» »

Nakup novega avtomobila

Nakup novega avtomobila

1 2
3
4 5

m0LN4r ::

Ja kaj pa bos? Menjal staro za staro?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Utk je izjavil:

Lepo tiho, kultivirano, nic ne drza v hrbet, pa se potegne bolj kot CVT, ce treba.

Če petkrat ponoviš, ni nič bolj res.

Teorija nima tolk veze kokr je na koncu pomembno kako je človek z vozilom zadovoljen.

Točno to. Zdaj si pa poglej statistike katere avte ljudje najdlje držijo (so zadovoljni), katere pa stalno kupujejo nove fejslifte, ker ta nov je pa res dober...


Strel v koleno vsem korejcem in japončkom.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Utk ::

https://www.iseecars.com/cars-people-ke...

Jaz imam linke, vi pa...vero.

Blinder ::

To jih najdlje drzijo, ker so taksen tip kupcev. Potrebujejo avto kot porevozno sredstvo iz A v B, in jih ne zanima za imet sodoben avto, udoben zmogljiv varen itd., glavno da gre naprej.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

https://www.iseecars.com/cars-people-ke...

Jaz imam linke, vi pa...vero.


Toliko faceliftov kolikor jih korejci spacajo v obdobju 10 let jih nemci v 20 let skupaj ne naredijo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Kayzon ::

Sam a ni res da za 25-30k kolikor stane novi Golf,dobis pa ze boljse avte znamke bmw/audi itd?

borut_p ::

Kayzon je izjavil:

Sam a ni res da za 25-30k kolikor stane novi Golf,dobis pa ze boljse avte znamke bmw/audi itd?


Novega ne - se sploh ki bi bil podobno opremljen

MaticKregar ::

Evo update. Bil v toyota centru danes, jutri dobim corollo na testno vožnjo. V salonu sem se usedel in mi je všeč, mogoče je malo nizka, imam namrec 198 cm.

Bom videl, škoda ima res super 1% financiranja, ampak tudi tukaj se dobi en eko financiranje na luna model.

solatko ::

borut_p - Danes sem se pogovarjal z voznikom, ki vozi nenujne paciente. Eno leto star Škoda Superb, star eno leto, je pri Porshe avtu kupil za 27k€, avto je imel 20kkm, nov pred enim letom je stal 44k€ in potem se tukaj pogovarjate, da se nakup novega avta splača, halo. 2.0 TDI, vsa možna oprema,...
Delo krepa človeka

borut_p ::

solatko je izjavil:

borut_p - Danes sem se pogovarjal z voznikom, ki vozi nenujne paciente. Eno leto star Škoda Superb, star eno leto, je pri Porshe avtu kupil za 27k€, avto je imel 20kkm, nov pred enim letom je stal 44k€ in potem se tukaj pogovarjate, da se nakup novega avta splača, halo. 2.0 TDI, vsa možna oprema,...


To jenskoraj tako kot sem jaz nabavil. 24ke 21kkm isto skoda superb. Moj 2avto. Superbe so imeli takrat kot sluzbene vodje prodaje ki so jih po enem letu prodajali.

Ne spomnim pa se, da bi napisal, da se nov avto 'splaca' kupit. Stroskovno gledano je najbolj smiselno kupovati eno do dve leti staro vozilo pa je slednji se vedbo prakticno nov. VW ima tudi dobre servisne pogoje v smislu 6letnega jamstva, pomeni da do 5 let delas le redne servise, vse ostalo pokrije vw.

Magic1 ::

Eni avti pač izgubijo veliko v prvih letih. Potem pa poglejte avte pod 30k€, ki niso toliko samo zaradi polne opreme in preveč konjev. Izgubijo zelo malo na leto.
Magic

solatko ::

Magic1 - Ravno o tem govorim, zakaj bi za novega golfa dal 30k€, če za skoraj enak denar dobiš veliko več avtomobila, starega eno leto.
Delo krepa človeka

Utk ::

Hladilnik pa vseeno kar nov kupiš al kaj?

