» »

Kaj nosite za mal'co s sabo?

Kaj nosite za mal'co s sabo?

1
2
»

lorte ::

Jaz mam ponavadi klobaso v tupperwaru in jo odprem pa dam v mikrowalovko. Ce ne to imam dostrakt kaksno pohanje, polpete, golaz. Vse kar gre v tuperware potem pogrejem v mw in pomalicam.

spam321 ::

qwertyy je izjavil:

Večinoma jem Pogrej in pojej. Meni je zakon.

Poceni, večinoma so od 2,5e - 4e. Ravno pravšnja količina za malco in pripravljeno je v 3 minutah. Pa še vedno je topel obrok.

Izbira je tudi kar pestra in v trgovinah redno "krožijo" vse jedi, tako da ne ješ nonstop eno in isto. Tudi naj ne bi bilo škodljivo, ker je brez konservansov ipd. in rok trajanja dobijo s pasterizacijo.


Problem tako pripravljene hrane je predvsem v velikih količinah soli in sladkorja. Oboje lahko na dolgi rok naredi veliko sranja. Sploh sol. Sem ravno preveril eno tako pripravljeno jed. Dnevni priporočen vnos soli za odraslo osebo je 5g. En tak obrok ima lahko tudi 5.7g soli. Torej že z le enim obrokom lahko presežeš dnevni vnos soli. Kje so še druga živila, ki jih zaužiješ. Verjetno hitro prideš na 10-15g/dan, kar pomeni, da se bodo slej ali prej pojavile zdravstvene težave.

Machete ::

Bog vam pomagaj, s temi knor juhicami in pogrej in pojej smetmi. Se toliko sovražite? To je slabše, kot da kadite in ste skriti alkoholiki zraven.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

qwertyy ::

Pogrej in pojej je brez konzervansov, če pa ni, pa prosim za link do kakšnega testa/raziskave. Če ne veste kaj je pasterizacija si pa lahko preberete.

Glede sladkorja in soli pa vse piše na embalaži in tudi kalorij nimajo prav veliko, mislim da povprečno okoli 450, kar ni veliko za normalen obrok.

Ste pa smešni, če mislite da so tisti mastni šnicli v menzah kaj boljši.

feryz ::

Prva malica ob 17-ih ali 18-ih. Če je kaj dobrega v loncu.
Drugače pa preskočim in počakam na naslednji dan ob 17-ih. Enkrat že naletim na dobro hrano, ni hudič da ne bi. Slabe pa ne rabim jesti.

starfotr ::

V bistvu je hrana pogrej in pojej draga. Če si kaj sposoben, skuhaš večje količine hrane, si daš v posodice in v zamrzovalnik.

Pa skuhaš golaž, pasulj, chili con carne... Seveda lahko tudi govejo juho ipd.

Priporočila za zdravo hrano so jasna. Čim več sveže, nepredelane hrane, skuhane iz osnovnih sestavin in ne industrijsko predelane hrane.

Primer: uporabi zelenjavo in meso ter skuhaj župo, ne pa uporabit kocke ali juhe iz vrečke.

IL_DIAVOLO ::

Vam se pa res da. Imam sicer toplo malco, ampak da bi si vsak dan nekaj pocal in prajnal in si potem se to vse na siht tovoril? Ne hvala.

Sendvič in basta.

Cruz ::

Drugače, če kdo hoče malce prišparati in si vnaprej skuhati za cel teden: Subreddit Meal Prep Sunday je super.

IL_DIAVOLO ::

Bodybuilder mentaliteta :D

Zgodovina sprememb…

ejresnevem ::

Originalne ploščice kot v Soylent green filmu... Če pa zmanjkajo, pa vsaj kakšne druge proteinske ploščice, recimo kot v Snowpiercer filmu.

jype ::

Snowpiercer ploščice so kul, ker so bio, organske in lokalno pridelane, žal pa niso veganske.

Cruz ::

To si lahko sami naredite: Energy balls. Imate milijon različic, če ne želite preveč sladkega nadeva.

Še ena varianta, ki sem jo probal: https://chefsavvy.com/5-ingredient-pean...
Če narediš po receptu ima ena bombica 200 kalorij(spodaj na linku je bolj podroben nutricijski opis).

