» »

Iz odpadkov, ki jih sežigamo, bi v Sloveniji lahko prvi začeli pridobivati dizel

Iz odpadkov, ki jih sežigamo, bi v Sloveniji lahko prvi začeli pridobivati dizel

1 2 3
4
5

poweroff ::

111111111111 je izjavil:

@Matthai: Jaz sem skeptik. Bi pa zelo rad videl kakršnekoli slike iz Kanade, kjer prototip deluje, nekaj gradiva skoraj morate imeti, če isščete sponzorje. Tujina ni primeren izgovor. Mailov nimate, da ti pošljejo slike? Ali smo preveč "slovenčki", da bi razumeli kako posel funkcionira.

Če bo zadeva funkcionirala, se bom javno posul s pepelom brez težav.

Mater ste neučakani... :)

Bom rekel naj pripravijo kakšna gradiva, ko se vrnem nazaj v Slovenijo.
sudo poweroff

ejresnevem ::

Ja, ne morem pomagat, če sem omejen slovenček, še dobro, da to veste samo vi, na slo-tech forumu, ker bi sicer imel resne karierne težave :-)

Torej, v končni fazi, tale naprava je fajn iz čisto akademskega stališča, ne bo pa ničesar posebnega spremenila, kar se tiče cene nafte?
Ne bo vplivala niti na izvoz Venezuele, niti na produkcijo OPEC, vsaj na srednji rok ne.

Hvala, to je vse, kar sem potreboval... A vidite, kako je enostavno vse skupaj?

Samo na moj omejen nivo se morate spustiti, takšni uspešni akademiki bi morali biti vajeni ravnati z retardiranimi.

111111111111 ::

Mislim, da ni poanta konkurirati naftnemu lobiju, ampak boljšemu reševanju problema z odpadki.

ejresnevem ::

Ja, ja, ok, imaš prav. Ampak, če bi pa že ravno, kot omejen slovenček, zaslužil zraven še kakšno drobtinico, pa tudi ne živel v nekem hudem stresu, ali pač?

gruntfürmich ::

zmaugy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

po svetu je že polno takih enot, ampak se nič ne navdušujejo preveč in pišejo velikih naslovov v medijih...


A bejž no, a ni en genijalc grunt4mich tukaj napisal, da se to ne da?

ti imaš hude težave z razumevanjem in ločevanjem med 'se ne da' in 'ni racionalno' že od destilacije premoga naprej...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

ejresnevem je izjavil:

Ne bo vplivala niti na izvoz Venezuele, niti na produkcijo OPEC, vsaj na srednji rok ne.

Ti imaš resne težave. Veš, obstajajo ustrezne ustanove za to...:))

Od kje ti ideja, da bi takale zadeva lahko vplivala na naftni trg??? OPEC, Venezuela?

Mislim, kako glup si lahko, da sploh začneš razmišljat v to smer....?
sudo poweroff

gruntfürmich ::

tikitoki je izjavil:

Za to zadevo sem prvic slisal pred dobrimi 5 leti. Vbistvu je vprasanje zakaj se vedno ni v uporabi, ce je res tako super, vec, k vmesno.

ker nima smisla delat iz smeti dizel skozi nek potraten tehnološki proces, ko pa gre cel svet na elektriko, v kar se lahko pretvorijo smeti z veliko večjim izkoristkom.

če se bo to razvijalo bo morda še kaj iz tega glede izkoristkov in cene opreme ter obratovanja, ampak tule pa slovenčki prodajajo muda za bubrege.

Thermal depolymerization @ Wikipedia
https://www.tgenergy.net/
http://www.forans.info/files/FORANS-Fly...
http://www.kleanindustries.com/s/plasti...
http://www.huayinrecycling.com/index.ph...
https://swestep.com/our-company/
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ejresnevem ::

poweroff je izjavil:

Mislim, kako glup si lahko, da sploh začneš razmišljat v to smer....?

Buy on rumour, sell on news?

Sem mislil, da če sem že BTC popušil (=nisem bil zraven, ko je bil čas), da bom vsaj pri tem.
Pa, očitno, vse brez zveze, rojen revež, umrl revež...

Očitno se moram uzdati u se i u svoje (shirano) kljuse...

Nismo vsi takšne sreče, da bi bili vsevedni akademiki, žal...

