» »

Delo preko interneta

Delo preko interneta

1 2
3
4

m0LN4r ::

Preko interneta od doma lahko delaš marsikaj, tudi brez programiranja. Ampak se moraš z delodajalcem zmenit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Oberyn ::

GGGGG je izjavil:

d.o.o. pa tudi ni treba takoj odpret, s.p. je zastonj. No, par jurjev je fino imeti na zalogi za nepredvidene stroške itd.

Jaz sem začel s komanditno družbo. Ta oblika gosdpodarske družbe je pri nas bolj malo znana. Nima ustanovnega kapitala, zato pa odgovarjaš s svojim premoženjem (enako kot sp). Če prodajaš samo svoje znanje ali delo, ni preveč tvegano. V tistih časih je gospodarska družba lahko obstajala brez redno zaposlenih (ne vem, kako je s tem danes), zato se niti nisem zaposlil, dokler se ni nabralo nekaj cvenka. K.d. zahteva najmanj enega partnerja, ki ni odgovoren (komanditist), za kar sem porabil ženo. Pozneje, ko je bilo dovolj cekinov, sem to preoblikoval v d.o.o. (ženo pa nogiral iz biznisa).

dasf ::

ZaphodBB je izjavil:

Sam sem dobil fiksno idejo, da želim videt kakšno je stanje na freelance sajtih in če se da zaslužit kakšen resen denar.

Na enem večjih freelance sajtov sem oddal manj kot dvajset bidov in dobil posel, ki nese za povprečno slovensko mesečno plačo na teden.

Ukvarjam se z razvojem spletnih aplikacij in imam deset let profesionalnih izkušenj z razvojem, vzdrževanjem in distribucijo programske opreme.

Ocenjujem, da me bo ta posel ponesel v zgornje procente earnerjev na tem sajtu, kar bo pomeni da bom lahko še navil ceno.

Poanta je, da se da kot posameznik iz Slovenije da zelo lepo zaslužiti na mednarodnih trgih. In na freelance sajtih je veliko lepih priložnosti, ravno zaradi glupe konkurence.


Tudi sam se večinoma ukvarjam z spletnimi aplikacijami in imam iste izkušnje. Sicer takih projektov nisem dobival takoj na začetku (takrat niti nisem še imel toliko znanja) ampak po cca. pol leta.

Sposobne konkurence je zelo malo, ko sem zaradi drugih obveznosti nehal delati pri eni od strank v ~8 mesecih še niso našli uporabne zamenjave, s tem da ne gre za nobeno specifično področje.

Isotropic ::

kaksne tehnologije pa?
alpa kaj delajo te aplikacije?

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

@Istoropic saj ni pomembno.

Pomembno je da se zaveš sledečega: V poslu sta dva tipa strank. Taki, ki imajo denar in taki, ki ga nimajo. Tisti, ki ga nimajo upajo, da bodo uspeli nekako zmašiti s "poceni" delovno silo in nategovanjem. Tisti, ki imajo denar želijo nekoga, ki jim bo sposoben narediti tisto kar želijo in jih cena niti ne zanima, dokler dobijo iz posla ustrezno vrednost.

Na drugi strani imaš dva tipa ponudnikov. Take, ki znajo in take, ki nimajo pojma. Tisti, ki nimajo pojma so pripravljeni narediti in reči karkoli za posel, posledično se praviloma sparijo s tistimi strankami, ki nimajo denarja.

Občutek imam, da sprašuješ napačne stvari in da še nisi zrel za tovrsten trg.

m0LN4r ::

Lahko imaš zelo popularen youtube channel pa služiš s kliki/reklamami. V bistvu delaš od doma in entertainaš ljudi.
- To je samo en primer. V sloveniji bolj težko, ker je slaba gledanost youtube posnetkov. Naloži ga v ameriki, uporabi besedo pepsi, war in korea. Pa imaš že 1000x več ogledov :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Isotropic ::

sam informativno sprasujem. jaz sem itak v popolnoma drugi branzi.

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

Invictus je izjavil:

Nummy je izjavil:


Če bi hotli res dobro konkurirat, potem bi blo fajn imet agencijo oz. podjetje in potem fancy pancy spletno stran, usluge in vse ostalo. KAr pa spet rabiš začetni kapital, da lohk sploh začneš delat pri nas.
Načeloma bi bil za tako stvar, če bi se povezali, samo trenutno nimam nič sredstev, da bi se preveč špilal naokoli, kar zna biti omejitev zame.

