» »

Dajatev na odjavljeno vozilo je neustavna!

Dajatev na odjavljeno vozilo je neustavna!

Karkulator ::

Povod za tole temo je bil post uporabnika MIha333, ki je glede dajatve na odjavljeno vozilo napisal "Mislim, da bi tole padlo na ustavnem sodišču, če ne prej. Lastnina je pač nedotakljiva in če hočeš ti imeti doma odjavljen avto (ki je v tvoji lasti!), ti nihče ne bi smel tega preprečevati ali zaračunavati."

Gre za dajatev, kjer bo moral vsak, ki več kot eno leto še ni dal svojega vozila na uradno (s potrdilom!) razgradnjo, moral plačati 25 € na leto in tako 10 let. Namen zakona naj bi bil zmanjšati število zavrženih avtomobilov. Zdaj pa me zanima vaše mnenje: Kaj se imajo pravico obregati ob moj avto, ki sem ga kupil s svojim denarjem in stoji na mojem dvorišču? (ga bom pač sve leti glancal pa šele potem registiral, kaj jih to briga.)

Vsako mnenje dobrodošlo.

K0l1br1 ::

Karkulator je izjavil:

Zdaj pa me zanima vaše mnenje:
Smo se že preganjali na to temo na stju. Jaz sem bil proti. Razlog podoben tvojemu. Eko n00bi pretiravajo.

Karkulator ::

sploh ne gre za eko noobe, eko noobi so samo izgovor. V resnici zanemarljiv delež avtomobilov konča na divjih odlagališčih.

jype ::

Karkulator je izjavil:

Kaj se imajo pravico obregati ob
Glede na to, da smo ti obilno subvencionirali vozilo, imamo pravico nekaj tega zahtevati nazaj.

Karkulator ::

jype je izjavil:

Karkulator je izjavil:

Kaj se imajo pravico obregati ob
Glede na to, da smo ti obilno subvencionirali vozilo, imamo pravico nekaj tega zahtevati nazaj.


Kdo mi je kaj subvencioniral? + proizvajalec je že plačal za razgradnjo, ne to terjati od mene.

Machete ::

Saj v bistvu ga lahko glancaš na dvorišču, od kje ti, da kdo posega v tvojo lastnino? Očitno nimaš niti nepremičnine, če te tam to ne moti zemljiško nadomestilo in davek na premoženje. Plačani komunalni prispevek, vsa dovoljenja in načrti z davkom, ves material delo in oprema z davkom.. ampak ti najdeš poseg v lastnino, ki to ni..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Karkulator je izjavil:

Kdo mi je kaj subvencioniral?
Jaz sem plačal ceste, po katerih lahko voziš, da nimaš vozila samo za po lastnem dvorišču.

Karkulator ::

jype je izjavil:

Karkulator je izjavil:

Kdo mi je kaj subvencioniral?
Jaz sem plačal ceste, po katerih lahko voziš, da nimaš vozila samo za po lastnem dvorišču.


Res je, ampak plačal sem jih tudi jaz. Ceste seveda uporabljaš tudi ti, kadar greš s kolesom ;) jaz tudi drugače dostikrat uporabim kolo.

Machete je izjavil:

Saj v bistvu ga lahko glancaš na dvorišču, od kje ti, da kdo posega v tvojo lastnino? Očitno nimaš niti nepremičnine, če te tam to ne moti zemljiško nadomestilo in davek na premoženje. Plačani komunalni prispevek, vsa dovoljenja in načrti z davkom, ves material delo in oprema z davkom.. ampak ti najdeš poseg v lastnino, ki to ni..


Če jaz avto eno leto ne registriram (ker se nebom z njim tisto leto nič vozil), in ga glancam na domačem dvorišču, mi bo država poslala položnico 25 €, ker avta še nisem dal v razgradnjo (tudi če ga sploh ne mislim, in ga mislim naslednje leto spet registirati). In ja: to da mi vzamejo za brezveze vsako leto 25 € to je poseg v lastnino.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Karkulator je izjavil:

Res je, ampak plačal sem jih tudi jaz. Ceste seveda uporabljaš tudi ti, kadar greš s kolesom ;) jaz tudi drugače dostikrat uporabim kolo.
No, zato se potem tiste reči, ki bolj obremenjujejo okolje (ki ga je omejeno mnogo in ga vsi potrebujemo za obstoj) dodatno obremeni z dajatvami.