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

gruntfürmich je izjavil:

ker nima smisla delat iz smeti dizel skozi nek potraten tehnološki proces, ko pa gre cel svet na elektriko

Zakaj lažeš?

V drugih temah se pritožuješ nad "subvencionirano elektriko", praviš, da je pohod električnih vozil napaka, itd... tukaj pa lažeš v drugo smer?

In še to: ali ima nekaj smisel delat ali ne, bo povedal trg. Če bo zadeva tržno uspešna, bo uspela, sicer pa ne.
sudo poweroff

ejresnevem ::

poweroff je izjavil:

In še to: ali ima nekaj smisel delat ali ne, bo povedal trg. Če bo zadeva tržno uspešna, bo uspela, sicer pa ne.

Fak, no, še en vernik v trg.

nevone ::

In še to: ali ima nekaj smisel delat ali ne, bo povedal trg. Če bo zadeva tržno uspešna, bo uspela, sicer pa ne.


To je res, ampak narejena mora biti pa prej, to je včasih kar problem. Kot recimo Tesla, ki žica kupce in investitorje, da bi stvar postala uspešna, nekateri pa samo čakajo, da bo vse skupaj propadlo, ker ni takoj ko so slišali za ta projekt imel celega sveta pod kontrolo. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

starfotr ::

Predelava odpadkov v dizel je brezvezna, ker imamo dovolj nafte, da lahko naredimo direktno dizel.

Najbolj smiselno je:

1. zmanjšati količino odpadkov.
2. skuriti odpadke in delati električno energijo ter ogrevati stavbe, brez predelav v dizel.

ejresnevem ::

starfotr je izjavil:

Predelava odpadkov v dizel je brezvezna, ker imamo dovolj nafte, da lahko naredimo direktno dizel.

Kako lahko tako omejeno slovenčkovsko sprašuješ, si nor ali kaj? :-)
Če lahko učinkovito (energetsko/stroškovno/časovno) predelaš cele otoke odpadkov v približno uporaben diezel, zakaj bi umazano črpal nafto, namesto, da bi predelal že posvinjane odpadke.
Lepo kupit, da boš na približno varni strani, put opcije na BRENT in WTI in je, mislim, a res nič ne razumeš, ali kaj?
Mislim, halo, no, res, kako moreš biti tako slovenceljsko omejen :-)

poweroff ::

ejresnevem je izjavil:

poweroff je izjavil:

In še to: ali ima nekaj smisel delat ali ne, bo povedal trg. Če bo zadeva tržno uspešna, bo uspela, sicer pa ne.

Fak, no, še en vernik v trg.

Dobr trolam, a ne? >:D
sudo poweroff

ejresnevem ::

poweroff je izjavil:

Dobr trolam, a ne? >:D

ja, nekaj si se naucil, ampak je se prostor za izboljsave... ne prav dosti, ene malo pa je.

poweroff ::

Saj se učim od najboljših... :))

Če se včlanim v SDS, se bom potem lahko udeležil tudi izobraževanja?
sudo poweroff

Gagarin ::

ejresnevem je izjavil:

poweroff je izjavil:

Dobr trolam, a ne? >:D

ja, nekaj si se naucil, ampak je se prostor za izboljsave... ne prav dosti, ene malo pa je.


Ti pa trolaš katastrofalno, sam dolgcajt in neprestano ponavljanje... Uči se od jypeta...

starfotr ::

ejresnevem je izjavil:

starfotr je izjavil:

Predelava odpadkov v dizel je brezvezna, ker imamo dovolj nafte, da lahko naredimo direktno dizel.

Kako lahko tako omejeno slovenčkovsko sprašuješ, si nor ali kaj? :-)
Če lahko učinkovito (energetsko/stroškovno/časovno) predelaš cele otoke odpadkov v približno uporaben diezel, zakaj bi umazano črpal nafto, namesto, da bi predelal že posvinjane odpadke.
Lepo kupit, da boš na približno varni strani, put opcije na BRENT in WTI in je, mislim, a res nič ne razumeš, ali kaj?
Mislim, halo, no, res, kako moreš biti tako slovenceljsko omejen :-)


Valda, zaprli bomo naftna polja in se napajali samo iz odpadkov :D

Nesmiselno je predelovat v dizel. Ker so lastnostni goriva preslabe za moderne motorje.
Bolje kurit direktno dizel iz nafte.

