» »

V Hewlett-Packardovih sistemih SSD-ji po treh letih odpovedo

1
2
»

imagodei ::

FFS!
- Hoc est qui sumus -

pegasus ::

Potem maš pa še razlike med supermicro dealerji - pri zadnjem poslu so za identično konfiguracijo variirali kar za 30% ;)

AngelOfDeath ::

borutzi je izjavil:

Itak je bila preko HPE partnerjev v Sloveniji prodana konfiguracija z affected HP diski baje samo eni stranki.



Še to je čudež.

HPE Partner v Sloveniji - dobavni rok minimalno 8 tednov.
Vse sosednje države - dobavni rok 1 teden ali manj.
edit: Slovnica

c3p0 ::

Voluharr je izjavil:

+1 Za HPE Precenjen šrot.
Naložit Proxmoxa, da normalno dela z integriranim kontrolerjem kot HBA je cela znanost... na koncu sem obupal in dal SSD diske na USB za boot, da sem lahko kontroler uporabil v HBAju za ostale diske v kletki.


Ne dela, oz. bootal mi nikakor ni, če se prav spomnim. Nabavil nato namenske HBA in še vedno dela kot urica.

MrStein ::

borisk je izjavil:

Pri nas na firmi smo iskali rešitev za "server", zahteve nisi bile velike, rabili smo dedicated server, za par programov, ki jih uporabljamo, pa za arhiv podatkom itd. najprej smo iskali rabljeno zadevo, potem pa smo se z našim zunanjim adminom (zaradi garancije) rajši odločili za supermicro nov sistem, z consumer SSD (evo 850) in Wd red za arhiv, pa ni blo v dobrih 3-4 letih nikakšnih problemov,

Toliko časa tudi sistem iz novice drži. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bratwurzt ::

odpovedo


*grammar nazi orgasm*

Voluharr ::

c3p0 je izjavil:

Voluharr je izjavil:

+1 Za HPE Precenjen šrot.
Naložit Proxmoxa, da normalno dela z integriranim kontrolerjem kot HBA je cela znanost... na koncu sem obupal in dal SSD diske na USB za boot, da sem lahko kontroler uporabil v HBAju za ostale diske v kletki.


Ne dela, oz. bootal mi nikakor ni, če se prav spomnim. Nabavil nato namenske HBA in še vedno dela kot urica.


Na HBA ne boota, napisano uradno od HPEja.
Boota pa iz USBjev...

imagodei ::

Mimogrede, gledam tale Supermicro... Pri nekaterih slovenskih resellerjih, Mlacom, Xenya... Nikjer ni konkretne ponudbe modelov. A to se dejansko po komponentah kupi in skupaj zloži, nimajo pripravljenih nekih izhodiščnih modelov? Kje je potem kak konfigurator, ki ti preveri, da nisi pomotoma nabavil rack ohišja in matične za v samostoječ strežnik?

IOW - kako naj se znajdem med poplavo komponent in zagotovim kompatibilnost?
- Hoc est qui sumus -

pegasus ::

Pogovoriš se s svojim dilerjem. Preveč arhaično za današnji čas?

Koncept izhodiščnih modelov mi ni nikoli potegnil. Mogoče še najbližje pri SM so izdelki, označeni z zeleno kroglico "Global SKU", kar pomeni, da vsaj nekje obstaja minimalna zaloga. Vse ostalo se izdeluje po naročilu.

imagodei ::

Mnja, samo pri Xenyi so zelo asketski, kar se tiče podatkov o prodajnem programu na spletni strani. Mlacom ima več, ampak spet umanjka kakršna koli razlaga - predviden namen uporabe, ipd.

Se strinjam, da je pogovor z dilerjem čist na mestu, ampak zavoljo učinkovitosti se sam rad pripravim na pogovor - da vsaj približno vemo, o čem govorimo ;), ko se pogovarjamo o strežniku.
- Hoc est qui sumus -

pegasus ::

Pa saj imaš supermicro site? Je gor vse kar rabiš in še več.
Btw, če ti hardver predpisuje, kako ga lahko uporabljaš ... si že preveč v enterprise vodah in si že opustil hacker spirit ;)

darkolord ::

imagodei: meni so pri Xenya zelo lepo svetovali. Povedal sem želene specifikacije in so mi sami poiskali (na koncu seveda tudi sestavili) ustrezno kombinacijo, da je vse pasalo skupaj.

Sicer mislim, da se večinoma ne zlaga čisto iz prazne škatle, ampak se štarta iz barebone - ohišje + plata + napajalc(i), notri se pa zloži še CPU, RAM in Storage.

Tole so Mainstream bareboni.

imagodei ::

Super. Hvala vama, se že nekam premikamo :D
- Hoc est qui sumus -

Baja ::

poglej še tule: https://www.ahead-it.eu/

če se prav spomnim majo konfigurator. pa kljub poštnini je verjetno ceneje kot v slo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Hewlett-Packardovih sistemih SSD-ji po treh letih odpovedo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6313861 (9100) Baja
»

Katero stikalo

Oddelek: Omrežja in internet
10881 (701) Invictus
»

Intel predstavil hiter trajni pomnilnik Optane

Oddelek: Novice / Pomnilnik
135567 (1169) Predkambrij
»

Zelo zlabi fonti

Oddelek: Izdelava spletišč
81716 (1313) detroit
»

Hewlett-Packard se bo približno razpolovil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
1113953 (12899) bbbbbb2015

Več podobnih tem