Kripto mesi ::

solatko je izjavil:

Magic1 - Ravno o tem govorim, zakaj bi za novega golfa dal 30k€, če za skoraj enak denar dobiš veliko več avtomobila, starega eno leto.

Jup, pri zobnih ščetkah isto. Rabljene so praktično zastonj na bolhi, za ceno novega aquafresha dobiš rabljeno curaprox!

Utk ::

Blinder je izjavil:

To jih najdlje drzijo, ker so taksen tip kupcev. Potrebujejo avto kot porevozno sredstvo iz A v B, in jih ne zanima za imet sodoben avto, udoben zmogljiv varen itd., glavno da gre naprej.

Če bi tisti, ki kupujejo nemce, hoteli imet sodoben avto, bi bilo rabljene prekleto težko prodat, se ti ne zdi? Da kupiš rabljen sodoben avto, je bolj oksimoron.

hojnikb ::

solatko je izjavil:

borut_p - Danes sem se pogovarjal z voznikom, ki vozi nenujne paciente. Eno leto star Škoda Superb, star eno leto, je pri Porshe avtu kupil za 27k€, avto je imel 20kkm, nov pred enim letom je stal 44k€ in potem se tukaj pogovarjate, da se nakup novega avta splača, halo. 2.0 TDI, vsa možna oprema,...

Verjetno je pa voznik pozabil omenit, da je 44k€ bil sticker price, ko si enkrat nametal vse popuste gor, da bi tak škodilak dejansko šel iz salona, je bil pa verjetno bil blizje 33-35k€. Kar pa že ni več takšen saving, sploh ko upoštevaš da maš leto garancije manj.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Če bi tisti, ki kupujejo nemce, hoteli imet sodoben avto, ...


Bi si morali kupiti avto, ne pa nemca. Nemci so zastareli, mujoti v nemških tovarnah slabo delajo, kitajska roba v teh avtih tudi ni višek kvalitete, poleg tega je v teh avtomobilih zastarela tehnologija, šparanje se vidi na vsakem koraku, da ne govorimo o pokvarljivosti,...

hojnikb je izjavil:

solatko je izjavil:

borut_p - Danes sem se pogovarjal z voznikom, ki vozi nenujne paciente. Eno leto star Škoda Superb, star eno leto, je pri Porshe avtu kupil za 27k€, avto je imel 20kkm, nov pred enim letom je stal 44k€ in potem se tukaj pogovarjate, da se nakup novega avta splača, halo. 2.0 TDI, vsa možna oprema,...

Verjetno je pa voznik pozabil omenit, da je 44k€ bil sticker price, ko si enkrat nametal vse popuste gor, da bi tak škodilak dejansko šel iz salona, je bil pa verjetno bil blizje 33-35k€. Kar pa že ni več takšen saving, sploh ko upoštevaš da maš leto garancije manj.


oktavija RS se prodaja za 42k, ko pa prideš v trgovino, pa vse popuste gor nabijejo, jo pa odpelješ za 33k. Za superba pa ni nič drugače.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Za superba pa ni nič drugače.

Seveda, zato pa plasirajo te popuste, ker je folk neumen. Glavno da je 25% popusta, pa ni važn da je avto z base ceno 30% predrag.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

hojnikb je izjavil:

Za superba pa ni nič drugače.

Seveda, zato pa plasirajo te popuste, ker je folk neumen. Glavno da je 25% popusta, pa ni važn da je avto z base ceno 30% predrag.


Seveda.

Potem ti pa še rečejo, da ti bodo navigacijo zastonj dali zraven. Pa sej so jo že v štartu zmontiral v avto, sam ljudje pa nasedajo.