In sežig odpadkov je smiselno, da je kontroliran in skurjen v profesionalni peči s čistilno napravo. Kar pa avtomobilski motorji niso. V odpadkih je vse živo.

ejresnevem ::

poweroff je izjavil:

Saj se učim od najboljših... :)) Če se včlanim v SDS, se bom potem lahko udeležil tudi izobraževanja?

Poskusi in poročaj, da bomo vedeli tudi ostali, mene niso sprejeli, ker sem tudi za njih preveč omejen slovenček.

Gagarin je izjavil:

Ti pa trolaš katastrofalno, sam dolgcajt in neprestano ponavljanje... Uči se od jypeta...

Uff, prosim, ne izgovarjaj njegovega imena po nemarnem, to je nivo, ki zame ni dosegljiv v enem življenju.

darkolord ::

starfotr je izjavil:

In sežig odpadkov je smiselno, da je kontroliran in skurjen v profesionalni peči s čistilno napravo. Kar pa avtomobilski motorji niso. V odpadkih je vse živo.
Ja super, kje pa so te profesionalne peči s čistilno napravo?

Če se da iz odpadkov narest KARKOLI uporabnega, je to precej bolje, kot sedaj, ko jih stresamo po tleh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

nekikr ::

Seveda se da, problem so dovoljenja. Pa sigurno tudi kakšen ptič kje leta in potem zaradi njega pač ne moremo ničesar narediti.

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ker nima smisla delat iz smeti dizel skozi nek potraten tehnološki proces, ko pa gre cel svet na elektriko

Zakaj lažeš?

V drugih temah se pritožuješ nad "subvencionirano elektriko", praviš, da je pohod električnih vozil napaka, itd... tukaj pa lažeš v drugo smer?

In še to: ali ima nekaj smisel delat ali ne, bo povedal trg. Če bo zadeva tržno uspešna, bo uspela, sicer pa ne.

malo preveč amatersko opletaš z besedo laž. v tej temi vsakega obtužuješ z njo.

za 'trg' misliš 'trg subvencij'?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

Brez subvencij se dandanašnji bolj malo stvari premakne.

Ideja je čisto ok, ker s to predelavo dosežemo dvoje, znebimo se smeti in pridobimo gorivo. Sedaj se plačuje za odstranjevanje odpadne plastike in s tem se lahko pokrije del cene.
Ampak kot vedno je vrag v detajlih, pri teh so pa še skrivnostni. Principi takšne predelave so že dolgo znani (npr. WW2 DE premog-->tekoče gorivo) in če bi bilo res finančno vzdržno, bi to že na veliko delovalo, ne teh nekaj testnih enot.
Če jim uspe in bo sprejemljivo po finančni ter okoljski plati, super, če ne . . . bomo pa odpadno plastiko še nekaj časa sežigali, zakopavali, odmetavali v morje, . . . .

b3D_950 ::

bo na računu za komunalo nova postavka:
odvoz in predelava odpadkov za/v gorivo?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

feryz ::

In na pumpi bo pri dizlu postavka, dodatek za predelavo odpadkov v dizel. Seveda, za kaj pa ne?
Če so kje birokrati inovativni, so na tem področju. Oz. edino na tem področju.

darkolord ::

Če se s tem zmanjša količina smeti, ki končajo na odlagališču, potem nič hudega. Sedaj je problem, ker se takšnih smeti zelo težko znebiš.

Ja, lahko jih oddaš nekomu, pa jih potem on namesto tebe strese v reko, ampak s tem nisi naredil nič.

fikus_ ::

Čisto enostavno predpišejo da mora poleg (mislim da) 8% biodizla biti v dizlu še 3% dizla iz predelane plastike.

Za odpadke pa že sedaj plačujete, razen če se še držite mamice za krilo.

b3D_950 ::

Plačuje se vse živo, ampak 'občasno' še vedno zagori kakšn kup.

https://sobotainfo.com/sites/default/fi...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

tony1 ::

Meni pa se zdi reč sfaljena. Zakaj?

Najpomembnejše reči, ki jih želimo doseči s "kurjenjem" plastičnih odpadkov:
-zmanjšati njihov volumen in jih pri tem po možnosti spremeniti v nekaj uporabnega,
-tj. iz njih pridelati nekaj energenta ali energije,
-pri tem po možnosti čim manj svinjati okolje.

