» »

V Hewlett-Packardovih sistemih SSD-ji po treh letih odpovedo

V Hewlett-Packardovih sistemih SSD-ji po treh letih odpovedo

Slo-Tech - Podjetju HPE (Hewlett Packard Enterprise) se je zgodil izjemno neugoden hrošč, ki lahko pri uporabnikih njihovih polprevodniških pogonov (SSD) povzroči izpad sistemov slaba štiri leta po začetku delovanja. Iz za zdaj še nerazkritega razloga namreč nekateri SSD-ji odpovedo točno po 32.768 urah delovanja. Čeprav uradne razlage iz HPE niso posredovali, je povedno dejstvo, da je to prvo naravno število, ki ga v predznačenem 16-bitnem zapisu ne moremo predstaviti. Zaradi tega nekateri sklepajo, da gre za hrošč, ki povzroči prekoračitev števca.

Kakorkoli, HPE-ju je očitno jasno, kaj se je zgodilo, saj so pripravili posodobitve strojne programske opreme (firmware), ki težavo odpravijo. Vsem uporabnikom njihovih izdelkov svetujejo takojšnjo nadgradnjo na firmware HPD8, o čemer uporabnike tudi posebej obveščajo. HPE dodaja, da gre napako, ki jo je zakrivil proizvajalec SSD-jev, ki se vgrajujejo v več HPE-jevih izdelkov, denimo HPE ProLiant, Synergy, Apollo, JBOD D3xxx, D6xxx, D8xxx, MSA, StoreVirtual 4335 in StoreVirtual 3200.

Ob tem HPE poudarja, da je nujno posodobiti SSD-je pred tem rokom, saj po nastopu hrošča podatkov ni več možno obnoviti. Opozarjajo, da se za razliko od naključnih napak ta hrošč odrazi kot sočasna odpoved vseh diskov v eni napravi, ker imajo pač eno število delujočih ur za seboj (te lahko preverimo takole).

HPE ni edini, ki se mu je zgodila kakšna takšna nevšečnost. Leta 2015 je Boeing ugotovil, da letala 787 zaradi programskega hrošča ugasnejo računalniški sistem po 248 dneh neprekinjenega delovanja računalniškega sistema. Tedaj namreč števec preteče 231 stotink.

63 komentarjev

«
1
2

imagodei ::

HPE - precenjen šrot.
- Hoc est qui sumus -

pegasus ::

Imenuj vsaj enega enterprise vendorja, ki to ni ... Jaz ga ne znam, vsi imajo ene svoje štose.

kamuee ::

HP-jevi ssd-ji so itak najslabši, Samsung jim pa prodaja šrot robo... Žal jest tega svojmu šefu ne morem dopovedat, da diskov se pač ne kupuje od HP-ja... Ker so enostavno za en dr..k.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

c3p0 ::

Vsiljujejo "svoje" rebranded diske, potem pa to...

imagodei ::

pegasus je izjavil:

Imenuj vsaj enega enterprise vendorja, ki to ni ... Jaz ga ne znam, vsi imajo ene svoje štose.

I stand corrected: HPE, izjemno precenjen šrot.
- Hoc est qui sumus -

starfotr ::

In kakšen je razpored, po vašem mnenju? Od najslabšega do najboljšega enterprise vendorja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

pegasus ::

Najslabši do najboljši? To je tako kot pri diskih, dobiš kar dobiš in potem držiš pesti. Tudi če nabavljaš v šestmestnih vsotah. Trial in sampling se lahko zares greš šele pri sedem mestnih vsotah.

imagodei ::