Zakaj rabiš začetni kapital? Kdo pa pravi da se moraš zaposliti v svoji firmi da lahko začneš delati preko interneta?

A vam je ZJ in JJ res zafilal celo kapaciteto možganov?


Ko pa potrka davčna na toja vrata se pa oglasi... kaj hitro zaslužiš malo več in takoj gledajo od kje ti denar, in če vidijo da delaš na črno te lahko hitro pohopsajo. Mogoče gre kake pol leta, leto. Nihče ti ne garantira, da boš v tem času kaj zaslužil.

Sicer pa being smarty pants, prosim razsvetli nas, kako pa potem naj naredimo, ne pa samo kurcat tle po forumu pa se delat pametnga. Daj konkretni primer, če imaš boljše ideje. S polno ritjo je vsak frajer pravjo.

ZaphodBB ::

Firmo lahko odpreš tik pred prvo fakturo. Odpiranje s.p. traja dobesedno en dan.

Ko pa potrka davčna na toja vrata se pa oglasi... kaj hitro zaslužiš malo več in takoj gledajo od kje ti denar, in če vidijo da delaš na črno te lahko hitro pohopsajo. Mogoče gre kake pol leta, leto. Nihče ti ne garantira, da boš v tem času kaj zaslužil.

Daj se najprej odloči, a boš služil al ne boš? Če služiš plačaj davke, pa te ne bo noben pohopsal. Če ne služiš, ne odpiraj firme ker boš brez veze ob denar, katerega rabiš da si najdeš posel za katerega te bo nekdo plačal.

Sicer pa being smarty pants, prosim razsvetli nas, kako pa potem naj naredimo, ne pa samo kurcat tle po forumu pa se delat pametnga. Daj konkretni primer, če imaš boljše ideje. S polno ritjo je vsak frajer pravjo.

Sej smo ti vse povedal. Kaj bi še rad, da ti začnem nakazovat svojo plačo? Meni je vzelo natanko en teden in dvajset ponudb in sem dobil posel tam kjer vsi pravijo, da ni mogoče. Oz. ti praviš, da se ne da konkurirat ker nisem imel začetnega kapitala (na računu sem imel za dva meseca stroškov denarja).

No lažem, imam začetni kapital - znanje in izkušnje. Tako o tehniki kot poslovanju in poslovnem odnosu. Ti pa kar lepo čakaj, da ti bo kdo kaj dal. Bumbar.

b00mer ::

Isotropic je izjavil:

kaksnih predavanjih?
tist je bil invictus, on it something. kaksen rhel recimo


Res je ! OPROSTI POMOTA !

Nummy ::

ZaphodBB je izjavil:

Firmo lahko odpreš tik pred prvo fakturo. Odpiranje s.p. traja dobesedno en dan.

Ko pa potrka davčna na toja vrata se pa oglasi... kaj hitro zaslužiš malo več in takoj gledajo od kje ti denar, in če vidijo da delaš na črno te lahko hitro pohopsajo. Mogoče gre kake pol leta, leto. Nihče ti ne garantira, da boš v tem času kaj zaslužil.

Daj se najprej odloči, a boš služil al ne boš? Če služiš plačaj davke, pa te ne bo noben pohopsal. Če ne služiš, ne odpiraj firme ker boš brez veze ob denar, katerega rabiš da si najdeš posel za katerega te bo nekdo plačal.

Sicer pa being smarty pants, prosim razsvetli nas, kako pa potem naj naredimo, ne pa samo kurcat tle po forumu pa se delat pametnga. Daj konkretni primer, če imaš boljše ideje. S polno ritjo je vsak frajer pravjo.

Sej smo ti vse povedal. Kaj bi še rad, da ti začnem nakazovat svojo plačo? Meni je vzelo natanko en teden in dvajset ponudb in sem dobil posel tam kjer vsi pravijo, da ni mogoče. Oz. ti praviš, da se ne da konkurirat ker nisem imel začetnega kapitala (na računu sem imel za dva meseca stroškov denarja).

No lažem, imam začetni kapital - znanje in izkušnje. Tako o tehniki kot poslovanju in poslovnem odnosu. Ti pa kar lepo čakaj, da ti bo kdo kaj dal. Bumbar.


