» »

Novi Golf 8

Novi Golf 8

««
12 / 14
»»

kow ::

Veckrat sem ze kaj probal. Pa mi prvic ni bilo vsec, drugic pa ja. Ni tako enostavno.

D3m ::

Raptor F16 je izjavil:

En zanimiv intervju proti koncu oddaje, ki nekako povzame tisto kar že skos pravim.

Avto treba probat in če ti je bila uporabniška izkušnja všeč si ga potem tudi brez zadržkov kupiš ne glede na besede drugih.

https://www.volan.si/oddaje/oddaje-vola...


;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

En zanimiv intervju proti koncu oddaje, ki nekako povzame tisto kar že skos pravim.

Avto treba probat in če ti je bila uporabniška izkušnja všeč si ga potem tudi brez zadržkov kupiš ne glede na besede drugih.

https://www.volan.si/oddaje/oddaje-vola...


;)


Da sva oba dolenjca na novomeških tablcah je zgolj naključje :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

D3m ::

Še prej je pa probal Leona 1.5 TSI, če se ne motim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

Še prej je pa probal Leona 1.5 TSI, če se ne motim.


In to ne samo enega če govoriva o isti osebi. :P
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Buggy ::

Raptor F16 je izjavil:

En zanimiv intervju proti koncu oddaje, ki nekako povzame tisto kar že skos pravim.

Avto treba probat in če ti je bila uporabniška izkušnja všeč si ga potem tudi brez zadržkov kupiš ne glede na besede drugih.

https://www.volan.si/oddaje/oddaje-vola...


na koncu je povedal vse. Pri vas VAGovci pretehta navezanost in custven nakup se bolj, kot pri ostalih znamkah v tem segmentu, kjer pristopis k nakupu malce bolj racionalno.
Prej je vozil VAG in sedaj tudi svojega bolj kot ne osnovnega Golfa 8, nebi zamenjal za boljsega :D
Ne recem, da je to kej slabega je pa pricakovano.

Utk ::

Te oddaje ne gledam že kar nekaj let. Vsi skupaj so eni šalabajzarji. Na nivoju če bi jaz imel oddajo o ženskih čevljih.

Buggy ::

Utk je izjavil:

Te oddaje ne gledam že kar nekaj let. Vsi skupaj so eni šalabajzarji. Na nivoju če bi jaz imel oddajo o ženskih čevljih.


Jaz pa jo pogledam s firbca, sploh mi je zanimivo, ko tisti "ta mali" razlaga o tem koliko je prostora na zadnjih sedezih :))

Drugace pa je vse bolj kot ne en povzetek in ponavljanje nekih zakljuckov tujih review-ov, skratka nic novega. Plehko.

Komotar je v tistih par minutah 10x bolj informativen in vcasih zagovarja tudi kaksno originalno tezo, ki jo sicer ne slisis.

Aston_11 ::

Kaj je z eTSI zadevami? Brez tega se 1.5 bencinskega DSG-ja ne dobi. Ima extra 48V li-ion baterijo kapacitete 0.25kWh, starter-generator je drugačen in pomaga zavrteti motor pri pospeševanju. Verjetno li-ion baterija prej ali slej spreže. Sicer na kapaciteto ne bi bilo uko z glave pri zamenjavi. menda pa to že ima par let Audi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

hojnikb ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj je z eTSI zadevami? Brez tega se 1.5 bencinskega DSG-ja ne dobi. Ima extra 48V li-ion baterijo kapacitete 0.25kWh, starter-generator je drugačen in pomaga zavrteti motor pri pospeševanju. Verjetno li-ion baterija prej ali slej spreže. Sicer na kapaciteto ne bi bilo uko z glave pri zamenjavi. menda pa to že ima par let Audi.

tole bo vedno bolj pogosta rec pri ICEjih. Ford recimo nima nobenga focusa z bencimo brez mhev
#brezpodpisa

Raptor F16 ::

Buggy je izjavil:


Prej je vozil VAG in sedaj tudi svojega bolj kot ne osnovnega Golfa 8, nebi zamenjal za boljsega :D
Ne recem, da je to kej slabega je pa pricakovano.


