» »

Plačevanje z mobilnim telefonom

Plačevanje z mobilnim telefonom

shadeT ::

Kar nekaj bank že omogoča plačevanje z mobilnim NFCjem, a žal ne Unicredit. In po telefonu so mi povedali, da tudi še kar nekaj časa ne bodo...

Torej imam kakšne alternative? Imam Samsung galaxy S8. Imam tudi njihovo kreditno Viso.

Machete ::

alternativa #1:

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shadeT ::

Jeba nastane ko si na izletu brez denarnice in bi nekaj kupil...

Gagatronix ::

Ce gres od doma brez denarnice pljuvas v lastno skledo. V Sloveniji je obvezno imeti s seboj osebni dokument.

shadeT ::

To skrb prepusti meni. Eno kartico imam vedno s seboj - v ovitku telefona in to je vozniški izpit. Dve kartici je pa že preveč za ovitek. Vem da obstajajo ovitki/denarnice ampak iščem nekaj, da lahko imam bančno kartico "v telefonu"

Bellzmet ::

mBills. Dobiš zraven še zastojn debetno kreditno kartico.

jakan123 ::

Apple pay

DeeCoy ::

jakan123 je izjavil:

Apple pay

Si ti kitajc? Piše v začetku, da ima samsunga. Če usposobiš apple pay na androidu boš bogataš.

On topic..
Lahko čakaš na google pay, da pride v slovenijo ali pa čakaš na banko.. Tretja opcija je odprtje računa pri banki, ki podpira plačevanje s telefonom. Lahko tudi zamenjaš telefon in greš na iphone, apple pay je v sloveniji, še vedno pa boš verjetno moral denar prenakazevat na N26/Revolut..
Ali pa mBills, kot je že bilo omenjeno, ampak če prav vem, mora prodajno mesto podpirat mbills..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Bellzmet ::

Ja za mBills mora podpirat. Ni ko običen "pay".

Vedran ::

Apple pay pri nas že podpira ena domača banka - https://www.intesasanpaolobank.si/ .

mBills kot aplikacija je super za plačevanje položnic brez provizije pa tudi se lahko plačuje v nekaterih podprtih trgovinah (več kot 1500 lokacijah), drugod pa plačuješ z mBills Mastercard kartico. Slabost mBills-a je v tem da to ni bančni račun, pač moraš it na Petrol črpalko pa vplačati denar ali opraviti nakazilo prek kake banke na mBills.

smacker ::

Mislim, da je mDenarnica predvidena za to, tako da bo najbrž kmalu omogočeno. Iz komentarjev na google play:
UniCredit Banka Slovenija d.d.29. oktober 2019
Pozdravljeni! Hvala za oceno aplikacije in vprašanje. Pri UniCredit Bank se stalno trudimo izboljšati uporabniško izkušnjo in slediti trendom. Razvoj mobilnega brezstičnega plačevanja je v našem interesu in bo na voljo v prihodnje.


Maš pa na voljo tudi Samsung Pay. Nisem testiral, tako da ne vem kolko ponudnikov to sprejema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

jakan123 ::

DeeCoy je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Apple pay

Si ti kitajc? Piše v začetku, da ima samsunga. Če usposobiš apple pay na androidu boš bogataš.

On topic..
Lahko čakaš na google pay, da pride v slovenijo ali pa čakaš na banko.. Tretja opcija je odprtje računa pri banki, ki podpira plačevanje s telefonom. Lahko tudi zamenjaš telefon in greš na iphone, apple pay je v sloveniji, še vedno pa boš verjetno moral denar prenakazevat na N26/Revolut..
Ali pa mBills, kot je že bilo omenjeno, ampak če prav vem, mora prodajno mesto podpirat mbills..



Spršauje za alternative. Iphone je alternativa :D Apple pay je pa poleg N26 in Revolut, omogočen tudi na Intesi

WhiteAngel ::

Dobi si kreditno kartico in jo registriraj na Google pay.

Egidij88 ::

Torej dobil sem mail od NKBM, da je zunaj mDenarnica. Že kdo uporablja to?

Mislim, saj zadeva je najbrž ok, če nimaš denarnice pri sebi, ampak drugače je pa še zmeraj hitreje plačati s plastiko. Moraš app odpreti, nfc vklopit...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Aston_11 ::

Intesa Banka ex Banka Koper ima app na Androidu. Sem ga naložil, uporabljal pa še ne. 1 EUR na mesec...