Tuki je govora o združitvi folka v "agencijo", ki bi lažje konkurirala azijcem oz. ostalim ,i nastopajo kot posamezniki. Vsak bo raje "zaposlil" firmo, kot pa posameznika.

Kar se pa tiče dela: ja razvijaš spletne strani, super fajn, najdu si delo, gratz. Pejt v dizajn delat pa prid nazaj povedat kaka je konkurenca. Al pa delaj na manjših projektih, se boš za vsako stvar skoraj pulil.
Dobiti velik dalj trajajoči projekt je sekira v med, samo še ga pa ne dobiš je pa problem oz. če ne obstajajo. Vsi bi rad samo en manjši projekt, logotip, obliko stani in potem nič drugega. Vrednost 99% dizajn projektov je pod 800€ ocenjena na večini teh strani, velika večina pa plača nekje 20€ za celotno obliko strani in nekje max 10€ za logo.

GGGGG ::

Vsak bo raje "zaposlil" firmo, kot pa posameznika.


To pa ni res. Če si freelancer se da čisto dobro konkurirat. V določenih primerih imaš celo veliko prednost.

ZaphodBB ::

@Nummy: ravno v tem je čar interneta, jaz lahko trdim da sem agencija pa sem en sam model brez gat v svoji dnevni. Ti lahko še stokrat ponoviš te iste traparije, pa bodo zato še vedno traparije.

Beri tole: http://under30ceo.com/hacking-elance-th...

To je bila meni inspiracija, sem se zgledoval po tipu in zadeva špila. Na internetu je precej ljudi, ki so siti Indijcev za po 10$/h imajo denar in želijo resen odnos in kvaliteto. In še nekaj je, kvalitetni Indijci računajo več kot mi, to je bistvena skrivnost.

Isotropic ::

ki so siti Indijcev za po 10$/h

cheap, nekakovostni indijci ne racunajo toliko. kolikor sem sicer tko na hitro gledal, je tam dost posameznikov, ki iscejo xyz predelavo skripte ali kaj podobnega. tle denarja imo ni kaj prvec.

ZaphodBB ::

Za 10$ na uro ne boš dobil nič dobrega, to je moja poanta. Kar je kvaliteta je dražje, precej dražje.

RejZoR ::

GGGGG je izjavil:

Vsak bo raje "zaposlil" firmo, kot pa posameznika.


To pa ni res. Če si freelancer se da čisto dobro konkurirat. V določenih primerih imaš celo veliko prednost.


Poznam kar nekaj freelancerjev, ki so potem začel delat pri firmah, začel pa so s free podporo na npr uradnih forumih. Pač te mora nekdo opazit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GGGGG ::

RejZoR, your point?

cheap, nekakovostni indijci ne racunajo toliko. kolikor sem sicer tko na hitro gledal, je tam dost posameznikov, ki iscejo xyz predelavo skripte ali kaj podobnega. tle denarja imo ni kaj prvec.


Tole je recimo tipičen izdelek teh poceni indijcev za par EUR na uro.

Človeka sem prosil, naj tole kartico obrne vodoravno in doda eno okno, kamor se bo dalo napisati posvetilo.
http://graphicriver.net/item/valentines...

Rezultat je bil tak:



Sem se naučil, da raje dam nekomu 30EUR na uro, pa dobim spodoben izdelek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

Isotropic ::

haha
pa 10e/h je za take indijce se veliko, kolikor sem gledal. nekateri delajo za 1$, drugi pa za 4-7.

GGGGG ::

Isotropic, ne dobiš za tolk nobenga no. Tisti s temi ekstremno nizkimi postavkami nategujejo, nabijajo ure ali pa pljunejo ven take izdelke, kot je tale zgoraj. Tole zgoraj je bilo kupljeno na fiverrju za 20 usd (osnovni gig + PSD + rush order) pa je dela dejansko za pol ure.

ZaphodBB ::

Isotropic je izjavil:

haha
pa 10e/h je za take indijce se veliko, kolikor sem gledal. nekateri delajo za 1$, drugi pa za 4-7.

A ti nočeš razumet, da če za 10$/uro dobiš kurac potem za 5$/uro dobiš pol kurca?

shadeX ::

GGGGG je izjavil:

RejZoR, your point?

cheap, nekakovostni indijci ne racunajo toliko. kolikor sem sicer tko na hitro gledal, je tam dost posameznikov, ki iscejo xyz predelavo skripte ali kaj podobnega. tle denarja imo ni kaj prvec.