Nekateri tega ne bodo razumeli. Ampak avto poleg nuje kupuješ tudi s čustvi ;) Če to ne bi držalo bi bila avtomobilska industrija še danes na nivoju Trabantov in Lad.

Kupil je avto s katerim je zadovoljen in tega ne moreš spodbijat :D Kdor razume bo prikimal ostali pa se lahko še naprej zgražajo in ostalim ponujajo Hjundaje, Dacie in ostalo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Sam tisti sivi Golf je res lep in contemporary, tudi beli. Ko so kazali ostale avte, so vsi bli, kot iz prejsnjega stoletja.

Sentimentalnost gor al dol, moj glas gre tudi za Golfa, ostali so ze zdaj zgledali, kot da so iz 2007.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Beli mi je lepši.

Sam to je zaradi lepih spominov na Golf mk.1, beli, 1.6 dizel TAS. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Se ve tocno za katera dva modela oz. opremo se je slo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Raptor F16 ::

m0LN4r je izjavil:

Se ve tocno za katera dva modela oz. opremo se je slo?



Sivi je R-line 150 konjev 1.5 e-TSI
Beli pa prolly Style 130 konjev 1.5 TSI

Omenjajo 20 konjev razlike in multilink vs poltoga na zadnji osi :P
130 konjska različica ima še vedno poltogo zadnjo premo dočim 150 imajo vsi multilink.

Style je tako nekako kot je bil včasih Highline. Torej višji paket opreme, R-line pa je po zgledu Golfa R prinese nekaj stilskih dodatkov da avto izgleda bolj športno + malo trše vzmetenje. Podobno kot FR pri Seatih.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Meni se ta R-line res ful dopade. Ostali proizvajalci tu nimajo za burek in potem se zgovarjajo na tiste milimetre in mililitre, ker so pac po dizajnu ostali v 90ih.
Zdaj gledam posnetek tretjic, pa iscem kaj je lepega pri ostalih znamkah, pa enostavno ne gre. Posamezni deli se najdejo, ki so mogoce boljsi, ampak ko pa se pogleda celoto pa so vsi kot neka ruska ruleta razlicnih kombinacij, malo iz 90ih, malo 2010, pa nic ne pase glih skup.

Ko gre kamera iz Golfa v ostale modele, je kot da bi skocil iz 2021 v 2010.

PS:
Pri R-line bi morala biti tudi ozvocitev boljsa ali ? Sicer VW ima tudi pri budget ozvocitvi dalec boljso od budget konkurence.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

To je res.

Ozvočitev v Seat Leonu je boljša od Opel Astra.

Sploh BASS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Raptor F16 ::

m0LN4r je izjavil:



PS:
Pri R-line bi morala biti tudi ozvocitev boljsa ali ? Sicer VW ima tudi pri budget ozvocitvi dalec boljso od budget konkurence.


Jst mam noavadno standardno ozvočenje. Mel sem možnost probat tud Harman Kardo al kaj že dajejo not. Pa ni taka razlika da bi se mi zdelo vredno doplačat. Je pa nice za une k turijo glasnost do konca. Velik del avtoakustike je tud zvočna izolacije ki je tisti budget tekmeci nimajo nič.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

JGandolfini ::

Imam 8ko R-line, osnovno ozvočenje je ok, ampak ni kakšen presežek. Mislim, da imajo Life, Style in R-line vsi enake osnovne zvočnike. eTSI MHEV pa mi je zaenkrat super. Se pozna, da po mestu precej zmanjša porabo.

m0LN4r ::

Ah Golf 8 ima ze v najnizji opremi tudi 6+1 zvocnike?
Casi se spreminjajo v 7ki je bilo 6+1 sele v highline, v trend in comfort pa ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

JGandolfini ::

Da, sodeč po katalogu: https://cdn-si.volkswagen.at/media/Kwc_...

