» »

kako presnamem zaščiten cd

kako presnamem zaščiten cd

nfsu2 ::

vampire the masquerade bloodliness mi ne dela ko presnamem original! clone cd ga presname samo ne deluje pise naj ponovno vstavim cd v pogon alcohol clone pa ga tudi noce presnet!! kaj mi svetujete!??
nfsu2

Jan987 ::

da si preberes tole.

Tale tema bo šla itak hmal pod ključ!!!

Kami ::

Mogoče pa si dela varnostno kopijo v primeru, da se mu orginal uniči.

To pa je dovoljeno ane :D

gfighter ::

No, no, z zaklepanjem naj moderator kar malo počaka, konec koncev vsi uporabniki plačujemo pristojbino na medije za hranjenje podatkov prav zaradi takšnega kopiranja originalov. Torej, če ima CD zaščito in ga ne moreš presneti (si narediti varnostne kopije >:D ), potem pojdi lepo v trgovino in zahtevaj, naj ti dajo CD brez zaščite oz. ti vrnejo denar. Konec koncev je zakon na tvoji strani...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Vice ::

Zakon je toliko na njegovi strani kolikor imaš ti možganov. ;)

veteran ::

če ima CD zaščito in ga ne moreš presneti (si narediti varnostne kopije >:D ), potem pojdi lepo v trgovino in zahtevaj, naj ti dajo CD brez zaščite oz. ti vrnejo denar.

In kolikokrat so ti že vrnili denar oz. dali ustrezen CD?
Pripiši še ime trgovin, v katerih so tako prijazni, prosim.

gfighter ::

Ne vzet mojega posta preveč resno, mišljen je bil bolj sarkastično. Mi je povsem jasno, da v praksi kaj takšnega kot sem jaz napisal ne bi bilo deležno drugega kot čudnih pogledov. Pač pa mi gre na živce zdajšnja ureditev, ko plačujemo davek za paradoksalne stvari. Kolikor sem uspel razbrati iz forumov in dokumentov Urada za intelektualno lastnino, ima namreč človek pravico do rezervne kopije, še več, ko kupiš prazni medij in plačaš davek, UIL ta davek upravičuje prav s takšnimi kopijami ki pa jih ne moreš narediti, ne da bi zaobšel zaščito. Paradoks torej, ki ga plačujem jaz pri vsakem nakupu praznih medijev. To je pa tudi vse, kar sem hotel povedati s prejšnjim postom.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zheegec ::

Je tukaj mogoče kakšen pravnik, ki bi mi razložil, kako je s temi varnostnimi kopijami? Imam pravico do dveh, če zaradi recimo Starforce zaščite ali zaščitenih glasbenih CDjev ne morem narediti delujočega back-upa... KAJ POTEM?? Je to kar OK?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

NFSU2 - pomagaj si s crackom, so čisto legalna zadevica, trgovine kot so Big Bang in BOF jih z veseljem uporabljajo, da je original na varnem, pa se na demo mašini vseeno da igrati igro.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Zakon o avtorski in sorodnih pravicah - ZASP, uradno prečiščeno besedilo.

Privatno in drugo lastno reproduciranje
50. člen

(1) Ob upoštevanju 37. člena tega zakona je reproduciranje že objavljenega dela prosto, če je izvršeno v največ treh primerkih in če so izpolnjeni pogoji iz drugega ali tretjega odstavka tega člena.

(2) Fizična oseba lahko prosto reproducira delo
1. na papirju ali podobnem nosilcu z uporabo fotokopiranja ali druge fotografske tehnike s podobnimi učinki,
2. na katerem koli drugem nosilcu, če to stori za privatno uporabo, če primerki niso izročeni ali priobčeni v javnosti in če pri tem nima namena dosegati neposredne ali posredne gospodarske koristi.

(3) Javni arhivi, javne knjižnice, muzeji ter izobraževalne in znanstvene ustanove lahko za lastne potrebe prosto reproducirajo delo na kateremkoli nosilcu, če to storijo iz lastnega primerka in če pri tem nimajo namena dosegati neposredne ali posredne gospodarske koristi.

(4) Reproduciranje po prejšnjih odstavkih tega člena ni dovoljeno glede pisanih del v obsegu celotne knjige, grafičnih izdaj glasbenih del, elektronskih baz podatkov in računalniških programov ter v obliki izvedbe arhitekturnega objekta, če ni s tem zakonom ali s POGODBO (krepo postavil kuglvink)drugače določeno.

(5) Ne glede na prejšnji odstavek je pod pogoji iz prvega odstavka tega člena prosto:
1. reproducirati pisano delo v obsegu celotne knjige, če je njena naklada izčrpana že najmanj dve leti;
2. reproducirati grafično izdajo glasbenega dela z ročnim prepisovanjem.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteva profesorja po skeniranju knjige

Oddelek: Šola
131634 (1237) RockyS
»

T-2 ukinil časovni zamik na kanalu a in poptv

Oddelek: Zvok in slika
132749 (2000) francek1
»

Francija pripravlja ostrejšo protipiratsko zakonodajo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13915672 (10984) redo
»

Le še malo časa za nakupe trdih diskov, DVD-jev, USB ključkov, CF kartic, tiskalnikov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
25929457 (14987) bluefish
»

Naredite si pred kopiranjem zaščiten CD

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
234796 (3555) Matrin

Več podobnih tem