Meni se je HPE najbolj vtaknil, ko se je na enem izmed serverjev pojavila težava z redundančnim napajanjem: strežnik je javljal, da ni redundance napajanja. Potem, ko sem zadevo preveril, je bilo očitno, da oba napajalnika delujeta. Po brskanju po forumih sem prišel do ugotovitve, da ima konkretni model strežnika (DL360p G8) in trenutno nameščen BIOS potrjen bug, ki v določenih primerih napačno javlja izpad redundance napajanja. Si rečem OK, ni problema, bomo namestili popravljen BIOS, ki ga HPE ima. Hja, sorči srči, ne gre: strežnik je že izven garancijske dobe in kljub temu, da je ustrezno registriran, HPE ne dovoli nadgradenj BIOSa po izteku garancijske dobe (ali CarePaq-a ali kakor koli to že imenujejo). Edini način da prideš do popravka je nakup neke ekstenzije supporta, ki bi nas takrat koštal (če se prav spomnim) okoli 2.000 €. Za 4 leta star server.

Jebi ga, sem si rekel, bomo pač imeli defekten BIOS, ki bo javljal napako. Če ne bo hujšega, je še dobro. In sem vodstvu dal predlog za nakup novega strežnika - tokrat Della, kjer (zaenkrat še) razumejo, da če prodajo defektno robo, da je tudi primerno, da brezplačno omogočijo prenos popravkov.
- Hoc est qui sumus -

tikitoki ::

Leta 2015 je Boeing ugotovil, da letala 787 zaradi programskega hrošča ugasnejo računalniški sistem po 248 dneh neprekinjenega delovanja računalniškega sistema. Tedaj namreč števec preteče 231 stotink.

V primerjavi s tem je HPjeva napaka zgolj manjsa nevsecnost.

pegasus ::

imagodei je izjavil:

In sem vodstvu dal predlog za nakup novega strežnika - tokrat Della
Ja, Dell ima kar lepo poštiman firmware maintenance, to jim priznam. Zamerili pa so se mi s tem, da praktično ne moreš vtaknit non-Dell hardvera v piksno. Še GPU power kable imajo svoje, ker imajo onboard power plug nek nestandarden konektor. Potem ti pa nadgradnje rama in diskov prodajo po trikratni ceni ... s čimer si zagotovijo dovolj sredstev za vzdrževanje firmwareov ;)

imagodei ::

Mnja... Že en čas se spogledujem s SuperMicro, ampak so reviewi tako mešani, da se ne upam odločit, da bi to vtaknil v produkcijo. A ima kdo izkušnje s to znamko? Pri nas jih dobavlja npr. Mlacom, verjetno tudi kdo drug.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

tikitoki je izjavil:

Leta 2015 je Boeing ugotovil, da letala 787 zaradi programskega hrošča ugasnejo računalniški sistem po 248 dneh neprekinjenega delovanja računalniškega sistema. Tedaj namreč števec preteče 231 stotink.

V primerjavi s tem je HPjeva napaka zgolj manjsa nevsecnost.

Hmnja, zgolj zato, ker drugod varnostni protokoli narekujejo raznovrstne redundance, hi-availability clusterje, itd... Si predstavljaš, da bi v kaki jedrski elektrarni počepnil celoten cluster zato, ker bi imeli vse HPE diske iz iste serije in bi iznenada crknili? Zna bit dost ne-smešno.

Ampak, kot rečeno, tam so druge varovalke (vsaj upam)...
- Hoc est qui sumus -

Baja ::

jaz sem leta 2014 za dataserver nabavil SM ohisje in plato. do zdaj ni bilo nobenih problemov.

res pa je da je to edini server na firmi, tako da vzami mojo izkušnjo z rezervo

pegasus ::

imagodei je izjavil:

Že en čas se spogledujem s SuperMicro,
Xenya je supermicro shop pri nas. Prednost je, da imaš na voljo čisto vse konfiguracije, ki si jih lahko zmisliš, slabost je, da imaš na voljo čisto vse konfiguracije, ki si jih lahko zmisliš ;) Piksne delujejo rahlo garažno v primerjavi s kakim Dellom, a mi to čisto ustreza, ker lahko vanje vtaknem kar hočem in bo delalo brez komplikacij. Imam pa ravnokar tu celo ekipo njihovih mehanikov iz Nizozemske, ker so pri eni seriji piksen zajebali CAD dizajn na zaklep traya v ohišje tako, da ima preveč lufta in ga grdo pogledaš in se ti server ugasne :D Zdaj menjajo mehanizem za zaklep ...

