» »

Slikanje javnih objektov (v tem primeru žel. postaj)

Slikanje javnih objektov (v tem primeru žel. postaj)

Redorange ::

A lahko slikam železniško postajo in objavim sliko internetu?

Želel sem sodelovat na eni spletni strani kjer zbirajo slike postaj in ni bilo Slovenije, dobil sem pa ta odgovor in me je malo vrgel iz tira
we would like to add Slovenia, nur there is no Panoramic Freedom for publishing Photos from Public buildings. That's too bad.

Dobil sem tale članek na RTVSlo iz leta 2015, kjer pravijo da bo EU glasovala o novem predlogu.

A ve kdo kaj, kako,...?

garamond ::

Vprašaj na Slovenski Wikipediji, če se je že spremenil zakon - je identičen problem: https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Wikiped...
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

rabelj5 ::

garamond je izjavil:

Vprašaj na Slovenski Wikipediji, če se je že spremenil zakon - je identičen problem: https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Wikiped...

zakaj ima wikipedia probleme s tem, da je v sloveniji prepovedana objava fotografskih reprodukcij arhitekturnih in drugih umetniških del, ki stojijo na splošno dostopnih krajih, če se reprodukcija vrši za doseganje gospodarske koristi? saj nimajo nobene gospodarske koristi od tega?

Yerpo ::

rabelj5 je izjavil:

zakaj ima wikipedia probleme s tem, da je v sloveniji prepovedana objava fotografskih reprodukcij arhitekturnih in drugih umetniških del, ki stojijo na splošno dostopnih krajih, če se reprodukcija vrši za doseganje gospodarske koristi? saj nimajo nobene gospodarske koristi od tega?


Wikipedija sama je res nepridobitna, sprejema pa samo material, ki je na voljo pod licenco, ki omogoča prosto uporabo v vsak namen (CC-BY-SA) - torej tudi pridobiten. Kar ni kompatibilno s slovenskimi avtorskopravnimi omejitvami. Z drugimi besedami, avtorsko zaščitenih gradiv ne smemo ponujati pod tako prostimi licencami. Razumljivo?
Mrbit ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yerpo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenašanje torrent datotek legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5024749 (22996) tekkkno
»

Zahteva profesorja po skeniranju knjige

Oddelek: Šola
131638 (1241) RockyS
»

T-2 ukinil časovni zamik na kanalu a in poptv

Oddelek: Zvok in slika
132755 (2006) francek1
»

Naredite si pred kopiranjem zaščiten CD

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
234808 (3567) Matrin
»

kako presnamem zaščiten cd

Oddelek: Pomoč in nasveti
91555 (1417) kuglvinkl

Več podobnih tem