» »

Skrivanje telefonskih številk

Skrivanje telefonskih številk

«
1
2

Ziga Dolhar ::

Kaj je dobrega na tem, da me iz raznih "klicnih centrov", pa naj bo to teleprodaja, anketiranje in podobno, kličejo s prikritimi telefonskimi številkami?

Pred časom me je tako klical prijazen deklič z Vzajemne, želela je govorit z mojo mamo. Povedal sem ji, da ni dosegljiva, hkrati pa opozoril, da se načeloma na anonimne klice ne oglašamo in jo prosil, naj drugič pokliče z neprikrite. Hkrati sem rekel, da zavarovanje temelji na nekem načelu medsebojnega zaupanja, ki ga pa kršijo. (Tudi sicer se mi ne zdi vredno odgovarjat nekomu, če nisem vreden vedet, komu se bom oglasil.) Isti deklič me kliče danes. Takoj jo opozorim, da zopet kliče anonimno. Hiti mi razlagat, da je iz "klicnega centra", in da če bi jaz klical nazaj, da bi se mi "oglasil računalnik", tako da imajo v te namene itak brezplačno številko. (Preskočil sem pridigo o neodgovarjanju na take klice.) No, nato sem ji povedal, da mame ni doma, in naj poskusi z odkrito številko čez kako uro.

Zdajle me zopet kliče.

Prikrito.

--

Kako ostali reagirate na take (prikrite) klice?
https://dolhar.si/

mile ::

Ne vem kaj to njej razlagas, ker nima nobenga vpliva na to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

Tilen ::

Naceloma se ne oglasam. Edino ce vem kdo klice. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

McHusch ::

Jah, očitno nisem vreden vedeti, kdo me je blagovolil poklicati. Ergo, se ne oglasim. ;)

Poldi112 ::

Verjento klice cez gateway, ce je iz firme. Tako da je logicno, da je skrita, ker ni nobenega smisla, da bi bila vidna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ziga Dolhar ::

> Verjento klice cez gateway, ce je iz firme. Tako da je logicno, da je skrita, ker ni nobenega smisla, da bi bila vidna.

Je smisel. Da lahko pogledam v imenik, kdo me kliče, in če mi ni všeč, se ne oglasim. (Itak se mi ne da pogledat. Torej se verjetneje oglasim.)
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Jaz se na prikrite stevilke naceloma ne oglasam. Jih pa imava, z gaby, kar nekaj v telefonu, pod imenom Ne Dvigni. ;>

Matev ::

A ste tudi vi opazili da sedaj celo na mobilne številke klicarijo.
Včasih so vsaj na stacionarnega in si vsaj imel čas za pogovor, ker si bil doma.
Sedaj te pa zmotijo prav med čemerkoli in te morijo.

Utk ::

Sej maš tisto rdečo tipkico.

Poldi112 ::

Vecine gsm stevilk ni v imeniku.
Jaz se trudim dvigniti vse neznane, ker jih ne morem nazaj poklicati in prakticno nikoli niso klici, ki jih ne bi zelel.
Nihce me pa ne klice iz gsm s skrito stevilko.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

freserovski ::

mah, doma sem jaz blokiral skrite številke zaradi raznih "oboževalk" :| ali mogoče oboževalcev , ki so se spolnili klicat tudi ob 3 ali 7 zjutraj, skratka kadarkoli.
Tako je tudi pri mobilnem, če kdo hoče kaj bo že poklical z odkrito :))
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

kuglvinkl ::

Ziggga, reci, da jih boš poklical nazaj. Simple.
Your focus determines your reallity

JerKoJ ::

Hehe glede telefonskih anket je blo lih vceri pr Seinfeldu ko ga ena klice za blabla...
pa ji rece da ne utegne pa naj mu da domaco tel. stevilko da jo bo pol poklicu,
pa mu rece da ne pa on rece zakaj, odgovor je da noce da jo klicejo neznaci
... on pa samo se "zdej vidte kako se jest poctm"

no ja ce je vse skupi mal zmeden je to posledica kasnega kozla prevec

Alexius Heristalski ::

Dobro je to povedal Jerry, sem gledal!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DominusSLO ::

