» »

Iz odpadkov, ki jih sežigamo, bi v Sloveniji lahko prvi začeli pridobivati dizel

Iz odpadkov, ki jih sežigamo, bi v Sloveniji lahko prvi začeli pridobivati dizel

1
2
3 4 5

T-h-o-r ::

lahko pa samo sprejmeš zakon, da se nič več ne sme zapakirati v materiale, ki jih ni mogoče reciklirati

obstoječe stvari, ki jih ne moreš reciklirat, pač pretvoriš v dizel
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

poweroff ::

Zadevo poznam iz prve roke. Kvaliteta tega dizla je precej dobra, boljša kot biodizel. Sodelavci so uspeli "skuhati" celo kerozin.

Ja, tudi to je projekt CT3... saj veste, tisti nateguni, ki s(m)o uspeli nategniti UNESCO da se je ustanovil mednarodni center za umetno inteligenco... ;)
sudo poweroff

jype ::

Tega noben ne rab, to je sam za dnar fehtat!

kixs ::

Dva s prve roke (en na forumu Financ) in oba s kontra informacijami.

Na prvo zogo se slisi prelepo, da bi bilo res. Pocakajmo...

vostok_1 ::

A vi res nasedate temu bullšitu?

Katalitična depolimerizacija? Pustimo pr miru, da je vrjetno katalizator neka draga kovina in se najvrjetneje redno zapaca. Pa vrjetno potrebujejo dokaj kvalitetne odpadke.

Pretvarjanje odpadkov v pogonsko sredstvo je kvečjemu samo še dodatna neučinkovitost. Bolje je sežgati in napolniti baterijo/proizvesti elektriko.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

J.McLane ::

Iz tistega PPT je mogoče prebrati da je učinkovitost min. 80%

Stranski proizvodi:
voda ca. 10-15% (iz vlage materiala)
gošča ca. 5 % (iz deleža anorganskih snov)
CO2 ca. 25-55% (iz vhodnega materiala)

Sem pričakoval, da je več kot 5% "gošče", CO2 sicer seka ven bolj kot bi to nakazovala učinkovitost, ampak treba je vedeti da je masa CO2 večja kot pa je samo vhodnega materiala, ker se pri gorenju veže kisik iz atmosfere.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

vostok_1 ::

Papir/monitor prenese vse.

Kor rečeno...per unit of smeti, dobiš vn več energije če zažgeš in proizvedeš elektriko.

Ta tehnologija je mogoče dobra predvsem v času vojne. V tem trenutku nima veliko uporabe.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Invictus ::

Kot vedno, spet napačno razmišljaš.

Še dobro da nisi omenil padala za smeti >:D...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

No ok. Pol pa vsi hitro v nakup dizlov, ker bo ta ekipa povsem sesula cene.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Zadevo poznam iz prve roke. Kvaliteta tega dizla je precej dobra, boljša kot biodizel. Sodelavci so uspeli "skuhati" celo kerozin.

Ja, tudi to je projekt CT3... saj veste, tisti nateguni, ki s(m)o uspeli nategniti UNESCO da se je ustanovil mednarodni center za umetno inteligenco... ;)

zagotovo. prej bo ecat začel delat kot bo to smoterno in rentabilno.

zmaugy je izjavil:

Nemci so iz premoga pridobivali gorivo med 2. svetovno vojno, tehnologija je bila v predalu veliko let, ovira za implementacijo so bile nizke cene nafte.

vidim da so ti stvari popolnoma nejasne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Ta zgodba ima samo en reality check: glede na to, da tehnologija ni nova, zelo verjetno obstaja dober razlog, da se vsi petro giganti plus smetarska mafija niso že zdavnaj znukali med sabo za primat na tem področju. Na tej podlagi sklepam, da nam še niso povedali čisto vsega o tej čudežni napravi in da ima tudi svoje negativne plati, ki so nam jih prikladno zamolčali.

zmaugy ::

gruntfürmich je izjavil:

poweroff je izjavil:

Zadevo poznam iz prve roke. Kvaliteta tega dizla je precej dobra, boljša kot biodizel. Sodelavci so uspeli "skuhati" celo kerozin.

