» »

Kupil drago lezisce in posteljno dno, vendar se zmeraj slabo spim

Kupil drago lezisce in posteljno dno, vendar se zmeraj slabo spim

1
2
»

Okapi ::

mahoni je izjavil:

Hvala za komentarje. Vsak ima seveda pravico podati svoje mnenje, ampak komentarji tipa "dati 4k za lezisce je to davek za naivne" so naravnost BS.
Dati za en telefon 1000€+ ali za hotelsko sobo 100€/noc ali za avto 50k+ je pa vredu?
Odvisno, kaj dobiš. Če daš 1000 € za kitajski telefon, ki sicer stane 200 €, je davek za naivne. Če daš 100 € za zanikrno sobo, je davek za naivne...

Pri vzmetnicah je problem, ker cena pogosto nima nobene prave povezave z dejansko vrednostjo in kakovostjo ležišča. Gre preprosto za nateg.

mojca ::

Kvaliteta konkretno omenjenih ležišč iz spominske pene je ok, in material je (verjetno še vedno) drag v primerjavi z običajno peno. Večina proizvajalcev, ki se hvali s spominsko peno, da gor dober centimeter spominske pene (podobno kot čaj iz brusnice, ki ima med sestavinami pod procent brusnic). Seveda to tudi slučajno ne pomeni, da boš magično zaspal, če druge stvari ne štimajo, in ne ustrezajo vse rešitve vsem: ni nujno, da ta ustreza tebi.

Mi pa vseeno ni jasno, od kod se je vzela tako visoka skupna cena (cenika na svoji spletni strani nimajo). Pred davnimi leti smo od istega podjetja kupili 8 cm nadvložek za cca. 80k SIT (ki je perfektno opravljal svojo nalogo), pred malo manj davnimi leti so bile vzmetnice 140 x 200 z 12 cm sp. pene (in navadno peno spodaj) pod jurja, tako da mi ni čisto jasno, kako se to skalira na 4k. Če kaj, bi moral biti material danes cenejši, ne dražji ...

mahoni ::

mojca je izjavil:

Kvaliteta konkretno omenjenih ležišč iz spominske pene je ok, in material je (verjetno še vedno) drag v primerjavi z običajno peno. Večina proizvajalcev, ki se hvali s spominsko peno, da gor dober centimeter spominske pene (podobno kot čaj iz brusnice, ki ima med sestavinami pod procent brusnic). Seveda to tudi slučajno ne pomeni, da boš magično zaspal, če druge stvari ne štimajo, in ne ustrezajo vse rešitve vsem: ni nujno, da ta ustreza tebi.

Mi pa vseeno ni jasno, od kod se je vzela tako visoka skupna cena (cenika na svoji spletni strani nimajo). Pred davnimi leti smo od istega podjetja kupili 8 cm nadvložek za cca. 80k SIT (ki je perfektno opravljal svojo nalogo), pred malo manj davnimi leti so bile vzmetnice 140 x 200 z 12 cm sp. pene (in navadno peno spodaj) pod jurja, tako da mi ni čisto jasno, kako se to skalira na 4k. Če kaj, bi moral biti material danes cenejši, ne dražji ...


Cena je za dva lezisca in dva posteljna dna.
Torej 1900€/kom.

IL_DIAVOLO ::

Za taki dnar lahko opremis celo spalnico, mislim za ceno enega.

Hikari ::

Vodna postelja, any1?

mahoni ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za taki dnar lahko opremis celo spalnico, mislim za ceno enega.

To je spalnica za reveze, ne za mene.

spenstar ::

Ti rabis vzeti magnezijev citrat pred spanjem ali pa aspirin. Ocitno je problem v tvojem telesu.
SPENSTAR--builder

Utk ::

Revežev imaš več vrst.

IL_DIAVOLO ::

mahoni je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za taki dnar lahko opremis celo spalnico, mislim za ceno enega.

To je spalnica za reveze, ne za mene.


Ce so revezi pametni, ti pa naiven bogataš se strinjam.

mahoni ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

mahoni je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za taki dnar lahko opremis celo spalnico, mislim za ceno enega.

