» »

Greta - najstniška aktivistka in dno dna svetovne politike

Greta - najstniška aktivistka in dno dna svetovne politike

Temo vidijo: vsi
««
6 / 15
»»

Ivana3 ::

Jarno::včeraj, 18:00:07
Greto in njeno poslanstvo so bolj sposobni razumeti tisti, ki imajo sami majhne otroke.


Ja, velika nestrpnost do Grete, najstnice.

Včeraj sem v medijih zasledila izjavo Svetlane Slapšak, kritičarke, znanstvenice in antropologinje. Govorila je o nacionalni nestrpnosti, sovražnosti itd.

Dejala je:
da se ji nestrpneži smilijo, ker so notranje šibki ljudje, polni travm in težav iz preteklosti. Primanjkuje jim občutek varnosti in tega se bojijo vzpostaviti. Potrebujejo psihiatrično pomoč.
Rešitev vidi v varovanju človekovih pravic in edino upanje vidi v vsaki novi generaciji, ki pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ivana3 ()

NMH ::

Pejte malo po ljubljanskih soseskah. Poglejte, kje se mladi družijo in potem pejte zjutraj na te lokacije. Ogorčeni boste.
Toliko smeti, ki jo ta folk pusti za sabo, ne vidiš nikjer drugje.

Raptor F16 ::

NMH je izjavil:

Pejte malo po ljubljanskih soseskah. Poglejte, kje se mladi družijo in potem pejte zjutraj na te lokacije. Ogorčeni boste.
Toliko smeti, ki jo ta folk pusti za sabo, ne vidiš nikjer drugje.


A to so tisti, ki izgovarjajo trdi L ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

nejclp ::

PacificBlue je izjavil:

Mal spremljam današnji protest v LJ, nekaj kapric, ki so mi dali vedet, da je vse skupaj precej neresno.

-slogan na plakatu "destroy my pussy, not my planet"
- pijejo protestniki vodo iz plastenk, deset metrov vstran pa pivnik
- zraven so privlekli na kupe smeti(transparenti, pijača v plastničnih embalažah, plastične vrečke in ostala šara)

Takole se ne bo dosti spremenilo na bolje.

Nabijaš, pravkar sem šel mimo, par sto ljudi je še tam in nobene smeti nikjer, še papirčka ne, očitno so pobrali še tisto, kar je tam bilo.

Samael ::

NMH je izjavil:

Pejte malo po ljubljanskih soseskah. Poglejte, kje se mladi družijo in potem pejte zjutraj na te lokacije. Ogorčeni boste.
Toliko smeti, ki jo ta folk pusti za sabo, ne vidiš nikjer drugje.

Ja, pa je to ok? Saj o tem ves čas govorimo. Ampak tu so problem tile mladi in ... ti. Ne pa Greta in tvoji namišljeni problemi v zvezi z njenim delovanjem.

NMH ::

Samael je izjavil:

NMH je izjavil:

Pejte malo po ljubljanskih soseskah. Poglejte, kje se mladi družijo in potem pejte zjutraj na te lokacije. Ogorčeni boste.
Toliko smeti, ki jo ta folk pusti za sabo, ne vidiš nikjer drugje.

Ja, pa je to ok? Saj o tem ves čas govorimo. Ampak tu so problem tile mladi in ... ti. Ne pa Greta in tvoji namišljeni problemi v zvezi z njenim delovanjem.


Greta Thunberg without a script is stumped when asked what her message is

shawshank ::

Vidim da se posamezniki zelo osredotočate na dejanja posameznika in njegovega onesnaževanja. Vse lepo in prav, vsak mora prispevati tudi svoj del k skrbi za okolje.
V realnosti pa je prispevek posameznikov k onesnaževanju neprimerno manjši kot prispevek korporacij ter ostalih večjih ustanov. Ravno v tem tiči problem, retorika teh nam narekuje da je za vse skupaj kriv vsak izmed nas, pa temu ni ravno tako.
Dokler se zadeve ne bodo spremenile sistemično, torej da na primer bo ob odprtju neke nove tovarne treba dobro definirat kako boš poskrbel, da ne boš zraven uničeval še celotnega okolja in da ne šparaš ravno v okoljevarstvenem pogledu, ne bo pomagalo še tako zavestno ločevanje odpadkov in ugašanje luči.

Zgodovina sprememb…

3p ::

Vazelin je izjavil:

A ti je zdaj jasno, zakaj se mi kar naenkrat ne moremo odreči "umazane" industrije, če se sočasno le-te ne odreče tudi Kitajska?