SaXsIm ::

Za NKBM ne vem, ima pa Abanka (sedaj del NKBM) Abadenarnico, ki deluje super. Najbrž gre za enako aplikacijo.
SaXsIm

Egidij88 ::

Aha, tale mDenarnica deluje s prve. Odkleneš telefon kot ponavadi (fingerprint), prisloniš, plačano. Nfc moraš vklopit (imeti vklopljen). Kolikor vem je tole zastonj? Game changer, kul stvar. Je nova zadeva, boste tudi iz Abanke presedlali po novemu letu.

MadMicka ::

Ma Nfc je super, grem od doma brez denarnice, pa kak bankovec imam za rezervo v avtu.

SaXsIm ::

Egidij88 je izjavil:

Aha, tale mDenarnica deluje s prve. Odkleneš telefon kot ponavadi (fingerprint), prisloniš, plačano. Nfc moraš vklopit (imeti vklopljen). Kolikor vem je tole zastonj? Game changer, kul stvar. Je nova zadeva, boste tudi iz Abanke presedlali po novemu letu.


Sem pogledal screenshote na spletni strani https://www.nkbm.si/mdenarnica - zadeva je identična Abadenarnici.
SaXsIm

carovnik1900 ::

na delavski imate dhdenarnik. isto deluje. verjetno kljub nekaterim podražitevam še vedno verjtno najbolj ugodna banka. za zahtevne uporabnike je njihov digitalni paket stane 4.5 pa imaš notri zajeto vse (položnice, spletno in mobilno banko, dh nfc plačevanje itd.).

LitralSM ::

Egidij88 je izjavil:

Aha, tale mDenarnica deluje s prve. Odkleneš telefon kot ponavadi (fingerprint), prisloniš, plačano. Nfc moraš vklopit (imeti vklopljen). Kolikor vem je tole zastonj? Game changer, kul stvar. Je nova zadeva, boste tudi iz Abanke presedlali po novemu letu.

Na Abanki to že imamo nekaj časa

Edini problem glede te združitve je v tem, da ima NKBM slabše pogoje financiranja glede vsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

dronyx ::

Vem da obstajajo razne "denarnice" za telefone, kjer se potem telefon obnaša kot plačilna kartica, torej lahko plačaš s telefonom tako kot bi s kartico na POS terminalu. Kar bi jaz rad pa je, da ko plačujem nekaj na telefonu prek namenske aplikacije (karto za vlak, parkirišče itd.) da jaz lahko plačam tako, da prislonim k telefonu mojo bančno kartico in vpišem PIN kodo. To, da bi jaz na telefonu v razne aplikacije vnašal podatke o moji bančni kartici ne pride v poštev. Torej kar bi jaz rad je, da bi se moj pametni telefon obnašal pri plačilu kot mini POS terminal.

MadMicka ::

...

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

dronyx je izjavil:

Vem da obstajajo razne "denarnice" za telefone, kjer se potem telefon obnaša kot plačilna kartica, torej lahko plačaš s telefonom tako kot bi s kartico na POS terminalu. Kar bi jaz rad pa je, da ko plačujem nekaj na telefonu prek namenske aplikacije (karto za vlak, parkirišče itd.) da jaz lahko plačam tako, da prislonim k telefonu mojo bančno kartico in vpišem PIN kodo. To, da bi jaz na telefonu v razne aplikacije vnašal podatke o moji bančni kartici ne pride v poštev. Torej kar bi jaz rad je, da bi se moj pametni telefon obnašal pri plačilu kot mini POS terminal.

Jezus kristus, kako si si pa to zamislil?!?? Se pravi, ti bi v gužvi v Hoferju tiščal z eno roko telefon na njihov POS terminal, potem bi pa z drugo roko svojo kartico rinil k telefonu? A kodo boš pa z onetom vnašal, đizs :]. Nastavi si Gugl denarnico, maš vse zaščiteno pa nehaj bit tako paranoičen...

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dronyx ::

V-i-p je izjavil:

Jezus kristus, kako si si pa to zamislil?!?? Se pravi, ti bi v gužvi v Hoferju tiščal z eno roko telefon na njihov POS terminal, potem bi pa z drugo roko svojo kartico rinil k telefonu? A kodo boš pa z onetom vnašal, đizs :]. Nastavi si Gugl denarnico, maš vse zaščiteno pa nehaj bit tako paranoičen...