imagodei ::

pegasus> "Prednost je, da imaš na voljo čisto vse konfiguracije, ki si jih lahko zmisliš, slabost je, da imaš na voljo čisto vse konfiguracije, ki si jih lahko zmisliš ;) Piksne delujejo rahlo garažno v primerjavi s kakim Dellom, a mi to čisto ustreza, ker lahko vanje vtaknem kar hočem in bo delalo brez komplikacij."

Please, elaborate :) Kaj lahko vtakneš vanje? Ne-SuperMicro HW? Kako je slabost, da imaš na voljo čisto vse možne konfiguracije?
- Hoc est qui sumus -

AngelOfDeath ::

imagodei je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Leta 2015 je Boeing ugotovil, da letala 787 zaradi programskega hrošča ugasnejo računalniški sistem po 248 dneh neprekinjenega delovanja računalniškega sistema. Tedaj namreč števec preteče 231 stotink.

V primerjavi s tem je HPjeva napaka zgolj manjsa nevsecnost.

Hmnja, zgolj zato, ker drugod varnostni protokoli narekujejo raznovrstne redundance, hi-availability clusterje, itd... Si predstavljaš, da bi v kaki jedrski elektrarni počepnil celoten cluster zato, ker bi imeli vse HPE diske iz iste serije in bi iznenada crknili? Zna bit dost ne-smešno.

Ampak, kot rečeno, tam so druge varovalke (vsaj upam)...


Ti samo upaj... tudi slepa kura najde zrno :)

Kar se tiče znamk je pa tako da vsi streljajo mimo. Saj se je tudi Lenovo odločil da brez garancije in plačanega supporta ne dobiš popravkov. Ampak obstajajo ovinki. Isto je pri HPe.

Glede supermicrota imam bolj slabe izkušnje. Včasih zadeva deluje super včashih pa ne.
Odvisno za kaj rabiš. :)
edit: Slovnica

pegasus ::

Vanje lahko vtakneš generičen pc hardver, ki ga dobiš v štacuni čez cesto. Od diskov do mrežnih in grafičnih. So far 0 problemov. Dell server ti pa reče "to ni dell branded mrežna, fuck off". In to je dvorezen meč - ker imajo tako široko paleto produktov, nimajo posameznega produkta speglanega v nulo do zadnjih detajlov. Dell piksna tako še od mrežne zve, koliko w rabi za delovanje in koliko toplote oddaja ter preračuna, koliko bolj mora zato vrteti ventilatorje, supermicro ima za ventilatorje štiri nastavitve, 25%, 50%, 75% in 100%, nastavi ročno kar se ti zdi prav. Tako da ja ... vsakemu svoje. Če rabiš bolj enterprise server za kak legacy stuff, recimo kak database, bi raje izbral Della. Če rabiš par ton piksen za kak hpc / cloud, je supermicro good enough. Cenovno so nam letos potolkli tudi vse kitajce, tako da se kar trudijo.

Hasib ::

Prednost: Lahko vtakneš čisto vse, tudi ne supermicro HW
Slabost: Če ne dela je tvoj problem
Prednost: Vse možne konfiguracije
Slabost: Ekzotika oz preveč opcij vedno pomeni riziko pri servisiranju. izbereš proc ki ni ravno pogost in ga kot rezervni del ob izpadu čakaš kot majmun. Če nimaš pričakovanega SLA-ja, kolk in kdaj naj bi mašine laufale fino, če pa stvar mora delat ker je gor produkcija in ti en dan ne delovanja pomeni nekaj EUR potem je treba dat to na vago in se odločit... plačat enterprise vendorju za zagotovljen čas popravila (za večino to pomeni repair time commitment - kar pomeni da morajo imeti planirano zalogo rezervnih delov - za HPE vem da imajo lager v vrednosti cca 2MIOEUR na brniku - samo rezervnih delov za instalirano bazo, tudi za tiste ki imajo 10 let stare strežnike in plačujejo support), ali pa pač igrat loto in upat na najboljše.