Ja, tudi to je projekt CT3... saj veste, tisti nateguni, ki s(m)o uspeli nategniti UNESCO da se je ustanovil mednarodni center za umetno inteligenco... ;)

zagotovo. prej bo ecat začel delat kot bo to smoterno in rentabilno.

zmaugy je izjavil:

Nemci so iz premoga pridobivali gorivo med 2. svetovno vojno, tehnologija je bila v predalu veliko let, ovira za implementacijo so bile nizke cene nafte.

vidim da so ti stvari popolnoma nejasne.


Ne. Je pa to stanje pri tebi.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Coal_li...

pegasus je izjavil:

Ta zgodba ima samo en reality check: glede na to, da tehnologija ni nova, zelo verjetno obstaja dober razlog, da se vsi petro giganti plus smetarska mafija niso že zdavnaj znukali med sabo za primat na tem področju. Na tej podlagi sklepam, da nam še niso povedali čisto vsega o tej čudežni napravi in da ima tudi svoje negativne plati, ki so nam jih prikladno zamolčali.


Absolutno - potencialno zjebe sistem nafte, ker notri lahko mečeš tudi premog, ki ga je vsepovsod kot dreka.
Je bil pa vedno pogoj profitabilnosti relativno visoka cena nafte.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

gruntfürmich ::

pa ti nimaš blage veze kaj je vzrok in kaj posledica
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zmaugy ::

gruntfürmich je izjavil:

pa ti nimaš blage veze kaj je vzrok in kaj posledica

Kaj bluziš? Tehnologija predelave ima sivo brado, če lahko vržeš notri les, lahko tudi premog, zagotovo so jo spolirali v teh desetletjih.
Kaj ni jasno?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

J.McLane ::

Predvsem je smeti premalo, da bi lahko kar konkuriral naftnim lobijem. Naj nekdo preveri statistiko koliko ton dizla skurimo na leto v Slo. Od dizla do kerozina je zelo majhna pot, tako da če komu ni všeč dizel, lahko brez problema pridelujejo kerozin za letalski promet.

Pri sežiganju odpadkov so problem strupeni plini, tu naj nebi bili. Vsaj tako trdijo v PR.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

vostok_1 ::

Kot rečeno. Ta zadeva dela če so vstopne surovine kvalitetne.

Uporabno je v totalni vojni ko je kriza.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

matobeli ::

ali pa če imaš smeti ki se jih težko znebiš in jih je idealna varjanta kar predelat.

poweroff ::

vostok_1 je izjavil:

Papir/monitor prenese vse.

How true, how true...! :))

vostok_1 je izjavil:

Kor rečeno...per unit of smeti, dobiš vn več energije če zažgeš in proizvedeš elektriko.

Ta tehnologija je mogoče dobra predvsem v času vojne. V tem trenutku nima veliko uporabe.

Tiu kar verjamem trojni doktor vostok... Nobelovo nagrado od zadnjič si že prevzel?

gruntfürmich je izjavil:

zagotovo. prej bo ecat začel delat kot bo to smoterno in rentabilno.

Hmm, vidim, da se precej poglobljeno spoznaš na tole... pri nas imamo v laboratorijih še nekaj zanimivih tehnologij, ampak ne znamo oceniti ali se splača raziskovati v tisto smer ali ne... mogoče bi pa ti prišel in bi lahko z enim pogledom na hitro ocenil ter prerokoval kaj ja in kaj ne... ker vidim, da obvladaš.
sudo poweroff

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Kot rečeno. Ta zadeva dela če so vstopne surovine kvalitetne.

Uporabno je v totalni vojni ko je kriza.


Kupi smeti vsepovsod, ki jih nihče noče, so težka jeba. Na dolgi rok...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Pika na i ::

V Sloveniji ne moremo biti v nobeni stvari prvi.
Čim se nakazuje kaka taka možnost, jo je treba hitro sesut in zabit.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

WizzardOfOZ ::

J.McLane je izjavil:

Predvsem je smeti premalo, da bi lahko kar konkuriral naftnim lobijem.


