» »

Zimske pnevmatike suv

Zimske pnevmatike suv

sundance ::

Zdravo,

Nexen winguard snow g suv
ali
Falken eurowinter hs 01
Ima kdo izkusnje s katerimi od teh pnevmatik?

VelkBla ::

Katera dimenzija? Budget?

Žal jih ne poznam, mal pregledal review-e, za katere moraš vzeti nekaj tudi z rezervo, ampak se je Nexen z oznako WH2 na koncu, če je to ta, bolje odrezal.

sundance ::

Dimenzijo rabim 225 70 16. Budget je, čim manj:) Ne hec, ne rabim ne vem kaj, če je zunaj ne vem kakšen metež pač ne grem ven oz. avto ni nuja vsak da za neke dolge avtocestne kilometre. Vseeno pa želim zanesljivo (dež, poledica ipd.) pnevmatiko ne neka jajca.
Teste sem pregleda tudi sam ja, ampak vsi vemo kako je z testi. Že pred časom mi je en znanec, ki dela na amzs rekel, da so testi pnevmatik testi kdo da več (denarja). Ne gredo se ravno blamirat, če je guma slaba ne bodo rekli da je odlična če plačajo se pa precej šmugla. No takrat sem si mislil ok kaj pa vem sj vsi vemo kako folk benti sem pa tja, dokler niso prišle tiste stvari od ADAC na plano.
Zato vprašam, če ima kdo osebne izkušnje s pnevmatikami.

PacificBlue ::

Zato vprašam, če ima kdo osebne izkušnje s pnevmatikami.


:))

Vzami Nexen.
https://gume-avto.si/p-58686-225-70-r16...

Tu je se ceneje.

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev...

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Da si sposodim to temo glede zimskih pnevmatik....od prejsnega avtomobila imam eno sezono stare pnevmatike dimenzija 205 55 16....na novem avtomobilu bi pa uradno morale biti 205 60 16....sedaj me pa zanima ali lahko uporabim ze obstojece pnevmatike ali moram kupiti nove....je ta visina pnevmatike pomembna kar se tice varnosti?

PacificBlue ::

Uradno, če nimaš enakih dimenzij vpisanih na homologaciji jih ne bi smel vozit, dobiš kazen če policaj to ugotovi.
Gre pa za tako majhno razliko, da pomoje ne bi smel biti problem. Vsaj kar se voznih lastnosti tiče.

Pa tudi zavarovalnica ti zavrne povrnitev škode v primeru nesreče, če cenilec ugotovi to.

Zdaj se sam odloči, kaj ti je pomembno.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

fikus_ ::

"pnevmatike dimenzija 205 55 16....na novem avtomobilu bi pa uradno morale biti 205 60 16"

Kot je že napisal PacificB, poleg tega so 205 55 nižje kot 205 60 in imajo manjši premer, hitrost avtomobila bo manjša, kot po števcu, ki že itak kaže višjo hitrost ob homologirani velikosti pnevmatik.

https://tiresize.com/tyre-size-calculat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Likalnik ::

Ok, hvala vam za informacije....ocitno bo potrebno tudi pnevmatike nove?

kremenko1 ::

Falken imam na Koleosu že tri sezone in se mi obnesejo OK. Dosti hodim tudi na smučarijo ,tako da so preizkušene tudi na snegu.

RockyS ::

Katere pa priporocate za 225/55/18 xl? Tudi na smucanje se gre kdaj in kdaj.

cvick ::

Likalnik je izjavil:

Da si sposodim to temo glede zimskih pnevmatik....od prejsnega avtomobila imam eno sezono stare pnevmatike dimenzija 205 55 16....na novem avtomobilu bi pa uradno morale biti 205 60 16....sedaj me pa zanima ali lahko uporabim ze obstojece pnevmatike ali moram kupiti nove....je ta visina pnevmatike pomembna kar se tice varnosti?

Poglej v homologacijski kartonček, če ti kej piše, za kolko lahko druga dimenzija gum odstopa od vpisane.
Pri meni piše, da lahko obseg odstopa od -2,5% pa do +1,5% homologirane pnevmatike.

EDIT: Sorry ni v homologacijskem kartončku, ampak je en dodatni papir do proizvajalca avtomobila. Zadeva: Dimenzija pnevmatik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvick ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158488966 (20263) Leko
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719239 (4138) Morison
»

Pnevmatike R17 vs R18 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16026561 (21704) njyngs
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298146 (70559) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623925 (19779) Domobrancek

Več podobnih tem