» »

Ventilator glasen, vrti ves čas

Ventilator glasen, vrti ves čas

1
2
»

lolipop2 ::

Evo, razdrl uspešno. Sem lepo očostil že kar s krpico, ki je bila priložena pasti.

Sedaj pa obrnem in posadim nazaj. :) Upam, da bo šlo. :) Hvala za sprotno pomoč

lolipop2 ::

So far so good. Koliko pa lahko zategnem te vijake?

A kišto lahko takoj prižgem?

hmm, zategnem pa se še vedno miga hladilnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Han ::

Zateguješ, dokler gre z malo moči. Na silo ni dobro zategovat. Če hladilnik rahlo "pleše", ni panike, razen če si dal na procesor preveč termalne paste.

Nosilec za pritrditev hladilnika je dobro fiksiran na obeh straneh plate?

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Zateguješ, dokler gre z malo moči. Na silo ni dobro zategovat. Če hladilnik rahlo "pleše", ni panike, razen če si dal na procesor preveč termalne paste.

Nosilec za pritrditev hladilnika je dobro fiksiran na obeh straneh plate?


Aha, ok. Malenkost potem še zategnem, po občutku in pustim. Itak nima kam it :) ČE kaj ne bo delalo, bom pa spet snel :) Sedaj znam, lol.

Tisti spodnji del je izgleda trden. Se nič ne giblje, ko vijačim. OK, hvala.

A lahko kišto takoj prižgen ?

BorutK-73 ::

Zakaj pa ne prestaviš samo ventilator?

ps
Vijake se zateguje diagonalno, 1,3,2,4.

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

Borut, ta ima dva vijaka, ploščica sistem.


Sedaj sem pogruntal, v čem je bil štos

Hladilnik so namenoma obrnili, ker tako, kot bi moral biti ne gre na plato. 4. RAM paličica je napoto ventilatorju.

Torej imam sedaj 4 opcije:

- zavrtim hladilnik nazaj, tako kot je bil in gor obrnjen ventilator
Minus tukaj je samo to, da potem narobe obrnjen ventilator "izsesava" zrak iz hladilnika proti izhodu

- pustim hladilnik tako, kot je sedaj (v pravilnem položaju)
Minus je, da moram eno RAM paličico odstraniti, se pravi comp dela samo s tremi. To gre, ali mora biti 2:2?

- kupim nov ventilator za ta hladilnik, ki bi bil tanjši. A to sploh obstaja?

- kupim nov hladilnik, ki bi bil primeren za Gigabyte X570 Aorus Ultra, Predlog?

Popizdil bom. Help, please!

FlyingBee ::

Tako ga obrni, kot so ti sestavili, vse bo ok.

lolipop2 ::

FlyingBee je izjavil:

Tako ga obrni, kot so ti sestavili, vse bo ok.


a tudi, če bo ventilator delal v rikverc?

Ampak potem bom imel blokirane rame in če jih bo treba bognedaj menjati, bo treba hladilnik spet dol dajat :(

A kak slim vent pa ne obstaja za ta hladilnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

lolipop2 ::

http://www.thermalright.de/en/fans/28/t...

če bi tega vzel, a bi hlajenje delalo normalno? Ta je 3mm tanjši.... bi pasal?

lolipop2 ::

Vidim,d a je ta ventilator 150mm, jaz pa mislim da imam 120?

Je kaka slo trgovina, ki ima slim fan, da ga lahko dam na moj hladilnik?

lolipop2 ::

OK.... takole je. Bom kupil tanjši vent, ampak rabim pomoč.

Če prav vidim, je moj ventilator debeline 26mm.... http://www.thermalright.de/en/cooler/42...

140*152

se pravi, bi ta ventilator načeloma bil OK:
http://www.thermalright.de/en/fans/28/t...

Začasno bom 2 rama vzel ven, da lahko stari ventilator dam gor.... med tem pa naročil slim varianto, pa bo.