Res je, nivo serijske opreme je presenetljivo bogat. Je pa tudi res, da nekaj stvari manjka. Je kar smešno, ko gledaš Golf 8 R za 50k brez kamere za vzvratno vožnjo in z ročno nastavljivimi sedeži (sedeži v R-line in R namreč nimajo opcije električnega upravljanja).

Aston_11 ::

JGandolfini je izjavil:

Imam 8ko R-line, osnovno ozvočenje je ok, ampak ni kakšen presežek. Mislim, da imajo Life, Style in R-line vsi enake osnovne zvočnike. eTSI MHEV pa mi je zaenkrat super. Se pozna, da po mestu precej zmanjša porabo.
1.5 150 eTSI? Kako pa zgleda MHEV po AC?

m0LN4r ::

To so first world problems, kot npr. jaz k mam lightweight carbonaste skoljke za sedeze mi je jasno, da pac ne bom imel notr gretja in memory sranja in nepotrebne elektronike.
To so ze nisni problemi, ko je potem lahko razlika med sportnim avtom z komfortom lahko 150kg vec, kot brez komforta. Jaz bi recimo, ce ze kupujem sportnega izbral lazjega.
Recimo moj sodelavec ima isti avto z 150kg vec opreme notr. Ko sem ga malo peljal naokoli ni mogel verjeti, kako se teh 150kg pozna pri agilnosti. Je pa res, da njega pozimi ne zebe ;), sicer pa ce imas GolfaR imas tut garazo in usnjeno jakno pozimi :))

PS: Ce ga sploh vozis pozimi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

JGandolfini ::

Aston_11 je izjavil:

1.5 150 eTSI? Kako pa zgleda MHEV po AC?


Ja, 150 konjska verzija. Mislim, da nima kakšnih hudih prednosti na AC, razen tega, da lahko neopazno ugasne motor in omogoča coastanje po več minut (na ravnopravšnjem klancu). Klima in vsi ostali sistemi se medtem napajajo iz baterije.

Raptor F16 ::

JGandolfini je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

1.5 150 eTSI? Kako pa zgleda MHEV po AC?


Ja, 150 konjska verzija. Mislim, da nima kakšnih hudih prednosti na AC, razen tega, da lahko neopazno ugasne motor in omogoča coastanje po več minut (na ravnopravšnjem klancu). Klima in vsi ostali sistemi se medtem napajajo iz baterije.


Običajno ko se ti pokaže lučka "eco" ti dva cilindra izklop. Samo elektromotor dvomim da je dost močan za hitrost vzdrževat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

JGandolfini ::

Ne, ne, bo kar držalo, motor se povsem izključi in avto coasta. Poudarek na coasta, torej brez pogona.

Primer:

Elektromotor ima tam nekje 9 kW in je mišljen le kot dodatna pomoč pri speljevanju.

Izklop cilindrov pa se pokaže kot "2-cylinder mode", če imaš prižgan prikaz porabe.

Raptor F16 ::

JGandolfini je izjavil:

Ne, ne, bo kar držalo, motor se povsem izključi in avto coasta. Poudarek na coasta, torej brez pogona.


Ok pozitivno presenečenje :) Torej zmore.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

VWji ze dolgo obvladajo pasivno jadranje, ce pa to kombiniras s soferjem, ki to skonta, je to skrivnost nizke porabe. Jaz to vcasih prakticiam in je kr neverjetno.
Landshut-Landau-Braunau je dobre 100km in sem ponucal 3 Litre, skrivnost je to, da se ne zaganjas po nepotrebnem oz. po domace, vozis tok predvidljivo, da zavore ne uporabljas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Raptor F16 je izjavil:

JGandolfini je izjavil:

Ne, ne, bo kar držalo, motor se povsem izključi in avto coasta. Poudarek na coasta, torej brez pogona.