Folku še kar ni jasno, da se bo moral odpovedati, 20-30% svojemu standardu, če želijo "doseči to kar hočejo". Kdo je to pripravljen? Malokdo. Javni uslužbenci so skoraj požgali Ljubljano, ko se je šlo za par procentov za varčevanje. Sedaj bi pa kar mi tudi njim jemali zaradi okolja. Pretty please with sugar on top.Tale borba, ki jo promovira Greta in promotorji bo iz Zahoda naredil revščino, če ne gre to na cel Svet.!


Da. "Business as usual" pa pelje svet v stanje, ko bo v Sloveniji poleti 45 stopinj in suša. Koper 5m pod vodo. Pridelovali bomo banane pa fige, ko se bo naše kmetijstvo v 100 letih prestruktuiralo. Ti je zdaj jasno, zakaj Greta & co upravičeno protestirajo? Mi "starci" tudi če se čez 20 let skuhamo, bomo dosegli skoraj pričakovano življensko dobo, mladina bi pa mogoče potegnila še kako desetletje več, če jim bomo dovolili.

Glede cene zelene tehnologije. Da, seveda je dražja. Hkrati pa je to priložnost za nov razvojni cikel. Tako kot autobani v Nemčiji v 30-tih, ali pa pot na luno v 60-tih, IT v 90+, ipd. Ogromno priložnosti za ogromno služb. Na svoj trg seveda več ne pripustiš konkurence, ki se noče igrati po tvojih pravilih. Skratka, to je bavbav le za črnoglede brez idej, za druge pa priložnost.

Še nekaj. Zadnjih N postov dokazuje, kako je mularija itak nesposobna in nič ne bo iz vsega skupaj. Če je tako, zakaj se sploh vsajate. V tem primeru so se šli malo podružit in burgerje jest. Kar vas skrbi je dejansko to, da jim bo uspelo. Da se boste prisiljeni tudi vi prilagoditi. In enim gre učenje od tretjega leta naprej res težko od rok, ne?

Samael ::

NMH je izjavil:

Samael je izjavil:

NMH je izjavil:

Pejte malo po ljubljanskih soseskah. Poglejte, kje se mladi družijo in potem pejte zjutraj na te lokacije. Ogorčeni boste.
Toliko smeti, ki jo ta folk pusti za sabo, ne vidiš nikjer drugje.

Ja, pa je to ok? Saj o tem ves čas govorimo. Ampak tu so problem tile mladi in ... ti. Ne pa Greta in tvoji namišljeni problemi v zvezi z njenim delovanjem.


Greta Thunberg without a script is stumped when asked what her message is


Vidiš, ponovno si zabil glavo v zemljo kot noj in iščeš problem tam, kjer ga ni. Ja, Greta ti je kriva, da živiš obdan s smetmi, pa da ti je to ok in da boš čez 12 let na kemoterapiji zaradi onesnaženegazraka, ki ga vdihavaš, a? To je delo te demonske Grete, aneda.
Daj zberi se in malce premisli o tej svoji agendi in kako le ta dela tvoje življenje "boljše".

NMH ::

Mene Greta ne moti. Motijo me ljudje, ki stojijo za njo.

2dark ::

NMH je izjavil:

Mene Greta ne moti. Motijo me ljudje, ki stojijo za njo.



Oh ti nazi.

Samael ::

NMH je izjavil:

Mene Greta ne moti. Motijo me ljudje, ki stojijo za njo.

Zakaj? Ker se bojiš, da bo en dan svinjak po LJ, ki si ga prej omenil, pospravljen?
Ah, ti tvoji namišljeni problemi z napačnega konca ...

NMH ::

Ja, Greta ti je kriva, da živiš obdan s smetmi, pa da ti je to ok in da boš čez 12 let na kemoterapiji zaradi onesnaženegazraka, ki ga vdihavaš, a? To je delo te demonske Grete, aneda.


Okolje v katerem živimo je precej višje kvalitete, kot pa recimo 20 let nazaj. Vsaj v Sloveniji.
Histerija in paničarjenje ne palita pri meni.

Samael je izjavil:

NMH je izjavil:

Mene Greta ne moti. Motijo me ljudje, ki stojijo za njo.

Zakaj? Ker se bojiš, da bo en dan svinjak po LJ, ki si ga prej omenil, pospravljen?
Ah, ti tvoji namišljeni problemi z napačnega konca ...


A ti spiš sred dneva? Pejt spat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

Samael ::

NMH je izjavil:

Okolje v katerem živimo je precej višje kvalitete, kot pa recimo 20 let nazaj. Vsaj v Sloveniji.

Tudi nekje. Ampak ne po zaslugi tebe in tebi podobnih.

NMH ::

Samael je izjavil:

NMH je izjavil:

Okolje v katerem živimo je precej višje kvalitete, kot pa recimo 20 let nazaj. Vsaj v Sloveniji.