Leta 1998 je bil nov twingo z vso opremo, preračunano v evre, celih 6000€ pa je bila že to visoka cena za tist jajček. Danes je pa 10k. Kruh je pa še kar po tisti ceni, plače pa tudi niso šle tok gor (razen v ju).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Raptor F16 ::

Kayzon je izjavil:

Sam a ni res da za 25-30k kolikor stane novi Golf,dobis pa ze boljse avte znamke bmw/audi itd?


Osnovne modele. Za 25k dobiš golfa z avtomatikom in močnejšim motorjem pa še matrični žarometi in kaj še vse.

Pri mercedesu dobiš renault motor in ročni menjalnik, pa tamale grde ekrančke.
BMW 1 tudi ni nek presežek za ta denar.
Audi A3 je s popusti takoj 3 jurje dražji je pa na koncu isto ko golf edino notr je mal bolj pošminkan.

Golf sploh ni drag ko enkrat primerjaš cene z ostalimi. Še vedno me fascinira kdo plača 25 jurjev za Ceed-a
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

noben ne da za ceeda 25k. To je cena na papirju, brez popustov. Pol ti pa nabijejo popuste, pa pride pod 20k.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Raptor F16 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

noben ne da za ceeda 25k. To je cena na papirju, brez popustov. Pol ti pa nabijejo popuste, pa pride pod 20k.


Tisti ki vzame brezobrestno financiranje lepo plača 25 jurjev.

Cena podčrtano je okol 20 jurjev z obrestmi pa prileze na ceno iz katere je bil avto znižan. Tak se to dela.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

solatko ::

Utk - Imaš še kakšno bolj glupo primerjavo. Primerjaj avto in hišo (za cene nekaterih novih avtov, imaš postavljeno kar spodobno bajto). Če te glih zanima, hladilnik kupim na bolšjem sejmu ali pogledam, kje imajo odvos kosovnega materiala, se vedno najde še delujoč hladilnik.:))
Kdor zna vozit, se čisto spodobno pelje tudi v 20+let starem MB S klase.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Utk ::

solatko je izjavil:

Utk - Imaš še kakšno bolj glupo primerjavo. Primerjaj avto in hišo (za cene nekaterih novih avtov, imaš postavljeno kar spodobno bajto). Če te glih zanima, hladilnik kupim na bolšjem sejmu ali pogledam, kje imajo odvos kosovnega materiala, se vedno najde še delujoč hladilnik.:))

Dobro, potem lahko zaključimo debato s tabo...

solatko ::

hojnikb - Taka je bila cena s popusti in financiranjem, sicer pa še nekaj k€+. Za tvojo ceno takega Superba ne boš dobil, lahko pa ga sanjaš.

WizzardOfOZ - Cenovna razmerja pa niso ravno tvoja najboljša stran, kruh se je v povprečju podražil za 100% v tem času, kar smo na €, podobno tudi vsi fiksni stroški pri stanovanju, ..... avti pa, glede na izboljšave niti ne toliko.
Krepko so cenejši izdelki tehnične narave iz Kitajske.

Raptor F16 - Od kdaj so pri brezobrestnem financiranju, obresti? To je potem navaden leasing ali kreditiranje, pri brezobrestnem pa plačaš dejansko toliko, kot znaša račun, niti centa več. Pri Škodi 1% na mesec pomeni, da boš imel doseženo ceno razdeljeno na 100 obrokov, oziroma 70, če boš 30%-ov plačal takoj. O čem vi sanjate?
Sosed je kupil Oktavijo za 18k€ na 30%-ov takojšnjega plačila in 70 obrokov po 180€/mesec.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

brezobrestni kredit/financiranje ne obstaja. Obstaja pa navita osnovna cena in potem kredit "brez obresti".
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Vcasih je mal drugace, ce financiras recimo VWja preko VW banke in se jim gre samo za promet in stranko.
V tujini je normalno, da imas koncni znesek na ponudbi, ki ga lahko financiras ali pa ne. Zadnja akcija je bila lani julija in avgusta.

Mi smo preko nase partner banke tudi imeli 0% 5 let v ponudbi (do 6 mescev imamo se vedno), pa se provizijo od banke za vsako stranko, da si banka ustvarja klientel.