Ok pozitivno presenečenje :) Torej zmore.

Zmore kaj? Prestavit v ler in ugasnit motor? Bravo za VW... Elektromotor tu ne poganja koles. Niti malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

JGandolfini je izjavil:

Ne, ne, bo kar držalo, motor se povsem izključi in avto coasta. Poudarek na coasta, torej brez pogona.


Ok pozitivno presenečenje :) Torej zmore.

Zmore kaj? Prestavit v ler in ugasnit motor? Bravo za VW... Elektromotor tu ne poganja koles. Niti malo.


Kaj ti spet ni prav ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Utk ::

Napisal sem kako je. Če to ni prav, ne krivi mene, ampak golfa.

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Napisal sem kako je. Če to ni prav, ne krivi mene, ampak golfa.


In zakaj avto ? Saj z njim ni nič narobe.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

RoccoC ::

Ne se ozirat na utk, on je ponosen lastnik rikše, pa en z starim golfom mu je ženo obdelal, pa je mal nervozen povsod kjer se kaj o vw napiše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

Utk ::

Raptor F16 je izjavil:

Utk je izjavil:

Napisal sem kako je. Če to ni prav, ne krivi mene, ampak golfa.


In zakaj avto ? Saj z njim ni nič narobe.

Če kot strojnik ne veš niti te ne zanima kako dela ta pogon v avtu, ti nisem jaz kriv.

RoccoC je izjavil:

Ne se ozirat na utk, on je ponosen lastnik rikše, pa en z starim golfom mu je ženo obdelal, pa je mal nervozen povsod kjer se kaj o vw napiše...

Nervozni ste lastniki golfov, če kdo napiše, da golf pač nima kril.

Napisal sem samo, da ta elektro motor v mild hibridnem golfu nikoli pod nobenim pogojem samostojno ne poganja koles. Če je to prehudo za prenest...se zaprite v golfa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

RoccoC ::

Prijatelj tvoje žene nima kril brez skrbi, jaz pa ne golfa.

Utk ::

RoccoC je izjavil:

Prijatelj tvoje žene nima kril brez skrbi, jaz pa ne golfa.

Ne skrbi, ko boš velik, ga boš lahk imel. 16 let starega, ampak vseeno...

RoccoC ::

Jaz bi bil na tvojem mestu bolj zaskrbljen, da bo tvoja kakšnega z golfom 6 spoznala, če ti je že oni z golfom 2 takšne traume naredil da se moraš v vseh temah o vw vedno oglašat...

Utk ::

Jaz v temi o golfu pišem o golfu, ti pa o meni. Kdo je tu kreten je vsakemu normalno inteligentnemu lahk jasno. Kolk je takih v temi o golfu je pa drugo vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

RoccoC ::

Utk je izjavil:

Jaz v temi o golfu pišem o golfu, ti pa o meni. Kdo je tu kreten je vsakemu lahk jasno.


Oh, glede na tvoje pisanje o vw poznam jaz tebe, pa čeprav le po tvojem pisanju, precej bolje kot pa ti golfa...

forplan ::

JGandolfini je izjavil:

Ne, ne, bo kar držalo, motor se povsem izključi in avto coasta. Poudarek na coasta, torej brez pogona.


Po moje čista butarija za tistih par 0,x l/100km
Kako se ugasne motor? Čisto tako kot pri start/stop, potem pa za ostalo skrbi elektro?

Meni se v mojem že zdi brez veze "jadranje" in imam izklopljeno, kaj šele start/stop sistem
Tudi način v "eco" mode pa da menja v sedmo prestavo pri 60 itd... Vse za nekaj bencina

p.s. Po pomoti sem kliknil tisto drugo ikono zraven citiranja, kaj že naredi?
da se strinjam

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:


Če kot strojnik ne veš niti te ne zanima kako dela ta pogon v avtu, ti nisem jaz kriv.


