» »

Vrnitev kupnine

Vrnitev kupnine

Zinkolina ::

Zdravo!

Zanima me, koliko časa ima prodajalec da vrne kupnino?
Kupil sem preko spleta (slovenija),vrnil izdelek iz se z prodajalcem preko emaila dogovoril za vrnitev kupnine.
Izdelek pač ni deloval kot bi moral.
Med nakupom in vrnitvijo je preteklo več kot 14.dni.

Hvala

bluefish ::

https://www.zps.si/index.php/nasveti-in...

Podjetje vam mora najkasneje v 30 dneh po prejemu sporočila o odstopu od pogodbe vrniti vsa vplačila, in vse morebitne dodatne stroške (poštnina), razen stroškov vračanja. V nasprotnem mora plačati še obresti in posebno kazen.

Edini strošek, ki bremeni potrošnika, je strošek vračanja blaga. Vračilo plačila mora trgovec opraviti takoj, najpozneje pa v tridesetih dneh po prejemu sporočila o odstopu od pogodbe. Če spletni trgovec zamudi z vračilom, mora potrošniku poleg zakonitih zamudnih obresti plačati še eno desetino prejetih plačil za vsakih dopolnjenih 30 dni zamude pri vračilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Zinkolina ::

Se pravi to je vse kar sem moral narediti,da prodajalcu povem da izdelka ne želim,in hočem vračilo denarja.
To se je vse dogajalo preko e mail sporočil.

Drugega ni potrebno? Bo to dovolj (emaili) če prodajalec ne bo vrnil denarja? Za nadaljno reševanje?

Mislim na to,da ni bilo nič izpolnjeno z kakšnimi obrazci in podobnim. Samo dogovor po emailu.

Hvala vam

bluefish ::

Obrazci niso zahtevani. Če v predpisanem roku ne vrne kupnine, ga na to opozoriš. Ob neodzivnosti pa sprožiš postopek preko tržne inšpekcije.

K0K0 ::

Med nakupom in vrnitvijo je preteklo več kot 14.dni.

Kdaj si obvestil prodajalca da želiš vrnit blago ? Če je blo več kot 14 dni po nakupu ti niso dolžni vzet blaga.

Zinkolina ::

Blago že imajo. Zamenjali so par izdelkov in nobeden ni deloval kot bi moral. Vse supaj se vleče že kaken mesec. Sedaj imajo izdelek,in moj trr ki so ga je zahtevali.

Amapk sedaj ni ne duha ne sluha o kakšnem mejlu ali denarju.

Gre sicer za manjšo trgovino,katere sicer ne bom omenjal,vsaj dokler se ne izteče 30.dni ko bi moral biti denar na računu.
Lp

St235 ::

Tukaj predvsem ni jasno ali se je trgovina sploh strinjala s tem da bo vrnila denar?

Zinkolina ::

Izdelek ima stvarno napako. Katera ni bila odpravljena z zamenjavo 4. Izdelkov. Zato sem hotel imeti denar nazaj.

Plus moji potni stroški do pošte plus moja poštnina,katerega pa sploh ne zahtevam nazaj. Če prav sem do tega upravičen kajne?

St235 ::

A si zahteval uveljavljanje stvarne napake?
Kaj so ti odgovorili na zahtevo?

shadeX ::

Izdelek ima stvarno napako. Katera ni bila odpravljena z zamenjavo 4. Izdelkov.


Vsi štrije (različni) izdelki so imeli stvarno napako? Lahko poveš kaj več o tem?

val46 ::

meni je to malo čudno oz.kar malo "smrdi". Da bi 4je isti izdelki imeli stvarno napako? povej o komu se gre oz.kaj si sploh nabavljal...

MrStein ::

Tovarniške napake niso noben čudež.
Serijske napake, itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zinkolina ::

Tako je 4 isti.

Serijska napaka.

val46 ::

Sej zato mi je tolk čudno, ker če bi trgovec imel 4x probleme z istim artiklom, bi ga verjetno že sam testiral, preden ga pošlje kupcu. No, odvisno od artikla, zato me pa zanima, kaj je OP kupoval.

MrStein ::

val46 je izjavil:

bi ga verjetno že sam testiral, preden ga pošlje kupcu

ha ha, dobra!

(še servis, ki bi napravo odprl in zamenjal nekaj delov, ne bi testiral, se mi je že zgodilo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zinkolina ::

Bomo že uredili. Do sedaj je vse ok. Saj rok še ni pretekel.

Hvala
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stvarna napaka in stroški vračila

Oddelek: Loža
51065 (825) St235
»

Vračilo blaga v Big Bangu in Harvey Normanu

Oddelek: Pomoč in nasveti
122856 (2517) DePalmo
»

Vrniti blago v 8 dneh nakupa? Pravice kupca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5322779 (14161) RejZoR
»

Reklamacija

Oddelek: Loža
274523 (3644) xteakwondox
»

Povsem nov laptop.. na servisu že več kot 1 mesec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
887104 (5694) Zheegec

Več podobnih tem