Tudi nekje. Ampak ne po zaslugi tebe in tebi podobnih.


Absolutno zaradi mene in meni podobnih.

Samael ::

NMH je izjavil:

Samael je izjavil:

NMH je izjavil:

Okolje v katerem živimo je precej višje kvalitete, kot pa recimo 20 let nazaj. Vsaj v Sloveniji.

Tudi nekje. Ampak ne po zaslugi tebe in tebi podobnih.


Absolutno zaradi mene in meni podobnih.

Ja pa jade. Pizdakanje nad ljudmi, ki dejansko v kaj verjamejo in naredijo kaj za to ni še nikoli izboljšalo kvalitete okolja v katerem živimo.
Lahko pa mi poveš kaj več o tem in bodi konkreten, če želiš, da ti bo kdo verjel.

feryz ::

Vazelin je izjavil:

A pa starše resnično nič ne moti, da mularija zabušava?
Kako to misliš, zabušava? Saj rešuje svet!!
Sicer pa hodi na "zeleno" šolo. Tam tudi podpirajo ta šou. Čeprav se mi zdi da zato, da bodo prfokse lahko šle u šoping.

3p ::

NMH je izjavil:

Mene Greta ne moti. Motijo me ljudje, ki stojijo za njo.


Jao, kakšen argument.

A tudi to veš, da za Trumpom in identitarci v resnici stoji Soros, ki poskuša na ta način povzročiti, da bi se ljudje odrekli desnjakom?

Kaj pa zdaj?

tikitoki ::

NMH je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Če ne razumeš zakaj je pomembno, potem je tematika prezahtevna zate.


V bistvu ti ne zastopiš čisto nič, pa bom tako dober, da ti bom razložil zelo na kratko.

Čista proizvodnja je dražja. Dražja proizvodnja pomeni, da so tvoji produkti dražji. Dražji produkti vplivajo na to, da si manj konkurenčen. Če si manj konkurenčen, prodaš manj. Če manj prodaš, imaš manjši dobiček. Manjši dobiček pomeni manj denarja za investiranje. Manj investicij pomeni manj služb. Manj služb pomeni manjša kupna moč in večja revščina.

Čista proizvodnja = večja revščina.

A ti je zdaj jasno, zakaj se mi kar naenkrat ne moremo odreči "umazane" industrije, če se sočasno le-te ne odreče tudi Kitajska?


Kaksno vezo ima to s tvojimi nebulozami o onesnazevanju Kitajske, ki znaten delez proizvodnje izvozi tocno v ZDA in EU. Ce ti sebi meces pesek v oci, da je tvoja potrosnja manj umazana, ker se jo statisticno vodi po kitajsko rubriko, je problem v tvojem nedojemanju.

Pa ocitno se nisi slisal za Apple, njihove drzaje produkte in rekordne dobicke. Ocitno je s tvpojim modelom nekaj narobe:).

tikitoki ::

Vazelin je izjavil:

A ti je zdaj jasno, zakaj se mi kar naenkrat ne moremo odreči "umazane" industrije, če se sočasno le-te ne odreče tudi Kitajska?

Folku še kar ni jasno, da se bo moral odpovedati, 20-30% svojemu standardu, če želijo "doseči to kar hočejo". Kdo je to pripravljen? Malokdo. Javni uslužbenci so skoraj požgali Ljubljano, ko se je šlo za par procentov za varčevanje. Sedaj bi pa kar mi tudi njim jemali zaradi okolja. Pretty please with sugar on top.Tale borba, ki jo promovira Greta in promotorji bo iz Zahoda naredil revščino, če ne gre to na cel Svet.!


Res grozno, boljse je uniciti okolje in cez cas biti prisiljen v se bolj drasticne ukrepe.

Vazelin ::

Tikitoki: Ravno ti, ki so danes mel frej dan iz šol, bi bili prvi na ulici če bi za okolje malo plače porezali;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

SeMiNeSanja ::

Vazelin je izjavil:

Tikitoki: Ravno ti, ki so danes mel frej dan iz šol, bi bili prvi na ulici če bi za okolje malo plače porezali;)

Ma ne... Štrukel bi jim izpogajal, da en teden nebi ogrevali šole in tako zmanjšali oglični odtis ali kako se že temu reče.

Ta teden bi potem določili nekje Julija....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

lynxslo5 ::

95% protestnikov dijakov iz Ljubljane bo šlo na FDV in FF. To so bodoči komunikologi in filozofi. Med njimi ne bo naravoslovcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

Samael ::

@SeMiNeSanja, Timurlenk ti je eno objavo višje prilepi Helpline.
Samo omenim, mogoče ti kdaj, ko pride kakšen osamljen večer, črne misli ... no saj veš ... prav pride.

lynxslo5 je izjavil:

95% protestnikov dijakov iz Ljubljane bo šlo na FDV in FF. To so bodoči kominikologi in filozofi. Med njimi ne bo naravoslovcev.