Skratka najvec je odvisno od Banke. Tudi privat lahko financiras preko neke banke, se najde tudi taka z 1-2%, samo prodas svojo duso in bos bombardiran z reklamani.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RedDrake ::

hojnikb je izjavil:

brezobrestni kredit/financiranje ne obstaja. Obstaja pa navita osnovna cena in potem kredit "brez obresti".

Ni čisto res.
V trenutni situaciji so pri nekaterih financiranja "skoraj" brezplačna.

Case in point.
Lani sem kupoval moje vozilo (Hyundai Tucson, 1.6 turbo, 4x4, avtomatik, panorama, hlajeni leder zici, ipd ...).
Cena po ceniku z nekim kvazi akcijskim popustom (ki je itak ves čas tam), 36.300. Gotovina (oziroma nakazilo) plačaš toliko kot piše. Cenkanja ni, oziroma za par 100 EUR max. Majstr reče, da je opcija še lizing brez obresti. Rečem kje je trik? Ga ni, cena je v tem primeru 37.300, in to je končni znesek za plačilo, po potencialno 7-ih letih (lahko tudi manj, poljubno). Ker mi itak ne koristi da mi denar leži na računu sem vzel na "cash" in prišparal tistega jurja. Ampak potencialno bi si lahko privoščil tak avto za tistih 30% pologa + od okoli 300 do poljubno EUR na mesec (odvisno od časovnega intervala).
Zdaj, ali je 37k EUR za tak avto "preveč" je drugo vprašanje, ampak isti pogoji so veljali tudi za modele za 20k po ceniku s popustom. Kar pomeni 21k EUR končni znesek. Je pa res, da je to Hyundai.
Pri KIA sem spraševal podobno za Sportage, tam te pa nategnejo kolikor si dolg in širok pri ceni (Če je gotovina plačuješ neke fiktivno visoke zneske, če je financiranje je kao poceni, ampak so obresti odpičene, ipd ...).

solatko ::

hojnikb - Še en mojster, ki se spozna na vse. Drug primer - kolega vzel Passata za nekaj čez 30k€, na VW financiranje, ker je bil 7k€ cenejši, kot za gotovino. Obroki so bili brezobrestni in tak tudi izračun kredita, ker ne mara kreditov, je po 3-eh mesecih kredit izpalačal v gotovini. Vsega skupaj je bilo cca 500€ dodatnih stroškov, sicer bi v kreditu plačal dogovorjen znesek, za katerega je avto kupil - obresti kreditiranja 0%.
Drugi kolega je brezobrestni kredit dobil za Kia-Ceadpro, izplačal celega brez centa obresti.

To je podpora držav, svojim proizvajalcem avtomobilov, zaradi ohranitve delovnih mest. Ker ne smejo vlagati direktno v firme, omogočajo pokritje obresti pri prodaji na kredo. Ko je v reklami navedeno financiranje z 0%-no obrestno mero, je to to. Cene so ugodne predvsem zato, ker jim država predpiše s kakšnim profitom lahko prodajajo avtomobile na ta način, če hočejo večji izplen, so pravila igre drugačna.
Ker se ves denar iz tega ne porabi, banke ki so nosilke teh kreditov, ponudijo tako financiranje tudi za druge nakupe večjih vrednosti (pohištvo, bela tehnika, računalništvo,...), znana Razrezana cena, različni brezobrestni krediti Lesnine, Harvey Normana,....

Če reklamirajo brezobrestno financiranje in ti pri tem nabijejo obresti, se take zadeve urejajo na tržnem inšpektoratu, če piše brez obresti, je brez obresti.
Delo krepa človeka

RedDrake ::

Solatko, hojnikb je verjetno mislil, da je sicer res brez obresti, ampak je začetna cena višja.
Recimo primer pri KIA, specifičen, ko je tašča iskala nov avto.
Cena na cash, 24k EUR (26k minus neki kvazi popusti).
Cena na BONUS financiranje, "18"k EUR. Končno plačilo po 5-ih letih 25k EUR. (To je cena ki je tipično v vseh reklamah ter na avto.net)
Cena na brezobrestno financiranje 26k EUR.