Jst se na skrite št. sigurno nebi oglašal, če nebi vsake tolko dobil kakšen klic iz tujine s skrito št...Pred ene dvemi leti sem se skregal na enem študentskem servisu, ker so me klicali s skrite št. Parkrat sem povedal, da me to moti, pol pa sem jih šel napizdit in me niso klicali več >:D
Vedno pa se zaderem: "Kdo je", ko se oglasim na skrito št., včasih pa tudi:"Kdo je in kaj hoče" >:D

LP

overlord_tm ::

men so najbolj smešni tisti, ki te z prekrite številke samo pozvonijo in potem pričakujejo da jih boš poklical nazaj (ala socjala varianta). mam enga takega sošolca. drugač pa na skrite ne odgovarjam, če ne pričakujem da bi ne nek xy poklicu. ponavadi samo zajebavajo :D

pingec ::

:D U, ta pa je huda :D

Jst pa se sploh ne spomnem kdaj sem se nazadnje oglasil na telefon, pr nas zvoni in se javi sestra, če sestre ni pač zvoni u prazno, skos jo prjatlce kličejo, pa dostkrat ima med pogovorom, še drugi klic prek druge linije :D Kot da nima mobitela, sam te najstnice rajš nabijajo račun od telefona, k starši plačajo :(
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

overlord_tm ::

pingec, pol je ista scena kt pr ns. ko telefon zazvoni, jest sam rečm da je za sestro, BMK. mene kliče maybe 1 na mesec, pa še to ne. Če pa parb najdt telefon se pa ve kam se ga gre iskat

BlackHole ::

men so najbolj smešni tisti, ki te z prekrite številke samo pozvonijo in potem pričakujejo da jih boš poklical nazaj
Kako lahko to pričakujejo, če ne veš koga naj pokličeš? A zato so smešni? ;)
LP Marko

overlord_tm ::

Kako lahko to pričakujejo, če ne veš koga naj pokličeš? A zato so smešni?

Ja zato. tist k me je klicu je pa itaq, ne bomo govoril o njegovi (ne)intiligenci. A lahko človk pr zdravi pameti prbije da je nek pisatelj pisal knjigo 300let? Ali pa da so feničani potovali v ameriko in ustanovili NY?

Tear_DR0P ::

nah fantje ko ne znate.Javiš se na vsak telefon, če je prjatlca od sestre luštna se pa zmeniš za vn :)) počas bojo ol vas klicale.

Mi mamo doma analogno linijo, tko da se javim na vsak klic in pač določenim ljudem rečem "ne hvala nasvidenje". Včasih pa dam slušalko na stran, če so preveč nadležni. Sej vem da se firmi 4 tolarje več zarad mene ne pozna.Sam ko bo ta pojav pogost bo pa to mogoče že kak denar.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

AndrejS ::

Simple. Če je skrita številka se pač oglasiš in rečeš nekaj v tem stilu : "Policiska postaja Maribor", "Pogrebno podjetje, prosim" ali " Halo pizza ....," ...

STASI ::

Policijska postaja Maribor

To bom pa naslednjič uporabil.:D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

krneki ::

Za prodajalce, ankete ipd imam jaz nastavljeno tajnico, pa naj se z njo pogovarjajo ( nikoli ne pustijo sporočila -> takih itak ne kličem nazaj). Dvigam pa samo znancem, ker imam zvezan telefon na računalnik, da mi iz osebnega imenika prebere številke in jih pretvori v imena. Če je pa kakšen "nov znanec" in je stvar tako zelo "nujna", ima pa tajnico.

Sicer pa sploh ne vem zakaj v TIS-u (elektronskem seveda, za tiskano verzijo mi je nekako jasno) niso objavljene kompletno vse številke podjetij in ne samo recimo 1234500 imajo pa še 100 drugih. Da ne omenjam, da nekaterih podjetij enostavno ni v imeniku (one-man-band, jasno). Če si v registru poslovnih subjektov, maš da si v imeniku.