Je še kakšna druga opcija poleg zgoraj omenjenega slim ventilatoraj od thermalright? Pa da bi lahko montiral na obstoječi hladilnik?

stjan ::

v čem je sploh problem?
ti hladilnik sedi na ramih? ali je vmes nekaj prostora?

lolipop2 ::

Ja, hladilnik sedi na ramih. In bi rad, da je to tako, da bodo tudi rami dostopni.Nekje 3-4 mm predebel ventilator je.

https://ibb.co/GRzkg2W

tule se vidi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

stjan ::

ne zgleda kaj narobe

4 palčke ram imaš v slotih ali ne?
nad njimi je še nekaj prostora, tako da ni kakšnega problema, jaz bi dal ventilator na drugo stan, da bo pihal skozi hladilnik, ventilator na zadnji stranici pa vleče zrak iz ohišja.
Rama se pa ne menja pogosto, ok verjetno ne .

FlyingBee ::

A nima hladilnik asimetricni dizajn, za 180 za zavrti.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Kako to, da si na koncu izbral ta hladilnik? Priporočila so bila drugačna...

Verjetno bo pasal že klasičen 14 cm PWM ventilator, 12 cm pa zagotovo ne bo ničemur v napoto. Mlacom in Funtech imata dobro izbiro.

https://www.mlacom.si/noctua-nf-a12x25-...

https://www.mlacom.si/noctua-nf-a15-hs-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

lolipop2 ::

stjan: 4 palčke ja... pa je hladilnik tik nad njimi in če bi slučajno kdaj RAM šel, bi moral razdirati.

FlyingBee: ja ima, sedaj sem ga nazaj obrnil, da je sproščeno pri RAMih in je OK, le da je ventilator predebel.

Han: mislim, da je bilo v moji temi, kjer sem sestavljal, predlagano. Ma, zdaj je, kar je. Ampak 25mm širine je še vedno preveč. 20 ali manj bi šlo skoz.

stjan ::

rahlo kompliciraš :)

Han ::

12 cm vent bi moral biti nad rami...

lolipop2 ::

stjan je izjavil:

rahlo kompliciraš :)


Ma... mogoče. Ampak sedaj je, kar je. Hladilnik sem obrnil, ker imam rad, da je "prostorno", vse dostopno. Ni mi bilo všeč, da je ventilator prej v rikverc izsesaval zrak... :) Ne me zato križat. Že to, da sem moral prvič v lajvu termalno pasto dajat dol, pa novo gor...mi je vzelo nekaj še ne sivih las :)

Han je izjavil:

12 cm vent bi moral biti nad rami...


Tega, ko imam sedaj, je 140x150 cca.... kako pa veš, da je to 120 vent?

ja, manjšega, ali pa ožjega. Kaj pa je boljša varianta?

Thermalright nima manjših. A če je manjši, se vseeno da nainstalirati gor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

AngelOfDeath ::

Se mi je zdelo ja da so z razlogom tako obrnili hladilnik.

Kolikor vem lahko ventilator za par cm gor in dol premakneš, ali ?
Vsaj pri mojem sem to lahko naredil - iz istega razloga, kot ga imaš ti.
edit: Slovnica

lolipop2 ::

AngelOfDeath je izjavil:

Se mi je zdelo ja da so z razlogom tako obrnili hladilnik.

Kolikor vem lahko ventilator za par cm gor in dol premakneš, ali ?
Vsaj pri mojem sem to lahko naredil - iz istega razloga, kot ga imaš ti.


Izgleda. Bi me pa lahko vsaj opozorili, da bo tako in bi mogoče vzel drug hladilnik. Škoda.

Ne gre premikati, ker so tisti železni nosilci-zapahi dokaj fiksni.

Razmišljam, če dobim nek ventilator z 20mm debeline, bi zadea lepo sedla skupaj in bi bilo vse OK. To ni izedljivo?

Han ::

In kako boš fiksiral tanjši vent na hladilnik? Klipsni sta za 25 mm debelino in 105 mm razdalje med luknjama za vpetje. 12 cm vent temu 100% odgovarja.

lolipop2 ::

Han je izjavil:

In kako boš fiksiral tanjši vent na hladilnik? Klipsni sta za 25 mm debelino in 105 mm razdalje med luknjama za vpetje. 12 cm vent temu 100% odgovarja.