Sploh nisi prebral kaj sem napisal. Ne govorim o plačevanju v trgovini. To plačujem s kartico in ne potrebujem nobenega telefona. Jaz govorim v primerih, ko naložiš na pametni telefon neko aplikacijo - recimo za plačilo parkirnine - in potem plačaš na telefonu. Sedaj običajno to deluje tako, da moraš v vsako tako aplikacijo vnašati podatke o bančni kartici, ki si jih telefon nekam shrani. Kam se to shrani točno ne vem. Kar bi jaz rad je, da ko v taki aplikaciji predem do plačila, lahko prislonim k telefonu mojo bančno kartico, vpišem PIN in plačam. Torej podatki o moji bančni kartici se ne shranijo ne na telefonu, kot tudi ne kje pri izdajatelju aplikacije, ampak se transakcija izvede podobno kot pri plačilu na klasičnem POS terminalu. Pametni telefon torej tu deluje kot mini POS. Pa razumem da obstoječi sistem deluje tako, da obstaja nek procesor (pri nas Bankart), ki plačilo obdela in za to pobere provizijo, ampak sigurno bi se dalo tudi to rešit. Sem pripravljen jaz plačati razumno provizijo, če mi to omogočijo, ne bom pa v čisto vsako aplikacijo, kjer lahko kaj kupiš ali plačaš storitev na telefonu vnašal podatkov o kartici.

In če bi to obstajalo, si tudi za stacionarni PC kupim NFC čitalec in plačujem na tak način, namesto da vnašam vsakič podatke o moji bančni kartici, potem moram pa še v spletno banko potrdit plačilo.

Se mi je pa tudi že zgodilo, da nisem bil pozoren in so shranili podatke o bančni kartici ter mi hkrati čez eno leto avtomatično trgali neko naročnino, ker je bila nekje kljukica za avtomatično podajševanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

nokken ::

Za tako paranoicne ljudi pac telefonske aplikacije niso. Uporabljas se naprej kovance na avtomatih za placilo parkirnine itd. In ne, ni aplikacije, ki bo preko NFC-ja brala kreditne kartice in jih posredovala naprej... hvala bogu, ker potem bi bilo se precej bolj simpl brati kartice mimoidocih in pobirati denar z njih (to ves da pin do dolocenega zneska ni potreben?).

dronyx ::

nokken je izjavil:

Za tako paranoicne ljudi pac telefonske aplikacije niso. Uporabljas se naprej kovance na avtomatih za placilo parkirnine itd. In ne, ni aplikacije, ki bo preko NFC-ja brala kreditne kartice in jih posredovala naprej... hvala bogu, ker potem bi bilo se precej bolj simpl brati kartice mimoidocih in pobirati denar z njih (to ves da pin do dolocenega zneska ni potreben?).

OK, samo potem se pa to da delati že sedaj s POS terminalom. Hodiš okrog in bereš bančne kartice.

Ampak kakorkoli, razumem obstoječe stanje in varnostne zadržke, ampak sigurno pa bi se dalo to izvesti tako, da bi bilo varno. Poanta je, da jaz za plačilo uporabim nekaj, kar imam pri sebi in točno vem kdaj in kje sem to uporabil, ne pa da vse potrebne podatke za plačilo kar nekam shranjujem. Poznam pa ljudi, ki so pripravljeni komurkoli pustiti vse potrebne podatke o svoji bančni kartici. To je zame naivnost, ampak v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Lonsarg ::

Dejansko je lažje ukrasti iz bančne kartice kot telefona. Telefon moraš odklenit da NFC deluje, bančna kartica pa do nekega zneska potegne brez PINa.

V praksi pa razen za paranoike ne eno ne drugo ni problem.

dronyx ::

Tole kakor jaz razumem naj bi bil POS čitalec, ki stane 37 EUR in se poveže z mobilnim telefonom. Groza?

Lonsarg je izjavil:

Dejansko je lažje ukrasti iz bančne kartice kot telefona. Telefon moraš odklenit da NFC deluje, bančna kartica pa do nekega zneska potegne brez PINa.