Karkulator je izjavil:

Če jaz avto eno leto ne registriram (ker se nebom z njim tisto leto nič vozil), in ga glancam na domačem dvorišču, mi bo država poslala položnico 25 €, ker avta še nisem dal v razgradnjo (tudi če ga sploh ne mislim, in ga mislim naslednje leto spet registirati). In ja: to da mi vzamejo za brezveze vsako leto 25 € to je poseg v lastnino.
Imaš prav, komot bi vsak lastnik avta plačal to, ne glede na to, ali avto uporablja, ali pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

2dark ::

Karkulator je izjavil:



Zdaj pa me zanima vaše mnenje: Kaj se imajo pravico obregati ob moj avto, ki sem ga kupil s svojim denarjem in stoji na mojem dvorišču? (ga bom pač sve leti glancal pa šele potem registiral, kaj jih to briga.)

Vsako mnenje dobrodošlo.


Ko bi stal na tvojem dvorišču. Problem je, ker večina odjavljenih vozil ne stoji na na osebnih zamljiščih, pač pa javnih in ostali površinah.

Sicer bi zakonodaja bila lahko drugače zastavljena, da se odjavljena vozila, ki stojijo na javnih parkingih odpelje na depinjo in uniči.

Zahvali se lolekom, ki puščajo odjavljena vozila na javnih parkingih.

Karkulator ::

jype je izjavil:

Karkulator je izjavil:

Res je, ampak plačal sem jih tudi jaz. Ceste seveda uporabljaš tudi ti, kadar greš s kolesom ;) jaz tudi drugače dostikrat uporabim kolo.
No, zato se potem tiste reči, ki bolj obremenjujejo okolje (ki ga je omejeno mnogo in ga vsi potrebujemo za obstoj) dodatno obremeni z dajatvami.

Karkulator je izjavil:

Če jaz avto eno leto ne registriram (ker se nebom z njim tisto leto nič vozil), in ga glancam na domačem dvorišču, mi bo država poslala položnico 25 €, ker avta še nisem dal v razgradnjo (tudi če ga sploh ne mislim, in ga mislim naslednje leto spet registirati). In ja: to da mi vzamejo za brezveze vsako leto 25 € to je poseg v lastnino.
Imaš prav, komot bi vsak lastnik avta plačal to, ne glede na to, ali avto uporablja, ali pa ne.


jYpe pozabljaš KLUČNO stvar: to je da je ta davek namenjen zmanjševanju v gozdu zavrženih avtomobilov. Kar je tudi nesmisel svoje sorte, saj je v gozdu zavrženih avtomobilov zanemarljivo malo. Sem prepričan, da tudi ti kdaj uporabiš avto. Poleg tega je moj avto lahko električen, napajan iz moje lastne sončne elektrarne na strehi in ima tako vpliv na okolje zanemarljiv :)

2dark je izjavil:

Karkulator je izjavil:



Zdaj pa me zanima vaše mnenje: Kaj se imajo pravico obregati ob moj avto, ki sem ga kupil s svojim denarjem in stoji na mojem dvorišču? (ga bom pač sve leti glancal pa šele potem registiral, kaj jih to briga.)

Vsako mnenje dobrodošlo.


Ko bi stal na tvojem dvorišču. Problem je, ker večina odjavljenih vozil ne stoji na na osebnih zamljiščih, pač pa javnih in ostali površinah.

Sicer bi zakonodaja bila lahko drugače zastavljena, da se odjavljena vozila, ki stojijo na javnih parkingih odpelje na depinjo in uniči.

Zahvali se lolekom, ki puščajo odjavljena vozila na javnih parkingih.


Potem naj kaznujejo samo tiste, ki imajo odjavljena vozila na javnih povšinah, čist simpl. Ne pa da ostale fer ljudi ociganijo!

Zgodovina sprememb…

jype ::

Karkulator je izjavil:

Sem prepričan, da tudi ti kdaj uporabiš avto.
Jasno, ampak jaz si orodje, ki ga potrebujem enkrat na leto sposodim, ne smetim okolja z lastnim.

2dark ::

Karkulator je izjavil:



Potem naj kaznujejo samo tiste, ki imajo odjavljena vozila na javnih povšinah, čist simpl. Ne pa da ostale fer ljudi ociganijo!


Ah zakaj, če lahko vsi plačate. Tako država lepo pobere več denarja. Javni sektor stane.

jype ::

2dark je izjavil:

Ah zakaj, če lahko vsi plačate. Tako država lepo pobere več denarja. Javni sektor stane.
Stane predvsem to, da se vsi vozijo s tako neučinkovitimi napravami, kot so osebni avtomobili.

Karkulator ::

jype je izjavil:

Karkulator je izjavil:

Sem prepričan, da tudi ti kdaj uporabiš avto.
Jasno, ampak jaz si orodje, ki ga potrebujem enkrat na leto sposodim, ne smetim okolja z lastnim.


Jaz ga tudi ne smetim ;)

2dark je izjavil:

Karkulator je izjavil:



Potem naj kaznujejo samo tiste, ki imajo odjavljena vozila na javnih povšinah, čist simpl. Ne pa da ostale fer ljudi ociganijo!


