» »

Rastlinsko-meso-US

Rastlinsko-meso-US

1
2
»

gushto ::

Tisti, ki ste to ze poskusl v Slo od hofrja oz. ksn drugo. Kako je s pripravo teh izdelkov. So ze termicno obdelani? Jih je potrebno pečt dolgo kot meso? Kaksna so navodila na etiketah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gushto ()

Phantomeye ::

gushto je izjavil:

Tisti, ki ste to ze poskusl v Slo od hofrja oz. ksn drugo. Kako je s pripravo teh izdelkov. So ze termicno obdelani? Jih je potrebno pečt dolgo kot meso? Kaksna so navodila na etiketah?


tako kot spečeš rare-medium pleskavico. Na olju 2 minuti.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

dexterboy je izjavil:

Kot je že nekdo omenil; manj, kot je predelave vmes, bolj je zdrava hrana. Basta.
Lažeta, oba.

c3p0 ::

nejcek74 je izjavil:


zdaj se že ljudje, ki se prehranjujejo normalno, definirajo kot pripadniki skupine. Pa saj to je to, kar homo sapiens fura že od samega začetka. Kvečjemu razvajeni otroci (vseh starosti, tja do smrti od staranja) furajo dolgočasno dieto hamburgerjev in chickn nuggetsov. Pa đe oni imajo ponavadi zajtrk iz onih Kellogovih obročkov in mleka.


Dandanes je za večino populacije normalno pri vsakem obroku na krožniku imeti še kos mesa. Povrhu ponavadi gre za predelano meso (hrenovke, razne klobase, fish-fingers, "nageci"...). Filanje glave iz vseh strani s tem, kako je pomembno jesti dosti beljakovin itd. Če si flexi, si že čuden, ker malo meseka pa ja mora vedno bit, za kri, zdravje pa to.

nejcek74 ::

c3p0 je izjavil:

Dandanes je za večino populacije normalno pri vsakem obroku na krožniku imeti še kos mesa. Povrhu ponavadi gre za predelano meso (hrenovke, razne klobase, fish-fingers, "nageci"...). Filanje glave iz vseh strani s tem, kako je pomembno jesti dosti beljakovin itd. Če si flexi, si že čuden, ker malo meseka pa ja mora vedno bit, za kri, zdravje pa to.

Očitno kakor kje, jaz sem daleč od vegetarijanca, pa praktično ne poznam nobenega človeka, ki bi imel meso vsak dan na jedilniku.

darkolord je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Kot je že nekdo omenil; manj, kot je predelave vmes, bolj je zdrava hrana. Basta.
Lažeta, oba.

res je, da tudi v tem primeru lahko rečemo, da "correlation does not imply causation" vendar če se boš neselektivno prehranjeval s predelano hrano boš konzumiral precej bolj osiromašeno hrano, kot pa če žrtvuješ eno uro časa za pripravo obrokov iz sveže kupljenih sestavin. Že v restavracijah ubirajo številne bližnjice, vse v imenu racionalizacije in poenotenja okusov.

KG-348 ::

Vprašanje če bi jaz ločil "pravo" meso v teh fast food verigah, kjer tisti pleskavici težko rečeš meso od teh vege pogruntavščin. Zelo malokrat grem v McD in podobno.

kuglvinkl ::

c3p0 je izjavil:

nejcek74 je izjavil:


zdaj se že ljudje, ki se prehranjujejo normalno, definirajo kot pripadniki skupine. Pa saj to je to, kar homo sapiens fura že od samega začetka. Kvečjemu razvajeni otroci (vseh starosti, tja do smrti od staranja) furajo dolgočasno dieto hamburgerjev in chickn nuggetsov. Pa đe oni imajo ponavadi zajtrk iz onih Kellogovih obročkov in mleka.


Dandanes je za večino populacije normalno pri vsakem obroku na krožniku imeti še kos mesa. Povrhu ponavadi gre za predelano meso (hrenovke, razne klobase, fish-fingers, "nageci"...). Filanje glave iz vseh strani s tem, kako je pomembno jesti dosti beljakovin itd. Če si flexi, si že čuden, ker malo meseka pa ja mora vedno bit, za kri, zdravje pa to.