Kdo trdi, da hočemo konkurirat naftnim lobijem????? Samo smeti se hočemo znebiti!
In če namesto na deponijo, vozijo smeti v tako mašino, ki bi bila v vsaki občini ena ali več, imajo z nafto sigurno pokrite vse stroške odvoza smeti. In smeti je dovolj, da jih vse pri nas predelamo v nafto in da jih ne puščamo sredi njiv, potokov, rek, cest. Da ni treba gledat na vsakem travniku piksen in plastičnih flaš, pa vsaj treh črnih vreč polnih odpadkov,...

Če bi pa lahko še vso tisto plastiko v morjih predelali v nafto, bi bilo pa sploh odlično.

Ne global warming, ampak smeti so tiste, ki nas bodo pokopale. In namesto, da bi vse te smeti skurili, pa iz njih nekaj dobili, jih raje v morje mečemo ali pa zakopavamo.

M-XXXX ::

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kot rečeno. Ta zadeva dela če so vstopne surovine kvalitetne.

Uporabno je v totalni vojni ko je kriza.


Kupi smeti vsepovsod, ki jih nihče noče, so težka jeba. Na dolgi rok...

Realno gledano ni nek večji deal... Eno manjšo dolino se rezervira pa lahko cela slovenijo desetletja tja vozi.

bbbbbb2015 ::

kixs je izjavil:

sreda je izjavil:

mene zanima kaj so bili tisti 'zgodovinski razlogi'
Tehnologije doslej iz zgodovinskih razlogov ni bilo na trgu. Zdaj jo imamo v Sloveniji in imamo možnost narediti super stvar za nas in za svet.



Brez zamere, to so bučke. Ne bo iz tega nič. Nemci so dejansko delali dizel iz lastnega premoga, samo so lepo rekli, da je učinkovitost procesa slaba in da gre 30% energetskega ekvivalenta premoga v proces. Če ima torej premog (kot najboljši "odpadek") kalorično vrednost 100 točk, pride ven dizel, ki ima kalorično vrednost 70 točk. In tukaj porabe dizla za transport in premoga in dizla niti ne štejemo. Ker potem gre stran 40-45% energije.

Sicer pa za stiskanje peletov gre stran okrog 25% - 30% energije (teh istih) peletov. In so vsi navdušeni nad peleti (tudi sam sem).

Cenovno se to ne da primerjati z arabsko nafto.

Efektivno je morda še vedno bolje, sežigati odpadke in zakopavati pepel (samo kam?).

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

M-XXXX je izjavil:

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kot rečeno. Ta zadeva dela če so vstopne surovine kvalitetne.

Uporabno je v totalni vojni ko je kriza.


Kupi smeti vsepovsod, ki jih nihče noče, so težka jeba. Na dolgi rok...

Realno gledano ni nek večji deal... Eno manjšo dolino se rezervira pa lahko cela slovenijo desetletja tja vozi.


Razloži mi zakaj bi eno manjšo dolino uničil, poleg pa zelo verjetno še podtalnico za kar nekaj vasi ali celo občin.
Slovenija je večinoma kraški svet, voda pronica skozi zemljo in tudi skozi to dolino gre verjetno dovolj vode. Če jo boš zapolnil s smetmi, bo voda vseno šla skozi te smeti.

poweroff ::

Sami strokovnjaki... kolega, se je doma lotil eksperimentalnega kuhanja nafte iz plastike... sicer pod visokim tlakom in visoko temperaturo, ampak proces je bil čisto vzdržen. Kar je dobil ven je delno porabil za gretje naslednje runde, ostanek pa je prelil v sod. Samo en problem je s tem. Tlaki so bili tako visoki, da je imel na domačem dvorišču efektivno bombo.

Tale postopek je pa malo bolj enostaven in predvsem varnejši.

