» »

Skrivanje telefonskih številk

Skrivanje telefonskih številk

1
2
»

bzp ::

Bah. Ne skrivam stevilke, ce hocem imam telefon na tiho ali pa izklopljen, ce hocem poklicem nazaj ce nocem pa ne. Sem v imeniku. Big deal. Ce se s kom nocem pogovarjat, mu to dam vedeti in odlozim.

btw, ena zgodbica ... Sej vsi poznate tiste reklamne listice ki se valjajo po vseh trgovinah ... Nagradna zrebanja in podobno ... Enkrat sem bil zraven pri taksnem zrebanju, precej visoka nagrada (nad mio.), no izzrebanec je bil razveljavljen ker med podatki na listku ni pustil tel. stevilke (je bilo v pravilniku da je obvezna). Pa se je zrebanje ponovilo in lepa nagrada sla enemu ki ni toliko obseden s svojo stevilko ...

poweroff ::

Sej vsi poznate tiste reklamne listice ki se valjajo po vseh trgovinah
Tisto *ranje jaz vedno takoj stran vržem.

Očitno je nekaterim zasebnost zelo pomembna. Jaz svoje številke ne bi dal za precej veliko vsoto. Morda celo za milijon.

Nekateri ljudje imajo vključeno funkcijo ki številko spet prikaže če jo skriješ ampak samo tisti ki delajo na mobitelu in ostali pomembneži ki jo res rabijo sam sem sprobal in je res.
Ni treba biti pomembnež. V zakonu lepo piše v katerih primerih ti operater omogoči da številko vseeno vidiš. Vprimeru nadlegovanja ti to proti plačilu omogočijo za omejeno obdobje.
Pa v primeru, da si lastnik 113. :D

CrniE: Svojo pomembnost bi lahko vsak dokazal z dvemi jurji višjim računom.
Pol bi vsi hoteli imeti višje račune. Da bodo pomembni... :D

Sicer je pa vprašanje zakaj imamo telefon. Jaz ga imam izključno za to, da nekaj ljudi (npr. ženo) kličem. Za ostale pač nisem dostopen po telefonu. Isto, kot da ga ne bi imel.
sudo poweroff

nokia6310 ::

Matthai:
Pomembneže sem mislil ljudi ki so na nekem položaju direktne številke od drnovška nemore dobiti vsak pa je še dosti ljudi pod njim ki mislijo da so pomembni in številke ne dajejo naokrog.
Drugače pa s tem sem hotel povedati samo to da bi preprečil morebitne zlorabe in različne zajebancije ki se dogajajo na račun skritih številk.
Veliko kriminala bi bilo tako hipotetično onemogočenega ker bi vsak vedel da se ga da takoj dobit zdaj pa vsi vejo da lahko počnejo skoraj vse kar hočejo zato pa je tako kakor je.
Ravno tako nebi dovolil kupovanja anonimnih mobi številk in mladoletniki si nebi mogli sami kupovati telefonov bi jih pa zato lahko njihovi starši kateri odgovarjajo za svoje otroke. Ko bi se telefon prodal bi se izpolnila kupoprodajna pogodba in s tem bi bilo jasno da je telefon zamenjal lastnika. S tem bi bil zaščiten prejšnji lastnik ker nebi bil posledično odgovoroen za stvari ki jih je njegov naslednjik počel z njegovim bivšim telefonom oziroma številko.
Sam nimam rad nadzorovanja rad bi samo zmanjšal kriminal in ga preventivno preprečil.

Matev ::

Pomembneže sem mislil ljudi ki so na nekem položaju direktne številke od drnovška nemore dobiti vsak pa je še dosti ljudi pod njim ki mislijo da so pomembni in številke ne dajejo naokrog.


Ti ljudje imajo že sedaj možnost skrivanja številke.
In to možnost želim imeti tudi jaz. pika .
Čeprav je še nisem uporabil.

