jajca vam VW prodaja :))

Raptor F16 ::

Buggy je izjavil:

se bolj blesavo je pa kupit danes novega PVC "no face" folksvagna za 20+K€..to mora sele bolet. Sele zdej, ko ga imam vidim kaka jajca vam VW prodaja :))


Pa kdo ti je kriv, da si kupil avto, ki ti ni všeč ? :|
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

IL_DIAVOLO ::

Ce so pa jih na lotu talali, zdaj jih pa "srecni" dobitniki v garažah skrivajo :D

Senior Dev ::

ID 3 mi po zmaga. Imajo dve takoj dobavljivi vozili za 52.000€. Moraš bit trčen da kupiš kaj takega za ta denar.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

D3m ::

Zakaj?

"It has what plants crave.....it's got electricity."

xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

Zakaj?

"It has what plants crave.....it's got electricity."

xD


Brawndo !

Itz got electrolytez :D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

D3m ::

Včer gledala z mojo. Dober dokumentarec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

Včer gledala z mojo. Dober dokumentarec.


Itz da prophecy !
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

Staresina tle nekako se ni dojela, da je staresina in da avto pac ni za njih, da Golf leta 2020 ni avto za balkanca, ki znjim vlaci avtoprikolico na vasi. Za vas je pac Dacia Duster pravi avto.
Jaz pa opazam, da kljub temu dissanju je vedno vec novih Golfov tukaj na cesti, predvsem tam od 25+ malo boljse situirani mladi pari.
Polo VI pa se je v dveh letih tako razpasel, da nenormalno.
- Delno pa je krivo to, da VWja lahko v Nemciji financiras prakticno brez pologa z 0% ali v najslabsem primeru 1,99% - razni kitajci, francozi pa imajo neke cudne banke in so obresti med 4-6%

Drug Fun Fact pa je, sem zdaj dober mesec aktivno v dveh zaprtih Hyundai grupah ena je na FB druga pa je na Whatsappu in ko se kdo kaj pritozi zakaj pri hyundaju to ni tako pa tako ali pa zakaj je to se vedno tako, je nekako enotni odgovor pac, da je to pac azijc.

Drug bolj ne fun fact pa je, sem imel moznost srecati enga, ki dela v tovarni avtov in je pogovor nanesel na to, da sem si hoto kupiti zadevo kot RE-Import vozilo, saj je cenejse zaradi davkov, nakar mi je potiho povedal, da so razlike tudi pri proizvodnji, ki segajo vse do nabave dolocenih materialov npr. cevi, tolerance, itn. Tudi servisne intervale se drugace programira za razlicne drzave itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gambino ::

Senior Dev je izjavil:

ID 3 mi po zmaga. Imajo dve takoj dobavljivi vozili za 52.000€. Moraš bit trčen da kupiš kaj takega za ta denar.


In ceneno plastiko na nivoju Golfa.

KAVINSKY ::

Senior Dev je izjavil:

ID 3 mi po zmaga. Imajo dve takoj dobavljivi vozili za 52.000€. Moraš bit trčen da kupiš kaj takega za ta denar.


Sklepam, da je to cena po ceniku. Na avtonetu so že popusti ranga 10 jurčkov poleg šteti. Upoštevaš še dodatno opremo in ugotoviš, da avto ni pretirano dražji od Nissan Leafa.

Utk ::

Drug Fun Fact pa je, sem zdaj dober mesec aktivno v dveh zaprtih Hyundai grupah ena je na FB druga pa je na Whatsappu in ko se kdo kaj pritozi zakaj pri hyundaju to ni tako pa tako ali pa zakaj je to se vedno tako, je nekako enotni odgovor pac, da je to pac azijc.

Ok, ampak resno misliš, da če bi šel v ameriško ali japonsko grupo o golfu, da tam ne bi tudi imeli kar nekaj vprašanj zakaj je to tako pri golfu?

WhiteAngel ::

BaTeMaN je izjavil:

Iskreno, komu je ta avto namenjen? Star sem neki čez 40 zakopan s stanovanjskim kreditom in normalnim obrokom za sedanji avto in vpet v vse stroške ločitve in preživnin, kot je pogost pojav s tipično povprečno plačo Slovenije. Sedaj vozim Clio 1.5 DCI. več si privoščiti ne morem.
Golf naprimer LIFE 2.0 115 Konjev... stane 22.000 EUR pa rečmo da ga kupim za 6 let (72 obrokov). Normalna financiranja bi tole bilo cca polog ene 6.000 EUR... vrednost mojega Cliota in 72 obrokov po 220 EUR.
Torej moja letna kalkulacija 25.000 km na 6 let, če pozabim polog, ker je avto še na koncu nekaj vreden, 3x tankam polno, registracija tehnični zavarovanja, servisi in en velik servis vinjeta ter vitrex in gume vsaj 2 x letne in 2 x zimske pri teh 150.000 km... glede na moj način vožnje.. me ta avto stane mesečno minimalno 450 EUR na mesec.
Danes je ta plača 1.176,25 EUR in ostane 720,00 EUR (za vse ostalo?), s tem pa žal ne gre in ta avto je namenjen povprečnemu državljanu s 6-7 stopnjo izobrazbe. Nekaj je res narobe.
Jaz res ne vem a res cela Slovenija dela na črno in samo jaz ne? kaj hočem povedat je da tudi če bi imel vse kredite odplačane ga ne kupim. Slovenci imamo res radi avte.