To je spalnica za reveze, ne za mene.


Ce so revezi pametni, ti pa naiven bogataš se strinjam.

Naiven zakaj ze? Ce si ti tega ne mores privosciti je to tvoj problem ne moj. Verjamem, da te neuspeh v zivljeju boli.

spenstar je izjavil:

Ti rabis vzeti magnezijev citrat pred spanjem ali pa aspirin. Ocitno je problem v tvojem telesu.

Zakaj bi bil problem v mojem telesu, ce sem pred tem bolje spal? Problem je torej samo v napacni izbiri lezisca.

Sedaj ze par noci probavam zenino lezisce in le to mi bolj ustreza.

Pri taksni premium varijanti ni problem zamenjave lezisca. Poklices, narocis, novo lezisce dobis na dom, "staro" pa odpeljejo. In fore imam se lepih 93 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

Machete ::

No petelinček, zdaj si pa malo poletel brez potrebe.
Po odgovorih sumim, da je ženino ležišče v drugem nadstropju. Preveri še Fengšui parametre.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

mahoni ::

Machete je izjavil:

No petelinček, zdaj si pa malo poletel brez potrebe.
Po odgovorih sumim, da je ženino ležišče v drugem nadstropju. Preveri še Fengšui parametre.

Piscancek, kdor izziva naj pricakuje tak odziv.

IL_DIAVOLO ::

Če bi me, potem bi verjetno imel težave s spancem.

mahoni ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Če bi me, potem bi verjetno imel težave s spancem.

PM in se menimo tam dalje. Pridem tud na naslov.

jype ::

A pojstlo boš sabo prnesu?

IL_DIAVOLO ::

mahoni je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Če bi me, potem bi verjetno imel težave s spancem.

PM in se menimo tam dalje. Pridem tud na naslov.


Potem boš se polomljen, ne samo nenaspan.

Bellzmet ::

Hehehe samo, da nekdo napiše, da si lahko privošči posteljo za 4k je že javno linčanje:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Machete ::

Če nisi opazil, je bil to ves point teme. Da napiše koliko je dal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mahoni ::

Machete je izjavil:

Če nisi opazil, je bil to ves point teme. Da napiše koliko je dal.

Seveda, kako ti je to uspelo dognati? Enostavno sem moral to podeliti na en forum, z anonimnim nickom. Skoda, ker sem napisal, da sem dal samo 4k.

Machete ::

Saj 4 ni veliko. To niti ena boljša vinska vitrina ni. Javi se ko boš dal za kopalniški umivalnik 15 jurjev in pridi vprašat, zakaj imaš še vedno karies.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

:))

mahoni ::

Machete je izjavil:

Saj 4 ni veliko. To niti ena boljša vinska vitrina ni. Javi se ko boš dal za kopalniški umivalnik 15 jurjev in pridi vprašat, zakaj imaš še vedno karies.

Ali pa za uro 30k, a se zmeraj gledas na smartphone koliko je ura.

hipertija ::

Sicer nimam probleme s spanjem, ampak kar dosti je pri meni dodatno izboljšalo spanec:
- 1 do 2 uri kolesa ali hoje na dan, v glavnem šport in to aktivno, to je po mojem prva stvar... recimo jaz sedaj v zimskem času na sobno kolo za vsaj urco, če je le možno pa kakšna hoja v hrib, vsaj pol ure do ure in nazaj dol.
- urejena prehrana, da se ne je hrane pred spanjem, predvsem ne težke in predvsem ne preveč, to med drugim vodi tudi v dviganje telesne mase. Najbolje po telesni aktivnosti, če le ta ni pozna, v nasprotnem primeru bolje kakšno uro prej. Izogibaj se kalorični hrani, sladicam, industrijskemu sladkorju in vsemu, kar ti da neke instant energije in samo škodi. Priporočam ti zelenjavo, sadje, polnozrnate stvari, belo meso, morsko hrano... kar pa pečeš, pa pripravljaj na oljčnemu olju ali oglju in ne rastlinskemu olju.
- tekočina: čim več vode, izogibati se kavi, energijskim pijačam, in ja tudi sokovom; kot rečeno, tudi pri pijači vsemu sladkemu -> to so kalorije in neka energija, ki je sploh ne potrebuješ.
- pozitivna naravnanost, predvsem da se pred spanjem ne živciraš s službo ali drugimi zadevami, raje premisliš kaj si naredil dobro in kaj te čaka jutri, čeprav vem da ob tem tempu včasih težko...