Tear_DR0P ::

kaj pa če nimaš telefonske?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gandalfar ::

Pol pac nimas za klicat ane? :)

poweroff ::

No, jaz imam doma skrito številko, ko pa kličem iz mobitela, vtipkam #31# (razen za nekaj ljudi, ki imajo mojo številko). Razlog: ne želim, da me ljudje kontaktirajo po telefonu, predvsem ne na mobilni telefon. Zato ima mojo številko natanko 6 ljudi in vsi vedo, da je pod nobenim pogojem ne smejo nikomur dati.
Za ostale sem dosegljiv na e-mailu ali v živo.

Odkar sem zamenjal številko in uvedel take "sankcije" imam izredno malo klicev. In ljubi mir.
sudo poweroff

Gandalfar ::

Matthai: in kako potem pricakujes da te bom poklical nazaj, ce mi ne das telefonske >:D

poweroff ::

Ti mi lahko mail pišeš. Boš pa sedmi, ki bo dobil mojo številko. :D
sudo poweroff

V-i-p ::

Jaz se tudi ne oglašam na skrite številke. Sem imel pa svoj čas na Nokii 6600 to lepo rešeno. Naložil sem program, ki je spustil čez vse klice, razen skritih. Tem je v stotinki blokiral klic in javil zasedeno. Hkrati pa jim nazaj poslal SMS, ki sem ga predhodno napisal: Klicali ste me iz prikrite številke. Ker na takšne klice ne odgovarjam, prosim, pokličite iz neprikrite. Hvala. In od takrat sem imel mir s skritimi ciframi...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matek ::

Kako pa poslje nazaj SMS, ce nima stevilke? A to je izvedljivo? Ker pol dejansko ni prikrita :>
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

pingec ::

lol zdej si ga pa ujel ;)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

poweroff ::

Kako pa poslje nazaj SMS, ce nima stevilke? A to je izvedljivo? Ker pol dejansko ni prikrita
Ja VSEM pošlješ, a ne? Spam 'em all, eden bo že pravi. :-))

Sicer je pa moja filozofija taka. Jaz imam telefon zgolj zato, da pokličem na nekaj številk kadar je nujno. Npr. domov. In kličejo me lahko samo nekateri. Npr. od doma, sodelavec iz službe (samo eden) in nekaj kolegov. Z ostalimi komuniciram preko e-maila. No, pa še par kolegov je, s katerimi se tudi občasno slišim.
Če moram poklicati kam drugam, je to lahko samo še policija, reševalec ali gasilci. Morda kdaj v kakšno uradno ustanovo. Ti pa vsi dvigujejo skrite in navadne številke.

Pred časom sem imel težave, ker so me non-stop klicali razni novinarji. Zdaj mi pošljejo mail, in ko imam čas in sem pri volji jih pokličem iz skrite številke. Če ne dvigne, to ni moj problem. Če pa dvigne, pa številke ne bo imel in naslednjič mi bo moral tudi poslati mail. In spet bom poklical ko bom imel čas in bom pri volji. Ne pa, ko me bo nekdo - v najbolj neprimernem trenutku - poklical.
sudo poweroff

Poldi112 ::

Moja "filozofija" je pa taka, da imam na telefonu profil silent, ce nocem da me motijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Jest mam telefon tko al tko prakticno vedno na silent. V bistvu sploh nevem kako mi zvoni :P

Tear_DR0P ::

jst pa vem kako mi telefon zvoni, sem sam napisal melodijo.Je pa res da malokdaj kličem na neodgovorjen klic :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Lex ::

Js se oglašam čis od volje odvisno, če mam slučajno preveč časa se, sam lahk pol oseba k me je klicala opaz da sm rahlo "nejevoljen" :D

Velik bol me jezi folk k mi sam pozvoni pa čaka da jih bom poklico nazaj. "Ja sj ti maš naročnino, lah cenej kličeš, js mam pa mobi" -"ja že, sam očitno ti neki nucaš, remember? če bi js bi js tebe poklico, magari si telefon sposodm pa pol onem vrnem kolkr sm zagonu". Pa dobro, sj se najde kdo k se mu oprosti... če je pa to kak osebek k nima keša za mobitel ker more met vedno dnar za pir, čike pa žur zvečer... te pa mrš. Lahk 10× pozvoni k ga ne pokličem nazaj.