Hlede tehle SSD-jev... weh, večina vendorjev kupuje diske pri 3 proizvajalcih in hpe tukaj ni nič drugačen od lenova, della itd....

@Pegasus... res je od kar so se združil z EMC-om imajo razprodajo... Korporacije kupujejo tržni delež...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hasib ()

pegasus ::

Hasib je izjavil:

plačat enterprise vendorju za zagotovljen čas popravila (za večino to pomeni repair time commitment - kar pomeni da morajo imeti planirano zalogo rezervnih delov
In ravno z Dellom imamo eno zelo slabo izkušnjo iz tega področja, tako da smo še vedno rahlo skeptični do njihovih zagotovil, kaj in kako hitro lahko zrihtajo. Na koncu si do svoje firme odgovoren ti kot ITjevec in moraš sam poskrbeti, da so kritične storitve implementirane tako, da preživijo delni izpad nekega random hardvera. Chaos Monkey in to ;)

Hasib ::

True.... ko bi le večina tako razmišljala....

darkolord ::

Jaz imam dobre izkušnje s Supermicro. Chipseti so itak identični kot v vseh brand name zadevah, komponente so vse kvalitetne.

Supporta na srečo še nisem preizkusil, nekateri pravijo, da ni čisto na nivoju tistih same-day variant ki jih imajo HP/Dell/IBM/..., po drugi strani pa lahko dovolj prišparaš na ceni HWja, da si zagotoviš nekaj rezerve v primeru izpada.

damirj79 ::

imagodei je izjavil:

Meni se je HPE najbolj vtaknil, ko se je na enem izmed serverjev pojavila težava z redundančnim napajanjem: strežnik je javljal, da ni redundance napajanja. Potem, ko sem zadevo preveril, je bilo očitno, da oba napajalnika delujeta. Po brskanju po forumih sem prišel do ugotovitve, da ima konkretni model strežnika (DL360p G8) in trenutno nameščen BIOS potrjen bug, ki v določenih primerih napačno javlja izpad redundance napajanja. Si rečem OK, ni problema, bomo namestili popravljen BIOS, ki ga HPE ima. Hja, sorči srči, ne gre: strežnik je že izven garancijske dobe in kljub temu, da je ustrezno registriran, HPE ne dovoli nadgradenj BIOSa po izteku garancijske dobe (ali CarePaq-a ali kakor koli to že imenujejo). Edini način da prideš do popravka je nakup neke ekstenzije supporta, ki bi nas takrat koštal (če se prav spomnim) okoli 2.000 €. Za 4 leta star server.

Jebi ga, sem si rekel, bomo pač imeli defekten BIOS, ki bo javljal napako. Če ne bo hujšega, je še dobro. In sem vodstvu dal predlog za nakup novega strežnika - tokrat Della, kjer (zaenkrat še) razumejo, da če prodajo defektno robo, da je tudi primerno, da brezplačno omogočijo prenos popravkov.


Tole je res? Ker vsaj za FW biosa, gonilniki itd vse lahko dobiš na njihovi support strani BP, ravnokar DLjam FW in driverje za Gen8. Saj Dell je OK, ampak servis v SLO je pa mineštra.

imagodei ::

- Hoc est qui sumus -

jukoz ::

imagodei je izjavil:

Bilo je res.

HP to begin charging for firmware updates and service packs for servers @ ZDNet


HP Proliant server out of support/warranty? Grab firmware ASAP... @ Spiceworks

Mogoče so od tedaj že pogruntali, da so se ustrelili v nogo in so spremenili politiko.