- kar se pa postelje tiče pa... osebno velikokrat spim in prespim kje drugje, ker imam tako naravo dela in vedno brez problema zaspim in spim. Če te zjutraj, ko se zbudiš nič ne boli, potem je vzmetnica naredila svojo nalogo, vse ostalo je v glavi: trdo/mehko/srednje... podobno kot trd ali mehek avto, vsakega lahko pelješ, je samo stvar preference. Enako velja z višino: džip ali pa avto pri tleh :) če se ti ne da ukvarjati s športom, potem se začni z jogo... morda kakšno urco pred spanjem kakšna mirna glasba, topla kopel :) kar te pomirja in ti sede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

stara mama ::

OP sploh nisi povedal, zakaj slabo spiš oz kak se sploh zbudiš zjutraj. Sam recimo sem zelo fizično aktiven čez dan, spanja imam ponavadi 6-7 ur dnevno, kar je mal malo glede na aktivnost, redne ure (se pravi bioritem) in problemov s samim spanjem ni, tudi ko sem imel slabo posteljo.
Pri slabi postelji pa kar je bil problem je hrbet, premehko ležišče je problem. Ni za brezveze najdražja vzmetnica na svetu iz normalnih jeklenih vzmeti. Pena je samo bolj moderna pogruntavščina, kako ležišče izdelat čimceneje, dormeo je pa to fajn skomercializiral kot nekaj najboljšega. Pa še letveno dno rabiš, kar ležišče naredi bolj mehko. Skratka z dragimi preizkusi moji hrbtenici najbolj paše trdo leseno dno in vzmetnica z normalnimi gostejšimi vzmetmi (da jih ne čutiš). Malo trša seveda, te so ortopedske, sam ne najtrše, ker ni ok!
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

rockstar ::

Kakšna stara mama (ne mislim uporabnika, ki je komentiral pred mano :D) ti bo takoj povedala, da je zelo važna orientacija postelje. Kje imaš glavo? Sever/jug/vzhod/zahod? Najboljši položaj za spanje naj bi bil, da je glava na severu.
Drugi razlog za slabo spanje je morda količina modre svetlobe pred spanjem (tv/telefon/komp).

gruntfürmich ::

rockstar je izjavil:

...količina modre svetlobe pred spanjem (tv/telefon/komp).

+ varčne žarnice oz takšne z veliko kelvini svetlosti, tv slovenija vse nabuta v modro barvo zvečer (slabo za spanje), računalniki oz win10 kolikor se mi zdi ima 'sleep mode' da ti vrže ven bolj tople barve...itd itd
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matejjjjj ::

ob nakupu postelj in vzmetnic za otroke sem ugotovil, da je od vsega največji nateg ravno latoflex. otrokom smo kupili pri mizarju izdelane postelje iz masivnega lesa, s polnim, nekajkrat navrtanim dnom. V svoji postelji pa imava latoflex in kao dober jogi. Otroška postelja je veliko boljša, vzrok je torej lahko samo v dnu postelje. Pripravljam se na eksperiment z zamenjavo tega dela. Dobra stran tega je, da na tak način lahko ohraniš drag jogi in drag posteljni okvir, zamenjaš po potrebi pa le očem neviden del. Kot je že nekdo napisal, najbrž je pri izbiri pomembna telesna teža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

globoko grlo ::

Se mi zdi, da je OP tipičen dokaz, da denar pač ne more kupiti dobrega spanca :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

mahoni ::

Problem resen. Take banalnosti se nisem srecal.