Ogromno prišparaš, pa še svobodo maš glede sestavin.

P.S. Cimet zelo paše!

Netrunner ::

jype je izjavil:

Snowpiercer ploščice so kul, ker so bio, organske in lokalno pridelane, žal pa niso veganske.

Zakaj žal ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

jype ::

Če bi ble veganske, bi bile energetsko učinkovitejše.

IL_DIAVOLO ::

Netrunner je izjavil:

jype je izjavil:

Snowpiercer ploščice so kul, ker so bio, organske in lokalno pridelane, žal pa niso veganske.

Zakaj žal ?


Rad bi se kregal, that is all.

Netrunner ::

jype je izjavil:

Če bi ble veganske, bi bile energetsko učinkovitejše.

Od kod si pa to informacijo povlekel? Kvečjemu manj, ne pa več. Daj en ocvirk noter pa boš imel energetsko učinkovitost 3.0
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

jype ::

Netrunner je izjavil:

Od kod si pa to informacijo povlekel? Kvečjemu manj, ne pa več. Daj en ocvirk noter pa boš imel energetsko učinkovitost 3.0
Za en ocvirk pridelat potrebuješ približno 40x več energije, dobiš ven je pa 3x več.

Netrunner ::

Kaj ti si v kakšnem veganskem kultu ali sekti, da iščeš / poznaš takšne informacije?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ne, preštudiral sem dovolj fizike, da vem, koliko časa pujs je zelenjavo, da pridela dovolj špeha za en ocvirk.

kjut ::

Dans mi je uspelo jajcka trdo kuhana vzet in jih brez tezav prebavt, can recommend. Sem dal v manjsi steklen kozarc prelit z kisom od rdece pese.

@cruz hvala za uporaben link!

p.s.: tale zrak cestni je katastrooofa, se mi zdi bodo prej svoh jetra zarad vdihavanja tega sranja -.-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Netrunner ::

jype je izjavil:

Ne, preštudiral sem dovolj fizike, da vem, koliko časa pujs je zelenjavo, da pridela dovolj špeha za en ocvirk.


Hja, kar precej časa. Sploh zato ker jo mora dosti časa iskati zaradi vseh teh veganov.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

jype ::

Netrunner je izjavil:

Hja, kar precej časa. Sploh zato ker jo mora dosti časa iskati zaradi vseh teh veganov.
Ti pa, vidim, nisi niti osnov matematike pogruntal.

Smurf ::

Netrunner je izjavil:


Hja, kar precej časa. Sploh zato ker jo mora dosti časa iskati zaradi vseh teh veganov.

Hitrost reditve pujsa in stevilo veganov nimata korelacije. Next.

Netrunner ::

@jype => 5 + 3 = 7 ... uf imaš prav ja
@Smurf => kako da ne? Če vegani pojedo preveč zelenjave le te ni za dovolj za pujse in posledično se počasneje redijo

ok šalo na stran ... back to topic.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Smurf ::

Netrunner je izjavil:

Če vegani pojedo preveč zelenjave le te ni za dovolj za pujse in posledično se počasneje redijo

Ja sej to govorim. Ne. Ce jes meso porabis vec overall zelenjave.

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

Drugače, če kdo hoče malce prišparati in si vnaprej skuhati za cel teden: Subreddit Meal Prep Sunday je super.

Men se zdi meal preping super ideja, samo sem malo skeptična, da se tole obdrži sveže in okusno 7 dni, pod kakšnimi pogoji pa moraš hraniti, pa da bi vsak dan človek isto jedel, se tudi naveliča.

V-i-p ::

Brez zamere, ampak tisti, ki trdi, da so jedi Pogrej in pojej "smeti" ali je vegič, idiot ali pa pojma nima kaj blebeta :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

FormerUser ::

Če si vajen domače, sveže pripravljene hrane, potem so res smeti, če primerjaš pa s hrano iz menze, je pa verjetno precej podobno.

Netrunner ::

V-i-p je izjavil:

Brez zamere, ampak tisti, ki trdi, da so jedi Pogrej in pojej "smeti" ali je vegič, idiot ali pa pojma nima kaj blebeta :).