Tole je recimo tipičen izdelek teh poceni indijcev za par EUR na uro.

Človeka sem prosil, naj tole kartico obrne vodoravno in doda eno okno, kamor se bo dalo napisati posvetilo.
http://graphicriver.net/item/valentines...

Rezultat je bil tak:



Sem se naučil, da raje dam nekomu 30EUR na uro, pa dobim spodoben izdelek.


Dafuq is that?!

dzinks63 ::

Tista slikca zgoraj je 10min dela, če jo narišem iz nule, tisti jpg pretvoriti v vektorsko obliko in obrniti pa 5 minut, torej je vredno po teh indijskih tarifah max 1€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

GGGGG ::

Dafuq is that?!


Isto sem se jaz vprašal. Niti komentiral nisem, sam zaprl fiverr in šel dalje :) Ampak taka je realnost. Sem probal že kar nekaj teh low cost ponudnikov. Ampak je ZaphodBB lepo povedal. Za ta denar ne dobiš nič pametnega.

shadeX ::

Se pravi, bottom line: Če hočeš kvaliteten izdelek, boš moral poseči malo dlje v denarnico, kakor povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ZaphodBB ::

dzinks63 je izjavil:

Tista slikca zgoraj je 10min dela, če jo narišem iz nule, tisti jpg pretvoriti v vektorsko obliko in obrniti pa 5 minut, torej je vredno po teh indijskih tarifah max 1€.

Ja ni, ker je tvoja predpostavka, da Indijci znajo isto računajo pa manj.

Okapi ::

Predvsem se morate vprašati, zakaj bi sploh radi konkurirali Indijcem. Zakaj jih raje ne bi izkoristili?

O.

ZaphodBB ::

Do tell more...

Okapi ::

Kot bi rekli Gastr'bajtr'si.
... a u ritmu ove pjesme, rade Japanci za nas,
naše samo su ideje, rade Japanci za nas.

Izvedba od Demolition group.


Zdaj pa samo še zamenjaj Japance za Indijce (in Kineze, če je treba še kaj zlotati);)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ZaphodBB ::

Stari men se tud ne da z Indijci zajebavat. Men se še z balkanci ne da drkat, tko med brati.

Jerry000 ::

GGGGG je izjavil:

Vsak bo raje "zaposlil" firmo, kot pa posameznika.


To pa ni res. Če si freelancer se da čisto dobro konkurirat. V določenih primerih imaš celo veliko prednost.


kaj pa freelance in avtorska pogodba? Se mi zdi da se avtorskih podjetja fuul branijo.

GGGGG je izjavil:

RejZoR, your point?

cheap, nekakovostni indijci ne racunajo toliko. kolikor sem sicer tko na hitro gledal, je tam dost posameznikov, ki iscejo xyz predelavo skripte ali kaj podobnega. tle denarja imo ni kaj prvec.


Tole je recimo tipičen izdelek teh poceni indijcev za par EUR na uro.

Človeka sem prosil, naj tole kartico obrne vodoravno in doda eno okno, kamor se bo dalo napisati posvetilo.
http://graphicriver.net/item/valentines...

Rezultat je bil tak:



Sem se naučil, da raje dam nekomu 30EUR na uro, pa dobim spodoben izdelek.


Pa si napisal da rabiš okno? Nvem no...mal čudno mi je da ignorirajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

ZaphodBB ::

Največji smeh je kerning... K da bi se norca delal :D

Matev ::

eh
to ni kerning

to mu je font sfu.ka.l

Jerry000 ::

ZaphodBB je izjavil:

Največji smeh je kerning... K da bi se norca delal :D


hotu je da N iztopa :P. Zgleda kot Vale ´n Tine xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

GGGGG ::

Pa si napisal da rabiš okno? Nvem no...mal čudno mi je da ignorirajo


Seveda sem napisal. Saj ne delam prvič na daljavo. Nekak mi rata 2 firmi furat 99% preko neta, ampak z indijci imam pa še vedno probleme :)

Navodila so bila nekaj takšnega:
- EPS source file je v priponki
- Obrni vse skupaj v ležeč položaj
- Postavi srček na levo stran kartice
- Postavi tekst na desno stran.
- Pod vse skupaj postavi lep okvir v katerega bomo na roke napisali posvetilo
- Pusti vsaj 3 centimetre prostora pod vsebino, ker bo tam pripeta zapestnica.