In če gremo iz teh odpadkov delati bitumen in izjemno umazan dizel, sta tu dve težavi:
-takšno dizelsko gorivo lahko res vsebuje nekaj manj strupenih snovi kot če bi vse skupaj sežgali v sežigalnici (ker iz dela odpadkov dobimo bitumen - je ta res tako inerten, če ga vgradimo v asfalt?),

-po drugi strani pa bo kurjenje zelo umazanega dizla (poleg tega, da bo verjetno uničevalo avt. motorje še bolj kot biodizel) v milijonu motorjev/kurišč veliko bolj obremenjevalo okolje kot, če ga sežigamo v sežigalnici v (relativno) idealnih pogojih, kjer bi s popolnejšim gorenjem pri sežigu v okolje spuščali za več velikostnih redov manj svinjarije.

Iz zadnjega lahko torej sklenemo, da je manj obremenjujoče za okolje odpadke centralno sežigati (in dobiti iz njih energijo) kot pa delati energent (dizel) in ga kuriti v milijonu kurišč.

(Vseeno pa bi bil ekonomsko zanimiv izračun, kaj proizvede npr. več toplote: predelan dizel ali sežig v sežigalnici; tudi če je pri tem v prednosti dizel, se ta računica po moje okoljsko ne izide.)

K0l1br1 ::

tony1 je izjavil:

energent (dizel) in ga kuriti v milijonu kurišč.

(Vseeno pa bi bil ekonomsko zanimiv izračun, kaj proizvede npr. več toplote: predelan dizel ali sežig v sežigalnici; tudi če je pri tem v prednosti dizel, se ta računica po moje okoljsko ne izide.)


Pozabil si napisati: izjemno umazan dizel.

tony1 ::

Hočeš zganjati cinizem?

Verjetno je "običen" dizel, ko gre enkrat ven iz auspuha avta/raufnika peči vsaj 100x manj strupen.

Meizu ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Diesel is dead.


Al si ti za luno majkemi. Ne kje, samo cela industrija lavfa na dizel.

darkolord ::

Ima kdo kakšen vir o tem, da je takšen dizel bolj umazan?

Iz zadnjega lahko torej sklenemo, da je manj obremenjujoče za okolje odpadke centralno sežigati (in dobiti iz njih energijo) kot pa delati energent (dizel) in ga kuriti v milijonu kurišč.
Morda, ampak v praksi je taka sežigalnica precej težje izvedljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

tony1 ::

Razen nekaj besed iz dveh spletnih člankov o tem, da je tak dizel zelo umazan, nimam ničesar.

Glede izvedljivosti: to v razviti družbi ne bi smel biti sprejemljiv argument.

Še veliko bolj izvedljivo je, da odpadke stresemo v Savo (jih bo že odplaknilo do Donave) ali pa kar zakurimo na smetišču. Ne gre, kajne?

poweroff ::

tony1 je izjavil:

-po drugi strani pa bo kurjenje zelo umazanega dizla (poleg tega, da bo verjetno uničevalo avt. motorje še bolj kot biodizel)

Ne se šparat no!

Zakaj si napisal "verjetno"... ker očitno vse veš, lepo zapiši "zagotovo", ali celo "preverjeno".

Namreč... sodelavec, je tak dizel nekaj časa tankal v svoj avto. Ko je avto peljal na servis, so ga klicali kaj za ene dodatke da daje v gorivo, da je motor tako čist in ohranjen.

OK, to je zaenkrat rekla-kazala... treba je narediti dodatne teste. Ampak iz te informacije, ki jo imam iz prve roke, bi težko sklepal da ta dizel verjetno (OK, dajmo reči kar ZAGOTOVO) uničuje avtomobilske motorje še bolj kot biodizel.

Kar hočem reči je, da se lahko malo zamislite nad svojim lahkotnim nabijanjem po forumih brez ene same verodostojne informacije. Ne vem, no, če jaz nimam informacij, potem jih najprej skušam pridobiti in potem opletati z nekimi trditvami. Ampak ja, živimo v svetu, kjer so mnenja enaka dejstvom. In kjer je mnenje ene zmedene new age mamice o cepljenju enako relevantno kot "mnenje" zdravnika, ki je o cepljenju opravil vrsto raziskav. Ker ona ima pa ja pravico do svojega mnenja, ane!
sudo poweroff

tony1 ::

To je kakor resen odgovor? :| Saj nisem napisal samo en argument proti, ne se šprarat, no. 8-O

Edit: to, kakšna je kvaliteta tako pridobljenega goriva bi seveda moralo biti ugotovljeno s prototipno rešitvijo. To pa valjda že imajo, če so celo nekaj naprav prodali. Dvoma o tem torej ne sme biti. Na dan s podatki!