Tako, resno me zanima, kdo od vas je kaj takega dejansko delal v živo? Ste dejansko že skušali kaj takega narediti doma?

Najbolj osnoven postopek je sicer tole:



OK, je težka zafrkancija, ampak ja, je kdo od vas dejansko kdaj skušal narediti kaj podobnega?
sudo poweroff

gruntfürmich ::

Javi ko bo kaj iz tega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

Delanje plina iz tega ni nič novega, samo da boš iz tistega dobil diesel, je pa druga štorija ...

vostok_1 ::

poweroff je izjavil:


Tiu kar verjamem trojni doktor vostok... Nobelovo nagrado od zadnjič si že prevzel?


Ne zanimajo me te normie nagrade.

Pika na i je izjavil:

V Sloveniji ne moremo biti v nobeni stvari prvi.
Čim se nakazuje kaka taka možnost, jo je treba hitro sesut in zabit.


Ni stvar, da se jih sesuje...stvar je, da je to bullšit for most intents and purpuses.
Sedaj pa iščejo investitorje...

Če bi izumili fuzijo bi jih definitivno čislal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Ti kar podpiraj. Če bi bilo vsaj malo res, bi že zdavnaj v vsaki občini stala ena mašina.
Pri Kitajcih pa na vsake 100 metrov.


Ne bi, ker že za plazmensko sežigalnico eko bluzatorji skačejo v zrak. Edino smiselno je očitno po zemlji in zelenjavi zlivat fekalije z visoko koncentracijo seča in amonijaka in bluziti o naravnem.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Pika na i ::

vostok_1 je izjavil:



Ni stvar, da se jih sesuje...stvar je, da je to bullšit for most intents and purpuses.
Sedaj pa iščejo investitorje...

NE, ni noben bulšit.

A je prepovedano iskat investitorja? Od kdaj?
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Barbarpapa2 ::

poweroff je izjavil:

Sami strokovnjaki... kolega, se je doma lotil eksperimentalnega kuhanja nafte iz plastike... sicer pod visokim tlakom in visoko temperaturo, ampak proces je bil čisto vzdržen. Kar je dobil ven je delno porabil za gretje naslednje runde, ostanek pa je prelil v sod. Samo en problem je s tem. Tlaki so bili tako visoki, da je imel na domačem dvorišču efektivno bombo.

Tale postopek je pa malo bolj enostaven in predvsem varnejši.

Tako, resno me zanima, kdo od vas je kaj takega dejansko delal v živo? Ste dejansko že skušali kaj takega narediti doma?

Najbolj osnoven postopek je sicer tole:



OK, je težka zafrkancija, ampak ja, je kdo od vas dejansko kdaj skušal narediti kaj podobnega?


Kolikor sem gledal, se večina teh postopkov odvija pri dokaj visokih temperaturah in tlakih. V oni prestavitvi pa "naši" navajajo dokaj nizke temperature (do 330°C se mi zdi...) in celo rahel podtlak. Pa me zanima, ali je dovolj, da je plastika samo fino zmleta za potek reakcije, ali jo je potrebno utekočiniti? Ker če je potrebno utekočinjenje, potem so navedene temperature generalno prenizke, obstajajo termoplasti, ki imajo višje tališče od navedenega. Je pa res, da niso tako pogosti kot termoplasti, ki se uporabljajo za embalažo in podobne stvari. Kaj je z duroplasti, ki se ne meščajo? Kaj je s fluoriranimi polimeri (PTFE in druščina) in kloriranimi (PVC)? In na koncu, ali zadeva prebavi tudi pnevmatike (gumo), ki veljajo za notorično problematične, kar se predelave tiče?

Skratka, odpira se kup vprašanj...

Lp

Jože

zmaugy ::

M-XXXX je izjavil:

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kot rečeno. Ta zadeva dela če so vstopne surovine kvalitetne.

Uporabno je v totalni vojni ko je kriza.


Kupi smeti vsepovsod, ki jih nihče noče, so težka jeba. Na dolgi rok...