Nategnejo te v vsakem primeru.

m0LN4r ::

Ja saj pa, nihce ti ne bo prodal avta brez marze. Celo pa ne prodajalec, ki ima za osnovno minimalno placo, proda 1 avto na teden in mogoce prileze do jurja dvesto na mesec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Taip4n ::

WizzardOfOZ je izjavil:

noben ne da za ceeda 25k. To je cena na papirju, brez popustov. Pol ti pa nabijejo popuste, pa pride pod 20k.

Ubistvu mi ni jasno od kje vlečejo popuste -40%. Saj ne rečem, sliši se fajn... ampak vseeno. Edina znamka, ki te bombardira z "brutalnimi" popusti.

hojnikb ::

Točno to. Namesto da vidiš procente v kreditu v obliki obresti, jih pač skrijejo v samo ceno avtomobila. Nič ni zastonj, tut kredit ne.
So pa v takih primerih še bolj nategnjeni tisti, ki plačajo z kešom.

Taip4n je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

noben ne da za ceeda 25k. To je cena na papirju, brez popustov. Pol ti pa nabijejo popuste, pa pride pod 20k.

Ubistvu mi ni jasno od kje vlečejo popuste -40%. Saj ne rečem, sliši se fajn... ampak vseeno. Edina znamka, ki te bombardira z "brutalnimi" popusti.

Jah če daš osnovno ceno 40% višjo, ni problem dat potem 40% popusta. Sj recimo ford počne enako. Si pa potem dvojno nategnjen, ko plačaš kasko, ker gre po ceni polne cene vozila, ne z popustom.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

energetik ::

hojnikb je izjavil:

Točno to. Namesto da vidiš procente v kreditu v obliki obresti, jih pač skrijejo v samo ceno avtomobila. Nič ni zastonj, tut kredit ne.
So pa v takih primerih še bolj nategnjeni tisti, ki plačajo z kešom.

Nategnejo se kvečjemu kupci sami sebe, če vidijo samo začetni polog in mesečne zneske.
Vsak normalen človk bo pa vprašu v salonu, kolkiko je končni znesek pri vseh načinih plačila, in se sam odločil, ali bo raje vrgel 100% keš ali pa morda 50% vrgel v delnice in v tistih 5-10 letih dobil ven bistveno več kot če bi takoj dal keš. Stvar izbire posameznika.

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

Raptor F16 - Od kdaj so pri brezobrestnem financiranju, obresti? To je potem navaden leasing ali kreditiranje, pri brezobrestnem pa plačaš dejansko toliko, kot znaša račun, niti centa več. Pri Škodi 1% na mesec pomeni, da boš imel doseženo ceno razdeljeno na 100 obrokov, oziroma 70, če boš 30%-ov plačal takoj. O čem vi sanjate?
Sosed je kupil Oktavijo za 18k€ na 30%-ov takojšnjega plačila in 70 obrokov po 180€/mesec.
Zato je na ponudbi napisano pri 1% tudi cca 5% obrestna mera. Skratka ne veš.

m0LN4r ::

energetik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Točno to. Namesto da vidiš procente v kreditu v obliki obresti, jih pač skrijejo v samo ceno avtomobila. Nič ni zastonj, tut kredit ne.
So pa v takih primerih še bolj nategnjeni tisti, ki plačajo z kešom.