Pri nas to ni res že, hm okol 20 let. Vseeno nam je, če je vegi na krožniku, ali je pa še Liska donirala del hrbta. Ampak to smo mi. Druga družina je pa tko, da se fotru "zmeša", če ni kremenatlca zraven. Po mojem sploh ne bi razumel, kaj je to na krožniku, za zajce najbrž.

Moj point je, da se bo čedalje več ljudi premaknilo najprej v fleksitarjanstvo, potem pa zlo verjetno še naprej. Climate change je pri tamalih zlo važen in se na podlagi tega odločajo, + to , da se jim Liska smili. Pred časom je bil članek na Guardianu IIRC, kjer pravjo, da je mesna industrija v UK pod izjmenim pritiskom, mesarjov kot takih, za komunikacijo s stranko, ne potrebujejo več - vse je v hladilnikih. Pomeni, da lokalni mesarji izumirajo. Zakaj pa mislite, da Hofer komunicira "prednarezano"?
Your focus determines your reallity

darkolord ::

nejcek74 je izjavil:

res je, da tudi v tem primeru lahko rečemo, da "correlation does not imply causation" vendar če se boš neselektivno prehranjeval s predelano hrano boš konzumiral precej bolj osiromašeno hrano, kot pa če žrtvuješ eno uro časa za pripravo obrokov iz sveže kupljenih sestavin. Že v restavracijah ubirajo številne bližnjice, vse v imenu racionalizacije in poenotenja okusov.
Preveč pavšalna trditev. Kako definiraš "osiromašeno" hrano?

buttcrack ::

dejstvo je da živinoreja konkretno prispeva k onesnaževanju okolja in bi z "omejitvijo" mesa na jedilniku na "samo" 3 /4 dni na teden že precej prispevali k prihodnosti.
Žal pa boš večino ljudi težko prepričal...

Bellzmet ::

Itak, ni šans. Naj najprej ukinejo vse motorje na notranje izgorevanje, vso uporabo premoga in drugih rud, potem pa se lahko mogoče lotijo omejevanja mesa:)

kjut ::

kuglvinkl je izjavil:


Druga družina je pa tko, da se fotru "zmeša", če ni kremenatlca zraven. Po mojem sploh ne bi razumel, kaj je to na krožniku, za zajce najbrž.


Eni so padl na glavo cant help it, irrelevant...

Bellzmet je izjavil:

Itak, ni šans. Naj najprej ukinejo vse motorje na notranje izgorevanje, vso uporabo premoga in drugih rud, potem pa se lahko mogoče lotijo omejevanja mesa:)


Nevem kje sem že to prebral ampak kokr kol: "Be the change you want to see in the world."- Se za stare fotre pa mamce: "Bodi sprememba ki jo zelis videt v svetu!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Bellzmet ::

Sej bom. Takoj, ko bodo finance omogočale bom avto zamenjal za električnega.

kjut ::

Bellzmet je izjavil:

Sej bom. Takoj, ko bodo finance omogočale bom avto zamenjal za električnega.


Kul.

Jst pa sparam da me z boljso polovico dron odflya na en hud veg. piece of stejk nekam na vrh gora :)) ahh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Stalinovic ::

Prepovedati je treba naravno meso, tako da kmetje ne bojo več smeli imeti živine, ker edino moralno je da vsi kupujemo izključno vegi zrezke direkt od BurgerKingTM, ki ima patent.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Goegoff ()

gushto ::

Phantomeye je izjavil:

gushto je izjavil:

Tisti, ki ste to ze poskusl v Slo od hofrja oz. ksn drugo. Kako je s pripravo teh izdelkov. So ze termicno obdelani? Jih je potrebno pečt dolgo kot meso? Kaksna so navodila na etiketah?


tako kot spečeš rare-medium pleskavico. Na olju 2 minuti.


Sprasujem zato, ker se mi zdi da so notri pac rastlinske stvari in ne vidim potrebe po neki hudi termicni obdelavi.

Stalinovic je izjavil:

Prepovedati je treba naravno meso, tako da kmetje ne bojo več smeli imeti živine, ker edino moralno je da vsi kupujemo izključno vegi zrezke direkt od BurgerKingTM, ki ima patent.


Na sreco bo temu tako hmal, not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gushto ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posedi in varna hrana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414634 (12156) jype

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144248815 (228345) BigWhale

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16735608 (30667) Netrunner

Več podobnih tem