Saj iz telefona ti ne ukradejo prek NFC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

MacGyver141 ::

Še tega čitalca več ne rabiš:
https://www.nlb.si/smartpos

3p ::

shadeT je izjavil:

Kar nekaj bank že omogoča plačevanje z mobilnim NFCjem, a žal ne Unicredit. In po telefonu so mi povedali, da tudi še kar nekaj časa ne bodo...

Torej imam kakšne alternative? Imam Samsung galaxy S8. Imam tudi njihovo kreditno Viso.


Google pay + ena od modernih bank (n26, revolut...). Denar si pa nakažeš z računa pri svoji banki na tadrugo banko.

MacGyver141 ::

n26 nima gpay v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

dronyx je izjavil:

kakor jaz razumem


Lej, na telefonu ali internetu imaš lahko shranjeno svojo plačilno (MC/Visa...) direktno pri ponudniku storitev, naj bo to trgovina ali pa parkirni avtomat. Ta način seveda ni varen ker imajo ponudniki dostikrat mal ohlapno varnost.

Potem imaš pa lahko svojo plačilno shranjeno tudi v raznih elektronskih denarnicah pri katerih je stopnja vdora bistveno nižja. To so recimo Google wallet, Apple Pay... in tudi marsikatera banka izda svojo elektronsko denarnico. Recimo Denarnik pri Delavski Hranilnici, tudi to je čisto dovolj dobro in varno.

Ker, nasprotno s tem kar razumeš, kraja kreditnih kartic ne poteka iz "telefonov", ampak direktno iz serverjev ponudnikov storitev ki imajo tvoje podatke kartice.

Torej, kot si pravilno ugotovil, imet kartico v appu za plačilo parkirnine ni tolk fajn (razen če je zaupanja vredna firma), kartica v denarnici uveljavljenih igralcev pa bo čisto na varnem.

3p je izjavil:


Google pay + ena od modernih bank (n26, revolut...).


Tudi čisto nemoderna Delavska Hranilnica podpira google pay in je kakorkoli tudi tako dobra izbira banke če se uporabnik omejuje na slovenske banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

nokken ::

dronyx je izjavil:

OK, samo potem se pa to da delati že sedaj s POS terminalom. Hodiš okrog in bereš bančne kartice.


Saj to se dela. Sicer rabis malo vec naprav in se kaksno drugo povezavo da te ne dobijo prvo sekundo, tako da vseeno ni da kdorkoli to lahko pocne za 5eur vlozka, ampak ja se dela in ne tako zelo malo.

dronyx je izjavil:

Ampak kakorkoli, razumem obstoječe stanje in varnostne zadržke, ampak sigurno pa bi se dalo to izvesti tako, da bi bilo varno. Poanta je, da jaz za plačilo uporabim nekaj, kar imam pri sebi in točno vem kdaj in kje sem to uporabil, ne pa da vse potrebne podatke za plačilo kar nekam shranjujem. Poznam pa ljudi, ki so pripravljeni komurkoli pustiti vse potrebne podatke o svoji bančni kartici. To je zame naivnost, ampak v redu.

Kot je bilo ze napisano, telefon je vseeno bolj varen kot kartica. Ampak ja, nikjer ne pise da ga moras uporabljati. Pac uporabljas gotovino. Ni prirocno je pa bolj varno, sploh ce nosis s seboj samo za parking in kofe, ostalo imas pa doma pod blazino.

skyline ::

dronyx je izjavil:

Vem da obstajajo razne "denarnice" za telefone, kjer se potem telefon obnaša kot plačilna kartica, torej lahko plačaš s telefonom tako kot bi s kartico na POS terminalu. Kar bi jaz rad pa je, da ko plačujem nekaj na telefonu prek namenske aplikacije (karto za vlak, parkirišče itd.) da jaz lahko plačam tako, da prislonim k telefonu mojo bančno kartico in vpišem PIN kodo. To, da bi jaz na telefonu v razne aplikacije vnašal podatke o moji bančni kartici ne pride v poštev. Torej kar bi jaz rad je, da bi se moj pametni telefon obnašal pri plačilu kot mini POS terminal.


Zakaj ne ločen Revolut/N26 account, kjer imaš vedno max 100 eur gor in ga uporabljaš za take prčkarije? Če te je res tako strah?

