» »

Elektro ljubljana mi vsiljuje digitalni števec

Elektro ljubljana mi vsiljuje digitalni števec

hogorq ::

Če se ne vdam, si "pridržujejo pravico do odklopa".

računi na trajniku, torej plačani.

1. obstaja kaka zakonska podlaga za odklop?
2. če zamenjam dobavitelja elektrike, lahko izberem analogni ali digitalni števec?
  • zaklenil: bluefish ()

zavajon ::

In v čem je problem, če ti zamenjajo števec? Saj ti ga ne bodo na tvoje stroške. Vsaj neposredne ne.

zee ::

Digitalni števec je natančnejši, zato odpade jajcanje z odčitavanjem in proračuni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Highlag ::

O natančnosti bi se dalo razpravljati... Je bilo kar nekaj afer na to temo...

Drugače pa števci in infrastruktura nimajo nič s tistim, kateremu ti plačuješ račune.

Me pa tudi zanima zakaj bi se upiral temu. Stari mehanski števci se obrabijo in jih je potrebno menjati s čim pa odloča tisti, ki ima infrastrukturo. Enako za vodovod in plinovod.
Never trust a computer you can't throw out a window

hogorq ::

Highlag je izjavil:

O natančnosti bi se dalo razpravljati... Je bilo kar nekaj afer na to temo...

Drugače pa števci in infrastruktura nimajo nič s tistim, kateremu ti plačuješ račune.

Me pa tudi zanima zakaj bi se upiral temu. Stari mehanski števci se obrabijo in jih je potrebno menjati s čim pa odloča tisti, ki ima infrastrukturo. Enako za vodovod in plinovod.


ja, točno to. res star mehanski števec so menjali

jeseni 2017 z novejšim, obnovljenim mehanskim. obraba ne igra vloge torej. zanima me pravna podlaga za odklop.

uporabniku zee pa tole. slotech je to, vprašanje, problem, odgovor, rešitev problema. pliz.

A. Smith ::

Če imaš delavnico z večjimi porabniki, znajo biti pancerke poleg mehanskega števca bolj tolerantne do tokovnih konic.

Digitalen števec pride praviloma z odklopnikom, nekatere je treba celo s centrale (podjetja) daljinsko nazaj vklapljati.

To je pač en možen razlog, zakaj se nekateri teh števcev otepajo.


Glede odgovora na vprašanje 1 pa tole: glede na pogodbo o priključitvi je lastnik priključne omarice, kot tudi njene vsebine, distribucijsko podjetje. Kar pomeni, da oni tudi odločajo, kaj bo notri, žal.

Če jim odjemalec preprečuje dostop do omarice za primer sprememb in predelav, s tem krši pogodbo o priključitvi, kar daje distribucijskemu podjetju potemtakem razlog za odklop odjemalca.

Vprašanje 2; dobavitelj elektrike nima pravice nameščati števca, to je pristojnost distribucijskega podjetja.

Dobava (trgovina) in distribucija (hardver) sta ločeni podjetji in trgovci v zvezi s hardverom ne odločajo nič.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

hogorq ::

A. Smith je izjavil:

Če imaš delavnico z večjimi porabniki, znajo biti pancerke poleg mehanskega števca bolj tolerantne do tokovnih konic.

Digitalen števec pride praviloma z odklopnikom, nekatere je treba celo s centrale (podjetja) daljinsko nazaj vklapljati.

To je pač en možen razlog, zakaj se nekateri teh števcev otepajo.


Glede odgovora na vprašanje 1 pa tole: glede na pogodbo o priključitvi je lastnik priključne omarice, kot tudi njene vsebine, distribucijsko podjetje. Kar pomeni, da oni tudi odločajo, kaj bo notri, žal.

Če jim odjemalec preprečuje dostop do omarice za primer sprememb in predelav, s tem krši pogodbo o priključitvi, kar daje distribucijskemu podjetju potemtakem razlog za odklop odjemalca.

Vprašanje 2; dobavitelj elektrike nima pravice nameščati števca, to je pristojnost distribucijskega podjetja.