BlackHole ::

Skratka, gsm-i vam grejo na živce bolj ali manj. ;)
LP Marko

aljazh ::

Osebno mi zasebnost pomeni veliko. Nepričakovani klici (klic kot tak, per se) me ne motijo. Ne dovoljujem pa, da mi nekdo preko telefona (bodisi govorno, bodisi sms) ponuja svoje izdelke ali storitve ali želi od mene sodelovanje v kakšni anketi ali "anketi".

Zaradi tega svojo telefonsko številko zaupam posameznikom ali družbam, ki se mi zdijo zaupanja vredni in za katere utemeljeno in z veliko verjetnostjo predvidevam, da zaupanja ne bodo zlorabili ali posredovali številke naprej ter me ne bodo klicali za to, da bi mi ponujali svoj izdelek ali storitev. Ostali moje številke ne dobijo. Nikoli ne dajem svoje številke preko spletnih obrazcev ali tiskanih formularjev. Če dotičnega osebka res ne morem prepričati, zakaj ne dam številke ali pa če določeno storitev pogojujejo s telefonsko številko, jim dam gsm številko, katero imam za gprs podatkovni promet. Če me niso mogli priklicati po telefonu, so mi še vedno poslali mail.

Kdar kličem v kakšno trgovino ali kakšnega ponudnika storitev, številko skrijem. Isto storim kadar prvič kličem osebo, za katero ne vem, ali je vredna zaupanja, da bi lahko imela mojo številko.

Stacionarno številko imamo doma vedno skrito in ni objavljena v imeniku. Ima jo le nekaj (ne verjamem da več kot 10) oseb. Pri punci doma, nasprotno, imajo številko objavljeno v imeniku in jih kar naprej (vsaj enkrat mesečno) kličejo za razne ankete ali ponujajo kakšne izdelke ali storitve. Nazadnje je neka anketarka želela govoriti s punco v nedeljo ob 21:15. Ni se oglasila, ker je po številki vedela, kdo kliče (anketarka je klicala že prej, ko je ni bilo doma in so se oglasili starši). Bil sem zraven in če ne bi imeli tedaj ravno večerje, bi anketarka najverjetneje poslušala mene >:D

Če zaključim: Vstop v mojo zasebno sfero imajo le tisti, katerim to sam izrecno dovolim. Ostalim, ki si želijo, da jim namenim svoj čas in pozornost, so na voljo druge, manj invazivne komunikacijske poti.

Matev ::

A pozante tisto finto ko anketarji kličejo na ISDN linijo kjer se uporabnikom izpiše številka klicatelja.
Pustijo enkrat da odzvoni in še to v kakšni nemogoči uri, ko te ni doma, ko pa prideš domov pa nekaj ljudi pokliče na številko od koder so jih klicali - in krog je zaključen.

aljazh ::

Matev:
Ali imaš zanesljive informacije, da se to res dogaja, ali je to bolj hearsay (rekla-kazala)? Če imaš zanesljive informacije, bi me zanimalo kaj več o tem. Lahko tudi preko ZS.

Se mi pa zastavlja vprašanje (če se to res dogaja), na katere številke kličejo? Da bi klicali na tiste, ki so v imeniku, ni potrebe, saj jih imajo na dlani. Ali potemtakem uporabljajo kakšen generator naključnih tel. številk, katere računalnik samodejno kliče in "poskuša srečo"? Pa tudi tega ne morejo vedeti, kdo ima isdn oz. uporablja CLIP - razen če gredo tudi tukaj na slepo.

Matev ::

Nekje so dobili spisek ISDN številk, le-ti uporabniki imajo tudi izpis številke klicatelja.

je bilo po tedniku omenjeno pre časom.

