Slo-Tech

» »

Chia semena

Chia semena

uporabnik832 ::

V zdravi trgovini sem kupil več vrst kosmičev, laneno seme (ki ga je potrebno pred uživanjem s kosmiči zmleti) in konopljina semena, ki so mi super okusna. Obrok iz navadnih kosmičev naredijo prav okusen in mi ni potrebno dodajati nobenega sladkorja v obliki rozin, črne čokolade ipd.

Ali kdo ve ali je potrebno Chia semena tudi zmiksati kot lanena semena? Jih je potrebno namakati čez noč, ali jih lahko direktno zmešaš z kosmiči in toplo vodo ali mlekom za 15 min. in poješ?

Cruz ::

Jaz sem jih vedno namakal skupaj z ovsenimi kosmiči. Zmiksal jih nisem.
Have you tried just caring less?

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Cruz ()

Cruz je izjavil:

Če jih v vročem mleku ali vodi namakaš 15 min. bo dovolj?

TheKekec ::

Boš videl, če so napihnjena ter z vodo tvorijo kot sluz je dovolj.

Lanena semena naj bi bilo potrebno mleti pred zaužitjem, če imam prave informacije?
Je Chia semena tudi potrebno mleti?

tikitoki ::

Ce med namakanjme ne popokajo, jih zmelji. Drugace bodo verjetno zgolj sla skozi prebavni trakt neprebavljena.

tikitoki je izjavil:

Ce med namakanjme ne popokajo, jih zmelji. Drugace bodo verjetno zgolj sla skozi prebavni trakt neprebavljena.

Kaj če bi navedel kako jih namakati? Toplo voda? Krop? Za koliko časa?

tikitoki ::

Se nisem s tem ukvarjal. Verjetno je mrzla voda cist ok, pol pa pustis in vidis kolk casa traja.

Ganon ::

Chia semena so eden največjih možnih nategov. Kupuj desetkrat cenejše ovsene kosmiče.

Cruz ::

uporabnik832 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Če jih v vročem mleku ali vodi namakaš 15 min. bo dovolj?
Bo, bolj pomembno je, da jih primerno skuhaš. Morajo postati mehke in večje. Kuhajo se dlje časa od ovsenih kosmičev.
Have you tried just caring less?

Smurf ::

Ganon je izjavil:

Chia semena so eden največjih možnih nategov. Kupuj desetkrat cenejše ovsene kosmiče.

Bolj offtopic. Ampak letos sem bil v mehiki in jih dobil za okoli 3€/kg :).

paraboŁa ::

Jaz stresem v kozarec dve žlici chia semen, vlijem notri pol deci mleka, pokrijem s folijo za živila in pustim v hladilniku čez noč. Btw chia semena res niso draga, BIO pakiranje v hoferju je cheap in maš za dolgo.