» »

Disk oddaja cvileč zvok

Disk oddaja cvileč zvok

lolipop2 ::

Hej!

Nov dan, nova težava :))

Opazil sem, da mi iz kište prihaja cvileč (squeeking) zvok. Najprej sem mislil, da je ventilator, pa sem po detaljnem pregledu videl, da je ta zvok od diska.

Tule je kratek video kjer se sliši (wetransfer povezava): https://we.tl/t-orwJUztcni

Disk je Seagate 10TB ST10000VN0008 7200 SA3. Je čisto nov, gor ni še nič podatkov. Preveril sem ga z dvema programoma: Seatools in Crystaldisk in oba sta javila, da je disk OK.

Kakšen nasvet? Je to "normalno" ali je disk fuč?

Seveda, kot vedno, hvala za pomoč.

T-h-o-r ::

click of death?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

lonewolf_ ::

Moj 3TB seagate exos tudi ima od vsega začetka brenčanje, ki se ponavlja recimo na 5s in je prisotno nonstop, pa sedaj po več letih ni še nobenega problema.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

lolipop2 ::

Ja, tak periodičen sound na nekaj sekund je to

anketar ::

to je ''feature'' 100%, kokr pr hladilnikih/zmrzovalnikih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

lolipop2 ::

Kaj pa ta varianta:


?

Han ::

Poskusi... Če ne bo učinka, lahko še vedno izklopiš APM v samem kontrolerju diska.

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Poskusi... Če ne bo učinka, lahko še vedno izklopiš APM v samem kontrolerju diska.


Bom probal. Mislim, da bo šlo, ker sem probal ročno dodati datoteko, ap je delovalo. One prve variante ne vem, če bi znal narediti. :-/

Držim pesti, da bo.

Han ::

Jaz sem s prvo opcijo na treh 2TB barakudah uspešno izklopil nadležno brenčanje.

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Jaz sem s prvo opcijo na treh 2TB barakudah uspešno izklopil nadležno brenčanje.


ne vem, če bi znal prvo opcijo narediti. A misliš, da je boljša varianta za disk?

Daliborg ::

Seagate - vse si povedal s temu. To so crap of diskov.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Han ::

Meni v 30 letih niso odletele še nobene morske gate. ;)

Vuli ::

ne kompliciraj, nič mu ni.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

nsa_ag3nt ::

Han je izjavil:

Jaz sem s prvo opcijo na treh 2TB barakudah uspešno izklopil nadležno brenčanje.

Na novejših biosih se ide mode še da izklopiti ? Oz je to sploh potrebno da hdat2 zazna hdd ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Han ::

lolipop2 je izjavil:

ne vem, če bi znal prvo opcijo narediti. A misliš, da je boljša varianta za disk?

Načeloma je boljša, ker direktno na disku izklopiš APM in s tem neposredno preprečiš prepogosto parkiranje glav. YT video je dovolj nazoren, da se lahko tega loti skoraj vsak. Glede na to, da novejši BIOS nima več IDE načina za diske (le AHCI in RAID), je možno, da ne boš prišel dlje kot do prvega koraka, ker HDAT2 diska ne bo zaznal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi diski 2019 - število plošč (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5810005 (5892) GR2
»

Namizni ventilator

Oddelek: Loža
71444 (973) BivšiUser2
»

Zanesljivost diskov tretjič: 4 TB najbolje, Seagate Barracuda katastrofalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10628249 (21184) Miha 333
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423305 (2094) hojnikb
»

Koliko časa preživijo diski (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6023008 (16651) Sami

Več podobnih tem