Glede pogodb in prepovedi ki ji hnavajaš; pa brez komentarja.
Tako je mislim da na Kitajskem - kjer imajo cenzuriran internet ali ga pa sploh nimajo.

poweroff ::

Sam nimam rad nadzorovanja rad bi samo zmanjšal kriminal in ga preventivno preprečil.
Kateri kriminal pa? In koliko ga je že sedaj - ter za koliko bi ga zmanjšal?
sudo poweroff

V-i-p ::

Od kje vam ideja, da ko skriješ številko, se jo da na drugi strani vseeno videt? Kolikor je meni znano, so na Mobitelu priznali, da ko skriješ številko, jo blokira centrala in niti oni je ne morejo dobiti... Torej lahko pokličem na SOVO, jim jeb[cenzurirano] vse po spisku, pa ne morejo nič. Teoretično. Praktično pa ne vem.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ziga Dolhar ::

Pol ne vedo niti tega, komu zaračunat klic?

(Če vedo številko sim kartice, vedo tudi številko[/e], ne?)
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

V-i-p: mobitel cisto dobro ve kdo je klical koga, koliko casa in po moznosti se GPS koordinate klicanega in klicatelja (ce je v istem omrezju) oz. simobil potem ve GPS koordinate klicanega

V-i-p ::

Hja, kaj je pa potem tole: poznam osebo, ki je bila nadlegovana preko mobilca. Klical je na Mobitel, kjer so mu povedali, naj beleži čase klicev in jim sporoči seznam. Uporabnika bodo potem preko sporočila opozorili, ako s nesramnim početjem ne bo prenehal, mu bodo izključili številko. Nikdar mu niso mogli pomagat, razlog, nadlegovalec je klicaril iz skrite številke. Lahko pa da gre za napačno informacijo iz Mobitela, ampak rečeno je bilo, da pač ne morejo. Prav tako si pa s tistim njihovim sledenjem nimajo kaj pomagat, je preveč nenatančno GSM omrežje da bi bilo uporabno. Pa isto so spet na Mobitelu povedali že ničkolikokrat da niti nimajo tehnologije za sledenje. Tista LOKAC fora na 1919 dela pa čisto po drugem principu, ker telefon se javi centrali na katero bazno je priključen, zato ti lahko napiše vsaj kraj kjer se nahajaš :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Slowenc ::

Vip. Določene ustanove/firme imajo omogočeno funkcijo prikazovanja vseh številk, tudi skritih. Preverjeno s prve roke, če boš klical na informacije s skrito, jo bodo oni BP vidl. Verjetno je isto, če boš klical na 112,113. A ni logično?
Skiny gate.

poweroff ::

Vip: daj si preberi zakon o elektronskih komunikacijah. Policiji morajo VEDNO pokazati številko, ostalim pa na zahtevo ob določenimi pogoji.
Če so na Mobitelu trdili da tega ne morejo, je verjetno naletel na kakšnega tehnika, ki se mu tisti dan ni dalo delat...
sudo poweroff

ShowDown ::

Matthai ima popolnoma prav. Moj oče ima to v službi da mu prikaže skrito številko. To je dobil zaradi nadlegovanja in groženj iz ene anonimne številke. Klicatelj je že na sodišču:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

Gandalfar ::

Ziher dela na davkariji ;)

ShowDown ::

heheheh....ne dela na davkariji:))

V-i-p ::

ShowDown, nekako se mi dozdeva, da si nekaj pomešal. Praviš da ima tvoj oče to v službi. Če prav mislim, potem to ni isto, ker tisto škatljico™, ki jo ima tvoj ata na telekomovi liniji ni isto :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

poweroff ::

Ni škatlica. Storitev operaterja je.
sudo poweroff

ShowDown ::

O kaki škatklici pa govorimo? :)

V-i-p ::

O nobeni škatklici ni govora >:D:D;). Jst sn se zajebal :). Telekomovo škatljico™, katero sem mislil se je uporabljala za čisto druge reči...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577484253 (1697) Robert73
»

Zalezovanje po telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413157 (11517) amigo_no1
»

+393 klici wtf?

Oddelek: Mobilne tehnologije
369569 (7231) Malajlo
»

tezenje zavarovalnic in anketarjev po telefonu !!!

Oddelek: Loža
212854 (2251) nokia6310
»

nadlegovanje po telefonu

Oddelek: Loža
476716 (5226) Nejc Pintar

Več podobnih tem