In seveda, če se neham šparat bom opozoril še na komentarje pod člankom na rtvslo.si, tiste s financ smo pa že brali tle gor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

tony1 ::

Ker klinčev forum teži z editom:
Saj so vendar že izdelali prototipno rešitev, če pravijo, da so celo že nekaj naprav prodali. Točno te dileme sploh ne bi smelo biti, naj dajo na plano podatke!

          ::

poweroff je izjavil:

Kar hočem reči je, da se lahko malo zamislite nad svojim lahkotnim nabijanjem po forumih brez ene same verodostojne informacije. Ne vem, no, če jaz nimam informacij, potem jih najprej skušam pridobiti in potem opletati z nekimi trditvami.


Ne upoštevaš dejstva, da se na forumu zbira cvet inteligence - in to sami svetovni top strokovnjaki na svojih področjih, ne neki IJS šalabajzerji.

SeMiNeSanja ::

          je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kar hočem reči je, da se lahko malo zamislite nad svojim lahkotnim nabijanjem po forumih brez ene same verodostojne informacije. Ne vem, no, če jaz nimam informacij, potem jih najprej skušam pridobiti in potem opletati z nekimi trditvami.


Ne upoštevaš dejstva, da se na forumu zbira cvet inteligence - in to sami svetovni top strokovnjaki na svojih področjih, ne neki IJS šalabajzerji.

Aja? Jaz pa sem bil prepričan, da tu mrgoli doktorjev znanosti, ki samo še čakajo na svojo prvo Nobelovo nagrado!

Drugače pa se ni za čuditi ob vseh fake news-ih in popularnosti teorij zarote, da so ljudje skeptični, ko slišijo novico, katera zveni "too good to be true".
Tudi sicer smo vajeni raznih pompoznih napovedi (npr. glede baterij za mobitele, avtomobile). Najprej vpitje, kot da je revolucija že skoraj v trgovini, leto ali dve kasneje, pa vse tiho in nič več slišati o 'revolucionarni novosti'.

To ti dejansko ne olajšuje, da bi verjel v "predobre novice".
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

MH0 ::

To je ista stvar, ki so ji nemci rekli "ne, ne potrebujemo, ne dovolimo, gremo v smeri elektrike"?

Utk ::

Če so Nemci rekli, da tega nočejo, bi jaz takoj 3 kupil. Oni ga zmeraj vserjejo, zadnje čase.

          ::

SeMiNeSanja je izjavil:

          je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kar hočem reči je, da se lahko malo zamislite nad svojim lahkotnim nabijanjem po forumih brez ene same verodostojne informacije. Ne vem, no, če jaz nimam informacij, potem jih najprej skušam pridobiti in potem opletati z nekimi trditvami.


Ne upoštevaš dejstva, da se na forumu zbira cvet inteligence - in to sami svetovni top strokovnjaki na svojih področjih, ne neki IJS šalabajzerji.

Aja? Jaz pa sem bil prepričan, da tu mrgoli doktorjev znanosti, ki samo še čakajo na svojo prvo Nobelovo nagrado!

Drugače pa se ni za čuditi ob vseh fake news-ih in popularnosti teorij zarote, da so ljudje skeptični, ko slišijo novico, katera zveni "too good to be true".
Tudi sicer smo vajeni raznih pompoznih napovedi (npr. glede baterij za mobitele, avtomobile). Najprej vpitje, kot da je revolucija že skoraj v trgovini, leto ali dve kasneje, pa vse tiho in nič več slišati o 'revolucionarni novosti'.

To ti dejansko ne olajšuje, da bi verjel v "predobre novice".


O tej zadevi sam še nimam mnenja, ker je na voljo čisto premalo podatkov. Sliši se dobro, vendar bi rad prebral tudi drobni tisk. Za kritiziranje na podlagi tako malo informacij pa nisem dovolj pameten.

jype ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Aja? Jaz pa sem bil prepričan, da tu mrgoli doktorjev znanosti, ki samo še čakajo na svojo prvo Nobelovo nagrado!
Jaz jih imam že tolk, da jih nimam kam več spravljat.