Realno gledano ni nek večji deal... Eno manjšo dolino se rezervira pa lahko cela slovenijo desetletja tja vozi.


To bi bila ultra svinjarija, ko bi se tam to razkrajalo in izcejalo naokoli.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

SeMiNeSanja ::

V bistvu potrebujemo še nekakšen industrijski postopek, ki bi predelal CO2 v "nekaj za pojesti", kot to v naravi počno rastline...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Raptor F16 ::

zmaugy je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kot rečeno. Ta zadeva dela če so vstopne surovine kvalitetne.

Uporabno je v totalni vojni ko je kriza.


Kupi smeti vsepovsod, ki jih nihče noče, so težka jeba. Na dolgi rok...

Realno gledano ni nek večji deal... Eno manjšo dolino se rezervira pa lahko cela slovenijo desetletja tja vozi.


To bi bila ultra svinjarija, ko bi se tam to razkrajalo in izcejalo naokoli.

Leachate @ Wikipedia
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Ijus ::

naslov članka: no to je pa razveseljiva novica. podpiram sLOVEnijo! haha. okey mal sarkazma sam res: cool. thumbs up za naše. :)
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

gruntfürmich ::

Pika na i je izjavil:

vostok_1 je izjavil:



Ni stvar, da se jih sesuje...stvar je, da je to bullšit for most intents and purpuses.
Sedaj pa iščejo investitorje...

NE, ni noben bulšit.

A je prepovedano iskat investitorja? Od kdaj?

Za takšne kot si ti je edina prava investicija v rossijev ecat
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

darkolord je izjavil:

Delanje plina iz tega ni nič novega, samo da boš iz tistega dobil diesel, je pa druga štorija ...

Saj to mi je jasno. Samo sprašujem vse te silne kritike, ali so že poskusili kdaj sami narediti vsaj plin iz tega, da takole vehementno pametujejo o tem kako nek postopek dela ali pa ne dela?

vostok_1 je izjavil:

Če bi izumili fuzijo bi jih definitivno čislal.

Ne bi jih. Ker pri ITERju tudi sodeluje IJS, pa v temi o ITERju poslušamo podobne zgodbe kot tule. Face it: si navaden slovenček, ki se ne zna drugega kot zavistno pritoževati. ;)

Pika na i je izjavil:

vostok_1 je izjavil:



Ni stvar, da se jih sesuje...stvar je, da je to bullšit for most intents and purpuses.
Sedaj pa iščejo investitorje...

NE, ni noben bulšit.

A je prepovedano iskat investitorja? Od kdaj?

Ja, seveda. Če jih iščejo kriptonateguni je to OK. Če pa investitorje išče nekdo, ki je celo pripravljen kaj delati (ne samo pobirati kapitalsko smetano - "bitkojn raste sam"), je pa problem. Ker slovenčki sovražijo kreativno delo. ;)
sudo poweroff

poweroff ::

Mimogrede, izgradnja sežigalnice stane kar precej milijonov EUR... tako da tudi sežig ni "brezplačen".

Trenutno se sicer dela na tem, da se v Sloveniji postavi demonstracijsko napravo. Postopek je v zaključni fazi, deloval bo (če bo vse po sreči) enkrat jeseni naslednje leto.

Več o tem:
https://val202.rtvslo.si/2019/11/predst...
sudo poweroff

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

darkolord je izjavil:

Delanje plina iz tega ni nič novega, samo da boš iz tistega dobil diesel, je pa druga štorija ...

Saj to mi je jasno. Samo sprašujem vse te silne kritike, ali so že poskusili kdaj sami narediti vsaj plin iz tega, da takole vehementno pametujejo o tem kako nek postopek dela ali pa ne dela?

vsak ki je kdaj kuril plastiko je to naredil.

btw, moram tudi ecat doma narediti da lahko potem pljuvam po njem?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TESKAn ::

Ko ti skuriš plastiko, skuriš zraven še kup druge svinjarije. Če prav razumem, ta postopek odstrani to svinjarijo ven in je kurjenje čistejše.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

anketar ::

Sheteentz je izjavil:

gošča bo pač šla v asfalt


zakaj v asfalt, če pa lahko spelješ v reko

WizzardOfOZ ::

poweroff je izjavil:

Mimogrede, izgradnja sežigalnice stane kar precej milijonov EUR... tako da tudi sežig ni "brezplačen".


