» »

Centralno prezračevanje

Centralno prezračevanje

matter ::

Zdravo,

ker živimo v hiši (mansarda) imam kar slab zrak (očitno vse prispe do najvišjega dela hiše).
Sedaj kar redno zračimo, pa se zrak kar hitro poslabša (če stopiš od zunaj v stanovanje, je čutiti razliko).

Sedaj se ogrevam za centralno prezračevanje (imamo 90m2). Prednost imamo v tem, da so vsi stropi knauf in je montaža dokaj enostavna.

Me pa zanima, če ima kdo kake izkušnje kateri sistemi so priporočljivi in na kaj moram biti pozoren.
Vidim, da so nekatere "entalpijske" ki naj bi nekaj vlage vračalo nazaj. Sicer že imam vlažilce iz prejšnje zime.
A je še kaj drugega na kaj biti pozoren. Predvsem me skrbi, da bi v hišo prišel slab zunanji zrak (ker je vas, vsi kurijo na drva), in če obstajajo kaki filtri na strani prezračevanja za ta primer.

Vidim, da so pri nas (največ) v uporabi sistemi Paul in Helios.
Jaz sem gledal https://0501.nccdn.net/4_2/000/000/000/...
Seveda bi dal manjši enoto, ker ne rabim za toliko kvadratov.

hvala za vaše predloge/ideje/deljene izkušnje.

lp,
Andrej
Grem basket pa bom neloke metal
  • spremenil: matter ()

wajdujc ::

>Že od 3.500 EUR (z DDV)
mati božja

glej stroje od mitsubishija, glej kaj prodajajo francozi (pri njih in v švici je praktično obvezna oprema), npr v njihovi verigi leroy merlin (išči izraz VMC double flux, marsikaj od njih najdeš v njihovem marketu v vidmu)
s filtri od H11 gor (po EN 1822) verjetno ne boš vohal dima (saj v suspenziji)
obvezno entalpijske

praviš da imaš že centralno prezračevanje za ogrevanje, kar pomeni da rabiš le izmenjevalca, povezavo z zunanjostjo in filter?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdujc ()

ejresnevem ::

ne da se mi ugibati kaj bolj podrobno, mogoče poštudiraj, če se ti splača vgraditi kak oddušnik?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni in dober rekuperator (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28674957 (2808) barracuda
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34864347 (4544) edi123
»

Kateri vlažilec zraka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7549401 (1813) darkolord
»

prah v sobi

Oddelek: Loža
184466 (4130) Alen T 1978
»

Akvarij in voda v njem

Oddelek: Loža
2612919 (12302) levaky

Več podobnih tem