Par mesecev nazaj (enkrat poleti, junija pomoje) sem se hecal z nadgradnjo BIOSa na HP Microserver gen10. No go brez plačane podpore.
Ko sem jim zatežil da bi rabil popravke zaradi spectre/meltdown zadev, mi je support dal ločen link za to =)

bbbbbb2015 ::

kamuee je izjavil:

HP-jevi ssd-ji so itak najslabši, Samsung jim pa prodaja šrot robo... Žal jest tega svojmu šefu ne morem dopovedat, da diskov se pač ne kupuje od HP-ja... Ker so enostavno za en dr..k.


Ni to prvič, da se je Samsungu kaj takega zgodilo. Dopuščam možnost da je bil pa Seagate tudi.

Imel sem primer 10+ let nazaj, RAID polje, 2x po trije diski, dve ločeni raid polji.

Bili so magnetni diski, 7200 rpm. Greli so se pa tako, da nisi roko mogel gor dati. Spraševali smo dobavitelja, če je to normalno, pa so nam rekli dont vori, bi hepi, to je normalno.

Nakar po letu dni operacij crkne en disk, pa isti dan še drug, pa naslednji dan v drugem arrayu še eden. Ko sem pripel v sistemsko sobo, je bilo vseh šest diskov crknjenih.

Bili so v ne vem 3 ali pet letni garanciji. Hoteli smo jih vse vrniti, pa nam jih niso hoteli ne vzeti nazaj, so jih pa zamenjali v garanciji.

Zagotovili so nam, da so ti boljši. Firmver je bil res drug, greli so se za spoznanje manj. Za spoznanje.

Kupili smo še en nov server, dali noter drugo firmo diskov, ta server pa je postal za razvoj, oz. testni.

To je bil pa tak fail, da v življenju nisem česa takega videl.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Hasib je izjavil:


Hlede tehle SSD-jev... weh, večina vendorjev kupuje diske pri 3 proizvajalcih in hpe tukaj ni nič drugačen od lenova, della itd....



Malo pa je. Firmware ima od HP-ja. In HP drugih ne mara, četudi daš identičen disk, le da ni HP rebranded. Delalo bo, ne bo pa delal iLO za ta disk, lučka ne bo svetila ipd.


Supermicro je drugače odličen, uporabljam od nekdaj. Ni do konca speglan kot kak HP, IBM, a to ima svoje prednosti.

tikitoki ::

imagodei je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Leta 2015 je Boeing ugotovil, da letala 787 zaradi programskega hrošča ugasnejo računalniški sistem po 248 dneh neprekinjenega delovanja računalniškega sistema. Tedaj namreč števec preteče 231 stotink.

V primerjavi s tem je HPjeva napaka zgolj manjsa nevsecnost.

Hmnja, zgolj zato, ker drugod varnostni protokoli narekujejo raznovrstne redundance, hi-availability clusterje, itd... Si predstavljaš, da bi v kaki jedrski elektrarni počepnil celoten cluster zato, ker bi imeli vse HPE diske iz iste serije in bi iznenada crknili? Zna bit dost ne-smešno.

Ampak, kot rečeno, tam so druge varovalke (vsaj upam)...


Ne verjamem, da v jederskih elektrarnah sledijo vsem novotarijam in raje uporabljajo preizkusene restive.

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

In kakšen je razpored, po vašem mnenju? Od najslabšega do najboljšega enterprise vendorja?


Osebno sem fokusiran na IBM/Lenovo X/Think serverje. Jasno je, da Lenovo ali kdorkoli ne bo šel razvijat lastnih diskov, lastnih mrežnih, ipd.