Aha :) Ad-Hominem zarad pleha.

Moj itak ni mild-hybrid.

Torej lahko sem strokovnjak za robotiko, polimere, in ne vem kaj vse, ampak če ne šraufaš svojga avta in objestno ne brskaš po brošurah pol KAO nisi strojnik. Slovenska logika.


Utk je izjavil:

]
Nervozni ste lastniki golfov, če kdo napiše, da golf pač nima kril.


Ti postaneš nervozen že samo da omenimo VW. :)


Utk je izjavil:

]Napisal sem samo, da ta elektro motor v mild hibridnem golfu nikoli pod nobenim pogojem samostojno ne poganja koles. Če je to prehudo za prenest...se zaprite v golfa.


Ja, whatever. Povezan je z jermenom direktno na ročično gred. V teoriji je sposoben poganjat cel motor (in vse kar gre po prenosu dalje) dejansko pa je tam predvsem v pomožni funkciji. Če že pri speljevanju pomaga, me ne bi čudilo, če bi pri tempomatu vozil na zalet, izklopil vbrizg in samo z motorjem pomagal vzdrževati hitrost ampak DSG običajno samo spusti sklopke in avto "coasta" da lahko na zalet prevoziš čimvečjo razdlajo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Z adhominem si začel ti, ker sem napisal nekaj kar ni bilo v skladu s tvojo predstavo. Lepo da si se pozanimal. Zgleduj se, rocco, pa si boš nekoč tudi ti lahko privoščil golfa.

če bi pri tempomatu vozil na zalet, izklopil vbrizg in samo z motorjem pomagal vzdrževati hitrost

Lahko bi, ampak potem ne bi bil MILD hibrid.

RoccoC ::

Utk, ti si tako neumen da niti opaziš ne da praktično v vsakem postu uporabiš ad hominem. Pol se pa čudiš ko fašeš nazaj. Res te je nekdo z vw moral globoko prizadeti.

Utk ::

Poglej sebe raje kaj si do zdaj tu napisal.

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Poglej sebe raje kaj si do zdaj tu napisal.


Sorry sam dejansko si ti začel s podjebavanjem.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

RoccoC ::

Ah, vendar ti to jaz delam namerno, ker se tako povsem idiotsko venomer zaganjaš ko kdo kaj napiše o vw, ob tem pa v svoji zaslepljenosti proti vw sploh ne opaziš da vseskozi uporabljaš ad hominem proti vsem drugače mislečim. Meji na klinično obsedenost tole tvole vw obnašanje. Kar smešno, moram reči.

Utk ::

Smešno je, da imaš za podjebavanje če je nekdo prijetno presenečen nad nečem, kar sploh ne drži, pa mu nekdo to napiše.

A če napišem, da Božiček ne obstaja, boš tudi jokcal?

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:


A če napišem, da Božiček ne obstaja, boš tudi jokcal?


A začnemo štet ?

Obnašaj se.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

12c0 ::

Zanimivo, kaj menite, true/false?
https://www.autobild.de/artikel/vw-golf...

m0LN4r ::

12c0 je izjavil:

Zanimivo, kaj menite, true/false?
https://www.autobild.de/artikel/vw-golf...
Tezka, tu imas v testo enga in ta nagaja. Mi pa smo imeli v zlahti vseskup ze 5-6 vwjev in noben ni nagajal.
Po domace, taksni testi so brezveze.
Ti pa lahko povem, da je tukaj en vecji taksist, ki vozi za Letalisce v München, presaltal iz Merc na VW 5 let nazaj, ker je imel ravno obratno izkusnjo kot zgoraj pri Autobild.

Kdo ve ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UI / UX v avtomobilih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16723202 (1570) PARTyZAN
»

Nakup novega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23527867 (10596) solatko
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84083931 (46697) profii
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12318631 (15166) WizzardOfOZ
»

Škoda Octavia Combi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20359569 (32134) urkoman

Več podobnih tem