Nategnejo se kvečjemu kupci sami sebe, če vidijo samo začetni polog in mesečne zneske.
Vsak normalen človk bo pa vprašu v salonu, kolkiko je končni znesek pri vseh načinih plačila, in se sam odločil, ali bo raje vrgel 100% keš ali pa morda 50% vrgel v delnice in v tistih 5-10 letih dobil ven bistveno več kot če bi takoj dal keš. Stvar izbire posameznika.
To je realno izvedljivo celo v krajsem obdobju.
Das 25k v obrokih na 5 let z 2%, ostalih 25k pa zadnji obrok, ampak das za 5 let v delnice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Osebno me nikoli niso zanimali novi avtomobili iz salonov. 3-5 let stari, srednjega višjega cenovnega razreda, se je z leti pokazalo kot p/p. Avta nikoli nisem imel kasko zavarovanega, saj v 50-ih letih nisem imel niti enega škodnega primera, če bi bilo možno, tudi obveznega nebi, saj se tega nabere toliko, da bi tudi kak škodni primer iz prišparanega lahko skeširal. Ko pa se drugi zaletavajo vame (čisto vsega ne moreš rešit) pa poračunamo takoj ali preko njihove zavarovalnice.

Mi pa povedo prijatelji, ki kupujejo na vse možne načine, vsakih nekaj let, nov avto, različnih znamk in cen. Kadar je financiranje brez obresti (vsako leto vsaj enkrat vsaka firma, tudi slovenski reno, je dejansko brez obresti, kljub popustom, drugače pa so zadnja leta obresti dokaj privlačne, boljše kot na stanovanjskih kreditih.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

WizzardOfOZ - Cenovna razmerja pa niso ravno tvoja najboljša stran, kruh se je v povprečju podražil za 100% v tem času, kar smo na €, podobno tudi vsi fiksni stroški pri stanovanju, ..... avti pa, glede na izboljšave niti ne toliko.


Če gledaš da je bila povprečna plača leta 1991 preračunano okoli 43€, danes je pa 1800€, potem se je kruh še malo podražil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Tene ::

solatko je izjavil:

Osebno me nikoli niso zanimali novi avtomobili iz salonov. 3-5 let stari, srednjega višjega cenovnega razreda, se je z leti pokazalo kot p/p. Avta nikoli nisem imel kasko zavarovanega, saj v 50-ih letih nisem imel niti enega škodnega primera, če bi bilo možno, tudi obveznega nebi, saj se tega nabere toliko, da bi tudi kak škodni primer iz prišparanega lahko skeširal. Ko pa se drugi zaletavajo vame (čisto vsega ne moreš rešit) pa poračunamo takoj ali preko njihove zavarovalnice.


Verjetno ne živiš v bloku in se ne voziš dosti po avtocesti. Tudi sam vozim podoben rang in obvezno vzamem kasko. Vsako leto imam toliko škod npr. na parkingu in avtoceti kar mi kasko pokrije. Naslednji teden me čaka menjava vetrobranskega stekla zaradi kamenčka na avtocesti. Če potegnem črto bi me na letni ravni stalo enako kot brez kaska s tem da se ne sekiram kje bom kaj popravljal...enostavno odpeljem na pooblaščeni servis kjer vse poštimajo in zavarovanje ni nič dražje :)

solatko ::

Tene - Že celo življenje živim v blokih, včasih garaža, včasih ne, delal sem letno med 50-80kkm in mi ni jasno v čem je problem. Kadar gre za vandalizem, je avto zavarovan skupaj s stanovanjem, od česa imaš poškodbe na AC mi ni jasno. Glede parkiranja pred ali v okolici bloka, je stvar v tem, da ne smeš biti skregan s celim svetom, lokalne barabinčke pa opozoriš, da vsak vikend trgaš ušesa in strižeš na balin tiste, ki se s kakšnimi ključi ali čem drugim, izživljajo nad tojo lastnino. Garantirano je mir. Dvakrat mi je na AC kamenček naredil packo na šipi (počena) in obakrat je šlo popravilo iz police tovornjaka, drugače pa drži pravo varnostno razdaljo in ti kamenčki izpod koles, ne bodo dosegli šipe ali maske avtomobila.