Za IBM/Lenovo sem se odločil, ker semže svojčas imel zelo dobre izkušnje z IBM X serverji, Lenovo je sicer opazno sklestil izbire, pa tudi materiala je bnilo zraven vedno manj, samo je nek legacy in še danes so Lenovo serverji po istem konceptu, kot so bili X (edge, tower, blade, mission critical). Pa iz tega buncha si sestaviš top IT center.

Rebranded firmver bi moral nekaj pomagati, samo pač, ne pomaga vedno.

Po drugi strani pa so serverji, sploh rabljeni, postali nenormalno poceni. To je pa benefit tega, da Lenovo ne dela sam vsega. Če smo odkriti, še IBM Z15 mainframe ima gor čipe za mrežne od Intela.

Da pa zaradi counterja vse crkne, da nihče ni pretestiral roll-over, to pa je malo strašljivo.

HPE pa ni neka jaka firma. Saj sami ne vedo, kaj bi radi.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Meni na kraj pameti ne pade, da bi SSD v racunalniku uporabljal za kaj drugega kot izkljucno samo sistem.

dexterboy ::

Gagatronix je izjavil:

Meni na kraj pameti ne pade, da bi SSD v racunalniku uporabljal za kaj drugega kot izkljucno samo sistem.

Na SSD jih laufajo tudi baze podatkov, Front End aplikacije... ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Vazelin ::

Kdor uporablja ssd več kot 32.768 ur si je sam kriv.:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gagatronix ::

dexterboy je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Meni na kraj pameti ne pade, da bi SSD v racunalniku uporabljal za kaj drugega kot izkljucno samo sistem.

Na SSD jih laufajo tudi baze podatkov, Front End aplikacije... ;)


To ni moj problem.

mrdaco ::

imagodei je izjavil:

Meni se je HPE najbolj vtaknil, ko se je na enem izmed serverjev pojavila težava z redundančnim napajanjem: strežnik je javljal, da ni redundance napajanja. Potem, ko sem zadevo preveril, je bilo očitno, da oba napajalnika delujeta. Po brskanju po forumih sem prišel do ugotovitve, da ima konkretni model strežnika (DL360p G8) in trenutno nameščen BIOS potrjen bug, ki v določenih primerih napačno javlja izpad redundance napajanja. Si rečem OK, ni problema, bomo namestili popravljen BIOS, ki ga HPE ima. Hja, sorči srči, ne gre: strežnik je že izven garancijske dobe in kljub temu, da je ustrezno registriran, HPE ne dovoli nadgradenj BIOSa po izteku garancijske dobe (ali CarePaq-a ali kakor koli to že imenujejo). Edini način da prideš do popravka je nakup neke ekstenzije supporta, ki bi nas takrat koštal (če se prav spomnim) okoli 2.000 €. Za 4 leta star server.

Jebi ga, sem si rekel, bomo pač imeli defekten BIOS, ki bo javljal napako. Če ne bo hujšega, je še dobro. In sem vodstvu dal predlog za nakup novega strežnika - tokrat Della, kjer (zaenkrat še) razumejo, da če prodajo defektno robo, da je tudi primerno, da brezplačno omogočijo prenos popravkov.


Nimaš nobenga kolega ki ima support na HPE?

damirj79 ::

Ne rabiš, rabiš samo download SPP, ta pa je dosegljiv skoraj že povsod, npr:
za Gen8: https://www.google.com/search?client=op...
Za gen9 in dalje: https://www.google.com/search?client=op...

Jih imaš kolkr češ za dobit.

jukoz ::

damirj79 je izjavil:

Ne rabiš, rabiš samo download SPP, ta pa je dosegljiv skoraj že povsod, npr:
za Gen8: https://www.google.com/search?client=op...
Za gen9 in dalje: https://www.google.com/search?client=op...

Jih imaš kolkr češ za dobit.


Hvala =)

Download iz iranskega linka (technet24.ir) je OK - checksum se ujema s tem:
https://h20392.www2.hpe.com/portal/swde...

HotBurek ::

Ko smo že pri HP/Dell alternativah; ali ima kdo izkušnje z Quanta strežniki?