Ostalih 5% vas bo pa po s/t multi-accounte odpiralo, da se boste lahko malce pomenili sami s seboj in potožili, kako hudo vam je v življenju zaradi nekih dijakov in švedske deklice.

Poldi112 ::

lynxslo5 je izjavil:

95% protestnikov dijakov iz Ljubljane bo šlo na FDV in FF. To so bodoči komunikologi in filozofi. Med njimi ne bo naravoslovcev.


In zakaj naravoslovci ne bi šli?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PacificBlue ::

tikitoki je izjavil:

Vazelin je izjavil:

A ti je zdaj jasno, zakaj se mi kar naenkrat ne moremo odreči "umazane" industrije, če se sočasno le-te ne odreče tudi Kitajska?

Folku še kar ni jasno, da se bo moral odpovedati, 20-30% svojemu standardu, če želijo "doseči to kar hočejo". Kdo je to pripravljen? Malokdo. Javni uslužbenci so skoraj požgali Ljubljano, ko se je šlo za par procentov za varčevanje. Sedaj bi pa kar mi tudi njim jemali zaradi okolja. Pretty please with sugar on top.Tale borba, ki jo promovira Greta in promotorji bo iz Zahoda naredil revščino, če ne gre to na cel Svet.!


Res grozno, boljse je uniciti okolje in cez cas biti prisiljen v se bolj drasticne ukrepe.



Povej to Kitajcem, Indijcem..in Američanom.

Teh Greta niti omenila ni..problem so po njenem bolj evropske države Nemčija, Turčija, Francija in celo Argentina.

Zaradi okoljskih ukrepov bodo vedno na slabšem revnejši sloj prebivalstva, ne bogati, ne multinacionalke, ki so najbolj krive za onesnaževanje. Povej to jype-u, ki se baše z Nutello. Koliko C02 je ustvarila ladja, ki je pripeljala palmovo olje iz Sumatre? Da ne omenim, da je še kakšn orangutan zarad njega tam poginil. Pa potem ves transport iz tovarne do njemu ljubega Merkatorja. In spet ne verjamem, da je šel z bajkom v šoping. Taksnih stvari ne razumejo ne Greta, ne protestniki, ne jype..

Praktično se je potrebno odpovedati stilu življenja.

Kaj bo spremenila Greta?

Se bomo jutri usedli v električne avte? Seveda ne pozabit, koliko C02 proizvede proizvodnja taksnega avtomobila.

Kdaj se bo to zgodilo v Indiji, Kitajski? ko vemo koliko ljudi je šele tam..

Saj sanjati je dovoljeno..pri takšnem številu ljudi smo si še posebej zelo različni.

k4vz0024 ::

To je tako lep apel, kot pravljica. No, če se bo pustila križati, bo to nova religija.

Leif ::

PacificBlue je izjavil:


Zaradi okoljskih ukrepov bodo vedno na slabšem revnejši sloj prebivalstva, ne bogati, ne multinacionalke, ki so najbolj krive za onesnaževanje. Povej to jype-u, ki se baše z Nutello. Koliko C02 je ustvarila ladja, ki je pripeljala palmovo olje iz Sumatre? Da ne omenim, da je še kakšn orangutan zarad njega tam poginil. Pa potem ves transport iz tovarne do njemu ljubega Merkatorja. In spet ne verjamem, da je šel z bajkom v šoping. Taksnih stvari ne razumejo ne Greta, ne protestniki, ne jype..


Ravno zato so osebki s totalitarističnimi nagnjenji tako zelo za okoljske ukrepe. Ker je bolj revna, neizobražena in nemobilna populacija tudi bolj vodljiva. Ni naključje, da so se po propadu Sovjetske zveze takorekoč vsi zahodni komunisti prebarvali na zeleno in prestopili med okoljevarstvenika, kjer se gredo isti cilj z drugimi sredstvi.

PacificBlue ::

Leif je izjavil:

PacificBlue je izjavil:


Zaradi okoljskih ukrepov bodo vedno na slabšem revnejši sloj prebivalstva, ne bogati, ne multinacionalke, ki so najbolj krive za onesnaževanje. Povej to jype-u, ki se baše z Nutello. Koliko C02 je ustvarila ladja, ki je pripeljala palmovo olje iz Sumatre? Da ne omenim, da je še kakšn orangutan zarad njega tam poginil. Pa potem ves transport iz tovarne do njemu ljubega Merkatorja. In spet ne verjamem, da je šel z bajkom v šoping. Taksnih stvari ne razumejo ne Greta, ne protestniki, ne jype..