Vceraj zvecer sem hotel se dokoncno porihtati nastavitve trdote in opazim, da je lega posteljnega dna kriva. Posteljni okvir je prisel ocitno z napako in ni mi jasno kako le tega nisem takoj opazil. Na mesto, kjer se postavi posteljno dno so bile mere na eni strani 8cm od zacetka do konca plosce, na moji strani pa 4cm. Najprej sem mislil, da sem jaz naredil napako, da sem zatic dal prenizko, vendar zatic je bil povsod enak. Luknje nisem sam delal, so bile ze fabricki izvrtane, tako da jaz nisem mogel narediti napake.

Sam sem uspel resiti problem tako, da sem eno stran dvignil za tiste 4cm, ostalo pa pustil, ampak seveda grem nazaj v stacuno vprasat za nov izdelek, ker jurja za posteljni okvir in dobiti to z napako je nesprejemljivo.

Sedaj mi je vse jasno, zakaj sem se konstantno premetaval in "padal" po postlji.

Tudi aplikacija za merjenje spanca je sedaj med 40-45% globokega spanca. Vzel sem tudi nov vzglavnik in sicer tistega, ki se ga priporoca za to blazino in glej ga zlomka tudi to je pripomoglo k dobrem spancu.

Za vzglavnik sem dal 160€...pac da se pohvalim, za tiste ki menijo, da pisem zato, da se pokazem koliko sem dal. 8-O

gruntfürmich ::

Matejjjjj je izjavil:

ob nakupu postelj in vzmetnic za otroke sem ugotovil, da je od vsega največji nateg ravno latoflex. otrokom smo kupili pri mizarju izdelane postelje iz masivnega lesa, s polnim, nekajkrat navrtanim dnom. V svoji postelji pa imava latoflex in kao dober jogi. Otroška postelja je veliko boljša, vzrok je torej lahko samo v dnu postelje. Pripravljam se na eksperiment z zamenjavo tega dela. Dobra stran tega je, da na tak način lahko ohraniš drag jogi in drag posteljni okvir, zamenjaš po potrebi pa le očem neviden del. Kot je že nekdo napisal, najbrž je pri izbiri pomembna telesna teža.

latoflex je pač 'flex'. če želiš trdo dno lahko daš navadne masivne deske čez in bo jogi kot na trdih tleh.
treba ugotovit kaj vsakemu paše.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

globoko grlo ::

čak mahoni, postla ti je visela za 4 cm, pa nisi opazil ko si se gor vlegel?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

mahoni ::

globoko grlo je izjavil:

čak mahoni, postla ti je visela za 4 cm, pa nisi opazil ko si se gor vlegel?

25cm je lezisce, skoraj 12cm je posteljno dno. Verjemi, da se pri taki konstalaciji to tezko opazi. Opazil sem v spanju, nisem si pa mislil, da je to fora.

rockstar ::

mahoni je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

čak mahoni, postla ti je visela za 4 cm, pa nisi opazil ko si se gor vlegel?

25cm je lezisce, skoraj 12cm je posteljno dno. Verjemi, da se pri taki konstalaciji to tezko opazi. Opazil sem v spanju, nisem si pa mislil, da je to fora.


:D Ta je pa dobra.

Še ena hecna zgodba moje babice. Kupila si je neko "energetsko ploščo", ki jo je dala pod posteljo, da bi lažje spala. Potem nekega dne te plošče ne najde in kar naenkrat ona ne more več spati. Kot dober vnuk ji pomagam najti to ploščo in je jasno ne najdem POD posteljo, pač pa med jogijem in letvam. Tehnično gledano je še vedno ležala na njej ampak ker je ni videla, je verjela da ne more spat in dejansko tudi ni spala :D. Zakaj je pa bila pod jogijem pa je tudi vprašanje, pa ni dementna.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša vzmetnica - Jogi je? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
227104324 (9038) Vanadium
»

Nakup vzmetnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7434043 (10614) TheHijacker
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8142503 (20101) matobeli
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691618 (27376) Ganon
»

Katero ležišče/jogi izbrati

Oddelek: Loža
2311442 (10618) Darko!

Več podobnih tem