Tole pišem zato, da komu mogoče prihranim živce in čas ali pa ga vsaj malo opozorim na pasti, ki jih skrivajo taki poceni outsourcerji.

Pri vsem tem tistih 20 USD sploh ni problem, ampak je problem, da bi za ustrezen izdelek zapravil par ur časa s pregovarjanjem in bi čakal še dodatnih par dni. Zdaj si pa lahko predstavljate kako kul je delati s takšnimi dizajnerji kak resen projekt :)

Jerry000 ::

Dobr, navodila so res čista in jasna. Tole je res par minutk dela...da pa tkole zaj***...pomoje mu ni velik pomenlo tistih par $...al pa so res čudni

Matev ::

mah
čestitko bi pa res lahko sam skupi spravil

za to pa res ne rabiš indijancev da ti jo delajo

optem pa jokcate da ni služb

počas boste še rit hotli da vam obrišejo in slinček obesjo

GGGGG ::

Matev, malo si zgrešil point. Dal sem primer interakcije s temi poceni outsourcerji.

Kar se pa služb tiče pa tudi ne razumem. Jaz kvečjemu ustvarjam delovna mesta. Ker nisem požrešen, imam zaposleno sodelavko, ki potem naprej delegira take stvari med tem, ko se jaz doma raje igram s hčerko ali peljem psa na sprehod. Torej, 1 dodaten full time job + veliko manjših taskov :)

Jerry000 ::

maš kakšna delovna mesta prosta:P?

Matev ::

Kar se pa služb tiče pa tudi ne razumem. Jaz kvečjemu ustvarjam delovna mesta.


z avtsorsanjem v indijo si res v pomoč gospodarstvu

aja

važn oda imaš ti od tega dobiček - i npelješ psa na sprehod

za ostalo te pa BK

dej še to indijancem da ti delajo

GGGGG ::

No, daj ohladi se malo pa ostani on topic.

In ja, to, da peljem psa na sprehod je precej pomembno. Ravno zaradi takih stvari se človek odloči za delo preko interneta. Urnik je fleksibilen pa delaš lahko toliko, kot ti paše. Kak mesec nič, kak mesec malo več.

Matev ::

če boš jutri peljal psa na sprehod dopoldne namesto popoldne
boš potem lahko popoldne frej

zuz3k ::

očitno je, da si fovš nekomu, ki ima znanje in si lahko privošči..
Life is a psychological game.

Matev ::

očitno ne razumeš vica

GGGGG ::

Očitno ni edini :) Boš razložil.

BaToCarx ::

iKst fajn, me je vedno zanimalo kaj te .in power spackajo skupi za per $.

Po pričakovanju, cancer. :D

Matev ::

Mmpak a ni zgrešeno, če dajaš delo v indijo in obenem jambraš da je trg krut in ne ponuja zadosti plačila.

Matev ::

ja prej je bilo govora kako indijci za mali denar delajo
in s tem odžirajo delo evropejcem

Isotropic ::

s cim se pa ukvarjas, ikst?

ZaphodBB je izjavil:

Do tell more...

verjetno kaj takega http://www.theregister.co.uk/2013/01/16...
ti se gres pa potem office politics, management ipd. pa plezas po lojtri.

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Isotropic je izjavil:

s cim se pa ukvarjas, ikst?


Hmm, med drugim pomagam podjetjem, da prek neta prodajo več. Digital marketing consulting se pomoje temu reče uradno.

saj sem rekel

da "psa pelje zjutraj na sprehod, da je popoldne potem frej"

pa je bilo prezapleteno za razumeti


Jaz še vedno ne razumem, ti pa pomoje tudi ne. Daj prosim razloži, kaj si hotel povedati s tem.

Isotropic ::

SEO pa take zadeve, ce prav razumem
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do dela na daljavo v ITju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6714070 (6511) showsover
»

Delo preko oDeska (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519014 (7440) neznanko
»

Ce se odlocite postati freelancer

Oddelek: Izdelava spletišč
4914510 (8475) Isotropic
»

Prodaja spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
233335 (2788) Tydek
»

Freelance programiranje - prihodki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7124788 (20337) krofeta

Več podobnih tem