V-i-p ::

dronyx je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Jezus kristus, kako si si pa to zamislil?!?? Se pravi, ti bi v gužvi v Hoferju tiščal z eno roko telefon na njihov POS terminal, potem bi pa z drugo roko svojo kartico rinil k telefonu? A kodo boš pa z onetom vnašal, đizs :]. Nastavi si Gugl denarnico, maš vse zaščiteno pa nehaj bit tako paranoičen...

Sploh nisi prebral kaj sem napisal. Ne govorim o plačevanju v trgovini. To plačujem s kartico in ne potrebujem nobenega telefona. Jaz govorim v primerih, ko naložiš na pametni telefon neko aplikacijo - recimo za plačilo parkirnine - in potem plačaš na telefonu...

Oprosti, potem sem narobe razumel (prebral sem vse). Jah, v tem primeru bi jaz zavil na prvi Petrol, vzel predplačniško AirCash mastercard kartico, ki te z veljavnostjo 4 leta stane vsega 5€ in se ne bi sekiral kam jo vnašam, saj bi denar iz primarne kartice tja nakazal, ko bi pač rabil.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

solatjek ::

V-i-p je izjavil:

Jah, v tem primeru bi jaz zavil na prvi Petrol, vzel predplačniško AirCash mastercard kartico, ki te z veljavnostjo 4 leta stane vsega 5€ in se ne bi sekiral kam jo vnašam, saj bi denar iz primarne kartice tja nakazal, ko bi pač rabil.

Točno to uporabljam jaz in je super. Imam jo za vpisovanje na sletnih straneh in ves čas zaklenjeno v appu.

dronyx ::

Glede na to da je tole recimo temu tehnični forum verjetno ni najbolj pametno napisat, da se na nekaj tehnično ne spoznaš, ampak jaz se pač na plačevanje s telefonom tehnično ne spoznam. Imam pa recimo temo zadržke.

Najprej zakaj zaupam bančni kartici. Pri bančni kartici plačujem z nečem, kar imam jaz vedno pri sebi oziroma vem točno kje se to nahaja ter tudi vem kdaj in kje sem s kartico plačal. To, da so danes bančne kartice večinoma brezstične, torej podatke podatke očitno prenašajo prek zraka, me ne moti oziroma s tem nimam težav, ker je očitno tehnologija (relativno) varna in se mi še ni zgodilo, da bi moja kartica plačala na Mercatorju nekomu drugemu nakup, ker "dlje nese". So pa seveda možne tudi zlorabe. Tudi to, da se bi nekdo kar sprehajal po Čopovi in ljudem jemal dol iz bančnih kartic, ker mu njegov scam POS "deleč nese" se očitno prav pogosto ne dogaja. Meni POS recimo kartico zazna šele na razdalji kakšnega centimetra od čitalca, vsaj tako se mi zdi.

Android kakor vem nima neke nastavitve na nivoju OS, kjer bi jaz enkrat vpisal podatke o moji plačilni kartici, nakar bi aplikacijam, ki jih namestim na pametnem telefonu in zahtevajo plačevanje dovolil, da uporabijo za plačevanje to kartico. Očitno sistem deluje sedaj tako, da vsaka aplikacija zahteva svoj vnos teh podatkov, pri čemer ti nimaš nadzora, kaj se s tem potem zgodi. Morda se shrani to kje na pomnilniku telefona, morda v kakšni bazi podatkov ponudnika aplikacije. Ampak to kar vneseš omogoča plačevanje, saj ti ni potrebno potem narediti nič drugega (recimo da bi moral ob vsakem plačilu parkirnine v spletno banko potrdit transakcijo).

Pred časom sem za test na moj telefon naložil aplikacijo EasyPark (mislim da se tak imenuje) in ko sem jo zagnal sem prišel do tam, kjer je zahtevala vnos plačilne kartice. Tega seveda nisem vnesel in aplikacijo zabrisal iz telefona. Čez kakšen mesec dobim na moj telefon SMS od EasyParka, kjer piše sledeče (ga imam še shranjenega):

Družba EasyPark je bila žrtev kibernetskega napada, pri čemer so bili dostopni nekateri vaši osebni podatki. Če želite izvedeti več, obiščite našo spletno stran.