Do predpripravljenih jedi je marsikdo skeptičen. Priznam da jaz tudi, saj večina predpripravljenih jedi za mikrovalovne pečice ipd. so včasih bile nafilane z marsikaterim sranjem. Kako je sedaj nevem, vendar slab sloves še vedno obstaja :)

Bom pa poskusil to ob priliki.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

V-i-p ::

#000: mene njihov zapis čisto pomiri.

"Jedi so skuhane iz naravnih sestavin z uporabo povsem običajnih kulinaričnih postopkov kot so kuhanje, dušenje, pečenje v pečeh ali na žaru."

"Pasterizacija uniči nevarne mikroorganizme in tako našim jedem omogoči podaljšano trajnost brez dodajanja konzervansov."

"Pri razvoju izdelkov upoštevamo sodobne smernice zdrave prehrane, ki narekujejo raznovrstnost živil, zmanjševanje vsebnosti soli in maščob ter zadostno uživanje prehranskih vlaknin."
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kuall ::

feryz je izjavil:

Prva malica ob 17-ih ali 18-ih. Če je kaj dobrega v loncu.
Drugače pa preskočim in počakam na naslednji dan ob 17-ih. Enkrat že naletim na dobro hrano, ni hudič da ne bi. Slabe pa ne rabim jesti.

hehe, dober si. jaz sem tudi imel to idejo, da bi jedel samo res dobro hrano, vse ostalo pa preskočil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kuall ::

če mene vprašaš mora biti hrana frišna in neprocesirana. staro in procesirano je sranje. torej vse tole je dobro:
celo jajce na masti, limonada, ki jo sam narediš, prepražene čebule, greš na zevnik in utrgaš mlado repo, peso, kavlo, koren in takoj poješ in ima res dober okus, mlado in frišno je res okusno, po možnosti še bio še toliko bolje.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Cruz je izjavil:

Drugače, če kdo hoče malce prišparati in si vnaprej skuhati za cel teden: Subreddit Meal Prep Sunday je super.

Men se zdi meal preping super ideja, samo sem malo skeptična, da se tole obdrži sveže in okusno 7 dni, pod kakšnimi pogoji pa moraš hraniti, pa da bi vsak dan človek isto jedel, se tudi naveliča.
Gotovo imaš kakšno jed, ki bi jo lahko jedla vsak dan. Čisto sveže ni, je pa vseeno zadosti dobro. Saj ti ni treba v zmrzovalnik dati, če pripraviš za 3-4 dni, mogoče še več. Saj drugače se strinjam, se lahko naveličaš. Je pa veliko prednosti: Ni ti treba skrbeti za kuhanje ali kaj boš jedel, prišparaš, če hujšaš ali se rediš je lažje kontroliranje kalorij, ... Lahko pripraviš več različnih jedi, bolj popularna varianta pa je, da imaš eno jed za cel (delovni ali pa tudi ne) teden.

V-i-p je izjavil:

Brez zamere, ampak tisti, ki trdi, da so jedi Pogrej in pojej "smeti" ali je vegič, idiot ali pa pojma nima kaj blebeta :).
Glede Pogrej in pojeja je pri meni bolj problem to, da se sploh ne nasitim, enostavno ga je premalo. Samo "zrajca" me. :)

c3p0 ::

Ne da bi Pogrej in pojej kdaj jedel, ampak porcije so res skromne. Zraven tega, spet pridemo do najcenejših možnih sestavin, da je večji profit. Podobno kot v gostilnah. Če v trgovini ne toleriram in ne kupujem najslabših sestavin, zakaj bi drugje?

Brezmesne jedi sicer preživijo bp cel teden v hladilniku.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24027564 (21289) IL_DIAVOLO
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13316947 (14651) Unknown_001
»

Kaj je za kosilo

Oddelek: Loža
498996 (6140) m0LN4r
»

Vok in stir-fry (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715856 (13457) Brane22
»

Škodljivost mikrovalovne pečice.

Oddelek: Problemi človeštva
3911689 (10720) Pyr0Beast

Več podobnih tem