Ravno zato so osebki s totalitarističnimi nagnjenji tako zelo za okoljske ukrepe. Ker je bolj revna, neizobražena in nemobilna populacija tudi bolj vodljiva. Ni naključje, da so se po propadu Sovjetske zveze takorekoč vsi zahodni komunisti prebarvali na zeleno in prestopili med okoljevarstvenika, kjer se gredo isti cilj z drugimi sredstvi.



Good point!

dronyx ::

Tale je dober slogan iz podnebnega protesta v Ljubljani ("Destroy my pussy NOT my Planet"):



Moška verzija tega je menda "Suck my dick FOR clean water".

Očitno se ozračje segreva še mnogo hitreje, kot smo si mislili! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

k4vz0024 ::

Družba polnih riti in napihnjenih egotov. Sam, da ni treba iti k pouku. Pač najstniška leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Vazelin ::

k4vz0024 je izjavil:

Družba polnih riti in napihnjenih egotov. Sam, da ni treba iti k pouku. Pač najstniška leta.

How dare you! Najstnike skrbi za okolje
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

dronyx ::

k4vz0024 je izjavil:

Družba polnih riti in napihnjenih egotov. Sam, da ni treba iti k pouku. Pač najstniška leta.

Ja, ti otroci pač še ne razumejo, da dejansko o usodi sveta in planeta odloča 0,1 populacije, tako imenovanih evolucijskih zmagovalcev, ne pa sosedov Lojze, ki vsake toliko časa odvrže kakšno polivinil vrečko v naravo ali zakuri kurilca za gretje. Evolucijski zmagovalci so pa produkt evolucije in ne nas. Upam da bo to nekoč nekdo znal razložiti tudi jezni Greti.

Vazelin je izjavil:

How dare you! Najstnike skrbi za okolje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

k4vz0024 ::

Vazelin je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Družba polnih riti in napihnjenih egotov. Sam, da ni treba iti k pouku. Pač najstniška leta.

How dare you! Najstnike skrbi za okolje


Naj jih raje zanimala znanje. Ko bodo kaj znali naj pa le povedo svoje.

p1nky ::

nisem brala vsega, samo a dostim ni jasno, da če se zmanjša masovna brezvezna proizvodnja, da ne bo potrebe po proizvajanju miljov produktov, ki se zmečejo v koš praktično takoj, in produktov, ki se pokvarijo po koncu garancije, in produktov, ki jih sploh ne rabimo, in posledično bo potrebno tudi delati manj, pa bomo zato imeli čas, da se stvari dela bolj eko (ja, za bolj eko izdelavo se definitivno porabi več časa)?

Nekateri (ne ravno tukaj, ampak tudi drugje) pišejo, saj vržemo v smeti, kaznujmo azijce, ki mečejo v naravo. A če odložimo smeti na nek določen kup, ta čudežno izgine? Ne prehajajo snovi ko razpadajo nazaj v zemljo, vodo? Je vsa reciklaža (kar sploh reciklirajo) eko in sploh 100%? Energija, ki jo rabimo za recikliranje, popolnoma eko? Snovi za razgradnjo in ponovno izdelavo so eko?

A če azijci delajo izdelke za nas, so onesnaževalci, mi smo pa eko, ker proizvodnjo exportamo?

Koliko ljudi dela za to, da:
- načrtuje enkraten izdelek
- pridobi surovine
- izdela enkraten izdelek
- mi ga vržemo v koš v roku 5 min
- nato ga smetarji odvozijo
- nato ga, če je sreča, nekdo reciklira

koliko dela, energije, materialov, ne samo za nič, ampak za to, da imamo bolj onesnaženo okolje

Naj mi prosim nekdo upraviči prodajanje 2 dcl sokov v tetrapakih (spijem ga v 2s)

Surovin imamo tudi neomejeno?

Ali bi bilo res tako grozno, če ne bi imeli embalaže za vsako malenkost, ne bi rabli povsod 16 plastičnih ovitkov, doma bi vzel 1 cekar namesto vsakič novo vrečko, kjer se da se uporabi naravne materiale namesto plastike. btw, če bi šla tehnologija v eko smer, bi lahko čisto lepo živeli, lahko bi delal manj (pač ne bi rabli tako množične proizvodnje in nonstop gospodarske rasti), v trgovini bi si pa pač sok nalil v svojo stekleno flašo. Res grozno, a ne. Pa svet bi bil bolj čist, katastrofa.