Saj...s tem se odpirajo nove dileme. :-/
A obstaja manjši ventilator, s to debelino, da bi ga lahko fiksiral? Ali ne?

Jao... malo se mi že meša od vsega skupaj. Ampak hvala da pomagate.

strumf666 ::

Tanki/slim venti so slabši od normalnih glede na tlak&pretok/glasnost, tako, da je možno, da ne boš zadovoljen.
120mm vent z 17mm debeline, če si prepričan, da bo to rešilo problem:
https://www.amazon.co.uk/dp/B07YD39YWH?...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Han ::

12 cm Noctuo sem ti že nekajkrat predlagal. Mlacom jo ima na zalogi...

lolipop2 ::

Han je izjavil:

12 cm Noctuo sem ti že nekajkrat predlagal. Mlacom jo ima na zalogi...

Aja, Han sorry. Spregledal sem, da je to manjši vent.
A se bo dalo montirati na hladilnik?

To ja tale, a?
https://www.mlacom.si/noctua-nf-a12x25-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Han ::

Ja, mora pasat. Zraven dobiš še dva PWM adaperja z uporom, s čimer ga lahko upočasniš in posledično utišaš...

Pravzaprav paše vsak ventilator, ki ima luknji za zaponko 105 mm narazen, tudi tanjši, ker se zaponka vpne na notranji okvir ventilatorja. Ampak, kot rečeno, so tanjši ventilatorji slabši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Ja, mora pasat. Zraven dobiš še dva PWM adaperja z uporom, s čimer ga lahko upočasniš in posledično utišaš...

Pravzaprav paše vsak ventilator, ki ima luknji za zaponko 105 mm narazen, tudi tanjši, ker se zaponka vpne na notranji okvir ventilatorja. Ampak, kot rečeno, so tanjši ventilatorji slabši.


OK, najlepša hvala! :) Mogoče mi rata spedenat to kišto.

lolipop2 ::

Hej!

Kot rečeno, sedaj je storjeno. Uspelo mi je montirati noctua nf-a12x25 pwm na Thermalright hladilnik. Dokaj na tesno, a je šlo. :)

Sedaj pa na HWmonitorju spremljam temperature in nekako takšne odčitke dobivam:

https://ibb.co/RDzDbVb

Vprašanje:

- ali so te temperature OK?

Vrtljaji CPU ventilatorja so se povišali, sklepam zaradi manjšega ventilatorja, kot prej.

PCH je še vedno na 1600-1700 RPM, ampak pri njem imam možnost v biosu samo spremeniti na Silent profil. Ampak če to naredim, temperatura začenja naraščati.

Če bi želel RPM pri CPU ventu zmanjšati, npr. z uravnavanjem krivulje, potem bo verjetno temeratura v ohišju rastla. Je tako?

Trenutno so ventilatorji neslišni....se pravi, bi lahko ostalo tako, kot je?

Podvprašanje: včeraj sem nekaj prestavljal diske in opazil, da je plata kar topla, če ne vroča. Vsaj tam okoli procesorja. Zadnja stran kište, kjer je matična je tudi topla. A je to ok?

BorutK-73 ::

81°C ni OK.

Han ::

Če gre CPU pod obremenitvijo nad 80°C, ni ok, sploh če se po enem tednu T ne zniža. V tem času bi termalna pasta morala optimalno prevajat toploto. Možnosti je več: preveč paste, premalo paste, slaba pasta, neenakomerno pritrjen hladilnik, defekten hladilnik (npr. kakšen heatpipe ne prevaja toplote, neravna stična površina), splošno slabo hlajeno ohišje, slab CPU primerek, ki se pač bolj segreva od povprečja...

Za test lahko na zadnjo stran hladilnika priklopiš še star ventilator, ki mora biti obrnjen v isto smer kot prednji.