A rabiš kakšno?

Lahko dobiš, če rečeš "open source je bolj varen".

tony1 ::

          je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

          je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kar hočem reči je, da se lahko malo zamislite nad svojim lahkotnim nabijanjem po forumih brez ene same verodostojne informacije. Ne vem, no, če jaz nimam informacij, potem jih najprej skušam pridobiti in potem opletati z nekimi trditvami.


Ne upoštevaš dejstva, da se na forumu zbira cvet inteligence - in to sami svetovni top strokovnjaki na svojih področjih, ne neki IJS šalabajzerji.

Aja? Jaz pa sem bil prepričan, da tu mrgoli doktorjev znanosti, ki samo še čakajo na svojo prvo Nobelovo nagrado!

Drugače pa se ni za čuditi ob vseh fake news-ih in popularnosti teorij zarote, da so ljudje skeptični, ko slišijo novico, katera zveni "too good to be true".
Tudi sicer smo vajeni raznih pompoznih napovedi (npr. glede baterij za mobitele, avtomobile). Najprej vpitje, kot da je revolucija že skoraj v trgovini, leto ali dve kasneje, pa vse tiho in nič več slišati o 'revolucionarni novosti'.

To ti dejansko ne olajšuje, da bi verjel v "predobre novice".


O tej zadevi sam še nimam mnenja, ker je na voljo čisto premalo podatkov. Sliši se dobro, vendar bi rad prebral tudi drobni tisk. Za kritiziranje na podlagi tako malo informacij pa nisem dovolj pameten.


Zelo dobro, niti jaz ne, in niti naš forumaš iz IJS, tudi zato ne, ker ni kemik.

Če o smiselnosti postopka, ki obljublja revolucijo na svetovni ravni, sprašuje forumaš, ki je imel kemijo na maturi, to ni niti n od kritiziranja. To je le znanstvena radovednost.

          ::

Jaz se bom naslednjič na to temo oglasil, ko bo na voljo več podatkov.

tony1 ::

Gotovo se o tem lahko strnjamo vsi.

Go-ahead ::

Ali je tole kaj podobnega?





https://tdplant.com/equipments/continuo...

poweroff ::

jype je izjavil:

Lahko dobiš, če rečeš "open source je bolj varen".

Open source je bolj varen.

Aja, jaz ne štejem...! :))
sudo poweroff

Barbarpapa2 ::

Go-ahead je izjavil:

Ali je tole kaj podobnega?





https://tdplant.com/equipments/continuo...


Ne, sicer je namen isti, postopek je pa drugačen. Na tvojem linku objavljajo postrojenje za pirolitično depolimerizacijo, za katero je značilno delovanje pri sorazmerno visokih temperaturah in tlakih. To, o čemu pa je govor atukaj, je pa katalitična depolimerizacija, ki se izvaja pri nižjih temperaturah ter nizkih tlakih, potrebuje pa katalizator. Katalizator ni nekaj posebej dragega ali nevarnega, kolikor sem našel na netu, gre za mineral zeolit.

Tisti, ki ste se obesili na to, da pride ven "umazani" dizel. Nobene ovire ni, da se z nadaljnjim crackingom predela v bencin, ali pa ga se s polimerizacijo predela v plastične mase. Je pa za to potrebno vložiti še nekaj energije... Pa tudi trdijo, da zadeva ustreza normi EN 590 za dizelsko gorivo...

V vsakem primeru čakam na malo bolj podrobno razlago...

Lp

Jože

poweroff ::

Jaz sem zdajle na hitrico dobil od sodelavca tole informacijo: https://www.jems.eco/technologies.html

Nekaj res osnovnih stvari piše tukaj, kakšne bolj poglobljene razlage pa zaenkrat ne vidim. In ja, je res glede EN 590, za katalizator sicer ne vem, vem pa, da se uporablja neko olje...
sudo poweroff
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rome bans all diesel vehicles .... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15818122 (12993) -valvoline-
»

V letu 2018 izpusti ogljikovega dioksida najvišji doslej (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7615752 (13129) zmaugy
»

Z mutacijo pripravili boljši encim za razgradnjo plastike

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
389000 (6788) zmaugy
»

Volkswagnovo programsko opremo za goljufanje so leta 1999 razvili v Audiju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7119792 (15789) Jst
»

Zelena energija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11720373 (18130) Pyr0Beast

Več podobnih tem