Ah zakaj, če lahko vsi plačate. Tako država lepo pobere več denarja. Javni sektor stane.


Javni sektor je treba optimizirati, če mi daš proste roke, ti javno porabo denarja brez opaznega znižanja standarda znižam za vsaj dvakrat, mogoče tudi za trikrat.

2dark je izjavil:

Karkulator je izjavil:



Potem naj kaznujejo samo tiste, ki imajo odjavljena vozila na javnih povšinah, čist simpl. Ne pa da ostale fer ljudi ociganijo!


Ah zakaj, če lahko vsi plačate. Tako država lepo pobere več denarja. Javni sektor stane.


A zakaj? zato ker jaz v tem primeru plačam neupravičeno. Javni sektor je treba optimizirati, če mi daš proste roke, ti javno porabo denarja brez opaznega znižanja standarda znižam za vsaj dvakrat, mogoče tudi za trikrat.

Zgodovina sprememb…

blink ::

jype je izjavil:

Karkulator je izjavil:

Kdo mi je kaj subvencioniral?
Jaz sem plačal ceste, po katerih lahko voziš, da nimaš vozila samo za po lastnem dvorišču.


Ceste plačajo kar motorizirani uporabniki preko trošarin in DDV-ja na gorivo in letnega povračila za uporabo cest in še vinjete (v primeru uporabe avtoceste).

jype ::

blink je izjavil:

Ceste plačajo kar motorizirani uporabniki preko trošarin in DDV-ja na gorivo in letnega povračila za uporabo cest in še vinjete (v primeru uporabe avtoceste).
To je pogosta zabloda tistih, ki nimajo osnovnih računovodskih sposobnosti.

2dark ::

Karkulator je izjavil:



Javni sektor je treba optimizirati, če mi daš proste roke, ti javno porabo denarja brez opaznega znižanja standarda znižam za vsaj dvakrat, mogoče tudi za trikrat.


Se strinjam. Bolje imeti 40.000-50.000 ljudi na 70% mesečenga nadomestila kot na 2200€ bruto plače.

blink ::

jype je izjavil:

blink je izjavil:

Ceste plačajo kar motorizirani uporabniki preko trošarin in DDV-ja na gorivo in letnega povračila za uporabo cest in še vinjete (v primeru uporabe avtoceste).
To je pogosta zabloda tistih, ki nimajo osnovnih računovodskih sposobnosti.


Argumentiraj (da bodo razumeli tudi vsi, ki nimajo osnovnih računovodskih sposobnosti).

Karkulator ::

2dark je izjavil:

Karkulator je izjavil:



Javni sektor je treba optimizirati, če mi daš proste roke, ti javno porabo denarja brez opaznega znižanja standarda znižam za vsaj dvakrat, mogoče tudi za trikrat.


Se strinjam. Bolje imeti 40.000-50.000 ljudi na 70% mesečenga nadomestila kot na 2200€ bruto plače.


To definitivno drži, plus to te ljudi bi se s posebnimi za to namenjenimi delavnicami prestrukturiralo v druga področja, kjer je primakljaj kadra.

nejcek74 ::

blink je izjavil:

jype je izjavil:

blink je izjavil:

Ceste plačajo kar motorizirani uporabniki preko trošarin in DDV-ja na gorivo in letnega povračila za uporabo cest in še vinjete (v primeru uporabe avtoceste).
To je pogosta zabloda tistih, ki nimajo osnovnih računovodskih sposobnosti.

Argumentiraj (da bodo razumeli tudi vsi, ki nimajo osnovnih računovodskih sposobnosti).

To, da je vzdrževanje kvalitetnega cestnega omrežja neekonomično izven gosto naseljenih delov* tudi najbolj razvitih držav**, ter je vlaganje v takšno omrežje neposredna podpora avtomobilski industriji, vzpodbujanja razpršene gradnje ter posledica populističnega mišljenja, da je avto oblika osebne svobode. Cestno omrežje ima seveda pomembno vlogo pri razvoju podeželja ter tovornemu transportu, vendar je v resnici tudi tam popolnoma nesmiselno da bi zgradil AC od Celja do Mute. V glavnem, v Sloveniji imamo cest preveč in večina jih je preveč širokogrudno zasnovanih, gradnja in vzdrževanja pa preveč obremenjuje slovenski proračun. Očitno je, da bi bilo bolj smiselno dajati več denarja v javno šolstvo, da bi bodoči polnoletni državljani lažje razumeli npr. osnove računovodstva.