Ampak pozor, s to aplikacijo sem se ukvarjal par minut, nisem opravil nobenega plačila in sem jo praktično takoj odstranil dol. Ampak že to je bilo očitno preveč in so se me nekje zapomnili, saj sicer ne bi mogel dobiti tega SMS sporočila.

To, da sedaj obstajajo razne "mobilne denarnice" sem videl. Ne vem pa če bi mi recimo aplikacija EasyPark ko pridem do plačilne kartice omogočala, da za plačilo izberem neko eksotično mobilno denarnico naše banke. Recimo mDenarnic@ (bizarno ime mimogrede). Pa EasyPark sem dal samo za primer. Teh aplikacij, kjer nekaj plačuješ je kolikor hočeš. Hočeš kupit karto za vlak na telefonu - potrebuješ spet mobilno aplikacijo (Grem z vlakom) in dvomim, da ta podpira naše mobilne denarnice. Torej predvidevam spet hoče podatke o moji plačilni kartici. Tega imaš potem čez čas toliko, da sploh ne veš več kam vse si to vpisoval.

Sedaj pride pa del, ki mene v bistvu najbolj skrbi pri vsej zadevi.

Pri bančni kartici točno vme postopek, ko jo preneham uporabljat. Razrežem čip na kartici na pet delov in jih odvržem na pet različnih koncev, ki so vsak od drugega oddaljeni vsaj 10 km (poskus šale).

Kaj pa pri telefonu?

Menda nekatere te mobilne aplikacije podatke o plačilni kartici hranijo na telefonu - na pomnilniku telefona. Če recimo nimaš pojma kaj počneš, lahko telefon daš ali prodaš nekomu drugemu, ki veselo potem naprej plačuje parkirnino iz tvojega računa. Če se malo bolj spozna ti verjetno lahko te podatke iz telefona pridobi, saj so očitno nekje shranjeni in jih uporabi kje drugje.

Pa recimo da telefon po uporabi nekam daš, kjer ekološko uničujejo te "elektronske naprave" ali celo prej še ponastaviš na tovarniške nastavitve, če je to možno, pred telefon daš naprej. Kje je garancija, da tisti "kitajci", ki pobirajo zlato in druge dragocene materiale iz zavrženih telefonov ne kopirajo dol podatkov o plačilnih karticah, če se da do tega priti? Na računalniku lahko na disku podatke izbrišeš in prazniš koš, ampak do vsega tega se da še vedno priti in tega večina sploh ne ve. Ne verjamem da je to na telefonu kaj bistveno drugače.

Enkrat je nekdo hotel, da mu v službi star službeni telefon "uničijo". Dobra ideja, samo kako? Ga vržeš v peč, ki ima 1000 stopinj, raztopiš v solni kislini?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Đizs... res. Tako malo kot veš, še manj razumeš kar ti nabijamo.

Kaj je že un vic, zapakirajte pc v škatlo in nam ga pošljite nazaj.

dronyx ::

V-i-p je izjavil:

Jah, v tem primeru bi jaz zavil na prvi Petrol, vzel predplačniško AirCash mastercard kartico, ki te z veljavnostjo 4 leta stane vsega 5€ in se ne bi sekiral kam jo vnašam, saj bi denar iz primarne kartice tja nakazal, ko bi pač rabil.

Hipotetično jaz recimo naložim aplikacijo Grem z vlakom za plačilo kart za vlak SŽ. Kako točno bi lahko za plačilo nakupa uporabil AirCash mastercard? Če moram te podatke vnesti v aplikacijo, sme na istem kot pri navadni bančni kartici. Kar bi jaz želel je, da pridem ko kupujem karto da faze plačila, potem pa k telefonu prislonim kartico in plačam. To dvomim da omogoča AirCash, se pa pustim presenetiti.

dronyx ::

Še enkrat hipotetično, če jaz naložim mobilno denarnico NKBM mDenarnic@ na moj telefon ali mi to potem omogoča, da s to mobilno denarnico plačujem v vseh mobilnih aplikacijah, ki omogočajo plačevanje s telefonom (parkirnina, karte, vlaki, vstopnice...)? Da ali Ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120895 (10200) Karen
»

Apple Pay bo tudi v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11023971 (3547) Curve Ball
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225160 (1692) Badwolff
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943943 (16515) Excavator
»

Hrvaška dobila Google Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6018133 (13448) Jerry000

Več podobnih tem