Sej niti ne vem zakaj sploh tole pišem tukaj, ko berem določene komentarje tukaj in drugje po portalih, da vidim reakcije ljudi, pač nimam več upanja. Da en odrasel človek ne vidi, kakšno norijo se gremo s tako proizvodnjo, kako onesnažujemo naravo, ja saj ne vem več kaj reči, pomoje tudi dojeli ne bodo, dokler pač ne bo prepozno.

pa greta gor ali dol, jasno da je sponzorirana drugače ne bi prišla tja kot je.

pa btw -> odloča 0,1 % populacije o tem... rew je, ampak je res tudi, da bi jo 99,99% preostale populacije z lahkoto pohodili, samo ko v resnici med ljudmi ni interesa za boljši svet, vsaj med večino ne. Večinoma se vsi borijo samo za svoje osebne ego cilje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p1nky ()

p1nky ::

oziroma, se jim še to ne da, ker niti ne razmiššljajo tako daleč, vsaj kar imam jaz izkušnje glede na pogovore z različnimi ljudmi

dronyx ::

p1nky je izjavil:

nisem brala vsega, samo a dostim ni jasno, da če se zmanjša masovna brezvezna proizvodnja, da ne bo potrebe po proizvajanju miljov produktov, ki se zmečejo v koš praktično takoj, in produktov, ki se pokvarijo po koncu garancije, in produktov, ki jih sploh ne rabimo, in posledično bo potrebno tudi delati manj, pa bomo zato imeli čas, da se stvari dela bolj eko (ja, za bolj eko izdelavo se definitivno porabi več časa)?

Ja...hmmm...pravljica gre takole...Nekoč je bilo za podjetja čast in ponos, da so delali čim bolj trpežne izdelke, ki se čim manj kvarijo in jih lahko imaš čim dlje. Običajno so nekaj veljale nalepke kot so "Made in germany"..."top quality" itd. Potem so nekega lepega dne firme odkrile Kitajsko in njihovo poceni delovno silo, nakar so proizvodnjo preselili tja. Pa so jih Kitajci vprašali...Zakaj delate tako trpežne izdelke? Mar ni bolj pametno delati "Kitajski pofl", ki se pokvari čim prej oziroma čim prej po izteku garancije, da morajo ljudje spet in spet kupovat nove hladilnike, televizorje, koše za smeti, čevlje itd. In vsi so se popraskali...hmmmm...

IN SMO KJER SMO. KAMORKOLI POGLEDAŠ JEBENI KITAJSKI POFL!

p1nky ::

samo to niso krivi kitajci, ampak politika oz tisti ki imajo moč, ljudje pa so krivi, ker to vse pasivno sprejemajo in ni nobene volje za spremembe, še bolj pa je grozno, da niti ne vidijo razloga, zakaj (iskreno, do sedaj sem res mislila, da je vsem jasno, da je treba nekaj izboljšati na tem področju, samo ko prebereš komentarje, vidiš, da večina tega ne vidi).

Si ne delam utvar, ta sprememba bi bila možna na bolj globalni ravni, pa je ne bo nikoli, zakja sem pa že napisala v prejšnjem sporočilu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p1nky ()

PacificBlue ::

@pinky

Zelo zelo se strinjam s tabo. Najboljši post v tej temi, ker je tako resničen.

Si predstavljaš, da bi takole Greta govorila pred UN? Varnostniki bi jo odpeljali vstran in mediji ne bi več poročali o njej.

Cruz ::

p1nky je izjavil:

pa btw -> odloča 0,1 % populacije o tem... rew je, ampak je res tudi, da bi jo 99,99% preostale populacije z lahkoto pohodili, samo ko v resnici med ljudmi ni interesa za boljši svet, vsaj med večino ne. Večinoma se vsi borijo samo za svoje osebne ego cilje.
Težko se je odpovedati ugodju, smo se razvadili. :) Se pa vseeno dela na tem. Počasi, ampak upajmo, da bo.

Kakorkoli pa ob najslabšem napovedanem izidu spremenjena proizvodnja in konzumiranje ne bo zadosti. Geoinženiring igra še pomembnejšo vlogo.

dronyx ::

K mojemu zgornjemu izvajanju moram še nekaj dodati.

Danes svetovno ekonomijo poganjati v bistvu dve stvari. Eno so ogromni dolgovi vseh vsem (države, podjetja, gospodinjstva...) ter na drugi strani praktično nuja po neprestani rasti BDP, saj se le na tak način dolgove odplačuje oziroma jih relativizira, ker se merijo v % od BDP.