No, če bi imel pa 400 EUR višjo plačo (kar ni neobičajno za neki čez 40-letnika s 7-stopnjo izobrazbe), bi pa šlo.

mikhaair ::

Bolje tako, ker na golfa bi spet kako babo dobil, otrok, ločitev, še ena preživnina... :)

Aston_11 ::

Senior Dev je izjavil:

ID 3 mi po zmaga. Imajo dve takoj dobavljivi vozili za 52.000EUR. Moraš bit trčen da kupiš kaj takega za ta denar.

Excactly. Sicer bo pa inženir povedal, da temu ni tako in zakaj je 52000 manj kot npr 17999 za Golfa 8, npr., kar je zgolj nekaj jurjev več kot dobro oprememljena Dacia, za katero pa ne dajejo popustov, ker je že itak zelo poceni. Bom kopiral v sosednjo temo, da bo videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Senior Dev ::

Zanimivo bo videt kam bo šla cena vozil tipa Leaf - vsa vozila z dometom okoli 200km in ceno 40k€ - ko pride nekdo v zelje z 400km dometa za isto ceno. Treba spremljat avtonet. To bo voženo dve sezoni max in na pol cene min.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

BaTeMaN ::

mikhaair je izjavil:

Bolje tako, ker na golfa bi spet kako babo dobil, otrok, ločitev, še ena preživnina... :)

hahahaha :) itaq :)

Drugače pa ja... :) za 400 sem prekratek.
Meni je avto ful všeč. Primerjalno z Mazdo 3, Astro, Aurisom, Octavio, Audijem 3, Peugeotom 308, Focusom in Meganom… vzamem takoj Golfa.
less then zero

primar ::

Sem ga sprobal, žal nobenega navdušenja... Pa prosim, nekdo je nekje omenil upravljanje temperature in podobnih zadev na zaslončkih in v istem postu omenil Citroena. Ne prosim mešati francoske dovršenosti z tem skropocalom :).

LP

m0LN4r ::

Francoska dovrsenost? Kaj je to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Nekaj kar nemski grdi racki ne uspeva ravno dobro :P

D3m ::

Kar tolaži se. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

Francoska dovrsenost? Kaj je to?

To dopovedat ljudem, ki jim je golf lep, in ne vejo kaj manjka golfu karavanu, je tako kot da bi neandertalcu razlagal razliko med rolexom in casiom.

Senior Dev ::

Meni je modra barva všeč. Kako ti je lahko všeč zelena, ti neadertalec! :D Mislim res ste brihtne glave...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Utk ::

Nihče ne more rečt, da ni nek bmw bolje oblikovan od dacie. Enako ne moreš rečt za golfa in...poljubnega drugega v tem razredu.
Okusi so eno, ampak dejstva so pa dejstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mastazeko ::

A nebi že pustili obliko pa zunanjost za različne okuse no? Ne vem kakšno vezo ima zunanji dizajn z notranjostjo in vozniško izkušnjo avta nasploh? Tisti, ki si lastite osmico raje povejte kako je upravljati avto med vožnjo čez touch screen v praksi pa lega na cesti ipd. Kaj vam je všeč in kaj vas moti pri novem modelu?

Raptor F16 ::

mastazeko je izjavil:

A nebi že pustili obliko pa zunanjost za različne okuse no? Ne vem kakšno vezo ima zunanji dizajn z notranjostjo in vozniško izkušnjo avta nasploh? Tisti, ki si lastite osmico raje povejte kako je upravljati avto med vožnjo čez touch screen v praksi pa lega na cesti ipd. Kaj vam je všeč in kaj vas moti pri novem modelu?


Po pravici povedano mi je lažje, kot z gumbi. Ikone so dovolj velike, ampak res velike. To izhaja iz tega, da se na nobenem avtomobilu, nisem uspel naučit slepo zatipat drugega, kot volanskih in obvolanskih komand, in mogoče gumba za glasnost. Vedno sem moral pogledat na armaturko da sem približno vedel kaj šlatam in še to sem pogled usmerjal dol.

OK je ker je zaslon dovolj velik
OK je, ker je zaslon pomaknjen dovolj visoko
OK je, ker je odzivnost super
OK je, ker je UI pregleden
OK je, ker so dodali drsnike (poličko) na dotik , ki jih lahko tapkaš
Klima je tudi OK, ker imaš bližnjično tipko, ki te pelje v meni tam imaš potem 3 načine upravljanja s klimo (Klasični, Pametni, AirCare)
OK je, ker je multifunkcijski volan dost v pomoč pri navigaciji in za vključevanje, izklapljanje/vklapljanje asistenčnih sistemov.

Lega na cesti... avto gre rad v ovinek. 1.5 TSI je zelo umirjen motor vendar vleče bolje kot cukajoč turbodizel. Avto je med vožnjo tih, zvočno izolacijo ima dobro. V bistvu nimam pripomb. Pri višjih hitrostih se vozi povsem normalno, neobčutljiv na bočni veter, vedno imaš občutek stabilnosti... Je pa skrajno neprimeren za makadam ker je spredaj opazno nižji kot zadaj (tko je bolje da se parkiraš v rikverc kot pa reskiraš kuševanje robnika).

Kaj me moti ? Zaenkrat nič... vse je nekako v skladu s pričakovanji, zavedam pa se, da to ni Mercedes.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UI / UX v avtomobilih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16723163 (1531) PARTyZAN
»

Nakup novega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23527813 (10542) solatko
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84083724 (46490) profii
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12318556 (15091) WizzardOfOZ
»

Škoda Octavia Combi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20359518 (32083) urkoman

Več podobnih tem