Dobava (trgovina) in distribucija (hardver) sta ločeni podjetji in trgovci v zvezi s hardverom ne odločajo nič.


hvala za odgovor, kot prvo.
nimam delavnce, račun je okoli 15 evrov mesečno. če prav razumem, nimam zares šans. kot v filmu brazil. eh...

Baja ::

15e praviš? a sploh uporabljaš elektriko?

hogorq ::

Baja je izjavil:

15e praviš? a sploh uporabljaš elektriko?


da

A. Smith ::

hogorq je izjavil:

hvala za odgovor, kot prvo.
nimam delavnce, račun je okoli 15 evrov mesečno. če prav razumem, nimam zares šans. kot v filmu brazil. eh...

Razumeš pravilno. Žal.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hogorq ::

A. Smith je izjavil:

hogorq je izjavil:

hvala za odgovor, kot prvo.
nimam delavnce, račun je okoli 15 evrov mesečno. če prav razumem, nimam zares šans. kot v filmu brazil. eh...

Razumeš pravilno. Žal.


tnx.

če odklopijo, lahko uporabim elektriko od domofona za prvo silo, hehe. ponoven priklop 100 evrov?

Lonsarg ::

V planu je 100% digitalizacija SLO omrežja, kar pomeni da se bo dolgoročno ukinilo ljudi in sisteme ki skrbijo za ročno odčitavanja, če ne prej boš izklopljen takrat. Bo pa najbrž trajal še leta da se doseže odstotek 100%, tak da morda se te kdo usmili in te še nekaj časa pusti pri miru:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

A. Smith ::

Lonsarg je izjavil:

V planu je 100% digitalizacija SLO omrežja, kar pomeni da se bo dolgoročno ukinilo ljudi in sisteme ki skrbijo za ročno odčitavanja, če ne prej boš izklopljen takrat. Bo pa najbrž trajal še leta da se doseže odstotek 100%, tak da morda se te kdo usmili in te še nekaj časa pusti pri miru:)


Dvomim, ker se dela konverzijo eno po eno transformatorsko postajo, eno po eno naselje. Torej vse hrati znotraj tega sklopa. In takrat, ko je konverzija, se pač ne gleda, kdo ima šele 2 meseca nov mehanski števec.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hogorq ::

A. Smith je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

V planu je 100% digitalizacija SLO omrežja, kar pomeni da se bo dolgoročno ukinilo ljudi in sisteme ki skrbijo za ročno odčitavanja, če ne prej boš izklopljen takrat. Bo pa najbrž trajal še leta da se doseže odstotek 100%, tak da morda se te kdo usmili in te še nekaj časa pusti pri miru:)


Dvomim, ker se dela konverzijo eno po eno transformatorsko postajo, eno po eno naselje. Torej vse hrati znotraj tega sklopa. In takrat, ko je konverzija, se pač ne gleda, kdo ima šele 2 meseca nov mehanski števec.

torej odklopijo vse mehanske?

A. Smith ::

hogorq je izjavil:

torej odklopijo vse mehanske?

Tako je. In zamenjajo z digitalnimi, v nekem obdobju, na nekem vnaprej določenem območju, tipično po eno transformatorsko postajo ali naselje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

SeMiNeSanja ::

Baja je izjavil:

15e praviš? a sploh uporabljaš elektriko?

15€?

A je to tista varianta z močnim magnetom, ki 'bremza' števec?!? ;(

Potem pa jasno, da mu ne diši prehod na digitalnega.... :|
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Če te skrbi zasebnost, naj ti povem, da odkar je GDPR, ne smejo več delat odčitkov na 15 minut, pač pa samo 1x ma mesec.

hogorq ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Baja je izjavil:

15e praviš? a sploh uporabljaš elektriko?

15€?

A je to tista varianta z močnim magnetom, ki 'bremza' števec?!? ;(

Potem pa jasno, da mu ne diši prehod na digitalnega.... :|


ne, ni. kuham na plin. smartass.

hogorq ::

še enkrat. digitalnega ne maram. vsaj nekaj let še ne, ni zanesljiv, ja? kako se upreti vsiljevanju nepreverjene ad hoc uvedene tehnologije. to je bilo osnovno vprašanje. hvala.