Tudi vsako prasko ne grem popravljat, ker imam vozilo za vožnjo in ne zaradi statusa. Avto čisto dobro dela tudi, če je malo popraskan ali ima kakšno luknjico od toče.
Niti enkrat nisem avto od nakupa, do prodaje vozil k ličarju ali kleparju, da popravlja praske, samo takrat, ko se mi je kdo zaletu, je šlo pa z njegove police.
Delo krepa človeka

Tene ::

Brez skrbi ne vozim za kamijoni. Verjameš ali ne je kamenček priletel ko ni bilo nobenega pred menoj, verjetno iz nasprotnega pasu. Lani sem imel komplet menjavo ogledala, neznanec ga je zlomil ko je patkiral. Na avtoceti razbita led luc ker je iz nasprozne strani neka plastika priletela...Dars ni hotel slišati o kupončku. Takle mamo.

solatko ::

Tene - 50+ let na cesti in nimam nič podobnega, si pač rojen pod srečno zvezdo.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Jaz menjam v povprecju sajbo vsako leto na enem avtu. Jebiga nonstop gradbisca, ogromne njive, kamnov na cesti, da jih lahko pobiras. Zdaj imam na obeh avtih 1x1cm pikico, ki se ze odpira, poleti v vrocini bo steklo pocilo, grem po novo.

Vandali povsod, v petek sem klical policijo, ker se je ena grupa vozila po centru in so metali manjse skale / kamne 10x10cm v pesce in ostale avte.
Parkplac pa niti ne rabim omenjat, od pijanih kolesarjev, do idiotov, ki ti luc razbijejo pa pobegnejo.

Pa seveda, kune ko se gonijo tut rade pregrizejo kable pa kaksno cev.

Pa za Nürburgring itak rabim kasko, kaj pa ce. En meter ograje in avtovleka tam, je nekaj tisocakov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Kje si ti, v Vietnamu ali Nemčiji?

borut_p ::

Realnost življenja v Nemčiji - velikokrat zamolčano

m0LN4r ::

Jp, kruto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Vandali povsod, v petek sem klical policijo, ker se je ena grupa vozila po centru in so metali manjse skale / kamne 10x10cm v pesce in ostale avte.
Parkplac pa niti ne rabim omenjat, od pijanih kolesarjev, do idiotov, ki ti luc razbijejo pa pobegnejo.


Pri nas ni nič drugače. Imaš pa idiote, ki ti z mostov nad avtocesto mečejo kamenje v avtomobile.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Raptor F16 ::

m0LN4r je izjavil:


Pa za Nürburgring itak rabim kasko, kaj pa ce. En meter ograje in avtovleka tam, je nekaj tisocakov.


A ni tko da morš za N_Ring met posebno zavarovanje ki ga tam skleneš ? Kokr vem ti noben konvencionalen kasko tega ne krije da se na dirkališču razkantaš, še manj da bi kril tujo materialno škodo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Raptor F16 - Zavarovanje ne krije nesreč na dirkališčih, testnih stezah in na vseh poteh, ki niso registrirane kot javne ceste, tudi gozdnih ne (povsod, kjer je znak, da voziš na lastno odgovornost). S karto, ki jo plačaš za uporabo, večinoma plačaš tudi zavarovanje, ne pa povsod.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

m0LN4r ::

Raptor F16 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Pa za Nürburgring itak rabim kasko, kaj pa ce. En meter ograje in avtovleka tam, je nekaj tisocakov.


A ni tko da morš za N_Ring met posebno zavarovanje ki ga tam skleneš ? Kokr vem ti noben konvencionalen kasko tega ne krije da se na dirkališču razkantaš, še manj da bi kril tujo materialno škodo.
Ne. Ce iz posnetkov ni razvidno, da si bil v kaksnem dvoboju, placa kr veliko zavarovalnic lepo preko kaska. Tom Schuetze je imel video na to temo.
N-ring TF je izjema, ker velja CPP
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33351804 (14470) m0LN4r
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84083769 (46535) profii

Več podobnih tem