McHusch ::

Pa sej se ISDN številke vidijo z aviona? Pri nas je tko, da imajo vsi navadni telefoni spredaj 5******, tisti s kako bolj eksotično številko (npr. 472****) pa so ISDN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

link_up ::

ja svasta no...firme si pac svoje lokalne cifre skrijejo...to je pa ja povsen nekaj normalnega...
In and Out

V-i-p ::

MMM, imaš prav, sem se res zajebal. Ampak ker je že kar dolgo tega, se ne spomnim točno programa. Vem da sem imel nekaj za te skrite številke, lahko pa da je bila tudi tajnica, sej ne vem. Bom probal najti program, pa da vidim kaj je že bilo...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

nokia6310 ::

Zanimiva tema!
NO jst se na vse številke oglašam sej ubit me noben nemore prek telefona pol pa vidm kaj hoče nobenmu nism dolžen da bi se mogu koga bat če pa se ne želim oglašat pa pač isklopim telefon in to je to.
Pred časom sem klical operaterja in sem mu rekel da je s funkcijo clear šel za 10 let nazaj v čase analognih telefonov. Če bi blo pomoje bi dal možnost skrivanje številke samo in izključno samo za politike poslance direktorje in ostale pomembne ljudi ki jim je zasebnost oziroma anonimnost pomembna za druge pa ne!
Potem bi se razne zajebancije po telefonih hitro nehale in bil bi mir!
Drugače pa če niste vedli vsaka skrita številka se pošlje funkcija clear samo prikrije izpis številke na telefonu (ekranu) pošlje se pa v vsakem primeru.
Nekateri ljudje imajo vključeno funkcijo ki številko spet prikaže če jo skriješ ampak samo tisti ki delajo na mobitelu in ostali pomembneži ki jo res rabijo sam sem sprobal in je res.
Skril sem številko poklical človeka in on mi je povedal iz katere številke ga kličem. Kaj vam pomaga številka ki jo vidite če je mobi ali pa ima naročnik podatke v tajni objavi?
Če vam bo kdo grozil in boste na mobitelu rekli da vam je grozil vam bojo oni rekli da lahko posredujejo osebne podatke samo na podlagi sodnega naloga pa če tudi stokrat veste številko?
Kaj vam to pomaga?
Dal sem samo primer.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

Če bi blo pomoje bi dal možnost skrivanje številke samo in izključno samo za politike poslance direktorje in ostale pomembne ljudi ki jim je zasebnost oziroma anonimnost pomembna za druge pa ne!


In sedaj kdo bi bil zate pomembna osebnost in kdo bi bil ostali?

Bi morala biti ustanovljena posebna komisija, ki bi ocenjevala kdo je poseben in pomemben in kdo je neposeben in nepomemben...

In kaj bi bilo merilo?
denar? slava? funkcija?
v kakšnih razmerjih in v kakšnih mejah?

In kaj ko bi se potem komu zgodila krivica - bi bil relativno pomemben in hkrati ravno premalo za status pomembneža?

sicer pa zakaj ne bi smel imeti vsak te izbire... saj smo v demokraciji ane? ne vem zakaj bi ljudi delili na pomembne in nepomembne

Da ne omenjam ,da bi vsi želeli in hoteli imeti skrito številko, ker bi s tem bili že navzven pomembni in se razlikovali od nepomembnih.

predlog za veliki N (N = nobel price)
ali za en R
(R = retard)

Ziga Dolhar ::

> možnost skrivanje številke samo in izključno samo za politike poslance direktorje in ostale pomembne ljudi ki jim je zasebnost oziroma anonimnost pomembna za druge pa ne!

"Poslanec", "direktor", ... zasebnost?

Ravno ti bi moral bit najbolj "transparentni", ne?
https://dolhar.si/

Utk ::

Svojo pomembnost bi lahko vsak dokazal z dvemi jurji višjim računom. Potem bi vsaj večina mladoletnikov premislilo, če se jim splača. To bi blo res čist fino. Jaz imam naročnino, pa v nekaj letih nism še nikdar s skrite klical. Niti ne znam zakaj bi.

Tero ::

Številko je nesmisel skrivat. Mojo cifro od GSM lahko vsak ma kdor pač misli da me mora klicat. Jo imam celo napisano tukaj v profilu.:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577484940 (2384) Robert73
»

Zalezovanje po telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413176 (11536) amigo_no1
»

+393 klici wtf?

Oddelek: Mobilne tehnologije
369571 (7233) Malajlo
»

tezenje zavarovalnic in anketarjev po telefonu !!!

Oddelek: Loža
212855 (2252) nokia6310
»

nadlegovanje po telefonu

Oddelek: Loža
476717 (5227) Nejc Pintar

Več podobnih tem