Je pa sam način izračuna BDP po moje traparija, saj se nikjer ne upošteva škoda, ki se morda ustvarja z rastjo BDP.

https://dronyx.wordpress.com/2019/08/22...

p1nky ::

Samo da pa berem komentarje, a si se pripravljen odpovedati luksuzu... no sj lahko počakamo, da se bo zemlja začela odpovedovati nam. Verjetno bolj našim otrokom/vnukom, ampak sj nas pa ne bo več who cares (da še tole dodam, ena najbolj groznih izjav današnjega časa mi je ravno ta: nobody cares... ko bolj premisliš, je res grozna)

@PacificBlue
nisem dejansko poslušala grete, ker je plačana, samo to ni tako pomembno kot to, kaj bi se lahko sprožilo, če bi ljudem poklikalo v glavi pa jim ne bo...

a veš s kolkimiljudmi sem se že take stvari pogovarjala, pravijo ja res je, samo naredili pa ne bi nič :(

@Cruz
ko bi zmanjšali proizvodnjo, bi to zelo pozitivno vplivalo na vse... kar se pa vse spušča v zrak in prikriva, pa niti ne morem zagotovo vedet...

@dronyx
to je vse umetno vzgojeno, da smo kot ovce: šiht dam šiht dam... miljon pravil ki nimajo nobene veze, za nas male vse po črki zakona do centa natančno, za velike natančno na cca pol miljarde...mi pol vmes še mal tv big brother, kdo pa ima čas ali možnost razmišljat in delat še kaj drugega. Dokler se pustimo striči bomo pač ostriženi
in striženi bomo za vedno glede na splošno razmišljanje večine

Utk ::

Nisem bral tvojega bloga, zato morda streljam mimo, ampak vsaka "škoda" pozitivno vpliva na bdp, ne negativno. Če tovarna naredi še mio škode z onesnaženjem, mora nekdo to očistit in nekdo, preko davkov, plačat, in denar se še malo zavrti.

xmetallic ::

Samael je izjavil:

So ljudje, ki v nekaj verjamejo in se v skladu s tem angažirajo...

16 letni otrok je angažiral odvetnike, da tožijo države? Dej se zresni. Povsem jasno je, da so zadaj lobiji. Kje bo pa 16 letnica poznala pravo, da bi sploh vedela kakšne so možnosti za tožbe? Od kod 16 letnici denar, da se tožari z mlini na veter? Menda res ne verjameš, da se je sama angažirala? Ona je zgolj lutka, lobiji iz ozadja pišejo scenarij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

dronyx ::

Utk je izjavil:

Nisem bral tvojega bloga, zato morda streljam mimo, ampak vsaka "škoda" pozitivno vpliva na bdp, ne negativno. Če tovarna naredi še mio škode z onesnaženjem, mora nekdo to očistit in nekdo, preko davkov, plačat, in denar se še malo zavrti.

Ja, saj to pravim da je norost. Ti lahko najprej recimo podreš tromostovje v Ljubljani in podiranje se šteje v BDP, ker pač nekdo ruši in plača davke. Potem pride nekdo drug in spet zgradi nek most, kar se spet šteje v BDP in tako dalje lahko v nedogled. To izkoriščajo na veliko Kitajci, ki gradijo cela mesta, ki nimajo prebivalcev, ali pa hitre vlake v odročne predele, kjer ni nikogar. Zakaj to počno? KER SE VSE TO ŠTEJE V BDP. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tikitoki ::

p1nky je izjavil:

nisem brala vsega, samo a dostim ni jasno, da če se zmanjša masovna brezvezna proizvodnja, da ne bo potrebe po proizvajanju miljov produktov, ki se zmečejo v koš praktično takoj, in produktov, ki se pokvarijo po koncu garancije, in produktov, ki jih sploh ne rabimo, in posledično bo potrebno tudi delati manj, pa bomo zato imeli čas, da se stvari dela bolj eko (ja, za bolj eko izdelavo se definitivno porabi več časa)?

Nekateri (ne ravno tukaj, ampak tudi drugje) pišejo, saj vržemo v smeti, kaznujmo azijce, ki mečejo v naravo. A če odložimo smeti na nek določen kup, ta čudežno izgine? Ne prehajajo snovi ko razpadajo nazaj v zemljo, vodo? Je vsa reciklaža (kar sploh reciklirajo) eko in sploh 100%? Energija, ki jo rabimo za recikliranje, popolnoma eko? Snovi za razgradnjo in ponovno izdelavo so eko?

A če azijci delajo izdelke za nas, so onesnaževalci, mi smo pa eko, ker proizvodnjo exportamo?

Koliko ljudi dela za to, da:
- načrtuje enkraten izdelek
- pridobi surovine
- izdela enkraten izdelek
- mi ga vržemo v koš v roku 5 min
- nato ga smetarji odvozijo
- nato ga, če je sreča, nekdo reciklira

koliko dela, energije, materialov, ne samo za nič, ampak za to, da imamo bolj onesnaženo okolje

Naj mi prosim nekdo upraviči prodajanje 2 dcl sokov v tetrapakih (spijem ga v 2s)

Surovin imamo tudi neomejeno?