*kjer pa je tako ali tako javni prevoz ekonomsko veliko bolj upravičen
**hint, poglej stanje cest v ZDA ali pa nemške problem z vzdrževanjem AC

mat xxl ::

Karkulator je izjavil:

Povod za tole temo je bil post uporabnika MIha333, ki je glede dajatve na odjavljeno vozilo napisal "Mislim, da bi tole padlo na ustavnem sodišču, če ne prej. Lastnina je pač nedotakljiva in če hočeš ti imeti doma odjavljen avto (ki je v tvoji lasti!), ti nihče ne bi smel tega preprečevati ali zaračunavati."

Gre za dajatev, kjer bo moral vsak, ki več kot eno leto še ni dal svojega vozila na uradno (s potrdilom!) razgradnjo, moral plačati 25 € na leto in tako 10 let. Namen zakona naj bi bil zmanjšati število zavrženih avtomobilov. Zdaj pa me zanima vaše mnenje: Kaj se imajo pravico obregati ob moj avto, ki sem ga kupil s svojim denarjem in stoji na mojem dvorišču? (ga bom pač sve leti glancal pa šele potem registiral, kaj jih to briga.)

Vsako mnenje dobrodošlo.



Narobe si naslov teme napisal, moral bi dodati besedo je domnevno neustavna.

Tako pa boš lahko zapisal šele, ko bo narejena ustavna presoja.

jype ::

blink je izjavil:

Argumentiraj (da bodo razumeli tudi vsi, ki nimajo osnovnih računovodskih sposobnosti).
https://slo-tech.com/novice/t408302

-valvoline- ::

Komunajzarji bodo vse obdavcil brez skrbi, tudi zrak ki ga vdihujemo.
Komi cakamo na naslednjo stalinisticno neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 2dark ()

jype ::

-valvoline- je izjavil:

Komunajzarji bodo vse obdavcil brez skrbi, tudi zrak ki ga vdihujemo.
Nihče te ne sili, da dihaš.

-valvoline- je izjavil:

Komi cakamo na naslednjo stalinisticno neumnost.
Na Trojanah mejo postavt, čimprej.

DePalmo ::

Glede na naslov sem pričakoval bolj produktivno temo oz. mogoče celo veselo novico o spremembi tega zakona. Ne pa pizdoliranje nekoga ki mu gre to v nos.

In, kaj boš naredil da se ta zakon spremeni ali da v presojo? Jambral na forumu ali kaj bolj produktivnega?

-valvoline- ::

Naslednjic spet dva prsta za KP pa bo.

SeMiNeSanja ::

jype je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Komi cakamo na naslednjo stalinisticno neumnost.
Na Trojanah mejo postavt, čimprej.

Wtf?

Mejo postavt na Kašeljsko cesto, Jype-tu pa niti pod razno izdat vize!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

SaXsIm ::

Glede na zadnjo temo je bolj vprašanje, kako bojo zadevo speglali, da se nikomur s kakšnimi kreativnimi prijemi ne bo dalo izogniti tej dajatvi.

Drugače pa, v LJ je na vsakem brezplačnem parkingu v moji neposredni bližini vsaj eno zapuščeno vozilo. Tudi v garažni hiši pod Mercatorjem. Kolikor vidim, jih je večino za dele.
SaXsIm

anketar ::

jype je izjavil:

Karkulator je izjavil:

Res je, ampak plačal sem jih tudi jaz. Ceste seveda uporabljaš tudi ti, kadar greš s kolesom ;) jaz tudi drugače dostikrat uporabim kolo.
No, zato se potem tiste reči, ki bolj obremenjujejo okolje (ki ga je omejeno mnogo in ga vsi potrebujemo za obstoj) dodatno obremeni z dajatvami.

Karkulator je izjavil:

Če jaz avto eno leto ne registriram (ker se nebom z njim tisto leto nič vozil), in ga glancam na domačem dvorišču, mi bo država poslala položnico 25 €, ker avta še nisem dal v razgradnjo (tudi če ga sploh ne mislim, in ga mislim naslednje leto spet registirati). In ja: to da mi vzamejo za brezveze vsako leto 25 € to je poseg v lastnino.
Imaš prav, komot bi vsak lastnik avta plačal to, ne glede na to, ali avto uporablja, ali pa ne.


prov imaš zakaj se ustavt pr 25€, naj bo rajš 1000€ ležarnine

AndrejO ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dajatev za odjavljeno vozilo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19929173 (15729) Miha 333
»

Nov zakon o odjavljenih vozilih

Oddelek: Na cesti
473657 (2429) Invictus
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14425272 (21193) Saul Goodman
»

Prodaja avtomobila nekomu brez izpita (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6824905 (23367) AndrejO

Parkiranje tujih vozil na zasebnem parkirišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13640339 (35989) Gandalfar

Več podobnih tem