Gagatronix ::

Ne mores, ker elektro omarica in instalacije v njej (vkljucno s stevcem), kot ti je bilo ze povedano, niso v tvoji lasti.

Ganon ::

hogorq je izjavil:

še enkrat. digitalnega ne maram. vsaj nekaj let še ne, ni zanesljiv, ja? kako se upreti vsiljevanju nepreverjene ad hoc uvedene tehnologije


Ko berem takšne neumnosti, moram preveriti, če sem še vedno na slo-tech forumu. Kristus ...

Lonsarg ::

To da so vn prišli robni primeri odstopanj pri digitalnih števcih ne pomeni da niso pri analognih bila ta odstopanja še večja, zelo verjetno so bila.

Evolve ::

odstopanja pr 15€ se bojo zihr poznala.. matr si klošar

predlagam da se preseliš v jamo, kjer takih problemov ne boš imel

starfotr ::

A lahko slišimo razloge proti?

K0l1br1 ::

Ima cajt folk komplicirat.

Machete ::

Haha 15 eur za elektriko. Tip vas trola, ali pa že živi v jami.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

hogorq je izjavil:

če prav razumem, nimam zares šans.
Res ne, ker ti hočeš njihovo elektriko in moraš sprejeti njihove pogoje.

hogorq ::

Ganon je izjavil:

hogorq je izjavil:

še enkrat. digitalnega ne maram. vsaj nekaj let še ne, ni zanesljiv, ja? kako se upreti vsiljevanju nepreverjene ad hoc uvedene tehnologije


Ko berem takšne neumnosti, moram preveriti, če sem še vedno na slo-tech forumu. Kristus ...


tudi jaz.

torej, lahko podkrepiš moje neumnosti z dokazi? in ostalim komentatorjem, ne gre za 15 evrov.

Badwolff ::

Je 15 evrov nenavadno?
Mi imamo okrog 50, 4 članska družina, 100+ kvadratov, ne šparamo glih neki.
Če je sam, je 15 čist ok, mar ne?

K0l1br1 ::

Badwolff je izjavil:

Če je sam

Če je sam, potem lahko komplicira pri takih stvareh, jp

Ganon ::

Badwolff je izjavil:

Je 15 evrov nenavadno?
Mi imamo okrog 50, 4 članska družina, 100+ kvadratov, ne šparamo glih neki.
Če je sam, je 15 čist ok, mar ne?


Zdaj nas že ti trolaš? Ti lahko povem iz lastnih izkušenj. Za novo stanovanje, katero je do vselitve samevalo par mesecev, v tem času pa je v njem delovala samo zamrzovalna omara, sem plačeval dobrih 15 evrov mesečno. Od tega je bilo za okoli 1,3 evra porabljene električne energije. Ostalo so bili prispevki in omrežnina.

hogorq ::

Ganon je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Je 15 evrov nenavadno?
Mi imamo okrog 50, 4 članska družina, 100+ kvadratov, ne šparamo glih neki.
Če je sam, je 15 čist ok, mar ne?


Zdaj nas že ti trolaš? Ti lahko povem iz lastnih izkušenj. Za novo stanovanje, katero je do vselitve samevalo par mesecev, v tem času pa je v njem delovala samo zamrzovalna omara, sem plačeval dobrih 15 evrov mesečno. Od tega je bilo za okoli 1,3 evra porabljene električne energije. Ostalo so bili prispevki in omrežnina.


tema je vsiljevanje števca. vse ostalo je off topic. ja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametni števci elektrike - zasebnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8621965 (9072) forplan
»

Kako elektro podjetja zalotijo krajo elektrike? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6516537 (14570) Unknown_001
»

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12854706 (34953) link_up
»

Prihajajo pametni števci električne energije in nove možnosti napadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7130469 (16410) k4vz0024
»

cena elektrike po 10 uri zvečer, oz. med vikendi.

Oddelek: Pomoč in nasveti
52979 (2894) čuhalev

Več podobnih tem