Ali bi bilo res tako grozno, če ne bi imeli embalaže za vsako malenkost, ne bi rabli povsod 16 plastičnih ovitkov, doma bi vzel 1 cekar namesto vsakič novo vrečko, kjer se da se uporabi naravne materiale namesto plastike. btw, če bi šla tehnologija v eko smer, bi lahko čisto lepo živeli, lahko bi delal manj (pač ne bi rabli tako množične proizvodnje in nonstop gospodarske rasti), v trgovini bi si pa pač sok nalil v svojo stekleno flašo. Res grozno, a ne. Pa svet bi bil bolj čist, katastrofa.

Sej niti ne vem zakaj sploh tole pišem tukaj, ko berem določene komentarje tukaj in drugje po portalih, da vidim reakcije ljudi, pač nimam več upanja. Da en odrasel človek ne vidi, kakšno norijo se gremo s tako proizvodnjo, kako onesnažujemo naravo, ja saj ne vem več kaj reči, pomoje tudi dojeli ne bodo, dokler pač ne bo prepozno.

pa greta gor ali dol, jasno da je sponzorirana drugače ne bi prišla tja kot je.

pa btw -> odloča 0,1 % populacije o tem... rew je, ampak je res tudi, da bi jo 99,99% preostale populacije z lahkoto pohodili, samo ko v resnici med ljudmi ni interesa za boljši svet, vsaj med večino ne. Večinoma se vsi borijo samo za svoje osebne ego cilje.


Zal so ljudje egoisti, kot si napisala, in jih zanima zgolj trenutno ugodje. Kot se vazelin dere, da se ne bo nihce odrekel nicemur.

p1nky ::

@dronyx

res je, zato pa lahko tako dobro upravljajo z nami. Svobodno voljo bi si morali priboriti sami, kot množica. Da bi bili nekaj dejansko pripravljenih narest za spremembe, takih je pomoje 5%

Potem še miselnost po različnih delih sveta... samo saj je dosti, da pogledaš miselnost v slo, kjer imamo dovolj znanja, informacij... pa ne naredimo nič.

To so zelo dobro načrtovane igrice, ki se jih tisti na položajih moči grejo z nami, in istočasno dobro vedo, da se bo večina vedno uklonila. Polegh tega ugotoviš, da se ogromno ljudi (čeprav sami nimajo nikakršnih pogojev) strinja, da je trenutna ureditev ok, ker mogoče pa bojo tudi oni bogati in bodo lahko uživali. Zato pravim, da si ne delam utvar :(

@tikitoki - točno tako

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p1nky ()

dronyx ::

p1nky je izjavil:

@dronyx
res je, zato pa lahko tako dobro upravljajo z nami. Svobodno voljo bi si morali priboriti sami, kot množica. Da bi bili nekaj dejansko pripravljenih narest za spremembe, takih je pomoje 5%

To je kot deroča voda. Morda se ti sprva zdi, da lahko plavaš kakor hočeš, samo ko si enkrat v njej ugotoviš, da preprosto zelo malo lahko narediš z mahanjem. Enako je s "svobodno voljo". Če dam ekstremni primer. V Severni Koreji se lahko greš "svobodno voljo" in javno razlagaš ljudem, da ta režim sucks, samo hitro ugotoviš, da nisi imel tako široke "svobodne volje". Se pa verjetno tudi pri njih lahko svobodno odločaš med tirolsko in poli salamo v sendviču (verjetno se salamam kako drugače reče).

Shields ::

Ene očitno boli da so srednješolci že pri teh letih udeleženi na več protestih kot so bili sami. Večino Slovenije bi lahko dal na minimalce pa vprašanje koliko ljudi bi šlo na ulice. Pa da so šli sami družboslovci na protoste? Dost slab da se tisti, ki VeRjamEjO lE v ZnAnsTvEnO DoKazAnE sTvArI raje norca delajo. Sicer pa mislim da je ta < trditev itak bull..

Phantomeye ::

I don't get it. Mladi mogoče ne štekajo vsega, ampak vseeno hočejo nekaj naredit, da bi bil svet boljši. Človek bi si mislil, da bodo ljudje to sprejeli s spoštovanjem ... ampak v resnici se pa iz njih norčujejo. Namesto, da bi skupili skupaj in zraven.
««
6 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leto 2019 drugo najtoplejše leto (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16027927 (24017) BigWhale
»

Za nami je najbolj vroč oktober doslej (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23838956 (31884) Leif
»

Koncentracija ogljikovega dioksida dosega nove rekorde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10530530 (25196) Gruterzer
»

Nova anketa: globalno segrevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ankete
26149455 (41587) gzibret

Več podobnih tem