Sežigalnica je okoli 200 milijonov evrov. To pomeni da bi za eno sežigalnico dobil 40 teh mašin.

Konlov ::

He, he. Se mi je zdelo, da EV ne bo tako zlahka zaživel...

IL_DIAVOLO ::

https://www.zurnal24.si/slovenija/to-na...

V Sloveniji se ogromno naredi ze pri locevanju odpadkov in pozneje ponovni uporabi le teh.

Manj seziga in več reciklaze. Mi smo ze itak bolj pri vrhu po mojem občutku.

J.McLane ::

Konlov je izjavil:

He, he. Se mi je zdelo, da EV ne bo tako zlahka zaživel...


Jaz ne vidim povezave? A res misliš da je odpadkov toliko, da se bomo kar vsi lahko furali na ta sintetični dizel?

Tole je še boljše, zakaj nihče ne naredi tega: :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

poweroff ::

gruntfürmich je izjavil:

vsak ki je kdaj kuril plastiko je to naredil.

Ne, ni. Sprašujem, če si dejansko izvedel postopek "kurjenja" v plin, in zajem plina?

gruntfürmich je izjavil:


btw, moram tudi ecat doma narediti da lahko potem pljuvam po njem?

Ne, ampak če ga kritiziraš, potem se predvideva, da poznaš osnove fizike.
sudo poweroff

mn ::

@Matthai:

Jaz osebno sem skeptičen, ker je bilo v vseh člankih ki smo jih videli do sedaj bistveno premalo konkretnih podatkov. Članek se bere kot da kupiš napravo, streseš notri smeti in imaš v kratkem času ven brezhiben dizel brez kakršnihkoli škodljivih primesi in gošča, ki pa je itak uporabna za asfalt in neškodljiva.

Nič ni napisano o tem kakšna plastika gre lahko notri.

Nič o tem, kako jo je treba pripraviti.

Veliko o tem kako je to star postopek, ki pa ga nihče ni znal narediti rentabilnega in nič specifičnega o tem kako je to njim uspelo.

Nič o tem koliko stane obratovanje takšnega stroja. Je treba katalizatorje menjati in na koliko časa? Koliko stane menjava. Skratka nič o ekonomičnosti.

Vse skupaj se bere kakor, da je nekdo naredil neko čudežno napravo, ki dela iz kakršnihkoli smeti nafto in bo spremenil svet. Mislim, da je povsem naravna reakcija, da je človek skeptičen ob takšnih trditvah in to je po mojem mnenju zdrava pamet in ne fovšija. Bom pa seveda zelo vesel, če bo stvar uspešna. Ampak zaenkrat vse zgleda kot da se lobira za subvencije. Bi pa mislim bili vsi mi zelo veseli če lahko podaš več informacij.

poweroff ::

Ja, problem je, ker so mediji zadevo pograbili in predstavili precej poljudno.

Bom govoril s sodelavci in predlagal, da pripravijo malo bolj informativen paket informacij. Trenutno nisem v Sloveniji.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

kaj če bi jim predlagal da naredijo kar delujoč prototip na smetišču?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

          ::

Mene bi bolj zanimali načrti za DIY varianto.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rome bans all diesel vehicles .... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15818090 (12961) -valvoline-
»

V letu 2018 izpusti ogljikovega dioksida najvišji doslej (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7615725 (13102) zmaugy
»

Z mutacijo pripravili boljši encim za razgradnjo plastike

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
388987 (6775) zmaugy
»

Volkswagnovo programsko opremo za goljufanje so leta 1999 razvili v Audiju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7119772 (15769) Jst
»

Zelena energija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11720335 (18092) Pyr0Beast

Več podobnih tem