Recimo tole: https://shop.hardware-gebraucht.com/Ser...

Zanima me tudi remote control, kako deluje?

https://www.manualslib.com/manual/94834...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

borutzi ::

Itak je bila preko HPE partnerjev v Sloveniji prodana konfiguracija z affected HP diski baje samo eni stranki.
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Voluharr ::

+1 Za HPE Precenjen šrot.
Naložit Proxmoxa, da normalno dela z integriranim kontrolerjem kot HBA je cela znanost... na koncu sem obupal in dal SSD diske na USB za boot, da sem lahko kontroler uporabil v HBAju za ostale diske v kletki.

Kar se pa tiče teh SSDjev, smo imeli z eno serijo precejšno sranje, isto nek bug na firmwareu.
Postavili smo server in je po enem mesecu v datacentru odletel, 4je od 8 diskov so crknili za ostale smo pa še pravočasno uredili nadgradnjo firmwarea.
Tej so bili HPE rebranded od Intela.

In še +1 za Supermicro, namečeš non rebranded robo notri, priključiš in dela brez pritoževanj.
Edino kar me moti je to, da moraš imet IPMI dodatno licenco za update BIOSa preko IPMIja drugo pa kapo dol.

Kar se tiče servisa, pa tako ali tako za kaj resnega obvezna roba na lagerju.

Neko poveličevanje, ko boljši support za "Enterprise" proizvajalce bs.

pegasus ::

Voluharr je izjavil:

Edino kar me moti je to, da moraš imet IPMI dodatno licenco za update BIOSa preko IPMIja drugo pa kapo dol.
Glej kaj najde internet:
#input is bmc-mac
echo -n "$1" | xxd -r -p | openssl dgst -sha1 -mac HMAC -macopt hexkey:8544E3B47ECA58F9583043F8 | awk '{print $2}' | cut -c 1-24

Voluharr ::

pegasus je izjavil:

Voluharr je izjavil:

Edino kar me moti je to, da moraš imet IPMI dodatno licenco za update BIOSa preko IPMIja drugo pa kapo dol.
Glej kaj najde internet:
#input is bmc-mac
echo -n "$1" | xxd -r -p | openssl dgst -sha1 -mac HMAC -macopt hexkey:8544E3B47ECA58F9583043F8 | awk '{print $2}' | cut -c 1-24


Najlepša hvala, res da nisem še nikoli zares aktivno tega iskal, ampak moram reč, da po preverjanju tole deluje.

SeMiNeSanja ::

Planned obsolescence gone wrong?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

jype ::

SuperMicro je super, ker se z nestandardnimi konektorji ne pretvarja čisto po nepotrebnem, da ni PC.

SeMiNeSanja je izjavil:

Planned obsolescence gone wrong?
Ne, ovce se niso pustile ustrižt.

Voluharr je izjavil:

Kar se tiče servisa, pa tako ali tako za kaj resnega obvezna roba na lagerju.
Tako je, to je edina resna SLA politika, ki velja tudi v primeru, da imaš kogarkoli drugega. Nič ti ne pomaga, če velikim brandom plačaš obscene denarje za 4 hour support, oni pa "nimajo na zalogi, bo naslednji teden".

borisk ::

Pri nas na firmi smo iskali rešitev za "server", zahteve nisi bile velike, rabili smo dedicated server, za par programov, ki jih uporabljamo, pa za arhiv podatkom itd. najprej smo iskali rabljeno zadevo, potem pa smo se z našim zunanjim adminom (zaradi garancije) rajši odločili za supermicro nov sistem, z consumer SSD (evo 850) in Wd red za arhiv, pa ni blo v dobrih 3-4 letih nikakšnih problemov, pa komplet sevver bil mislim da manj kot 2k€ ( z windovs server licenco). letos bomo zamenjali SSDje za večje, ker so trenutno ugodni..