HWMonitor kaže iste temperature?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

lolipop2 ::

Če sem prav videl, gre do 80, ko je obremenjen. V normal mode je okoli 50-60. Dodatnega venta ne morem dati zadaj, ker je prevelik. Bi moral imeti še eno isto Noctuo, ki je manjša (120/120).
Uhh, sploh ne vem, kje naj začnem oz. kako se vsega lotiti. :-/

Verjetno najprej še enkrat odmontirati in nanesti pasto, pa upati, da je to to. Nisem si mislil, da bodo takšne komplikacije.

Moram pa še izvijač za hladilnik nabavit. Kje bi imeli pa to? Kakšen direkten link, da bo prava velikost?
Katera pasta pa je najboljša za to? Sedaj imam Mastergel pro.

Pa bo šel december v franže.

Hvala za pomoč.

A obstaja kakšen servis ali karkoli, kamor bi lahko to peljal, da pregleda vse to, kaj ne štima še v istem dnevu in naredi vse skupaj po pravilih? Kišto namreč nujno rabim za delo :-/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Han ::

Pasta npr. Arctic Silver 5, Arctic MX-4, Noctua NT-H2... Če bi v štartu vzel Noctua hladilnik, bi dobil kvaliteten izvijač zraven, pa še problemov z velikostjo in obračanjem ne bi imel. ;)

Po križni "šraufnciger" lahko greš v Merkur ali SAM, kjer boš lahko izbral primerno dolgega in širokega...

Zaenkrat pusti in opazuj, lahko da se bo vse skupaj sčasoma uneslo.

S katerega konca kokoške si?

AngelOfDeath ::

lolipop2 je izjavil:

Če sem prav videl, gre do 80, ko je obremenjen. V normal mode je okoli 50-60. Dodatnega venta ne morem dati zadaj, ker je prevelik. Bi moral imeti še eno isto Noctuo, ki je manjša (120/120).
Uhh, sploh ne vem, kje naj začnem oz. kako se vsega lotiti. :-/

Verjetno najprej še enkrat odmontirati in nanesti pasto, pa upati, da je to to. Nisem si mislil, da bodo takšne komplikacije.

Moram pa še izvijač za hladilnik nabavit. Kje bi imeli pa to? Kakšen direkten link, da bo prava velikost?
Katera pasta pa je najboljša za to? Sedaj imam Mastergel pro.

Pa bo šel december v franže.

Hvala za pomoč.

A obstaja kakšen servis ali karkoli, kamor bi lahko to peljal, da pregleda vse to, kaj ne štima še v istem dnevu in naredi vse skupaj po pravilih? Kišto namreč nujno rabim za delo :-/


Izvijač pride poleg hladilnika:

http://www.thermalright.de/en/cooler/42...

Kje si te kupil tole da so ti tako šalabajzersko skupaj naredili ?
Od kje sploh si ?
edit: Slovnica

lolipop2 ::

Izvijača ni bilo zraven. Sem pisal v trgovino pa je itak že več kot 14 dni in ne sprejemajo reklamacije. So pa rekli, da tega izvijača tudi ne pošiljajo več zraven, da ga ni več v paketih.

Firma je Alternate.de

Jaz sem iz Celja.
Če je kdo pripravljen pomagat, da pride pogledat in pregleda kaj ne štima oz. še enkrat zlepi hladilnik gor.... bi bil zelo vesel. Seveda sem pripravljen pristaiti kak dinar. Jaz bom to delal 100 let, pa bohve, če bom prav naredil

Han ::

Preveč se obremenjuješ s tem geplom. Začni ga normalno uporabljat in se znova oglasi, če bodo T konstantno nad 80°C.

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Preveč se obremenjuješ s tem geplom. Začni ga normalno uporabljat in se znova oglasi, če bodo T konstantno nad 80°C.


jebiga, paranoja :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PC - pomoč pri sestavi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17514388 (8366) Jerry000
»

senzor za temperaturo od cpu je pokvarjen! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
647196 (5359) ziga1990
»

Namizni računalnik in glasni ventilator

Oddelek: Pomoč in nasveti
413508 (1825) ST-777
»

pomoč pri nakupu CPU coolerja

Oddelek: Kaj kupiti
323390 (2714) SuperVeloce
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028477 (26522) kuglvinkl

Več podobnih tem