Voluharr ::

2x Consumer NVMe SSD + 2x riser + ProxMox way to go za moje pojme.
Je cenej zamenjat če odpove, Moram pa reč da v treh letih wearnes ni prišel čez 20%.

imagodei ::

Hmm, počas me boste prepričali v tale SuperMicro.

Kje bi si človek lahko ogledal en soliden, strukturiran pregled ponudbe strežnikov SuperMicro? (Saj vem, len sem, google ve (če zadosti dolgo časa googlaš))

Koliko pa dejansko pride SuperMicro strežnik ceneje kot nek primerljiv Dell/HP? Čez palec, seveda, v procentih? Verjetno je TOC tudi nižji?
- Hoc est qui sumus -

Baja ::

nas je leta 2014 prišel pol ceneje kot primerljiv hp.

pegasus ::

imagodei je izjavil:

Kje bi si človek lahko ogledal en soliden, strukturiran pregled ponudbe strežnikov SuperMicro?
Ha? Za njihov web site še nisi slišal? Lahko celo nizozemski mirror na supermico.nl uporabiš, so latence manjše.

Kar se pa tiče TCO je sedaj njihov marketing prišel ven z TCE, total cost to environment: https://supermicro.com/en/about/resourc...
Zdi se kot da imajo sposoben marketing department ;)

imagodei ::

pegasus je izjavil:

imagodei je izjavil:

Kje bi si človek lahko ogledal en soliden, strukturiran pregled ponudbe strežnikov SuperMicro?
Ha? Za njihov web site še nisi slišal? Lahko celo nizozemski mirror na supermico.nl uporabiš, so latence manjše.

Priznam, da pred kratkim nisem nič gledal po njem. Problem, ki ga vidim pri Dell-u, HP-ju in nekaterih drugih je ta, da je ponavadi stran precej nepregledna, nejasna, za eno tržišče so eni modeli na voljo, za drugo drugi, ... Iz oznak modelov itak ni jasno, kakšne in koliko procesorjev, koliko rama ipd. dobiš, kaj šele kaj več. In potem pol ure brskaš po strani in vidiš, da si z oznakami modelov ne moreš nič pomagat in da bo treba v Excel sheet pretipkat posamezne modele in njihove konfiguracije, da boš lahko vsaj približno pametno primerjal.

Potem pa včasih najdeš kakšno third party stran (OK, tukaj gre za EliteBook prenosnike), ki je 100% bolj strukturirana in ne moreš verjet, kako da proizvajalec sam ne more ponudit kaj podobnega.
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

imagodei je izjavil:

Koliko pa dejansko pride SuperMicro strežnik ceneje kot nek primerljiv Dell/HP? Čez palec, seveda, v procentih? Verjetno je TOC tudi nižji?
Nekaj let nazaj, vsi identična konfiguracija:
- Cisco 19.790,00 EUR
- HP 10.590 EUR
- Supermicro 7.930 EUR

To je bilo s HDD-ji.

Ko smo hoteli še SSD-je dati noter, je razlika narasla eksponentno, ker so ostali podpirali izključno svoje SSD-je (very overpriced and underperformed), s Supermicrom so mi pa ponudili precej boljše enterprise Samsungove SSD-je za mnogo nižjo ceno. Pa še v3 proce so mi upgradali na v4 (+ 8 jeder total).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Hewlett-Packardovih sistemih SSD-ji po treh letih odpovedo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6313702 (8941) Baja
»

Katero stikalo

Oddelek: Omrežja in internet
10875 (695) Invictus
»

Intel predstavil hiter trajni pomnilnik Optane

Oddelek: Novice / Pomnilnik
135531 (1133) Predkambrij
»

Zelo zlabi fonti

Oddelek: Izdelava spletišč
81698 (1295) detroit
»

Hewlett-Packard se bo približno razpolovil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
1113924 (12870) bbbbbb2015

Več podobnih tem